D g; FRIESCHE HEERENBAAI Predikbeurten Geef mij maar VAN HIER EN DAAR Niemeijers w w 70ct AGENDA 60cl Met HAMER Gelei handen om trots op te zijn Toneelgroep Amicitia speelde „Jij weet, jij weet, wat ik niet weet” jL Huid uitslag Wif TO w Op feestavond Sneeker Zeilclub Geslaagd Audrey Hepburn N.C.L.B. Scharnegoutum n Chr. Dam club De Kroonschijf Van ladder gevallen Ouderavond o. 1. school Ijlst Uit verkeerde fles gedronken Op bromfiets tegen trottoir band gereden Machinist doodgebloed Voor de vluchtelingen Bazar Crescendo Heeg Bazar Geref. Vrouwen ver. Oudega (W.) Opbrengst collecte Damclub Heeg HOOFD’en KIESPIJN DE ORIGINELE a(.® Zondagdienst dokter, Apotheek en Zusters Begin van brand Naar liefde voor het leven streven Verlovingsring van DIKHOFF geven. Advertentie Ingez. Mededeling. Adve, tentie l.M ZONDAG 7 NOVEMBER 1954. 7.30 PHILIA. Advertentie l.M. belle men Advertentie l.M Advertentie l.M. Ingez. Mededeling Ad' .rtentie Collecte N.O.- nam. uit A le klas: P. van G. van OostenH. jeugdbrjeenkomst s Avonds 8 uui Tirns: voorm. 10 uur Ds. Brink. Woudsend: voorm. 9.30 uur Ds. J. Brou wer, van Koudum. ITlst: voorm. 9.30 en nam. 2 uur Ds. B. Albada. Woensdagavond tegen zeven uur raak te de heer G. A. Visser, timmerman te MIst met zijn bromfiets op de Bolswar- derweg bij het voormalige tramstation alhier op het nieuwe fietspad de trottoir band, hij smakte tegen de tegels en ge raakte even buiten bewustzijn. De direct ontboden geneesheer dr v. d. Zijpp liet het slachtoffer naar het St. Antonius zie kenhuis vervoeren, waar een lichte her senschudding werd constateerd. Dinsdags (gedurende 10 Dinsdagen ach tereen) 's avonds 8 uur in de Open bare Ulo-schoo) aan de Oude Koe- rr'-kt: E.H.B.O.-cursus voor de le den van de reserve-politie en brand weer onder leiding van dokter W J. Nieuwenhuis. De tweede machinist van het in de Maashaven te Rotterdam liggende Engel se schip Adviser, de 37-jarige P. A. Sans- bury uit Liverpool, is toen hij de stuur- machine van het schip wilde proberen, met zijn hoofd tussen een tandwiel en een balk bekneld geraakt. Een stoker, die een uur later ging opruimen, vond hem. Het slachtoffer, dat bij het ongeluk ern stige verwondingen had opgelopen, was toen reeds doodgebloed. OPPENHUIZEN. Geslaagd voor Prak tijk en Theorie aan de Praktijkschool te Oostwaardhoeve bij Slootdorp de heer E. M. Postma alhier. JEHOVA GETUIGEN. Iedere Vrijdagavond 7.30 uur Piter Jel- leshüs. NED. HERV. KERK SNEEK. Voorm. 10 uur Ds. C. G. Wiegers. Nam. 5 uur Dr. K. H. Siccama. Bediening H. Doop. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Voorm. 10 uur Ds. M. v. d. Meulen. (Extra collecte Comm. Doopsgez. Mi litairen) GEREF. KERK. Oudega (W.): voorm. 9 uur Ds. v. d. Plaat, Voorber. H.A.; nam. 1.30 uur Leesdienst. OJijEGA (W.). Alle personeelsleden van de Kon. Ned. Mij fabrics Oudega (W.) hebben voor Vluchtelingenhulp een uurloon afgestaan tot een totaal bedrag van 35. De directie heeft een gelijk be drag beschikbaar gesteld. VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN. Amicitia: voorm. 