heel1' hpko 135= 1 AA N WIIN T 1 N MUNHARDTS IK voor kinderen,melThijm en Honing Wie werden Sneker in September 1954 HBZ AGENDA FRIES SCHEEPVAARTMUSEUM w werk VRIJDAG 29 OCTOBER 1954 N1EU WSBLAD” 1WEEDE BLAD België-Nederland in het Amicitia Theater Eén dag als voor de oorlog LEEUWENBERG SNEEK Zwijnen lustten bollen wel Nieuws Sneeker Damclub Sydney Horler overleden Het Fries als voertaal op de lagere school 50.000 dollar voor slacht offers in Canada Ruim half millioen voor vluchtelingen Statuut koninkrijk nieuwe stijl aangenomen Stuk rails op spoor gelegd TE KUST EN TE KEUR Een collectie die U MOET zien. 28000 Liter benzine gestolen „SNEEKER -- Gevonden voorwerpen l yai LXXV Geheimen van de grond. t eeuwen a SNEEK Ingez. Mededeling. Advertentie Advertentie LM. H. H. Advertentie I.M. Advertentie Ingez. MededeL’ng. Ingez. Mededeling. Advertentie P. Roozenburg behoudt zijn titel. Maandagavond noteerden wij de vol gende uitslagen: Doordat de tiende partij.van de strijd om het wereldkampioenschap in remise eindigde, is de stand 128 in het voor deel van Roozenburg geworden, die zo doende zijn titel opnieuw heeft geprolon geerd. Uitdager W. Huisman kan nl. hoogstens nog gelijk eindigen, wanneer hij zijn twee te spelen partijen zou weten te win nen, in welk geval Roozenburg evengoed de titel zou behouden. vergezeld van twintig drijvers het bos in op zoek naar het vermetele dier. Tijdens de tocht ontdekte men nog verschillende zwijnen, waaronder een zeug met vier biggen. Wil men volgend jaar inderdaad Berg en Bos in een bloementuin her scheppen, dan zal er nog jacht gemaakt moeten worden in de komende dagen. De dieren komen uit het kroondomein, waar zij een tamelijk goede schuilplaats vin den, aldus meldt het Alg. Dagblad. In het journaal brengt het Amicitia Theater thans o.a. de voetbalwedstrijd BelgiëNederland. De opbrengst van de actie voor de vluchtelingenhulp heeft gisteren het half millioen gulden overschreden. De stand is nu 523.000 gulden. Men weet: giro 5100! Sydney Horler, Engels schrijver van meer dan 150 detectiveverhalen, is op 66-jarige leeftijd overleden. Edgar Wallace was zijn tijdgenoot, maar Horler overtrof de kwantiteit van diens oeuvre verre. Zijn boeken werden in veertien talen vertaald, o.a. in het Ja pans. BOLSWARD LEMMER Kloosterdwarsstraat kinderwantje, De Eerste Kamer heeft nu ook, met 34' tegen 4 stemmen, het statuut voor het Koninkrijk-nieuwe stijl aangenomen, zo dat niets de bekrachtiging door de Ko ningin meer m de weg staat. Tot nu toe onbekenden hebben op een nacht een stuk rail van ongeveer 200 kg dwars over de spoorlijn BorneAlmelo gelegd, in de buurt van de spoorwegover gang Bavinkelweg, meldt het Alg. Dag blad. Een goederentrein, die van Bome afkwam, ontspoorde echter niet, want de locomotief schoof het gevaarte van de rails. De rijkspolitie zoekt naar de daders. U slaagt in elke prijsklasse. Toegang tot onze confectie- afdeling geheel vrijblijvend! De Nederlandse regering heeft aan on ze ambassadeur te Ottawa meegedeeld, dat zij een bedrag van 50.000 dollar be schikbaar heeft gesteld voor de