F.V.C. hielp Snsek een handje mee Gelijke spelen van Velocitas en G.R.C. ver hogen de spanning aan de top Sjoerd Visser te Ijlst heeft Zaterdag de roeispanen neergelegd LEEUWENBURG - SNEEK Burgerlijke Stand Handbal Oeverzwal. I - IJ.V.C. I 1-8 Chr. Vacantiekoloniehuizen Bineamd al Ledenvergadering Ijsclub NeVoBo, afd. Sneek Heeg verpletterde Noordsche Schut Bondsvergadering K.N.V.B. Black Boys speelde nu voor St. Nicolaas Skooter raemde de Hommertser brêge S.H.C. meisjes overwonnen Olympus a (2-1) Ring Sneek van het C. J.M.V. Nijezijl-Oosthem e.o. Buitenland in het hort Uitslagen Nederland van alle kant Autobotsing to de Hommerts Predikbeurten GEREF. KERK SNEEK. CHR. GEREF. KERK SNEEK. W.Z.S. bevocht een gelijk spel (3-3) tegen M.S.C. Black Boys in de gevaarlijke zóne Ingez. Mededeling. Advertentie Ds. G. Friese Voetbalbond: RES 2—Black Boys 3 40. van 24 t/m Blauw Wit schoot. Heeg 2 verloor met 03. 7 7 7 7 7 7 9 8 6 9 8 8 6 6 5 7 5 6 5 6 7 5 6 5 7 6 6 6 6 7 7 2 5 4 3 1 6 6 5 4 3 2 6 5 3 3 3 1 5 6 6 6 5 6 6 8 8 8 6 8 8 8 6 6 5 6 4 6 4 5 6 4 0 4 4 2 2 Ter bondsvergadering van de K.N.V.B. is binnen de tijd van 10 minuten 26000 bijeengebracht voor het strijdfonds tegen de N.B.V.B. De nieuwe bestuursvoorstel len ter bescherming van de clubs tegen de actie van de profbond werden met al gemene stemmen aangenomen. Met 71 tegen 21 st. en 7 blanco werd op voorstel van het bondsbestuur besloten de beta ling van 2e, 3e en 4e klassers geval voor geval afhankelijk te stellen van toestem ming van het bondsbestuur. Dit geldt voor dit jaar, volgend seizoen is elke ver eniging vrij zich in de betaalde afdeling te laten indelen. O.parkers Helpman LSC Nicator Haren Friesland Q.V.C. VVT DWP Workum O.N.S. A.C.V. N. Schut Heracliden MSC GAVC Jubbega Olyphia Black Boys Bergum De reserves. 7 11 7 10 8 7 5 7 11 6 7 7 5 6 BI. Wit ’34 Heeg Poolster L. Zwaluwen 6 knapte. O.N.S. kon thuisbleven, omdat het veld van De Heracliden werd afge keurd. De stand is nu: Bineamd as postbisteller by de P.T.T. to Snits de hear J. de Vries fan Hom- dat met een schitterende merts. In skooter dy’t yn 'e rjochting Snits ried moast Sneontojoun remje foar in tsjinlizzer. Trochdat de as briek, rekke de chauffeur de macht oer it stjürkwyt en fleach nei’t er de brêge rekke hie in pear slaggen yn ’e rounte. De skooter woe net mear ride, mar de man mao- kearde neat. Velocitas Sneek GRC Z.w.einde Frisia FVr- Rood Geel De Kooi Harlingen Sfeenwjjk WZS DOG Sinds Sneek in 1932 de plaats van F.V.C. in de le klasse innam, en de Hulzumers naar de tweede degradeerden, hadden deze twee oude rivalen niet weer in competitieverband tegen elkaar in het veld gestaan. Daarom was er gisteren veel belangstelling toen ze elkaar na 22 jaar weer ontmoetten. De gasten waren evenwel niet tegen Sneek opgewassen. Vooral in de eerste helft waren de withemden, by wie Witteveen de l.binnenplaats van Ydema had ingenomen, overwegend sterker, hoewel dat in de ruststand (21) niet voldoende tot uiting kwam. Het feit echter dat twee van de vijf Sneker doelpunten door F.V.C. zelf gemaakt werden, bewijst wel dat de Huizumer verdediging in deze wedstrijd behoorlijk in het nauw werd gebracht. Op de gladde Wilhelminabaan in Leeu warden gaf scheidsrechter Velt Zondag morgen om 9 uur het beginsignaal voor de wedstrijd Olympus aS.H.C. Al dade lijk bleek dat S.H.C. voornemens was de kampioenen van vorig jaar goed partij te geven. Aanval na aanval werd onder nomen en na 10 minuten gaf D. Kussen- drager met een ver schot via de lat, S.H.C. de leiding. Olympus kwam sterk opzetten en wist door plaatswisselen de S.H.C.