HERINNERING L ra Predikbeurten 'wmi: HBZ AGENDA Pijn Ran Uw slaap I niet verjagen KRUIS" Afscaeid directeur gemeentewerken h A LEEUWENBURG - SNEEK Nieuws Sneeker Damclub Benoemd 1 Oo m Ingezonden Al weer een collecte. Jan van Riemsdijk Paardenmiddel bleek vergif JL Franse smid pleegt massamoord Bioscoopniruws Chr. Damclub De Kroonschijf Af scheidsdienst drs. R. K. de Jong Vluchtelingenhulp i Prins Bernhard terug TE KUST EN TE KEUR Een collectie die U MOET zien. Nederlaagwedstrijden T.T.C. „Kraak Zondagdiensi Dokter, Apotheek en Zusters Dankwoord van de heer de Kok. Leeuwen. A dvertentie Ingez. Mededeling. L. Wijnja versterkt zijn positie. de hoofdklas zijn de uitslagen van ZONDAG 24 OCTOBER 1954. 1 poeders l Ze verdri doende hc zenuw-of i die U de onschade van Faber— Dambond De Zuidwesthoek. N Advertentie L.M. voor en Harinxmakade belle men Pieter Bergsma speelde simultaan. H PHILIA. Robinson Crusoe Co. Wedstrijdprogramma Maandagavond a.s. Met ingang van 1 Januari 1954 is de kommies A. Biegel, benoemd tot assistent van ’s Rijks belastingen te Sneek. hadden de Gemeente-ontvanger, de heer J. Wind tot hun woordvoer er gekozen. Overleed dezer dagen op 75-jarige leeftijd te Heerde. Zondag a.s. zal drs R, K. de Jong, voorganger bij de Ver, v. Vrijz. Hervorm den alhier, die naar Oosterlittens ver trekt, in de dien t in Amioitia afscheid nemen. Avondmaal; nam. 1.30 uur Ds. Prins, Dankz. H.A. Offingawier: nam. 1.30 uur Ds. Kuiper. Collecte voor het Prov. Kerkewerk. Oppenhuizen: nam. 1.30 uur Ds. Stap. Uitwellingerga: voorm. 9 uur Ds. Stap. Oudega (W.)voorm. 9 uur Ds, van Dul- lemen, H.A.; nam. 1.30 uur Ds. van Dullemen. Dankz. Woudsend: voorm. 10.10 uur Ds. Kra nendonk, Gezlns-Zondag. I.K.O.R.-ult- zending; ’s avonds 7.30 uur Ds. Kra nendonk. IJsbrechtum: voorm. 10 uur Ds. Brink. Ijlst: voorm. 9.30 en nam. 2 uur Ds. B. Albada. Het comité „Vluchtelingenhulp” heeft gisteren 41.000 gulden aan bijdragen ont vangen. Het totaal van giro 5100 is nu 324.000 gulden. Mulder Sterk JEHOVA GETUIGEN. Iedere Vrijdagavond 7.30 uur Piter Jel- leshüs. gesp. 5 6 5 4 5 5 5 6 5 5 3 L. Wijnja K. Krot H. Nauta J. Nauta H. de Boer J. de Korte P. Olij H. Krot T. Koopmans J. Wester L. Boom H. BRENNINKMEYER ZONEN wanneer U Witte Knuis- poeders ta huis heeft. Ze verdrijven direct en af. doende hoofdpijn of kiespijn, zenuw-of rheumatische pijnen, die U de slaap roven en zijn onschadelijk voor de maa^ Ook in teblet- en cachet-vorm. Vraagt Uw Apo theker of Drogist! Voor de bondscompetitie is De Kroon schijf ingedeeld bij de clubs Woudsend, Ijlst en Sloten. Een uit- en thuiswed strijd wordt tegen deze clubs gespeeld. Groep B bestaat uit Follega, Idskenhui- zen en Warns. Groep C: Hemelum, Hom. merts en Langweer. De Friese kampioen Pieter Bergsma speelde Zaterdagmiddag te Grouw si multaan. Na ca. 4 uren spelen wist hij van de 25 partijen 20 te winnen, vier eindigden in remise, ’terwijl de SDC'er T. Koopmans het genoegen mocht sma ken hem, dank zij een verrassende com binatie, een nederlaag toe te brengen. Prins Bernhard is gistermorgen met de regerings-Dakota van zijn reis naar Zuid-Afrika teruggekeerd op het vlieg veld Soesterberg. Koningin Juliana was ter begroeting aanwezig. toen Roozenburg, positievoordeel, geej in een overwinning Uitslagen 3e wedstrijd Kraak ’m— Vlecke (Joure)Kraak ’m 1Vlecke 1 64, Kraak ’m 3Vlecke 2 73. Dinsdag 26 Oct. volgt de laatste wed strijd, een ontmoeting tussen de twee Sneker clubs Tempo en Kraak ’m. De strijd om het wereld kampioenschap. Het