1 Overeenstemming te Londen Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Zwarte dag voor het Sneker voetbal Een afscheid en een welkom in Nijland Chef V D vierde zijn 25-jarig jubileum AGENDA Minder validen vragen hulp Dinsdag 5 October 1954 109e Jaargang No. 79 1 Filmavonden Roode Kruis Bevorderd Bekende auteurs spreken te Sneek Vijftigjarig bestaan Rijkszuivelschool ~--= Het Sneaker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en 0R1JFH0UTS NIEUWSBLAD Roosenburg in het voorlopig Ned. Elftal Eerste verliespunt voor Rood Geel Opbrengst collecte Telefoonnr. inspectie belastingen Autodieven belden be stolene op Geslaagd Zuster van Halsema ging, zuster Westera kwam K 1 SNEEKER NIEUWSBLAD Redacteurs L K1EZEBR1NK t t R. De reserve». Rood Geel toch kwetsbaar. huisterveen bij de kanshebbers voegde. Hier is de stand: Ir Fokkema geridderd. Een zware taak. Namens de personeelscommissie te Blauw Wit rekent met cvr.cur- rent af. Onze vroegere plaatsgenoot P. T. van Vellinga, agent van politie te Rotterdam, is daar bevorderd tot hoofdagent. Men schrijft ons: Dank zij de medewer king van diverse lijstlopers en buscollec- tanten en dank zij de gulheid van de Sneker burgerij is ook dit jaar de col lecte voor de reclassering weer uitste kend geslaagd. Ook de pers heeft zich niet onbetuigd gelaten zie Philia’s uit stekend rijm en ook haar komt een woord van hartelijke dank toe. De com missie bericht, dat de opbrengst ƒ909.60 iS. Zondagmiddag is ter Londense conferentie de overeenkomst getekend, volgens welke W.-Duitsland herbewapend zal worden in het kader van de Westelijke Unie (het pact van Brussel). Engeland heeft zich verplicht tot het einde van deze eeuw troepen op het vasteland van Europa gelegerd te houden. Ook Italië zal toetreden tot de Westelijke Unie. terugkrijgen als de herbewapening van kracht wordt. Mendès France heeft zich verbonden in het parlement de vertrouwenskwestie te zullen stellen als de nieuwe overeen komst er aan de orde komt. Het Franse parlement komt a.s. Donderdag voor de voorlopige goedkeuring bijeen. Van zuster van Halsema heb ik tn de korte tijd, dat ik haar ken de indruk ge kregen, aldus spr., dat zij vanuit deze Het Bestuur van het Prov. Groene Kruis Naar wij vernemen komen de bekende auteurs Mevrouw Annie M. G. Schmidt en de heer S. Carmiggelt Maandag 15 November a.s. naar Sneek met een uniek programma voor de leden van Van der Meulen’s Boekenspaarclub. Verder spraken nog mevr. Sweering uit Folsgare, die een theeservies aanbood, mej. A. Kramer uit Wolsum, die aan haar woorden bloemen en een enveloppe met inhoud toevoegde, (eenzelfde enveloppe overhandigde ook de voorzitter namens Westhem), zuster Oppedijk uit Sneek na mens de Bond van Wijkverpleegsters, die 4 4 4 4 4 3 8 7 6 6 4 3 4 4 4 3 4 4 3 3 3 2 1 0 3 3 2 2 1 2 nam bovendien nog toe, doordat DWP zich door een 32 overwinning in Sur» 8 4 4 4 3 4 4 4 4 7 5 5 5 4 4 Zw.w.einde LSC Frisia Nicator Haren Friesland Black Boy» WZS Jubbega Bergum MSC Olyphia 3 3 2 4 3 4 QVO DWP Workum Niland Redactie-adre» t KLELNZAND 7 - Iele! 2872 3 3 3 4 5 5 4 4 WT Delfstrah. Surh.veen Twee achtergronden. Tegen twee achtergronden wilde ds. L. J. Brink, Ned. Herv. predikant te Nijland. het werk van de scheidende zuster zien. In de eerste plaats tegen die van het werk dat door ’t Groene Kruis in ons land verricht wordt en dat de belangstelling en sympathie heeft van heel ons volk. De tweede is het beste te karakteriseren met het woord charitas. De Christelijke chari- tas, die veel ouder is dan het Groene Kruis en die haar vuur ontstoke» heeft