Democraten veroveren meerderheid in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden Een emigrantenschip voer uit ESSSil KJJI Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Sneek heeft weer een Fotoclub te De Toneelvereniging speelde „Anna Christie I 109e Jaargang No. 88 Benoemd Beatrix-oord Karl Christian overleden w Opbrengst Roode Kruis collecte in Amicitia Personeel postauto op vrije voeten Keizer Haile Selassie in Nederland Nederlandse arrestanten •worden in Indonesië mishandeld Hoeveel radio-luisteraars telt Nederland Dr G. C. Gerrits promoveer de vijftig jaar geleden De bevestiging en intrede van Ds. de Jong in Oosterlittens Vrijdag 5 November 1954 1 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en ORIJFHOUTS NIEUWSBLAD - Kapitale boerderij af gebrand Samenwerking Sikkens-Tjallema Mededeling van de Gemeente-Reiniging Vliegende „sigaar” waargenomen Ook twee Sneker families aan boord VRIJDAGS. Redacteurs L K1EZEBR1NK enthousiast. Twee records 9? nesiers de de voor enkele maanden naar Australië. De bemanning van de Sibajak bestaat uit ruim 300 man, onder wie 140 Indo- Toen de boot al een eind heen verdwe nen t,_,o„_,r de indrut» terugsiroomden, hebben wjj De collecte voor het Ned. Rode Kruis in Amicitia heeft opgebracht ƒ314.63. Het aantal aangegeven radio-ontvang. toestellen in Nederland bedroeg per 1 November 1954 1.942.105 tegen 1.931.683 op 1 October 1954. Op 1 October 1954 waren er 499.927 aangeslotenen op het Draadomroepnet tegen 498.826 op 1 Sep tember 1954. Redactie-adres t KLEiNZANL) 7 - Iele» 2872 Leiden, zal bovendien gedurende de reis als boordgeestelijke voor de Prot. passa giers optreden. De geestelijke verzorging van de R.Katholieke emigranten berust bij Pater N. Th. M. Beutener uit Tete- ringen, die eveneens in Australië zal blij ven, evenals de twee Missiezusters uit het Missiehuis in Steyl (L.). De twee grootste gezinnen op deze reis tellen ieder 11 personen. Het oudste emi grerende echtpaar, afkomstig uit Deven ter, is resp. 75 en 69 jaar oud. Een 75- Het was Dinsdag jl. vijftig jaar geleden dat dr G. C. Gerrits aan de Amsterdam se Universiteit tot doctor in de wis- en natuurkunde promoveerde. Dr Gerrits, die aanvankelijk werkzaam was aan de H.B.S. te Sneek, werd einde 1902 tot leraar aan het Stedeljjk Gymnasium te Amsterdam benoemd, welke betrekking hij in 1904 verwisselde met die van leraar in de natuurkunde aan de H.B.S, aan de Keizersgracht. Van 1927 tot 1941 was hij directeur van de 3e H.B.S. met 5-jarige cursus. Zijn leerboek der na tuurkunde voor het Middelbaar en Gym nasiaal Onderwijs beleefde een groot aantal herdrukken. Men verzoekt ons mede te delen dat de bussen naar Oosterlittens ’s morgens 9.15 uur vertrekken van de Marktstraat. van want Door een vriendelijke uitnodiging van het bijkantoor Sneek van het Passage bureau Ruys Co konden wij Dinsdag nl. bij dit vertrek aanwezig zijn en met ons de vele andere gasten van de heer Krook: directeuren en ambtenaren van de Gewestelijke Arbeidsbureaux in onze provincie en vertegenwoordigers van de Chr. Emigratie Centrale en de R.K. Emi- gratie-vereniging. Allen mensen dus die dagelijks met de emigratie te m„ken krij gen, omdat zij het zijn, die de toekom stige emigranten voorlichting en inlich tingen geven. In de Maandagavond bij Piso gehouden vergadering van Amateurfotografen is besloten hier weer een fotoclub op te richten. Er gaven zich direct 21 leden op, die besloten dat de nieuwe club, evenals haar voorgangster, die tijdens de oor logsjaren werd opgeheven, „Het Filter" zal neten. De contributie werd vastge steld op tien gulden per jaar en er zal elke 14 dagen een bijeenkomst zijn. Van de beide initiatiefnemers, de heren A. ten Berg en A. Ooms, had eerstge noemde de leiding van de vergadering. Ook sprak hij een inleidend woord, waar in hij het doel en het nut van een foto club uiteenzette. Het is niet zo, dat alleen maar „keien” lid kunnen zijn. De man (of vrouw) met de box is even wel kom. Zij bereiken soms verrassende re sultaten waartegen mensen met dure ap paraten het vaak moeten afleggen. Het komt nl. niet aan op het toestel maar op de man die er achter staat. En in een club kunnen we van elkaar leren en met elkaar de fotografie om- hoogbrengeni SNEEKER NIEUWSBLAD Verschijnt: DINSDAGS en Administratie t Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. KantoorGROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Verklaring van Eisenhower. Naar aanleiding van de verkiezings resultaten heeft president Eisenhower verklaard, dat hij in het feit, dat de re publikeinen de meerderheid in het Huis aan de democraten hebben verloren, geen desavouering pf afkeuring van de poli tiek zijner regering ziet. „Of het ons nu goed of slecht gaat doet er niet toe, op de lange duur kunnen en zullen wij winnen. Dat betekent, dat ons land welvarender zal zijn en een grotere kans zal hebben op een blijvende vrede”. Eisenhower heeft voort verklaard, dat hij de democratische leiders in het Huis van Afgevaardigden zal uitnodigen tot samenwerking en met hen zal confereren over zijn wetgevend program voor het volgende Congres. daarvoor zou Anna Christie toch niet kunnen dienen. Dit toneelspel dateert immers van 1921 en eerst rijper werk zou O’Neill de weg naar grote roem en de Nobelprijs openen. Het naturalisme viert nog hoogtij in dit jeugdwerk, in het bijzonder in het eerste gedeelte van het eerste bedrijf, dat zo uit een stuk van Heyermans geknipt kon zijn; er is een toneeltechnisch gezien slap tweede bedrijf een Engels criticus heeft wel eens van de eerste stukken van O’Neill geschreven dat ze eerder een stemming creëerden of karakter studie waren dan zich richtten op dra matische handeling maar het derde bedrijf is een prachtig brok toneel; het vierde met een suikerzoet einde sen in Australië wonen, zodat ze in Mel- boeken wij met deze reis, vertelde de heer C. Knijff, Perschef van de Kon. Rotterd. Lloyd, ons aan boord onder hel genot van een kop koffie. Het eerste be treft het totaal aantal passagiers 1026 het tweede het grote aantal kinderen, nl. 472 in de leeftijd van 116 jaar. Tach tig procent van de passagiers reist met regeringssubsidie, 44 zijn toeristen o.w. de heer en mevr. K. Swets, die slechts vier jaar geleden hun banketbakkerij in Groot-Ammers verkochten, naar Austra lië emigreerden en nu reeds met vacan- tie naar Nederland konden komen. Drie zo juist afgestudeerde, in het ambt be vestigde en in het huwelijk getreden can- didaten tot de H. Dienst, die beroepen zijn door verschillende Presbyteriaanse gemeenten in Australië, waar zij tevens de zorg zullen krijgen voor de Neder landse emigranten, vertrokken eveneens met de Sibajak naar hun eerste stand- Dinsdagmorgen omstreeks half tien is, vermoedelijk als gevolg van een de fect aan de oliestookkachel, brand uit gebroken in de kapitale boerderij van de veehouder F. Dijkstra, te Heidenschap onder 'Vorkum. De boerderij brandde tot de grond toe af. Een zestig stuks vee kon worden gered. Het valt nog niet met zekerheid te zeggen hoe de brand precies is ont staan. Aangenomen wordt echter dat er zich een ontploffing in de oliestook kachel heeft voorgedaan. Toen het vuur werd ontdekt viel er aan blussen reeds niet meer te denken, hoewel ogenblikke lijk de brandweren van Workum en Koudum werden gewaarschuwd, die met groot materiaal arriveerden. De heer Dijkstra en zijn echtgenote hadden zich juist op reis begeven, doch konden op het station nog door kennis sen worden gewaarschuwd. Een baby van vier maanden, die met oudere kin deren in het huis achterbleef,kon ternauwernood worden gered. De schade is zeer aanzienlijk. (Fr. Dagblad). Naar men ons meedeelt is vorige week op 81-jarige leetijd te Los Angeles Californië) overleden de heer Karl Christian, een oud-stadgenoot, die, toen hij hier woonde, nu al