feit, dat thans twee Nederlan ders strijd voeren om de wereldtitel dammen, bewijst wel duidelijk de supe rioriteit der Nederlandse spelers. Hoe wel de verwachtingen zijn, dat uiteinde- delijk de titelhouder Piet Roozenburg er wel in zal slagen deze match van twaalf partijen met klein verschil te winnen, hebben de tot dusver gespeelde vier par tijen, die remise als uitslag gaven, dui delijk bewezen, dat de uitdager Wim Huisman over een oersterk verdedigings wapen beschikt. Vooral in de tweede partij kwam dit wel zeer sterk tot uit drukking, sprekend kreeg dit drukken. GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Oosterdijk 30. Voorm. 9 en nam. 5 uur Ds. Benschop, voorm. 9.30 uur Ds. L. nam. pnt. 9 8 7 6 6 6 4 4 3 1 3 In Maandag 18 Oct oer in de lijn der ver wachting gebleven. Huitema verzuimde tegen Smid tijdig af te ruilen. Laatstge noemde had bij een stelling, waarin ieder 17 schijven had juist een tempo meer. Huitema kon aan schijfverlies niet ont komen. Ook een tweede sneuvelde spoe dig, waarna de balans geheel naar de zijde van zijn tegenstander oversloeg. Koopmans en Ootinga kwamen tot een puntenverdeling. Na een scherp duel werd de partij v. d. GootBosma afge broken met remise als waarschijnlijke uitslag. Kooistra speelde zich, door zijn afgebroken partijen resp. tegen R. de Jong en Nijdam te winnen, in de hoofd klas. Met de Jong is deze klas thans compleet. In de eerste klas kwam Swart tegen J. Blok een schijf voor. Een on doordachte zet van hem, deed echter de punten bij Blok belanden. Van Manen boekte een knappe zege op G. van Oos ten. Ook het gelijke spel van Bakker tegen H. v. d. Woude was een goed re sultaat. S. Geuze gooit in de tweede klas hoge ogen. Ditmaal werd van Ypma ge wonnen. De race met FTijnsma duurt evenwel voort, daar deze van v. d. Veen won. Hoeksema blijft op de voet volgen. P. Kroese moest de eer aan hem laten en schijnt niet de rol van vorig jaar te zul len spelen gezien reeds enkele nederla gen. Procèe liet zich door Faber beide punten ontfutselen. Goed werk leverde Raadsveld door van Heegsma te winnen. In de derde klas gaat Brouwer onbe dreigd aan de kop. Kroles noch Hiemstra zagen kans deze opmars enigszins te stuiten. Hiemstra compenseerde deze ne derlaag iets door een zege op K. Dijk stra, Duiker ging voorzichtiger te werk dan vorige week hetgeen M. van Oosten op een verloren wedstrijd kwam te staan, Eppinga won van Cnossen. Programma 25 October. ondanks kans uit te Dinsdags (gedurende 10 Dinsdagen ach tereen) 's avonds 8 uur in het ge bouw van het Rode Kruis op de Nieuwe Veemarkt: E.H.B.O.-cursui- voor de ieden van de Opruim- en Reddingsdienst onder leiding van dokter J. R. van Reekum. Dinsdags (gedurende 10 Dinsdagen ach tereen) 's avonds 8 uur in de Open bare Ulo-schooi aan de Oude Koe markt: E.H.B.O.-cursus voor de le den van de reserve-politie en brand weer onder leiding van dokter W. J. Nieuwenhuis. Vrijdags (gedurende 26 Vrijdagen ach tereen) 's avonds 8 uur in het Ver enigingsgebouw „Aere Perennlus” Kleinzand 10: E.H.B.O.