De conferenties te Parijs Raad nam afscheid van directeur gemeentewerken Gezellige sfeer en feestelijke stemming bij de Modeshows van Bervoets Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST de Vijfde Mei Viering van 109e Jaargang No. 84 Vrijdag 22 October 1954 Redacteur» L K1EZEBR1NK Volksbrood één cent duurder Zaandam’s duplexwoningen Het bezoek van de keizer Een ondankbare koe 30 jaren gymnastiek voor senioren-dames Roosenburg in het Ned. Elftal Voor Deurne Vervanging gasverlichting door electriciteit Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD --= Twee Nederlandse immigranten verdronken Redactie-adres KLE1NZANU 7 - lelef 2872 Krijgt Sneek weer een Fotoclub van Ethiopië De heer de Kok kreeg de eremedaille van de Stad Sneek. SNEEKER NIEUWSBLAD VRUDAGS- geven, een garnering die ook langs de aangeknipte mouwtjes te vinden was. Op ver- Van mantels gesproken „Little lady' in een aantrekkelijke combinatie de Hier overhandigt de burgemeester de heer De Kok de eremedaille van de stad Zie verder pag. 2 In Enschede is bericht ontvangen, dat twee Nederlandse immigranten bij de overstromingsramp in Canada zijn ver dronken. Het zijn de heren A. H. Brasz en Th. van Gelder, de eerste afkomstig uit Enschede, de tweede uit Hengelo. De heer Brasz woonde in Toronto, de heer Van Gelder was vorige maand uit Cha- naar die stad gegaan en woon- °r Brasz in. Eremedaille der gemeente voor de heer de Kok. OFFINGAWIER. Dinsdagmorgen wilde de veehouder M. Hielkema alhier op stal een koe helpen, die het benauwd had. Vermoedelijk had het dier iets in de luchtpijp gekregen. Hij werd echter zelf het slachtoffer. De koe gaf hem nl. zo’n trap, dat hij met een gebroken been in het St. Antonius Ziekenhuis in Sneek ge bet me- raad Naar aanleiding van de voorstellen, die de directeur-generaal van de voedsel voorziening aan de Nederlandse Bakke rij-stichting inzake de bloemprijs heeft gedaan, heeft deze Stichting geadviseerd met directe ingang de prijs van het volksbrood over het gehele land met één cent te verhogen. Naar het ministerie van L., V. en V. mededeelt, zullen met ingang van 20 October de maximumprijzen voor volks brood vervallen. Door de afschaffing van de maximumprijzen worden de bakkers in de gelegenheid gesteld, de tot heden geldende prijzen voor het volksbrood te verhogen. Een verhoging van één cent per heel brood van 800 gram wordt rede lijk geacht, op grond van de stijgingen van lonen en andere kosten in de bak kerij. Opheffing van de bestaande minimum prijzen voor volksbrood is in voorberei ding. In aansluiting op hetgeen door de Mi nister-President bij de algemene beschou wingen onlangs in de Tweede Kamer werd medegedeeld omtrent de herden king van onze bevrijding vóór tien jaren op 5 Mei 1955, wordt gemeld, dat de vorming van een nationaal comité, sa mengesteld uit die organisaties, welke geacht mogen worden het gehele volk te vertegenwoordigen, op dit ogenblik in een verre staat van voorbereiding is. Met dit brede comité, dat de algemene richt lijnen zal vaststellen, als achtergrond, wordt een werkcomité gevormd ter uit voering van de plannen. Dit werkcomité zal gedurende de komende 8 maanden van voorbereiding de beschikking krij gen over een bureau, dat zal gevestigd worden in een door het gemeentebestuur van onze hoofdstad beschikbaar gestelde deze collectie toonde vóór de pauze op merkelijk veel aangesloten modellen. Nauw sluitend om de taille, uitspringend op de heupen, soms zakken met uit staande kleppen. Ze waren