aan de liefde van Jezus Christus, die zelf gezegd heeft niet te zijn gekomen om gediend te worden maar om te dienen. De heer L. van der Zee, propagandist en filmoperateur alhier gaf de vorige week in de afdeling Wonseradeel een viertal filmavonden voor het Nederlandse Roode Kruis en boekte wederom een mooi succes. In Wons traden 30, in Gaast 57, in Witmarsum 38 en in Kimswerd 44 nieuwe leden toe. In alle genoemde plaatsen draaide als hoofdfilm „Toch keerde zij terug’”. losprijs ingaat”, zo hoorde de zakenman, „dan gaat uw wagen vandaag nog de grens over en ziet u hem nooit meer te rug!” De heer S. veinsde enige belang stelling en hield de dief van zijn auto let terlijk aan het lijntje. Men kwam over een dat nadere instructies van de daders zouden volgen. Maar intussen had de be stolene geïnformeerd vanwaar de dief opbelde. Dat bleek een telefooncel te zijn in de Churchilllaan te Amsterdam. Bij dit ene gesprek bleef het echter. De daders durfden blijkbaar niet nogmaals de tele foon te pakken. En de politie breekt zich nu het hoofd, waar de dieven en wagen zich bevinden. Men is het er wel over eens hier te maken ce hebben met een gloednieuwe werkwijze, zij het dan enigszins geïnspireerd op Amerikaanse gangstermethoden. De Keuze Commissie van de KNVB heeft het voorlopig Nederlands elftal, dat a.s. Woensdag in het Olympisch sta dion een oefenwedstrijd speelt tegen Sparta (Praag) voor de ontmoeting met België op 24 October te Antwerpen als volgt samengesteld: doel: Steiger (PSV); achter: Wiersma (Donar) en F. Te- bak (Eindhoven); midden: Klaassens (VVV), v. d. Hoek (Feijenoord) en Jansen (ADO); voor: Louwers (Eindhoven), Timmer mans (ADO), C. v. d. Gijp (Emma), Roosenburg (Sneek) en Luiten (DOS). Reserves: Van der Wint (VSV), Oden thal (Haarlem), Bennaars (Dosko), Van Beurden (BW) en Brooymans (RAC). Indien de blessure van Roosenburg tijdig is hersteld, zal hij dus Woensdag de gelegenheid krijgen zijn plaats in het Nederlands elftal, dat Zondag 24 Oc tober In Deume tegen België uitkomt, veilig te stellen. De Inspecteur der belastingen te Sneek deelt aan belanghebbenden mede, dat van heden af het telefoonnummer van de Inspectie is gewijzigd in 3541. (Het nummer 2010 komt hierdoor te vervallen). Rechercheurs van de afdeling auto- recherche te Amsterdam speuren naar de daders van een autodiefstal, Zaterdag ge pleegd op de Leidsekade, aldus meldt het Alg. Dagblad. Dit stukje gracht heeft de recherche reeds menige zorg opgeleverd, daar hier vrij vaak autodieven hun slag proberen te slaan. Ditmaal verdween een keurig op slot staande auto, toebehorend aan de heer J. A. S., importeur te Zaandam. Het gevoel van woede om die diefstal van zijn wagen mengde zich echter met een opperste gevoel van verbazing, toen de heer S. gistermorgen werd opgebeld door iemand, die wilde praten over de moge lijkheid van teruggave van de wagen. Hieraan waren wel enige financiële con sequenties verbonden en of meneer maar even wilde zeggen hoeveel hij voor het retourneren van zijn auto over had. Ook van het Atlantisch Pact wordt West-Duitsland lid. De Westduitse strijd krachten zullen twaalf divisies 500.000 man een tactische luchtmacht van 1350 toestellen en zeestrijdkrachten, be staande uit kleine schepen, niet te boven mogen gaan. Kanselier Adenauer heeft plechtig ver klaard dat West-Duitsland zijn troepen nooit zal gebruiken om met geweld de hereniging van Oost- en West-Duitsland te verwezenlijken. De productie van wapens en ander oor logstuig zal in West-Duitsland zowel als in de andere landen die bij de Westelijke Unie zijn aangesloten, aan beperkingen en controle onderhevig zijn. Amerika, Engeland, Frankrijk en W.