STERLINGSHAG BEVA sta op STERLMG/ Daar te behandelen krijgt Departement Sneek van de Maatschappij voor Nijverheid en Handel was verleden jaar weer zeer actief I uil de Ifrgüua Wat de raad Driedaagse actie van de B.B. ié zit 'm de kneep Zender viel uit door diefstal Raadsvergadering Ijlst N.C.V.B. Ijlst Ds. P. Siemelink 70 jaar V oetbalpro gramma natrappen Geslaagd voor Bevestiging en intrede Ds. G. Kaastra Chr. Hist. Jongerengroep te Ijlst opgericht VAKKLEDING VOOR ALLE BEROEPEN F Drie maanden geëist voor Koningin in de rij de pont Vrouw stal van alles TWEEDE BLAD „SNEEKER NIEUWSBLAD” DINSDAG 19 OCTOBER WH r Ir A. W. v. d. Poel tot erelid benoemd. I Sneek Ingez. Mededeling. Advertentie onder- Aankoop percelen. Wedstrijdprogramma 23 en 24 Oct. Interlandwedstrijd P 1 «iëNederland. in Res. 3e klas A: LSC 3—FVC 3. FRIESE VOETBALBOND 23 Oct. Ie klas A: HielpenIJVC. 3e klas D: VVI 2—ONS 3. Advertentie Ingez Mededel'-’g Afd. N: ONS lb—RES lb. :k pt Zaterdagmiddag 3 dubbel gestikt tlijlvest kleurecht T. ïj. Voorgesteld wordt aan te kopen de percelen le Steenklipstraat 11 en 2e Zo- merrakbuurt 31. een en ander in verband met de sanering van de betrokken stads gedeelten. De vervanging van de Eierbrug. B. en W. adviseren: In de vergadering van 12 Juni 1954 werd door Uw raad be sloten tot verbetering van de Eierbrug en de daarop aansluitende gedeelten van bet heden van de K.N.V.B. gaan ons niet aan, deze spelverruwing met ernstige mis handelingen wel. Over veertien dagen zal de rechtbank uitspraak doen. Rc.cening gas- en waterlei dingbedrijf over 1953. Geldlening. B. en W. stellen voor een geldlening groot 590.000 aan te gaan. De rente be draagt 3% de looptijd 40 jaar, pari koers. om 2 uur vangen de oefeningen aan van vier brandspuiten uit Bolsward, Witmar- sum, Workum en IJlst in aanjaag-ver- band; twee of drie reddingsploegen van Bolsward, Koudum en Sneek en vier of vijf geneeskundige teams van Bolsward, Grouw, Koudum en Sneek. 2e klas A: bWP 2—ONS 2; Heeg 2— Froonacker; IJVC 2Zeerobben. 3e klas C: Woudsend 2Nijland 2; Zee robben 3Oudega (W.) 2; Bolswardia 2 Oudega CW.) 1. Res. 2e klas A: Harlingen 2Leeuwar den 3; Sneek 3FVC 2. er m 50 in et, le 14 lë Ijl P- 18 B. iP in sn as le ot e* ju 35 voor dit punt wil het bestuur nog gaarne suggesties van de leden ontvangen. Bij de rondvraag deed de voorzitter allereerst mededelingen over de bespre kingen welke gevoerd zijn met het be stuur van het Departement Leeuwarden, waarna het afgetreden bestuurslid de heer de Vries dankte voor het genoten vertrouwen en de vriendschappelijke sa menwerking in het bestuur. Wederkerig dankte de heer Zandstra de afgetredene voor de prettige wijze waarop het bestuur met hem heeft ge werkt en voor diens adviezen, welke steeds zeer gewaardeerd werden. Verder werd nog uitvoerig gesproken over de verkeers- en andere problemen op de Oude Koemarkt, waarvoor het be stuur een gedeeltelijke oplossing hoopt te kunnen vinden, en memoreerde de voor zitter het plotseling overlijden van de heer Ir G. J. A. Nieveen, die ook naar zijn beste weten geijverd heeft voor de nijverheid in Sneek. Zijn nagedachtenis werd door de aanwezigen geëerd door staande enige ogenblikken stilte in achf te nemen. Grootzand, Leeuwenburg en het Schaap- marktplein. Voor de uitvoering van deze werk zaamheden is aan twee aannemers on dershands prijsopgaaf