jaren geleden, o.a, in sportkringen speciaal op kaatsge- bied een bekende figuur was. De heer en mevr. Dijkstra kort qoor het vertrek met hun vier kinderen: Wietze (9 jaar}, Aede Rudie (6 j.) en Jennie tl)/i onderlinge wedstrijden, lezingen, demon straties in vergroten, projectie-avonden, kleuravonden, besprekingen over compo sitie, filters enz., het houden van werk- avonden en clubtochten, het samenstellen van een vakbibliotheek enz. Voorop staat evenwel dat de leden geen concurrenten moeten worden van de vak-fotografen. Ze moeten goede vrienden van hen blijven. Na deze inleidende woorden gaven zich 21 personen als lid op en werd het vol gende bestuur gekozen: voorzitter A. ten Berg; secretaris H. v. d. Veer, Grootzand 37; penningmeester A. Ooms. De eerstvolgende bijeenkomst, waarop foto’s moeten worden meegebracht, wordt gehouden op Maandag 15 Novem ber a.s. Ook werd besloten contact te houden en voorzover dat mogelijk is, sa men te werken met de Filmclub, o.a. door het houden van gezamenlijke avon den. riekt nogal naar het melodrama. Maar wat er dan ook op dit stuk Is aan te merken, het verraadt reeds de rijke verbeeldingskracht van O’Neill en een sterk vermogen dramatische spanningen op te roepen. Het spel van de kleine groep (de bezetting eist maar vijf artis- ten) was over de gehele linie uitstekend. Andrea Domburg gaf zuiver en prach tig spel in de titelrol, Wim Hoddes speelde de van vitaliteit overlopende stoker Mat Burke fel en bewogen, Frits van Dijk (die ook de regie had) gaf een prachtige vertolking van de vaderrol. In de kleine rol van een zeemanslief was Aaf Bouber onverbeterlijk .en Ad van Gessel schoot zeker niet tekort als kroegbaas Larry. Het zeer acceptabele decor was van Weynand Grijzen. Aan het slot werd het vijftal beloond met een geestdriftig applaus, terwijl voor zitter A. Cuperus de dames met bloe men huldigde. Deze had er in zijn ope ningswoord op gewezen dat toen het N.V.V. de verzorging van culturele avonden op zich nam, uit de plaatselijke bestuurdersbond een culturele commis sie werd gevormd, die met prijzens- waardige spoed deze avond heeft voor bereid; die commissie heeft dit seizoen nog heel wat meer op haar programma, o.a. op 26 Januari een cabaret-avond, welke ongetwijfeld zal slagen, als de leden dezelfde belangstelling tonen als voor deze avond. In zijn slotwoord wek te spr. de leden op propaganda te ma ken onder de ongeorganiseerden, opdat nog dit jaar het ledental van de Sneker Bestuurdersbond tot 1500 zal stijgen. De keizer van Ethiopië, Haile Selas sie is thans voor een officieel bezoek van enige dagen in ons land. Hij en zijn ge volg zijn zeer hartelijk ontvangen door Koningin en Prins en het publiek te Amsterdam, waar de vorst de eerste dag van zijn bezoek was. Onder auspiciën van de Sneker Be stuurdersbond speelde hier Dinsdag avond voor een geheel bezette Amicitia- zaal De Toneelvereniging (Stichting Het Nederlands Volkstoneel) „Anna Christie”, een spel in vier bedrijven van Eugene O’Neill. Het stuk behandelt we geven hier de samenvatting in het programma opgenomen het oude, maar nooit verouderde motief van de loute ring door de liefde. De moederloze Anna Christie is als kind door haar vader, een zeeman, uitbesteed op het land. Ver der heeft hij zich heel weinig van haar aangetrokken. Al vroeg is er misbruik gemaakt van haar onervarenheid en onbeschermdheid en via een betrekking is zij in „het leven” beland. Na een ziekte, die haar elk weerstandsvermo gen ontnam, komt zij in letterlijke zin bij haar vader aan boord. De eenzaam heid en de rust van haar nieuwe leven, de wind en de ruimte brengen een grote verandering in haar teweeg. Zij voelt zich schoongewassen en vernieuwd en raakt los van haar cynische herinnerin gen en vernederende ervaringen. En als dan door een toeval een jonge zeeman, Mat Burke, aan boord komt, leert zij voor het eerst de liefde kennen. Als Mat haar en haar