van VELOS! SUIKERTAAI Krentenbrood 80 Oxford 1 naar uitkykt De sigaret waar ook U r V TRAFFIC öaKKenj v. wal Kwaliteits Reclame van deze week OIt Van der PLAATS koffie thee twLC daar plezier Zo’n werkhemdj hebt Uog van! Kousen-Reparatie zijn wij speciaal ingericht, met de nieuwste machines kunnen wij nu onzichtbaar ladderen en trensen, ter wijl Uw stopwerk ook vol ledig wordt verzorgd. Indien U haast heeft kunt U er op wachten. Ulster dwingt Firma H. DE JONG WERKHEMDEN VISSER’s Bakkerij ct De Zoon van de Burgemeester Er Is Krentenbrood Z2&& KROON, Noorderpoort 1 gÏ f W#'-’Ff I ifc I 1®- bij 100 gram London Import Finest Thee en 2 pakjes Meko van 125 gram. I 1 ll f 1 Spaar toegift-artikelen punten onze voor Heren- en Jongenskleding een Feuilleton verkrijgbaar bij: echte pure Virginia-sigaret, zo lekker als U nog nooit rookte. Steek hem op, en U zegt: Kruizebroederstraat 73 Telefoon 2194 F. TIENSTRA S. E. DIJKSTRA HEERLIJK voor uw KINDEREN EN er is s ƒ1- ƒ1— ƒ1- Steek gunstig af steek U in r i l I 100% Zwitsers fabrikaat Horlogerie - Kruizebroederstraat 10 GROTE STUKKEN AMANDEL SPECULAAS 15 JODEKOEKEN, samen of 20 ZANDKOEKEN of 20 COCOS OBLIEëN voor Verder grote sortering van de nieuwste soor ten Slagroomgebak, Slagroomtruffels, enz. i ^SluBh Bolsward A>' w> SNEEK «2 Meneer Korrenga had, door zijn vriend 21 Dank zij de vader is de zoon dat wel, „Ja, doe jullie dat eens”, moedigde de te staan tot je onmiddellijke chef, maakt sip. Van Liempden, want wat ik je zeg Hij zag hoe Rob kleurde. Wordt vervolgd. HOOFDSTUK X Koperen feest „Je zoud op z’n minst beleefd kunnen zijn". „Ben ik önbeleefd?” de tuin en is nu Rijkstuinbouwconsulent. En hij kon voor zeeofficier studeren. De WESTERSINGEL Tel. 3197, SNEEK KLEINDIERENHANDEL Alle soorten PLUIMVEE, WILD, KONIJNEN, enz. Westersingel 36 Tel. 2135. Grootzand 2, SNEEK KRUIZEBROEDERSTRAAT 83 af. Hij wist zich onder alle omstandig heden te beheersen. In zijn hart vond hij dit meisje geknipt voor Rob. Sterk ka rakter, intelligent en veel meer be schaafd en ontwikkeld dan hij had ver wacht. Ze was in dit opzicht beslist Rob’s meerdere. Rob had gespannen uitgezien naar de ontmoeting met Vera, die even later thuis kwam, en dat was een pleister op de wond geweest. Rob had Rie veel over zijn zuster verteld, en Rie had in stilte ver langend naar de komst van het meisje uitgekeken, hopend dat die haar enig houvast zou geven. Ze hadden tegenover elkaar gestaan en elkaar een hand ge geven, elkaar aangezien en toen had Rob de glimlach ontdekt op Rie’s gezicht, en opgelucht geweten dat het goed was. Die Meldt U da Contributie Uitvaart rustig door TOM 1/ 'HEWIJK rn Oxford, voorzien van dit embleem, is vervaardigd van IOO’O/q wollen stof./ „O nee, integendeel, je bent de bemin nelijkheid zelf. Het prototype van de kwade schoonmoeder”. „Moet ik haar omhelzen?” „Moet je haar negéren?” „Dat zou ik liefst doen, ja”. „Agnes, gebruik je verstand. Je ver liest je jongen op deze manier. Je weet wat er in de Bijbel staat: een man zal zijn vader en moeder verlaten en zijn vrouw aanhangen. Als het gaat tussen jou en haar, verli s jij het. Bedenk dat”. „Daérom haat ik haar”. „En zo haat hij straks jou. Ik vraag me verbaasd af, waar je billijkheid en rechtvaardigheidsgevoel gebleven zijn. Op dit meisje valt niks af te dingen. Al leen draagt ze geen dubbele naam en heeft geen geld. Ze is honderdmaal méér dame dan dat lieve kind van Notaris Miedema, God zegen haar goede hart. En de jongen is gelukkig. Daar gaat het toch om, Agnes? Jou ook?” „Zo makkelijk als jij dit opneemt”, antwoordde ze scherp. „Dan ken je me nog niet”, Zei haar man ernstig, „het klinkt overdreven als ik zeg dat m’n hart bloedt, maar het is eigen lijk wel zo. Maar ik denk dit: de jongen gaat zijn weg. En die weg in aanmerking genomen, heeft hij zich mijns inziens een prima levensgezellin gekozen. Ik kan het niet helpen, maar ik mag dat meisje. En”, hij glimlachte schalks, „ze is minstens