Leidend trio in 2 A bleef op het goede pad 1 L.S.C. weerde zich kranig, maar kon de nederlaag niet ontgaan 1 /e/k/em/iiw Twee jubilerende Scheidsrechters AGENDA 2 stuks voor Derde klas erg onoverzichtelijk Ingezonden Winst en verlies voor IJVC de Handbal NeVoBo, afd. Sneek Jonge troch auto oanriden N.CV.B. Jutrijp-Hommerts Na rust sterk spelend Heeg liet Blauw Wit struikelen De forbining mei Drylts Militaire truck raemt brêge Te weinig stootkracht in O.N.S.-voorhoede I Burgerlijke Stand In stikje histoarje N.C.V.B. Heeg Krite „It Pompeblêd” Skearnegoutum Uitslagen ii i F uur. beide ging le klasse A: Advertentie Ingez. Mededeling. 2 Quick 2Emmen veel te Kootje v. SNEEK koe hanna Agatha van Gunst; Mina d. v. Ja cob de Vries en Johanna Akke de Vries; Sa as de kranten üs meidielden, sil 6 5 6 6 6 4 8 6 6 5 9 7 7 6 6 5 7 7 5 6 6 5 5 4 5 5 4 4 5 6 6 5 6 6 4 6 de en 5 5 4 3 1 5 5 4 3 3 2 5 3 3 3 2 1 5 4 4 6 5 5 4 8 7 5 6 8 6 5 5 Workum Delfstrah. Surh.veen 4 4 5 4 2 0 4 4 2 2 Maandag 18 October. Amcitia Theater Sneek. 's Avonds 8 uur: „Vrouwen- politie.” Groep I (10-14 jr.) 5.30—6.30 uur. Groep II (14-18 jr.) 6.30—8 uur. hij de Foar de öfd. JutrypHommerts fan de N.C.V.B. hat Ds. Stap fan Toppen- huzen in lezing holden oer Billy Gra ham. De N.C.V.B. hat nou in goede 60 leden. De Hommertser brêge, dy’t sa sta- dichoan in nachtmerje foar it forkear is, hat ek Freedtojoun wer in fikse klap hawn. De efterste fan 3 legertrucks mei militairen raemde earst de leuning fan de brêge en kaem doe 30 meter fierder yn in haeeh tolkne, op in meter foar in sleat. De militairen kamen der goed foarwei, mar de materiële skea wie noch al great. De leuning fan de brêge wie net folie heels mear oan en de as fan de auto wie alhiel forsetten. Rood Geel De Kooi Harlingen GAVC Steenwijk WZS Zondag 17 October: Res. 2e klas: Lemmer 3LSC 4 30. Junioren Hoofdklasse: SneekHarlin gen 53. Junioren le klas A: Lemmer laLSC la 34, de Kooi 2aSneek 3a 9—0, WZS 1b—Sneek 1b 2—5. Velocitas Sneek GRC Z.w.elnde FVC O.parkers 'i Castella Schoonheidszeep voor een stralend uiterlijk, een huid, zo fris, zo zacht en geurend als de lente zelf. Houdt U aan Castella Schoon heidszeep rijk aan huidversterkende oliën, discreet geparfumeerd Maandag 25 October. Waterschap Heeg. Vergadering v. volmachten voorm 9.30 uur in café H. J. Visser, Heeg. SNEEK, van 10 tot en met 16 October. Geboorten: Willem z. v. Geert Miede- ma en Femmigje Geertje Vervat; Leo z. v. Freerk Wijnja en Hiltje Boerstra; Jozephius z. v. Jozephius Sterk en Hen driks Antje Zoodsma; Jelmer Gerrit Sjoerd z. v. Sijbren de Jong en Trijntje de Vries; Gooije Jelmer z. v. Meinte Vis ser en Annechien Jeanette Cora Helder van Haskerdijken; Wisse Bote z. v. Catri- nus Wester en Antje de Jong; Esther Jo hanna Francisca d. v. Taede IJssels en Esther Roosen; Jan z. v. Jan Johannes Hofstra en IJtje Efdée; Lucie Trijntje d. v. Lolke Smid en Rinske Koopmans; Anita Wies d. v. Jan Pieter Wielinga en Bauk de Boer van Hindeloopen; Hendri- 4 6 3 4 in de in de met met WZS— uitwedstrijd tegen De laatste die rich- Vrijdags (gedurende 26 Vrijdagen ach tereen) 's avonds 8 uur in het Ver enigingsgebouw „Aere Perennius”. Kleinzand 10: E.H.B.O.