Rusland doet tegenzet Kleuterschool «De Klimop» officieel geopend Een nuttige vorm van vrije tijdbesteding Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Concert Frysk Orkest Middelb. Landbouwschool te Leeuwarden geopend Vrijdag 8 October 1954 109e Jaargang No. 80 Redacteurs L K1EZEBR1NK De verbetering van de spoor- lijn Leeuwarden-Staveren Hulpverlening Weer Geslaagd Benoemd Met roodbonte naar school Nieuwe dirigent van Harmonie Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en ORIJFHOUTS NIEUWSBLAD Redactie-adres Vrouwelijke Oplegger ramt personen auto Echtpaar verongelukt Nederlanders gevraagd voor Canadese legerbands Voor een kwartje Fortuin gewonnen Mysterie opgelost een stap in de goede richting Ook in het buitenland belangstelling voor de Sneker scholen Bij botsing gedood Verbetering in de treinen loop naar Staveren 1 SNEEKER NIEUWSBLAD VRIJDAGS. tenor van sleutel op een fluwelen kussen aanbieden. van Eén dode. Regeren is vooruitzien. ui zei mej. v. Kruysen, die B. en W. dankte De burgemeester De heer de Kok Het grote moment voor de kleine Marian L. G. Tot in het buitenland is er belangstelling bijzondere dag voor al die kleuters nu zo veel dames en heren zich op het terrasje voor hun school verzameld hadden. Voor de kleine Marian wel heel bijzonder, want zij mocht in een wit jurkje met klimopbladeren versierd de burgemeester de KI BINZANI) 7 - Telef 2S72 naar het De vlag wapperde vrolijk en de kinderen stonden aangetreden toen de burge meester met wethouder P. v. d. Veen en de gemeentesecretaris de heer Koster Maandagmiddag het pad voor de nieuwe kleuterschool „de Klimop” opliepen. Een die bij de uitvoering betrokken waren. „Moge deze school er toe bijdragen de kinderen op te voeden tot mensen die in staat zijn ons achtergelaten werk beter te doen, dan wij het deden”. Met deze wens opende de heer Rasterhoff de nieu we school. voor de kleuterscholen van Sneek, ver telde mej. Wartena, die veel geïnteres seerden naar hier verwees, omdat zij deze was blij dat hij deze opening nog met zijn vrouw kon bijwonen en roemde de goede samenwerking met de heren de Dood, Knol, Halma en J. Veldhuis, welke laatste de tuinaanleg van de school zo volkomen heeft aangepast aan de om geving. Ook de uitvoerders van het dik wijls zo zware grondwerk noemde hij met waardering. „Wij hebben een til met duifjes er in Zij wonen daar samen naar hun zin. Konijntjes zitten in een hokje, Volgend voorjaar komt er een bokje De vissen horen ook er bij, Al deze dieren geven wij”. De dieren zijn namelijk een geschenk van de ouders, die ook sparen voor een pianol dat zij hun taak aldus hebben opgevat. Want het gemeentebestuur heeft met het bouwen van deze scholen, die een voor beeld zijn voor andere plaatsen, vooruit gezien. Zij dankte ook het hoofd van de Gysbert Japiksschool die de kleuters van 1932 af gehuisvest heeft, met alle bezwa ren daaraan verbonden en vertelde ver der interessante bijzonderheden over de in de Sneker scholen gevolgde methode. Wegens vertrek van de heer A. Feen- stra naar het Sted. Muziekcorps Sneek, is in zijn plaats benoemd tot dirigent van de Chr. Muziekver. „Harmonie” alhier de heer P. Bakker te Koudum. NIJLAND. Benoemd tot onderwijzer aan de Herv. school te Hitzum de heer F. Hoekstra, thans als zodanig werkzaam aan de C.V.O.