- Duitsland zijn overeen gekomen, dat laatstgenoemd land zijn souvereiniteit zal Te Bolsward is Vrijdag het feit her dacht, dat vijftig jaar geleden de Rijks middelbare Zuivelschool werd opgericht. Het jubileum is gevierd door leraren en leerlingen en ook door vele oud-leerlin- gen, die uit binnen- en buitenland naar Bolsward waren gekomen. Voorts waren tal van autoriteiten aanwezig. De ver tegenwoordiger van de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorzie ning, ir N. van Vliet, directeur van het Landbouwonderwijs, deelde tijdens de herdenkingsbijeenkomst mede dat het H. M. de Koningin heeft behaagd ir S. L. Fokkema, die sedert 1925 aan de school de vakken bacteriologie en scheikunde doceert en daardoor voor het zuivel- onderwijs van grote betekenis is ge weest, te benoemen tot ridder in de orde van Oranje Nassau (ir Fokkema is een geboren Sneker, Red.). Dr ir P. N. Boe- kel, directeur van het Zuivelwezen, sprak een herdenkingsrede uit. De com missaris der Koningin in Friesland, mr H. P. Linthorst Homan, bracht de geluk wensen van het Provinciaal Bestuur over. De burgemeester van Bolsward, de heer J. G. S. Bruinsma, droeg namens het ge meentebestuur een machinelokaal aan de school over. De oud-leerlingen boden een schoolbel met klok aan. ’s Avonds werden de feestelijkheden voortgezet in de Har monie te Leeuwarden. eveneens een cadeautje gaf en zuster Westera het welkom toeriep, dokter W. J. Nieuwenhuis, oud-arts te Nijland, die zeer goede herinneringen aan zuster heeft en ook heel veel steun van haar heeft ondervonden, de heer Ij. Tjalsma als buuurman en tot slot de heer G. M Gerbrandij, secretaris van de Wijkverple ging en voorzitter van het Groene Kruis te Nijland. Hij roemde de goede samen werking tussen zuster van Halsema en In de res. Ie klas deed Leeuwarden 2 opnieuw van zich spreken door GVAV 2 met 30 te verslaan. Sneek 2 keerde met een kostbaar puntje uit Groningen terug. Tegen Be Quick 2 werd het 11, doordat de gastheren enkele minuten voor het einde een strafschop benutten. Eenzelfde resultaat werd bereikt in de ontmoeting Zwaagwesteinde 2Heeren- veen 2. Verder wonnen de Achilles-reser- ves In Groningen met 21 van Velocl- tas 2. In de res. 2e klas speelt behalve Fri sia 2 en Leeuwarden 3 ook Alcides 2 een toonaangevende rol. Ditmaal moest Sneek 3 er in Meppel met 41 aan ge loven. De eerste winst voor Black Boy» 2 is er. De zwarte reserves brachten het in Meppel tegen MSC 2 tot een puntloos gelijk spel. Het eerste optreden van LSC 3 in de res. 3e kL tegen een andere ploeg, werd direct een succes. Frisia 3 kreeg op ei gen terrein met 31 klop. Een Knappe prestatie van de blauwhemden. WOUDSEND. Onze vroegere plaats- genote mej. S. L. Lyklema is aan het Paed. Inst, van Professor Waterink ge slaagd voor het diploma Kinderbescher ming A. SCHARNEGOUTUM. Onze vroegere dorpsgenoot de heer W. Glastra van Loon, thans wonende te Emmen, slaagde te Utrecht voor het examen belasting consulent. een Grönniger is, meester en landslieden van haar zijn, deed hij het in l Groene Kruis en schetste het werk van een wijkzuster en de eigenschappen wel ke haar tot zuster stempelen alsmede de vele eisen waaraan zij moet voldoen. Zij moet o.a. een sterk lichaam hebben, want in de 25 jaar dat zuster van Halsema hier werkte, heeft zij naar schatting 200000 km op de fiets afgelegd. Dat is 500 maal LeeuwardenMaastricht. Spr. dankte verder alle sprekers en sprak de hoop uit, dat zuster Westera de voetstappen