altijd iets goeds I ADVERTEREN IS BOUWEN AAN DE TOEiu I i I I f TUSSEN WENEN EN PARIJS Kjr V Lezing en demonstratie Cosmetica dr. y. d. Hoog Jubilerende Scheidsrechters 1 1 «4 BUFFALO BILL op het Oorlogspad „DE TUD SIL ’t LEARE” op DINSDAG 9 NOV. 8 uur in Amicitia ZIJN UITVERKOCHT. B I *5 ■B De Zoon van de Burgemeester I I steeds iets uws n\ I 69 n’ed. Reisvereniging Afd. Sneek 49 Volksonderwijs Afdeling Sneek /j I45 po 34e F :u B I 45 il A SNEER: WIJDE BURGSTRAAT 13 3 De Feu illeton 1 Friso bouwt protestants ziekenhuis te Dokkum AMI CITI A THEATER - SNEEK 9 J M Maandag 1 Nov., ’s avonds te 8 uur, bren gen wij in slechts één voorstelling (Pony expresse) Buffalo Bill en Wild Bill Hickok in hun strijd zonder mededogen. f 39.75 Voetbalprogramma voor Zondag t f 39.75 - f. MAANDAG 8 NOVEMBER, 20 uur In de hoofdrollenCharlton Heston, Rhonda Fleming, Jan Sterling e.v.a. ra® bs 3 FRIESE VOETBALBOND Zaterdag 6 November. 7 November. Toegang boven 14 jaar Plaatijzeren SNEEK LEEUWARDEN kaarten I i De bouw van het Protestants Zieken huis te Dokkum is gegund aan het aan nemersbedrijf „Friso" te Sneek voor de som van 808.000. Dit bedrijf was de op drie na laagste inschrijver. Dit is het vijfde grote project dat door het aanne mersbedrijf „Friso” na de oorlog te Dok kum zal worden gebouwd. Vóór dit werk zijn door genoemd bedrijf namelijk ge bouwd de Chr. Ambachtsschool, het Chr Lyceum, de Chr. Landbouwwinterschool en het postkantoor. (Ons Noorden) Rood Boys; sterk glas, 3 voor Keukenuitzetten, prima kwaliteit zwaar emaille, in diverse kleuren voor radig, 21-delig 59 LEEUWENBURG 12 TELEFOON 2341 Res. 2e klas A: Sneek 4Lemmer 3; BI. Boys 3—R.E.S. 2; L.S.C. 4—W.Z.S. 2. 3e klas A: W.Z.S. 3—W.Z.S. 4; Black Boys 4De Kooi 3; R.E.S. 3Sneek 5. Junioren Hoofdafd.: DrachtenSneek. Ie klas A: L.S.C. laDe Kooi la; BI Boys laR E.S. la. 2e klas A: L.S.C. 2aSneek 2a; Sneek 3aRenado la; Blauwhuis laW.Z.S. la Junioren B, Afd. M: Sneek 1b—Black Boys 1b. dat je ook dit serieus neemt. Maar luister Rob. Als jullie van elkaar houdt, is het geen bezwaar dat je elkaar niet alle da gen ziet. Met de weekeinden kun je over komen, en met de trein is het drie kwar tier van Rotterdam naar hier. Je gaat daar ginds goed verdienen, veel meer dan hier. Het is een grote zaak, en meneer Souterius wil je opleiden tot vertegen woordiger.Rob leefde op. „Ja, dat is niet zo gek. Jij hebt wat velen niet hebben, beschaving en goede manieren, van thuis meegekregen. Sou terius heeft heel goede merken, Merce des, Jaguar, Buick, het duurdere genre Met jouw naam en jouw manieren kom je daar wel in. „Ik vind ’t heel mooi”, zei Rob naden kend, „maar vind u me niet ondankbaar Ik heb bij u veel geleerd en ik werkte hier prettig. En ik vind het geweldig van u, dat u me nu in Rotterdam er in wilt B Exclusief model in prachtige wolled travers. Rood met groen en licht- met donkergrijs. Maten 40 - 48 A Elegante japon voor grotere maten. Zuiver wollen frisetta met moderne garnering. Marine, petrol en groen. Maten 42 48 zwager, en daar neem ik de consequen ties van. We hoeven er toch niet elke dag op visite? De kogel moet maar een maal door de kerk”. Ze praatten