-school te Nijland. Na al die redevoeringen van grote mensen kwamen de kinderen zelf aan het woord, of liever aan de zang, want ’t leuke groepje dat binnen kwam, zong een fleurig liedje op de dieren die de Klimop bezit en in de toekomst zal bezitten. Namens de afd. Wymbritseradeel van de V.H.V„ Het Comité: L. TJABERINGSde Boer, pres H. HEERINGA—Elsinga, secr. W. GALEMAde Boer, penn.m. R. VAN POPTAWassenaar. Op de nieuwe Hemweg, enkele kilo meters buiten Amsterdam, is Dinsdag avond kort voor zes uur een vreselijk auto-ongeluk gebeurd, waarbij de 38-ja- rige aannemer C. F. L. ui* Alkmaar om het leven kwam. De Chevrolet van de aannemer, die uit de richting Amster dam kwam, werd in de flank geramd door de oplegger van de Van Swieten Ex presse, die van de truck was losgeraakt. De linkerzij wand van de personenauto werd totaal opengereten door de met rol len linoleum beladen oplegger. De be stuurder, die alleen in de wagen zat, werd op slag gedood. Het vermoeden be staat dat truck cn oplegger niet goed ge koppeld waren. scholen inderdaad als een vo«. Friesland, en ver er buiten ziet De heer J. v. d. Kamp sprak als de ver tegenwoordiger van de lagere scholen. Als hoofd van de Gysbert Japiksschool heeft hij jarenlang inwoning aan de kleuters verleend. Met blijdschap zag hij ze vertrekken maar alleen omdat hij nu weer meer ruimte voor zijn eigen leerlingen heeft gekregen. Voor het ove rige heeft hij juist veel van deze onder wijsmethode geleerd die er niet op uit is veel in het kind te pompen, maar van het standpunt uitgaat: geef het kind iets te doen. Een electrische klok schonk afd. Sneek van Volksonderwijs en de heer M. Schaafsma bracht deze heuglijke mede deling en de gelukwensen over van de afdeling en van het bestuur der Federatie Friesland. BERLIJN. Molotof, de Russische minister van buitenlandse zaken, heeft gisteravond tijdens een plechtigheid in Oost-Berljjn voorgesteld, dat alle bezet tingstroepen uit West- en Oost-Dnltsland worden teruggetrokken om aldus „gunstige voorwaarden te scheppen voor de hereniging van Duitsland”. Voorts opperde de Russische minister de gedachte om met de Verenigde Staten, Groot-Brittannië en Frankrijk onmiddell(jk een conferentie van vier te beleggen over een oplossing van de Duitse kwestie, aldus meldt het Alg. Dagblad. Dinsdagmorgen is met een korte plech tigheid in hotel Amicitia te Leeuwarden de Middelbare Landbouwschool voor Friesland officieel geopend. Behalve het bestuur van de stichting, die de school heeft opgericht, en leraren en leerlingen, waren vele genodigden bij deze officiële opening aanwezig. De school begint met 16 leerlingen en wordt voorlopig gehuis vest in de vroegere schippersschool. Na een kort gebed opende de voorzit ter van het stichtingsbestuur, mr A. Han- nema, dé bijeenkomst met een woord van welkom tot de yerschillende genodigden Hij bracht dank aan rijk, provincie en gemeente voor de steun die hij bij de stichting van de school heeft mogen on dervinden. Hij wees er op dat de nieuwe school bij uitstek een provinciale school is en voor het gewest van groot belang Ir N. van Vliet, directeur van het land bouwonderwijs, was oorspronkelijk van mening geweest dat één middelbare land bouwschool voor het Noorden voldoende zou zijn. Toen eenmaal het besluit geval len was dat er in Friesland ook een school zou komen, had hij echter graag zijn medewerking gegeven. Ook in de toe komst zal de jonge school zijn belangstel ling en medewerking blijven ondervin den. De grote betekenis van de school is dat er een groep jongeren gevormd wordt die in het bedrijfsleven alle moei lijkheden zullen kunnen trotseren. Hij wees er verder op dat een bijzondere school meer rechten heeft doch ook meer plichten. De stichting heeft