-cursus voor de leden van de Sneker blokploegen onder leiding van dokter J. R. van Reekum. IJdema Bouma Smit 6 11 6 5 6 5 6 12 6 10 6 10 6 6 5 Na een kwartier nam Blauw Wit de leiding door een strafschop, veroorzaakt door spil Attema wegens hands, waar uit middenvoor ten Grave scoorde. Nog geen vijf minuten later had het ook 20 kunnen zijn toen door een handige schijnbeweging van l.binnen Ybema r.- buiten Pietersma alleen voor Douma kwam te staan, maar hij knalde de bal precies tegen de vuisten van de doel man, en meteen ging Heeg’s rechter vleugel er van door. Er volgde een pass naar het midden, waar l.buiten Zijlstra goed op doorliep en toen keihard de ge lijkmaker in de touwen joeg, 11. Na de rust, tegen de wind in en met motregen, was Heeg toch sterk aanval lend. ’t Duurde echter twintig minuten voor dat de lang verwachte goal kwam. Het wilde weer niet. Twee keer kwamen spelers alleen voor doelman Hiddema, maar ze faalden, totdat ook midv. Lem- stra in deze positie kwam en Hiddema met een boogbal kansloos sloeg, 21. Binnen de twee minuten echter bracht BI. Wit de balans weer in evenwicht. Door goed spel op de rechtervleugel kwam de bal voor doel, waar Tichelaar goed doorliep en geen fout maakte, 22. Maar Heeg liet het hier niet bij zitten. Een corner van r.buiten v. d. Tol werd afgeslagen, maar de bal kwam voor de voeten van l.binnen v. d. Heide, die door een kluwen van spelers precies in de hoek schoot, onder hevig protest van de gasten, die meenden dat de bal achter was geweest. Maar scheidsrechter de Wagt stond op de doellijn en kende het doelpunt toe, 32. In de tien minuten die t->en nog restten, trok Heeg, vast beraden haar voorsprong niet weer uit handen te laten nemen, zich een beetje terug. Maar desondanks werd de eind stand nog 4—2. Vijf minuten voor ’t einde nam BI. Wit een corner; de bal werd door een van de achterspelers naar l.binnen v.d. Heide gekopt, die meteen scherp doorgaf naar v. d. Tol, waarna een wedloop volgde tussen hem en de Bl. Wit-back v. d. Haag. Maar v. d. Tol was iets sneller en in volle ren loste hij op 20 m. afstand een kogel en vóór doel man Hiddema er erg in had, lag de bal in de rechterhoek, 42. Een juweel van ’n doelpunt Heeg, dat vóór de rust zwak speelde, maar daarna uitstekend, won de thuis wedstrijd tegen Blauw Wit ’34 verdiend. Zij startte gunstig met de wind in de rug, maar de bal ging veel te hard op ’t gladde veld. De middenllnie van de gasten was In de eerste helft beter dan die van Heeg. Daardoor konden ze tal van invallen opbouwen en hadden ze beslist voor rust ook de beste papieren. Na de thee evenwel kwam er een her boren Heeg-ploeg In ’t veld en herover de de eerst zo zwakke middenllnie Osinga, Attema en Speerstra het middenveld, dat ze ook steeds bezet hielden. Met lange trappén werden de vleugels doorlopend aan ’t werk gezet, waartegen de BI. Wit-verdedlging het in het laatste kwartier moest afleggen. ONS ACV N. Schut De Heracl. Uitslagen 16 October. Heren 3e klas: T.G.P. 3—Vovero 2—0; TG.P. 5D.V.C. 2 20; Dames 3e klas: T.G.P. 2—C.Z.N. 3 1—2; T.G.P. 1—N.O.H. 2 12; Heren 2e klas: D.V.C. 1U.D. 