nog wat en in ’t eind be sloten ze samen te gaan. Ze zouden niet tot ’t eind blijven, dezelfde avond weer terug, Rob moest weer naar zijn werk en Rie ook. Maar Rie’s hart was toch zwaar, toen ze samen in de trein stapten naar Amsterdam, en Rob haar mee trok in een tweede klas coupé, waar ze samen kon den zijn. „Tweede klas, ’t kan er af bij jou”. „We gingen altijd tweede....”, wilde hij zeggen, maar bedacht zich. „Voor één keer eens samen!” lachte hij Ze hadden elkaar veel te zeggen en soms zeiden ze helemaal niets. De con ducteur knipte de kaartjes met een va derlijke glimlach en zei; „Vergeet U niet in Utrecht over te stappen?” Te snel doemden de huizen, de drukke straten, van de hoofdstad op. Ze keken naar de grote boten in het IJ, naar de rookpluimen van de sleepboten en de ponten, en toen stonden ze op het drukke Stationsplein. Weldra bracht een stamp volle, slingerende tram hen door de krioe- lend-drukke Haarlemmerstraat en even later liepen ze door de naargeestige stra ten van het Haarlemmerpoortkwartier, waar ze bij een klein feestzaaltje aan kwamen, waar de bruiloft zou gehouden worden. Vader en moeder Koster waren er al de hele dag te gast. Vader Koster zag er wat moe en rood uit, zo’n dag was hem een corvée. Er waren al heel wat gasten in het kleine zaaltje. De bruidegom stond, met een bloem in het knoopsgat, in het midden en aanvaardde hartelijk de feli citaties. Rob nam hij onderzoekend op. „Zo, wor jij me nieuwe zwager!” zei hij en gaf hem een stevige bootwerkershand. „Denk er om dat je goed op me zus past hoor!” Rob glimlachte en keek naar Rie, die er weer leuk uitzag. Toen ze even later aan een tafeltje za ten, keek Rob het gezelschap eens rond. „Is dat allemaal familie?” vroeg hij ontsteld. „Welnee”, zei Rie kortaf, „Jaap heeft er natuurlijk de hele buurt weer bij ge haald. Lui van de hengelclub en van de duivensport en collega’s van de werf en buren. Zo is-ie. Een helehoop mensen en een helehoop pret, dat is Jaap z’n aard”. „Hij is toch een beste vent”, vond Rob, „en hij heeft een heel lieve vrouw”. Hij keek naar de bruid, klein en tenger, die met een kleur van opgewondenheid zich onderhield met moeder Koster. Rob drukte heel wat handen en hoorde veel namen. Hij maakte ook kennis met Rie’s andere broer, de wasbaas uit Den Haag. Wat rustiger, een beetje zorgelijker ook dan Jaap. „Hij zit stevig onder de plak”, fluis terde Rie lachend, en dat kon Rob ook wel geloven, toen hij de wederhelft zag. Mevrouw Koster uit Den Haag vond het gezelschap maar zo zo, ze brouwde een beetje en zei telkens „aangenaam” en men kon goed merken, dat zij gewend was in betere (te weten Haagse) kringen ta vertoeven. Wordt vervoi <0. bolle- buisjes Poffertjes- creams die hiervoor gebruikt moeten worden, brengt Dr van der Hoog in de handel onder de naam Cosmetica van der Hoog, en de producten worden in Sneek verkocht bij Parfumerie Hollywood. Ter illustratie van de interessante cau serie kwamen er twee dames op het podium om behandeld te worden. Zij kregen elk een masker, werden deskun dig „beklopt” en vervolgens becritiseerd en.... bewonderd toen de keurige make- up aangebracht was. Een