Predikbeurten fan de ’t Is weer Kuipers IVOROL: De Tandpasta van standing SNITSER FEMERK Emigreren hoe en I 5 doktoren waarschuwen tegen het misbruik van laxeermiddelen Gevonden voorwerpen Het heilzame Postduivenver. l’Estafette Herhalingsoefeningen derde divisie X Zeepost iiiihiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin Zakennieuws Kerknieuws Benoemd tablet cachet DIKHOFF’S koekoekklokjes zullen Ieders wens vervullen. Twee wisselbekers voor motor- en autoclub J. C. Visser Contract voor voetballers, die betaling genieten Aanbesteding Visclub „De Vriendschap” Boksen Jiu Jitsu en Judo Opbrengst collecte Opnieuw Symphonia Bridge lonaaguieusi Dok «er, Apotheek en Zusters Advertentie Ingez. Mededeling. Vier poezen zoeken haar baas. Sneker Visclub Woensdag hield de de V raagt uw Apothektr ofDrogiitf Advertentie LM. ZONDAG 17 OCTOBER 1954. voorm. 9.30 ui M. M. Ds. N Advertentie I.M. 7.30 Harinxmakade Advertentie 1 M belle men Showroom Singermaatschappij. som VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN. Amlcitla: Geen dienst. Zie Grote Kerk. IJLST. Bij de Geref. Kerk te v. ..«ve ga werd beroepen ds. A. Reen alhier. Voorm. 9.30 en nam. Brandsma. IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIINIIIIIW Advertentie I.M. Scharnegoutum: voorm. 9.15 uur Ds. C. P. van Andel; nam. 1.30 uur Ds. Boer- lijst, van Leeuwarden. Woudeend: voorm. 9.30 uur Ds. Kranen donk (H. Avondmaal); ’s avonds 7.30 uur Ds. Kranendonk (Dankz. H.A.) IJsbrechtum: voorm. 10 uur De. Brink. IJlst: voorm. 9.30 uur Ds. Wiegers, van Sneek; nam. 2 uur Dr. "iccama, van Sneek. Het Bestuur van Symphonla, C. Hordijk, Voorzitter. D. de Vries, Secretaris. Mej. Postma, Penningm.esse. de Cl) 221/2 22 20 17 17 15 37 301/2 35 301/2 30 29 27 Vb 26y2 24% 22 2i y2 20 16 16 Aangegeven van 613 October: kinder- polshorloge, bl. bandje, Adema, 3e Woud- straat 46; R.K. kerkboekje, Siemonsma, Kleinzand 13; paraplu (geruit), winkel Vroom Dreesmann, Schaapmarktplein; JEHOVA GETUIGEN. Iedere Vrijdagavond 7.30 uur Piter Jel- leshüs. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Voorm. 10 uur Ds. M. v. d. Meulen. Mach-p. 36% 34 Vb 34 33 31% 30% 1 29 23 een viswedstrijd, waaraan door 20 leden werd deel genomen. Viste men voorheen alleen op baars, ditmaal waren er ook een tweetal prijzen voor witvis beschik baar gesteld. De uitslag was als volgt: Afd. Baars: le pr. Geert de Haan, die ook de prijs voor de grootste baars ont ving; 2e pr. B. Mintjes; 3e pr. M. Frit- sma; 4e pr. E. Coers. Afd. Witvis: le pr. IJ. J. Molenaar; 2e pr. S. Loen. De postduivenver. l’Estafette hield haar laatste wedvlucht in dit seizoen en wel van het station Eist, afstand 125 km. Re sultaat: le D. Wijnja; 2e en 4e H. Oppen huis; 3e, 5e, 16e en 17e N. de Vries; 6e H. Meinen; 7e en He H. W. Bos; 8e H. Bui tenpost; 9e J. Meijer; 10e J. Schreuder 12e H. v. Vugt; 13e v. d. Meulen de Vries; 14e W. Silvius; 15e J. de Boer en 18e J. Haak. De duiven werden gelost om 8.15 bij zwaar bewolkte lucht en Z.W wind, maar hoewel deze zeer gunstig was is deze vlucht toch niet vlot verlopen. Slechts de eerste twee prijswinnaars be haalden een snelheid van boven de 1000 m.p.m. De eerste duif werd geklokt om 10.9.23, snelheid 1098 m.p.m.; de tweede was er om 10.14.11, snelheid 1028 m.p.m.; de derde kwam aan om 10.21.24, de