van haar voorgangster zal drukken. En daarop vertrouwt hij ook wel, want hij had nu al goede klanken over haar vernomen. Zuster van Halsema dankte uitvoerig voor alle goede woorden, cadeaux en de ondervonden vriendschap en medewer king, waarin zij ook dokter Goinga uit IJlst betrok, die eveneens met zijn echt genote aanwezig was. Ik ga wel uit Nijland, maar de Nij- landers blijven altijd in mijn herinne ring. De vele sympathie hier ondervon den, zal ik nooit vergeten, zo eindigde zuster, die na afloop van de bijeenkomst, welke met muziek en zang werd opge luisterd door het ensemble Patokaan, evenals haar opvolgster, alle aanwezigen nog de hand drukte. Het was Vrijdag 25 jaar geleden, dat de beer A. J. Bary, bedrijfsleider in het fili aal van Vroom Dreesmann alhier, bij deze onderneming in dienst trad. Hij be gon zijn loopbaan als jongmaatje in Leeuwarden waar hij tot een vooraanstaande functie opklom en werd drie jaar geleden belast met de leiding van de zaak in Sneek die onder zijn beheer een belangrijke reorganisatie en uitbreiding onder ging. Maandag 4 October. Amicitia Theater Sneek. ’s Avonds 8 uur: „Drie lief des”. Dinsdag 5 October. Frysk Orkest. Con cert, ’s avonds 8 uur in Amicitia» Woensdag 6 October. Amicitia Thea ter Sneek. ’s Avonds 8 uur: „Alles Is vergeven en vergeten.” Donderdag 7 October. „Kunst aan Allen”, Sneek. Nederl. Reis-Opera (voorm. Utrechtse Opera). Opvoering van „De barbier van Sevilla”, ’s Avonds 8 uur in Amicitia. Het werk van het Groene Kruis heeft de laatste jaren een enorme vlucht genomen. Het is op elk gebied uitgebreid. Maar dat dit alles mogelijk was, is het werk ge weest van de zusters, die het onder de mensen brengen en hun de nieuwe inzichten hebben bijgebracht. In hun handen ligt het succes van het Groene Kruis werk. Het is daarom verheugend, dat er steeds weer jonge vrouwen bereid gevonden worden het regelmatige werk in de ziekenhuizen te verlaten en het ongeregelde van wijk zuster op te nemen. In de vierde klas van deze competitie kwam de verrassing van de dag uit Workum. Nijland versloeg de roodge- hemde thuisclub met 21. Een prachtig succes voor de Nijlander jongens, die zich fraai van een zwak begin hebben hersteld. De spanning in deze afdeling Advertentieprijs 15 et per m.m. Bij contract (hendelsadv.) leger. Abonnementsprijs I 3. - per half jeer. Franco per post I 3.75 oor half jaar. Giro 50748 ton name van Firma K. 1 Drijfhout, Snoek. Mogen wij U eens iets over de Vereni ging A.V.O. vertellen en over het werk door haar verricht? Luisterl Enige tijd geleden werd het A.V.O.-bureau te Rot terdam bezocht door de timmerman B., die in verband met zijn lichamelijke toe stand zijn oorspronkelijk beroep niet meer kon uitoefenen. De toekomst zag er dan ook niet hoopvol uit voor deze jonge man (36 jaar) en zijn vrouw, die aan gewezen waren op ondersteuning van Sociale Zaken. De A.V.O. ging voor de heer B. aan de slag. En op een goede dag schreef hij een brief, waarin dit stond: „Wij voelen ons, aan de vooravond van ecu nieuwe phase in ons leven, zeer ver plicht U te danken voor alle zorgen en moeite aan ons betoond. Zo’n verheffing uit een toestand zonder uitzichten is iets bijzonders, iets dat ingrijpt, zo diep, dat het moeilijk te peilen is”. Deze vooravond was de avond, voordat hij zijn keurig in gerichte sigarenwinkel opende, waaraan de afdeling Rotterdam van de A.V.O. hem geholpen had. Een Friese jonge vrouw (26 jaar), vrij zwaar minder-valide door kinderverlamming, klopte bij de A.V.O.