Sneek had weinig moeite met Friesland Scherpschutter Bouma scoorde alle vijf doelpunten s tïï' Bach-Concert (I) Br AGENDA Verrassende zege Black Boys van Burgerlijke Stand NeVoBo, afd. Sneek Propaganda-avond Rode Kruis te Woudsend Boekejoun to J utry p-Hommerts V o et bal programma voor Zondag Leden van „S. en O.” boek ten mooie successen Accoord K.N.V.B. en N.B.V.B. O.N.S. schoot beter dan Poolster Black Boys’ zege in de laat ste vijf minuten nog in gevaar Heeg 2 gaf goed partij Bij IJ.V.C. Woudsend kwa men de meeste doelpunten na de rust r° It plakt Kostbare voorsprong voor Q.V.C. a twee altijd één verlies- Advertentie Ingez. Mededeling. Sneker Boys: prettige ver in de reserveklassen Zaterdagmiddagvoetbal. Friese Voetbalbond. Advertentie LM de Friese clubs vooraan. J. W. B. 99 2 Black rassing. In de res. 2e klas A gesf -eld Leeuwarden 3Sneek 8 7 7 7 7 7 8 6 14 13 11 9 7 7 8 8 8 7 6 5 7 5 7 5 7 6 5 6 6 8 6 6 6 6 7 8 5 5 4 3 1 6 6 5 5 4 4 6 5 3 3 3 1 8 8 6 8 8 6 Nijland Delfstrah. Surh.veen 6 6 6 6 5 5 6 4 0 6 4 2 2 WOUDSEND. Woensdag a.s. zal het Rode Kruis hier een propaganda-avond houden met vertoning van een film zo wel voor ouderen als kinderen. Zij die een lidmaatschapskaart van 1953 hebben worden gratis toegelaten. Het ligt in de bedoeling om zoveel mogelijk leden te werven voor het Rode Kruis. Dinsdags (gedurende 10 Dinsdagen ach tereen) 's avonds 8 uur in de open bare Ulo-school aan de Oude Koe- ir"rkt: E.H.B.O.-cursus voor de le den -van de reserve-poiitie en brand weer onder leiding van dokter W. J. Nieuwenhuis. Sneek Velocitas GRC Z.w.einde Frisia FVC O.parkers Helpman LSC Nicator Haren Friesland BI. Wit *34 Heeg Poolster O.N.S. Rood Geel De Kooi Harlingen Steenwijl G.A.V.C. W.Z.S. Q.V.C. V.V.T. D.W.P. Workum D.O.G. M.S.C. Jubbega Black Boys Olyphia Bergum In de tweede klas A ging alleer Fries landSneek door. Onze stadgenoten hadden weinig moeite met de hekken sluiter, die kansloos met 5—-0 ten onder ging. Bouma, de aanvalsleider van de withemden, had in deze ontmoeting wel een zeer productieve bui. Hij nam alle Sneek Freedtojoun is der yn it kader fan de Fryske Boekev^ke in boekejoun holden yn it lokael by de brêge. Master de Boer fan Toppenhuzen wie ütnoege om in boekbisprek to halden. Hy hie it boek fan Simke Kloosterman „De Hoara’s fan Hastings” keazen. Earst fortelde mgster eat oer it libbe.i fan Simke Kloosterman en doe liet er op treflike wize inkelde persoanen üt „De Hoara’s” foar de oan- wêzigen libje. Foar in moaije ófwikseling soarge Henny Schotanus, dy’t dichtwurk fan Inne de Jong, A. M. Wybinga en J. v. Wageningen foardroech. By de boeke- tafel waerd wol aerdich saken dien. It wie spitich dat der mar in bytsje min- sken tsjüge wiene fan dizze moaije joun. Kon in de hoogste afdelingen nog een flink aantal wedstrijden worden ge speeld, bij het lagere voetbal kwam door het bar slechte weer vrijwel niets van het programma terecht. Velocitas heeft punt minder. 8 12 8 11 9 11 7 5 7 11 7 7 7 7 5 Z.w.einde 2 Be Quick. 