snel heid was reeds afgezakt tot 992 m.p.m Dat het een zware vlucht is geweest, blijkt ook uit de volgende cijfers: de 10e werd geklokt om 10.52.53, snelheid nog maar 797 m.p.m. De 15e duif bracht het nog maar tot 713 m.p.m. en werd geklokt om 11.10.43. Een aangenaam vliegjaar is het niet geweest, enige der leden die meer dan dertig jaar de duivensport be oefenen, hebben nog nooit zo’n slecht jaar meegen.aakt. Aan deze wedvlucht namen 77 duiven deel en er waren enige verli :zen. OUDEGA (W.) De collecte ten bate der reclassering heeft in Oudega (W.) e.o. ƒ22.41 opgebracht. GENEESMIDDEL tegen hoofdpijn, kiespijn, maand- pijn, zenuw- of rheumatische Pijnen h. behatvt in dt vorm van poedtrv, tók vtrkrijgbaar all PINKSTER ZENDING. Voorlopig Woensdag 8 uur in Aere Pe rennius. Spr. Pastor Brohede. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Woudsend: Geen dienst. IJlst: voorm. 9.30 uur Da. C. E. Offer- haus (Haren). tere schouders en schalde hem z’n bod in de oren. Het ging trouwens niet door.... Bij e biggen is op het eerste gezicht niet veel actie, maar het is er wat intie mer, hwat „smüker”. Een mager persoon wil biggen kopen van de blozende wel gedane koopman maar hij biedt te weinig veel te weinig. „Dou moast wer biede en wy skille” zegt de blozende, hetgeen wil zeggen: „Je moet beter uit de hoek komen en dan doe ik wat van mijn vraagprijs af”. Maar de magere verpoft he. en blijft bij zijn bod. De blozende zegt: „Né leave jonge, dan doar ik net thus to kommen....” „Hoesa net?” wil de magere weten. „Dan krij ik op ’e hüd sjoch. dat haw ik wol fdker hawn!" „Is 't wier?” De magere vergeet bij deze sensatie biggen en bod. „Krijstou dan op ’e „Nou ja, doe wie ’k noch lyts, fan üs heit sjochste!” De magere „set óf”. Op de schapenmarkt is het druk en be weeglijk. Je kunt zien dat er actie is. In een hok staat een man, en z’n kleine oogjes zien begerig naar een jonge ram, een schoonheid in z’n soort. De eigenaar leunt op het hok, rustig, afwachtend, tot plotseling de gadingma- ker met één sprong bij hem is en z’n bod tussen de lippen door stoot. Maar de eigenaar lacht. Dat is gjin bieden, Paulus, dat is gjin bieden, dat is In kollektesint foar sa’n bist. Kom hjir OUDEGA (W.) Tot dirigent van de Chr. Muziekver. „E.E.M.M.” alhier is benoemd de heer Bakker van Bolsward. Volgens een advertentie in dit blad komt er thans weer een zeer oude in woonster naar Sneek terug. De meer dan 100-jarige Singer Maatschappij opent a.s. Zaterdagmiddag om twee uur haar showroom in het pand Klein and 54 te Sneek. Dat de Singer Maatschappij haar handel in naaimachines enkele jaren moest onderbreken is niet haar schuld, de oorlogsomstandigheden waren de schuldige. De Singer Maatschappij is een Amerikaanse zaak en toen Amerika met Duitsland in oorlog kwam, moest het filiaal op last van de toenmalige overheid worden gesloten. Doch thans na veel moeite heeft de Singer Maat schappij weer een pand in Sneek. Als attractie wil zij bij de opening een de monstratie geven op de nieuwste zig zag naaimachine en de modernste appa raten welke aan iedere naaimachine ge plaatst kunnen worden. Tevens worden er a.s. Zaterdagmiddag gratis knoops gaten gemaakt doch niet meer dan vjjfi per gezin. De gerechtelijke vervolgingen tegen spelers, die een contract hadden gete kend met de