10 uur Ds. A. van San ten, van Drachten. GENEESMIDDEL HUIDAANDOENINGEN VLOEISTOF De 23-jarige landbouwer G. Weel Nibbixwoud wilde onder zijn werk wat drinken, doch greep de verkeerde fles. Er zat een aardappelsproeimiddel in, hij dronk daarvan en overleed in het zieken huis te Hoorn aan vergiftiging. GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Koudum: voorm. 9.30 uur Leesdienst (Ooste 59); nam. 2 uur Ds. Benschop (Doopsgez. kerk). SCHARNEGOUTUM. Maandag jl. had de afd. land van de N.C.L.B. een familie- en filmavond belegd in de Geref. Kerk. Op verzoek had P. Spieringa, voorzitter afd. zuivel, de leiding. Na de gebruike lijke opening wees spr. op de rijke be tekenis van de N.C.L.B. voor de Christe lijke werknemers. In het kort releveerde spr. wa’ er in de 40 jaren dat de Bond bestaat, tot stand is gekomen. Spr. was verheugd dat er zo velen aanwezig zijn en wenste allen een goede en leerzame avond. Vertoond werd „De Ramp”, voorts e cowboyfilm, het 40-jarig jubileum en vooral tot vreugd van de jongere bezoe kers een paar lachfilmpjes, waar intus sen ook de ouderen van genoten! Voor zitter Spieringa sprak er zijn teleurstel ling over uit dat een Hoofdbestuurder verstek had laten gaan en dankte allen, ook in het bijzonder de jongeren, voor de belangstelling en medewerking, waardoor de leiding gemakkelijk was gemaakt. Na dankgebed gingen de aanwezigen ruim 10 lur voldaan huiswaarts. Ook de kin deren smulden dezer dagen. Verleden week genoten zij van een filmmiddag, uitgaande van de Chr. Vacantiekolonie- huizen en deze middag vulde een schare jeugdigen het kerkgebouw om de film pjes door de N.C.L.B. aangeboden, te be wonderen. Of ze dit alles fijn vonden? Tsjonge, geweldig HEEG. Na weken van voorbereiding heeft de muziekver. Crescendo alhier j.l. Vrijdag en Zaterdag een bazar gehouden ten bate van het opmaken van oude en het kopen van nieuwe instrumenten. De bazar is goed geslaagd, door de volle; medewerking van de ingezetenen van Heeg, die vooral Zaterdagavond getoond hebben de muziekver. een goed hart toe te dragen, ’t Gebouw was overvol en de spelen waren de gehele avond druk bezet. Ook de verkoping als slot van de bazar bracht nog een mooie duit in 't laadje. Het publiek was zeer koop- zuchtig. Alles ging weg. Totaalopbrengst 1006.netto. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Woudensd: ’s avonds 7.15 uur Ds. M. v. d. Meulen, van Sneek. IJlst: voorm. 9.30 uur Ds. H. B. Kossen. Extra collecte Doopgez. Vredesgroep 2e maal. Volksdansmuziek is toch altijd te her kennen. Het is niet bijzonder fraai, zelfs niet erg fleurig het is een tikje mono toon, maar op de liefhebber van de volksdans werkt het als circusmuziek op de cirsusminnaar. Opwindend, nee, animerend, lokkend Zo lokte het ook mij Zaterdagmiddag het Gerechtsgebouw binnen toen ik, toe vallig passerend, die speciale muziek hoorde. Ik ging binnen om de bijzondere sfeer te vinden die bij deze muziek hoort. En natuurlijk vond ik ze. In het lokaal met de gesloten luiken en de langs de muren geschoven stoelen waarop de jon gelui met warme rode wangen juist even amechtig waren neergevallen. Ik zag de kleurige rokjes, de sportieve bloesjes maar bovenal de jonge enthousiaste ge zichten, de in vermoeidheid uitgestrekte benen en dat bracht me direct in de volksdanssfeer, evenals het feit, dat de leider één van de jongens