-achterhoede in verwarring te brengen. Uit vrije positie werd, vlak voor rust, de gelijkmaker gescoord. De tweede helft bracht goede aanvallen aan beide kanten en weer was het D. Kus» sendrager die hard en hoog doelpuntte. Het S.H.C.-doel werd in een slotoffensief nog eens onder druk gezet maar keepster J. Walinga wist alle moeilijke ballen goed weg te werken. Programma: 7 November. Technische dag Wilhelminabaan, Leeuwarden. De uitslag 25 in het voordeel van R. Geel doet vermoeden dat de zwartjes beduidend minder waren dan de gasten. Zo is ’t echter niet. In doorsnee waren ze in het veld beslist sterker, en vooral na rust kwam R. Geel er niet meer aan te pas. Maar de Boys wilden blijkbaar nu al voor St. Nicolaas spelen en gaven de doelpunten cadeau, waar van drie door hun eigen doelman wer den gemaakt. Direct nadat de bezoekers het spel hadden geopend, golfde de ene Sneker aanval na de andere op het FVC-doel af. Zes minuten hielden de verdedigers stand, maar in de zevende nam Sneek reeds de leiding uit een door Kootje be nutte strafschop, onze stadgenoten toe gekend doordat l.back Dijkstra bij een doorbraak van midvoor Bouma deze ten val bracht, 10. De gasten antwoordden met een pit tige tegenaanval, maar Stelpstra schoot in het zijnet. Sneek bleef echter sterker, maar de alleszins verdiende doelpunten bleven voorlopig uit, daar de meeste bal len over of naast werden geschoten. De groen-gelen verdedigden zich trouwens ook hardnekkig en zelfs gelukte het hun midvoor in de 38e minuut, indirect uit een hoekschop, de gelijkmaker te scoren, 11. Deze stand bleef tot kort voor de rust onveranderd, maar toch werd het nog 21 toen Roosenburg de FVC-ver- dediging doorbrak en daarna raak IJVC I trok Zaterdagmiddag naar Koudum om de stry'd op te nemen tegen Oeverzwaluwen I aldaar. Aanvankelijk kreeg de thuisclub met een penalty de leiding, doch 10 minuten later kwam de gelijkmaker. En ook in het verdere spel had IJVC het geluk mee. Bij rust was de stand reeds 15 voor IJVC. Daarna wist IJVC nog driemaal te scoren, zo- overwinnlng van 18 naar huis werd teruggekeerd. WYMBRITSERADEEL, 30 October 1954. G en: Foppe, z.v. Willem Jellema en Trijntje de Jong te Scharnegoutum. Getrouwd: Durk Pruiksi 2' jr. te Woudsend en Geertje Schilstra 23 jr. te IJpecolsga. Durk Gaastra 25 jr. te Jut- rijp en Gelbrig Zeilstra 26 jr. te Oppen huizen. Overleden: Hendrik Canrinus 54 jr. te Heeg (overl. te Sneek). Maike Visser 73 jr. te Woudsend (overl. te Sneek). OOSTHEM. De ledenvergadering van de ijsclub „Nijezijl-Oosthem e.o.” heeft Vrijdagavond alhier plaats gehad. Daar de voorzitter aanvankelijk niet aanwe zig kon zyn, opende de heer S. Zijlstra, vice-voorz., de bijeenkomst met een kort welkomstwoord. Hierna volgden de no tulen en het jaarverslag van de secre taris. Het bleek een goed jaar geweest te zijn voor de jonge ver. Men had ge profiteerd van de langdurige vorst van de vorige winter. Uit wijde omtrek was de jeugd gekomen om te genieten van de prachtige ijsbaan te Nijezijl. Ook wer den er verschillende rijderijen gehouden, waarvan de langebaanwedstrijd wel het mee^t in de smaak was gevallen. De penningmeester gaf verslag van de fi nanciën; de ontvangsten bedroegen f 1082,83, de uitgaven f 1285,67, een te kort dus van f 202,84. Doordat het be stuur alle materiaal had moeten aan schaffen waren de uitgaven ditmaal zo hoog. De commissie van contröle had alles in goede orde bevonden zodat de