mooi en flat teus, hoewel ik persoonlijk de swaggers van na de pauze prefereer. Zij hadden de zeer fraaie moderne lijn, naar beneden nauw toelopend, de flatteuze grote kraag en de wijde laag ingezette mouw. Dc mantel met de zwarte persianer col was vanzelfsprekend van een zekere allure, maar ook de meer sportieve jassen, waar onder een grijze met heerlijk warme sto- eens~hebben gezien in het variatie. mannen over Zich tot de raad wenflend stelt spr. voor de heer de Kok, in verband met zijn verdiensten voor de gemeente Sneek, de eremedaille dezer gemeente als blijk van erkentelijkheid aan te bieden voor de vele en belangrijke diensten welke hg de gemeente als directeur van Gemeente werken heeft bewezen. Nadat hiertoe onder applaus besloten was en spr. de heer de Kok de medaille heeft overhandigd, richt hij zich tot terecht kwam, Verschijnt: DINSDAGS en Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) leven bij te houden zijn naar spr. ge looft, mede oorzaak geweest dat de ge zondheid van de heer de Kok aangetast werd. In een benoeming zit altijd een zeker risico; de raad die ruim 30 jaar geleden U benoemde nam ook zeker ri sico. Steeds moet men zich afvragen: „is deze keuze goed geweest?” In deze zelf de raadzaal waar we nu bijeen zijn, viel ruim 30 jaar geleden een beslissing waarvan spr. thans namens de raad mag verklaren: „die keuze is goed geweest, de Kok is niet beneden de maat ge bleven”, Hoewel uw aandacht ook naar kerkelijke en maatschappelijke zaken ging, bleef uw werk toch in het middel punt en u heeft niet op een dood punt uw loopbaan afgesloten. Plannen, die U ter harte gingen en mee opmaakte zijn nog niet in uitvoering. Er zit zekere symboliek in dat tot de vervanging van de Elerbrug en de bouw van een nieuwe Oosterpoortsbrug in deze vergadering besloten is. Een symboliek, welke ons aanleiding gaf U te vragen hier op deze dag afscheid te komen nemen. Het is deze symboliek dat gij uw dienri bij de gemeente hebt beëindigd, maar aan de uitvoering van de plannen, waaraan u zoveel hebt gewerkt, wordt doorge werkt ook na uw afscheid. Spr. dankt Het programma voor het staatsiebezoek van de keizer van Ethiopië aan Neder land is thans vastgesteld. Op Woensdag 3 November a.s. hoopt de keizer uit Parijs op het C.S. te Am sterdam te arriveren. Hij blijft tot Maan dag 8 November om dan te vertrekken naar Bonn. De Zondag blijft Z.M. over op de Hoge Veluwe. Verder staan er een hele rij bezoeken en ontvangsten op het programma. In deze collectie vierde nu eens, volgens mevrouw Elias, niet de H-lijn, of de S- lijn triomf, maar de B-ljjn, de B van Ber voets. Deze lijn, zei ze, kwam niet al leen tot uiting in de modellen, en de stoffen, zibeline, mohair, velours tweed, maar ook in de prijzen die over het algemeen inderdaad niet hoog waren, zoals de geïnteresseerde dames constateerden. Maar och die prijzen welke vrouw let daar nu eigenlijk serieus p. Wij ko men niet in vervoering over een prijs die een paar guldens lager is dan we dach ten, men vangt ons met een perfect ge toonde japon of mantel. „Wie werkt en zwoegt en slaaft en zweet, Ten dienste van het land een nuttig ampt bekleedt En meent de mensen aan zijn deugden te verbinden, Zal zich aan ’t eind allicht bedrogen vinden Door ’t wispelturig volk, dat al te ligt van hooft, Genoten dienst vergeet en ’t ergste 't liefst gelooft.” Spr. zegt dan dat hij hoopt dat deze bijeenkomst de heer de Kok zal over tuigen dat wij het vandaag nu eens niet eens zijn met deze