vader komt vertellen, dat hij nog dezelfde dag met haar wil trou wen, beleeft Anna een hevig geluksmo ment, maar op hetzelfde moment be sluit zij met Mat te breken, omdat zij meent, dat haar verleden haar daartoe verplicht. Getart door de reacties van Mat en haar vader op die weigering, vertelt zij in een aangrijpende scène aan beide mannen de waarheid over zichzelf. Voor Mat is dit een hevige slag, die zijn illusie, zijn geloof en zijn liefde vernie tigt. Beide mannen verlaten haar om aan wal hun heil te zoeken en Anna blijft verslagen en ontgoocheld achter. Maar tenslotte overwint de liefde. Mat leert aanvaarden en vergeven en Anna weet haar gekrenkte trots de baas te worden. We lezen ook in het programma, dat nu het werk van O’Neill is afgesloten, er alle aanleiding is door heropvoerin gen te trachten „tot een waardebepa ling van de verschillende werken van een van de grootste toneelschrijvers van deze eeuw te geraken.” Gelukkig staat er niet „tot een waardebepaling deze toneelschrijver te komen” kan ook direct wel werk krijgen in een touwfabriek, zei hij, maar als wij aan komen is het daar net vacantietijd en krijg ik dus een mooie gelegenheid eerst ook eens anders rond te zien en zo mo gelijk het beste er uit te zoeken. Een wo ning krijgen ze direct nog niet, zodat ze eerst een tijd in een kamp zullen moeten verblijven. Waarom we gaan? Voor onze kinderen. Anders emigreren die later misschien toch zelf en wordt de familie band verbroken. Nu blijven we bij elkaar. Het Emigrantenschip „Sibajak" van de Kon. Rotterdamsche Lloyd is Dinsdagmid dag om 3 uur met 1026 passagiers, van wie ruim duizend emigranten, vanuit Rot terdam naar Australië vertrokken. Berichten als deze leest men na de oorlog herhaaldelijk in de krant en groot nieuws is het feitelijk al niet eens meer. Maar als men de afvaart van zo’n groot schip en het afscheid van de passagiers van hun verwanten zelf heeft meegemaakt, dan beseft men wel heel duidelijk, dat het voor al die duizenden toch altijd weer dezelfde grote gebeurtenis is, waarbij je, „als de tros wordt losgesmeten en de plank wordt ingehaald" zoals Louis Davids het zo treffend bezong, het schip met zijn hon- Van de zijde van Sikkens’ Lakfabrie ken te Sassenheim wordt aan de L. C. gemeld: „Algemeen wordt thans wel het be lang erkend zowel voor verbruikers als voor het bedrijfsleven zelf van een samenwerking van verwante bedrijven. Alleen blijken de moeilijkheden bij de realisatie van deze gedachte vrij groot. In het bijzonder met de vele persoonlijke belangen, die hierbij gemoeid zijn. Hoe wel dit streven ook in de kring van de Vereniging van Vernis- en Verffabrikan- ten bestaat, mag men zich van de re sultaten niet te veel voorstellen. De kring is daarvoor blijkbaar te groot en in ieder geval te heterogeen. In kleinere kring is een goede samenwerking ge makkelijker verder door te voeren. In het streven hiernaar kondigt Sik kens thans aan een nauwe samenwer king met de firma gebr. Tjallema te Sneek. In dit geval kan worden bereikt een volkomen coördinatie op verschillen de gebieden, waarvan in het bijzonder het belang van gezamenlijke research te noemen is. Door een tot het uiterste doorgevoerde specialisatie kunnen de in dividuele bedrijven hun taak beter af grenzen en daardoor beter verzorgen. Wij vertrouwen, dat ook deze stap er toe zal bijdragen, dat de Nederlandse verfindustrie door verder doorgevoerde efficiency en specialisatie haar vooraan staande plaats in de wereld zal kunnen behouden en verstevigen.” De directeur van de Gemeente Reini ging maakt in dit nummer bekend, dat in verband met de opening der com- posteringsinstallatie op Zaterdag en Maandag a.s. geen vuil op het terrein aan de Woudvaart kan worden gestort. Op die dagen moet dit uitsluitend ge schieden op het oude terrein aan de Lemmerweg. De chauffeur R. P. en de berijder C. W. K. van de postauto, waaruit de vo rige week in