een veel gro tere verantwoordelijkheid voor de lei ding van de school. Namens het provinciaal bestuur sprak de heer H. M. Gerbrandij. Hij zag het als een groot voordeel dat de nieuwe school zal kunnen voorzien in het tekort dat de boerenorganisaties in Friesland hebben aan wetenschappelijk gevormde leiders. Wethouder J. K. Dijkstra zegde de medewerking van de gemeente toe bij eventuele bouwplannen. De directeur van de nieuwe school, de heer P. Doornbos, vertelde dat de inrichting van de school nog niet bijzonder was, maar dat hier zeer binnenkort verandering in zou ko men. Verschijnt: DINSDAGS en Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. KantoorGROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Advertentieprijs 15 cl per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs I 3. - per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van Firma i 1 Drijfhout, Snoek. De kinderen van de school met de Bij bel te Rhenen moesten op Dierendag al len een vertegenwoordiger uit het die renrijk meenemen. De order werd punc tueel opgevolgd. Behalve alle leerlingen, het onderwijzend personeel en vele ouders was op een gegeven moment ook een heel leger dieren op het terrein aan wezig: 17 honden, 22 katten, 21 konijnen, een schildpad, 3 marmotjes, 5 goudvissen. 14 duiven, 2 kraaien, 2 parkieten, 2 kui kens, een eekhoorn, een witte muis, een lieveheersbeestje, 4 slakken, een rups en een sprinkhaan. Aan Guus van Wijk uit de vierde klas beleefde jong en oud echter het meeste plezier. Hij kwam met aan een touw een roodbonte koe het schoolplein oplopen! (Vrije Volk.) Medewerkers aan de bouw van deze school waren: Wagenmakers schildersbe drijf voor het schilderwerk, Firma Auke- ma die de gordijnen leverde, Firma Abeln Almelo, vloerbedekking, Schuhmacher meubelen, Marco Kootstertille buismeu- bels en de firma Koster voor de centrale verwarming. Bij dv rondgang door de school kwamen we, voorbij de vlag, een cadeau van de heer de Dood, ook buiten, waar de bewuste mooie dui ventil staat, gemaakt door leerlingen van de Ambachtsschool. Hier klommen de kleuters naar hartelust op de boog, het touwraam, al dat klim- en klautermate- riaal waar ze hun hart aan gegeven heb ben en dat ook door de aannemer ge leverd werd. Ze namen geen notitie van de kijkende volwassenen; en de spelende kinderen in worden, voor de was de van kin- de vraag de orde kwam wat een lo- Geslaagd voor het propaedeutisch exa men voor scheikundig ingenieur J. Posthuma, Nijland. OOK PARIJS HEEFT NU ZIJN VERKEERSBRIGADIERTJES Ook op de Parijse scholen is men er toe overgegaan om uit de leerlingen van de hoogste klassen verkeersbrigades samen te stellen, die de 'jongere kameraadjes veilig door het steeds drukker wordende verkeer moeten loodsen. Foto: onder toezicht van een politieagent legt een leerling van de école Diderot aan zijn jongere vriendjes uit hoe ze zich bij het oversteken onder zijn hoede hebben te gedragen. Voor de naar Sneker begrippen zeer goed bezette zaal van Amicitia concer teerde het Frysk Orkest (L.O.F.) Dins dagavond in Sneek. Na dit compliment aan het publiek, dat in zo grote getale was opgekomen en deze keer toch niet zo zeer om de klinkende naam van een groot solist of iets dergelijks kunnen we meteen ook het orkest een pluim geven voor hetgeen het deze avond aan muziekgenot bracht. Ik ge loof niet, dat we Kor Ket en zijn „man nen” althans in Sneek nog zo goed heb ben horen musiceren als Dinsdagavond. In alle onderdelen viel weer grote voor uitgang te bespeuren. Zo