pessimistische woor den van Vondel. Wij hebben u juist hier gevraagd om u te midden van de raad, die de burgerij vertegenwoordigt, toe te spreken. De dienst van gemeentewerken neemt een bijzondere plaats in onder de gemeentediensten, hij timmert hc mee aan de weg, staat het meest aan kri tiek bloot, is een knooppunt van de ge meentelijke activiteit, want bijna alles komt in een of andere vorm bij die dienst terecht, zij het om het gemeente bestuur er over te adviseren of de za ken af te doen. Zo klopt het hart der gemeente niet alleen bij het gemeente bestuur maar ook bij de gemeentewer ken. En de leiding van gemeentewerken kan dan ook stimulerend werken op het beleid van B. en W. en raad. Het bijzon dere van deze dienst is ook dat men er snel moet weten over te schakelen van de ene op de andere zaak en zich vlug moet inwerken in nieuwe plannen. Dat vraagt fantasie, een gave van vooruit ziendheid, durf en daarnaast van de di rectie al datgene wat nodig is voor de omgang met personeel en dat leiding te geven. Zo wordt in een gemeente als de onze, waarvan men wel zegt dat ze ligt tussen servet en tafellaken, de directeur van gemeentewerken een centrale figuur in de gemeente. U hebt deze dienst 32% jaar geleid; toen u hier als jonge man kwam telde Sneek 13000 inwoners, nu Volgens een advertentie in dit nummer is aan de bewoners van huizen, welke thans nog uitsluitend van gasverlichting zijn voorzien, de bijdrageregeling voor de vervangingskosten van gas- in electri- sche lichtinstallatie toegezonden. Het is mogelijk, dat er personen zijn, die deze regeling niet hebben ontvangen, maar menen er toch voor in aanmerking te komen. Dezen kunnen zich alsnog tot uiterlijk 1 November a.s. melden aan het kantoor van de Gemeentebedrijven aan Geeuwkade. ruimte. Naar verwacht wordt, zal een college van 'aanbeveling, samengesteld uit de verschillende hoge gezagsorganen en de geestelijke stromingen van ons volksleven dit werk zijn morele steun verlenen. Het ligt in het voornemen door overleg en samenwerking, door het geven van richtlijnen en het stimuleren van plan nen, de viering van de komende 5e Mei tot een zo waardig mogelijk feest te ma ken, dat recht doet aan de historische grootheid onzer bevrijding. Daarmee hangt dan ook rechtstreeks samen, dat rondom 5 Mei 1955 een laatste, afslui tende inzameling voor de Stichting 1940 1945 zal worden gehouden, een offer uit dankbaarheid. De organisatie van deze inzameling wordt gelijktijdig voorbereid. Als onderdeel van de Sneeker Gym- nastiekver. „S.G.V.” werd hier op 23 Octo ber 1924 met 12 leden een senioren dames- gymnastiekvereniging opgericht. Als lei der trad op de toenmalige directeur van S.G.V. de heer J. Olij. Lid konden wor den dames die de leeftijd van 35 jaar en ouder hadden bereikt en ook voor hen gold het devies van het K.N.G.V. „Mens sana in corpore sano”. „Een gezonde geestin een gezond lichaam” te be vorderen was het motief voor de tot standkoming van deze vereniging die ge stadig in bloei toenam en thans 29 leden telt, van wie de leeftijd varieert van 35 tot 69 jaar. Zaterdag a.s. zal het dus welgeteld 30 jaar geleden zijn dat tot de oprichting werd overgegaan, we’k feit de dames in intieme kring feestelijk gaan vieren. Na de heer Olij hebben nog als leider van de vereniging die thans de naam „Ontspanning” draagt gefungeerd de he ren A. Postma en Jan Greijdanus, terwijl thans de heer H. Blij ham als zodanig op treedt. Het bestuur bestaat uit de dames: mevr. H. de