JEUK I 0^2? VALDA 11 Predikbeurten Fan de Bs IM ITS ER FEMERK HBZ Jubileumfeestavond 'i 5 doktoren waarschuwen tegen het misbruik van laxeermiddelen j ■MB Ned. Chr. Beambtenbond 4— Altijd cnrrevt I A LEEUWENBURG - SNEER Zakennieuws SNEEK: WIJDE BURGSTRAAT 13 iets goeds De Lofstem behaalde le prijs Gemeenschap Sneek Humanistisch Verbond Opbrengst collecte £JGa Friese tweeling vierde eerste verjaardag TEGE N HOE ST PASTI LLES DE ZACHTF VALDAMILD S. H. J. tournooi TE KUST EN TÉ KEUR Een collectie die l’ MOET zien. Zondagdienst. Dokter, Apotheek en Zusters Foar de aldtsjes fan Dry lts Wat U ook doet met Uw „zes procent” - duurder gaan roken hoeft U niet. Duizenden vóór U hebben het al ontdekt géén merk geeft zo’n goede kwaliteit voor zó weinig geld. paar Het Audrey tasje Firma de Grijs, Sturka t Advertentie Ingez. Mededeling. s V En muziek! Advertentie Ingez Mededer-^g ZONDAG 14 NOVEMBER 1954. Intussen torst men Magazijn de Duif, In de Knittax breimachinestand Advertentie LM. 7.30 jeugdbpeenkomst Harinxmakade belle men Inges. MededeHi j. Advertentie Advertentie I M -■ komt nu ook leven.Breiwerk wordt ge- etaleerd, een alleraardigst jumpertje in 45 minuten gebreid op de Knittax En daar is de standhouder, de heer Slump met de machine: de automatische Knittax M 2 die al door 200.000 breisters gebruikt is het middelpunt van WJelinga’s stand vol tassen. Het zal zeker zo populair wor den als de peetmoeder zelf, want het is net als het filmsterretje: schattig I van een een V JEHOVA GETUIGEN. Iedere Vrijdagavond 7.30 uur Piter Jel- leshüs. VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN. Amicitia: voorm. 10 uur Ds. W. Sangers van Makkinga. NED. HERV. KERK SNEEK. Voorm. 10 uur Ds. H. Sondorp. Nam. 5 uur Ds. C. G. Wiegers. 7 vincies gerekend mag worden, en relaties heeft met de vooraanstaande fabrieken in binnen- en buitenland, werd uitgevoerd door het aannemersbedrijf G. Doeven- dans, het schilderwerk door Fa. Geertsma en Zn., het stucadoorswerk door B. H. Wempe, de verlichting etc. door Techn Bureau L. van der Wal; lift, Fa. S. G. Ruiter, het electr. zuig-apparaat werd ge leverd door J. de Rapper, en de grote vulkachel om de magazijnen te verwar men door A. Rodenburg. De houten stel lages werden geleverd door T. Schuhma- cher’s Machinale Houtbewerkingsbedrijf. OUDEGA (W.), 9 Nov. De Chr. Zang vereniging „de Lofstem”, dirigent de heer Veninga, behaalde bij het gehouden zaalconcours te Leeuwarden een eerste pr(js in de afd. Uitmuntendheid met 324I ontzettend zware pakken naar de stand van Yme Bakker. Prachtig aardewerk komt er uit. Ceramiek Fris, Edam zeei mooi van vorm en kleur. En mocht u er onverhoopt iets van breken de fa briek levert alle losse onderdelen. Zeer interessant zijn hier de gipsen rr eder- vormen waar het aardewerk in gegoten wordt. Van de ceramiek naar het tere weefsel van de Jovanda Nylon kousen die op het plateau draaien in de stand van Evenals de Philips infraphil die de heer Minkema uit de doos pakt en naast de Ultraphil zet, de kleine hoogte- zon vopr iedereen. Nu, dank zij de f 15 korting, voor 61 de zon in huis IJLST. De collecte voor de Vluchte lingenkampen heeft opgebracht ƒ703.27. De stand van Parfumerie Fokkema Ds. A. J. v. Cruyningen, van Harich. IJsbre htum: voorm. 