gevraagd. De laag ste inschrijving is die van de aannemer S. de Wolf, alhier. Deze is bereid het werk uit te voeren voor de som van 76.184.Gezien de voor dit werk opge maakte begroting komt deze prijs ons aannemelijk voor, i.aar onze mening mag niet worden verwacht, dat bij een open bare aanbesteding een lagere prijs zal kunnen worden bedongen. Op grond van deze omstandigheden stellen wij U voor het onderhavige werk ondershands aan genoemde aannemer op te dragen. Ir v. d. Poel gehuldigd. •Nadat op voorstel van het bestuur met aXler instemming besloten was de oud- voorzitter Ir A. W. v. d. Poel als dank voor zijn vele verdiensten voor het De partement te benoemen tot erelid onder gelijktijdige toekenning van de grote ver gulde legpenning van de Maatschappij, sprak de heer Zandstra zijn voorganger toe. Hij wees er op, dat deze het eerstq erelid van het Departement is en hoe moeilijk voor hem de beslissing was als bestuurslid te bedanken. U hebt het De partement jarenlang op voorbeeldige wij ze gediend, aldus de voorzitter, die Ir v. d. Poel daarvoor dankte en er zijn vreugde over uitsprak dat diens werk oo’; buiten het Departement waardering heeft gevonden, blijkende uit de Ko ninklijke onderscheiding, welke hem in dertijd werd toegekend. Wij vleien ons met de gedachte, dat Uw werk voor het Departement daartoe mede aanleiding is geweest, zei hij. Verder herinnerde spr. er aan, hoe de heer v. d. Poel vele malen het getuig schrift en de legpenning van de Maat schappij heeft uitgereikt. Daarom stemt het tot grote voldoening, dat het Hoofd bestuur ons in de gelegenheid heeft ge steld ook aan U de grote vergulde leg penning te kunnen uitreiken, aldus de heer Zandstra, die de hoop uitsprak, dat Ir v. d. Poel ook dit moge zien als een waardering voor het vele werk door hem voor het Departement en de Gemeente Sneek en omgeving verricht. Ir v. d. Poel dankte voor deze hulde. Tot mijn leedwezen heb ik twee jaar ge leden om gezondheidsredenen als voor zitter moeten bedanken, zei hij, want ik heb mijn werk voor het Departement steeds met grote liefde en met een 'inner lijke voortstuwingsdrang verricht omdat ik voelde, dat er in Sneek wat móést ge beuren, Jaarverslagen en verkiezingen. Het jaarverslag van de secretaris de heer H. Lampe was reeds schriftelijk ter kennis van de leden gebracht. Hieruit blijkt o.a., dat het aantal leden en dona teurs is gestegen tot 93. Medewerking werd verleend aan de Njjverheidsdag op IJLST. Door de Chr. Hist. Kiesvereni ging alhier en de Jongerengroepen uit de ring Sneek werd alhier Dpnderdagavond jl. in het Gebouw een openbare verga dering belegd om c ik hier te komen tot oprichting van een jongerengroep. Als spreker was uitgenodigd de heer L. van der Kooy uit Harlingen, die sprak over het onderwerp: Vijanden in de poort. Op boeiende wijze bepaalde spr. zijn ge hoor bij de vijanden die er zijn ten op zichte van de politiek christelijke begin selen en hoe noodzakelijk het is, dat de jeugd hieromtrent voorlichting ontvangt opdat zij straks deze strijd nu door oude ren gevoerd, kan overnemen. Alhoewel de opkomst niet bijzonder groot was, was de jeugd nogal flink vertegenwoordigd en thans slaagde de poging tot oprichting van deze jongerengroep, die door de plaatselijke Kiesvereniging zelve meer malen zonder succes was beproefd. Aan vankelijk gaven zich staande de verga