Beroepsvoetbalbond en de plannen van deze bond inzake uitbrei ding van de competitie en derhalve het aantrekken van meer spelers, hebben de KNVB doen besluiten maatregelen te nemen om zichzelf maar ook de spelers te beschermen tegen de activiteit van de NBVB. Het bondsbestuur heeft de be sturen van de eerste-klassers een ont- werp-contract doen toekomen, dat door de spelers, die betaling genieten, moet worden getekend. Alleen de spelers, die met hun club een dergelijk contract aangaan, mogen in het vervolg worden betaald. In de periode van 4 November tot 4 December zullen de militairen van de derde divisie (Drietand-divisie) voor her halingsoefeningen worden opgeroepen. De divisie zal in twee gedeelten onder de wapenen komen, het eerste deel op of omstreeks 4 Noveniber, het tweede deel op of omstreeks 19 November. De herhalingsoefeningen beogen in het bij zonder het oefenen van de Individuele man en de kleine eenheden. Na aankoinst in de opkomstplaatsen in Nederland zullen, enkele dagen later, de meest»* onderdelen der divisie, hetzij per trein, hetzij over de weg, naar Duitsland worden vervoerd, waar zij ge legerd zullen worden in kampen in de Britse bezettingszone, zoals Sennelager, Vogelsang, Hohne, Munsterlager. Gedu rende tien dagen zullen in deze streek in kleiner en groter verband oefeningen worden gehouden, waarna de onderdelen zullen terugkeren naar hun opkomst- centra voor demobilisatie, aldus meldt het Alg. Dagblad. Enkele onderdelen van de derde' divi sie zullen in Nederland blijven en daar hun oefeningen houden. NED. HERV. KERK SNEEK. Voorm. 10 uur Dr. K. H. Slccama. Nam. 5 uur Ds. A. Faber, van Boksum. Doop. ’s Avonds 7 uur Ds, H. Sondorp. Jeugddienst. Maandag werd alhier door het Ge meentebestuur aanbesteed het glas- en schilderwerk voor de directeurswoning en de garage met andere dienstruimten ten behoeve van de Gem.-Reiniging. Er werd ingeschreven als volgt: A. Wagenmakers 4990.— Joh. de Vries ƒ4965.— R. Bootsma 4760. Fa. B. Visser ƒ4675.— Y. Koster 4650.— A. Bergsma Zn„ Jutrijp ƒ4514.— J. Géertsma ƒ4480. H. Sluiter 4430. Lucas de Vos ƒ4339. P. Lusthof 4206.— Tj. Kuipers ƒ4077. Gunning aangehouden. zegt, dat voor vliegtochten naar Amerika de prijzen een belangrijk stuk naar be neden zijn gegaan. Met een hartelijk woord had spr? in het begin allen wel kom geheten, inzonderheid de heren van het Arbeidsbureau en hij hoopte, dat al len door het zien van de films enige in druk zouden krijgen van de grote rijk dom die op de onafzienbare velden van verschillende landen nog te winnen is. ien film o’ er Alberta in Canada liet niet alleen de rijkdom aan graangewassen zien, doch ook de mogelijkheden van oliewinning en de bosbouw. Naar de Ver. Staten was het een klein stapje, waar de ontwikkeling van het spoorwegwezen met de ontsluiting van tal van gebieden werd getoond. Ook Australië is een land met vele mogelijkheden, vooral ook op het gebied van de landbouw, ter-- Ijl de schoonheid en grootheid van Zuid-Afrika met het wereldbekende Krugerpark, de rij van deze uitstapjes besloot. moment asyl vroeg aan een mevrouw. Hij daverde de nette tuin op en neer en de menigte jachtte mee. Op het trot toir lagen de attributen van de veekoop lui De tuin werd tot een omgeploegd bouwland, de late rozen en dahlia’s wer den vertrapt, de bolle zag zich