2 Achille 2 Emmen 2 O.parkers 2 werd 6 10 6 6 6 6 10 6 7 5 L. Zwaluwen 6 A.C.V. N. Schut Heracliden op te DOG neder- schoten. Een schermutseling voor het Friesland-doel was de inleiding tot het vierde doelpunt. Via de doelman en de ingelopen Roosenburg kwam de bal bij Bouma, die toen weinig moeite had hem over de lijn te werken, 04. Evenals vorig jaar, toen Black Boys na een 20 voorsprong in de laatste vijf minuten toch nog met 42 verloor, leek het ook nu in Joure tegen De Kool weer mis te zullen gaan. Gelukkig ech ter hielden de zwartjes de hoofden goed bij elkaar en boekten zij een ver diende en kostbare 12 zege. Toen er nog plm. vijf minuten ge speeld moest worden loste midvoor Zel- denthuis van De Kooi een schot waarbij doelman de Boer de bal niet klemvast kreeg. Maar moedig wierp hij zich op de doellijn opnieuw op de bal en hij kreeg hem ook in zjjn bezit, maar tot veler verbazing gaf de scheidsrechter, die ver buiten het strafschopgebied stond, doelpunt. Geheel Black Boys pro testeerde tegen deze beslissing maar scheidsrechter Schuur bleef op zijn stuk staan eri zo was het dus 21. De Kooi voelde nu nog een kans en zette alles op de aanval en toen Douma nog uitviel dreigde voor de Boys het ergste. Maar gelukkig hielden ze het hoofd koel met het bovenvermelde resultaat. Al spoedig in het begin had de Jong een kans gekregen, uit een voorzet van Rienstra. Hij schoot hard in maar de bal ketste af op het been van doelman Bu- walda. Rienstra kwam toen aan bod maar hij schoot het leer hard in de han den van de doelman. De Kooi zette ook een paar goede aanvallen op maar de zwarte achterhoede gaf haar geen ge legenheid gevaarlijk te worden. De rust ging dan ook in met blanco stand. Na de hervatting namen de Boys spoedig de leiding, toen de Vries met een prima schot de vtjandelijke doelman geen kans gaf. 01. Bijnr werd het door dezelfde speler ook 02, maar nu schoot hij tegen de paal. Black Boys was het meest in de aanval, lang hing er een doelpunt in de lucht, totdat ein delijk v. d. Laan met een hard schot via de vingertoppen van de doelman de stand op 02 bracht. De Kooi was toen practisch al een geslagen ploeg, maar de laatste minuten verliepen onder hoog spanning toen zij er in geslaagd waren de achterstand tot 21 te verkleinen. Maar v. d. Laan sprong de achterhoede van de zwartjes bij, waardoor de poort verder voor de Jousters gesloten bleef. stad tot klinken zal worden gebracht. De eerste cantate, „Du Hirte Israëls, höre”, draagt als opschrift „Am Sonn- tage Misericordias Domini”, (ontleend aan Psalm 89 2, Ik zal de goedertieren heden des Heren eeuwig zingen), in het kerkelijk jaar de tweede Zondag na Pa sen. Jaa. van ontstaan is vermoedelijk 1725 en de tekst is van Christian Weiss S „Hauptpastor” aan de Thomaskerk. De vaste teksten voor deze Zondag zijn 1 Petrus II 2125, „Want gij waart als dwalende schapen” en Johannes X 11— 16, „Ik ben de goede Herder". Deze can tate bestaat uit zes delen en is geschreven voor 4 st. vocaal koor, tenor en bas-solo en een instrumentaal koor (drie hoboën, strijkorkest en continuo). In het grote aanvangskoor is het gehele ensemble ac tief. Na een inleidingssymphonie zet het koor in met de tekst van Asaf’s klacht: „Herder Israëls, hoor, Gij die Jozef leidt als een kudde, Gij die op de cherubs troont, verschijn.... (Psalm 80 2). Deze invocatie die God aan de oude verlos singsdaden wil doen herinneren, heeft Bach op geniale wijze getoonzet. Tot tweemaal toe ontwikkelt zich een fuga- tisch intermezzo. Treffend zijn de her haalde uitroepen „höre” en „erscheine” in de tegenstemmen. In deel 2, recitatief voor tenor (met continuo) zingt de gelo vige, wetend dat de Hoeder Israëls voor hem zorgt, van