VriesBoomsma, voorzitster; mej. A. Woudstra, secretaresse; mej. J. Cnos- sen, penningmeesteresse; algemeen be stuurslid mevr. A. Kuperus—Greijdanus. De medicijn van het K.N.G.V. heeft bij deze dames stellig heilzaam gewerkt, want allen mogen zich in een blakende gezondheid verheugen. Met een variant op een bekend zegde zou men kunnen zeggen, dat niet allen fotografen zijn die een fototoe stel bezitten. Zeer velen gebruiken het alleen om er „kiekjes” mee te maken, maar zijn dan gewoonlijk ook gauw „uit gekiekt”. De fotografie biedt echter veel meer mogelijkheden en talrijk zijn dan ook de amateurs die op dit gebied werkelijk iets moois kunnen presteren. De fotoclubs, welke reeds in tal van plaatsen bestaan, hebben zeer veel tot deze ontwikkeling bijgedragen en daarom hebben enkele amateurs in onze stad het plan opgevat ook hier weer zo’n club op te richten. Zij hebben daartoe een advertentie in dit nummer geplaatst, waarin belangstellen den worden uitgenodigd schriftelijk hun naam en adres bekend te maken. Bij een voldoend aantal deelnemers zal dan een contactavond worden belegd, waarin het doel en de mogelijkheden van een derge lijke club nader zullen, worden uiteen gezet. De initiatiefnemers denken daarbij o.m. aan het houden van onderlinge bij eenkomsten waar deskundige voorlich ting wordt gegeven over het maken van betere foto’s, clubtochten, projectie-avon den, onderlinge wedstrijden, exposities van het werk van de leden enz. enz. Zo wel gevorderden als beginnende ama teurs uit Sneek en omgeving kunnen lid worden. Wij hopen spoedig te kunnen medede len, dat er een club is opgericht, want ook op dit terrein mag Sneek zeker niet achterblijven. PARIJS, 20 October. De Westelijke Grote Drie en W est-Duitsland zijn het Woensdag eens geworden over het nemen van stappen om van W est-Duitsland een volkomen gelijkwaar'dig en bijna souverein land te maken. In een zitting van minder dan twee uur, werkten de ministers van Buitenlandse Zaken van Ame rika, Engeland, Frankrijk en de West-Duitse kanselier de basis uit voor een accoord ter beëindiging van de geallieerde bezetting en voor het herstel van zo goed als alle rechten voor W est-.Duitsland, aldus Franse en Duitse woord voerders. mevrouw de Kok, die haar man zo vaak heeft moeten afstaan ten bate van het algemeen belang en op wier schouders de zorg drukte als dat drukke leven de gezondheid van haar man aantastte. U leefde mee met uw man in zijn werk, met de ups and downs. In naam der gemeente moge ik U deze mand bloe- deze manier aangepast aan de smaak van de Nederlandse vrouw de H-lijn lang niet te versmaden en niet belachelijk, zoals ze wel was in de als een mode- grapje getoonde mantel t et de in vele lusjes om de heupen hangende ceintuur. Een getrouwe copie van DiorGeef ons maar de gematigde H-lijn van het zwarte kristal zijden jurkje met lang lijfje en daaraan geplooid rokje. De traditionele parade van avondjaponnen was, aan het eind van deze zo zorgde show, wel bijzonder mooi. Sweet seventeen voorop in een wolk van tulle, maar daarachter haar oudere zusters in vorstelijke japonnen van zwa re zij. De blonde mannequin in goud glans gewaad, werd zeer bewonderd, maar ook het model Chopin, met het hooggesloten losse jasje, was zeer smaak vol. Geen wonder, dat het publiek dankte met een lang-aangehouden applaus, waar in mevrouw EliasSmit ook de pianist Cas Rus liet delen. eerste gedeelte Singel, en dan vooral ook de grote verandering in het hartje van de stad: Hoogend, Oude Koemarkt, Singel, een