10 uur Ds. Brink. IJlst: voorm. 9.30 en nam. 2 uur Ds. B. Albada. gedenken. Zoals we reeds schreven, is echter thans reeds een mooi geheel tot stand gekomen. De magazijnen zijn ge heel gemoderniseerd en van alle gemak ken voorzien. Langs de wanden zijn stel lingen gebouwd met pl.m. 100 vakken waarin de honderden artikelen welke de firma voert, overzichtelijk zijn uitgestald. Langs het plafond van de bovenverdie ping treft men een electrische loop-katrol aan, die de te verzenden goederen door het gehele gebouw verplaatst en die aan sluiting heeft op de aanwezige lift in het expeditiemagazijn aan de P. H.kade.'Ook de lichtvoorziening is prima. Naast het daglicht dat volop toegang heeft, zijn er vele T.L.buizen aangebracht, terwijl de vloeren van de bovenverdieping van gla zen tegels zijn voorzien, zodat ook in de benedenverdieping alles goed verlicht is en het personeel overal zijn arbeid naar behoren kan verrichten. De verbouwing van dit grossiersbedrijf dat thans tot een van de grootste ven de noordelijke pro-1 punten. NED. HERV. KERK. Abbega: voorm. 9 en nam. 1.30 uur Ds. G. Kaastra. Gaastmeer: voorm. 9.30 uur Ds. J. W. Bruinsma. Viering H. A.Collecte Dia conie; nam. 1.30 uur Ds. J. W. Bruin sma, Dankz.; Zendingscollecte. Heeg: voorm. 9.30 uur de heer Meer- holz; nam. 1.30 uur Ds. Mr. J. Schoen maker. (H. Doop). Hommerts: nam. 1.45 uur Ds. de Noo. Jutryp: voorm. 9.30 uur Ds. de Noo. Nijland: voorm. 9 en nam. 1.30 uur Ds. Prins. Oppenhuizen: voorm. 9 uur Dr. K. H. Siccama; nam. 1.30 uur Eerw. Heer W. Nauta van Sneek. Oudega (W.): nam. 1.30 uur Ds. Van Dullemen. Scharnegoutum: voorm. 9.15 uur Ds. C. P. van Andel, Catechismus; nam. 1.30 uur Ds. C. P. van Andel. Sandfirden: voorm, 9.30 uur Ds. Van Dullemen. Woudsend: voorm. 9.30 uur Ds. Kranen donk. Bed. H. Doop; ’s avonds 7.30 uur Verbouwing Engroszaak fa. ’7. Nauta. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Woudsend: ’s avonds 7.30 uur Ds. A. J. v. d. Linden. Intrede. IJlst: voorm. J.30 uur Ds. H. B. Kossen. Gezinsdienst. GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Koudum: voorm. 9.30 uur Leesdienst (Ooste 59); nam. 2 uur Ds. Benschop (Doopsgez. kerk). GEREF. KERK. Oudega (W.)': voorm. 9.30 en nam. 1.30 uur Ds. v. d. Plaat. (H.A. en Dankz.) A!s u geregeld laxeei middelen sIlKl. ie* er au een manier om er »ai) af te komen S3 *an de 100 personen lukte het. u kunt het ook Kr, wei zo: Drink in de loop van elke dag enkele glazen water en bepaal een vast uur voor ow etoelgang Neem de le week elke avond twee Carter’s Le- verpilletjes 2e Week elke avond één 8e Week om de andere «vond één Daarna niet» meer, want Carter’s LeverplIIet.les stellen uw Inge wanden tn staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid ofte veeleien net tempo van uw ingewanden tijdelük vertra gen, neem dan tudelpk Carter's LeverpiUetje» om u weer op gang te helpen Zo raakt u uw ver* stopping kwtit en vervalt u ntet in de taxeer middelen-gewoonte Haai dirent Carter*» Le- varpiUetjBa. f L20 per Bacon W een voorname kous met een beschaafde hiel. Wie deze kousen goed bekijkt, ge niet van de prachtige lijn, en zal niet meer de zo opvallende contourlijn in de hiel verlangen. Naast de Jovanda kousen een prachtig Zwitsers bloesje