dering 16 leden op. Uit de omgeving van IJlst zijn echter bij de groep Sneek nogal enige leden aangesloten, die nu naar de nieuw opgerichte groep alhier zullen worden overgeheveld. Een voorlopig be stuur werd gevormd en besloten werd zo spoedig mogelijk de eerste vergadering te houden. De vergadering stond onder leiding van de heer J. Wassenaar, voor zitter der Kiesvereniging te IJlst. Na de spreekbeurt werd het stellen van vragen aan en de beantwoording daarvan door de spreker afgewisseld door zang en declamatie. De heer Wassenaar bracht dank voor aller medewerking, in het bij zonder ook aan Burgemeester mr J. Op- pedijk voor zijn tegenwoordigheid. Drie maanden onvoorwaardelijke ge vangenisstraf eiste de officier van justitie voor de Bredase rechtbank tegen een fa brieksarbeider uit Zegge wegens natrap pen tijdens een te Sprundel gespeelde voetbalwedstrijd. Het betrof een incident tijdens de wedstrijd Sprundel—Oud Vos meer, een beslissingswedstrijd in de derde klasse van de Brabantse Voetbal bond. De getroffen speler moest weken lang rust houden vóór zijn knie was ge nezen. De ruwheid op het voetbalveld, De voorzitter betoogde verder, dat het wegtrekken van de mensen volgens het bestuur niet alleen het gevolg is van de hogere lonen. Vaak is het gebrek aan goede woningen voor jonge mensen de oorzaak. Het Gemeentebestuur doet alle moeite het tekort in te halen, maar het toegewezen bouwvolume was dit jaar te klein. Het bestuur heeft de gemeente steeds gesteund bij haar plannen, maar het bleek niet mogelijk weer een extra bouwvolume te krijgen, zoals enige jaren geleden het geval was. In verband daar mee is contact opgenomen met de Bouw- kas N.N. Gemeenten, waarna zich 13 ge gadigden voo reen bouwkaswoning aan meldden. Later evenwel bleek, dat er in Friesland nog 100 industrie woningen wa ren toegekend, 25 in Heerenveen, de rest in Z.O. Friesland. Sneek en ook Leeu warden kregen daar niets van. Het be stuur heeft zich naar aanleiding hiervan tot Ged. Staten gewend en er op gewe zen, dat de industrie in de Zuidwesthoek, in ’t bijzonder in Sneek en IJlst, hierdoor gedupeerd dreigt te worden. Het resultaat is geweest, dat aan Sneek alsnog 10 woningen zijn toegewezen, welke in overleg met het gemeente bestuur zullen worden verdeeld. In de raadsvergadering der gemeente Sneek op morgen, Dinsdag 19 October, ’s avonds 6.45 uur, komen o.a. de vol gende voorstellen van B. en W. aan de orde Junioren A. Afd. B: DWP la—IJVC la. Junioren B. Afd. A: Woudsend lb— Workum lb. 3e klas A: WZSDOG; Black Boys— Jubbega. District Noord. 2e klas A: Helpman— Nicator. Rfes. le klas: Sneek 2Zwaagwesteinde 2; Velocitas 2Oosterparkers 2; Achilles 2 -GVAV 2. B. en W. stellen voor de rekening van het gasbedrijf over 1953 goed te keuren met een voordelig saldo van 19.678.52 en die van het waterleidingbedrijf met een voordelig saldo van 24.326.70. van de hoofden der onder de Bedrijfs- bescherming vallende bedrijven in de B- kring Sneek, met als spreker hun Rijks- inspecteur Ir V. P. Koster en zo moge lijk demonstraties met snelblusapparaten. ’s Middags komen de secretarissen der gemeenten in de B-kring, de ambtenaren die de Burgemeesters bijstaan in de B.B.