Gods trouw. In deel 3 Aria voor tenor (met 2 hoboën en con tinuo) zet hij zijn beschouwingen voort: ook al gaat het door de woestijn, hij weet zich gesterkt door h't woord Gods. Deel 4 is een secco-recitatief voor bas en continuo. Deze zanger sluit zich bij de vorige aan en besluit zijn beschouwing met de bede tot de Goede Herder: „be ëindig onze levensweg en leidt ons in Uw schaapskooi’”, daarmee de hemel symboliserend. No. 5, Aria voor bas (met hobo, strijkers en continuo) zou men een Pastorale kunnen noemen. In dit her derslied heeft Bach op sublieme wijze de inspiratieve kracht van de tekst „Be- glückte Herde, Jesu Schafe” muzikaal uitgedrukt. No. 6 het slotkoraal heeft de wijs van „Allein Gott in der Höh’ sei Ehr”. De V'-st is de berijming van Cornelius Bekker (1598) voor Psalm 23 1, De Heer is mijn Herder. Aan de uitvoering van dit koraal (liturgisch antwoord der gemeente) werkt het ge hele ensemble mee. Wedstrijdprogremma 13 November. Dames 3e klas: V.I.O.S. 3—N.O.H 2 2.30 C.Z.N. 3—V.I.O.S. 2. Heren 3e klas: 3.10 T.G.P. 5—VoVeRo 3.50 T.G.P. 4—S.V.C. 3 4.30 D.V.C. 2Sneek Dames 2e klas: 5.10 C.Z.N. 2—N.O.H. 1 5.50 D.V.C.—R.K.V.C. Heren 2e klas: 6.30 S.V.C. 2—R.K.V.C. 2 7.10 D.V.C. 1—N.O.H. 2 Dames le klas: 7.50 U.D.Chr. Kweek 8.30 V.I.O.S. 1—R.K.V.C. 1 Heren le klas: 9.10 N.O.H. 1—U.D. 1. Op de grote internationale tentoon stelling „Ornithopholia” van konijnen, welke op 4, 5 en 6 November te Utrecht werd gehouden en waar pl.m. 4000 uit sluitend jonge dieren werden ingezon den, behaalde een drietal leden van „S. en O.” alhier een mooi resultaat met hunne Franse Hangoren. Joh. de Jager te Langweer behaalde met zijn grijze Voedster een le Z.G. en een 2e G.G. Met zijn blauw grijze ram men een le en 2e Z.G. W. Bles te Lang weer met zijn bonte voedster een 3e Z.G. L. L. Vellinga te Koufurderrige met zijn ijzergrijze voedster een 2e Z.G. De konijnen werden gekeurd door keurmeesters uit vier verschillende lan den, nl. Engeland, België, Duitsland en Nederland. De 41 zege die O.N.S. Z; terdagmid- dag op het door de regen onbespeelbaar geworden Black Boys-veld op Poolster behaalde, &as zeker niet onverdiend en des te fraaier omdat onze stadgenoten met drie invallers en de eerste twintig minuten ook nog met tien ma speelden. In die periode waren de gasten uit Spijk (Gr.), gesteund door de wind, het meest in de aanval, maar de oranje- verdediging kon steeds op tijd ingrijpen. Maar toen midvoor Swart hun ploeg volledig maakte veranderde het aspect van de wedstrijd meteen. Er kwam vaart in de ploeg, wat in de 22e mi nuut tot een goede aanval leidde, waar uit Swart zijn club de leiding gaf, 10. De tegenstanders zaten echter ook niet stil en uit een vrjje trap kogelde Bron- sema onverwacht de gelijkmaker langs de onthutste doelman Bosma, 11. Het bleef intussen steeds doorregenen waardoor balcontróle ónmogelijk werd. Van goed voetbal kon onder deze om standigheden geen sprake zijn. De spe lers konden zich nauwelijks staande houden. Spanning was er evenwel volop maar het juiste schot ontbrak. Kort voor rust nam O.N.S. de leiding, 21, door een voltreffer van linksbuiten Van Delden, die de bal in vrije positie van rechts kreeg toegespeeld. De O.N.S.-aanval zette ook na de rust goede aanvallen op, maar spil Moesker en linkshalf van der Woude onderbra ken er veel van. Het spel golfde op en neer, waarbij het O.N.S.