Kata PIM KOUSEN REPARATIE Reclame I KAPPIE en de ress met Troeteltje DAM’s Bakkerij RODENT0000’ 5 doktoren waarschuwen tegen het misbruik van laxeermiddelen Lysbeth lip n.- 675 975 Het Sneeker Nieuwsblad VROOM&DREESMANN z »zOI ver wens van I VAN DER PLAATS bohwato een pasnende tas” 2.5 De grote brand te Zaandam r> ver- voor Nederland Buitenland in hel kort 4"' Gevangenen werden in Indonesië mishandeld Weduwe liet zich met lijk van echtgenoot verbranden Oppenhuizen-Uitwellingerga staat niet meer in de kou Vrouw gaf man giftige bessen drie modeflen greep Van Schijndel linkshalf in Ned. Elftal K- UwWarenhuis SNEEK Nog rijpe aardbeien Na de rust sloeg Balk toe 10°/o korting elk toilet Anjerfonds-Friesland wint premie Prins Bernard Fonds Autobus en personenwagen te water Krui geen mest op uw Schutjaspartij te Heeg Afd. Oppenhuizen N.C.V.B. trouwdag Waarom steeds moor lijden en langer lijden - aan die ondragelijke Rheumatiek. „Spion” Onderstaande drie modellen zïjn slechts een greep uit onze rijk gevarieerde collectie. Het moderne plastic materiaal maakt thans de vulling mogelijk van de iedere vrouw: De verduistering in het Haagse gemeenteziekenhuis Twee j’aar voor chantage Denemarken kan Navo plichtingen niet nakomen lx 'Iwi ifra Advertentie L.M ƒ1.10 LEEUWARDEN S N ECU hwat Ingez. Mededeling Advertentie Advertentie LM. 16 Wanneer de mensen Hylkje Going a. 17 zo ::5; Twee doden. Rodenrijs raakte een De ad^ertertiiei be- koten ook tot dat nteuws-l Als linkshalf In het Ned. Elftal, dat Zondag te Deurne speelt tegen België is aangewezen Van Schijndel (S.V.V.) nen en een geheimzinnige lach ontsierde hun gezichten, toen ze daar de Maat en Troeteltje vredig sluimerend zagen lig gen. „Het zal heel gemakkelijk gaan!” fluis terde Zebedeus Knikkerbok. „Het zal vanzelf gaan!” stemde Zacha- rius Knikkerbok toe. Taai Taai, per pak 50 cent Suiker-Taai 50 cent 20 Speculaas-stukken tnet amandelen ƒ1.50 1.50 De mensen die Martina Hall voor het eerst ontmoeten, vragen na korte of lan gere tijd altijd: „Hoort u niets tikken?” De 31-jarige kantoorbediende uit Was hington Martina antwoordt dan altijd: „Ja, dat ben ik”. Sinds chirurgen een zeer zeldzame hartoperatie bij haar hebben uitgevoerd een niet meer functionne- rende klep in de aorta werd door een plastic klep vervangen tikt Martina als een klok, tot op twee meter afstand hoorbaar. Haar vrienden noemen haar Big Ben. De grote brand te Zaandam, welke 11 millioen gulden schade veroorzaakte, ont stond doordat een arbeider voordat hij het gebouw verliet een brandende schijn werper op een jute zak met cacaoschroot heeft geplaatst. Een andere arbeider zou deze lamp uitschakelen, maar heeft de juiste knop in het kantoor daarvoor niet omgedraaid. EXTRA RECLAME. ZIE ONZE ETALAGE VOOR Luxe broodjes Roomboter Cake Vruchten Cake Gedistingeerd model, eveneens van soepel nap pa, in bordeaux, zwart, cognac, olifant- grijs of in lak heeft zijn lezers altijd iets te zeggen waarnaar graag geluisterd wordtnieuws verslagen, voorlichting, UITWELLINGERGA. Al is de zomer er nog steeds niet geweest, toch heeft de heer J. Bouma voor de tweede keer dit jaar rijpe aardbeien in de tuin. Zaterdagmiddag speelde Balk I tegen Woudsend I. Woudsend verkoos eerst te- ge de vrij strakke wind in te spelen, maar dit belette de bezoekers niet voor de rust de touwtjes in handen te nemen. Hun aanvallen waren gevaarlijker dan die van de gastheren. Wel werden de ballen tegen de wind in veel te veel door de lucht gespeeld, waardoor het plaatsen wel eens te wensen overliet, maar aan de andere kant werden ze door de thuisclub vaak veel te hard naar voren geschoten, zodat er voor de voorhoede geen lopen aan was. Na 20 min. werd de bal naar de vrijstaande linksbinnen van Wouds