2 2—1; N.O.H. 2—T.G.P. 2 0—2; Dames 2e klas: C.Z.N. 2—Z.O.N.A. 1—2; R.K.V.C. 2—N.OH 1 1—2; Dames le klas: R.K.V.C' 1—Chr. Kweek 2—1; Heren le klas: U.D. 1—R.K.V.C. 1 2—0; S.V.C. 1—T.G.P. 1 0—2. Brouwer A. de Jong Schuurmans v. d. Horst Donderdag 21 October. Amicitia Thea ter Sneek. Afscheidsvoorstelling ku Josephus z. v. Pieter Beeksma en Jo- Sneek. Henriette Davids' ’s Avonds 8 De uit spelende elftallen brachten het er minder goed af. IJVC*2 trok naar Workum 2 en verloor met 70. Onze stadgenoten waren echter zeer onfor- tuinlijk. Reeds in het begin vielen twee man uit, zodat vrijwel de gehele wed strijd met 9 man gespeeld werd. De IJVC-junioren speelden in Heeren- veen tegen de Heerenveense Boys (jun.) en verloren met 41. Lêstendeis wie der in reizger üt Hol len, dy’t op Sneontomiddei it boatsje fan healwei seizen krekt net mear helje koe. Hwat sei it meilibjend publyk? Ja menhear, de earste reisgelegenheit nei it fierdere fan de wrald is Moandei- tomoarn om kertier foar achten. Wy witte net as de man dêr op wachte hat. Hy sil foar de Snein wol graech thüs west hawwe wolle. 1 er daarna trad De Leeu- L’warden 2 Heerenv. 2 Sneek 2 GVAV 2 Z.w.einde 2 HEEG. De N.C.V.B. afd. Heeg kwam j.l. Vrijdag voor ’t eerst in vergadering bijeen, onder leiding van mevr. Vlas-r- Stoker. Spreker van deze avond was het hoofd der school te Oosthem, de heer D. R. Lammertsma, met als on derwerp: „Onze kinderen in de puber teit”. Als bestuursleden werden gekozen mevr, de VriesEuwema als secreta resse en mevr. Th. Visserman als algem. adjunct. Tiisdei 19 en Woansdei 20 Oktober. Selskip foar Fryske Tael- en Skrif- tekenisse „Krite Snits”; Kritejounen om 8 üre yn Amicitia. Freedtojoun stut-s de 6-jierrige Sjoerd Yntema to de Hommerts ynienen dwers oer ’e dyk efter in molkwein wei. De chauffeur fan in auto ét Snits remme wol üt alle macht, mar hy koe net for- hinderje dat de jonge oanriden wae-rd. Lokkich kaem de klap net sa hurd oan. Mei in pear skrammen waerd Sjoerd nel hüs ta brocht. Ek de dokter gjin slimme forwouningen fine. Bouma Hofstra Roosenburg Jasper Stuut Dijkstra Kracht SKEARNEGOUTUM. Forline wike Tongersdei hêldde de Krite „It Pompe blêd yn Elim har earste kof jejoun yn dit winterskoft. As sprekker kaem master de Boer fan Toppenhuzen nel foaren mei it Onderwerp:: „Eat oer Bonifacius en Dr. Wumkes 7541954”. Lêstendeis hat hy hjiroer ek sprutsen yn ’e Krite Top penhuzen. Dêroer hat doe al in forslagje yn dit blêd stien en dêrom folstean wy nou mei to sizzen, dat op masters ynlle- ding in frijhwat drok neipetear folge. Nei mienskiplik sjongen sleat de foar- sitter de moaije joun mei tankbea. Dinsdags (gedurende 10 Dinsdagen ach, tereen) 's avonds 8 uur in het ge bouw van het Rode Kruis op de Nieuwe Veemarkt: E.H.B.O.-cursus voor de leden van de Opruim- en Reddingsdienst onder leiding van dokter J. R. van Reekum. Woensdag 20 October. Sportcafé „De Kroon”. Klaverjas-partij. ’s Avonds 7.30 uur. Dames: S.H.C.Meteoor I’ 11—0. Dames Jun.: S.H.C Meteoor 40. Voor de Sneker Handbalclub is de nieuwe competitie wel bijzonder goed begonnen. De Sneker dames waren haar tegenstandsters in alle opzichten de baas. Hoewel ’t slechte terrein natuur lijk niet erg bevorderlijk was voor goed handbal, viel 't vertoonde spel niet tegen. Bij S.H.C. was ’t samenspel en ook het vangen, ondanks de gladde bal, goed verzorgd. De S.H.C.