slacht offers van de overstromingen in Canada Uit een groot reservoir op het Britse vliegveld Fassberg in West Duitsland is 28000 liter vliegtuigbrandstof spoorloos verdwenen. Toen men dezer dagen de ank onende, bleek er slechts water in te zitten. Om de vliegtuigbrandstof, die niet geschikt voor gewone benzinemotoren, uit het reservoir te verwijderen, heeft men niet minder dan 28 sloten moeten openen en ~elfs ee pompstation in wei king moeten stellen. De politie is met een uitgebreid onderzoek naar deze raadsel achtige verdwijning, begonnen. Honderden eieren, liters koffie, kilo’s brood, aardappelen en groenten zijn gis teren verorberd in een cafétaria te Amsterdam. Dat etablissement in de Jonge Roelensteeg (verbinding tussen Kalverstraat en N.Z. Voorburgwal) be stond namelijk twintig jaar en dat is ge vierd door nog eens één dag de prijzen te rekenen van 1934. In de middagpauze en vooral later, tegen zes uur, stonden de mensen in rijen om weer eens voor één dubbeltje een kop koffie te drinken of voor 45 cent een uitsmijter ham te eten. Een glas Bordeaux kostte, precies als in de goede oude tijd, twintig cent en advocaat met slagroom een kwartje. In het begin waren er maar weinigen, die de simpele aankondiging op de voor ruit geloofden. Het bleek echter waar en toen kwamen de dienstertjes handen te kort. Af en toe moest de deur zelfs dicht, omdat er eenvoudig geen plaats meer was voor de vele honderden, die wel eens op vooroorlogse basis wilden eten. Het personeel was voor die gele genheid verdubbeld, maar in de keuken en vooral bij de meisjes, die de vaat deden, kon men het werk niet aan. Voor één dag herleefde hier een vooroorlogs paradijs. (Alg. Dagblad). 2—0; v. VriesKoenen 02. Hoofdklasse: J. de KorteJ. Nauta 20; L. WijnjaH. Nauta 11; K. Krot T. Koopman 20; J. WesterH. de Boer 11. Eerste klasse: A. Faber—R. Wagenaar 20; D. BootB. Couperus 20; Spijker IJ. v. d. Goot 20. Het wetsontwerp, dat de mogelijkheid opent de Friese taal als voertaal te ge bruiken tot in de derde klas van de la gere scholen in Friesland en als faculta tief leervak toe te voegen aan het leer plan van scholen voor L.O. (4e, 5e en 6e klas), V.G.L.O. en U.L.O., is Woensdag door de Tweede Kamer in het algemeen met instemming begroet. Er waren hier en daar nog wel wat wensen, maar de meerderheid der Kamer accepteerde het ontwerp toch als een bruikbaar middel tot behoud van Fries cultuurgoed en tot verbetering van het onderwijs in het Ne derlands in Friesland. over het water te bereiken vielen. Men Kan zich de kolonistenwoningen niet een voudig genoeg voorstellen; schuren wa ren in Friesland tot in de 16de eeuw zeldzaam, ook in de meer welvarende bouwstreken. Men kende slechts de lang gerekte Friese stal, het „büthüs” let terlijk koehuis in het vooreind waar van de boer en zijn gezin huisden, al of niet door een schot van zijn vee geschei den. Kon hij het zich permitteren, dan stond er een stenen voorgevel voor, of een stenen vooreind. Het hooi stond steeds naast het „büthüs” in een berg op gestapeld, zoals nu nog wel in Noord- Holland, Utrecht en