end gespeeld, waarna deze op zijn beurt de rechtsback van Balk omspeelde en toen de bal nog precies op tijd over de reeds uitgelopen doelman van de Balk- sters in het doel plaatste 01. Even later zagen we nog een mooi schot van dezelf de speler, maar dat werd door de paal gekeerd. Maar de thuisclub liet zich evenmin onbetuigd en wist soms verras send snel voor het Woudsender doel- te verschijnen. Van der Kcoy c.s. wisten het echter steeds te klaren. Maar een mi nuut of 10 voor rust kon de r.buiten van de thuisclub het linker verdedigings- blok passeren en toen was een klein tikje naar de Lbinnen voldoende 11. Voor de rust werd niet meer gescoori, maar spoe dig daarna narr Balk, dat nu veel beter speelde, een 21 voorsprong. De bezoe kers speelden met de wind mee met een driehoeksvoorhoede, maar hun plaatsen liet ook veel te wensen over. De thuis club daarentegen kwam er hoe langer hoe beter in. Na een twintig minuten kreeg een der Balksters de bal op het middenveld te pakken, hij legde de vijan delijke verdediging in de luren en scoor de toen het doelpunt. Woudsend kwam nog wel voor het Balkdoel, maar gevaar leverde dit niet op. Een minuut of 10 voor het einde voerde Balk de stand nog tot 41 op, wat ze in de tweede helft stellig ook verdiend had. Practisch onzichtbare nylon-rr'par aJHe on Spoedreparaties, klaar terwijl U wacht. Gemeente Vlieland hoogste opbrengst. Het bestuur van het Prins Bernhard Fonds neeft een premie van 500 ter be schikking willen stellen voor dat Anjer fonds, dat gedurende een jaar de hoogste inzameling per hoofd van de bevolking heeft geboekt. Voor het jaar 1953 was dat het Anjerfonds-Friesland, dat per in woner 2.1 ct. opbracht. Het AnjerfOnds- Noord-Brabant was nummer twee met 1,7 ct., op de voet gevolgd door Zuid-Hol- land (1.6 ct.) en Noordholland (1.5 ct.). Op voorstel van het Anjerfonds-Friesland zal het bedrag worden besteed, gedeelte lijk in die gemeente, waar ook waer naar inwoners gerekend, het hoogste inzame- lingsbedrag werd genoteerd, en voor het andere deel voor een algemeen Fries cul tureel doel. De gemeente Vlieland had in deze pro vincie gemiddeld de hoogste opbrengst, nl. 9.09 ct. per inwoner, slechts een ge ring verschil met de gemeente Schier monnikoog, die een opbrengst Van 9.01 cent per inwoner boekte. De winnende gemeente zal het bijzon der subsidie besteden voor de aanschaf fing van meubilair in het op te richten dorpshuis. Het resterend deel der premie zal wor den uitgekeerd aan de Fryske Kultuer- ried voor de organisatie van speciale cursussen ter verhoging van het peil der muziekcorpsen in Friesland door het ge ven van lessen ter bevordering van een goede voorlichting van de jonge muzi kanten. De Maat was dicht bij de kade in de buurt gekomen, hoewel hij er niet over dacht om naar de „Kraak” te gaan. Eigenlijk was hij op zoek naar een geschikte slaapplaats en tot zijn opluch ting vond hij een lege havenloods. „Kom maar gauw mee!" zei hij tegen Troeteltje. „Hier zullen we wat fijn kun nen slapen en door niemand worden ge stoord”. In Jodhpoer (India) heeft de 35-jarige prinses Thakoer Ranl zich, naar oud Hindoes gebruik, op de brandstapel ge worpen, waarop het stoffelijk overschot van haar overleden echtgenoot, generaal Jabbar Singh werd verbrand. Dit aloude gebruik is al sinds jaren bij de wet verboden, doch de Hindoes geloven dat weduwen die zo handelen direct ten hemel varen en heiligen wor den. De menigte die de plechtigheid bij woonde, trachtte dan ook wat van de as van de verbrande vrouw in handen te krijgen; de politie had moeite het te be letten. De Maat was intussen al een aardi ge tijd weg van de „Kraak”. De Mees ter had voor ’n grote voorraad drink water gezorgd en de „Kraak” had kun nen vertrekken, wanneer