-junioren ble ken in vergelijking met het vorig jaar flink te zijn vooruitgegaan. De achter hoede dekte consequent, terwijl de voor hoede met goed samenspel de Meteoor- verdediging herhaaldelijk uit positie speelde. Volgende week: S.G.K.S.H.C. (da mes) S.G.K.S.H.C. (jun. dames) HermesS.H.C. (heren). Na het beginsignaal van scheidsrech ter de Wolf van Leeuwarden bracht Sneek de bal aan ’t rollen, waarna LSC een "oede aanval opzette, maar door on beheerst spel lieten de voorwaartsen een unieke scoringskans voorbij gaan. Het trio Hofstra-Bouma-Roosenburg kwam hierna gevaarlijk opzetten. Te hard af houden kostte LSC een vrije trap, waar uit Roosenburg de bal hard naast ko gelde. Er speelden zich verder nog enige gevaarlijke situaties voor het LSC-doel af, maar ze werden allen, zij het ten koste van evenveel corners, afgeslagen. Het spel golfde heen en weer, maar voorlopig bleven de verdedigingen de baas. Na een half uur evenwel nam Sneek de leiding. Roosenburg kreeg de bal van r.half Stuut toegespeeld; hij centerde hem door naar de vrijstaande Hofstra, die met een kennelijk als voor zet bedoelde bal via de paal de LSC-doelman passeerde, 01. Sneek kwam nu fanatiek opzetten, maar doel man Bouma ontnam door uit te lopen aan Roosenburg een opgelegde kans, zij het weer ten koste van een hoekschop. LSC viel hierna ook goed aan, maar de Sneker defensie wist steeds op tijd in te grijpen. Met de bal bij de cornervlag vanwaar LSC nog een hoekschop zou nemen, kondigde de scheidsrechter de rust aan. In de tweede speelhelft was bij LSC r.back Brouwer wegens een enkelbles sure vervangen door Haga. Sneek was nu steeds in de aanval en niet voor ’t vijandelijk doel weg te slaan, waarbij de LSC’ers moedig elke meter grond met hand en tand verdedigden. Schoten van Roosenburg, Ydema, Bouma en Kootje gingen naast of belandden in de veilige handen van doelman Bouma, die de bal dan weer in ’t veld werkte. Aan de an dere kant schiep l.buiten Dijkstra een prachtige kans toen Smit en Jaspers waren omspeeld en hij de bal fraai door gaf naar r.binnen v. d. Horst. Deze trapte echter te onbeheerst. Zes minu ten voor het einde tenslotte stelde Bou ma de overwinning van Sneek veilig door met een uitstekende kopbal uit een vrije trap, door Roosenburg meesterlijk genomen, doelman Bouma voor de twee de maal te passeren, 02. In de laatste phase van de strijd beheerste Sneek het spel volkomen, maar twee corners waren het enige resultaat dat bereikt werd. De opstelling van de elftallen was: I.S.C. Donderdag 28 October a.s. viert de Scheidsrechtersvereniging Sneek en Om streken het 25-jarig jubileum van haar leden Arie Mosselaar en Chris de Jong. Mosselaar ving zijn loopbaan aan op 22 September 1929, de Jong leidde zijn eer ste wedstrijd op 19 October d.a.v. Leeuwarden 2 stevig bovenaan. Door een 52 zege op Zwaagwest- einde 2 en de 2—1 nederlaag, welke Sneek 2 op eigen terrein tegen Heeren- veen 2 leed, nestelde Leeuwarden 2 zich nog wat vaster op de ereplaats. Verdere Maria z. v. Sipke Maria Graafsma en Gatske Stootman; Teake Jozef z. v. Tjitte Titus de Wolff en ”‘-rberaElisabeth Roorda van «Voudsend. Ondertrouwd: Arend Scholte, 42 jr. en Klara Huisman, 30 jr.; Gerrit Samplo- nius, 28 jr. en Jeltje van Brug, 21 jr.; Pieter van der Laan, 29 jr. en Sikje Ve- nema, 27 jr.; Geert Hendrik Spoelman, t 27 jr. en Njankje Koopmans, 23 jr.; Kor- nelis Smink. 