de Kop van Over ijssel te zien is, waar de veehouderij zich minder hoog ontwikkelde als in onze provincie. Enkele jaren geleden is ons uit Jutrijj al eens aardewerk getoond, dat geheel met dat, aan ’t Op gevonden, overeen stemt. Deze oude nederzettingen treft men zonder uitzondering langs eertijds bevaarbare wateren aan. Mochten in de toekomst nog meer vondsten van dien aard worden gedaan, zo houden wij ons voor een berichtje aanbevolen. En nu springen wij enkele over, om te belanden bij de muntvondst, in 1947 gedaan bij het wegbreken van een muur aan de Havenstraat. Op ge meentegrond gedaan, had het Gemeente bestuur er de beschikking over. 9 mun ten belandden in het zilverkast je op de Kleine Raadszaal, de rest werd overge dragen aan het Museum, ter gelegenheid van de plechtige heropening in de Grote Raadszaal, bij wijze van pillegift. De vondst werd beschreven door de toenmalige directeur van het Koninklijk Kabinet van Munten, Penningen en Ge sneden Stenen te ’s Gravenhage, wijlen Mr Van Kuyk. Diens opvolger, Dr H Enno van Gelder, heeft onlangs het Sne- Ker Museum bezocht om de muntvondst opnieuw te bestuderen en te zijner tijd te beschrijven. De uitkomsten van Dr Van Gelder’s onderzoek werden ons al reeds medegedeeld; deze zijn wel ver rassend. Het is Dr Van Gelder namelijk gebleken, dat de meeste zilverlingen, ten getale van 107 in het kruikje aange troffen, in Spanje en Zuid-Amerika ge slagen zijn, zowel op last van Philips II als diens opvolger Philips III. Als munt plaatsen geeft Dr Van Gelder op: Granada, Sevilla, Toledo, Mexico en Peru. Wat kan de laatste eigenaar bewogen hebben, de munten aan de schoot der aarde toe te vertrouwen? Dinsdags (gedurende 10 Dinsdagen ach tereen) 's avonds 8 uur In het ge bouw van het Rode Kruis op de Nieuwe Veemarkt: E.H.B.O.-cursus voor de leden van de Opruim- en Reddingsdienst onder leiding van dokter J. R. van Reekum. Dinsdags (gedurende 10 Dinsdagen ach tereen) ’s avonds 8 uur In de Open bare Ulo-school aan de Oude Koe markt: E.H.B.O.-cursus voor de le den van de reserve-politie en brand weer onder leiding van dokter W. J. Nieuwenhuls. Vrijdags (gedurende 26 Vrijdagen ach tereen) ’s avonds 8 uur In het Ver- - eniglngsgebouw „Aere Perennius”, Kleinzand 10: E.H.B.O.-cursus voor de leden van de Sneker blokploegen onder leiding van dokter J. R. van Reekum. Grietje Spoelstra, onderwijzeres, Leeu- warderkade 20, van Bergum, Lageweg 1; xSiebe van Zanden, onderwijzer, de Bourbonstraat 116, van Nieuwe-Pekela. H. Heijeslaan 1; Regina A. Flapper, dienstbode, Dr Boumaweg 3, van Blauw huis 29; Balsamina Zarikosta, wed. van D. loannou, zonder, Bothniakade 32, van Griekenland; Imke de Vries, beroepsmili tair, Emmastraat 29, van Ossendrecht Prov. weg 40; xFeitze Hempenius, sto ker, J. W. Frisostraat 32, van Hilversum, Tulpstraat 60; Sietze van der Bijl, onder- wijzer, Fred. Hendrikstraat 73, van Eind hoven, Halvemaanstraat 175; Klaasje Zui- dema, echtgen. van T. van Foeken, zon der, Leliestraat 3, van Hilversum, Vaart- weg 105; Catharina H. vah Tuinen, echt- 1 gen. van A. Harkema, zonder, de