penningmeester werd gedechargeerd. De aftredende secretaris, de heer S. B. Feenstra, stelde zich niet weer herkies baar. Tot bestuurslid werd gekozen de heer W. Veeninga. Om de kas te ver sterken werd na brede discussie besloten om op 4 December een bazar te hou den. Ook de inwoners van Abbega en Folsgare zal worden verzocht hieraan hun medewerking te verlenen. Een bestuurs voorstel om het aantal bestuursleden uit te breiden vond weerklank in de verga dering. Bij acclamatie werden hiervoor gekozen mej. A. Zijlstra en de heren F. Buwalda, R. Feenstra, F. Bergstra en H. de Koe. Nadat nog verschillende plan nen voor de eventueel te houden rijde rijen in de aanstaande winter waren be sproken, sloot de voorz., de heer K. Hibma, deze gezellige vergadering, die door ruim veertig leden wae bezocht. Doordat de wedstrijd drie kwartier te laat was begonnen (de gasten hadden niet gedacht dat het zo ver rijden was naar Heeg) werd na de eerste helft di rect van doel gewisseld. Bij Heeg stond Speerstra toen in de achterhoede, om zo nodig doelman Dóuma behulpzaam te kunnen Zijn, terwijl de andere negen man wat voor ’t doel van de tegenpartij omsprongen. Jorrltsma, Lemstra en v.d. Tol brachten de stand op 80 en eerst toen gelukte het midvoor Bruins van N. Schut, door nonchalant spel van de Heger achterhoede, de eer te redden. Uit een corner van rechts kopte een det- N. Schut-backs de bal echter nog in eigen doel, zodat de eindstand 91 werd. Scheidsrechter van Gorkum had een gemakkelijke middag. niet zo goed af, want toen na zeven mi nuten spelen Jan Poiesz hard inschoot en keeper Kieftenbeld de bal onvoldoen de wegwerkte, was ’t voor Bosma een koud kunstje de score te openen, 01. Dit vroege succes was voor de thuisclub geen reden direct by de pakken te gaan neerzitten. Vooral de rechtervleugel scheen heel wat van plan te zyn, want na een fraaie voorzet van r.buiten Zwik- ker schoot eerst Meppelink goed in, 1—1 en kort daarna werd het op dezelfde manier zplfs 21, met welke stand ge rust werd. Na de thee ging W.Z. in hoog tempo los. De MSC-verdediging werd onder zware druk gezet en kon slechts met de grootste moeite, soms ten koste van de nodige corners, stand houden. Toch werd een corner MSC tenslotte nood lottig, want toen Joh. Walta de bal hier uit hoog voor ’t doel bracht, werd deze door de opspringende Bosma uit een wirwar van spelers hard en onhoudbaar ingekopt, 22. W.Z. bleef met succes doorhameren. G. Altenburg leidde 't der de doelpunt in. Na prima voorbereidend werk werd de bal achtereenvolgens door Jan Poiesz ingetrapt en Ingekopt, maar steeds werd hij geretourneerd, totdat Anton Poiesz met een fraaie omhaal de beslissende trap gaf, 23. De laatste 20 minuten liet W.Z. zich wel eens wat te veel in de verdediging drukken en de gelijkmaker ontstond tenslotte uit een corner, na een massale aanval der roodhemden, 33. Eén minuut voor het einde leek W.Z. evenwel toch nog te zullen winnen, toen de Gebrs. Poiesz tegen de paal knalden en de bal daarna in het veld terugsprong. Bij het nieuwe schot kwam hf echter net aan de voor W.Z. verkeerde kant van de paal terecht, zodat het toch 33 bleef. SNEEK, van 24 t/m 30 October 1954. Geboorten: Henderik, z.v. Benedictus van der Veer en Cornelia Petstra. Pe- tronella Maria Johanna, d.v. Barend Kuypers en Petronella Maria Timmers. Harmen Jacob, z.v. Job Efdée en Sietske van der Zee. Hinderkien Willemke, d.v. Nanno Huisinga en Derkien de Vries. Johannes Petrus Franciscus, z.v. Nico laas Theodorus Maria Klooster en Em