zo trots als jij”. „Arbeiderstrots”, smaalde zijn vrouw. „Wat is ’t verschil?” vroeg hij. „Wees niet dom Agnes. Hou je jongen en verlies hem niet. Ze zuchtte en hij greep haar hand. „Toe lieverd, ik weet het wel. ’t Is voor ons allebei niet makkelijk. Maar ’t kon TRAFFIC Vnnr derd met de Militaire Willemsorde. Huub ben blij, ging het land uit, hij redde het hier niet, krijg” Daar werd hij een flink officier, nog na zijn dood geëerd. Zou Rob.... standen. In Den Haag zelfs nog meer, heb welwillendheid, maar zonder hartelijk- weten’, ik gehoord. Daar is de vrouw van de ser- heid, van de burgemeester, ze hadden geant geen omgang voor de vrouw van haar pijn gedaan. Gelukkig begreep ze erger”. Hij keek naar het portret van zijn de sergeant-majoor. Maar ik vind, en ze hoe ook Rob hieronder leed, en ze maak- broer Hubert, de nietsnut, gesneuveld als keek Rie open aan, ik vind dat Rob zijn te hem geen verwijten. Een lichtpunt monteur om je kwam,.... want dat is Rob tenslotte, méér niet; zou jé hem dan we aan elkaar hebben”, antwoordde Rie dat liever niet. Maar”, haastte hij zich, monter, maar haar ogen stonden zorge- „dit wil ik je wél zeggen: het is niet om kapitein van het KNIL, posthuum gerid- handen mag dicht knijpen met jou. Ik was de vriendschappelijke houding van dat ik jou als schoonzuster Vera.... het schoonzusje had ze meteen in haar hart gesloten. Maar de moeilijkheden waren nog niet Hij zag hoe Rob’s gezicht verstrakte. „Ik heb daar m’n reden voor. Je bent toch al een buitenbeentje, en wanneer je „Een verloving zullen we er maar niet nu nog in zo’n familieverhouding komt jouw omstandigheden een handige, flinke van maken”, had Rob somber gezegd. „Dat is ook niet nodig, wij weten wat dat de situatie niet makkelijker. Ik zie némen?” monter, maar haar ogen stonden zorge- „dit wil ik je wél zeggen: het is niet om „Ik zou hem moeten zien, dan zou ik lijk en om haar mond was een harde je werk. Integendeel. Intégendeel”, be- het weten", glimlachte Vera. „Overigens trek. Haar bezoek aan het burgemeesters- klemtoonde hij nog eens, „kijk maar niet is het voor een meisje veel moeilijker”. huis had haar wel duidelijk gemaakt, dat „Mijn eigen moeder was de dochter van standsverschil in theorie wel kan worden zeg ik alléén omdat je tóch weg gaat: ik een onderwijzer, mijn vader kwam uit opgelost, maar in de practijk tal van hin- laat je gaan met een bloedend hart. Je een groot, arm gezin en begon als loop- derpalen schept. De koele houding van bent me bést bevallen. Je doet je werk jongen. Wil je geloven, dat het een bijna haar aanstaande schoonmoeder ze kon prima. Zoals jij wil ik nog wel een do- even grote mesalliance was als.... dit?” aan de burgemeestersvrouw niet erg goed zijn jongelui in m’n zaak. Ik zeg dat „Natuurlijk. Er zijn honderdduizend denken als zodanig de vriendelijke tegen jou, en ik heb het je vader laten CHR. BEGRAFENIS VEREN. „Draagt Elkanders Lasten” te SNEEK. Is U nog geen lid van D.E.L.? lan nog heden, zeer gering. en stijlvol. Ook voor niet-leden hebben wij een zeer aantrekkelijke kostenberekening. Tevens ver zorgen wij transporten door geheel Nederland, tegen zeer billijke prijs. Kantoor KLEINZAND 28 - SNEEK - TELEF, 2 2 6 4. laten. „Kijk”, had Vera gezegd eyi wezen op de foto van een kna] adelborst, „dat is mijn vrind”. dan nu eens te pas. Frits, mijn cavalier, Ze zag Rie het portret bekijken. Ze z’n beste vrind is de zoon van een trawl- met de deur in huis, „zijn jij en de doch- raadde haar, gedachten. Adelborst, straks schipper, daar zwéért-ie bij. O Rie, al die ter van Koster, de chef, het met elkaar zeeofficier, een goed huwelijk natuurlijk dwaze verschillen....” eens’’. volgens Van Liempden-begrippen. „Ze zijn er”, hield Rie vol, „en ze zijn Rob keek hem verwonderd en wat af- „Zie je”, zei Vera, „zijn vader begon in soms écht. Dat merk ik nu ook wel”. werend aan. Korrenga glimlachte. „Niet tussen ons”, zei Vera warm. „Je wilt natuurlijk