-aangelegenheden en de hoofden van diverse overheidsdiensten bijeen. Ook hier spreken de heren Mr G. F. Hartung en B. Nauta, terwijl verder de visserij- film „Schot te boord” en de nieuwe B.B.film zullen worden vertoond. Tot be sluit van deze dag volgt dan 's avonds in de nieuwe zaal van Hanenburg nog een Bindingsavond voor alle Blokploegen. 4e klas A: WTDWP; Workum— QVC; SurhuisterveenDelfstrahuizen. Bij het onlangs gehouden examen voor adjunct-commies-titulair van ’s Rijks belastingen zijn geslaagd Tj. v. d. Veen en H. Sinnema, beiden werkzaam aan het gemene en zelfs misdadige spel heeft de inspectie der belastingen te Sneek. Spandoeken over de straten, affiches op de reclameborden en voor de winkel ruiten en pakkende korte folders in de brievenbussen zullen de burgerij binnen kort kond doen, dat de Bescherming Burgerbevolking hier drie dagen achtereen op Donderdag 4, Vrijdag 5 en Zaterdag 6 November in actie komt. De eerste twee dagen zullen er vergaderingen worden gehouden met inleidingen, film vertoningen en demonstraties, de laatste wordt besteed aan oefeningen van brand weer- en reddingsploegen en geneeskundige teams. zulke vormen aangenomen, aldus de of ficier, dat met deze verdachte een voor beeld moet worden gesteld. Voetbal is geen damessport, maar men moet spor tief blijven. De organisatorische moeilijk- BEVA werkkleding verkrijgbaar bij „DE VOORUITGANG” - Fa Bouwhuis Onverantwoordelijke elementen heb ben Vrijdagnacht 250 meter rood koper draad gestolen van de aardleiding van het zendstation van radio Scheveningeti. Hierdoor werkte de zender niet goed meer, waardoor de veiligheid van de scheepvaart in gevaar werd gebracht. De schade is uiteraard onmiddellijk hersteld. OOSTHEM. Voor de Ned. Herv. Ge meente van Oosthem was het Zondag een blijde dag, daar ds. G. Kaastra overgekomen van Sexbierum in de morgendienst door ds. C. J. L. Loor van Oosterbierum als herder en leraar in zijn ambt werd bevestigd. Ds. Loor had tot tekst gekozen Jer. 1 4, handelend over de roeping van de profeet. Na de preek volgde voorlezing van het bevestigings- formulier, waarop de gemeente haar nieuwe leraar Gezang 169 2 toezong. In de middagdienst deed ds. Kaastra intrede met een predikatie over Joh. 14 vers 6, deze woorden: „Jezus zeide tot hem: Ik ben de Weg.” Duidelijk Het zijn eerw. uitkomen dat Christus de enige ware weg ten leven is. Hierop zou hij steeds wijzen en hjj hoopte met deze, voor hem nieuwe gemeente, deze weg te volgen. Na de preek richtte ds. Kaastra woor den van dank tot de bevestiger, de ker- keraad, de kerkvoogden, de collega’s uit de ring, die vrijwel allen aanwezig wa ren, de afgevaardigden van de classis, tot burgemeester Tjaberings en verder tot de koster en de gemeenteleden met dank voor de hartelijke ontvangst. Ds. B. Albada van IJlst richtte zich hierna tot de nieuwe collega en sprak met waardering over de gemeente Oost hem c.a., die hij bijna een jaar als con sulent mocht dienen. Ds. mr. Schoenmaker van Heeg heet te namens de ring IJlst en de classis Sneek ds. Kaastra hartelijk welkom. Ouderling H. P. Wiersma vertolkte de gevoelens van de gemeenteleden, de grote droefheid over het zo plotseling overlijden van ds. Steenhuizen wordt nu gevolgd door blijdschap over de komst van ds. Kaastra waardoor de vacature slechts kort is geweest. Ook deze spre ker hoopte op een goede samenwerking tussen gemeente, kerkeraad en dominé en liet hem nog Gezang 117 toezingen. Ds. Kaastra dankte allen voor de hartelijke woorden, waarna de dienst werd beëindigd. De belangstelling voor deze diensten was zeer groot, het zo ruime kerkge bouw bleek ’s middags haast nog te klein te zijn. Niet alleen uit de omge ving, maar ook uit de vorige gemeente van ds. Kaastra waren met een bus en enkele taxi’s een aantal personen geko men om deze dienst btf te wonen. 