alleraardigste bijzonderheid op deze avond was dat de demonstratrice zich een zelfbehandeling gaf veel vrouwen zullen willen pro beren haar vingers net zo vaardig over haar gezicht te laten tokkelen! Vragen werden nog gesteld en bevredi gend beantwoord en de thé-complet, aan geboden door parfumerie Hollywood verhoogde bepaald de stemming! Voor de drie analyse-dagen, Vrijdag, Maandag en Dinsdag bestond zo veel belangstelling dat de schoonheidsspecialiste waarschijn lijk ook Woensdag de dames nog mei raad en daad zal bijstaan. U kunt haar vinden in de zaak Hollywood, Kruize- broederstraat Donderdag vierden de heren Chris de Jong en A. Mosselaar het feit dat zij voor 25 jaar hun loopbaan begonnen als voetbalscheidsrechters. Ter ere daarvan hield de scheidsrechtersver. Sneek in de versierde zaal van café Boot aan het Martiniplein een receptie waar vele af gevaardigden van voetbalclubs enz. de jubilarissen hun gelukwensen kwamen aanbieden. Na een inleidend woord van de voorzitter van de scheidsrechtersver. Sneek de heer J. Meijer werd allereerst het woord gevoerd door de heer G. Eden, hoofdbestuurslid van de centrale orga nisatie van voetbalscheidsrechters in Ne derland, die zijn waarderende woorden vergezeld deed gaan van een keurig her- inneringsvaantje voor elk der jubilaris sen. Spreker had grote bewondering voor het vele en vaak soms moeilijke werk dat beide m de afgelopen 25 jaren had den verricht en zwaaide ook hun echt genoten grote lof toe, omdat deze hunne mannen hadden afgestaan voor het lei den van wedstrijden. Namens de K.N.V.B., afd. Friesland, voerde de voorzitter de heer S. de Wolf het woord. Deze bracht beide scheids rechters dank voor de steun die de bond van hen heeft mogen ondervinden en overhandigde hun als blijk van waarde ring de zilveren speld, het onderschei dingsteken van de bond voor het erelid maatschap. De dames werden door deze spreker in de bloemetjes gezet. Verder werd het woord gevoerd namens de voet balver. L.S.C. door de heer J. Sonnen berg; de voetbalver. Sneek door de heer A. J. H. Vileers; de voetbalver. Black Boys door de heer H. de Jong; de voet balver. W.Z.S. door de heer Langedijk; de v.v. Workum door de heer W. Stam; de scheidsrechterscommissie afd. Fries land door de heer P. Hartkamp; de voet balver. Oranje Nassau door de heer F. Wiersma, terwijl er voorts schriftelijke felicitaties waren binnengekomen van de Leeuwarder scheidsrechtersvereniging; de voetbalver. „De Kooi” te Joure en de jeugdafd. van de voetbalver. W.Z.S., wel ke sprekers hunne waarderende woorden vergezeld lieten gaan van cadeaux, waar bij de dames niet werden vergeten. Onder meer werden aangeboden twee fraaie herinneringswandborden van Workumer aardewerk door de Scheidsrechtersver. „S. en O.” zelve die door de voorzitter de heer J. Meijer onder luid applaus wer den overhandigd. Nadat deze de verdien sten van beide jubilarissen nog eens had geschetst was het officiële gedeelte af gelopen en bleef men nog een tijdje ge zellig bijeen. door TOM LODEWIJK Veel belangstelling was er Donderdag avond in zaal Piso voor de lezing over de Cosmetica van Dr van der Hoog, die on der auspiciën van