ma Geertruida de Boer. Dorothea, d.v. Haije van Koningsveld en Trijntje Dou- ma, van Heeg. Ondertrouwd: Jelle Witteveen 29 jr. en Hiltje Reen 22 jr. Feike Kuipers 22 jr en Botje Vellinga 21 jr. Arend Bosma 28 jr. en Elske Jillings 28 jr. Theodorus Martinus op ’t Veld 25 jr. en Maria Jo anna Huiberts 23 jr. Gerard Broersma 24 jr. en Tryntje van der Meulen 24 jr. Jan Koenen 25 jr. en Anke Koenen 22 jr. Jan Jacob Hofstra 33 jr. en Corne lia Hendrika Johanna Branger 28 jr. Getrouwd: Feite Dirk Halbertsma 28 jr. en Jantje Oppenhuizen 26 jr. Kor- nelis Smink 26 jr. en Akke Bergsma 25 jr. Jan Jurjen Suiter 31 jr. en Uilkje de Jong 26 jr. Gerardus Johannes Dijs 29 jr. en Wilhelmina Montijn 28 jr. Overleden: Tryntje Wesselius 69 jr., echtgen. van Arjen Canrinus, van Wor kum. Louisa Asselman 85 jr., echtgen. van Taede Banning. Hendrik Canrinus 54 jr., echtgen. van Romkje Haringa, van Heeg. Maike Visser, 73 jr., wed. van Klaas Hoekstra, van Woudsend. Korne- lis Landmeter 78 jr., wedn. van Hiltje Harmsma, van Boornbergum. Ook de tweede helft zette in met een krachtig offensief van Sneek. Enige malen gelukte het de gasten het gevaar ten koste van hoekschoppen af te wen den, maar in de negende minuut kwam de Sneek-aanval zo fanatiek opzetten, dat de vyandelyke verdediging in ’t nauw raakte en l.back Dykstra de bal in z’n eigen doel schoot, 31. Drie mi nuten later voerde Kootje met een vol treffer de voorsprong tot 41 op, maar daarna begon het spel van Sneek wat af te zakken. F.V.C. kreeg daardoor wat meer bewegingsvrijheid, wat in de 27e minuut een doelpunt, door de l.buiten gescoord, tot gevolg had, 42. Hieruit putten de Huizumers de moed nog eens alles op alles te zetten, maar verder dan tot enkele corners wisten ze het niet te brengen. Tegen het einde gooide Sneek er weer een schepje op. De verdediging van de tegenstanders werd overmand met het gevolg dat Dijk stra bij een wanhopige poging om te redden de bal nogmaals in z’n eigen doel deed belanden, 5—2. Met deze stand liet de goed leidende arbiter Roorda de ploegen inrukken. H. BRENNINKMEYER ZÓNEN Kom geheel vrijblijvend eens kijken! Uitslagen 30 October. Heren 3e klas: SVC 3TGP 3 02; Dames 3e klas: VIOS 2TGP 2 02; CZN 3—TGP 1 1—2; Heren 2e klas: NOH 2— ZONA 2—1; DVC 1—SVC 2 1—2; VIOS 2—UD 2 0—2; Dames 2e klas: SVC Sen.— RKVC 2 0—2; ZONA—SVC 2 2—1; NOH 1—DVC 2—1; Dames le klas: VIOS 1— CZN 1 2—1; Heren le klas: NOH 1— RKVC 1 2—1; TGP 1—VIOS 1 2—0. Zaterdag 6 November a.a. geen volley- Heeg— Noordsche Schut was in de laatste helft een spel van kat en muls. De eerste tien minuten gaven de gasten nog enigszins partij, maar daarna was Heeg steeds In de meerderheid. N. Schut dat met drie invallers speelde, heeft niet veel goed voetbal laten zien. De voor hoede was zeer zwak en de Hegemer achterhoedespelers fungeerden in de laatste helft dan ook meer al. toeschou wers dan als' voetballers. De rust ging in met 30, door doelpunten van r.- binnen Jorritsma, mldv. Lemstra en 1.- binnen v. d. Heide, uit voorzetten van de beide vleugelspelers v. d. Tol en Zyl- stra. le klasse B: DOSGo Ahead 22, Zwolse BoysVolewijckers 01, Rig- tersbleekVeendam 41, Stormvogels EDO uitgesteld, AjaxEnsch. Boys 3—2. In het Gebouw v. Chr. Belangen ver gaderden vorige week de afdelingen van de Ring Sneek van bovengenoemd Ver bond onder leiding van ds. Stap van Op penhuizen. Na een hartelijk welkomst woord tot de vele aanwezigen, gaf deze aan de heer de Boer van Abbega gelegenheid tot het houden van een inleiding over Psalm 32. Daarna