plan dat jarenlang uw aan dacht bezig hield en dat u nog hebt mo gen voltooien. Ik noem voorts nog de brandweerkazerne, de wandelwegen, plantsoenen, de aanleg van de wegnaar het paviljoen, het Jachthavenkanaal, de uitbreiding op het eiland, de walmuren, het saneringsplan Steenklipstraten, rio lering, de verplaatsing van de Reiniging, het dienstgebouw daarvoor en de wo ning en boven alles de grote woning bouw; na 1945 stelde deze wel zeer bij zondere eisen aan uw dienst, honderd tallen woningen verrezen. En dan zijn er nog zovele plannen in bewerking. Dit alles dan moge een beeld geven van het belangrijke wat er onder uw leiding in 32 jaar is gebeurd. Maar belangrijker is nog de wijze waarop U zich daarbij van uw taak hebt gekweten. Kenmer kend waren uw bijzonder grote ambitie voor en toewijding aan uw werk. U hebt zich met hart en ziel aan uw taak gegeven en daardoor misschien meer gegeven dan redelijkerwijs op een be paald moment van u mocht worden ver wacht. Steeds hadt u het belang der ge meente op ’t oog en wij hebben altijd bij u bereidheid tot samenwerking gevon den, al waren we het dan niet altijd eens. Gij hebt u opofferingen getroost, u zelf niet gespaard, de lust om te wer ken en het versnelde tempo van het Het Nederlands elftal, dat Zondag 24 October a.s. te Antwerpen tegen België speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Steiger (PSV); Achter: Wiersma (Donar) en Oden thal (Haarlem) Midden: Klaassens (WV), Van der Hoek (Feyenoord) en Voor; Dillen (PSV), Timmermans (ADO), Roosenburg (Sneek), De Bruyc. kere (Willem II) en Cor van der Gijp (Emma). De linkshalf en de reserves zullen la ter worden aangewezen. De samenstelling werd tegen midder nacht na de oefenwedstrijd in Den Haag bekend gemaakt. De keuze van de voor hoede is zeer verrassend. I Advertentiepriji 15 «t per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. I AbonnsmentsprIJ» 1 3. per half I jaar. Franco per post 3.75 oer 1 half jaar. i Giro 50748 ten name »an Firma E. 1 Drijfhout, Snack. L In een communiqué, uitgegeven na de zitting, wordt verklaard, „dat oplossin gen voorgesteld werden voor de weinige overblijvende kwesties. De deskundigen werd verzocht de tekst te wijzigen in overeenstemming met het opnieuw voor leggen ervan aan de vier ministers op 21 October”. Een Franse autoriteit heeft verklaard, dat de vier partijen het eens werden over de „principes” en dat alleen maar de juiste bewoording nog opgesteld moet worden, hetgeen zal geschieden door hun jurdische adviseurs. Herbert Blanken hom, chef van de politieke afdeling van het W.-Duitse ministerie van Buitenland se Zaken, heeft medegedeeld, dat het werk van Donderdag „slechts weinig tijd zal nemen”. De punten, die de ministers behandeld hebben, zouden lopen Óver de status van de geallieerde troepen in West-Duitsland nadat de bezetting afge lopen zal zijn en het recht van de Wes telijke Grote Drie de bezetting te her vatten in geval van een „noodtoestand". Van Franse zijde wordt meegedeeld, dat de ministers de geschillen, die over deze zaken bestonden tussen de gealli eerde en de Duitse deskundigen, opge lost hebben. De geallieerden behouden tevens het recht deel te nemen aan enigerlei toe komstige vredesconferentie met d< S.vjet-Unie en aan alle onderhandelin gen voor de hereniging van Duitslar: Zij behouden ook de bevoegdheid om d. speciale kwestie-Berlijn te behandelen. De Saarkwestie. Aan het slot van de raadsvergadering van Dinsdag is afscheid genomen van de directeur