Zeggen.... wat gaat „Nee”, zei Rie zacht, „niet tussen ons. mij dat aan? Gelijk heb je. Alleen, ik zou vader was geen partij voor me geweest. Je moet Rob niet in de steek laten, Vera”. je toch raden naar een andere baan om „Daar komt ie net”, lachte Vera. „Kon te zien”. vinden de oudjes beneden”. Ze lachte en je niet eventjes buiten je andere helft. Rie’s gezicht ontspande. jongetje?" „Jij denkt er tenminste nuchter over. Maar denk je nu eens in, Vera, als in „Nu”, antwoordde Rie en greep opeens haar beide handen, „ik ben nét zo blij, aan een eind. Boven ging het heel wat makkelijker. Rob heeft me zoveel over je verteld. Ik Rob, met ongewoon tact, had gemompeld was zo nieuwsgierig. Kom je Rob eens Bikkers, van het geval gehoord en op een dat hij iets op zijn eigen kamer moest opzoeken en.... kom je dan ook eens bij middag riep hij Rob in zijn bureau, halen en had de twee meisjes alleen ge- ons. Thuis?” „Ga zitten”, zei hij, kortaf zoals ge- „Dat was ik al meteen van plan”, zei woonlijk, „wij moeten eens praten, jong”. trots ge- Vera, „moeder zegt dat ik veel te demo- Rob ging zitten met een gevoel van ippe jonge cratische bevliegingen heb, die komen naderend onheil. „Als ik het wél heb”, viel Korrenga Het was gebeurd Rob en Rie waren, op een mooie zo meravond, samen in een Chevrolet -van twee zouden het samen wel rooien. de garage naar Beerzoyen gereden. Ze Het was Vera geweest, die tijdens het hadden niet veel gepraat onderweg. Bei- bezoek, dat zich een beetje moeizaam den zaten ze onder de druk. Rob be- voortsleepte (Rie wat stug, Rob niet op dacht hoe heerlijk het zou zijn, als hij nu zijn gemak, de burgemeester beleefd, zijn frank en vrij zijn meisje naar het ouder- vrouw tamelijk ijzig) Rie vroeg om haar lijk huis kon brengen, zonder angst of kamer eens te komen zien. ze bij vader en moeder in de smaak zou vallen, zonder de wetenschap van al hun burgemeester aan. Hij was met het geval bezwaren. En Rie zag tegen de ontmoe- verlegen. Goed, een teleurstelling bleef ting op. Alleen als ze op zij keek, naar het, maar de j ongeel had het minder kun- het gezicht van Rob, naar zijn sterke nen doen. Hij moest er tegen vechten om handen op het stuur, dan kreeg ze weer dit meisje niet aardig te vinden, hij wou vertrouwen dat hij het stuur van hun haar wel eens op haar gemak zien, als ze levensschip ook wel zou weten te hou- wat meer zichzelf kon zijn. den. Overigens was zij daar zélf ook nog „Iets minder dan een Noordpooltempe- bij, dat was een troost.... ratuur kon je wel om je heen versprei- Het was een moeilijke avond geweest, den, lieve”, merkte hij scherp op, toen Mevrouw Agnes kwam niet makkelijk Vera en Rie waren verdwenen met Rob over haar teleurstelling heen. Daarenbo- in hun kielzog. ven moest ze zichzelf bekennen, dat Rob „Ik kan niet huichelen”, antwoordde met dit meisje heel goed voor de dag kon zijn echtgenote. komen, dat haar énig bezwaar was dat ze niet uit de „betere- kringen” kwam. De burgemeefna ging het makkelijker Ter kennismaking met de twee bovengenoemde Van der Plaats kwaliteitsproducten ontvangt U by aankoop een fraai Theelepeltje! Van der Plaats London Import Finest Thee is een overheerlijke melange, het fijnste van de theeplantages! En Meko maakt U het koffiedrinken goedkoper (gewoon te zetten als koffie). Een pittig product, volgens geheel nieuw eigen recept; uit één van Friesland’s bekendste koffiebranderijen! ORIS modellen reeds vanaf f 27.50 bij Uw horlogee. o >3- I 3 o I f 3 i o r ji Het is dan ook een Oxford - een prachtige door-en-door solide winterjas toonaangevend in stijl en kwaliteit. Een jas, die U staat - die, als 't ware, voor Uw figuur gemodelleerd is. Hoe hij zich „houdt”? Zo'n zuivere wollen Oxford-Ulster verliest nooit zijn voorname coupe. Het speciale binnenwerk houdt zijn model in stand altijd! Inderdaad een jas, die respect af dwingt ook voor hem, die 'm draagt. «I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 10