Blue Band smaakt totaal anders dan margarine! VANHIERENOAAR^" SUEZ ■Ki Shot raak van smaak &tfi KAPPIE en de re’s met Troetelde Slechthorenden van Show van Op ’t brood, in de panBlue Band natuurlijk! V Vereniging handgebreide kleding ff If 8 „S N E E K E R 1954 NIEUWSBLAD” DINSDAG 5 OCT( op 1 i Ste. nzetters dwangsom Gevonden voorwerpen Wipbrug te Sijbrandaburen vernield opgelegd j] De opbrengst van de Zomerzegels F Kranige reddingsactie Collecte Kankerbestrijding in Wymbritseradeel De Kinderzegels 1954 ij AU 5® I i t - zaam, aldus meldt het Alg. Handelsblad. y i De kleuren en 5 'hot van '0-38 10 edeöefcn^. Adverte. tie - t. I waren over het algemeen zeer mooi. Vrij veel cognac, bruin, grijs,, donkergroen Het rood dat volgens mej. Vergaay veel opgang zal maken, zal denk ik toch wel beperkt blijven tot de kinder- en jonge- meisjes kleding. Ik noteerde een aller liefst rood truitje met een opengewerkt motiefje en een moderne mouwinzet. De lange blauwe kiel met matrozenkraag en gestreepte zakjes was wel een mode- grapje, maar toch ook een praktische zeildracht. Verder waren er enkele trui tjes met bolero effect die zeer in de film een geheel verhaal geeft. Die film spreekt door de handeling voor zich zelf, zoals men nu ook wel zal bemerken. We zagen o.a. de rijke kleurenpracht van de bloemententoonstelling in Apel doorn, het oude Brugge met zijn door zichten van bruggen en zyn gevarieerde gevelbouw. Ook werden een paar humo ristische filmpjes vertoond, terwijl be sloten werd met Volksvermaken in IJs- brechtum en de Jubileumfeesten in 1952 in Sneek. De voorz. was zeer zeker de tolk van de aanwezigen toen hij de heer Vroljjk hartelijk dankte voor zijn zeer gewaardeerde medewerking. van het Handwerk- en Modehuis C.V. v.h. Firma A. L. v. Sijpveld te Purmerend het vieze beest een touw om kreeg. „Nu ben je net een klein hondje!” zei de I I L -f A.-.. s profit®1 oud arootse De voedingswaarde, de rijkdom aan vitaminen zijn al even belangrijk! Het hoge vitaminegehalte genoeg om een tekort aan te vullen èn de grote voedings waarde maken Blue Band tot een onmisbaar, kerngezond voe dingsmiddel. Ah Sing vertelde Kappie, dat de maat naar zijn hut was gegaan, waar een Troeteltje was, die op een draak leek, Kappie rende op hoge benen naar de hut van de maat toe en sprong naar binnen. De maat was juist bezig zijn Troeteltje uit het aquarium te tillen. „Kom dan maar bij de maat!” kweelde hij. „Je bent toch niet bang, hè De maat zal je heus geen kwaad doen, hoor! Dur ven ze jou een draak te noemen?” „Nu is het genoeg!" bulderde Kappie. plaatsen van de andere twee liever even wachten dp mooi windstil weer. Mis schien hebben we vandaag of morgen zo’n dag en dan zult U weer vier wijzerplaten in de toren zien. Maar als U dan naar hen opkijkt, weet U ten minste wat er met hen gebeurd is. Als U zoals ik elke dag vergeefs naar de toren opkijkt en dan weer schrikt van die lege gaten, gaat U, net als ik, uit een soort heimwee zoeken naar de verdwenen wijzerplaten. Nu moet U niet zeggen: loop dan maar om de toren heen en kijk naar de twee teruggekomen wijzerplaten nee, er zijn er tenslotte vier en ik kijk altijd naar die Noordelijke wijzerplaat. En die is nog verdwenen, met zjjn broertje. Ik moet U eerlijk zeggen