door de al nauwer wordende kring van jagers in gesloten en kapituleerde. In feestelijke optocht en onder zacht zinnige gezegden als „Hie ’m mar dea- stutsen” en zo verlieten de toreadoren de arena. Ten tweeden male kwamen we de markt op en liepen langs de controleurs die bogen als knipmessen, ’t was trou wens niet voor ons, maar voor de „bolle- kealjagers”. Voor zover we kunnen zien is het druk en de aanvoer goed, alleen bij de kleine kalveren is hét slap. Eén van de kooplui stond met melancholie op z’n gezicht zijn hokvol op te nemen. Maar toen kwam de man met de brede glimlach van over het IJselmeer. Hij greep de koopman bij z’n ris”, hij zwaait zijn machtige arm de hoogte in en laat zijn hand neerkomen op die van Paulus. Paulus kreunt, van de klap en de vraag, ,,’t Is my to folie”, zegt ie. Maar dan brengt de eigenaar de zware wapens in stelling. „To folie? Foar sa’n skoander raem to folie? Nou moast ris harkje. Hwat kostet er aensent noch per laem? In sigerette int der!” Maar Paulus heeft niets aan dat beeld. „Wik- sels op ’e takomst”, zegt ie. „Wolst it dwaen ja of né?” De koop gaat niet door. Inspecteur Veenstra loopt met een glimlach op z’n gelaat over de markt. Het is pas Dierendag geweest en de koeien stoten elkander aan. „Sjochst him, mei dy tas? Omke past op üs”. Er is veel grootvee, zéér veel, en de stemming is niet slecht. Het lijkt of de paniekstemming van weken geleden voorbij is. De herfst wordt trouwens ook langzamerhand normaal wat het weer betreft. De familie Coers is niet ontevreden, ze verkopen goed en zo is het over het ge heel genomen overal. Neen geen slechte markt vandaag .Aanvoer 2172 stuks. 306 melk- en kalikoeien f 480f 900, handel ietwat flauw, doch prijshoudend. 70 vette koeien f2.02—f2.42, f2.43—f2.74 geslacht, eerste soort ruim prijshoudend, tweede kwaliteit lager. 49 pinken f 345 f 550, goede stemming. 1 paard. 10 bok ken en geiten, geen notering. 198 gras kalveren f 143f 285, handel en stemming nog stug, lager. 60 nuchtere kalveren f 34 —f50, lager, traag. 773 schapen en lam meren f85—f 125, f72—f92, ruim prijs houdend, ook voor export meer handel. 240 varkens en vette biggen f 1.58—f 1.79, f 1.83f 1.89 levend, stemming onveran derd, prijshoudend. 360 zouters f 1.82— f 1.84, stemming als vorige week. 105 lo pers en kleine biggen f75f 110, f40 f70, lopers meer stemming, kleine biggen handel slepend. LEGER DES HEILS, Kleinzand 20. 10 uur v.m. Heiligingsdienst; 7 uui n.m. Openluchtsamenkomst Ged. Pol 8 uur n.m. Verlossingssamenkomst. Leider der- diensten: Kapitein D. Pie ters. Evenals vorige jaren zullen er ook deze winter in de sportschool Sneek les sen in boksen, jiu jitsu en judo gegeven worden. De technische leiding hiervoor is in handen gesteld van de heer J. Zwer ver uit Leeuwarden. Verleden jaar ver zorgde genoemde heer alleen de_afd. jiu jitsu en judo, doch deze winter zal hij ook de Sneker boksliefhebbers onder zijn hoede nemen. Zij die naast het beoefe nen van deze zelfverdedigingssporten ge steld zijn op een goede lichamelijke con ditie, zullen bij de heer Zwerver wel aan hun trek komen, want als allround sportman (oud wielrenner, bokser en kampioen touwtrekker) stélt hij daar ho ge prijs op. Dat sport en hygiëne hand in hand be- hc ei. te gaan is door de directie van Sportschool Sneefc wel