Bour bonstraat 33, van Berlikum 437; Hendri- ka Comello, echtgen. van U. de Bruin, zonder, Marktstraat 10, van Heerenveen, Breedpad 21; xJan Frieswijk, zonder, E. Halbertsmastraat 47, van Leeuwarden. Merelstraat 67; Oeke Bergsma, hulp in de huishouding, E. Halbertsmastraat 47, van Leeuwarden, Merelstraat 67; Janna Ren- zema, huishoudster, Schoolstraat 25, van IJlst, Stadslaan 37f; Auke Lei, chauffeur Schoolstraat 16, van Marum A 89; Ida A. van der Zee, dienstbode, Dr Boumaweg 3, van Harlingen, Zuiderhaven 38; Grietje Raukema, wed. van U. Daum, zonder, aandoeningen van de luchtwegen met BRUMMER’S Hoestdrank In de heer Auke van der Heide te Of- fingawier bezit onze Oudheidkamer een toegewijd spoorzoeker. Enkele jaren ge leden beschreven wij in dit blad de be langwekkende vondsten, gedaan bij het verbreden der Eeuwige Laan tussen IJs- brechtum en Scharnegoutum, even voor bij de driesprong naar Tirns, vondsten, die wezen op bewoning van het veen, voordat de Middelzee tot hier doordrong, het oude oppervlak met een zware slib- laag overdekte, en de mens verjoeg tot het tijdperk der bedijking, 1000 jaar la ter. Intussen is de z.g. Suurdyk „Zui- der-Dijk” onder handen genomen, de smalle „leane”, die de weg van IJs- brechtum naar Scharnegoutum kruist en over de Zwette verder loopt op Pasveer aan een zeer oude weg, die nu ge doemd is zijn oude karakter te verlie zen. Dank zij de heer van der Heide ver namen wjj, dat ook nu weer scherven van zeer oud aardewerk gevonden wa ren, op het veen en onder de sliblaag. Het bleek ons van hetzelfde soort te zijn, als voorheen aan de Eeuwige laan te voorschijn gekomen en daterende uit het begin onzer jaartelling. Ons Museum be zit nu een alleszins interessante collectie vondsten, uit verschillende van dergelij ke overslibde nederzettingen afkomstig en alle rond Sneek gelegen; behalve uit de genoemde vindplaatsen is er namelijk nog materiaal, opgedolven bij het bou wen van het gemaal De Domp, het ver breden van het Zomerrak, het graven van het Jachthavenkanaal, het afsteken van een perceel kleiland te Sijbranda- buren en het leggen van een kabel bij Deersum langs de straatweg. Een tweede bericht van de heer Van der Heide gold een ingraving in de zg. Tsjerkefinne te Goënga, een reeds eer der afgegraven perceel terpig weiland, ten Zuiden van de kerk gelegen, waar de eigenaar nu en dan voor eigen gebruik nog wel enkele wagens modder laat weg steken. Men had er nu skeletdelen van een groot rund opgedolven, en boven dien vele aardewerkscherven. Deze scher ven bleken ons uit de 12de of 13de eeuw te dateren, en daar zij nogal diep zater^ zal de afgegraven hoogte wel niet vee: ouder zijn geweest. Het is de vraag, of er toen nog oerossen in Friesland rond liepen; wij zijn benieuwd, wat de des kundigen van het Leids Museum voor Natuurlijke Historie over de door ons opgezonden beenderen hebben te zeggen! Een andere oudheidkundige uit de om geving van onze stad, die het Museum niet vergeet, is de heer Sch. de Boer uit Oppenhuizen. Wij verkenden met hem al eens het geheimzinnige oord aan het Hommertser