dat het mij te lang duurde en ik ben dus naar die twee verloren gegane schapen gaan zoeken. Ik vond ze in de werkplaats van het gebouw voor Gemeentewerken en naast ze stond de heer K. Bosman, de man die ze volkomen verjongd heeft, zodat ze nu stonden te pralen in hun zwart met gouden jasjes. Dat verjongen was wel nodig. Buiten stonden de platen zo als U en ik er jaren naar opgekeken hebben, maar nu zonder cijfers. Hebt U gezien dat ze lelijke roestvlekken ver toonden en eigenlijk ons aankijken niet waard waren! Gelukkig zijn ze uit de toren genomen voor ze onze ogen te zeer beledigden en wijze vooruitziende mannen hebben nieuwe ijzeren platen laten ma ken. Hier in Sneek zijn ze gemaakt: vier ijzeren ronde platen, 1.50 M. in doorsnee. Daarna zijn ze naar Amster dam gereisd om een nieuwe zinklaag te krijgen en toen ze terug kwamen, gaf de heer Bosman ze een mooi glimmend zwart jasje. Trouwens die had, toen zij in Amsterdam waren, toch al niet stil gezeten. Hij had de cijfers van de oude platen afgenomen. Prachtige cijfers van rood koper 27 cm lang. Cijfers om eer bied voor te hebben, vind ik, want ze zjjn zo oud als onze toren. Heel vroeger zijn ze bevestigd geweest op houten pla ten, waarschijnlijk heeft men ze vier maal een nieuwe schijf als woonplaats gegeven. De heer Bosman heeft ze schoon gemaakt en blank gepoetst en ze toen met voorzichtige toegewijde vingers opnieuw verguld met bladgoud, to. SIJBRANDABUREN, 2 October. De Wipbrug te Sijbrandaburen is herschapen in een ruïne toen er gisterochtend een vrachtauto tegen aan reed. De gehele bo venbouw van de brug kwam naar be neden en alle verkeer werd gestremd. Het ongeluk gebeurde toen een vracht auto van de heer G. Fokma uit Poppin- gawier die uit de richting Sneek kwam voor een tegenligger moest remmen. Toen hij weer gang zette, slipte de auto en reed tegen de ketting van de brug met het noodlottig gevolg. De hele bo venbouw zakte in elkaar. Er ontstond een verkeersopstopping en een grote menigte liep uit om bij de opruimingswerkzaam heden te kijken. Het personeel met di recteur en assistent-directeur en twee vrachtauto s van de Coöp. Zuivelfabriek hielpen vlot mee, toen plotseling één van de leden van het fabriekspersoneel, de heer F. Abma van Terzool, een slag met een grote voorhamer in zijn gezicht kreeg. Bewusteloos en hevig bloedend werd hij bij de directeur van de Coöp. Zuivelfabriek, de heer Slotboom, binnen gedragen, waarna hij later vervoerd werd naar het St Antonius Ziekenhuis te Sneek. De politie was spoedig ter plaatse om een onderzoek in te stellen en om zij weer bij hun eerste werkgever werk- orde te scheppen in de chaos. Nieuwe bereidingswijze wordt uitsluitend voor Blue Band toegepast, a Aangegeven van 22 t/m 28 Sept. '54 Handschoenklem, A. de Jong, Hendrik Casimirstraat 4; sleutel, de Haan, Sal- verdastraat 11; 2 Cyperse poesjes, Dee- nik, Grootzand 42; 2 sleutels aan touw tje, A. Boot, 2e Woudstraat 45; cein tuur van damesmantel, Bureau v. Poli tie; shawl, H. Bergsma, W. de Zwijger- straat 25; bruine alpinomuts, T. Bosma, Hopperstraat 9; bruine broekriem, H. Frankena, Zevenpelsen 11 te IJlst; 2 sleutels met briefje, Boot, 2e Woudstr. 