van gemeentewerken, de heer J. de Kok. Burgemeester Rasterhoff leidt zijn afscheidsrede in met het gedicht van Vondel te citeren: Minister-president Pierre Mendès- France heeft een beroep op kanseliei de Sweet seventeen op deze show droeg. Menige moeder van een voo-spoedig opgroeiende gir’ keek haar met vertedering na, en ze was in derdaad allerliefst. In naar zwart-wit en semble, haar nauwe geruite broek en blauw poplin jasje met Teddy gevoerd en natuurlijk ook in haar meer geklede ja ponnetjes met als glanspunt het echte avondjaponnetje in tulle aan het slot van de show. Ach ja die geklede japonnen van haar oudere collega’s laat ik daar nog even over mogen verteUen. We zagen een zwart fluwelen japon, waar de H-lijn door raffia langs de heupen was aange- Sedert Maandagavond weet ik, dat pianisten een aardig woordje meespreken bij het bepalen van de prijzen van onze confectie en dat ze drastische middelen ge bruiken om hun zin door te drijven Cas Rus, de pianist van de shows die de Firma Bervoets Maandag in de foyer van Amicitia gaf, staakte tenminste subiet zijn spel toen mevrouw EliasSmit een naar zijn mening veel te hoge prijs noemde voor een aardige tweed japon. Hij sleepte de mannequin, die de japon show-de, in zijn streven mee, en beiden dwongen de lady-speaker in een grappig dialoogje’ tot een formidabele prijsverlaging. Dergelijke tafreeltjes, door mevrouw Elias met veel geest en spirit in scène gezet, dragen steeds veel bij tot de gezellige sfeer en feestelijke stemming die de shows van de Firma Bervoets altijd kenmerken. Daarbij komen dan natuurlijk de zo ver zorgde thé-complet, het met bloemen versierde podium en heus niet in de laatste plaats! de getoonde modellen. Het gemeentebestuur van Zaandam heeft besloten, ondanks de huizen- schaarste, langzaam en voorzichtig over te gaan tot het veranderen van duplex woningen in normale woningen. Een perceel, dat nu twee kleine woonruim ten oplevert, wordt dan een flink mid- denstandshuis. De bewoner van zulk een ruimer pand dient echter gedurende tien jaar de som van beide thans geldende huren te betalen. B. en W. gaan inciden teel tot de maatregel over, omdat vele middenstanders, zoals artsen, te klein be huisd zijn. Het gebeurt echter alleen in dringende gevallen, zo deelt het Alg. Dagblad mede. zijn hst er bijna 20000. U kwam hier in een periode toen we aan het begin ston den van grote veranderingen, die al sneller en sneller tot uitvoering moesten komen en het tempo werd nog opge voerd na de tweede wereldoorlog. Steeds hogere eisen werden aan deze dienst ge steld. Het is haast onmogelijk een beeld te geven van wat in uw tijd tot stand is gekomen. Een niet volledig overzicht vermeldt echter de stadsuitbreiding: uit breiding Noorderhoek, Noord-Oosthoek, Sperkhem, Tuindorp, bouw bureau Ge meentewerken, slachthuis, voorbereiding uitbreiding Lemmerweg en Bolswarder- weg, aanleg veemarkt, ijsbaan, sport park, bouw Zwettebrug, verkeersver- beteringen, wijziging Suupmarkt en| la, vielen zeer in de smaak. Er werd opvallend weinig zwart ge toond, ook de japonnen waren doorgaans kleuriger, havanna, cyclame, geel, dan we wel c donkere seizoen. Geen slechte Wat zou u b.v. zeggen van een Havanna bruin peau de pêche japonne tje, of een reebruin met een plissé rok of een ja pon in een prachtig warm rood met een zeer aparte afstaande col en denkt u dat Yersey frotté in geel-zwart niet een fleurige noot zal geven aan uw winterse kamer? Jammer dat u in huis de hoedjes van Joop