de Maat aan boord was geweest. Kappie stond zijn snor op te eten van ongeduld. Hij liep steeds langs de verschansing heen en weer de kade af met zfln horloge in de hand. „Twee uren en veertien minuten Te Berkel en autobus van de dienst RotterdamZoe- termeer, doordat de remmen weigerden, op een hoek van de provinciale weg uit de bocht, en raakte in de vaart, terwijl een personenauto werd meegesleurd en onder de bus terecht kwam. De 60 in zittenden van de bus en de chauffeur konden ongedeerd hun voertuig verlaten, maar het in de personenauto zittende echtpaar Krijgsman uit Rotterdam kwam om. Hun zoontje werd, hoewel gewond, gered. Bij de bushalte van de N.T.M. bij de nieuwe weg te Oppenhuizen-Uitwellin gerga is een wachthokje geplaatst. Sinds het oude tramhokje ter hoogte van de Op- penhulzer kerk niet meer bestond, was hier dringend behoefte aan. Hulde voor het initiatief van de Ver. „Dorpsbelang”, die dit met financiële medewerking van de burgerij en de N.T.M. tot stand bracht. praetsjes en neat-dwaen, o né.” „Fansels, in faem moat...”, bigoun Ik. „En jouns dan?” frege Slbe. Ik wist, dat hy tocht: hwat in frou! „Jouns, tja, ik hAld faek in lêzinkje op skoalklubs of foar froulju... Eoar skoalbern is aerdich, dy komme mei fragen, freegje troch, foar froulju is freeslik, hja harkje net en sizze dêrom op alles ja en amen. Se sjogge jin mar oan, of se glimkje nei elkoar, krekt lytse bern op in krystfeest. En dan, ik gean nei tentoanstelllngs, folgje ris in kursus, in raukostkursus of sa, ha myn gymnastiek, gean nei demonstraesjes, fan waskmasines en „Mar jo hawwe dochs gjin wask- masine noadich, wol Lysbeth?” Ik gong nei: in protsje ünderguod, in lekken, sloop, handoek „Né, mar it hat myn bilangstelling: Ik wol witte, hwat der yn ’e wrald to keap is.” Ja, dat woe ik ek wol, mar „En nou Sibe, wol ik Frysk leare. Soene jo miskien immen witte, dy’t it my leare kin?” „Ja, ris sjen, dér moat ik ris even oer neitinke, ja” Lysbeth helle pin en boekje üt har tas: „Hwat tochten jo dan? Dan rin ik dêr joun noch even oan. Brutus moat toch ütlitten en ik ha hjoed noch gjin stap dien. Ik rin oars deis in üre Ik seach har al fleanen, dün op, dün óf, waer of gjin waer! „Oer fjouwer moanne bigjint de kur sus Italiaensk. As it in bytsje wol, bin ik dan al mei it Frysk in ein op wei”. HEEG. Gisteravond werd in de nieuwe Dorpsherberg te Heeg een schutjaspartij gehouden. Ie pr. G. Elzinga en R. Por tiek; 2e pr. H. Veenstra en S. Flapper, allen te Heeg. Troostprijs: J. v. d. Bank te Heeg en E. Hudinga te Sneek; 2e troostpr. J. v. Asma en H. Visser, beide te Heeg. Poedelprijs: C. Wiersma te Schamegoutum en H. Doting te Sneek. De Nederlandse regering heeft op nieuw bij Indonesië geprotesteerd tegen de mishandeling van enkele gevange nen in Bandung bij het vooronderzoek door politiefunctionarissen. Er werd op die manier geprobeerd be kentenissen af te laten leggen, die in strijd met de waarheid waren. Een eerste Ned. nota daarover was uit gegaan in Juli jl., waarop Indonesië eerst 9 October antwoordde met de medede ling, dat de klachten van Nederland on gegrond waren. Gisteren is dan de tweede Nederland se nota verzonden, waarin krachtig werd aangedrongen op effectieve bescherming van de Ned. onderdanen, die thans in hechtenis worden gehouden in Indonesië er waarin tevens het protest van Juli jl. wordt herhaald. Dinsdagavond vergaderde de afd. Op penhuizen van de N.C.V.B. weer, Spre ker was deze avond Dr. Wallenburg, die sprak over „Moeilijkheden in het huwelijk”. Dit ernstige betoog sprak we) tot de aanwezigen, gezien de grote aan dacht waarmee geluisterd werd. Er wa ren 74 dames aanwezig, onder wie vele gasten. De pennlngmeesteresse mocht dan ook 11 nieuwe leden inschrijven, zo