-achtertrio zich aardig trapvast toonde. Speelman en de Jong plaatsten de bal met veel overleg, doelman Bosma bleek niet te passeren en de halflinie was eveneens goed op dreef. Toch kon elk ogenblik de gelijk maker verwacht worden, want de Spijk- sters gooiden alles op de aanval. Zij bleken echter niet in staat de oranje- defensie te passeren, ai kwamen enige malen deklat en doelpalen keeper Bos ma te hulp. In de 19e minuut kwam het succes aan de andere kant toen de P.- verdediging een steek liet vallen, waar van v. d. Berg handig profiteerde. Hard verdween de bal in de linkerbt reden- hoek, 31. Poolster zwoegde deson danks onvermoeid door, maar dit werd niet met een zeker verdiend tegenpunt beloond. De volgende goal kwam zelfs opnieuw aan de kant van O.N.S. Want toen kort voor tijd v. d. Berg het leer weer te pakken kreeg joeg hij nummer vier in de touwen, 41. Daarmede was het pleit beslecht, want spoedig daarop blies de goed leidende arbiter de Groot uit Leeuwarden voor de laatste maal en konden 22 kletsnatte jongens de droge kleedkamer opzoeken. le klas A: HeerenveenEnschede, G.V.A.V.V.S.V., VitesseWageningen, Haarlem—H.V.C., A.G.O.V.V.—Eilnk- wijk, LeeuwardenD.W.S. le klas B: De VolewijckersGo Ahead, D.O.S.Veendam, Zwolse Boys E.D.O., StormvogelsBe Quick, He raclesEnsch. Boys, N.E.C.Ajax. 2e klas A: VelocitasL.S.C., Haren F. V.C., HelpmanFriesland, Sneek Oosterparkers, ZwaagwesteindeG.R.C. 3e klas A: HarlingenBergum, Steen- wijkW.Z.S., JubbegaRood Geel, M.S.C.De Kooi, Black BoysOlyphia, G. A.V.C.—D.O.G. Reserve le klas: Leeuwarden 2 Achilles 2, Velocitas 2—G.V.A.V. 2, Be Quick 2Heerenveen 2, Emmen 2 Zwaagwesteinde 2, Sneek 2Oosterpar kers 2. Res. 2e klas A: Leeuwarden 3Fri sia 2, F.V.C. 2Black Boys 2, Nicator 2 Harlingen 2, Alcides 2M.S.C. 2, Rood Geel 2Sneek 3. Res. 3e klas A: L.S.C. 2—Steenwijk 2, L.S.C. 3Frisia 3, Lemmer 2Heeren veen 3, Friesland 2Harlingen 3, F.V.C. 3Leeuwarden 4. SNEEK, van 1 t.e.m. 6 November. Geboorten: Liskje Johanna d. v. Theo doras Pijper en Grietje Schiphof van Bolsward; Folkert Jacobus z. v. Theodo ras Pijper en Grietje Schiphof van Bols ward; Joukje d. v. Durk Swierstra en Tjitske de Boer van Hartwerd; Gerrit z. v. Tjeerd Stellingwerf en Aagje Terpstra van Ferwoude; Leo Albert Willem z. v. Willem Bleeker en Dina Alie Esselbrug- ge; Jan Willem z. v. Johannes Philippus Fijnvandraat en Willy Gijsbertha Blok; Johannes z. v. Gerlof Martens en Wiebrig Rusticus van Balk; Geertje Hendrika d. v. Holke Fokke Kuiper en Aaltje Jansen; Jan z. v. Jan Boom en Kitty Gokkes; Theunis Feike z. v. Marten Sterk en Ma ria Martha Norberhuis; Baukje d. v. Jo hannes Feenstra en Hieke Zuidstra van Oppenhuizen. Ondertrouwd: Johan de Wilde, 36 jr. en Gatske Elisabeth Biomhoff, 22 jr.; Jo hannes Jacobus Werkman, 26 jr. en Ymkje Pietje Piekema, 23 jr. Getrouwd: Feike de Vries, 75 jr. en Jeltje Wierstra, 60 jr.; Hendrik Hellinga, 24 jr. en Anna Louise Kan, 29 jr.; Johan nes Visser, 24 jr. en Trijntje Dieuwke Wietsma, 26 jr.; Pieter van der Laan, 29 jr. en Sikje Venema, 27 jr.; Jan van der Woude, 28 jr. en Anna Susanna de Jong, 21 jr.; Marten van der Voude, 22 jr. en Maria Elisabeth de Jong, 16 jr.; Johannes Nowee, 24 jr. en Tjaltje Klunder, 22 jr.; Gerrit Samplonius, 28 jr. en Jeltje van Brug, 21 jr.; Arend Scholten, 42 jr. en Klara Huisman 30 jr. Overleden: Grietje Atsma, 70 jr., echt- gen. van Hermannes Kristienes Kroon; van Klaaske Reitsma van Scharsterbrug; Hil- lebrand Reverda, 65 jr., echtgen. van Jo hanna Caumanns; Karei Visser, 7 jr., z. v. Jelle Visser en Carlina de Rook van Lemmer; Gerrit Bos, 24 jr., echtgen. van Aaltje Bakker. Wat n weer, gisteren. Echt weer om zo’n gezellig Gramofoonplaatje op te zetten uit *T HLllo MEI' DE NOTENBALK Het mooiste Kort voor het einde werd het mooiste doelpunt van de wedstrijd gemaakt. Roosenburg maakte zich op de vleugel vrjj en zÜn scherpe voorzet werd door Bouma Ineens op de schoen genomen. Onhoudbaar verdween de bal in het net, 0—5. Na nog enige minuten van modder baden klonk het laatste fluitsignaal en had Sneek een verdiende overwinning behaald. Bij onze stadgenoten was Bouma zeer actief en wel bijzonder goed op schot, maar ook de andere spelers verdienen een pluim voor het goede spel, dat zij bij deze abnormaal slechte weersomstan digheden wisten te geven. Bij de gastheren waren alleen Henk Pieters en zijn collega’s op de rechts back- en linkshalfplaats voldoende. Scheidsrechter van Duyn had deze ge makkelijk ti lelden ontmoeting goed in de hand. WYMBRITSERADEEL, van 31 October tot en met 6 November. Geboren: Margaretha Marijke Anna d. v. Ruurd Bekema en Jikke van der Werf te Westhem; Geeske d. v. Lieuwe Koopmans en Martha Draijer te Offinga- wier; Brechtsje d. V. Sipïe Gerbrandij en Sijtske Eelkje Osinga te Hommerts. Getrouwd: Bauke Abma, 27 jr. te Oost- hem en Imkje de Vries, 22 jr. te Goënga; Taeke Attema, 27 jr. te Rotterdam en Dirkje de Jong, 23 jr. te Heeg. Overleden: Durkje van der Brug, 93 jr., wed. van Jouke de Boer te Wouds end; Jetze Wildschut, 86 jr., wedn. van Antje Tromp te Gaastmeer. In de 3e klas van het Zaterdagvoet- bal voeren de Friese ploegen hoe lan ger hoe meer de boventoon. Doordat O.N.S. door een knappe 41 zege Poolster voorlopig op het tweede plan stelde, en Blauw Wit zijn positie con solideerde door ’n 6-3 zege op Noordsche Schut, zijn bij de bovenste vier niet minder dan drie Eriese clubs: Blauw Wit, Heeg en O.N.S. Het ziet er naar uit, dat de strijd om de titel -erder tus sen deze oude rivalen zal gaan. Door een ruime 5—0 zege op hekken sluiter Friesland en het niet spelen van Velocitas heeft Sneek de leiding in de Noordelijke 2e klasse A overgenomen. Ondanks het slechte veld en de ijs koude regen, welke onophoudelijk neer stroomde, liet de Groning r scheids rechter van Duyn toch beginnen. Het duurde dan ook maar even of het veld was finaal omgeploegd. Sneek had toen echter meteen al een 20 voorsprong genomen. Direct na de aftrap trokken de wit hemden hard van leer en de felstriemen- de wind en regen tegen wa en geen be letsel om de zwakke tegenstander in de verdediging te drukken. Eerst kopte Roosenburg hard in, doch de Friesland- doelman was op zjjn post. Toen echter na een minuut of zeven Kootje goed doorgaf naar Bouma, wist de' - de niet gemakkelijke kans te benutten, 0—1. Steeds weer rukte de Sneek-aanval op de Friesland-veste af, daarbij goed op gestuwd door de goed op dreef zijnde kanthalfs Bosma en Stuut. Na ruim ’n kwartier was Sneek al zeker van de overwinning toen Bosma goed doorgaf aan Bouma en deze wederom in de uiterste hoek schoot, 0—2. Enige schoten van Witteveen en I’rotje gin gen naast of over en Hofstra had stel lig ruzie met zijn linkerbeen, anders