Oudhof, waarvan de naam al wijst op een verdwenen dorp, dat in oude registers nog bedoeld schijnt te zijn onder de naam Wolprandskerke. Het doel van onze tocht was toen een uit zoden opgezette, flesvormige put. De water stand was te hoog, en de bodem te ver, om de inhoud te kunnen bergen. Enkele aardewerkscherfjes wezen op de 13de of 14de eeuw, en enig baksteenpuin sprak al een niet minder duidelijke taal. Het eigenlijke kerkhof schijnt intussen wel aan de golven ten offer te zijn gevallen; oudere tijdgenoten herinneren zich wel eens over doodkistplanken in de wal van de Noordelijke oever te hebben horen spreken, zoals dit ook het geval was met het Oudkerkhof aan de Roekoe, een zusje van Wolprandskerke, waarvan wij de naam helaas niet weten. De laatste vondstmelding van de heer de Boer betrof 12- of 13de eeuws aarde werk, gevonden in het land van de heer J. M. Nauta, tegenover de boerderij ’t Op te Oppenhuizen. Het vertelt ons, hoe de dorpen in ’t Friese waterland na het jaar 1000 ontstonden, toen de bedijkingen de toegang tot venen en moerassen openden en ’t bevolkingsoverschot van de hogere kleigronden daar een bestaan trachtte op te bouwen. Wegen bestonden er niet, alles ging te water, vandaar dat dorpen als Oppenhuizen en Uitwellingerga, Jut- rijp en Hommerts oorspronkelijk langs vaarten gericht stonden en uitsluitend Bolswarderweg 16, van Leeuwarden, Die- penbrockstraat 9; Wouter Kroon, rijks- ambtenaar, Harinxmakade 23, van Leeu warden, A. v. d. Neerstraat 28; Lamber- tus W. Tillema, leraar M.O., Jachthaven straat 31, van Leens A 176; Johannes Mulder, boekhouder, Jachthavenstraat 6, van Joure, Midstraat 74; Maria L. C. Flo- tat, echtgen. van L. D. Terlaak Poot, zonder, de Bourbonstraat 106, van Den Helder, Gravenstraat 72; Uilkje de Jong apoth. ass., Kleinzand 87, van Leeuwar den, Insulindestraat 182; xKlaas de Jong monteur P.T.T., E. Halbertsmastraat 74 van St. Nicolaasga 309; Lambertus Fer- werda, handelsbediende, Gysb. Japiks- straat 24, van Zweden; Zwaantine H. Goodijk, verpleegster, Graaf Adolfstraat 6, van Groningen, O. Ebbingestraat 49a; Gerrit Posthuma, schilder, IJlsterkade 1? van Harlingen, Zeilmakersstraat 19; Wil helmina L. Bruins Slot, zonder, IJlster kade 24, van Hoogeveen, Kanaalweg 73; Johanna Boersma, wed. van D. Stil, zon der, le Steenklipstraat 3, van Harlingen, St-Jakobsstraat 7; xPiet J. Krediet, surn. Rijksbel., Stationsstraat 66, van ’s-Gra- venhage, Laan van Eik en Duinen 213; Adriana M. A. van Deurzen, rel., Dr Boumaweg 3, van Amersfoort, St. An- driesstraat 5b; Sijtske van der Zee, dienstbode, Dr Boumaweg 3, van Greon- terp, Dorpsweg 5; Ettje Halbertsma, 1.1. verpl., W. Noorderhorne 1, van Lioes- sens F 34; Wijpkje Kwast, hulp in de huishouding, Westersingel 54, van Leeu warden, Helmersstraat 15; Annigje Kruis, wed. van W. Muurling, zonder, Wester singel 1, van Oppenhuizen 2; Simon van Asperen, zonder, IJlsterkade 24, van Zwolle, a. b. Pannek.dijk 22; Gerhardus C. Gruper, zonder, IJlsterkade 24, van Deventer, a.b. Korte Zandstraat 21; Rigtje Bouwer, hulp in de huishouding, Bols warderweg 