met kan ten pas en kantmanchet en snoezige Zwitserse zakdoekjes edelweiss en kant, allerliefst De stand van Boel andel Wie- lenga (W. G. Baarda) is nog leeg, maar nieuwsgierig kijk ik in een grote doos. Prismaboeken die heerlijk goedkope uitgave van goede boe ken Daar zijn succes agenda’s en de vul pennen worden juist aangedragen. het Couponhuis, u weet wel met de ser vice van pasklaar gemaakte japonnen toont nu in de stand alleen nog maar een opschrift „Nylon" Later liggen hier grote rollen stoffen in prachtig jaquard weef sel diepgroen, geel-bruin, enz. maar natuurlijk zijn in de zaak ook de Nylon stoffen te vinden. c'6Aftt rif c0** Zo’n sportieve velours sweater zit altijd prettig en correct. De uitgebreide j collectie van onze speciale afdeling Herenmode biedt U ruime keuze voor jong en oud. De tweeling uit Molenend, Folk je en Tjitske de Vries, heeft Maandag een feestelijke eerste verjaardag gehad. Vroeg in de morgen bracht de post al een flin ke vracht brieven en later kwamen er nog meer uit alle delen van het land en ook uit Canada en de Verenigde Staten. In totaal waren het er tachtig. Ook wa ren er pakjes met cadeautjes voor de ja rige meisjes, die natuurlijk veel belang stelling hadden voor het speelgoed en de lekkernijen, die er uit te voorschijn kwamen. Maar groter nog dan het aantal brie ven en pakjes was het aantal familie-, leden, kennissen en dorpsgenoten die zelf een kijkje kwamen nemen bij de twee ling. ver ziet werken dan dat u het zelf doet, moet u eens gaan kijken bij het inrichten van de Midex. U kunt er een stoel bij nemen en genoeglijk kijken naar hen die werken in de nog bijna lege zaal. Op het nog wat schemerige podium wordt een pop, die bij de piano zit, ge kleed in een mooie avondjurk van de Firma Eringa. Twee figuren op de ach tergrond zijn ook al in avondkleding hier wordt een alleraardigst huiselijk feestje uitgebeeld Door de zaal klinkt de roep van een koekoek. CHR. GEREF KERK Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Ds. N. Brand- sma. Rectificatie en aanvulling. Men schrijft ons van S.H.J.-zijde: In verband met het verslag over het Herfsttournooi van de S.H.J. in de krant van Maandag jl. de volgende rectificatie en aanvulling. Naast de wisselbeker voor de M.S..-'holen, die gewonnen werd door het Gymnasium, was er nog een wissel beker beschikbaar gesteld door Wouda’s Meelfabriek voor de andere deelnemende scholengroep van Chr. Mulo, Openb. Mu lo, Huishoudschool en Ambachtsschool Deze beker werd gewonnen door de Chr Mulo. Voor de beste muziekprestatie van het gehele tournooi was beschikbaar gesteld, een muziekstandaard door de heer D. de Rapper, ,,’t Huis met de Notenbalk”. Deze werd gewonnen door Plet Kwant. De opmerking over een tournooi met Kerstmis is niet juist. Dat ligt niet in on ze bedoeling. Wel staat een jeugdkerst- feestviering op het programma. U slaagt in elke prijsklasse. Toegang tot onze confectie- afdeling geheel vrijblijvend! roept de heer Nijholt van de overkant. Zelf laat hij zijn naaimachines proef draaien maar zijn Meister zig-zag snort zo zacht dat hij toch wel kan genieten van de- gramofoonmuziek uit Minkema’s stand. Naast de Meister staat de Husqvar na en de allernieuwste Pfaff. De kartel- soharen en de naaimachinelampjes zijn ook al onmisbaar. 