trokken dë strijkers de aandacht door hun gedisci plineerd en fraai klinkend optreden, terwijl de blazers zeer zuiver en cor rect volgden. Het programma, dat sober en smaak vol was samengesteld, opende met de Sinfonia in Es voor dubbel orkest van Joh. Chr. Each. Deze geniale zoon van de grote Bach schreef veel elegante mu ziek, die dikwijls aan Mozart doet den ken. Ook het hier genoemde werk is van een licht speels karakter, dat door dirigent en orkest buitengewoon ty- verkiezingen”. De Russische regering, zo ging Molotof verder, geeft thans uit drukking aan haar bereidheid om de voorstellen, aangaande vrije verkiezin gen, die op de Berljjnse conferentie ge daan zijn, te bespreken, alsmede even tuele nieuwe voorstellen. Ook deze Russische uitlating was in de Westelijke wereld verwacht. De Amerikaanse regering heeft met het oog daarop zelfs reeds laten weten, dat zij sterk gekant is tegen verdere vertra ging van de Westduitse herwapening, zoals bqvoorbeeld door een nieuwe con ferentie met de Sowjetunie te beleggen. Zij, die in de omgeving van de spoor lijn wonen Parallelweg enz. zullen in de nacht van 5 op 6 October wellicht enige hinder hebben gehad van de werk zaamheden welke aan die lijn werden uitgevoerd. Het karwei is thans klaar. De ingenieurs van Weg en Werken van de N.S. hadden geconstateerd, dat, na het leggen van de rails met breder rij vlak het zg. schudden van de „Blauwe Engel’ toch nog niet geheel verdwenen was. De speciale spoorwegploeg heeft daarom ir genoemde nacht de aansluitingen van de rails met de onderliggers nog eens be werkt met een nieuw soort fraismachine De bedoelde spoorwegploeg is nu weer bezig met de verbetering van de baan waarmee men tot Oudega (W.) gevor derd is; het zal nog ongeveer een jaar duren voor het gehele tra; ct tot Stave ren onder handen is genomen. Het bestuur van het Nut wilde daarom niet zo maar zonder meer opnieuw be ginnen, zei de heer de Boer, maar er een klein officieel tintje aan geven en daar om waren ook zijn mede-commissieleden de heren D. Jorritsma en H. Huese aan wezig, terwijl de directeur van de Am bachtsschool de heer A. J. Schutte later ook nog even een kijkje kwam nemen Diens medewerking was daarvoor al dankbaar door de heer de Boer geme moreerd. die verder ook dank bracht aan de heer v. d. Meulen wiens taak nu echter wel zwaarder zal worden. Verle den jaar was het nog een experiment, maar nu is het aantal deelnemers nog veel groter geworden en bevinden zich onder de 32 ook vele (14) gevorderden die de eerste cursus reeds volgden. Dat de anderen zijn weggebleven, is niet het gevolg van opgedane teleurstellingen, maar omdat het huiswerk vóór moet gaan. Het zal hem echter ook goed doen, dat zovelen zijn teruggekomen omdat hij nu hun verdere perfectionnering zal kun nen volgen. Spr. sprak tenslotte de wens uit, dat ook deze cursus weer aan de verwach tingen zal beantwoorden en zowel de leraren als de cursisten hier zeer pret tige middagen zullen hebben. De leraren want ook de heer Veenstra, leraat schil de school toonden al evenmin verwon dering of belangstelling. Ze waren veel te veel verdiept in de spelvreugde die inderdaad al veel had van de „arbeids”- vreugde, waarover mej. van Kruysen sprak. We hebben laatst al iets verteld over de drie mooie ruime lokalen van deze school met glaswanden waardoor zon en licht naar binnen vallen, de heldere gangen met de kapstokken en de toi letjes. Maar pas als kinderen zo bezig zijn in deze school, weet men dat wij als volwassenen nauwelijks beseffen