-cursus voor de leden van de Sneker blokploegen onder leiding van dokter J. R. van Reekum. Vergadering VERENIGING VAN SNEKER ZAKEN- LIEDEN, hedenavond in hotel HANENBURG. Droespoeder kan een zeer nuttig ge neesmiddel voor zieke paarden zijn, maar het is uiterst gevaarlijk voor men sen. Dat bemerkte de melkhandelaar K. uit Deventer, die het spul „omdat het zo lekker naar drop smaakte”, aan een paar kinderen gaf, nu ook. K. dacht de kleu ters eens te tracteren, maar de gevolgen waren schrikbarend. De kinderen wer den ernstig ziek, en één van hen kon nog maar op het nippertje van de dood wor den gered. K. had er niets kwaads mee bedoeld, maar hij moest toch in Zutphen voer zijn onvoorzichtigheid terecht staan. Hij had niets tot zijn verdediging aan te voeren De officier van Justitie vond, dat zo’n onnadenkende daad gestraft moest worden met vijf-en-zeventig gulden boe te of tien dagen hechtenis. „Je geeft een mens toch geen paardenmiddel in”, vond de politierechter, die de melkboer con form de eis veroordeelde. (Alg. DagbadM Het is al weer heel wat jaren geleden, dat het befaamde duo Stan Laurel en Oliver Hardy voor de laatste maal op het witte doek verscheen. Hun films kwamen vele malen in reprise, maar de twee zo op het oog onafscheidelijke partners hadden ruzie gekregen en gin gen hun eigen weg. Oliver Hardy trad op als producer voor kleine films, Laurel trad op in floorshows en variétés. Ze werkten beiden maar apart in Frankrijk in revues, toen regisseur Leo Joannon besloot het tweetal weer eens bij elkaar te brengen, Hij schreef het scenario samen met Pietro Tellinni en hij slaagde er in niet alleen de twee komie ken ervoor te interesseren, maar ze bo vendien zover te krijgen, dat ze weer voor de camera wilden verschijnen. Het is een kostelijke kolderfilm gewor den. Voor het overige: men moet het on vervangbare tweetal zien om van hun grollen te genieten, want elke poging om hun nieuwe vondsten te beschrijven zou.... een poging blijven. Jong en oud zal zich kostelijk amuseren met deze film OPNIEUW BINDEN MENSEN DE STRIJD TEGEN DE LAWINE AAN Ieder herinnert zich nog wel hoe vorig jaar keer op keer tal loze slachtoffers te betreuren vielen bij de catastrophale la wines in Noord-Italië, Een nieuw systeem is bedacht om der gelijke onheilen te voorkomen. Boven tegen de steile bergwand aan, waar de lawines gevormd worden, heeft men hekken van aluminium en voorgespannen beton opgericht. De verwoes tende kracht van de grote sneeuwmassa’s wordt op deze manier üsbreMtl slaagt in elke prijsklasse. Toegang tot .onze confectie- af deling geheel vrijblijvend.' Een grote Franse politiemacht speurt in de bossen rondom Chateauroux in Midden-Frankrijk naar de waarschijnlijk waanzinnige 33-jarige smid Roger Bar- boux, die voor hij op de vlucht sloeg zijn vrouw, zijn drie kinderen, zijn schoonouders en een buurman had ver moord en zijn huis in brand gestoken. De directeur van het 'postkantoortje van Dun-le-Poulier, het dorpje nabij Chateauroux, waar de massa-moordenaar woonde, heeft een brief van Barboux ontvangen, waarin deze verklaart: „Ik heb mijn hele familie uitgemoord, maar ik ben niet gek. Ik ben schoon schip aan het maken en zal ook mezelf doden. Maar voor die tijd zullen nog een paar anderen het leven laten”. De moorden zijn aan het licht gekomen toen de brandweerlieden het in lichte laaie staande huis probeerden binnen te dringen om de bewoners te zoeken. Zij vonden Barboux’ vrouw in de kelder: vermoord door een klap op het hoofd met een zwaar voorwerp. Later vonden zij in een schuurtje de lijken van de drie kinderen en van de schoonouders. De buurman, een oud-politie-agent, had het ongeluk dat hij net in zijn tuintje stond, toen Barboux met een revolver in de hand zijn brandend huis uit stormde. In zijn schrik heeft Barboux al verder hol lend de revolver leeggeschoten op de on gelukkige toevallige getuige. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Voorm. 