- ambtenaar in haar provincie aan om hulp. In de plaats barer inwoning was geen werk voor haar te vinden. De moeilijkheden, die er aan haar tewerk stelling vastzaten, waren vele. Die waren er evenwel om op gelost te worden. Dat werden ze ook! Want zij schreef enige tijd later: „Zo U wel zult weten, ben ik de 15e Februari bij Y. te Z. begonnen. De eerste week is me best bevallen. Het zou dan ook ondankbaar zijn, als ik U dit niet liet weten”. Derde geval. Dank zij het initiatief van de A.V.O.-ambtenaar voor Limburg werd te Roermond een werk plaats voor minder-validen opgericht. Er werken thans 34 personen. Doel is, het verschaffen van productief werk, het scholen en omscholen van tewerkgestel- den, en in het algemeen het weer ar beidsgeschikt maken der langdurig werk loze minder-validen. Rotterdam, Fries land, Roermond. Drie gevallen uit de vele, die getuigen van A.V.O.-activiteit in ons land. De Nederlandse Vereniging A.V.O. Sociale Zorg voor Minder- validen plaatste in 1953, in samenwer king met haar 83 Afdelingen en 69 Ad- viesbureaux, 1050 minder-validen. In het particulier bedrijf vonden 532 een plaats, in overheidsdienst 73, in beschuttende werkplaatsen 233. 145 personen werden aan een eigen bedrijf geholpen en aan huisarbeid 67. Andere hulp werd nog verleend aan 3148 personen. De A.V.O. kan dit werk slechts doen met de steun van alle Nederlanders. Zij vraagt derhal ve ook Uw bijdrage, wanneer op Woens dag 6 October a.s. de A.V.O.-collectanten bij U aankloppen. Iedere tewerkgestelde minder-valide betekent: winst voor indi vidu en gemeenschap! Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Ce. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150> was vertegenwoordigd door zijn admi nistrateur de heer Th. de Groot, die op merkte dat zuster van Halsema een van de oudste pioniers voor het Groene Kruis werk in Friesland is. Zij heeft jarenlang een vooraanstaande plaats in de dorps gemeenschap ingenomen en het ’t Groe ne Kruis mogelijk gemaakt hier zijn werk te verrichten. Dat het hier zo’n goede naam heeft, is aan haar te danken. Een onderscheiding. Namens het Hoofdbestuur dankte spre ker zuster van Halsema voor al het werk dat zij gedaan heeft. Voor Nijland in ‘t bijzonder, maar voor geheel Friesland in ’t algemeen, wat tevens werd uitgedrukt in de zilveren Groene Kruis-medaille, welke de heer de Groot haar uitreikte die zij, naar hij hoopte, zal bewaren als een herinnering aan de mooie tijd hier in Nijland doorgebracht. De volgende spreker was de heer H. Waltje, voorzitter van het Groene Kruis te Oosthem, die namens de afdelingen Oosthem, Njjezijl, Abbega en Folsgare en de patiënten aldaar het woord voerde en namens allen een prachtig bewerkte Kloostertafel aanbood. 3 3 3 1 3 O In de derde klas van de Zaterdagmid- dagcompetitie kon slechts één wedstrijd, t.w. ACVBlauw Wit, worden gespeeld. De Asser club ondervond aan den lijve, dat de Huizumers met grote plannen rondlopen, want zij moest met een 62 nederlaag het veld ruimen voor de Frie zen. Deze staan er thans zeer gunstig voor. Niet alleen behaalden zij uit vier wedstrijden het maximum aantal pun ten, bovendien zijn ze reeds bij hun zwaarste concurrenten op bezoek ge weest. Stand aan de kop: Blauw Wit 4 O.N.S. 3 A.C.V. 4 Nijland zorgt voor klinkende verrassing. naar voren bracht, dat de jubilaris bij zijn benoeming in Sneek voor een zware taak werd gesteld. De overgang van een groot naar een kleiner bedrijf bracht nl. vele moeilijkheden met zich mee. Zo moest o.a. zowel het oude als het nieuwe personeel op de nieuwe methoden wor den omgeschakeld. Spr. gaf evenwel de verzekering, dat allen zich