zou hij na een handige rush, waarbij hij drie tegenstanders omspeelde, zeker hebben gedoe unt. Een blessure van Stuut was oorzaak, dat Roosenburg zich wat meer op het middenveld moest bewegen, waar door de thuisclub wat meer in de aan val wist te komen. Doch de achterhoede van Sneek wist met de doorzichtige at taques van de Friesland-aanval wel raad, zodat de rust met onveranderde stand aanbrak. Droge shirts waren alle 22 spelers wel kom, maar dat beide elftallen in het rood verschenen was voor de scheids rechter toch aanleiding de gastheren te verzoeken de natte shirts maar weer over de droge aan te trekken. Met de wind mee was het helemaal een spel van kat en muls. In de eerste minuut van de tweede helft speelde Bouma zich handig vrij en zijn onverwachte schot vloog onhoud baar in de touwen, 03. De onbespeel- baarheid van ’t veld was oorzaak, dat er weinig dribbels gelukten en schieten behoorde practisch geheel tot de onmo gelijkheden. Bij een uitval van Friesland ving Smit de bal op de borst op, doch de scheidsrechter gaf een strafschop, die evenwel door Veldkamp naast werd ge- 13 November: le kl. A: Woudsend—C.V.V.O., IJ.V.C. V.V.I., H.J.S.C.—Makkum. 2e klas A: O.N.S. 2—Heeg 2, D.W.F. 2— Q.V.C. 2. 3e klas C: Zeerobben 3H.J.S.C. 2, Bolswardia 2Nijland 2, Oudega (W.)2 Oudega (W.) 3e klas D: Heerenv. Boys 2O.N.S. 3. Junioren A, Afd. A: O.N.S. laWor kum la. Afd. B: D.W.P. laIJ.V.C. la. Junioren B, Afd. A: Woudsend lb Heeg lb. Afd. B: Zeerobben lbH.J.S.C. lb, Nijland lbWorkum 2b. Afd. M: Sneek lb—L.S.C. lb, W.Z.S. lb—Black Boys lb. Afd. N: W.Z.S. 2b—O.N.S. 3b, Sneek 2bR.E.S. 2b. 14 November: Res. 2e klas A: Lemmer 3W.Z.S. 2, Sneek 4—L.S.C. 4, Friso 2BI. Boys 3. 3e klas A: Sneek 5C.A.B. 3, W.Z.S. 3Bakhuizen 2, BI. Boys 4—W.Z.S. 4. Junioren Hoofdklasse: Harlingen Sneek. le klas A: Lemmer laW.Z.S. la, C.A.B. laBlack Boys la, R.E.S. la L.S.C. la. Junioren B. Afd. N: Black Boys 2b—Sneek 2b. doelpunten voor zijn rekening. staat nu weer op de eerste plaats, maar nog Heeg 2 gaf het sterke tweede van Workum goed partij. Daarom was ’t ei genlijk jammer dat Workum zo gemak kelijk aan de eerste twee doelpunten kwam, het eerst door een misverstand van r.back Wüst, het tweede doordat l.back Walinga en doelman Hettinga el kaar niet begrepen. Heeg’s verdiende te genpunt kwam na een goede voorzet van r.buiten Visser, waarna l.buiten Vlas Workum’s doelman liet vissen, 12. Nog voor de rust echter maakte Genee met een goed gericht schot er weer 31 van. Na de doelwlsseling was 't vrijwel onbespeelbare terrein door de aanhou dende regen zeer zwaar te bespelen. Workum hield echter de sterkste troe ven en door haar midvoor werd de eind stand 14. 't Was voor de spelers een opluchting toen de scheidsrechter voor de laatste maal floot. Monsterzege (14—1) van de Junioren B. De zwaardere Heeg-jongens hadden het gemakkelijk tegen de kleinen van Workum. Steeds kon men alle spelers voor ’t Workum-doel zien opereren. De kleine midvoor van Heeg, J. Visser, maakte vijf van de veertien goals. De gasten plaatsten maar één treffer. Ook de wedstrijd IJ.V.C.Woudsend werd Zaterdagmiddag op een zwaar be speelbaar terrein en met zo nu en dan een paar flinke regenbuien gespeeld. IJ.V.C. zette goed in; er kwamen een paar mooie aanvallen maar de Woudsender keeper wist zijn doel voor lopig schoon te houden. Ongeveer 5 