wat het betekent voor een kind in zo’n school te mogen leven, omdat wij toch immer buiten dat speciale kleuter- wereldje staan. en bevredigend is het clavecimbel, met zijn ijle klank, te mengen met het vollere timbre van de moderne strijkinstrumen ten; noch willen we ingaan op de kwes tie of het clavecimbel thuis hoort in de grote concertzaal. Bepalen we ons slechts tot de vertolking, die Mevr. Ja coba KueterZwager van het boeiende en veeleisende stuk gaf, dan kunnen we niet anders dan hulde brengen, zowel voor de wijze waarop werd gespeeld als voor het feit, dat men deze muziek, die voor het grote publiek dikwijls minder aantrekkelijk is, heeft willen brengen. Na de pauze hoorden we de derde Symfonie van Beethoven. Van de vier delen, waaruit dit werk bestaat, beviel ons het scherzo het best. Niet dat het spel in de overige delen technisch min der goed verzorgd zou zijn, maar de structuur van het geheel kwam in dit korte deel, dat betrekkelijk eenvoudig van vorm is, beter tot zijn recht, waar door ook muzikaal dieper gegrepen werd. Een speciaal compliment verdien den hier de eerste hoboïst en de drie hoorns. De onderdelen bleven wat fragmenta risch, waarbij het opviel hoe weinig aan dacht Ket in verhouding aan de blazers schonk. Dit alles neemt echter niet weg dat ook in deze ,',Eroica” van een voor het Frysk Orkest unieke prestatie ge sproken kon worden; een waardig slot van dit zeer geslaagde concert. Dinsdagmiddag is op de rijksweg Er- meloHarderwijk een auto tegen een boom gebotst, waarbij het echtpaar Ja- cobsevan Dijk uit Nijkerk om het leven is gekomen. Mevrouw J. bestuurde de wagen. Vermoedelijk is zij by het pas seren van een voor haar rijdende vracht auto geschrokken van een tegenligger. Haar auto zwenkte namelijk eerst naar rechts en daarna naar links, waar hij te gen een boom tot stilstand kwam. De slachtoffers, die zes nog jeugdige kinde ren achterlaten, waren vrijwel op slag dood. De vijftigjarige heer H. J. was eigenaar van een groothandel in koloni ale waren en tabak. Deze verklaring betekent de tegenzet op de Zondag te Londen bereikte accoor- den over de herbewapening van West- Duitsland en de opneming van de West duitse republiek in de N.A.V.O. en de Westelijke diplomatie heeft deze tegen zet verwacht vanaf het ogenblik, dat Molotof in Oost-Berlijn uit zijn vliegtuig stapte. Hij kwam daar Dinsdag aan, zo genaamd om de viering van de vijfde verjaardag van de Oostduitse „demo cratische republiek” bij te wonen. Indien het accoord van Londen wordt uitgevoerd, aldus de Russische minister, indien er opnieuw een Duits militarisme wordt geboren en indien West-Duitsland wordt opgenomen in „agressieve, milita- re groeperingen”, dan zou Duitslands hereniging een onmogelijkheid worden en zou men moeten rekenen met ge vaarlijke consequenties voor de vrede in Europa. „Een herwapend West-Duits land zou een direct gevaar voor de vrede in Europa doen ontstaan.” Molotof betoogde, dat de mislukking van het plan tot vorming van de Eu ropese defenslegemeenschap de moge lijkheid had geschapen tot een „toenade ring van de standpunten der vier grote mogendheden inzake vrije, al-Duitse Ook dit jaar houdt de Vr. H.V. in de maand October haar collecte van 11 tot 17 October onder het motto: „Door Fries land Voor Friesland”. De opbrengst zal deze keer ten goede komen aan de vol gende doeleinden: 1. Boottocht voor chronische patiënten; 2. Materiaal voor blinde vrouwen; 3. Materiaal voor het tehuis voor geestelijk minder-valide be jaarden te Noordbergum; 