volledig zul- len inzetten voor de groei en bloei van „Wanneer u niet op het aanbod van deze V. D. in Sneek en bood namens al zijn collega’s een polshorloge en een schaal van Makkumer aardewerk aan. Verder spraken nog de heer J. A. Kuhlman namens het personeel en de collega’s te Leeuwarden, die een echt Perzisch kleedje aanboden en de heer B. Garman, bedrijfsleider te Leeuwar den, die leuke herinneringen aanhaalde uit de Leeuwarder tijd van zijn collega. De jubilaris dankte alle sprekers voor hun vriéndelijke woorden en de cadeaux, waarbij hij o.m. betoogde, dat men een functie als de zijne nooit te zwaar kan opnemen. Er is heel wat aan verbonden en in de afgelopen 25 jaar is er ook heel veel in de zaak veranderd, zoals hg met enige voorbeelden aantoonde. Spr. hoopte eveneens met aJlen nog vele ja ren prettig te kunnen samenwerken. De directeur, de heer J. K. Girisch, spreekt de jubilaris toe Donderdagmiddag werd de jubilaris Sneek sprak de heer J. de Jong, die in de feestelijk en gezellig ingerichte hall van Amicitia door de directie en het personeel van beide zaken gehul digd, waarbij ook zijn echtgenote en zoontje aanwezig waren. De directeur, de heer J. K. Girisch, noemde dit jubileum belangrijk voor het gehele bedrijf en herinnerde er aan dat hij en de heer Bary elkaar voor het eerst in de mattenafdeling in Leeuwar den ontmoetten. Of deze afdeling een springplank zal zijn hangt van ieders persoonlijke prestaties af. Voor de jubi laris was zij dit inderdaad. Door zijn onverzettelijke wil om te slagen en mi nutieuze plichtsbetrachting en ijver heeft hg de lange en moeizame weg afgelegd tot de plaats die hij thans inneemt. Dit heeft geleid tot wederzijds begrip en waardering, waarvan de zaak de vruch ten heeft mogen plukken. Spr. bracht de heer Bary hartelijk dank voor zijn medewerking en prettige samenwerking, waaraan hg, de wens verbond, dat de toekomst hem geluk in z(jn gezin en succes in zaken zal bren gen. Wij hopen U nog vele jaren in ons midden te zien in het volle bezit van uw werkkracht naar lichaam en geest, zo besloot de heer Girisch zijn sympathieke toespraak. Zo fraai het weer gisteren was, zo somber waren de resultaten van de Sneker clubs. In de tweede klas verlo ren Sneek en LSC de belangrijke wed strijden tegen Velocltas en GRC zij het met het kleinst mogeltfke verschil en in de derde klas leed Black Boys in Steenwijk een geduchte nederlaag. Sneek was in het grote duel in Gro ningen ongelukkig. Bouma en Sluis moesten zich in de tweede heflt laten vervangen en toen een kwartier voor het einde ook Roosenburg het veld we gens een blessure verliet, moesten de withemden verder met tien man spelen. De beslissing viel midden in de tweede helft toen Pesman met een kopbal voor Velocitas de winnende goal scoorde. Door deze nederlaag vielen onze stad genoten terug naar de derde plaats, want door een even fraaie als kostbare 21 zege op Oosterparkers drong FVC zich tussen de kopploegen. LSC kwam tegen GRC met een gehavende ploeg in het veld, waardoor het tegen deze Gro ningers net in kracht te kort schoot. De gasten dankten de 10 zege aan een iets betere techniek en hun forsere lichaamsbouw. Onderaan werd Friesland voorlopig het kind van de rekening. Zelf verloren de Bornianen met 20 de derby met Nicator, terwijl Haren door een ver dienstelijke 11 tegen Helpman zijn eerste winst veroverde. Frisia en Zwaag westeinde deden tenslotte in Leeuwar den zoals middenmootploegen betaamt. Zij deelden met 11 broederlijk de buit. Opvallend was het geringe aantal doel punten dat op deze Zondag in deze klas werd gemaakt. Velocitas FVC Sneek GRC O.parkers Helpman Deze waarderende woorden aan het adres van de Wijkverpleegsters sprak dokter W. J. A. Hoogwater te Nijland Vrijdagavond in het Lokaal aldaar, toen hij de bijeenkomst opende welke de Ver eniging voor Wijkverpleging en t.b.c.