10 uur Ds. M. v, d. Meulen. Gezinsdienst. M.m.v. Zangkoor Jeugdkoor. Donderdag 28 October te 7.30 uur Zusterkring. BAPTISTEN GEMEENTE. Kerkgebouw: Willem Lodewijkstraat 4 Voorm. 9.30 en nam. uur Ds. Ph, Lin deman. 's Avonds 7.30 uur jeugdbijeenkomst voor de jonge jeugd; s Avonds 8 uur voor de oudere jeugd. Vrijdag 22 Oct.: ’s avonds 8 uur Bijbel lezing en bidstond. AEPE PERENNIUS. Vergadering van Gelovigen. Voorm. 10 uur bijeenkomst. PINKSTER ZENDING. Woensdagavonds 8 uur volle Evangelie prediking in Aere Perennius. LEGER DES HEILS, Kleinzand 20. 10 uur v.m. Heiligingsdienst; 7 uur n.m. Openluchtsamenkomst Ged. Po) 8 uur n.m. Verlossingssamenkomst. Leider der diensten: Kapitein D. Pie ters. Vervolg van pag. 1 In de eerste klasse schijnt IJ. van der Goot even van slag te zijn. Na zijn ne derlaag van de vorige week, moest hjj nu tegen P. Wensink de vlag strijken. F. Gerlofs maakte hiervan een nuttig gebruik, won volgens de regelen der kunst van B. Couperus en bereikte zo doende de eerste plaats. Nadat J. de Wal verzuimd had in het middenspel een klaverbladstelllng tegen A. Faber af te grendelen, kwam de laatste sterk in het voordeel. De Wal kon zich hierna nog juist redden met remise als resultaat. P. Jorritsma tenslotte herstelde zich eindelijk van een zwak begin en eiste tegen R. Wagenaar de beide punten op. Hier is de stand: F, Gerlofs 6—9, IJ, v. d. GooP 68, P. Wensink 57, A. Faber 56, J. de Wal 66, B. Couperus 65, R. Wagenaar 55, C. Spijker 34, D. Boot 42, P. Jorritsma 62. In de tweede klasse onderging de stand geen verandering, aangezien de voor deze klasse voor de eerste plaats be langrijke partij HuitemaMosselaar in remise eindigde. Een zelfde resultaat werd bereikt in de partij J. Batstra— Koenen. Overeenkomstig onze verwachtingen heeft L. Wijnja zijn positie aan de kop weten te versterken. Zelf won hij, zij het niet zonder moeite, van J. Wester, terwijl de gebr. H. en J. Nauta tegen resp. de Korte en H. Krot niet verder kwamen dan remise. Door deze resul taten klom K. Krot op naar de tweede plaats, dank zij een goede overwinning op L. Boom. T. Koopmans trok lering uit zijn te voren tegen P. Bergsma ge speelde partij en bereikte op precies een dere wijze, nu tegen P. Olij, de damliJn. Hierna liet hjj zijn dam teveel het werk doen, waarna Olij een vangstelling kon opbouwen, die hem een verdiende remise verschafte. .Hoe spannend het thans in de hoofdklasse wel toegaat, toont ons onderstaande stand: GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Koudum: voorm. 9.30 uur Lezen (te Ooste 59); nam. 2 uur Ds. Benschop (Doopsgez. kerk). GEREF. KERK. Oudega (W.)voorm. 9 uur Ds, v. d. Plaat; nam. 1.30 uur Leesdienst. hoor ik U al zeggen en het is al weer het Kind dat de aandacht vraagt. Maar het is immers zo, dat juist het kind het huisgezin vormt en U weet allen wel, dat het de liefde is die de harten der kinderen ontsluit en de opvoeding hen tot mensen maakt. Nu willen wij uw aandacht vragen voor hen die dit alles moeten missen, voor de zwervers, verwaarloosde- en onder voogdij staande kinderen die it verschillende tehuizen, ingericht dooi het Verbond van Alg. Instellingen voor Kinderbescherming, liefderijk worden opgenomen en verzorgd. In die tehuizen worden opgenomen normale jongens en meisjes, debiele kinderen, is plaats voor ongehuwde moe ders, chronische zieken en invaliden, zwakke en herstelbehoevende kinderen. Dat dit alles veel, heel veel geld kost is te begrijpen. Daarom vragen wij Uw extra aandacht voor de collecte, die wordt gehouden op 25, 26 en 27 October a.s, en bevelen ondergetekenden deze gaarne bij U aan. Mevr. G. RasterhoffTinga. Mej. P. Ringnalda. Drs. R. K. de Jong. Ds. H. Sondorp. W. Trenning, Secr. Soc. Zorg. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Woudsend: nam. 5 uur P". M. V. d. Meulen, van Sneek. Ijlst: voorm. 9.30 uur Ds. H. B. Kossen. Donderdag 21 October. Hanenburg. Ver gadering Ver. Sneker Zakenlieden. 7.30 uur. Donderdag 21 October. Amicitia Thea ter Sneek. Afscheidsvoorstelling Henriette Davids, ’s Avonds 8 uur. Vrijdag 22 t/m Maandag 25 October. Amicitia Theater, Sneek. 's Avonds 8 uur en Zondag tevens te 2.30 en 5 uur: „Robinson Crusoë en Co”. Zondagmiddag te 2.30 uur extra kinder- en familievoorstelling. Zaterdag 23 October. Biljartwedstrijd tussen enkele Friese cracks in Café Restaurant Leeuwen. Aanvang 2.30 uur. Zaterdag 23 October. „Sneker Volks- danscentrum”. Aanvang der lessen: Groep I (10-14 jr.) 5.30—6.30 uur. Groep II (14-18 jr.) 6.308 uur. Groep III (18 jr. en ouder) 89.30 uur. In het Gerechtsgebouw, Markt straat. Maandag 25 October. Waterschap Heeg Vergadering v. volmachten voorm 9.30 uur in café H. J. Visser, Heeg Woensdag 27 October. Schutjaspartij in Hotel Kuipers te Woudsend. ’s Avonds 8 uur. onderdag 28 October. Kunst aan Allen Sneek. Opvoering van „Wel te rus ten”, door Rotterd. Toneelgezel schap, Dlr. Anton Ruys. Zaal uit verkocht. Tongersdei 4 Novimber. Tetman de Vries mei njj programma yn it Ge- bou foar Kristlike Bilangen. Jouns 8 üre. Aanvang half acht. Jan, de man met boerenpetje En het Veluwse accent, Met de halsdoek en de klompen, Gaf ons pratende de prent Van de boeren en hun schapen, Van de koeien in de wei „Veluwe" werd uitgetekend, Niemand deed ’t zoals hij I Vóór de pauze: Veluws boertje, Na de pauze: smoking-heer, Zó schiep Jan van Riemsdijk ’s avonds Die gemoedelijxe sfeer. Zó verwierf hij zich z’n vrienden, Overal in Nederland, Zo blijft hij ons in gedachten, Nu de kaars is uitgebrand. E- zó willen wij hem danken Voor wat hij ons heeft gebracht „Veluwe” wordt laatste rustplaats, Vriend der „Veluwe” rust zacht. Hoofdklasse: H. NautaL. Wijnja, J. de KorteJ. Nauta, P. OlijL. Boom, J, WesterH. de Boer, K. Krot-T. Koopmans. Eerste klasse: A, FaberR. Wage naar, C. SpijkerP. Wensink, D. Boot B. Couperus. Tweede klasse: H. de Vries—P. de Jong, MelchiorA. Mosselaar, Huitema —Kroes, Koenen—v. d. Sluis. CHR. GEREF. KERK. Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Ds. Brandsma. NED. HERV. KERK. Abbega: voorm- 9 en nam, 1.30 uur Ds. G. Kaastra. Goënga: voorm, 9 uur Ds. Kuiper. Col lecte voor het Prov. Kerkewerk. Gaastmeer: voorm. 9 en nam. 1,30 uur Ds. J. W. Bruinsma. Maandelijkse collecte. Hommerts: voorm. 9 uur Ds, de Noo. Jutröp: nam. 1.30 uur Ds. de Noo, Nljland: voorm. 9 uur Ds. Prins. H.klas: Bosma—de Jong; Kooistra; v. d. GootSmid; Koopmans; DotingaHuitema. Ie klas: v. d. WoudeBlok; van Manen —Nijdam; G. van Oostenvan Wieren; HernaamtSwart; KoersJ. van Oosten. 2e klas: ProceeGeuze; v. d. Veen Kroese; HeegsmaKlijnsma; Raadsveld; YpmaHoeksema. 