min. voor de rust echter slaagde r.buiten Woudstra er in IJ.V.C. de leiding te be zorgen, 10. Na de thee kwam IJ.V.C. nog eens goed opzetten en vergrootte Wouda de stand tot 2—0, maar midvoor Stok van Woudsend liet het er ook niet bij zitten en bracht de stand op 21. Daarna scoorde Wouda nog twee maal en Woudsend nog één keer, zodat het einde kwam met een 42 overwinning Sijbe Wiersma, 60 jr., echtgenoot voor IJ.V.C. alleen 3, die door de thuisclub met 51 werd ge wonnen. Heerenveen 3LSC 3, de enige ont moeting welke in de res. 3e klas door ging, eindigde in een 41 zege voor de thuisclub. gingen nog al wat wedstrijden door. De verrassing van de dag was hier de 32 nederlaag van Leeuwarden 2 in de res. le klas tegen Velocitas 2. Heerenveen 2, dat thuis tegen Emmen 2 geen fout maakte en met 72 won, kon hierdoor de kop overnemen. Zwaagwesteinde 2— Be Quick 2 werd bij de stand 02 ge staakt. H’vëen 2 L’warden 2 Velocitas 2 GVAV 2 Sneek 2 De twee wedstrijden, welke in de der de klas werden gespeeld, leverden even- zovele verrassingen op. Black Boys zorgde wel voor de grootste door De Kooi op eigen terrein met 21 te ver slaan. Rood Geel spon zijde bij deze uit slag, v.ant zijn voorsprong op de con currenten bedraagt nu drie punten. Ook Bergum schijnt weinig hebben met de onderste plaats, moest tenminste met een 30 laag huiswaarts keren. Het programma voor de uitvoering op 18 November a.s. in de Grote Kerk te Sneek door het Sneeker Cantatekoor, met medewerking van het Friese Orkest en van solisten, vermeldt drie cantaten van Joh. Seb. Bach (16851750). Voor de, naar we hopen zeer velen, die dit con cert zullen bezoeken, volgt hier een korte toelichting. In 1723 aanvaardde Bach de functie van organist-cantor aan de Thomaskerk te Leipzig. Ambts halve Was hij niet alleen belast met de leiding van het Thomaskoor, doch moest ook voor de eredienste. van alle Zon en feestdagen de kerkmuziek gereedma ken. Daaraan danken wjj het ontstaan van een groot aantal kerkcantaten, die behoren tot het meest grootse wat Bach’s genie heeft voortgebracht. Uit deze rijke geestelijke nalatenschap heeft dirigent Gezinus Schrik zjjn keuze gemaakt er we mogen dankbaar zijn voor het feit, dat deze muziek, welke elk die ze aan hoort in bewondering brengt, in onze Als inhaalwedstrijd was Q.V.C.Delf- strahuizen nog voor de 4e klas vastge steld. De club uit Staveren deed op nieuw van zich spreken door de bezoe kers met een 21 nederlaag naar huis te sturen. Zij liep daardoor punten op de concurrenten uit. Maandag 8 November. Amicitia Thea ter Sneek. ’s Avonds 8 uur: „Puntje en Anton.” Maandag 8 November. Ned. Reisverenl- ging afd. Sneek. Inleiding en com mentaar van J. F. van Lanteren op de nieuwe kleurenfilm „Tussen Wenen en Parijs”, s Avonds 8 uur in grote zaal Piso, Parkstraat. Dinsdag 9 November. Volksonderwijs afd. Sneek. Opvoering van „De tiid sil t leare”, In Amicitia, s avonds 8 uur. Zaal uitverkocht. Woensdag 10 November. Zaal-Concert van de Federatie van Harmonie- en Fanfarecorpsen. Geb. v. Chr. Belan gen. Deelname 10 corpsen. Woensdag 10 November, ’s Avonds van 89 uur Cursus Psychologie v. h. Christendom in Fredehiem, door Drs. R. K. de Jong. Woensdag 10 November. Sneker Be- stuurdersbondN.V.V.. De heer H. Scholten van A’dam spreekt over: „De toekomstige Ouderdomsvoorzie ning”. Piter Jelleshüs. Aanvang 7.30 