de polka-pas leerde terwijl hij tussen de bedrijven door een boterham at. Maar de jongen kende na enkele minuten de polkapas en toen wipte de .hele groep weer overeind om een nieuwe Schotse dans te leren mét molentje en korfje. Eerst zonder mu ziek onder luid tellen van de leider die met zijn handen en hele lichaam demon streerde hoe de meisjes moesten zwéven in het korfje Met z’n vieren in een krin getje, armen om eikaars rug, één voet vooruit en dan maar ronddraaien en zwe ven. De muziek bracht de passen tot leven en ze maakten het molentje en het korfje precies op tijd omdat de leider het zo plastisch aangaf èn omdat ze het voel den in de muziek; die monotone, fasci nerende muziek. Ze dansten met dat echte, natuurlijke pleizier, dat steeds uit de ogen straalt van volksdansers. Ook het meisje dat een paar te kleine schoenen moest lenen omdat ze bij vergissing zelf een grote en kleine gymschoen mee bracht. Na elke dans wipte zij ze even uit, tot ze eindelijk maar op blote voeten „het Duumke” ging dansen. Natuurlijk heeft de dans een fraaie officiële naam, OUDFGA (W.) De Geref. Vrouwenver. „Bid er Werk alhier hield dezer dagen een oazar in het Gebouw. Er waren ver schillende stands, welke de aandacht van vele bezoekers trokken Ook ontbraken de attracties en de theetuin niet. De jeugd kon zich met de grabbelton vermaken. De jverge Dieven goederen werden des avonds bij opbod verkocht. Het resultaat van deze avond was dat er een bruto saldo van /r(F was. Het geld is oestemd voor een nieuw verenigingsgebouw. De collecte Prot. Interkerkelijk Thuis front heeft te IJlst opgebracht 43.52. NED. HERV. KERK. Goënga: nam. 1.30 uur Ds. Kuiper. Gaastmeer: voorm. 9.30 uur Ds. J. W. Bruinsma; nam. 1.30 uur de heer E. S. e Jong. HEEG. Maandagavond kwam de dam club alhier weer voor ’t eerst bijeen in een vergadering. Er was flinke belang stelling. Besloten werd in 3 klassen te spelen. Het bestuur zal zelf uitmaken wie het secretariaat zal waarnemen, we gens bedanken van de heer H. v. d. Schuit, die niet elke avond aanwezig kan zijn. De penningmeester ha' goed ge boerd, het tekort van 40.had hij omgezet in een voordelig saldo van 7.12. Tot slot werd een gongwedstrijd gehouden, waarvan de uitslag nog niet bekend is. Mijnhardt Kiespijnpoeders. Doos 50 ct. Mijnhardt Hoofdpijnpoeders. Doos 50 ct. Alleen ECHT met de naam MIJNHARDT E Heeg: voorm. 9.30 uur en nam. 1.30 uur Ds. Mr. J. Schoenmaker. Woensdag 10 Nov.: ’s avonds 7.30 uur (Dankstond gewas). Collecte N.O.- polder. Hommerts: voorm. 9.30 uur Ds. de Noo. Jutrijp: nam. 1.45 uur Ds. de Noo. Nyland: voorm. 9 en nam 1.30 uur Ds. Prins. Offingawier: voorm. 9 uur Leesdienst. 67 November 1954. Vanaf Zaterdagmiddag 4 uur: Dokter K. v. d. Heuvell, Bothnia- kade 1, Telef. 2612 (b.g.g. 3000), APOTHEEK Vanaf Zaterdagavond 6 uur: A. J. v. d. Sluis, Marktstraat 12. WIJKVERPLEGING Zuster R. Posma, Willem de Zwij- gerstraat 88. Oranje-Groene Kruis Wit-Gele Kruis: Zuster Eisenga, Schoolstraat 30, Tel. 2789. KR AAM VERPLEl, sN G Zuster IJ. Kramer, Stationsstr. 