3e klas: M. van OostenKroles; Hiem straDuiker; BrouwerCnossen; Eppin gaM. Sterk. Deze sprak allereerst mevrouw de Kok toe. Uw man heeft al zijn tijd en ar beidskracht aan zijn ambt gegeven, zo betoogde de heer Wind. Nu is 't van grote waarde, dat de werkende man thuis toe wijding, maar bovenal begrip vindt, en op dit punt hebt U uw roeping verstaan en volbracht. U bent uw man tot grote steun geweest en daarvoor zijn wij U dankbaar, omdat uw man bij ons hoog in aanzien staat. En zich daarna tot de heer de Kok wendend, betoogde spr. dat de Hoofden van dienst in Sneek in nut verleden meestal naast elkaar heb ben geleefd. Het contact was meest van ambtelijke aard. Maar daarmee hebben wij ons zelf tekort gedaan, want in U schuilen kwaliteiten, waarmee wij allen ons nut hadden kunnen doen. Spreker bood hierna namens de heren Rasterhoff, Koster, Ek, Kooistra, Schuurmans, Scheffener en zichzelf drie boekwerken aan, op welke wijze zij allen ook graag uitdrukking wilden geven aan de gevoelens van vriend-chap welke zij voor de heer de Kok koesteren. U hebt altijd voor ons klaar gestaan om te helpen en wij hebben inderdaad veel aan U gehad, zo constateerde de heer Wind. U is hier gekomen met een sterke so ciale inslag en een sterk gevoel van vooruitstrevendheid. Niet al uw plannen zijn tot uitvoering gekomen omdat U gebonden was aan de keten van de Over heidsgelden, maar toch heeft uw werk U veel arbeidsvreugde gegeven, al zijn teleurstellingen en moeilijkheden ook U niet gespaard gebleven. Maar daaraan hebt U weerstand kunnen bieden. Want U is een bouwmeester en U hebt als bouwmeester uw huis niet op een zandbodem gebouwd, maar kracht ge vonden in de Evangeliën, die voor <J richtinggevend en normgevend zjjn ge weest. Moge de grote Gever U en uw vrouw nog vele en gelukkige jaren schenken. Tot besluit namen alle aanwezigen met een handdruk afscheid van de heer en mevrouw De Kok, die al deze hulde zichtbaar zeer op prijs stelden. 2324 October 1954. Vanaf Zaterdagmiddag 4 uur: Dokter H. Gerritsma, Singel 38, Telef. 2624 (b.g.g. no. 3000). APOTHEEK .Vanaf Zaterdagavond 6 'uur: A. J. v. d. Sluis, Martkstraat 12. WIJKVERPLEGING Zuster R. H. Posma, W. de Zwij- gerstraat 88. Oranje-Groene Kruis Wit-Gele Kruis: Zuster Landman, 8a, Telef. 3257. KR AAM VERPLEGING: Zuster IJ, Kramer, Stationsstr. 14 BIJ BRAND. Voor brandmelding steeds op nr. 3000. De heer d e K o k dankt de burge meester voor zijn woorden, die, zou spr. haast zeggen, als balsem zijn op de won den. Spr. had niet verwacht dit alles wat hem hier is geworden en allerminst het grote eerbewijs dat hem ten deel viel. Mede namens zijn echtgenote dankt spr. voor dit alles; woorden kun nen die dank nauwelijks uitdrukken. Dat dit afscheid in deze kring mocht ge schieden is op zich zelf al een eer, wel ke spr. op hoge prijs stelt. Dit afscheid hier werd gecombineerd met enkele voorstellen en spr. constateert dat hij zijn loopbaan hier begon met het Wip- vraagstuk en er mee eindigt ook. Ook merkt spr. op dat toen hij hier kwam er een wethouder Blok was en nu 32 jaar later weer één, zij het niet dezelfde. Spr. heeft totaal 12 wethouders gehad en ziet hier met genoegen ook oud-wethou- der Zuiderbaan aanwezig, met wie hij ook prettig heeft samengewerkt. De burgemeester heeft veel over sprekers functie gezegd, die inderdaad mooi is, spr. heeft zijn levensvervulling er in ge vonden, maar de taak was ook zwaar en de gevolgen daarvan bleven dan ook niet uit. Spr. heeft echter volop gelegen heid gehad zijn kunnen te ontplooien en zo ook zijn levensbevrediging gevonden, al het andere neemt hjj gaarne op de koop toe. Spr. heeft echter al dat werk niet alleen gedaan, en in dit verband moge hij memoreren het vertrouwen dat hij steeds van B. en W. en raad genoot. Veel kritiek was er In deze kring niet; kwam die er, dan was dat van buiten, maar tenslotte moet ook die er zijn. Spr. kan ook niet vergeten hoeveel steun hij heeft genoten van al het personeel van