45; zilveren broche, A. J. Kooi, Harinx- makade 24; kinder-roulettespel, P. de Dood, Kerkhof laan 6; muntbiljet, W. v. Roeden, Parkstraat 7; schortje en 1 pr. nylonkousen, Ozinga, Goënga 65b; tas inh. damesschoenen, Kroon, W. Noorder- horne; glas met rand van zakhorloge, J. Wester, J. W. Frlsostraat 44; capu chon v. regenjas, R. Planting, Eegracht 53 te IJlst; sigaretten-aansteker, A. v.d. Wal, Ernst Casimirstraat 19; halsket tinkje, L. de Boer, Hooghuistersteeg 7; Cypers poesje, Asyl; fluitje met kom pas, R. v. d. WeteringBuys, H. Ca- tharlnastraat 3; kleedje, de Groes, 3e Woudstraat 3; shawl, Bureau v. Politie; Cypers poesje, H. de Groot, Kruizebroe- derstraat 39; broche, Zijlstra, Leeuwar- derkade 13; groen-gele parkiet, Arema, Geeuwkade 19; grijs poesje m. witte bef, de Haas, Koopmansgracht 42; biecht- en communieboekje, Buis, Boschgracht 2; rode shawl of hoofddoek, Postkantoor, Sneek; padvindersriem, A. Volbeda, W. Noorderhorne 7; damesglacé’s, D. v. d. Werf, W. Burgstraat 18; huissleutel, J. Wind, aan boord Woudvaart; rode kool. J. Voerman, de Bourbonstr. 108; speldje, W. Ferwerda, Westersingel 24; halsket ting, B. Smit, Emmastraat 20; rekver- band, N. v. d. Wal, J. W. Frisostr. 58 I. 'M*' De president van de rechtbank te Dordrecht, mr J. W. Hofdijk, heeft in kort geding twee steenzetters uit Slie- drecht, die werkzaam waren aan de Zui derzeewerken, ieder een dwangsom van 100 per dag opgelegd, omdat zij zonder ontslagvergunning van het Arbeidsbu reau bij een andere werkgever in dienst waren getreden, die hun in plaats van 150 per week, wat hun eerste werk gever betaalde, 200 per week bood. In middels hebben zij zich aan de uitspraak van de president geconformeerd en zijn Namens de Ned. Ver. van Huisvrouwen afd. Sneek en de B.V.O.L. Sneek en Om streken, sprak mevrouw Heeringa Don derdagmiddag een welkomswoord tot de zeer vele dames die bijeengekomen wa ren in de grote zaal Hanenburg. Het was haar een groot genoegen dat zo velen ge komen waren om de show van handge- breide kleding te zien, maar ze vond het ook zeer begrijpelijk, want wat is nu mooier dan zelf gemaakte kleding. Ze hoopte dat de show zou animeren om ook zelf aan het werk te gaan. De leider van het amateurmodeshow gezelschap uit Purmerend, de heer Cuy- pers, dankte beide verenigingen voor de uitnodiging en deelde mee dat de ge bruikte wol van de merken „Carosse d’or" en „Vier Heemskinderen” verkrijg baar zijn bij de heer Kuipers, „Wolwin- kel”, waar men ook duidelijke patronen van de getoonde modellen kan krijgen. Vervolgens werden door drie manne quins de ruim veertig modellen getoond waarbij mej. Vergaay een duidelijke explicatie gal. Het aardige van deze show is wel dat de mannequins amateurs zijn, gewone figuren zoals men ze dagelijks tegen kan komen. Elke toeschouwster zal denken: zoals het haar staat, zal het mij ook staan. de nieuwe half zware shag Niemeijer is iets bijzonders! Extra geurig en pittig, maar toch bijzonder zacht van smaak. Probeer SHOT en U proeft 't meteen De opbrengst van de zomerzegels, die in Mei en Juni werden verkocht ten bate van instellingen voor maatschappelijk werk, volksgezondheid en culturele zorg, is groter geweest dan het vorig jaar. Een bedrag van 149.820.55 kan onder een aantal instellingen worden verdeeld. Dat is 12 pet. meer dan in 1953, toen een be drag van