14. BIJ BRAND. Voor brandmelding steeds op nr. 3000. GOENGA, 31 October. Zondagmiddag werd een begin van brand ontdekt in de schoorsteen bij de dorpssmid J. Beeksma. Door kordaat optreden van de heer K. Bleeker was men het vuur spoedig mees ter, zodat het bij enige waterschade bleef. Twee mensen zijn Woensdag om het leven gekomen, toen zij van een ladder vielen. De 57-jarige schilder B. Wester- duin uit de Rotterdamsestraat in Den Haag was des morgens in de Vlaming straat bezig met het aanbrengen van ver sieringen met het oog op het bezoek van de keizer van Ethiopië. Hij viel van een hoogte van vier meter van de ladder en was op slag dood. De 36-jarige betonwerker M. Burgers uit Lunteren kwam om het leven, toen hij bij de viaductbouw over de Wage- ningseweg, nabij rijksweg no. 12 onder Lunteren, van een ladder viel. Arbeiders waren bezig in de bodem geheide betonnen palen te verwijderen, De zuilen worden daarbij aan de onderzijde losgebikt, Waarna de zware palen worden omge trokken. Toen B. op een ladder staande een touw om de top van de paal wilde slaan, begon de betonnen kolos te wan kelen. De ladder gleed weg, waarna B. viel. De grote heipaal viel op hetzelfde ogenblik om en trof het slachtoffer in de nek. De man was op slag dood. Krabben en peuteren maakt de kwaal steeds erger. De helder vloeibare D.D.D. dringt diep in de poriën door, doodt de ziek tekiemen en geneest de huid. BALSEM ZEEP CHR. GEREF KERK. Voorm. 9.30 uur Leesdienst; nam. 5 uui Ds. N. Brandsma. Ook het amateurtoneel draait alweer op volle toeren. De „Krite” heeft haar eerste uitvoeringen al achter de rug, het S.F.T. komt nog, 16 November verschijnt de V.D.-toneelclub op de planken, een week daarna de R.K. Toneelver. Sneek en gisteren, Woensdag, ter gelegenheid van de feestavond der S.Z.C was de To neelgroep Amicitia in de zaal van dat Theater met het blijspel „Jij weet, jij weet wat ik niet weet” van A. van Zuy- len. Zoals een blijspel pleegt te doen stelt ook dit geen zware problemen aan de orde, al raakt dan de advocaat Michel Lebon terdege in de moeilijkheden. Op een fuifje, waar nog al diep in het glaasje wordt gekeken, gaat hij na een gesprek met de hypnotiseur Simonarski over de begrippen tijd en ruimte, een wedden schap met deze magiër aan, waardoor hij, na hypnose, de herinnering verliest aan al’ - wat zich tijdens de laatste twee jaar van zijn leven afspeelde. En dat brengt hem dan in conflict met niet min- d< dan een drietal dames, nl. zijn ver loofde Armande Leclerc, aan wie hij zich om zakelijke redenen verbond, met Yvette Dubois, het meisje van wie hij werkelijk blijkt te houden en met Marie Ledoux, die hij in de verwarring waarin hij door zijn geheugenverlies verkeert als zijn gewaande verloofde in de armen sluit. En daarbij komt nog de botsing met zijn compagnon Albert Fontaine, die al leen op financieel voordeel uit is en daarom de verloving van Lebon met Ar- I mande, dochter van een belangrijke cliënt van het advocatenkantoor, tracht te handhaven. Dit blijspel zou niet zoveel meer dan een klucht zijn, als het slot bedrijf geen verrassing had gebracht. Want als Charles Ondit, de boezemvriend van Lebon, die zich uitslooft om de ver dwenen Simonarski terug te vinden op dat deze de jonge advocaat zijn geheugen weer zal teruggeven, eindelijk met de mag’ r op het toneel verschijnt, blijkt Lebon geen prijs meer te