uur. Woensdag 10 November. Ned. Ver. v. Sexuele Hervorming. Filmvoorstel ling in Amicitia Theater, 's avonds 8 uur. Verfilming van het boek: „Stel je voor dat ik de dominee trouwde”. Woensdag 10 en Donderdag 11 Novem ber. Middenstands-expositie in zaal Hanenburg. Woensdag 's middags van 26 en ’s avonds van 7.3010 uur; Donderdag ’s avonds van 7.30 10 uur. Woensdag 10 November, 's Middags 3 uur in zaal Hanenburg tijdens de „Midex” causerie en demonstratie van Hamol Schoonheidsmiddelen door parfumerie Fokkema. Donderdag 11 November. Kunst aan Al len Leeuwarden, in samenwerking met Kunst aan Allen Sneek. Con cert door de Groninger Orkestver eniging In Amicitia. ’s Avonds 8 uur. Donderdag 11 en Vrijdag 12 November. Bazar te Schamegoutum In Gebouw „Elim”. Geopend: beide dagen van 35.30 en vanaf 7.30 uur. Donderdag 11 November, 's Avonds 8 uur in Aere Perennius. De heer P. Kapinga, Voorz. v. h. Hoofdbestuur van de Chr. Bond van Overheids personeel spreekt over: „Weg en doel van de Christelijke Vakbewe ging.” Zaterdag 13 November. Buitengewone Ingelandenvergadering van het Wa terschap „De Scherwolder- en Mor- rahemmen” in Hotel Hanenburg te Sneek. Voorm. 9.30 uur. Maandag 15 November. Van der Meu- len’s Boekenspaarclub. Lezing door Annie Schmidt en S. Carmiggelt. ’s Avonds 8 uur in Foyer Amicitia. Maandag 15 t/m Donderdag 18 Novem ber. Zitting bij Parfumerie Holly wood van de schoonheidsspecialiste Cosmetica Dr. van der Hoog. Dinsdag 16 November. V.D. Toneelclub. Opvoering van ,,’n Grote zwarte Poes”, In Amicitia. Donderdag 18 Nov. Bach-Concert in de Grote Kerk te Sneek,. door het Sneker Cantate Koor m.m.v. het L.O.F. o.l.v. Gezinus Schrik, ’s Avonds 8 uur. Zaterdag 20 November. Buitengewone Ingelandenvergadering van het Wa terschap „De Oosterhemmen” in Hotel Hanenburg te Sneek. Voorm. 9.30 uur. Maandag 22 November. Buitengewone Ingelandenvergadering van het Wa terschap ,,’t Marlftn”, bij R. Piersma te Nijland. ’s Avonds 7.30 uur. Zaterdag 13 November komt bondsvergadering van de K.N.V.B. op nieuw rijeen om te beslissen over een accoord met de N.B.V.B. Volgens dit accoord zal de N.B.V.B., opgericht om het spelpeil omhoog te brengen door betaald voetbal, de K.N.V.B. als enig lichaam erkennen, dat leiding geeft aan de Nederlandse voetbalsport. Daartoe zal de N.B.V.B. vóór 1 De cember een aantal verenigingen oprich ten, die gefinancierd zullen worden door de thans bestaande n.v.’s en die dan tot de K.N.V.B. zullen toetreden en op ui terlijk 30 Juni ook het amateur-voetbal zullen behartigen. De N.B.V.B. zal dan worden opgeheven, waarbij twee van zijn bestuursleden zullen overgaan naar het bestuur van de sectie betaald voetbal van de K.N.V.B. en een van hen zal wor den toegelaten tot het hoofdbestuur. De competitie van de N.B.V.B. zal worden opgeheven en die van de K.N. V.B. zal doorgaan, waarbij door combi naties en/of fusies aan beide zijden vier afdelingen van 14 clubs zullen worden gevormd, d.w.z. de bestaande indeling van vier maal 13 clubs, elk met een club zal worden uitgebreid. Tevens wordt voorgesteld een steun fonds op te richten voor verenigingen, d!e door de invoering van het betaald voetbal in hun bestaan worden bedreigd, voor welk fonds extra wedstrijden zullen worden gespeeld en waarvoo- de grote recettes zullen worden afgeroomd.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 2