begrepen! Daarom is het een goede gedachte geweest de in de Sportschool aanwezige warme en kou d° douches beschikbaar te stellen voor haar leerlingen, om zich na de training weer hee lijk op te kunnen frissen. Het ligt in de bedoeling voor beide af- debiigen vore «ringen en vaardigheidsdi- pioma’s in het uitzicht te stellen, zodat de leerlingen naast de voldoening van een geoefend bokser of jiu jitsuer tr zijn, een tastbaar bewijs hiervan kunnm tonen in de vorm van een fraai uitge voerd getuigschrift. De examens hiervoor zullen om de drie maanden gehouden worden onder auspiciën van het Fries Genootschap voor Zelfverdedigingsspor ten. Bij voldoende geoefendheid, en als de leerlingen hiervoor de wens te kennen gegeven hebben bestaat de mogelijkheid opgeleid te worden tot wedstrijdbokser, en voor de afdeling jiu jitsu tot de wed strijdsport genaamd judo. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. Schildersbedrijf „KUIPERS”, Sneek 2e Woudstraat 29—31 Telefoon 2546 geeft technisch advies GEREF. KERK S TEEK. Noordërkerk: voorm. 9.30 uur Ds. E. N. van Loo; nam. 2.30 uui Ds. E. N. van Loo, Z. 31; nam. 5 uur Ds. G. J. de Leeuw, Z. 31. Zuiderkerk: voorm. 9.30 uur Ds. G. J. de Leeuw, Z. 31; nam. 5 uur Ds. J. Spier. Oosterkerk: voorm. 9.30 uur Ds. J. Spier. We vonden vanmorgen onze controleur in lachtranen vrienden en we vroegen met klem naar de oorzaak. De goede man kon niets zeggen, alleen maar wijzen naar ergens in de Stationsstraat. Wij volgden zijn wijzende vinger en toen zagen we het! Eén ogenblik stonden we sprakeloos, toen kwamen we in actie. Met een snoeksprong er op af en mee gedaan aan een nieuw huis tuin en keu- kenspel „It bollekeal fange!" Het was een knaap van een kalf, sterk en niet brandschoon, dat nog in de vee- auto, reeds als een Gerrit de Stotteraar uitwijkpogingen beraamde. Toen de mannen de „barte” naar onde ren zwaaiden was hij de eerste die naar beneden kwam en met de kop tussen de poten de benen nam. En de mannen hem na. „Krij him, Kear him!" schalde het fris en vrolijk door de deftige straat. Mannen met sigaren in de mond en blauwe kielen onder de arm, drijvers met moordneigingen autorijders met haast- complexen, iedereen deed mee aan de grote jacht op de kleine bolle die op dat De collecte voor de A.V.O. (Vereni ging Sociale zorg voor minder validen) heeft alhier opgebracht de som van 453,07, GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Oosterdgk 30. Voorm. 9 en nam. 5 uur Ds. Benschop GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Koudum: voorm. 9.30 ui Leesdiénst; nam. 2 uur Ds. Benschop (Doopsgez. kerk). GEREF. KERK. Oudega (W.): voorm. 9 en nam. 1.30 uur Ds.' v. d. Plaat. Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld: Indonesië: m.s. „Oranje’ (3 Nov.); Ned. Nw. Guinea: m.s. „Oranje” (3 Nov.)Ned. Antillen: m.s. „Artemis” (19 Oct.); Suriname: s.s. „Cottica” (20 Oct.); Unie van Z. Afrika en Z.W. Afri ka: m.s. „Jagersfontein” (19 Oct.); Ca nada: s.s. „Rijndam” (21 Oct.); Zuid- Amerika: s.s. „17, Octubre” (16 Oct.) en s.s. „Cordoba” (21 Oct.); Brazilië: s.s. ,,17e Octubre” (16 Oct. Australië: via Engeland (16 Oct.) en s.s. „Arcadia” (21 Oct.); Nieuw Zeeland: via Engeland (16 Oct.) Inlichtingen betreffende de verzen- dingsdata van postpakketten geven de postkantoren. Als de zomer op komst is en