f 132.938.58 werd uitgekeerd. Een kwart van de beschikbare som 37.455.14) wordt op voordracht van de Commissarissen der Koningin toegewezen aan verenigingen en instellingen van provinciaal en plaatselijk belang. Uit het restant worden subsidies verleend aan landelijke instellingen. Blue Band in de pan... mmm wat een verrukkelijke geur! Met Blue Band smaakt alles weer ouderwets lekker! smaak vielen, vooral het zeer fijne truitje in bruin, bruin-groen gestreept. Opval lend was de prachtige afwerking van vele modellen. Een opstaand kraagje, de mouwinzetting, bustenaadjes, opgewerkte of ingebreide randen het was alles tot in de details perfect verzorgd. De vesten waren dikwijls zeer gedistingeerd, de jasjes, hoewel warm en modieus, konden mij minder bekoren dan de deux pièces die zonder voorbehoud zeer smaakvol waren. Ik wil hier speciaal ’t deux pièces in tweed noemen dat terecht zeer be wonderd werd. Twee allerliefste kinderen, Adrie en Aafje, in beeldige jurkjes, rokje en bloesje, hadden aller vertedering en be wondering! In vlot tempo werden de modellen waarbij de smaakvolle jumpers de over hand hadden, getoond. In de pauze werd thee geserveerd met een tractatie die aangeboden werd dooi Firma Kuipers, die in zijn zaak „de Wol- winkel” graag de wol zal tonen en in lichtingen zal geven over de modellen. Mevrouw Tromp sloot namens de Ver van Huisvrouwen deze show die met veel belangstelling gevolgd werd. ontv/ikkelmg jong ®n In de voorzaal van de Baptistenkerk is Donderdagavond een vergadering ge houden van bovengenoemde vereniging, onder leiding van de heer U. Siedsma. Deze heette de aanwezigen hartelijk welkom en wierp een terugblik op de bootreis, welke in Mei werd gehouden. Jammer genoeg viel het weer toen ook al niet mee, maar toch hebben we een gezellige dag gehad. Laat het U allen een troost zijn, zei spr., dat de geleerden hebben uitgevonden, dat in elke 100 jaar twee of drie zulke zomers als we nu hebben, voorkomen. Dat wil dus zeggen, dat we nu wellicht een lange periode van mooie zomers tegemoet gaan. De laatste 25 jaar is er een grote verbete ring gekomen in de hulp aan slecht horenden. Aanvankelijk hebben velen zich moeten behelpen met de zgn. pol lepels. doch sinds de oorlog is er een ge weldige verbetering op dit gebied geko men. Nu kunnen we beschikken over de zgn. Transistor, die het gehoorvermoged belangrijk opvoert, tot zelfs 99 en die in het gebruik zeer zuinig is. Bij een aanwending van 12 uur per dag, zijn de kosten slechts ongeveer 5.per jaar. Doch de aanschaffing vraagt een nogal hoog bedrag, wat voor velen een grote hinderpaal is. Er is nu sprake van dat de Ziekenfondsen deze kosten zullen betalen, doch definitief staat dit nog niet vast, zodat eventuele gegadigden toch nog even geduld moeten hebben. Het bestuur wil de leden gaarne wat vaker bij elkaar roepen: eerst vergader den we 3 maal per jaar, nu willen we een proef nemen met maandelijkse ver gaderingen tot Mei toe, waarvoor we de beide volgende maanden al voorzien zijn van een programma. Onze vergaderin gen kenmerken zich door gezelligheid, vertrouwen en toewijding en spr. hoopt, dat het bestuur dit ook in de komende maanden zal mogen ervaren. De secretaris, de heer E. v. d. Veen, las de notulen, welke