15 October te Leeuwarden en aan het tot stand komen van een nieuwe werkplaats voor de Pier de Boer Stichting. Het be stuur heeft alle moeite gedaan de weeg brug bij de Spoorwegen voor Sneek te behouden, maar helaas zonder resultaat. De actie om de bodedienst SneekN.O.- Polder tot een dagelijkse dienst te maken daarentegen werd wel met succes be kroond. Volgens het verslag van de penning- IJLST. Voor de afdeling van de Chr. Vrouwenbond alhier trad als spreker op de heer Schippers uit Hilversum met het onderwerp: „Met de handen praten" Ut Joodse Volk). De vergadering was drulj bezocht en met aandacht werd de spre ker beluisterd. Monteursarbeid is geen jongejuffrouwenwerk. Bjj het werk toont zo’n mouwvest wat het waard is. Zo’n Beva kan tegen een behoorlijk ruw stootje en kan eindeloos worden gereinigd zonder te slijten. Geweldig sterk is de op Amerikaanse machines vele malen gecontroleerde stof, en bovendien is dit royale, mooie mouwvest op vele plaatsen nog eens extra versterkt. Programma 24 October. Res. 2e klas A: Sneek 4—RES 2; CAB 2—BI. Boys 3. 3e klas A: Bi. Boys 4—Sneek 5j WZS 4—WZS 3. Junioren Hoofdafd.: Sneek—Friste, le klas A: LSC la—BI. Boys la. 2e klas A: Sneek 3aLSC 2a. Afd. M: CAB lb—Sneek lb; LSC lb— BI. Boys lb. Afd. N: BI. Boys 2b—CAB 2b; Sneek 2b —Sneek 3b; LSC 2b—RES 2b. Afd. B: HJSC lb—Bolswardia 2b; Nij- land lbZeerobben 2b; Zeerobben lb— Oudega (W.) lb. De raad dezer Gemeente kwam Vrij dagavond in spoedeisende vergadering bijeen ter behandeling van het enige punt van de agenda: Benoeming onder wijzeres aan de O L. School. Voorzitter; Mr J. Oppedijk, burge meester; secretaris de heer J. P. Goe- lema. Aanwezig 6 leden. Afwezig de heer E. Stienstra. Na opening en notulen deelde de Voorzitter mee dat deze vergade ring was belegd ter behartiging van de onderwijsbelangen en dit punt daarom was uitgelicht uit de agenda van een spoedig volgende vergadering. Benoemd werd uit een Ujst met vele soHicitanten en met algemene stemmen mej. G. de Jong te Haskerhome. Mede op de voordracht stond: mevr. S. Biesma de Vries te Sneek. Bij de rondvraag vroeg de heer Jan- sma of bij het aangekondigde bezoek van minister Algera aan Friesland niet gesproken kan worden door B. en W. met deze minister over het isolement van deze gemeente betreffende het. verkeer. De Voorzitter antwoordde: „dat dit be zoek allereerst Harlingen betreft, doch wanneer audiëntie werd verleend, zouden wjj dit willen doen, doch van succes be- noefde men zich niet veel voor te stel len. In de Vrijdagavond in Rest. Piso gehouden jaarvergadering van het Departement Sneek der Ned. Maatschappij voor Nijverheid en tiandel deelde de voorzitter de heer Th. W Zandstra mede, dat bezwaren zijn ingebracht tegen het wegzuigen van geschoolde arbeiders door de grote industrieën in het Westen van het land. Aan de andere kant echter is het verheugend, aldus spr., dat er in ons land industrieën zijn, die zoveel geschoolde werkkrachten kunnen gebruiken. Een reden te meer voor jonge mensen een goed vak te leren. Bij de besprekingen over deze aangelegenheid kwam overigens naar voren, dat het gewraakte euvel niet alleen hier, maar ook in het Westen voorkomt. Zaterdagmiddagvoetbal. 