4. Vacantiewe- ken voor vermoeide huisvrouwen. Wij doen een beroep op de burgerij van Wymbritseradeel om de V.H.V. in deze activiteit te steunen, temeer nog, omdat een deel van de opbrengst der collecte in de eigen gemeente kan worden besteed Wij bevelen deze daarom gaarne bij u aan. Zo noemde de heer H. de Boer, directeur van de R.H.B.S. en lid van de Nuts- commissie voor eenvoudig timmeren alhier, de cursus waarmee verleden jaar onder leiding van de heer v. d. Meulen, leraar aan de Ambachtsschool in een lokaal van deze inrichting werd begonnen en die Woensdagmiddag met een nog groter aantal deelnemers is voortgezet. Bovendien zullen de jongens (allen leerlingen van het Gymnasium, de R.H. B.S. en de Openb. Uloschool), die later hoofdarbeiders zullen worden dan niet meer zo onbeholpen tegenover de techniek staan omdat ze hier leren zelf iets te maken. De Canadese ambassade heeft medege deeld, dat de mogelijkheid tot plaatsing var meer Nederlanders in orkesten var het Canadese leger is geopend. Van 1 Nov. a.s. af zullen in Den Haag wederom audities worden gehouden. Er is belang stelling voor bespelers van fluit, hobo, clarinet, bas, de Franse hoorn, trombone, bastuba en klein orgel. Zoals bekend werd in 1953 reeds een aantal Nederlanders aangeworven voor Cana dese legerorkesten. In Leicester (Engeland) heeft een jon getje van acht jaar zijn speelkameraadje van vijf, voor vijf en twintig cent aan een vrouw gegeven, die ermee verdwe nen is. De gehele streek van Leicester tot Londen wordt sinds Zaterdag door de politie afgezocht, maar tot nog toe zon der succes. Op die dag beloofde de onbe kende dame het oudste kind sixpence (25 cent) als hij zijn vriendje mee zou nemen tot om de hoek van de straat, waar hij woont, dus buiten het gezicht van zijn huis. Om de hoek stond de vrouw te wach ten met een man, die een overhemd van Amerikaans model droeg. Zij nam het kind, Derek Bulliva- in ontvangst kuste het, gaf de ander zijn sixpence en wandelde weg. Het jongetje van acht jaar rende naar huis om het zijn moeder te vertellen. H’; kon een beschrijving van de vrouw geven en zei dat ze met een buitenlands accent sprak. Haar beschrijving lijkt wel op die van een vrouw, die vorige week in Londen bij een reisbureau naar passagemogelijk heden naar Parijs vroeg, zodat de politie ook alle schepen en vliegtuigen Frankrijk onderzoekt, aldus meldt Vrije Volk. Het juist raden van de uitslagen dertien in de eerste en tweede divisie van de Italiaanse voetbalcompetitie gespeelde wedstrijden heeft twee Italianen dit weekeinde een fortuin doen winnen. Maandag ontvingen beiden van de admi nistratie van de voetbalpool, waarin zij voor een bedrag van 300 lire hadden ge speeld, bericht, dat zij alles goed hadden geraden en daarmee een bedrag van 108.215.000 lire per man (ongeveer 650.000 gulden) hadden gewonnen. De ene gelukkige is de 42-jarige kleermaker en vader van twee kinderen Renzo Bisog- ni, de ander wenst onbekend te blijven Het raadsel van de scharen vliegende schotels, die de laatste tijd het Franse platteland onveilig hebben gemaakt, is opgelost. In de buurt van Rijssel, in Noord-Frankrijk, heeft men er een on beschadigd gevonden. Het ding bleek van grijs karton te zijn gemaakt. Het was het werk van een gepensionneerde mijnwer ker, die er meer dan duizend heeft ver vaardigd. „Hij deed het bij wijze van grap”, zei de politie met duidelijke wal ging. deren aan de Ambachtsschool, zal de jongens helpen bij het schilderen en de coreren van hun werkstukjes. De heer v. d. Meulen