sprak de districtssecretaris, de ..eer B. Zwaag- stra, over de vraag: „Hwerom bin ik lid fan de C.J.M.V.?” Spr. merkte op, dat er verschillende soorten leden zijn. Er zijn er, die men zo nu en dan maar eens ziet; anueren die alleen wat willen ontvan gen en nimmer iets geven; een derde groep wil gaarne alles mee regelen en heeft steeds de mond in beide handen, terwijl een vierde groep en dat is vaak de kleinste de kernleden zijn, van wie de vereniging het feitelijk moet hebben. Het karakter van onze vereni ging is dat wij de eerstgenoemde groe pen niet mogen uitsluiten; ook zij moe ten met het heilswerk van Christus be kend gemaakt worden. Op deze uiteen zetting volgde een geanimeerde bespre king. waarbij spr. op enkele vragen die per inging. Ds. Stap droeg daarop het presidium 'over aan ds. C. G. Wiegers, die zij voorganger hartelijk dankte voor het vele werk dat hij zich voor de ver. had getroost en de hoop uitsprak, dat hij zelf een goede tijd als voorzitter mocht mee maken. Een collecte voor het Ringwerk bracht ruim f 38 op. Toen de taxichauffeur Constatin Christoforos in Parijs een proces ver» loor, besloot hij dat dit de advocaat van de tegenpartij eens een beetje slaap moest kosten. Hij belde hem elke nacht twee keer op en hing op, zodra de ad» vocaat de haak van de hoorn nam. De geplaagde advocaat schatte, dat hy in totaal 800 van dergelyke telefoontjes had gekregen, toen Christoforos were} gearresteerd. De tenlastelegging luidde! verstoren van het telefoonverkeer. Ja kunt er volgens het Vrye Volk twesjgaM vc.oe krijgen in Frankrijk»*^* IJLST, 30 October. De gezondheids toestand begor een woordje mee te spre ken. De leeftijd van 66 jaar was bereikt en het werk als melkvaarder werd zwaar genoeg. Daarom had Sjoerd Vis ser besloten bij het einde van de zo merdienst (het tweemaal per dag afhalen van de melk van de boerderijen) zijn taak als melkvaarder te beëindigen. Toch heeft het moeite gekost een taak van jongsaf aan vervuld af te bre ken. Reeds op 9-jarige leeftijd was Sjoerd in de vaart gekomen. Zoals dat in vroeger jaren ging, toen er nog geen leerplichtwet bestond. Vooral de schip perskinderen hadden het moeilijk. Wan neer de winter voorbij was en de schip pers de touwen weer losmaakten, moes ten de kinderen mee, omdat het gehele gezin meestal het schip als woonplaats had. Ook Sjoerd’s vader was schipper, had domicilie in Jutrijp en op 9-jarige leeftijd moest Sjoerd van school af om meê te varen. Of de kinderen dan nog niet voldoende konden schrijven en re kenen was van minder belang, ofschoon men in later jaren het gemis daarvan terdege zou merken. Voor de strijd om het bestaan werd alles ingezet. Dit duur de tot Sjoerd voor Zijn nummer in mili taire dienst moest gaan. Het speet vader Visser heel erg, doch Sjoerd was er blij om, want het was reeds tot heir door gedrongen dat hij een achterstand had in te halen, vooral in schrijven, lezen en rekenen. De militaire dienst werd in dit opzicht ook ten zeerste benut en nog heden is de 66-jarige daar zeer dank baar voor, de gelegenheid te hebben aangegrepen om nog iets van deze on misbare kennis op te doen. Bij zijn te rugkeer in het burgerleven begon hij met melkvaren voor de firma Lankhorst van Osingahulzen. Van drie grote bedrij ven, gelegen tussen Ijlst en Osingahui- zen, bracht hij de vele bussen melk die hier dagelijks gereed stonden, naar de fabriek. Ook toén hij trouwde en van Jutrijp naar IJlst verhuisde, hield hij deze dagtaak aan, omdat dit evengoed ging van IJlst als van