Parfumerie Hollywood gegeven werd. Op een zeer beschaafde en prettige wijze werd hier verteld over de „huid verzorging”, dat woord waar al charme van uitgaat alleen omdat er dat „verzor ging” in zit. Wie jong is denkt dat die verzorging bestaat uit een kleurtje aan brengen op lippen en wangen, zij die de eerste rimpels ontdekken, beseffen dat er een ander soort verzorging noodzake lijk is. De wetenschap van de huidverzorging is al zeer oud, maar wat doen wij in deze tijd met die wetenschap? Maar een klein percentage vrouwen besteedt dagelijks wat tijd aan de huidverzorging, en toch kan men van de 11 minuten die deze verzorging kost, een geheel leven plezier hebben. Vroeger kostte huidverzorging niet alleen veel tijd, maar ook vee] geld tegenwoordig is men in 7 minuten ’s avonds, en 4 minuten ’s morgens kant en klaar, terwijl de cosmetica van Dr van der Hoog heus zo duur niet zijn omdat er maar zeer weinig van gebruikt moet worden. Dr van der Hoog, die praktiserend huidarts is in Den Haag, zegt: Schoon heid is zichtbare gezondheid. Wetenschappelijke onderzoekingen heb ben uitgemaakt dat de huid van een vol wassen mens niet alleen een bescher mende vetlaag heeft, maar ook een zuur graad bezit die tegen bacteriën be schermt Niet ieder mens heeft dezelfde zuur graad en door onderzoekingen heeft Dr van der Hoog zijn crême’s kunnen af stellen op de verschillende zuurgraden. Voor de goede verzorging van de huid zijn 5 punten vastgesteld; het reinigen van het huidoppervlak, van de poriën, het voeden van de weefsels, het stimu leren, en het beschermen tegen het kli maat. Alle cleaners, lotions, laits, en Handstoffer, zuiver zwart haar, geel gek lakt houtwerk, speciale prijs Glazen botervloot, waarin precies 1/4 kg. pakje past, met aardig motief Afwasborstel, Ie soort wit fiber met gekleurde AQC plastic steel pan, 7-oogs, gelakte beuken steel le klas A: H.J.S.C.—V.V.I; U.V.C.— Woudsend. 2e klas A: Delfstrahuizen 2O.N.S. 2; Heeg 2Workum 2. 3e klas C: Oudega (W.)—H.J.S.C. 2; Nijland 2—Oudega (W.) 2; Woudsend 2— Zeerobben 3. 3e klas D: D.W.P. 3—O.N.S. 3. Junioren A: O.N.S. 2aWorkum 2a. Junioren B, Afd. A: Heeg 1bWorkum 3b; Woudsend 1bHielpen 1b. Afd. B: Oudega (W.) 1b—H.J.S.C. 1b; Froonacker 1bNijland 1b. Afd. M; R.E.S. 1b—O.N.S. 1b. Afd. N: O.N.S. 3b—W.Z.S. 2b; Sneek 3b—O.N.S. 2b; L.S.C. 2b-^Sneêk 2b. r Jeugdige, vlotte japon in wollen 1 zibeline. Modern ruitdessin in aantrekkelijke herfsttinten. Maten 38 46 voor TETMAN DE VRIES’ successtuk Melkglazen, zeer Nesten compote schalen, Ie keus crème emaille, wit van binnen Q25 W s? Plaatsbespreken op de speeldag van 11.30 tot 12.30 uur of per tel. no. 2341. I f 1 22 „Je bent hier niet voorgetrokken, je hebt het hier niet gemakkelijk gehad, en je hebt je er doorheen geslagen als een kerel van karakter. Daarom, Rob (en op eens werd zijn toon veel vriendelijker en vertrouwelijker) wat ik zoëven gezegd heb, moet je je niet aantrekken. Het is voor je bestwil. Ik heb zelfs al een an dere baan voor je opgezocht in Rotter dam. Een betere baan. Bij een baas die wel een baas naar je hart zal zijn. Ik heb je rondom aanbevelen en hij had zin in je”. „Ik wou hier toch