daarmee de tijd van vacantie, worden er in tal van gezinnen plannen beraamd over de vraag waarheen en hoe duur. Naarmate de capaciteit van de beurs kan men zijn reis uitstrekken en de tijdsduur bepalen en er zijn tal van instanties die van voorlichting willen dienen: reisvereni- gingen, autocar-ondernemingen enz. De voorbereidingen voor de reis nemen doorgaans niet zo heel veel zorgen met zich mee: men meldt zich aan en dan komt de zaak al spoedig in orde. Een goed humeur, een flink gevulde beurs en weinig bagage zijn drie voorname voor waarden voor het welslagen van de reis Heel anders is het als men er over gaat denken te emigreren. Dan moet men een berg papieren doorworstelen, die tal van moeilijkheden in zich bevatten omdat er meestal Engelse ambtelijke uitdrukkin gen in voorkomen, waarmee de gewone man nu juist niet bijster op de hoogte is. Een geluk voor de a.s. emigranten is het dat er reisbureaux zijn, die hen op alle mogelijke manieren willen helpen, zon der dat dit verhoging van kosten mee brengt. Het reisbureau LissoneLinde man, het oudste reisbureau, heeft daar in een bijeenkomst op Woensdagavond in hotel Hanenburg het een en ander van verteld. Naast de moeilijkheden met de reis voor de personen komt dan nog de vraag over hetgeen men als bagage kan meenemen, hoe dit verpakt en verzonden moet, hoe de reis na aankomst in de ha ven van het vreemde land moet worden voortgezet enz. Men heeft er hier vaak geen begrip van hoe groot de afstanden zijn die men na de zeereis of per vlieg tuig nog moet afleggen. Het is daarom gemakkelijk voor de reizigers dat di+ reisbureau, waarvoor de heer B. Kok in lichtingen gaf, door zijn connecties over schier heel de wereld vrijwel overal kan helpen met de reis. Heeft men besloten tot de reis, dan kan men die op twee manieren maken: per boot of per vlieg tuig. Hoe men moet reizen moet men zelf uitmaken, ons bureau kan u over beide inlichtingen verschaffen. Wij zijn op ons bureau dagelijks te spreken, ook 's avonc' wel en wij willen, als dat beter uitkomt, u ook wel bezoeken. Voorts houden wij Dinsdags zitting in café Kingma. Spr. vertelt dan hét een en ander over de prijzen naar de verschillende landen en CHR. GEREF. KERK. 5 uur Dat de initiatiefnemers voor de her oprichting van Symphonia niet hebben stilgezeten blijkt wel uit het feit, dat inmiddels reeds enige malen werd ge repeteerd. Alleen insiders kunnen zich een voorstelling maken van de moeilijk heden welke moesten worden overwon nen voor het zover was. Nochtans, de vereniging draait weer. Er zijn nog eni ge openstaande plaatsen, nl. voor; 1 alt viool, fluit (piccolo), 1 trompet, 1 hoorn en 1 trombone. Evt. kunnen de violen nog met enkele leden worden aan gevuld. Liefhebbers hiervoor kunnen zich melden bij de secretaris- Nassau Dillenburgstraat 8. De reeds eerder ge noemde plannen voor jeugdige leden hebben thans vaste vorm aangenomen „De Vriendschap” te Sloten en omgeving en bestaan hieruit dat er een jeugdor kest zal worden gevormd w.v. de weke lijkse repetitie is vastgesteld op Dins- dagavonds van 7 tot 8 uur in Zaal Ozin- ga, Lemmerweg. Jeugdig? muzikanten kunnen zich hiervoor eveneens bij secretaris melden. Ten slotte nog een verzoek aan muziekliefhebbers. Om „Symphonia” het jeugdorkest draaiende te kunnen houden hebben wij Uw financiële