2R jr. en Akke Bergsma, 25 jr. Gehuwd: Kleis van der Zee, 25 jr. en Leeuwkje van der Werf, 25 jr.; Gerrit Posthuma, 32 jr. en Tietje Haringa, 21 jr.; Frederik Hendrik Krommendijk, 23 jr. en Grietje Zuidema, 27 jr.; Romke Poel- stra, 24 jr. en Hermina Bantema, 23 jr.; Ane van de Lageweg, 28 jr. en Korneliske Harkema, 26 jr Overleden: Johanna Alijda Valk, 52 jr., echtgen. van Dirk Eleveld; Johannes Heerma, 61 jr., van Edens; Elisabeth de Boer, 81 jr., wed. van Sjerp Hofstra; Mar ten Elgersma, tl jr. van Bolsward. WYMBRITSERADEEL, van 11 tot en met 16 October. Geboren: Anna d. v. Douwe Terpstra en Tjeerdje de Boer te Uitwellingerga; Hotske d. v. Johannes Willem de Jong en Akke Visser te Idzega; Reinerus IJme Maria z. v. Hidde Galema en Johanna Hendrika Kommerkamp te Nijhuizum; Helena Juliana Maria d. v. Gerben Laag land en Helena Maria van der Weij te IJpecolsga; Gerritje Johanna d. v. Ruurd Taede Abma en Johanna Speerstra te iJsbi-cchtum. Getrouwd: Sijmon Visser, 31 jr., te Of- fingawier en Tjitske de Vries, 18 jr., te Molenend; Douwe de Boer, 24 jr. te Bo- zum en Anneke Posthuma, 24 jr. te Nij- land; Tjeerd Johannes de Hoop, 25 jr. te Heeg en Geeske Zijlstra, 20 jr. te Uit wellingerga. Overleden: Sijmen Wijnja, 91 jr., echt gen. van Foukje Zijlstra te Uitwellinger ga; Dominicus van der Werf, 56 jr., echtgen. van Aaltje Ketelaar te Blauw huis. lende VVT won eveneens zeer verdiens telijk met 20 van Nijland en kan voor nog een bedreiging vormen. DWP QVC VVT Nijland HeerenveenGVAV 30, Blauw WitVitesse 10, Ensche deHaarlem 31, VSV—AGOVV 12, WageningenLeeuwarden 12, HVC DWS 0—1. le klasse B: DOSZwolse Boys 71, VolewijckersRigtersbleek 23, Veen- damStormvogels 13, EDOHera cles 44, Be QuickAjax 14, Go AheadEnsch. Boys 01. Friese Voetbalbond. Zaterdag 16 October: 3e klas D: CV VO 2ONS 3 1—0. Junioren B. Afd. M: LSC lbONS lb uitslagen in de res. le klas: GVAV 2 Oosterparkers 2 51, Achilles 2—Velo citas 2 4—3, Be Quick 2—Emmen 2 4—3. Zo langzamerhand beginnen de schei- dingslijnen zich in de tweede klas af te tekenen. Er heeft zich een kopgroep van drie clubs gevormd, die al een be hoorlijke voorsprong op de anderen heeft. Ook gisteren belandde de volle winst weer bij het driemanschap. Velo citas klopte Haren met 5—2, Sneek bleef met 20 de baas over plaatsge noot LSC en GRC behaalde een knappe 31 „uit”-zege op Friesland. De derby in het Zuidersportpark gaf niet veel te genieten. Sneek was bedui dend sterker, maar zijn schutters kon den deze middag de juiste richting niet vinden. Verder stond kranig verweer van de LSC-verdedigers (vooral doel man Bouma was prima) meerdere Sneek-goals in de weg. FVC is blijkbaar van streek. De groen gelen erloren nu weer op eigen