begon daarna met zijn eerste les, maar zei vooraf, dat ook hij ingenomen is met de oudere cursisten, omdat die al iets wegwijs zijn gemaakt en al weten wat men met het gereed schap kan bereiken en wat men er wel en niet mee kan en moet doen. perend werd vertolkt. Puntig en boeiend klonken de beide allegro’s, frasi zingend het daartussen gevoegde andante. Het tweede nummer, Concert in D voor clavecimbel en strijkorkest, werd eveneens goed uitgevoerd. We zullen hier niet nagaan in hoeverre het juist Maar alle kinderen zagen toch hoe vriendelijk de burgemeester tegen haar lachte en hoe hij met de mooie blinkende sleutel de deur opende. Toen was de aan dacht van de kleuters al weer van die bijzondere gebeurtenis af. Ze gingen rus tig spelen en lieten de dames en heren naar binnen gaan in hun speellokaal dat fleurig met bloemen versierd was. noemde in zijn toespraak deze dag bijzonder vreugdevol voor het Ge meentebestuur, omdat zo kort na de opening van de school de Rozenknop alweer een tweede nieuw gebouwde school geopend kon De aanleiding bouw hiervan grote toevloed deren en toen aan wenselijk was: kaal in een lagere school voor de kleuters te ont ruimen of een school te bouwen, heeft men tot het laatste besloten. Met de bouw van deze kleu terschool heeft het ge meentebestuur weer een stap in de goede richting gedaan, al zal er in de toekomst nog veel moe ten gebeuren, vooral ook voor de vele kinderen, die bijzondere kleuter scholen bezoeken. In dit verband kan men ook de symbolische betekenis van de naam van deze school zien, de klim-op, men wil om hóóg óp klimmen in het kleuteronderwijs, niet alleen in het stich ten van mooie scholen, maar vooral ook in het volgen van een nieuwe onderwijsmethode. Het ggemeentebestuur heeft in deze veel waardering voor mej. van Kruysen en haar staf van medewerksters. De al gemene klacht dat de onderwijsmethode veelal achter staat bij de mooie school gebouwen, gaat voor Sneek dan ook niet op, en wij zullen het beheer van deze school dan ook graag aan deze beyoegde handen overdragen, aldus de burgemees ter, die daarna grote dank bracht aan allen die bij de bouw betrokken zijn ge weest. In de eerste plaats aan de over heidsinstanties, aan mej. Wartena, die als rijksinspectrice bij het Kleuteronderwijs de opening bijwoonde, aan de afgetre den directeur van Gemeentewerken de heer de Kok, die bijzondere belangstel ling voor dit werk had, aan de aannemer de heer J. R. de Dood en alle anderen Dinsdagavond omstreeks negen uur is op het gevaarlijke punt bij de koffietent van Veenstra, midden in het dorp Zurich, een der directeuren van de fa. Ger- zon, de heer C. M. uit Amsterdam, met zijn Fiat in botsing gekomen met een melkwagen, die van een zijweg kwam. De autobestuurder, die dit zeer on overzichtelijke punt, waar altijd vracht wagens geparkeerd staan, vanaf de Af sluitdijk naderde, werd bij dit ongeval gedood. Volgens de vorige dienstregeling ging de trein, welke ’s middags om 17.29 uit Leeuwarden vertrok en om 17.50 in Sneek aankwam, Zaterdags en op Zon en feestdagen niet door naar Staveren. In de onlangs ingetreden winterdienst is daarin echter een verandering ge bracht, welke vooral een verbetering is voor de dames uit de Zuidwesthoek, die Zaterdags in Sneek willen winkelen. Deze trein rijdt nu nl. Zaterdags ook door naar Staveren en vertrekt om 17.52 uit Sneek. Dit geldt echter alleen voor de Zater dag. Op Zon- en feestdagen blijft Sneek het eindstation. -

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 1