liever niet weg", zei Rob verlegen. „Om het werk of om....?” „Om allebei”. „Luister eens, Rob”, ging Korrenga verder, „we praten nu eens van man tot man. Vind je ’t wel verstandig wat je ge daan hebt? Ik ken Koster, een beste vent een man van innerlijke beschaving, dui zendmaal meer waard dan velen die zich meneren wanen”. Hij zag Rob instemmend knikken. „Ik heb zijn dochter een paar maal terloops gezien”, ging Korrenga verder, „en eerlijk: ik zou je feliciteren met je keus. Maar jongen, vergeet niet welke moeilijkheden je wachten. Jullie bent uit zo heel verschillende kring. Het is maar niet een kwestie van geld....” „Ik weet het, meneer”, antwoordde Rob „en zij weet het ook. Maar wat doe je er aan als je voelt dat je bij elkaar hoort?” De strenge trekken van de baas ver zachtten zich. „Ik mag dat horen, jong. Het bewijst Nieuwe Kleurenfilm, inleiding en commen taar J. F. v. Lunteren. Grote zaal PISO, Parkstraat. Entree Leden f 1. niet leden f 1.25. Jeugdkaarten f 0.40 Voorverkoop Mej. SJ. TJALLEMA, Suupmarkt en G. v. d. P1|PEKAMP, Kleinzand 2. lijk zeggen: hi. kon niet, hij werkt in Rotterdam. Uitvluchten genoeg. Maar ze wilde eerst Rob zelf vragen. „Kijk es”, ging ze voort, „je moet góéd begrijpen, Rob, Jaap is een beetje.... eh, anders dan ik. Hij is scheepsbouwer, een beste vent met een hart van goud, maar een beetje grof in de mond. Hij zit in de visclub, hij houdt duiven, enfin, een echte Amsterdammer. Ik ben altijd blij als ik ze weer zie, hem en Lena, maar ik ben ook altijd weer een beetje blij als ik weer weg kan. Zé zijn anders dan ik, en héél anders dan jij. Ik ben het gewend, hij is mijn oudste broer, ik houd van hem. Maar voor jou zal het vreemd zijn, en misschien zul je je er niet thuis voelen. Begrijp je?” In haar hart was de grote vrees, dat Rob in dit milieu te beter zou beseffen de kloof die er was tussen hen, dat het misschien verwijdering zou bren gen, vooral als hij straks in Rotterdam., en ze kon hem niet missen. Rie Koster gaf zich niet makkelijk, maar aan deze jongen had ze zich met heel haar ziel ge hecht in de korte tijd, dat ze hem kende. Ze voelde dat hij haar, ondanks allerlei tekortkomingen, kon opheffen, dat ze met hèm kon worden wat ze altijd had gewild. Dat ze helemaal kon loskomen uit het milieu, waarop ze geenszins neer zag, maar waarin ze zich niet langer meer thuis voelde. Ze schaamde zich er voor, en toch kon ze niet anders. Haar geest wilde hogerop. „Onzin”, meende Rob. „Je zou je ring af moeten doen, en dat wil ik niet. En ook niet, dat je smoesjes verkoopt, om mij. Je broer Jaap wordt straks mijn „Het zijn inderdaad mijn zaken niet”, stemde Korrenga toe. „Ik sprak even met je als.... als vriend, en niet als je pa troon. Je kunt bij Souterius begin vol gende maand komen. Wat denk je er van?” „Er zal niet veel anders opzitten”, aar zelde de jongen. „Integendeel, je bent gek als je het niet doet. En wat.... dat andere betreft, nu kun je zien of het is: uit het oog, uit het hart. Een goeie vuurproef, mijn zoon. Nou, saluut, morgen hoor ik van je!” Hij zag de jongen in nadenken verzon ken, naar de werkplaats lopen. „Eigenlijk ben ik een mispunt van