veld van Zwaagwesteinde, dat naar de vierde plaats oprukte. Ook Frisia verraste zijn aanhang aangenaam. Het behaalde een fraaie 6—2 NicatorOosterparkers terreinafkeuring niet door. Frisia Helpman LSC Haren Nicator Frieslar d overwinning op Helpman. -- wegens nog niet te wanhopen. Ook ACV maak te een flinke buiteling, al kwam de 10 nederlaag in de Poolster niet onverwacht. Asser resultaten wezen al in ting. Blauw Wit Heeg Poolster L. Zwaluwen 5 Ook volop spanning 4e klas. Dank zij een 43 zege op Workum bleef DWP op de troon van de 4e klas, maar QVC, dat overeenkomstig de ver wachting met 20 van hekkensluiter Surhuisterveen won, heeft een verlies- punt minder en staat er daardoor iets gunstiger voor. Maar het constant spe- Velocitas 2 Be Quick 2 Achilles 2 Emmen 2 O.parkers 2 Goed werk van de Black Boys- reserves. In deze klas zorgde Black Boys 2 voor een grote verrassing. De zwartjes versloegen aan de Noorderhoek Leeuwar den 3 met niet minder dan 30. Sneek 3 was echter niet opgewassen tegen kop loper Harlingen 2, dat door een 2—0 zege de punten mee naar de Havenstad nam. In de res. 3e klas was het een succes volle dag voor de LSC-elftallen. LSC 2 -Op Bouma Steenbeek Hofstra v. Meekeren v. d. Laan Dijkstra Hartkamp Mosselaar debuteerde bij een thuis wedstrijd van L.S.C. 4 en promoveerde in het seizoen 19321933 naar de K.N.V.B. waarvoor 18 jaar fluit heeft ge hanteerd. In '50-’51 was hij nl. te oud ge worden voor de grote voetbalorga- nisatie en ver huisde hij weer naar de F.V.B., die in middels afde ling Friesland van de K.N. V.B. was ge worden. Hij heeft in zijn loopbaan heel wat meegemaakt, maar de prettigste her inneringen bewaart hij aan de vereni gingen Lemmer en De Kooi en wat de laatste betreft in ’t bijzonder aan „Moeke Slof”. De reserve-klassen van de K.N.V.B. behoorden doorgaans tot zijn terrein, maar ook leidde hij wel derde klas wedstrijden en eenmaal zelfs de tweede klas ontmoeting Black Boys Frisia, waarbij hij de plaats innam van een collega, die verstek liet gaan. En ook dat deed hij tot ieders voldoening. Thans profiteren alleen nog maar de jeugd en de oude garde van zijn spel- regelkennis en hopelijk zal dit nog vele jaren het geval zijn. Arie denkt er nl. nog niet aan zijn fluit voor goed op te bergen. Zijn collega Chr. de Jong is de F.V.B. steeds trouw gebleven. Hij begon zijn loopbaan in het rayon Leeuwarden, waar hij gedurende negen jaren een graag ge ziene figuur was op de voetbalvel den. Hogere aspiraties heeft deze ju bilaris nim mer gehad, maar toch is hij een be kend propa gandist voor de voetbal sport in de Dinsdags (gedurende 10 Dinsdagen ach tereen) savonds 8 uur in de Open bare Ulo-school aan de Ou^e Koe- n~~»-i<t: E.H.B.O.