Amsterdam op mysterieuze wijze een postzak en een geldkistje met een totale inhoud van ruim f63.000 aan contanten zijn verdwenen, zijn na over leg tussen hoofdinspecteur en officier van justitie, op vrije voeten gesteld. Er werden niet voldoende termen aanwezig geacht om ’t tweetal nog langer in voor lopige hechtenis te houden. Intussen ontvangt de politie tientallen tips, die allemaal onderzocht worden. Er komen ook brieven van belangstellenden binnen, waarin theorieën zijn opgebouwd. Deze brieven legt de politie terzijde want „theorieën opbouwen kunnen wij zelf ook.” De uitslag voor de Senaat is nog niet bekend. Hier is de strijd om de meerder heid bijzonder spannend. De republikei nen hadden volgens de laatste uitslagen van vannacht een kleine voorsprong. Het ziet er naar uit, dat zij met één zetel meer de overwinning zullen behalen. In dat geval zouden 48 republikeinen, 47 de mocraten en een onafhankelijke gekozen worden. De verdeling in de huidige Se naat is 49 (rep.), 46 (dem.) en een onaf hankelijke. NEW YORK, 4 November. De democraten hebben zich bij de in Amerika ge houden verkiezingen voor een nieuw congres van de absolute meerderheid ver zekerd in het Huis van Afgevaardigden. De einduitslag, die overigens nog niet officieel is, luidt: Republikeinen 203, Democraten 232. Momenteel telt het Huis 219 republikeinen, 215 democraten en een onafhankelijke afgevaardigde. De demo craten hebben thans netto 18 zetels gewonnen. Zij ontrukten er 22 aan de republi keinen, maar moesten er vijf afstaan. Voorts wonnen zij de enige onafhankelijke zetel. derden wuivende, zwaaiende en roepende mensen los komt van de kade en lang zaam wegglijdt, zelfs als buitenstaander een brok in de keel krijgt. Betreffende de familie Duim vernamen we later van een emigratie-ambtenaar, dat de man als ongeschoold arbeider stond ingeschreven, maar in Australië stellig ook wel zal slagen. Ook zij hebben er al kennissen, bij wie ze voorlopig gaan inwonen. Benoemd tot onderwijzers aan Chr. Ulo-schooJ „Rehoboth” alhier heren Tj. Lanting te St. Nicolaasga en J. v. d. Kamp te Sneek. En hier ziet u de familie Duim aan de reling op het Prome nadedek. Uit een officiële mededeling van de Ned. regering blijkt dat Nederlanders, die in Indonesië gearresteerd zijn, daar aan Gestapo-methoden bloot staan. Met zekerheid is komen vast te staan dat een aantal hunner met vuistslagen en stukken hout tot bloedens toe is be werkt. Sommigen ondergingen deze behande ling in geboeide toestand, enkelen raak ten bewusteloos. Andere arrestanten werden in het gelaat gespuwd, met een bajonet gestoken, geslagen en met bran dende sigaretten bewerkt. Nog weer tenminste twee andere arrestanten heeft men bovendien geruime tijd het hoofd onder water gehouden in een vijver ten einde hen op die manier bekentenissen af te dwingen. De Nederlandse regering neemt dan ook geen genoegen met de Indonesische afwijzing van de herhaalde nota’s van Nederlandse zijde tot Djakarta gericht. BOZUM. Dinsdagavond omstreeks 9.45 uur ’s avonds hoorde onze plaatsgenoot Joh. Hoekstra, die zich ongeveer km landinwaarts van Bozum bij een blok huis van de N.S. bevond, plotseling een suizend geluid boven zich, als passeerde er een zwerm vogels. Toen hij opkeek zag h(j een sigaarvormig voorwerp dat zich zeer snel van oosteljjke naar weste lijke richting bewoog en een rozig lich tend schijnsel achterliet. We zijn benieuwd of ook anderen dit verschijnsel hebben waargenomen. De uitrusting van zo’n schip voor zijn rondreis naar Australië en/of Nieuw- Zeeland is vanzelfsprekend geen sine cure. De hoeveelheden te vermelden van de duizend-en-een artikelen, welke de Sibajak voor zo’n reis medeneemt, is in kort bestek ondoenlijk. De opsomming van enkele daarvan geeft echter een idee van de indrukwekkende omvang van de uitrusting. Hier volgen daarom de cijfers van enkele dagelijkse voedings middelen: Er wordt medegenomen, voor