werden goedge keurd. Bij de rondvraag wees de heer A. Vis ser op de noodzakelijkheid van hulp aan hen, die niet in staat zijn een toestel aan te schaffen of die gedurig repara ties aan hun apparaat hebben. Wij moe ten deze mensen helpen, zeide hij. Daarna kwam de heer G. H. Vrolijk met een aantal eigen gemaakte film pjes. Vooraf zeide hij dat er verschil is tussen stilstaande foto’s en films, omdat de eerste feitelijk dood zijn en alleen maar één moment weergeven, terwijl de 2 ct 3 ct., liggend zegel, fröbelen (kinderen bezig met plakwerk), sepia. 5 ct 3 ct, staand zegel, hygiëne (kindje dat tanden poetst), olijfgroen. 7 ct 5 ct, staand zegel, openlucht spel (jongetje met scheepje), grijs-blauw. 10 ct 5 ct, staand zegel, algemene verzorging (kinderverzorgster met kleu ter), bruin-rood. 25-J-8 ct, liggend zegel, tekenen als therapie (herstellend kind dat tekent), blauw. De zegels zijn geldig tot ultimo De cember 1955. Een vierjarige Amerikaanse jongen, die ernstig ziek werd aan kinderverlamming aan boord van een Amerikaans troepen schip op weg in het Kanaal met bestem ming Duitsland, is door inspanning van allerlei personen veilig overgebracht naaf een ziekenhuis te Southampton. Op het s.o.s.-sein van het schip bracht een hefschroefvliegtuig van de Britse marine een draagbare ijzeren long, die werd neergelaten op het schip, toen het vlieg tuig door de storm niet kon landen. Een sleepboot uit Southampton nam de jongen aan boord. De ijzeren long, die op de stroomvoorziening van de sleepboot werkte, raakte echter defect. De jongen lag langer dan een uur op de draagbaar, voordat de technicus van de sleepboot uit een radio-apparaat een stel batterijen aan de long kon bevestigen. Intussen had de sleepboot een zware strijd met de hoge golven te voeren op weg naar Southampton, dat na twee uren werd be reikt De jongen werd tenslotte tussen een haag van havenarbeiders en militairen die een menselijke wal tegen de wind en de regen vormden, naar de wachtende ziekenauto gedragen. De Britse dokters, die de zorg voor de patiënt op zich heb ben genomen, verklaarden, dat er kans was op herstel. 'Telden is de verbetering van een TBii /-> product zo geestdriftig ont- S vangen als die van Blue Band. Iedereen proeft hetde smaak van Blue Band is niet meer die van margarinede smaak - en de geur - is oneindig veel beter geworden. Het is de moeite waard de enthou siaste brieven in te zien die ons bij honderden bereiken. Hier zijn enkele fragmenten: nu die verbetering hebben wij geproefd. Wat een verrukkelijke smaak.” „Wij feliciteren Umet dit ge weldig succes." ,,’t Is beslist de reclame waard iedereen moet er van kunnen profiteren.'' Als U de nieuwe Blue Band nog niet geprobeerd hebt, doe het dan dadelijk, mv Waarom zou U nog langer een „mar- garine-smaak" proeven op de boter- hammen en in alles wat U klaar maakt? f De collecte ten bate van het Koningin Wilhelmlnafonds in de gemeente Wym britseradeel is een succes geworden. Di verse gemeenten rflfet een aanmerkelijk groter zielental zjjn met de verkregen opbrengst glansrijk geslagen. Het totale bedrag had nog iets hoger kunnen zijn, wanneer alle dorpen op gelijke wijze hun medewerking hadden verleend; nu zjjn enkele een beetje onder de maat geble ven. Dit blijkt