dat de afd. thans 81 leden telt. Wat niet zo heel veel bruidegoms doen, deed de heer M. Bouma uit Hol- werd; hij ging op zgn trouwdag mest kruien. Had hij het maar niet gedaan. De heer Bouma gleed uit en kwam met zijn hals op de rand van de kruiwagen terecht. Omdat ernstig letsel werd ver moed het slachtoffer kon geen woord uitbrengen werd de heer Bouma naar het ziekenhuis vervoerd. Hij kon even wel onmiddellijk naar huis terug. Maar de huwelijksplechtigheid kon niet door gaan(Vrije Volk). AIbu geregeld laxeermiddelen slikt, te er au een manier om er van af te komen. 83 van de IQO personen lukte bet; u kunt bet ook. En wel zo: Drink in de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor uw etoeig anff. Neem de le week elke avond twee Carter 9 Le- verpllletjes. 2e Week elke avond één. Be Wselc om de andere avond één. Daarna niets meer, want Carter's Leverpllletjes stellen uw Inge» wanden In staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid of te veel eten net tempo van uw ingewanden tljdelljk vertra» gen, neem dan tUdeUjk Carter's Leverpillstjeg om u weer op gang te helpen. Zo raakt u uw ver» stopping kwijt on vervalt u niet in de taxeer» middelen-gewoonte. Haal direct Carter's Le» verpllletjes. t L20 per flacon. CT Hansen Woensdag voor volksvertegenwoordiging Trije dagen hat hja by üs west. M irns diene wy togearre it wurk. Ik hie har in kopke-thé-op-bêd ta hawwe wold, mar as ik ünder kaem, die hja mei oan ’e gymnastyk foar de radio. Wier, ik hie har bidjerre wold, omdat it my sa om har bigreate! Mar lekkere hapkes woe hja net hawwe, taertsjes, kocht ta eare fan har, mocht hja net, né, bislist net. Wy libje yn in frij lAn, dat hja moast seis witte. Hja kuijere mei de bern, biseach win kels mei har, lies har foar, om koart to gean: hja die dingen, dêr’t ik net oan ta komme kin. En jouns studearre hja hja hie har wurk meinommen of neamde foar- en neidielen fan iiskasten, televisy, waskmasines, it ófbitellings- systeem, en dan breide hja, foar in Sin- teklaes-aksje foar earme bernOf hja holp mei ’t stopjen Sibe hat Lysbeth en Brutus wer op ’e trein-nei-HollAn brocht en ik, Ald- wiif, bin thüsbleaun om to bikommen fan trije dagen gastfrou. Exclusief Frans model* zeer fijne nappa plastic* 1 verenigt elegance met veel bergruimte, 3 smaakvolle tinten Doe toch een bloedzuiverende kuur. Met Kruschen. Bij talloze Rheumatieklgders ligt de oorzaak in onzuiver bloed. En daartegen is Kruschen de remedie. Door de aansporende werking van Kruschen op de bloedzuiverende organen gaan deze weer krachtiger werken; het bloed gaat sneller stromen en blijft zo vrij van de onzuiverheden, die Uw pijnen veroor zaken. Kruschen’s zes minerale zouten zijn over de hele wereld beroemd. En niet zonder reden. Begin ook met Kruschen. Liever vandaag dan morgen. Ad zertentie LM. Joseph S. Petersen, die jarenlang op een zeer geheime afdeding van het zee» geheime Nationale Veiligheidsbureau van de Verenigde Naties heeft gewerkt, is op drie beschuldigingen aangeklaagd van het op onwettige wijze behandelen van defensiegeheimen van de regering. Een van deze drie beschuldigingen houdt in dat Petersen geheime inlichtingen ge bruikte op een wijze die nadelig was voor zijn land en tot voordeel strekte van een ander land. Nederland wordt in de aanklacht niet genoemd. Zoals be kend heeft de Nederlandse regering ver klaard, dat zij inlichtingen van Petersen heeft ontvangen, in de veronderstelling dat Petersen de bevoegdheid en de toe stemming van zijn superieuren had om deze inlichtingen te geven. Een zoodje is het geweest, nietwaar, vroeg de president van de Haagse recht bank aan een van de vijf verdachten, die terecht stonden wegens het verduisteren van vlees en andere levensmiddelen uit