16, van Heerenveen, de BI. v. Scheltingaweg 5; Hermannus G. Klos, zonder, IJlsterkade 24,van Hasselt a.b., briefadres D 147; Maria B. Siemonsma, dienstbode, Priorstraat 18, van Bruns- sum, Torenstraat 64; Jan D. G. Brand- sma, landbouwer, Willemstraat 26, van Rijnsburg, Vliet NZ 10; Wietske Kluin, kamermeisje, J. W. Frisostraat 2, van Hoorn, Koepoortweg 3; Jouke Tijmstra, zonder, Singel 32, van Rhenen, Cunera- weg 12; Hendrikje Vonk, echtgen. van T. van der Hoek, zonder, Giekstraat 34 van Hardegarijp 129; Harry S. Poiesz, zonder, Ged. Pol 24, van Bolsward, Gr. Dijlakker 40; Suzanna I. van Sandwijk, zonder, IJlsterkade 24, van Amsterdam Sleutelbloemstraat 201; Jan van Sand wijk, zonder, IJlsterkade 24, van Am sterdam, Sleutelbloemstraat 201; Jantje Ooms, zonder, IJlsterkade 24, van Am sterdam, Damrak 62a; Jeltje Spitse, buf fetjuffrouw, Lemmerweg 3, van Rotter dam, Delistraat 20a; xSjouk Kooij, wed. van J. Nieuwenhuis, zonder, Dr. Kuyper- laan 5, van Bolsward, Hoogstraat 30; Ja kob Bos, service man, Maststraat 6, van Tirns 70; Johannes Lenten, zonder, IJl sterkade 24, van Amsterdam, Haar lemmerweg 187 III; Jacob Tigelaar, zon der, IJlsterkade 24, van Amsterdam, Damrak 62a; Hotze de Jong, zonder, IJlsterkade 24, van Amsterdam, Schol lenburgstraat 51; Hillegonda Brevoord, zonder, IJlsterkade 24, van Amsterdam, Damrak 62a; Harry Beunen, zonder, Dr Boumaweg 8, van Amsterdam, le Hel- IJlsterkade 24, van Zelhem, Pr. Beatrix- straat 28; Wietze Faber, notarisklerk, W Lodewijkstraat 19, van Uitwellingerga 16; Wijbe Hempenius, matroos, le Zomerrak- buurt 5, van Rotterdam, Schiedamseweg 8b; Neeltje Bravenboer, verkoopster, le Zomerrakbuurt 5, van Rotterdam, Schie damseweg 46b; xUiltje Wiersma, ass. accountant, Giekstraat 26, van Folsgare 32; Lourens D. Terlaak Poot, leraar, de Bourbonstraat 106, van Amsterdam, Oos- terpark 33hs; xHendrik Beers, metaal bewerker, Kleine Kerkstraat 5, van Leeuwarden, Roekstraat 27; Wijtske de Boer, gezinsverzorgster, Ubbo Emmius- straat 24, van Leeuwarden, Gr. Kerk straat 18; Sjoerd Wagenaar, empl. P.T.T., Jachthavenstraat 31, van Rotterdam, Ber- kelselaan 79b; Ettje Rienstra, echtgen. van A. J. Deinse, zonder, Dr. Kuyper- laan 25, van Arum, v. Camminghaweg 63; xHermanus J. van der Auwera, kell- ner. Marktstraat 23, van Zeist, le Dorps straat 28; Maria C. T. van Zijl, klooster zuster, Dr Boumaweg 3, van Amsterdam, le Oosterp.straat 179; xWieger Jellema, fabrieksarbeider, Jan van Nassaustraat 22, van Terzool 9; Gerben Terpstra, zon der, Jan van Nassaustraat 22, van Terzool 9; Botje Hjjlarides, handwerkonderwij- zeres, le Oosterkade 48, van Spannum 93; xKwie Nio Oen, wed. van Willem de Jong, zonder, Korte Veemarktstraat 6 van Indonesië; xKarel van Tongeren, zonder, Korte Veemarktstraat 6, van In donesië; Jacoba Lapré, zonder, Korte Veemarktstraat 6, van Indonesië; xAugus ta Thiel, wed. van Norman Tophoven, zonder, Korte Veemarktstraat 6, van In donesië; xJuliette C. Elisha, echtgen. van W. H. van der Haas, zonder, Korte Vee marktstraat 6, van Indonesië; Hijlkjen van der Horst, kinderverzorgster, Paral lelweg 