een vent”, dacht hij, „om op verzoek van papa die jongen gedaan te geven en hem verder weg te sturen. Maar allé.... in alle opzichten is het voor zijn bestwil. En als hij is die hij lijkt, wordt Rietje Kos ter tóch nog mevrouw Van Liempden van Heerwaarden!” Met een glimlach onder zijn snor boog hij zich weer over zijn papieren. „Dat moet je altijd doen”, zei Rie be slist, „en wat geeft het, jong, al zit je in Vuurvast aardewerk in de bekende terra cotta kleur, voor zeer lage prijzen, o.a. een grote schaal met dek sel, normale prijs 8.65 O 50 nu X Kop en schotels van dun ivoorkleurig por- celein met goud oor, gekleurde rand met gouddecoratie, ver schillende aparte mo dellen 145 le klas A: Blauw WitHeerenveen Enschedé—G.V.A.V.; V.S.V.—Vitesse; Wa geningenHaarlem; H.V.C.A.G.O.V.V.; Elin k wij kLeeuwarden. le klas B: De VolewijckersD.O.S VeendamZwolse Boys; E.D.O.Rigters bleek; Be QuickHeracles; Ensch. Boys N.E.C.; Go AheadAjax. 2e klas A: FrisiaVelocitas; L.S.C.— Haren; F.V.C.Helpman; Friesland— Sneek; OosterparkersZwaagwesteinde NicatorG.R.C. 3e klas A: HarlingenSteenwijk; W.Z S.Jubbega; Rood GeelM.S.C.; De KooiBlack Boys; OlyphiaG.A.V.C.; BergumD.C.G. Res. le klas: Leeuwarden 2Velocitas 2; Sneek 2G.V.A.V. 2; Heerenveen 2 Emmen 2; Zwaagwesteinde 2Be Quick 2; Achilles 2Oosterparkers 2. Res. 2e klas A: M.S.C. 2Nicator 2: Alcides 2Frisia 2; Leeuwarden 3Sneek 3; Black Boys 2—F.V.C. 2. Res. 3e klas A: Steenwijk 2L.S.C. 2; F.V.C. 3Lemmer 2; Harlingen 3Leeu warden 4; Frisia 3Friesland 2; Heeren veen 3L.S.C. 3. Zeepklopper, vertind metaal, met handvat in ZQc div kleuren Rotterdam. Je kunt me vaak genoeg zien. En andersga ik zelf in Rotterdam werken!" ,'k dót zou kunnen!” zei Rob ver heugd. „Dat zou ik nog maar niet zo meteen doen”, kwam vader Koster er bedacht zaam tussen in. „Rob zal daar z’n tijd hard nodig heben. En als gezegd, hij kan vaak genoeg overkomen. Laat jullie het - - maar even zo. Intussen, Rob, een baan bij dramen.^Maar wat dat andere betreft.Souterius, zegt men in de autowereld, is een baan voor ’t leven!” „We zullen zien”, zei de jongen filo sofisch. Het'was dc enige moeilijkheid niet. De volgende was van gans andere aard. „Moet je luisteren Rob”, zei Rie, toen ze op een avond van een concert in de Stadsgehoorzaal hun gewone route door het Park volgden naar huis, „nou is mijn broer Jaap binnenkort de koperen brui degom. Dat wordt feest daar in Amster dam. En daar moet ik naar toe”. „Dan gaan we samen”, besliste Rob. „Ik dacht wel, dat je dat zeggen zou. We zijn ten slotte.... verloofd, niet?” Ze keek naar haar ring. Want Rob had er op gestaan, dat ze een ring zou aan vaarden. Het was voor hem het symbool van een onherroepelijk besluit. Hij wilde er zijn familie en haar mee tonen, dat het maar geen gril was, dat hij en Rie Koster het eens waren, voor het leven. Hij was nog jong, maar had de koppig heid van zijn moeder geërfd. Rie had er ook aan gedacht. Ze hoorde ze vragen: Jij een ring? Ben je verloofd? Met wie? En waar is-ie? Ze kon natuur- BIRVOETS Zaterdagcompetitie. 3e klas: O.N.S.Poolster; Noordsche Schut—Blauw Wit ’34.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 6