de keuken van het Haagse gemeente ziekenhuis. Driekwart van het personeel had jarenlang elke Zaterdag een paar pond vlees gehaald in het „winkeltje”, dat op instigatie van de eerste kok, de 47-jarige P. M„ werd gehouden. De anderen, die met hem voor het hekje kwamen, waren de slagers P. v. d. R. en F. van M., de voorman-keuken- knecht A. R. en de kok G. K. Allen had den zij de levensmiddelen in hun gezin nen gebruikt. De vijf verdachten waren al jarenlang in dienst van de gemeente, maar na het gebeurde werden zij ont slagen. Van der R. zei, dat het niet mo gelijk was geweest zich aan meedoen te onttrekken, want dan werd men zo ge plaagd en gesard, dat het niet uit te hou den was. De verdedigers verbaasden zich over het gebrek aan controle, waardoor alles zo lang had kunnen doorgaan. Vol gens een van hen was de bron van het kwaad geweest, dat na de oorlog ooglui kend werd 'toegestaan wat vlees mee te nemen om het rantsoen aan te vullen. Toen de distributie voorbij was, zag men geen kans meer om op te houden met de slechte gewoonte. De chef van de keu ken zat steeds in ?ijn kantoortje en merkte niets, aldus meldt het Alg. Dag blad. De gevorderde straffen tegen de ver dachten varieerden van tien tot zes maanden gevangenisstraf. 10 Spec. Stukken met am. 1 pak Taai-Taai 200 gram Speculaas foar Sibe en my in kokosnüt. teach nei boppen, Ik wiisde har sllepkeamer, de badkeamer „Ik nim daliks in douche, dat is nou krekt, hwer’t ik oan ta bin”. „Ja, dat wol ik wol leauwe. Sjoch, dat is kAld en dit is waerm.” „O Ine, waerm brftk ik mar ien kear wyks. Ja, ik rêd my wol.” Fris as in blom siet hja by de tafel: „Ine, hwat in tafel! Dochs net om my wol, dy drokte? Ik yt hast neat: ien tin stikje roggebrea”. Lysbeth praette tsjin de bern en de bern tsjin har as koene hja inoar al jierren. Sibe en ik, 't wie as hearden wy der net by. Op ’e groun foar de kachel lei Brutus. Om dochs ris hwat to slzzen, bigoun Slbe: „En Lysbeth, hwat dogge jo sa’n hiele dei?” Ik wist, hy tocht oan poetsen en wriuwen, oan stofdoeken en bussen vim. „O Sibe, ik haw it drok. Krekt haw ik myn kursus Spaensk öfmakke en nou soe ik „Yn 'e goedichheit, Spaensk, wolle jo dêrmei?” „Dat wit ik net, It ynteressearret my. en in minske is nea to Aid om te lea- ren. Dan lês ik in protte, doch myn hüshAlding, jow les” „Les?” frege ik, op jou jierren?” „Nou les, sjoch ik jow hantwurkjen, breidzjen en naeijeh. Dea-ienfAldich waskhandsjes en bernebroekjes, sjalen, mütsen, alles rjochtüt, rjochtoan. Ik lear se, hoe’t se in knoop oan in jas sette moatte hwant ik fyn it freeslik as in jongfaem soks net kin. Né, it binne gjin thérountsjes mei in heap De rechtbank te Leeuwarden heeft de 27-j"-'ge P. B. aldaar veroordeeld tot 2 jaa. gevangenisstraf met aftrek, we gens te Sneek gepleegde chantage. „Ik kom, mar ik nim myn wurk mei”. Hja kaem, Lysbeth. Ik hie har ütfan- hüs frege, omdat it my sa om har bi greate: de bern great, man allang wei, hja dêr allinne yn in hüske oan 'e sé it kin op sokke plakken sa waejje en sa... Faek hie hja it ófstegere, omdat hja it net oan tiid hie. Neffens Sibe en my wie dat in forlechje: hja woe net, óf hja seach tsjin de reis oan. Hja kaem. Ik helle har fan ’e trein- üt-HollAn. Har èn Brutus, in keal fan in houn, read mei lang krollich hier. Sünt tiden hie ik har net sjoen, en ik wist net, hwat ik seach. Neffens de boargerlike stAn moast hja 68 jier Aid wêze: hja seach der üt, as wie hja... Rêd en linlch sprong hja üt ’e trein, knikte tsjin in man, en draefde doe njonken my nei de ütgong, mei yn 'e lene hAn in tas, en oan ’e oare Brutus. Büten seach hja om har hinne as in bern yn in blorr- -tün en lake: „Aerdich ris yn FryslAn to wêzen. Ik wol Frysk leare. Nuver, mar men.sjocht nea in advertinsje