gebruik onderweg door passagiers en be manning, 25000 Kg. vlees en vleeswaren; 5000 Kg. vis; 58000 Kg. aardappelen; 7000 Kg. verse groenten en uien; 25 duizend kilo-blikken diverse groenten; 10000 Kg. verse vruchten; 9000 Kg. suiker; 2500 Kg. zout; 20000 Kg. bloem; 9000 Kg. rijst; 5000 Kg. boter en margarine; 15000 Kg. gecon denseerde melk; 57 duizend verse eieren; 2000 Kg. kaas en 3000 Kg. koffie en thee. Het totaal aantal linnen goederen, zo als tafellakens, servetten, beddelakens, kussenslopen, handdoeken, theedoeken, baddoeken, enz. bedraagt rond vijftigdui zend stuks. Naar de Leeuwarder Courant meent te weten heeft het hoofdbestuur van Beatrix-oord het door de commissie- Banning geadviseerde verhoudingscijfer inzake het beddenaantal van het aantal in de nieuwe inrichting bij Gro ningen en in Appelscha) los gelaten en wil het nu Beatrix-Oord installeren voor 120 en de nieuwe inrichting elders voor 300 bedden. We vertrokken ’s morgens om half acht met een zeer comfortabele bus van de Jong uit St. Anna Parochie vanaf het bijkantoor aan de Waterpoortsgracht, waar ook een van de beide Sneker emi grantenfamilies, de heer en mevr. M. DijkstraBrand na met hun vier kinde ren van 1V2 tot 9 jaar, alsmede de vader en een broer van mevrouw Dijkstra, die de reis naar de Maasstad meemaakten, instapten. De oude moeder van Dijkstra en nog enkele andere familieleden namen hier reeds afscheid, wat aan beide kanten niet gemakkelijk viel. In Amsterdam voegden nog enkele leden van de fa milie Brandsma zich bij het gezelschap, dat na een genoeglijke reis om pl.m. 12 uur aan de Lloydkade in Rotterdam arri veerde, waar onze nu oud-stadgenoten voor het eerst kennis maakten met het machtige schip dat hen in zes weken naar hun nieuwe vaderland zou brengen. De andere Sneker familie, de heer E. Duim, mevr. A. DuimGerlofsma en hun vier kinderen, twee meisjes van resp. 11 en 3 en twee jongens van 10 en 5 jaar, plaats. Een van hen, Ds. R. Versloot uit waren zelf naar de Havenstad gereisd. Door de geweldige drukte aan boord waar we zeer gastvrij en royaal werden ontvangen hebben we de familie Duim helaas niet ontmoet en dus ook niet kun nen spreken. Wij zagen ze pas aan de reling staan, toen het schip vertrok. Maar Dijkstra, die hier spinner was bij Lankhorst, vertelde ons, dat er reeds een zuster van zijn vrouw en enkele kennis- V,|> AAWWS L4VW LVVIWIVj «WW V«V W V VW4. y X vop, I XJ Vil VCZ J VIM J. V* V4. .WWA4 I CZ bourne van de boot gehaald worden. Ik jarige heer uit Deurne gaat als toerist Met nadruk vestigde de heer ten Berg er de aandacht op, dat vak-fotografen wel lid kunnen worden omdat ze ama teurs tot grote steun kunnen zijn, maar dat ze overigens geheel op de achter grond staan. Op een vraag van een der aanwezigen noemde hij o.a. als doel van de club het beoordelen van foto’s, het houden van voor de bediening. Kapitein van het 13000 ton grote schip is de heer F. F. de Jonge uit Breda. Een drijvend hotel. I Advertentieprijs 15 «t per <n.m I Bij contract (hendelsedv.) lager. Abonnementsprijs f 3. - per hall i Jaar. Franco per post 3.75 oer hall |aar. Giro 50748 ten name van Firma r E. 1 Drijfhout. Sneek. x—n— a ii ir iiiiiiirrL-*i.rrjnm—uw—r— ook een beetje stil onze bus weer op gezocht en ving de terugreis naar huis aan, waar we, na een korte pauze, om half tien arriveerden. Daarvoor echter, voor de Bolswarder reisgenoten de bus verlieten, had de heer Wijkstra van het Districts-Arbeidsbureau te Leeuwarden, de heer Krook, diens medewerker de heer B. D. Diepeveen en de heer de Jong, die zelf chauffeerde, namens het gehele ge zelschap hartelijk dank gebracht voor da en de boot a! een eind heen verdwe- uitnodiging en hun goede zorgen, aan Wassen de wegbrengers, diep onder welke woorden voor elk nog een doos si- '1“ x J —4 garen werd toegevoegd. AANKOMST VAN AUDREY HEPBURN OP SCHIPHOL

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 1