- bestrijding Wymbritseradeel N.W. had belegd om afscheid te nemen van zuster van Halsema, die naar IJlst vertrekt, en kennis te maken met haar opvolgster zuster Westera, die uit Zuidlaren ge komen is. De belangstelling was zeer groot. Niet alleen uit Nijland zelf, maar ook uit de omgeving, want in haar gehele rayon ge noot de scheidende zuster, die hier pre cies 25 jaar heeft gewerkt, veel sympathie en waardering, wat ook in de toespraken op zeer hartelijke wijze tot uitdrukking werd gebracht en waarbij zowel dokter Hoogwater als zijn voorganger dokter Nieuwenhuis haar dankten voor haar steun, hiedewerking en vriendschap. De eerste verwelkomde ook zuster Westera. Wij zijn zeer dankbaar dat U zo spoedig bereid was het werk hier in de Wijk te beginnen, aldus spr. Het bestuur heeft alle vertrouwen in U en hoopt op een prettige samenwerking. Wij zullen U alle steun geven die nodig is in Uw werk. Aan zuster van Halsema bood hij daar na als afscheidsgeschenk een fraaie schaal van Makkumer aardewerk aan. zo ver- Rood Geel behield in 3A zijn leiders positie, maar het 22 gelijke spel tegen hekkensluiter Olyphia bewijst toch dat de Leeuwarders niet ongenaakbaar zijn. De Kooi klom door een 63 zege in Bergum op naar de derde plaats en ook Harlingen deed door zijn 20 op GAVC een stap in de goede richting. Daaren tegen stelde Black Boys in Steenwijk ernstig teleur. Een 62 nederlaag had den wij na het goede begin van de zwartjes niet verwacht. JubbegaMSC ging niet door. Rood Geel DOG D® Kool Harlingen Steenwijk GAVC bewogenheid van de Christelijke liefde haar werk heeft willen en kunnen doen. U hebt met Uw hart achter Uw werk ge staan ,zei hij, en daarvoor de dank ver diend van allen die U in dit opzicht van dichterbij hebben leren kennen. Wanneer U, zuster Westera, volgde ds. Brink, zich geeft aan Uw werk in de geest van Uw voorgangster, dan zult U zich hier ook spoedig thuis ge voelen. Nadat mevr. R. BakkerSpeerstra, secretaresse van de Chr. Vrouwenvereni ging een toepasselijk gedicht van Martien Beversluis had voorgedragen en mevr. T. BreeuwsmaTwijnstra met een geestig speechje namens heel Nijland en twee oud-Nij landers uit Wommels zuster van Halsema een fraai radiotoestel had vereerd en haar opvolgster met bloemen had verwelkomd, sprak de heer J. ten Have, hoofd van de Chr. School als buur en vriend, en daar zuster van Halsema De zusters aan de bestuurstafel. Links zuster van Halsema, rechts zuster Westera. zijn vrouw I de Wijk en met het bestuur van het i hij het in l het Groningse dialect. Wij hebben aan U ondervonden, dat een goede buur beter is dan een verre vriend, zei hij, waarna hij o.a. ook het verzetswerk van zuster van Halsema tijdens de oorlog memo reerde. Wat zij allemaal gedaan heeft, weten maar weinigen in ons dorp. Ook heeft zij veel Joodse kinderen gehuisvest (twee van hen waren uit Amsterdam overgekomen om deze avond bij te wo nen) in die zeer spannende tijd waar voor zij de dank van Nijland, ja van het gehele Nederlandse volk, verdiend heeft. Meester verzekerde, dat de band tussen Nijland en haar nooit verbroken zal wor den en eindigde met de hoop uit te spre ken, dat ook haar arbeid in IJlst ge zegend mag worden. Nog meer sprekers en geschenken W?7 -A

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 1