om Frysk skriftlik to learen. Mar dou silst my wol in wei wize kinne, net Ine?” Forbjustere seach ik har oan, seach har wite tosken, de justjes -ve lippen, har donkere krollen, har laitsjende ea- gen. Wie hja dan net alhiel forreizge en wurch? „Nou ja, ik wit net oft” „Sjoch, forline wike bin ik klearkom- men mei myn Spaensk. Italiaensk wol ik ek noch. Kom Brutus! En” Wy draefden op hüs yn. Hja praette mar troch, fortelde, frege mar ik tocht oan 'e bern: hwat soene se sizze; as se mar fatsoenlik wiene. En Sibe, dy houn, sa’n greaten ien Daliks wie hja thüs mei de bern. Lys beth hie In banaen foar harren mei nommen snobberij wie hja op tsjin Hja de Modieuze handtas, van soepel nappa plastic. me< ritssluiting en moiré voering, in de nieuwste herfstkleuren „Denemarken kan, uit politieke en economische overwegingen, de voor dit en het volgende jaar aangegane Navo- verplichtingen niet nakomen", aldus heeft de Deense minister van landsver dediging Hansen Woensdag voor de Deense volksvertegenwoordiging ver klaard. „Een omlaag brengen der getalssterkte van de Deense strijdkrachten is onver mijdelijk vervolgde hij. „Voor het, in vredestijd, legeren van luchtstrijdkrach ten onzer bondgenoten pleiten militaire overwegingen, doch in politiek opzicht achten wij dit bezwaarlijk. Bovendien vormen de 150 vliegtuigen, die onze bondgenoten voor legering in Denemar ken beschikbaar wilden stellen, toch geen afdoende bescherming tegen luchtaanval len”, aldus Hansen. De minister besloot met de medede ling, dat het algemene hoofdkwartier van de Navo Denemarken heeft aanbevolen zijn leger vóór 1957 te reorganiseren. Op verzoek van de politie te Zeist is te Rotterdam aangehouden de 42-jarige vrouw J. W. van de H.van der B. uit Austerlitz (gem. Zeist). Ze :ou haar man ongeveer een jaar geleden sap van wilde bessen, die wat vergif bevatten, in het voedsel hebben toegediend met het doel hem enkele dagen in een ziekenhuis op genomen te krijgen. De verhouding tussen man en vrouw was verre van goed. De vrouw wilde zich te Rotterdam vestigen en een deel van de inboedel meenemen. Daar haar man die invalide is steeds thuis is verzon ze een middel om hem enige tijd kwijt te raken. De opzet slaagde echter niet want de bij de man geroepen dokter achtte opneming in een ziekenhuis niet nodig. De vrouw heeft daarna het gezin in de steek ge laten. Zij is inmiddels voor de officier, van justitie te Utrecht geleid. Dat het zo lang heeft geduurd voordat men de zaak heeft uitgezocht, moet daar aan worden geweten, dat niet onmiddel lijk aangifte is gedaan. (Alg. Dagblad) De Maat strek-te zich zo behage-balletdanseressen hipten ze de loods bln- lijk mogelijk op de grond uit en Troe teltje ging zuchtend een windje verderop liggen. Het duurde niet lang of ze slie pen allebei vast en snurkend, zich van geen naderend onheil bewust. Maar dat onheil kwam in de vorm van de twee gebroeders Knikkerbok, die de Maat met Troeteltje in de loods hadden zien verdwijnen, Qp hun teenspitsen als en zes en dertig seconden is die klont werd het donker. nu al weg!” mopperde hij. „Dit wordt hem en- Troeteltje zagen, holden ze in me te bar. En dat alleen om zo’n akelig paniek weg. Maar de Maat had daar monster kwijt te haken!” geen erg in, want daarvoor was hij veel Op het moment, dat Kappie dit vaststel- te veel met zichzelf bezig. Ook had hg de, verliet de Maat met Troeteltje het er geen erg in, dat hij op een afstand café, na de twee professoren een hoog- door de professoren Knikkerbok gevolgd hartige blik toegeworpen te hebben. Toep werd. Tenslotte wist de Maat niet wat de Maat nog een poos met Troeteltje hij beginnen moest. door de verlaten straten had gelopen,

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 6