stellen op de herinnering aan de gebeurtenissen in de laatste twee jaren van zijn leven. Als onbevangen toeschouwer van z’n hande lingen in die twee jaar is hij tot de con clusie gekomen, dat die tamelijk onfris waren, hij accepteert gaarne de verbre king van z’n verloving met Armande om het meisje dat hij werkelijk liefheeft, Yvette in zijn armen te kunnen sluiten; hij breekt even gaarne met zijn compag non die hij nu maar een naar mannetje vindt en hij is overtuigd dat Marie Le doux haar geluk wel zal vinden aan de zijde van boekhouder Dupont wie hij aanraadt even doortastend te zijn in de liefde als in z’n werk. Om bovengenoem de verrassende wending kwam er in het derde bedrijf van dit blijspel ook een ernstige noot en dat was er ons te liever om, omdat we daardoor ook de heer H. S. Groenhout (Lebon) nog eens in de ge- schakeerdheid van zijn gaven als acteur 1 konden bewonderen, hij had een zware rol en was bijna voortdurend op het to neel en wat hij presteerde was voor- 1 treffelijk. Uitstekend was ook weer de heer D. Smit, nu als de boekhouder Du pont, en ook de heer C. W. Schaap; steunde als Charles Ondit zijn vriend Lebon op zeer goede wijze, al heeft hij nog niet die rust in zijn spel gevonden, welke dat van de heren Groenhout en Smit kenmerkte; de kleinere herenrollen van Albert Fontaine en Simonarski wer den door de h.h. H. Boelens en H. v. d. IJLST. De jaarlijkse ouderavond van de O. L. School was zeer goed bezocht en werd geopend door de heer U. Speerstra, hoofd der school, waarbij de wens werd uitgesproken, dat deze ’bijeenkomst het contact tussen school en gezin zou ver sterken. Na voorlezing der notulen werd het woord gevoerd door de heer H. de Jong, voorzitter der oudercommissie, die woorden van welkom richtte tot de nieuwbenoemde onderwijzeres, mej. G. de Jong en dank bracht aan de vertrok ken onderwijzeres mej Wagenmakers voor alles wat zij in het belang van het openbaar onderwijs te IJlst had gedaan. Tot leden van de oudercommissie werden benoemd mevr, F ^ensmaBoersma en de heer H. Doele. Na de pauze hield het hoofd der school een inleiding over: De betekenis van Jan Ligthart voor de school van vandaag. Aan het einde richtte de heer de Tong zich nog met woorden van afscheid tot de heer T. Nooitgedagt, die deze week gaat emigre ren, waarna sluiting der bijeenkomst volgde. maar dat duun.ke waar de meisjes aan moeten ronddraaien is zo karakteristiek nietwaar! Na de Zweedse klapdans nam de leider er de mondharmonica bij, voor mij dè begeleiding van dit heerlijke vror lijke dansen „de Terschellinger” en „We gaan nog niet naar huis”, dat voor deze groep toch werkelijk het einde van het feest was. Voor de leider van deze groep van hef Sneker Volksdans Centrum, de heer P. Rutgers uit Harlingen, betekende het niet een naar huis toe gaan. Zijn motorfiets blijft zo’n Zaterdag van 3.30 tot 10 uur in de gang van het gebouw staan. Enthou siast vertelde hij me over zijn werk en zijn ideaal: door het volksdansen ver broedering te brengen onder de jeugd. Een grote groep die ’s avonds danst en dio samengesteld is uit jongeren van ver schillende richtingen is al een zichtbaan resultaat van zijn streven, waar hij zich veel opofferingen voor