Jutrijp. In 1914 werd dit melkvaren beëindigd en ging hij over tot het varen van hout voor de firma Nooitgedagt. In Augustus 1914 moest deze functie worden neergelegd Grote in de derde klas achterwege, maar de drie gelyke spelen bewijzen voor de zo veelste maal, dat het krachtsverschil in deze afdeling uiterst gering is. Het beste resultaat behaalde deze Zondag lijstaan voerder Rood Geel, dat Black Boys op eigen terrein met royaal verschil (25) versloeg. De zwartjes zakten door deze nederlaag naar de voorlaatste plaats en moeten zo langzamerhand de noodvlag hijsen. De Kooi, nummer twee op de rang lijst, had het in Grouw vrij wat moeilij- ker. De Jousters kwamen met 43 nog juist met de hakken over de sloot, even als trouwens runner up Steenwijk. dat hekkensluiter Bergum met een 54 ne derlaag naar huis zond. Met Harlingen en WZS ging het niet zo voorspoedig. De Havenstadbewoners brachten het in Jubbega niet verder dan een bril en onze stadgenoten moesten in Meppel toezien, dat MSC van de zes doelpunten de helft maakte. Overigens geen slechte prestatie van de zebra’s, want MSC is in eigen huis niet voor de poes. DOG en Olyphia tenslotte deelden in Wolvega met 22 de punten, wat ook een normale uitslag is. Black Boys op de voorlaatste plaats. verrassingen bleven deze keer le klasse A: GVAVBlauw Wit 10, VitesseEnschede 10, HaarlemVSV 22, AGOVVWageningen 30, Leeu warden—HVC 3—2, DWS—Elinkwijk 3— 0. In de res. le klas eindigde de belang rijke ontmoeting tussen de kopploegen Heerenveen 2 en Leeuwarden 2 in een grote 40 overwinning voor de Pompe- blêdden, waardoor de spanning aan de top aanzienlyk werd vergroot. GVAV 2 won de derby tegen Be Quick 2 met 21 en Velocitas 2 klopte Emmen 2 voor ei gen publiek met 31. L’warden 2 Heerenv. 2 Velocitas 2 GVAV 2 Sneek 2 SCHARNEGOUTUM. Het was een goe de gedachte van onze jonge afdeling van de Ver. tot Stichting en Exploitatie vap Chr. Vacantiekoloniehuizen in Neder land, om een filmavond te organiseren. Het was jammer dat „Elim” maar matig bezocht was Donderdagavond, toen de voorzitter, de heer Tuinstra, de samen komst opende. In zijn openingswoord ver klapte spr. dat eigenlijk de heer J. v. d. Molen de actie alhier aan het rollen heeft gebracht en ook deze filmavond voor elkander heeft gemaakt. Ook werd de propagandist Knol welkom geheten. Met klem betoogde spr. het goed recht der vacantiekoloniehuizen en het grote nut hiervan voor de zwakke niet zieke kinderen. Ook de heer Knol onderstreep te dit nog eens duidelijk, terwijl de prachtige film, over dit mooie werk, heel duidelijk de fraaie resultaten liet zien. Dit streven verdient aller steun. Geen ouderpaar mag zich hiervan afzijdig hou den. Als ontspanning werd de film: Vals beschuldigd, vertoond. Intens werd met de belevenissen van een trouwe herders hond meegeleefd. Een tragedie met een blij slot. Voorts was er nog een lach- filmpje, dat de vrolijke stemming er in bracht. De heer Knol sloot met dank gebed. In de Amsterdamse Apollohal is Don- derdagavond een deel van de vloer be zweken. Oorzaak: een show, gegeven door het Negerorkest van Lionel Hamp, ton. Tweemaal vierduizend enthousaste. lingen zijn erbij geweest en ztf hebben er uren achtereen geluidsexplosies mee gemaakt die hun door merg en been zijn gegaan. Hampton, koning onder de vibrafonisten, met zyn een en twintig medewerkers een band vormend die stampt als een zware locomobiel, had er als vanouds plezier in. Ook en vooral toen achtereenvolgens zes vloerbalken het onder de druk van de hossende