3e klas At ONSHeeg; BI. Wit ’34—L. Zwaluwen; De HeraclidenPoolster; ACVNoord- sche Schut. De Koningin heeft ondervonden welke stagnatie men als automobilist vindt van de pont bij de Hembrug te Zaandam. Toen zij met haar gevolg te rugkeerde uit Den Helder had de ge meentelijke politie van Zaandam reeds gezorgd dat de weg naar de pont over het Noordzeekanaal vrij was en lag er een speciale pont klaar die de Koninklij ke stoet naar de overkant zou brengen. De Koningin wilde echter geen gevolg geven aan het fraaie gebaar en sloot zich aan in de rij van wachtenden, waardoor het een half uur duurde eer zij de over kant bereikte. gen ƒ1691.34 1954 i 866.77). In de plaats van de heer P. de Vries die periodiek aftrad en niet herkiesbaar was, werd tot bestuurslid gekozen de heer A. Anema, directeur van de Zui velfabriek „Normandia”. Tot leden vgn de kascommissie voor 1954 werden be noemd de heren G. S. Ruiter en G. W Poiesz. De vergadering op 4 November zal worden bij gewoond door de Provinciale Adviseur, Rijksinspecteur, Provinciale commandant Promotor Stichting B.B.B., Burgemeesters in de B-kring Sneek, Kringcommandanten, Hoofdinstructeur en Instructeurs reddingsdienst, Instruc teurs Brandweer en de Artsen die lei ding geven aan de geneeskundige teams. Het programma vermeldt o.a.: voor drachten van de heren Mr G. F. Har tung, Chef van het Kabinet van de Com missaris der Koningin en B. Nauta, bur gemeester van Harlingen, alsmede een inleiding van de heer J. J. D. Scheffe- ner, directeur van de gemeente-reiniging over de nieuwe compost-instaHatie, ge volgd door een bezoek aan deze installa tie en een demonstratie met het B.B.R.- aggregaat „De Skid” van de N.V. Colum bus i.o., te Zeist op het terrein van de gem.reiniging. ’s Middags om 3 uur ver gadert de Kringraad in de B-kring Sneek om te luisteren naar de voordracht van de heer Ir F. E. van Ruijven te Harlingen over „Kernphysica”. Vrijdagmorgen is er een vergadering W interprogramma. Voor het komende winterseizoen zijn drie sprekers uitgenodigd, t.w. mr A. J. Sauer te Groningen over de betekenis van het Bankwezen voor de ondernemin gen, Ir H. I. Keus, oud-directeur van de Heemaf te Hengelo over een nog nader te noemen onderwerp en de heer L. Fokkema uit Culemborg, bestuurslid van de Ned. Export Combinatie. De eerste twee hebben de uitnodiging reeds aanvaard. De leden kunnen hiervoor ook nog wensen naar voren brengen. Het volgend jaar zullen excursies wor den gehouden naar PhiHps in Drachten en Douwe Egberts te Joure, maar ook Toen de Bussumse politie Woensdag morgen huiszoeking kwam doen in de woning van een 31-jarige vrouw, moe der van vier kinderen, stond de recher cheurs een bijzondere verrassing te wachten. Men trof er namelijk een com pleet magazijn aan van gestolen goed van zodanige uiteenlopende aard, dat van een soort warenhuis kon worden gesproken. Van kledingstukken als kin derjurkjes en allerlei andere textiel en schoenen liep de collectie via kostbare voorwerpen als horloges tot vreemde dingen als flessen jenever. De vrouw bekende de goederen deels te hebben ge stolen en verder herhaaldelijk op een valse naam te hebben gekocht. Zij be kende meteen maar dat zij ook een ra diotoestel op afbetaling