getroost. B.v. dit leiding geven voor een veel te kleine ver goeding omdat deze jongelui nu eenmaal niet meer zakgeld hebben en het niet met zijn ideaal overeen komt, dit werk als „les” te zien, waardoor hij ook het nor male lesgeld zou kunnen vragen. Maar dan zou ook het spontane weg zijn, het komen van een groepje scholieren, club genoten, kinderen, die ook willen rond hopsen in de zevensprong en daar wel een ijsco-dubbeltje voor willen missen. De heer Rutgers heeft gelijk: dit spon tane is het karakteristieke van het volks dansen, neemt men dit weg dan worden het danslessen. „En daarom heb ik mijn hoop maar gevestigd op een subsidie”, zegt de heer Rutgers, „en intussen gaan wij, het be* stuur van het Sneker Volksdanscentrum en ik, maar vol moed verder”. En hij springt van het tafeltje waarop hij zat te praten, omdat de eerste jongens van de volgende groep binnenkomen; ToJ 10 uur ’s avonds vormt hij daar korfjes en molentjes en krakelingen vqjf enthousiasme. GEREF. KERK SNEEK. Noorderkerk: voorm. 9.30 uur Ds. E. N. van Loo; nam. 2.30 uur Ds. E. N. van Loo, Z. 34; nam. 5 uur Ds. G. J. de Leeuw, Z. 34. Zuiderkerk: voorm. 9.30 uur Ds. G. J. de Leeuw, Z. 34; nam. 5 uur Ds. J. M. Spier. Oosterkerk: voorm. 9.30 uur Ds. J. M. Spier. Voor de voorstelling aanving had de heer Ooms allen namens de S.Z.C. wel kom geheten, in 't bijzonder het erelid de heer S. J. Olij, de voorzitter van de N.N.W.B., de heer Visser en het bestuur van de Kon. Zeilver. Sneek. Hij bracht de toneelgroep Amicitia dank voor het aanbod deze feestavond te willen ver zorgen en drukte er zijn teleurstelling over uit dat de zaal riet geheel bezet was, zo dit wel het geval was geweest, hr d dat een aanmoediging kunnen zijn een volgend jaar weer zo’n avond te hou den, nu zal men zich nog eens moeten beraden. Goot zeer acceptabel gespeeld. De dames hadden het ditmaal over het algemeen gemakkelijker dan de heren, maar wat mevr. T. OomsHuesken ais juffrouw Normand, de huishoudster van Lebon, mevr. E. VlaskampJoustra als Armande Leclerc, en mevr. A. Smit—Syperda als Yvette Dubois presteerden was als immer zeer goed en ook het beschei den rolletje van mevr. D. v. d. Molen Kasemier als Marie Ledoux kwam wel tot z’n recht. Al met al dus een zeer ge slaagde opvoering, wat mede te danken was aan de goede regie van de heer R. H. Ferwerda. Aan het slot verscheen het gehele ensemble, de souffleur de heer Alb. Verwer incluis wij hebben niet kunnen merken of hij er veel aan te pas moest kor n op het toneel m door het publiek gehuldigd te worden met een langdurig applaus, terwijl de hee Ooms namens de S.Z.C. dank bracht en alle dames bloemen aanbood. De grime was van de heer D. H. Hamersma, de toneelaankleding van meubelmagazijn ,,’t Interieur”. Tussen de bedrijven ver zorgde het orkest Schuil de muziek, en het verleende ook zijn medewerking bij het bah GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Oosterdjjk 30). Voorm. 