mas» sa begaven. (Vry'e VoHefc, V.V.T. verspeelt kostbaar punt. In de vierde klas moest VVT, enigens- zins tegen de verwachting, de halve winst aan het bezoekende Workum la ten. Ook hier was de uitslag 11. Toch verdrong de club uit Twyzelerheide door deze uitslag D.W.P. van de tweede plaats. DelfstrahuizenQVC werd we gens terreinafkeuring uitgesteld. Ntfland Delfstrah. Surh.veen Het begin was overigens hoopvol voor de Boys, want al spoedig wist Rien- stra op handige manier met een boog- balletje de R. Geel-doelman te passeren, 10, en bijna was het weer raak toen hij even daarna hard tegen de paal knalde. Uit een corner maakte R. Geel eerst gelijk, toen de bal via Tinga in het doel rolde, maar ze kwamen wel heel goedkoop aan de leiding toen Bos, geheel onopzettelijk, hands maakte en de strafschop door Spoelstra benut werd, 2— 1. Dit doelpunt deprimeerde de zwartjes blijkbaar, vooral doelman Nota, die er volkomen uit was. Bij een tam schot ving hij de bal niet klemvast en via zijn handen werd het 31. Na de rust kregen de zwartjes de wind mee en de ene aanval na de andere golfde op de R. Geel-veste af. De bezoekers kwa men er practisch niet meer aan te pas' en het was invaller de Jong die met een prachtschot de achterstand tot 32 ver kleinde. Bijna was ook de gelykmaker daar, maar via de paal ging de bal naast en v. d. Laan had beslist pech toen hij uit een wirwar van spelers hard tegen de doelman schoot. Geheel Black Boys trok naar voren, maar de doel punten kwamen aan de andere kant, toen doelman Nota tweemaal echter el kaar de bal in eigen doel sloeg waar door de stand 52 werd. Een gemakke lijke overwinning voor de gasten. Black Boys speelde met invallers voor Veld man en de Groot, Door uitstékt id werk van keeper Het- tinga hield Heeg 2 in dé eerste hélft stand, zodat met blanco stand gerust werd, maar daarna moest ze zwichten voor de sterkere Zeerobben I. De nog jeugdige voorhoede van Heeg was wel niet slecht, maar ’t goede schot ont brak. De Elftalcommissie had r.back Wüst nu als midvoor opgesteld, maar hy voldeed daar niet en ging daarom weer terug naar zijn eigen plaats. Doch ook hij kon niet verhinderen dat de be zoekers driemaal scoorden. Een compli ment voor doelman Hettinga, hfl was -de beste sneler van 1 veld. de roei- of zeiltocht van IJlst Osingahuizen. Met de baas werd praat en succes werd geboekt. De auto kwam. Al spoedig met aanhangwagen. En bijna 10 jaren lang kon Visser nu zijn melk afzetten bij de draaibrug al hier; daar worden de bussen overgela den op de auto, die er voor zorgt dat ze op de fabriek komen. En nu is Zaterdagavond de laatste tocht volbracht; de roeispanen zijn neer gelegd. Ongetwijfeld zullen de twintig boeren die hij elke dag bediende en wier belangen door hem op keurige wijze werden behartigd, deze accurate melk vaarder missen. Het ligt in de bedoeling hem binnenkort nog aan de fabriek te Osingahuizen te huldigen voor deze vele jaren moeizame doch trouw vervulde ar beid. koplopers in, maar zyn achterstand is nog te groot om direct van een serieuze candidaat te kunnen spreken. In nog meerdere mate geldt dit voor Frisia, dat een verdienstelijke 20 zege in Haren boekte. HelpmanLSC werd afgelast. 13 12 11 9 7 7 wegens het uitbreken van de eerste we reldoorlog. 