had gekocht en onmiddellijk weer had verkocht om aan geld te komen. Hoewel de politie de vrouw reeds enige tijd van zulke practijken verdacht, was men er nog niet in geslaagd haar te betrappen. Daarom werd Dinsdag aan de Hilversumse recherche gevraagd de vrouw te 'schaduwen, toen zf In de naburige gemeente „inkopen” kwam doen. De vrouw werd geschaduwd en daarbij werd gezien, dat zij twee japon nen en twee kinderjurkjes stal. Er werd toen niet ingegrepen, maar men liet de vrouw naar huis gaan, waar de huis zoeking het vreemde resultaat oplever de. Zij is opgesloten. (Alg Dagblad). GAASTMEER. Gisteren, Zondag 17 October, vierde onze oud-dorpsgenoot ds. P. Siemelink, emeritus-predikant van de Ned. Herv. Kerk zijn 70-ste verjaardag. Ds. Siemelink werd op 17 October 1884 te Groningen geboren, bezocht het gym nasium in zijn geboorteplaats, waar hij ook aan de Rijks Universiteit studeerde. Nadat cand. Siemelink in 1907 door het Provinciaal Kerkbestuur van Friesland was toegelaten tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk, werd hij op 28 Maart 1909 te Hoogeloon (cl. Eindhoven) in het ambt bevestigd. Daarna stond de jubilaris achtereenvolgens nog te Melis kerke 19121917; Gaastmeer 19171923; Burum 19231926; Gasselte Nijveen 1926 1947 en tenslotte nog drie jaar te Dork- werd (cl. Groningen), waar hem met in gang van 1 Mei 1950 na ruim 41 vol brachte dienstjaren emeritaat werd ver leend. Overdracht grond. B. en W. adviseren Va de heer I. Hospes, alhier, is een verzoek ingekomen de aan hem, ingevol ge de pachtovereenkor. st van 27 Maart 1947 verpachte strook grond, groot 1000 m2, gelegen aan de Oudvaart, waar op door hem, ten behoeve van zijn be drijf een schuur is gebouwd, in eigendom over te dragen. Bovendien stelt hij prijs op de overdracht van 1040 m2 van het aangrenzende terrein, hetwelk deel uit maakt van het „Burgemeester de Hoop- park". De heer Hospes is van plan op laatst bedoeld terrein een loods, groot 18 X 14 m. te bouwen. Het resterende gedeelte van dit terrein kan dan te zijner tijd worden benut voor een eventuele uitbrei- d; ig van het bedrijf, c.q. voor de bouw van een woning. Als gevolg van de overdracht van het hiervoor genoemde terrein is het nood zakelijk het bestaande wandelpad aan de westelijke zijde van de zuidelijke speel weide in oostelijke richting te verleggen. De hieruit voor de gemeente voortvloei ende kosten, welke op 430 kunnen wor den gesteld, zullen door de heer Hospes worden vergoed. Hoewel het in het al gemeen bij ons bezwaar zal ontmoeten om voor recreatie van de ingezetenen aangewezen grond een andere bestem ming te geven, achten wij de overdracht in dit geval, waar het gaat om een be trekkelijk klein perceel, ten behoeve van een bedrijf, dat wat zijn aard betref* uitermate gunstig is gelegen, dringend uitbreiding behoeft en zonder grote kos ten moeilijk is te verplaatsen, aanvaard baar. De heer Hospes geeft aan overdracht ondei beding van een jaarlijkse grond rente ten behoeve der gemeente, de voor keur. Naar onze mening kan de grond rente voor dit terrein op ƒ0.15 per m2 worden gesteld, in totaal derhalve op on geveer 2040 X ƒ0.15 ƒ306. De heer F <spes gaat hiermede accoord. meester de heer G. Douma werd ontvan- en was er op 1 Januari nog 1074.56 in kas (vorig jaar L t jn sr si r« g r-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 5