9 en nam. 5 uur Ds. Benschop. Tongersdei 4 Novimber. Tetman de Vries mei nij programma yn It Ge- bou foar Kristlike Bilangen. Jouns 8 Ore. DouUeruag 4, Vrijdag 5, Zaterdag 6 No vember. S.H.J. Herfsttournooi in Geb v. Chr. Belangen, voor jongens en meisjes van 12 t/m 20 jaar. Vrijdag 5 November. Bindingsavond voor de leden van de Sneker Blok- ploegen, ’s avonds 8 uur in Hotel Hanenburg. V’rij dag 5 t/m Maandag 8 November. Amicitia Theater Sneek. ’s Avonds 8 uur en Zondag tevens te 2.30 uur en 5 uur: „Puntje en Anton”. Zon dagmiddag te 2.30 uur Kinder- en Familievoorstelling. Zondag 7 November. Vrij denkers ver. „De Dageraad”, afd. Sneek. Voorm. 10 uur spreekt de heer J. Verster van Groningen over: „Minderwaar digheid psychologisch beschouwd”. Zaal Piso. Maandag 8 November. Ned. Reisvereni- ging afd. Sneek. Inleiding en com mentaar van J. F. van Lunteren op de nieuwe kleurenfilm „Tussen Wenen en Parijs”, 's Avonds 8 uur in grote zaal Piso, Parkstraat. Dinsdag 9 November. Volksonderwijs afd. Sneek. Opvoering van „De tiid sil ’t leare”, in Amicitia, 's avonds 8 uur. Zaal uitverkocht. Woensdag 10 November. Zaal-Concert van de Federatie van Harmonie- en Fanfarecorpsen. Geb. v. Chr. Belan gen. Deelname 10 corpsen. Donderdag 11 November. Kunst aan Al len Leeuwarden, in samenwerking met Kunst aan Allen Sneek. Con cert door de Groninger Orkestver eniging In Amicitia. 's Avonds 8 uur. Donderdag 11 en Vrijdag 12 November. Bazar te Scharnegoutum in Gebouw „Elim”. Geopend: beide dagen van 35.30 en vanaf 7.30 uur. Zaterdag 13 November. Buitengewone Ingelandenvergadering van het Wa terschap „De Scherwolder- en Mor- rahemmen” in Hotel Hanenburg te Sneek. Voorm. 9.30 uur. Maandag 15 November. Van der Meu- len’s Boekenspaarclub. Lezing door Annie Schmidt en S. Carmiggelt. ’s Avonds 8 uur in Foyer Amicitia. Maandag 15 t/m Donderdag 18 Novem ber. Zitting bij Parfumerie Holly wood van de schoonheidsspecialiste Cosmetica Dr. van der Hoog. Dinsdag 16 November. V.D. Toneelclub. Opvoering van ,,’n Grote zwarte Poes”. In Amicitia. Zaterdag 20 November. Buitengewone Ingelandenvergadering van het Wa terschap „De Oosterhemmen” in Hotel Hanenburg te Sneek. Voorm. 9.30 uur. Maandag 22 November. Buitengewone Ingelandenvergadering van het Wa terschap ,,’t Marian”, bij R. Piersma te Nijland. ’s Avonds 7.30 uur. BAPTISTEN GEMEENTE. Kerkgebouw: Willem Lodewijkstraat 4 Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Ds. Ph. Lin deman. s Avonds 7.30 uur s jor de jonge jeugd voor de oudere jeugd Vrijdag 5 Nov.: ’s avonds 8 uur Bijbel lezing en bidstond. AEP.E PERENNIUS. Vergadering van Gelovigen. Voorm. 10 uur bijeenkomst. PINKSTER ZENDING. Woensdagavonds 8 uur volle Evangelie prediking in Aere Perennius. LEGER DES HEILS. Kleinzand 20. 10 uur v.m. Heiligingsdienst; 7 uur n.m. Openluchtsamenkomst Ged. Pol 8 uur n.m. Verlossingssamenkomst Leider der diensten: Kapitein D. Pie ters. Meningsverschillen met de Amerikaanse filmmaat- senappij Paramount heb ben haar programma t.b.v. de Bond van Nederl. Mili taire Oorlogsslachtoffers sterk gewijzigd. We lazen van „drommen op Schiphol”, Van bloemen, gejuich, interview: Het ging er spontaan en luid ruchtig Om ’t Hollandse „sterretje” toe.. We weten hoe Audrey gekleed was, Gehandschoend, geschoeid en gekapt, We lazen hce lief Audrey glimlacht, Hoe Audrey de auto instapt.... Hoe lippen en wenkbrauwen uitzien, Hoe jukbeen en oogleden staan: Het is de aandachtige lezer Van Audrey’s „entree” niet