steun nodig. Wij doen dan ook een beroep op U om U op te geven als donateur voor een minlmum-bedrag van 2.50 p. jaar. Dit donateurschap geeft U tevens het recht op het gratis bewonen van alle in Sneek te houden concerten voor 2 personen. Even een tip aan het bestuur, en wij zullen dit verder voor elkaar ma ken. Het hoeft natuurlijk get betoog dat U ook, door een bedra^ ineens aan .Symphonia” te schenken blijk van Uw steun en medeleven kunt geven. U kunt dit evt. doen door een bedrag op post giro 556925 t.n.v. C. Hordijk, Sneek, te storten. Mogen wij op Uw steun reke nen Als u geregeld laxeermiddelen «11 Kt, ia er nu een manier om er van af te komen S3 van de 100 personen tukte het: u kunt het ook Sn wel ;p Drink tn de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw stoelgang Neem de le week elke avond twee Carter s Le. verpilletjes. 2e Week - elke avond één 3e Week om de andere avond één. Daarna niets meer want Carter’s Leverpllletjes stellen uw inge wanden In staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid ofte veel eten net tempo van uw ingewanden tljdelflk vertra gen, neem dan tüdelük Carter's Leverpllletje» om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw ver stopping kwijt en vervalt u niet In de luxeer- middelen-gewoonte Haal direct Carter's Le- verpllletjes. t L20 per flacon 57 terhof 21; groene ballpointpen, Venema, Oppenhuizerweg 60; huissleutel Lips no. 11, Hoomans, Caligastraat 9; zwarte alpi no, de Boer, Waterpoortsgracht 22; zwar te damesglacé, Doodkorte, p.a. Dikhoff, Nauwe Burgstraat; gebreiden muts (bruin-groen), de Vries, Looxmastraat 46; bruin-zwarte poes, zwarte poes met witte bef en dito poten, zwart bruine poes en zwart katje, Dierenasyl, Korte Vreugde; bruine damesglacé, Elzinga, Graaf Adolfstraat 21; groen leren etui met schrijfgerei, Huitema, Klooster straat 11; lichtbruin jongenscolbertjasje, Plekkeringa, 2e Oosterkade 33; kinder- schepje, de Boer, Waterpoortsgracht 22; rood kinderbeursje met inhoud, Stoel- winder, Waterpoortsgracht 16: verchr. kruk van auto, Scheffer, Boschstraat 50; pakje margarine, van der Meer, Schwart- zenberghstraat 6; haarkam, Boomsma, Gysb. Japiksstraat 39; linker dameslaars, Eekma, Dr Boumaweg 1; bruine riem, Bureau van Politie; grijs gevlekte vul pen, de Jong, 2e Oppenhuizardwarsstraat 17; muntbiljet, Faber, Oude Koemarkt 35; beurs met inhoud, Kreleger, Amaliastraat 42; rood kinderbeursje met inhoud, Breeuwsma, Gysb. Japiksstraat 14; witte gymschoen, Lemke, overweg, Bolswar- derweg; biezen tas met inhoud, leren tas, Jansen, Schaapmarktplein 9; rode haar kam, Schotanus, Westersingel 21; zilve ren kinderarmbandje m. hangertje, Dou- ma, a. b. Jachthaven; zwarte kralen halsketting, Groenhof, Parkstraat 3; rood kinderbeursje en wit haarlint, van der Zee, Stationsstraat 13; glazen ballpoint pen, Wagenmakers, Waling Dijkstrastraat 5; gekleurde bal, Eeke de Jong, Geeuw- kade 26; blauw schooletui, Kuipers, Ged. Poortezijlen 9; auto-buitenband, Zandstra, Oosterdijk 47; ballpointpen „Bic”, Post kantoor; speldje (hertje), Pietersma, Sal- verdastraat 5; armband, Jilderda, IJlster- kade 39; zelf binder met prijskaartje, Spier, Hoogend 8; rode 1. damesglacé, Poiesz, Leeuwarderweg 60; streng witte wol, Koen, Ubbo Emmiusstraat 14; geel vulpotlood, A. van Zanten, Zevenpelsen 12 te IJlst; rood plastic knipbeursje met spaarzegels; teddy-beertje; broche >"et parel; ceintuur (kleur petrol); dubb, ge vlochten riem, Bureau van Politie. BAPTISTEN GEMEENTE. Kerkgebouw: Willem Lodewijkstraat 4 Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Ds. Ph. Lin deman. s Avonds 7.30 uur jeugdb(jeenkomst oor de jonge jeugd; s Avonds 8 uui voor de oudere jeugd. r(jdag 15 Oct.’s avonds 8 uur Bijbel lezing en bidstond. AEPE PERENNIUS. Vergadering van Gelovigen. Voorm. 