gemeentewerken, het eerbewijs hem hier ten deel gevallen beschouwt hij als een hulde aan het gehele bureau van G.W., en spreker dankt nog eens al het personeel daarvoor. De onderlinge ver houding met de andere hoofdambtena ren was steeds prettig. Inzonderheid de samenwerking met de secretarie was vruchtbaar, als die twee lichamen elkaar niet begrijpen verlopen de zaken stroef. Spr. heeft burgemeester Rasterhoff nog gekend op de secretarisplaats; met hem maar ook met de heer Sikkes was de samenwerking steeds prettig en niet minder later met de heer Koster. Spr. wil ook andere hoofden van dienst dan ken voor de ondervonden medewerking, Inzonderheid ook de heer Wind, die ook al zovele jaren in openbare dienst is en met wie de verhouding steeds goed is geweest. Spr. stelt de aanwezigheid hier van de bestuursleden van de afd, Friesland van de Bond van hoofden van gemeentewerken op hoge prijs, ook in die kring heeft hij veel vriendschap ge noten. Spr. moge tenslotte verklaren dat 'tój hier met genoegen heeft gewerkt, hier levensvervulling heeft gevonden en dankbaar gestemd is omdat hü iets tot stand heeft mogen brengen, dat natuur lijk niet voor de eeuwen bestemd is, doch waarvan men nog lang nut zal kunnen hebben. Moge Sneek voortgaan zich te ont' -kelen met een waarderend oog voor het bestaande oude, maar toch ook met het oog op de toekomst gericht want daarom gaat het uiteindelijk, een toekomst, waaraan spr. niet twijfelt zo lang de ontwikkeling plaats heeft onder uw leiding. (Applaus). Nadat de raadsvergadering gesloten was, was er beneden in de kleine Raad zaal voor belangstellenden nog gelegen heid afscheid van de heer en mevrouw De Kok te nemen. Hiervan werd een zeer druk gebruik gemaakt. Niet alleen door de verschillende Hoofden van Dienst in de gemeente, maar ook door het per soneel van Gemeentewerken en tal van personen uit de burgerij, onder wie velen uit de Bouwnijverheid en de handel. Ook B. en W. waren hierbij weer aanwezig. Namens de gezamenlijke bouw- vakpatroons verenigd in de Christelijke, de Rooms Katholieke en de Nederl. Aannemers- en Patroonsbond, werd de heer de Kok toe gesproken door de heer Joh. Olij, die zelde dat zij dit afscheid ook niet on opgemerkt wilden laten voorbijgaan. Als bouwvakpatroons kwamen zij namelijk veel met de scheidende directeur in aan raking en hoewel het niet altijd botertje tot de boom was, sloeg de balans toch altijd door naar een prettige samenwer king. Hiervoor hebben wij waardering, aldus de heer Olij. Niet alleen in woor den, maar ook in daden. Daarom bood hij namens allen een electrische klok aan, waaraan hij de wens verbond, dat de heer de Kok en mevrouw hiervan nog vele jaren de tijd zullen kunnen aflezen. Wij wensen U voor uw verdere leven alle goeds toe, zo besloot spreker, De heer H. F. Ringnalda sprak een persoonlijk woord en mede namens de Vereniging Sneker Ambachtsschool. De Hoofden van Dienst NED. HERV. KERK SNEEK. Voorm. 10 uur Ds. H. Sondorp. Nam. 5 uur Ds. C. G. Wiegers. Onderwerp: „Er ruist langs de wolken een lieflijke naam.” VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN. Amicitia: voorm. 10 uur Drs. R. K. de Jong. Afscheidsdienst. GEREF. KERK SNEEK. Noorderkerk: Zwanenburg, van Groningen; 2,30 uur Ds. L. Zwanenburg, Z, 32; nam. 5 uur Ds. H. Steenhuis, Huis ter Heide, Z. 32. Zuiderkerk; voorm. 9.30 uur Ds. H. Steenhuis, Z. 32; nam. 5 uur Ds. G. J. de Leeuw. Oosterkerk: voorm, 9.30 uur Ds. G. J. de Leeuw.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 2