ontgaan We weten waarvoor onze Audrey Een weekje naar Holland toe kwam: Voor geld voor de oorlogs slachtoffer!: Beginnende in Amsterdam. We kennen het doel van haar miss De inzet van Audrey’s tournee: Maar véél moet geschrapt, veel gewijzigd Er wordt weer gekibbeld! Hoezee: In de hoofdklas was Maandag een drietal spelers verhinderd, zodat er een beperkt aantal uitslagen te noteren viel. Huitema boekte de volle winst tegen v. d. Goot en Kooistra kon het tegen Bosma na hardnekkige strijd niet bol werken. SmidSterk werd afgebroken in een stand die voor Sterk weinig pers pectief biedt. In de eerste klas noteerde Bakker zijn zesde gelijke spel met evenzoveel gespeelde partijen. Ditmaal werd de buit met Koers gedeeld. Een beslissend overwicht behaalde echter deze avond niemand in de eerste klas. Ook NijdamG. v. Oosten, J. Blok J. van Oosten en v.d. WoudeHernaamt eindigden in remise. Als steeds is er in deze klas van weinig krachtsverschil sprake, zodat de strijd om de bovenste plaats wel weer hevig zal worden. In de tweede klas staat IJ. Hoeksema mo- menteeel op het eerste plan. Door een overwinning op S. Geuze werd l.g. naar de tweede plaats verwezen, zij het mis schien voorlopig. Ook Klijnsma kwam er tegen Heegsma (thuis gespeeld) niet zonder kleerscheuren af en moest met de halve winst genoegen nemen. J. v.d. Veen won, na een schijf achterstand te hebben gehad, van P. Kroese. Hoeksema gaat hier met 10 pnt. uit 6 partijen aan de kop. Geuze 7 uit 5, Klijnsma 6 uit 4. In de derde klas lijdt het geen twijfel dat Brouwer als eerste zal eindigen. Ook Duiker kon geen voldoende tegen stand bieden om ook maar een puntje te bemachtigen. Brouwer boekte zijn zevende overwinning in successie. J. Hiemstra blijft evenwel goed volgen. Door te winnen van Eppinga en M. van Oosten staat hij op de tweede plaats met 11 pnt. uit 7 partijen en Hemrika, na enige weken van afwezigheid weer op het appèl, won van Kroles; M. Sterk, still going strong, won van A. Cnossen. Programma 8 November: Hoofdklas: L. SmidW. Koopmans, Th. SterkR. de Jong, G. MulderF. Dotinga, J. v. d. GootH. Kooistra, S. BosmaJ. Huitema. ManenG. Swart, v. d. Woude, J. BlokW. Bakker, J. HernaamtK. Nijdam, H. KoersU. v. Wieren. 2e klas: J. v. d. VeenS. Geu ze, L. Heegsma -S. Procee, F. Faber P. Kroese, S. YpmaD. Klijnsma, U. HoeksemaH. Raadsveld. 3e klas: S. KrolesM. Sterk, K. DijkstraS. Ep pinga, A. Cnossen-J. Hiemstra, J. Hem rikaT. Duiker-. Oppenhuizen: nam. 1.30 uur Ds. Stap. Uitwelling rga: voorm. 9 uur Ds. Stap. Oudega (W.): voorm. 9.30 uur Ds. van Dullemen; nam. 1.30 uur Ds. Sondorp van Sneek. Jeugddienst. Oosthem: voorm. 9 en nam. 1.30 uur Ds. G. Kaastra. Bediening H. Doop. Scharnegoutum: voorm. 9.15 en 1.30 uur Ds. C. P. van Andel. Woensdag 10 Nov.: 's avonds 7.30 uur Ds. C. P. van Andel. Dankstond voor het gewas. De kroon op 1 Zwitsers meesterschap Een der mooiste scheppingen uit het land van de Alpen: ALPINA! Onovertroffen in sierlijke vorm en perfecte tijd aanwijzing. Deson danks uiterst voordelig! De mooiste en nieuwste ALPINA- modellen bij het gespecialiseerde aJres Detaillist ALPINA FIRMA H. DE JONG, Kruizebroederstraat 79, Sneek

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 2