10 uur bijeenkomst. Maandagavond was er in alle klassen volop spanning. In A bedreigen Monsma Rouffaer ernstig de leiders VisZand stra, terwijl ook Braamv. d. Veen als zeer goede derde voor de eerste plaats lang niet uitgeschakeld zijn. Het wordt voor de dames UbbinkVeldman moei lijk aan de onderste plaats te ontkomen. dubbele bruine fietstas> Schreuder, Kloos- Ongeveer dezelfde situatie doet zich voor in B. BootBraak staan nog maar één punt op de leiders KleinjanZand stra ten achter, terwijl JedeloLichthart met klein verschil volgen. In C zijn de dames Japenga—Velleman bovenaan geëindigd, waardoor ze ook in het algemeen klassement, zij het met mi niem verschil met de dames Berends Sluyter, aan de kop zijn .gekomen. Ook voor de onderste plaats is er een gewel dige spanning. D. Ondanks de fraaie prestatie van het echtpaar v. d. Kallen blijven de Vries Dam onbedreigd aan de kop gaan. On deraan gaat het tussen Eringa—Tromp en Mevrouw BronSlager. Uitslagen: A MonsmaRouffaer Braamv. d. Veen BrandsmaMevr. Dubois Echtpaar Vrolijk Ubbink—V elleman VisZandstra Van Bruggen—Posthuma Mantjes Dames Ubbink—Veldman B BootBraak Jedelo -Lichthart Bronv. d. Ley Klein janZandstra V. BruggenHanewald Mevr. RuiterVeldman Echtpaar Ringnalda Echtpaar Boersma G Dames Japenga—Velleman Dames BerendsSluyter RuiterVisser HettemaPoiesz Dames AbelnBrandsma Echtpaar Looper D Echtpaar v. d. Kallen de VriesDam Echtpaar Tromp Dames Miedemav. d. Veen Mevr. Bron.—Slager Eringa—Tromp 16—17 October 1954. Vanaf Zaterdagmiddag 4 uur: Dokter N. Lofvers, Stationsstraat 24, Telef. 3155 (b.g.g. no. 3000). APOTHEEK Vanaf Zaterdagavond 6 uur: K. G. Postma, Oosterdijk 65. WIJKVERPLEGING Zuster H. Oppedflk, Jachthaven straat 10. Oranje-Groene Kruis Wit-Gele Kruis: Zuster Landman, 8a, Telef. 3257. KR A AMVERPLEGING Zuster IJ. Kramer, Stationsstr. 14 BIJ BRAND. Voor brandmelding steeds op nr. 3000. Voor de oriënteringsritten van de Motor- en Autoclub „J. C. Visser” alhier z;jn het bestuur twee fraaie wisselbekers aangeboden. Voor de senioren-klasse hebben directeuren van de Onderlinge Brandwaarborg Mg Woudsend, en voor de junioren-klasse heeft Hotel Hanen burg deze prijzen beschikbaar gesteld. Maandag 18 October a.s. wordt voor het eerst hierom gereden. NED. HERV. KERK. Goënga: nam. 1.30 uur Ds. Kuiper. H. Doop. Ngland: voorm. 9 uur Ds. Prins. Voorb. H.A.; nam. 1.30 uur Ds. Spaling, van Workum. Offingawier: voorm. 9 uur Ds. Kuiper. Oppenhuizen: voorm. 9 uur Ds. Stap; 's avonds half acht Ds. Stap. Onder werp: „Ik voel d’r zo weinig van!” Oudega (W.): voorm. 9 uur Ds. van Dullemen. Voorber. H.A.; nam. 1.30 uur de heer Brouwer, van Menaldum. Costhem: voorm. 9 uur Ds. C. J. L. Loor, van Oosterbierum. (Bevestiging Ds. G. Kaastra); nam. 1.30 uur Ds. G. Kaastra. (Intrede).

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 2