17, van Amsterdam, St. Lucien- steeg 27; Rinskje van Manen, wed. van van Houten, zonder, Anna Paulowna- straat 3a, van Drachten, Noordkade 82: Rikkert Bousema, bouwkundige, Jacht havenstraat 35, van Midwolda, Noor- derstraat 51; Njaenkjen Sijbesma, zonder, Priorstraat 26, van Idskenhuizen 117. X gezin. De bollenplanters van de dienst lande lijke eigendommen te Apeldoorn hebben Dinsdagmorgen lelijk op hun neus ge keken. Zij zijn Maandag nl. begonnen met het poten van bloembollen in het na tuurpark Berg en Bos, dat men het vol gende voorjaar in een tweede Keukenhof wil herscheppen. Ruim 130.000 bloembol len zouden daarvoor worden gepoot. Dinsdagmorgen kwam men echter tot de ontdekking, dat een groot gedeelt van de op de eerste dag aangelegde perken vol komen was omgewroet. Spoedig bleek dat een everzwijn daar schuldig aan was geweest. Het dier had het niet bij om- wroetei gelaten, maar een gedeelte van bet uit de oorlogsjaren welbekende voed sel opgevreten In allerijl werden tien ja- mersstraat” 309III; Hans Brevoord, zonder, gers bijeengetrommeld en die trokken IJlsterkade 24, van Amsterdam, Damrak 62a; Douwe Dijkstra, zonder, W. Noor derhorne 1, van Lemmer, Schoolstraat 14; Johan van Dijk, zonder, IJlsterkade 24, van Delfzijl, de Ruyterstraat 8; Joukje Hamersma, verpleegster, le Selfhelp- straat 7, van Zeist, Amersf. weg 56; Jan Hoek, zonder, Singel 32, van Burum, Ro- zemastraat 22; Klaas H. Lok, landarbei der, 3e Frittemahovenstraat 10, van N.O.- Polder, IJzerpad 10; Izaak W. Mulder, musicus, Jachthavenstraat 6, van Joure, Midstraat 74; Johannes Ooms, zonder, leren étuitje, inh. postzegels, B. Reit- sma, p/a. Graaf Adolfstraat 2G; sleutel, Jonk: ans, Kloosterdwarsstraat 64; blauw-grijs kinderwantje, Spoelstra, Kleine Kerkstraat 19; damesglacé (R.) m. groen riempje, Douma, Looxma- gracht 19; beige damesglac4, Graafstra, IJlsterkade 13; boord v. overhemd (crème), van Aalderen, Looxmastr. 1; bruin leren handschoen, A. Vaartjes, p/a wachtpost Overweg Parkstraat; steek- sleutel no. 6, Boot, Martlniplein 8; wol len want (bruin zalmkleurig), de Jong, Geeuwkade 26. Gedeponeerd aan het Bureau v. Poli tie: grijze handdoek; groen gevlamd vul potlood; capuchon v. regenjas; gele he renhandschoen; z.g. Llpsssleutel (Zeiss- Ikon); groene regenjasceintuur. Tweede klasse: Huitema—IJ. Kroes d. SluisDijkstra 02; H. de IL BRENNTNKMEYER ZONEN De eerste wollen wanten z(jn er weer. Aangegeven van 19 October tot 27 October 1954 sleutel, de Groes, 3e Woudstraat 3; enige pakjes zeep, bakkerij „De Koren bloem”, Galigastraat; pijp, de Jong, Kruizebroederstraat 7; motorbril, S. Twijnstra, Folsgare; broche met steen tjes, Bil, Joh. Willem Frisostraat 115; rood-wit kindertasje, Fokkema, Bothnia kade 20; vulpen in étui, sjaal, leren handschoen en rood beursje, van der Bos, le Woudstraat 31; z.g.a.n. blauwe dameshoed, Dijkstra, Parkbuurt 38; schaar, de Boer, Koopmansgracht 9; wollen gestreepte sjaal, Japke Faber, Kerkgracht 17; bankbiljet, Brennink- meijer, Leeuwenburg; bruine dames- beurs m. inhoud, drogisterij Meinder- sma, Grootzand; zakmesje, Frans Meijer, Grootzand 75; dameshorloge, Holkema, Wassenberghstraat 56; speldje KNGV, Rienk Kamstra, Priorstraat haak v. betonijzer, Scholten, le Steenklipstraat 37; beurs met inhoud, Theo Elsinga Hopperstraat 13; ballpointpen, Frans Sinnema, Fred. Hendrikstraat 42; nieuw vulpotlood In doosje, van Hout, Singel 37; padvindershalsdoek, Japie de Jong, Schwartzenberghstr. 