Knoppers niet kunt dragen. Ze horen er bij, en al zijn ze soms een ikje ongewoon, ze zijn altijd in staat het hart ,an een vrouw te ver overen. We laten de maar grinniken omgekeerde bloempot ten. Wat doet het er toe of ze er inderdaad op lijken, het zijn verruk kelijke bloempotten. Het gevalletje van ge vlekt bont is nu eens geen bloempot, maar een uitgesproken charmant vogelnestje, dat bijzon der harmonieert met de rode japon. Die harmo nie met de overige kle ding bereikt Joop Knop pers altijd. Wij zouden bij die warm-rode jurk met afstaande col u weet wel niet direct een blauw hoedje kie zen. Toch staat het perfect,mits u dat kleine rode gamituurtje niet vergeetDe hand van de kunstenaar herkent men aan de details en aar de sublieme kleu rencombinaties. De grijze alpacca deux- pièces wordt b.v. nog gedistingeerder door de lila hoed en handschoenen, en de wit-zwart geruite overgooier staat het jonge meisje allerliefst over een zwarte jumper ook al doordat ze er het bij passende hoedje en handschoenen bij draagt. Natuurlijk maakt ook Joop Knop pers wel eens een misstap. Om de hoed met ouderwetse gordijnballetjes werd net zo smakelijk gelachen als om zijn flap- pannekoek die mevrouw Elias ondeugend een echte Sneek-hoed noemde. Genoeg over de hoeden, want ik wilde u nog even vertellen, wat de heer de Kok voor alles wat hij in ’t belang van Sneek heeft gedaan en voor de wijze waarop hij zijn functie heeft vervuld, voor de samenwerking met alle gemeentelijke instellingen. In ’t bij zonder dankt spr. ook namens B. en W., welk college zo nauw met U samen werkte en in welks vergaderingen u elke week een welkome gast was. Persoon lijk dankt spr. ook voor de goede sa menwerking met de heer de Kok. We zijn het niet altijd eens geweest en dat behoeft ook niet, doch nooit heeft dit aanleiding gegeven tot een minder pret tige verstandhouding. U hebt niet te vergeefs gewerkt in Sneek, dat is be langrijk, maar misschien belangrijker nog is te weten dat nu U uw functie hebt verlaten, u een open plaats achter laat bij hen die met U samenwerkten, ook als persoon. men aanbieden. Tenslotte geeft spr. de heer en vrouw de Kok gaarne namens de de beste wensen mee op hun verdere levensweg, moge U samen een gezegen de levensavond hebben. U stelt er zich veel van voor, U hebt belangstelling voor vele dingen, waaraan U tot nog toe niet toekwam. Moge U die belangstel ling daaraan nog lang kunnen geven maar bovenal moge uw verblijf in Sneek bij U in goede herinnering blijven. Spr. is begonnen met een citaat uit Vondel, hjj zou er ook met een willen eindigen, „De welvaert spruit uit kloek besluit van amptenaeren, Die nacht en dagh zich zelfs niet spaeren, Geschapen tot eens anders nut.” Ook dit woord van Vondel is wel op U toepasselijk. (Applaus). Konrad Adenauer gedaan om in de ko mende 72 uur gezamenlijk het oude Frans-Duitse geschil over Saarland te regelen, aldus hebben welingelichte di plomatieke woordvoerders Woensdag onthuld. De Franse sta; man heeft Adenauer voorgesteld de regeling van het Saar- geschil deel te laten uitmaken van een uitgebreid, nieuw intercontinentaal pro gramma van industriële, militaire en po litieke samenwerking tussen beide lan den die zo lang vijanden zijn geweest. Volgens de zegslieden zou Adenauer ver rast zijn geweest over de consequenties van het plan. Hij heeft de leiders van de Duitse coalitiepartijen onmiddellijk voor spoedeisend overleg lar Parijs ont boden.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 1