uit het volgende over zichtje: Woudsend f348.12; Scharnegou- tum f240.85; Nljland f207.20; Hom- mertsJutrrjp f 152.67Gaastmeer f 150.20; Oudega f 133.61; Heeg f 129.90; IJsbrechtum f 126.35; Oppenhuizen-Uit- wellingerga f 124.10; Oosthem f 122.75; Lege Geèen f96.16; Tirns f81.25; Abbe- ga f74.75; Wolsum f57.40; Folsgare f44.03; Blauwhuis f32.85; Westhem f27.90. Totaal f2150.00. Op 15 November a.s. zullen op alle postinrichtingen in Nederland de Kin derzegels 1954 verkrijgbaar worden ge steld. De verkoop van deze zegels zal duren tot en met 14 Januari 1955. De waarden, bijslagen, voorstellingen kleuren zijn: Wï# I J j echt torengoud, 22 karaats. Misschien hebt U wel eens zo’n blaadje bladgoud in handen gehad ik nu ook en ik hield mijn adem in uit angst dat het weg zou waaien. Zo ijl, zo dun bijna doorzichtig. Geen materiaal voor een paar mannenhanden, of ze moeten dat toegewjjde hebben, dat gevoel voor het kunstzinnige, dat de heer Bosman onge twijfeld heeft. De cjjfers worden bedekt met mixion verf, standolieverf die lang blijft kleven. Als U en ik zouden menen dat de verf al droog is, voelt de ervaren werker met z’n vingertoppen dat ze nog iets kleeft en dan brengt hij er voorzichtig zijn bladgoud op aan. Op de manier van overdrukplaatjes weet U wel. Eenvoudig gezegd, maar knip eens zo’n 8% x 8% cm ragdun velletje goud doormidden en plak het voorzichtig op de 4 cm brede cijfers! Het vergulden van de wijzers, eveneens van rood koper, de ene 95 cm lang, de andere 65, is zeker een nog kunstiger werk. Het zijn figuurwijzers met mooie krullen, en het kostte veel tjjd en nog meer moeite deze krullen te vergulden. Natuurlijk speelde Bosman het klaar hij heeft wel eens voor heter vuren gestaan, kijkt U maar eens naar de lantaarns op de trap van ons stadhuis, die heeft hij ook onder handen gehad En nu stonden de wijzerplaten hier dan kant en klaar en ik begreep niet waarom ze niet, net als hun twee ka meraden, in de toren werden gezet, tot Bosman me aanschouwelijk voordeed hoe het daar boven in de toren kan waaien! Ze hebben het ondervonden toen ze met z’n drieën 36 m. boven de grond stonden te manoeuvreren met de twee zware ijzeren platen, en het opeens hevig begon te waaien. „De zware schijf woel als bordpapier om de toren”, zei Bosman, „net een draak in onze handen. En ik werd bijna uit de goot gesmeten”. Ze hebben ze met veel moeite ge plaatst, maar U begrijpt dat ze met het „Hoe durf je het stuurrad in de steek te maat teer. „Kan je al lopen? Ja, ja, je laten, aardappel, die je bent! Vooruit! hebt kleine pootjes... kijk eens hoe goed Gooi dat beest de zee in!” „Nooit!” gilde het gaat! Nu mag je met maat mee de maat. „Ik zal het een touw aanbin- naar de brug! Hoe vind je dat?” „Een den en het met me meenemen. Overal hondje!” smaalde Kappie, die achter’hen met me meenemen. Het is mijn Troetel- aanliep. „Ah Sing had gelijk, toen hij tje! Ik spring nog liever zelf in het zei, dat het een draak was. M’n kop er water!” Kappie zag de maat ervoor aan, af, wanneer het niet zoiets is! Ik begrijp dat hij dat dreigement werkelijk zou uit- die klont van een maat niet, die toch voeren, dus besloot hij te wachten tot anders altijd zo bang is!”

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 5