19; grijs jongens jasje, Dantuma, Waling Dijkstrastraat 6; groen damesbeursje inh. sleutel etc., Zoethout, Grootzand 60; grijs gestr poesje, Visser, de Bourbonstraat 124; manchester broek. Krol, Schoolstraat 20 medaille Elfmerentocht, Sietsma, Bosch- gracht 1b; rozenkrans, de Vries, Oude Koemarkt 24; muntbiljet, F. Jansen. Oosterwierum 129; rood zijden sjaaltje, Theo van der Zweep, Looxmastraat 1; halskettinkje met kruisje, Riemersma. Kapelstraat 33; paar damesglacé’s, de Vries, Graaf Adolfstraat 24; armbandje (n. met.), Edel, Troelstrakade; rozen krans in étui, W. Sierdsma, Gauw 86, ring met 3 sleutels, Posma, winkelier, Wijde Noorderhorne; rood beursje met inh., van der Poel, Boeierstraat 18; cy perse poes, Dierenasyl, Korte Vreugde; u vliegt n11 Hnnrde**as Donderdag 28 October. Evangelisatie* samenkomst In de Bapt. kerk, W, Lodewijkstraat. 's Avonds 8 uur. Spr. Ds. Huizinga van Hengelo (O.) Zang van Kees Deenik, enz. Donderdag 28 October. Lezing met de* monstratie Cosmetica Dr. van der Hoog over moderne huidverzorging en make-up, 's avonds 8 uur in Restaurant „Plso”, Parkstraat, on der auspiciën van Parfumerie Holly wood. Donderdag 28 October. V.A.D.V. Lezing te houden door Dr. J. M. Lodewijks, Bioloog te ’s-Gravenhage. Onder werp: „Een jaar natuurleven In en om het water”. Hanenburg, 8 uur. Donderdag 28 October. Kunst aan Allen Sneek. Opvoering van „Wel te ma ten”, door Rotterd. Toneelgezel schap, Dir. Anton Ruys. Zaal uit verkocht. Donderdag 28, Vrijdag 29 en Zaterdag 30 October. „Advendo”-bazar in Aere Perennius. Vrjjdag 29 t/m Zondag 31 October. Amicitia Theater Sneek. 's Avonds 8 uur en Zondag tevens te 5 uur „Fanfaren der Ehe”. (Huweljjks- trompetten) Zaterdag 30 October. Amicitia Theater Sneek. ’s Middags te 2 uur brengt het bekende Amsterdam", Kinderto- neel de vrolijke lotgevallen van „Bulletje en Bonestaak”. Zaterdag 30 October. Klaverjas-partfl in Café „Gaasterland”. Aanv. 8 uur. Maandag 1 November, ’s Avonds 8.15 uur in Rest. Piso vergadering Ama teur Fotografen. Maandag 1, Dinsdag 2 en Woensdag 3 November. Grote Radio-Show en Philips High-Fidelity-demonstratie in Rest. Piso, door Radio Bosscha. Dinsdag 2 Nov. Sneker Bestuurders* bond. Het Ned. Toneel speelt „Anna Christie”, ’s Avonds 8 uur in Amici tia. Zaal uitverkocht. Woensdag 3 November. S.J.A. Voor de Jeugd! Door de Jeugd! Gezellige Bonte avond in zaal Hanenburg. Aanvang 7.30 uur. Tongersdel 4 Novimber. Tetman de Vries mei nij programma yn it Ge- bou foar Kristlike Bllangen. Jouns 8 üre. Donderdag 4, Vrjjdag 5, Zaterdag 6 No vember. S.H.J. Herfsttournooi In Geb. v. Chr. Belangen, voor jongen» en meisjes van 12 t/m 2G jaar. Zie adv.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 5