3 jaren lang bleef Visser in militaire dienst om bij de overschakeling weer in het „varen” te komen bij de fir ma Nooitgedagt, tot de moeilijke crisis jaren kwamen en er weinig te „varen” was. Ook bij de firma Nooitgedagt was toen weinig werk en het grote aantal arbeiders was geslonken tot betrekkeltjk weinigen. In 1934 was er weer een kans als melk vaarder in dienst te komen bij de firma Lankhorst. Het leven van nietsdoen hing Visser al lang de keel uit en ofschoon de beloning voor deze nieuwe taak niet groot was, meende Visser, die van aan pakken wist en van „wrotten” hield, toch deze kans te moeten aangrijpen. Na 4 weken, toen hij eens met de baas over de lage „bezoldiging” ging praten, kreeg hij ook opslag en na een half jaar dienst werd hem reeds een volledig, loon uit gekeerd. Het waren zware reizen, voor al bij minder mooi weer en daarbij voor al in de zomer lange dagen. Van ’s mor gens half zes tot ’8 middags twee en dan ’s avonds van half zes tot ongeveer 12 uur. 's Winters wanneet het ijs was kwam de auto. Tot bij Visser de vraag rees: waarom in de zomer de auto niet evengoed? Wat zou dat een vergemak kelijking zijn en korter arbeidsdagen geven. Want wanneer de melk van de boeren was opgehaald, kwam het nog: van IJlst naar ge- In persoanenauto dy’t op wei wie nei de Noard-Eastpolder, soe yn ’e Hom merts om in stilsteande bus fan de Z. W.H. hinne, krekt op it stuit dat der in tsjinlizzer fan de oare kant kaem. In botsing koe net ütbliuwe, mar persoan- like öngelokken kamen net foar. De auto dy’t yn ’e rjochting Snits ried, en hweryn in breidspear siet, seach der noch al hwat raer üt en woe net mear ride. De oare koe op eigen krêft fierder. De skea hawwe se ünderelkoar regele. Z.w.einde 2 Be Quick 2 Achilles 2 Emmen 2 O.parkers 2 Grote zege voor Heeg. bleef in de derde klas van het Zaterdagvoetbal lijstaanvoerder, om dat Poolster bij de Zwaluwen in Leeu warden niet verder kwam dan een gelijk spel (1—1). De Spijkster club zakte Gaastmeer: ’s avonds 7.30 uur Ds. J. W. Bruinsma. Collecte Kerkvoogdij. Hommerts: 's avonds 7.30 uur Ds. de Noo. Nijland: ’s avonds 7.30 uur Ds. Prins. Oppenhuizen: ’s avonds 7.30 uur Ds. Stap. Extra collecte Diaconie. Woudsend: ’s avonds 7.30 uur Ds. Kra nendonk. Oosthem: s avonds 7.30 uur Kaastra. IJlst: 's avonds 7.30 uur Ds. B. Albada. 's Avonds 8 uur Ds. N. Brandsma. NED. HERV. KERK. Noorderkerk: ’s avonds 8 w- Ds. E. N. van Loo. Zuiderkerk: ’s avonds 8 uur Ds. G. J. de Leeuw. Woensdag 8 November Dankstond voor het Gewas. Zwaagwesteindé, dat overigens geitjes (met 10) van Friesland won, liep hierdoor een punt op de Groninger Leuke, gezellige modellen van een. uitstekende kwaliteit en voor prijzen die U zeker zullen meevallen. W.Z. speelde zich Zondag in Meppel op het knusse maar zwaar te bespelen veld tegen de ditmaal In het rood ge klede thuisclub naar een moeilyk, maar zeker verdiend gelijk spel. In deze harde maar sportieve stryd veroverden beide ploegen om beurten ’t initiatief, waar bij zich voor beide doelen tal van hache lijke momenten afspeelden, zodat het voor de tairyke bezoekers een zeer spectaculaire wedstrijd was. M.S.C. trok het eerst ten aanval, maar dit prille gevaar werd ten koste van een corner bezworen. Aan de andere ma-1 zelfs naar de derde plaats, daar Heeg door een monsterzege (91) op N. Schut zijn doelgemiddelde geducht op- Het was gisteren voor Sneek maar een beste dag. Zelf wonnen de withem den met 52 van FVC, terwijl belde concurrenten een kostbaar punt ver speelden. Dat verlies van GRC (11 tegen Oosterparkers) was geen verras sing), doch dezelfde uitslag bij VelocitasNicator des te meer. Zelfs de meest verstokte Nicator-aanhanger zal dit resultaat 'niet hebben verwacht.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 2