-cursus voor de le den van de reserve-politie en brand weer onder leiding van dokter W. J. Nieuwenhuis. keerde met een 21 overwinning Heerenveen 3 terug en het derde ver sloeg in dezelfde afdeling Lemmer 2 in eigen huis met 30. Kopploegen moesten het ont gelden. In de 3e klas van het Zaterdagmid- dagvoetbal richtten de lager geplaatste clubs een ware ravage aan in de kop groep. Heeg brak op fraaie wijze (42) het ongeslagen record van leider Blauw Wit en de Leeuw. Zwaluwen stuurden nummer twee, ONS, met een 2 1 ne derlaag naar huis. Door deze onver wachte uitslag zakten onze stadgenoten naar de vijfde plaats, maar door het falen van de leider behoeven zij toch Wispelturige 3e klassers. In de derde klas zien we hetzelfde beeld als vorig jaar. Er is geen touw aan vast te knopen. Gisteren bleven alle leiders in gebreke. Rood Geel ver loor op eigen veld met 21 van GAVC en Harlingen was hetzelfde lot bescho ren tegen ’t zwak begonnen MSC. Ver der dee’ e ook DOG in de leidersmlsère door in Joure met 31 te verliezen. De Kooi kwam daarop weer volop running, wat ook het geval is Steenwijk, dat Jubbega resoluut 61 klopte. Jammer was dat Black Boys niet doorging. DOG MSC Jubbega Black Boys Olyphia Bergum IJLST. IJVC I speelde Zaterdagmid dag thuis tegen Hindelopen I.. Aanvan kelijk ging de strijd aardig gelijk op, Minister Algera meikoarten Fryslan bi- maar IJVC nam na 20 minuten de lei ding toen een der gasten bij een schot op doel van Kroeze zich aan hands schuldig maakte, waarna de strafschop door de Vries benut werd, 10. Voor de rust maakte ook Kroeze nog een goal, zodat met 20 gedraaid werd. In de tweede helft voerde Wouda de voorsprong tot 30 op, met welke stand ook het einde kwam. sykje, mei it each op forskate forkears- problemen. Syn Ekselensje sil fansels ek wol efkes yn Drylts sjen wolle. Stel, hy komt dg jouns om 7 üre yn Snits oan, en wol dari noch nei Drylts. Dan sil der yn Snits oernachtsje moatte, of in taksje nimme, hwant de earste reisgelegenheit nei Drylts is pas de oare dels 8.30 mei it boatsje. En it moaiste is noch, dat de Minister as er mei de trein üt it suden welkommen is, Drylts al foarby ridenis. In reis nei Aldegea (W.) is foar him ek net sa gaedlik fan Snits óf, hwant is syn doel om dêr hinne, dan is der wol in busforbining, mar lju, dy’t mei de trein oer Starum nei Hollên reizgje, hawwe Inkhüzen by wize fan sprekken al yn’t sicht, as de Minister noch earne tusken Snits en Aldegea yn ’e bus sit omdat de trein ek yn Aldegea de doar foarby rydt. Hwatfoar kolleezje bringt de Minister mei dizze tastan op ’e hichte, om hjir foroarlng yn to bringen? De treinen yn Drylts en yn Aldegea stopje litte. Dat is de oplossing Ut namme fan it reizgjend minsdom: INKELDE DRYLSTERS. Zuidwesthoek geworden, door alle moge lijke steun te verlenen aan het pioniers werk dat de ScheidsrecTitersver. Sneek en Omstreken hier heeft verricht. In bij na alle dorpen waar men een voetbal club rijk is, is hij een gewaardeerde gast en de zestien jaren welke hij in dit rayon heeft gewerkt, zijn dus niet tevergeefs geweest. Vele en vaak lange fietstochten heeft hij in dienst van Koning Voetbal moeten maken en zijn collega’s hebben meermalen een voorbeeld aan hem kun nen nemen. Niet te noemen is het aantal wedstrijden door hem geleid, zowel Zon dags als op Zaterdagmiddag. Nu beginnen de jaren ook bij hem te tellen, maar toch denkt Chris nog niet aan ophouden. Integendeel. Hij neemt nog steeds de nodige wedstrijden voor zijn rekening en fungeert bovendien ook nog geregeld als grensrechter voor L.S.C. In de feestelijke bijeenkomst welke ge houden wordt in Café Boot aan het Mar- tiniplein en s avonds om 8 uur begint, geeft de Scheidsrechtersvereniging gaar ne aan ieder de gelegenheid de zilveren jubilarissen te feliciteren. Verwacht mag worden dat hiervan een druk- gebruik zal worden gemaakt. Dat hebben de bei de heren verdiend Op een spekglad terrein en onder een mieserige motregen boud Oranje Nassau Zaterdagmiddag in Leeuwarden de strijd aan tegen de Zwaluwen. Va'n goed voet bal kon onder deze omstandigheden geen sprake zijn. Het was een glij- en valparty van je welste. In de eerste helft waren de ploegen aardig tegen elkaar opgewassen, getuige ook de ruststand 11, maar na het draaien waren d- gastheren het meest in de aanval scoorden zij het winnende doelpunt. Tijdens het eerste halfuur werd nog knap gespeeld, maar d ----- de regen als spelbreker op. warders opereerden steeds gevaarlijk voor het O.N.S.-doel, maar slecht schie ten van de aanvallers en het goede ver dedigen van Speelman c.s. voorkwamen voorlopig een doelpunt. Doch ook de ONS-voorhoede brak zo nu en dan goed door. Voor het doel van keeper van der Werf gekomen was het echter steeds hopeloos mis. De Zwaluwen namen, na 28 minuten de leiding door r.buiten Veenstra, die een effectbal van de oranjemannen onder zijn bereik kreeg en inschoot, 10. Lang duurde deze voorsprong evenwel niet, want toen twee minuten later l.buiten van Delden een keurige voorzet gaf, kopte r.binnen d. Berg fraai in, 11. Met deze stand brak ook de rust aan. Over de tweede speelhelft valt weinig te vertellen. Het zat vast by de Snekers. Hun spel kon niet tot ontplooiing ko men. Op zulk een slecht veld was dat trouwens ook onmogelijk. De Zwalu wen speelden een kick-and-rush spel en waren het meest in de aanval. In de 30e minuut viel de beslissing, echter nog door toedoen van O.N.S. zelf. Een hunner zou de bal achterover halen, maar dit mislukte en vóór doelman Bosma, die zich steeds uitstekend had geweerd, kon ingrijpen, verdween de bal in ’t eigen doel, 21. Daar de wedstrijd een half uur te laat was begonnen, werd de laatste 20 mi nuten bijna in het duister gespeeld, maar in de stand kwam geen verandering meer. Hoewel Sneek over het geheel genomen het sterkst was, hebben de wit- hemden toch hard moeten vechten voor de 02 overwinning welk zij gister middag in het met bezoekers tjokvolle Zuidersportpark op hun oude rivaal L.S.C. behaalden. De grote sta-in-de-weg was doelman Bouma, die heel wat aan vallen de kop indrukte. Bij het eerste doelpunt na een half uur door r.buiten Hofstra uit een pass van Roosenburg gescoord, stond hij echter verkeerd op gesteld. Beide elftallen werkten hard en L.S.C. verdient een pluim voor haar kranig volhouden maar het plaatsen liet aan weerskanten veel te wensen over. Het zeer zware terrein zal hiervan wel de voornaamste oorzaak zyn ge weest. Zaterdag 23 October. „Sneker Volks- cob de Vries en Johanna Akke de Vries; danscentrum ^Aanvang^ der Jessen: jacob Haayo z. v. Haaije Anne Greijda- nus en Ybeltje Peenstra; Eelco Albertus Groep III (18 jr. en ouder) 89.30 uur. In het Gerechtsgebouw, Markt straat.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 2