1814 November 1954. Vanaf Zaterdagmiddag 4 uur: Dokter J. W. v. d. Zijpp, Stations straat 2, Tel. 2526 (b.g.g. 3000). APOTHEEK Vanaf Zaterdagavond 6 uur: K. G. Postma, Oosterdqk 65. WIJKVERPLEGING Zuster H. Oppedtfk, Jachthaven straat 10. Oranje-Groene Kruis Wit-Gele Kruis: Zuster Landman, 8A, Telef. 3257. <RAAM VERPLEGING: Zuster W. Feenstra, Grootzand 47 BW BRAND. Voor brandmelding steeds op nr. 3000. i 1^. BRENNINKMEYER ZONEN De heren P. en A. M. Nauta, firmanten van fa. W. Nauta, Oosterdijk 83, alhier, hebben hun engrosbedrijf in tricotages, kousen, sokken, garens enz,, uitgebreid en gemoderniseerd. Het café dat gelegen was achter het reeds bestaande pand van bo vengenoemde firma, is verbouwd tot een modern magazijn en vormt daarmee reeds nu een mooi geheel Hoewel het verbouwingsplan nog niet in zijn geheel is afgewerkt, hoopt men onvoorziene omstandigheden voorbehouden zo deelde een der firmanten ons mede, hiermede 't volgende jaar gereed te ko men. De firma stelt zich voor dan de opening een meer officieel karakter te geven, mede in verband met het feit, dat de zaak, die in het jaar 1900 door hun vader, nu wijlen de heer W. Nauta werd opgericht, dan 55 jaar zal hebben be staan. Men hoopt dit feit dan met manu facturiers en wederverkopers feestelijk te DRYLTS. De Fryske For. „Meiinoar len” hat foar dizze winter ek wer in ge- sellige joun foar de Mden fan dagen op har wurklist stean krekt as nou amper- oan twa jier lyn. D~t wie doe in joun, dy’t bést slagge is en tige foldien hat Mar om dér ta to kommen, moat de for- iening wer oanklopje by de Drylster boargerij, nwant dit alhiel üt eigen mid dels to dwaen, kin hja net. As dy ek dia kear wer meihelpe wol, krekt as foar twa jier, dan kin der wer in moaije joun foar de éldtsjei hélden wurde. Doe hat de boargerjj it sa bést makke en dêror* mlende „Meiinoar len” ek nou wer mei in ynsamling bigjinne to moatten. As hja dan deselde meiwurking ris hawwe mei as doe dan giet it troch. Yn de advert tensje stiet hwannaar en hoe as men hjje ioa» komt maakte, weer wat moois en Zandstra Sport pakt het al uit de grote doos om het in de stand te tonen: met Teddy ge voerde damesjackets warm en prak tisch Als St. Nic. cadeaux zijn hier schaatsen en tafeltennisspelen te vinden Maandagavond vergaderde de gemeen schap Sneek van het Humanistisch Ver bond in het Piter Jelleshüs. Na afhandeling van enige huishoude lijke zaken hield de voorzitter, de heer L. Glimmerveen, een inleiding over het rapport „Mens en Verbond”. Hierin wor den verschillende mogelijkheden gegeven voor binding en activering van de leden ener gemeenschap. Uitvoerig ging spre ker de verschillende mogelijkheden na. Zolang hij zelf in functie is geweest, zijn alle aspecten in het rapport genoemd, niet benut. Hij hoopte echter dat een op volger dit rapport naar behoren weet te gebruiken. In verband met een benoe ming elders zal hij zijn functie neer moe ten leggen. Daarop nam de secretaris, de heer Jon ker, het woord. Hij dankte de voorzitter voor hetgeen hij juist wel gedaan had. De ene mens is meer theoretisch de an der meer practisch gericht. Het speet hem ten zeerste, dat de heer Glimmer veen Sneek gaat verlaten. We hebben een beste voorzitter gehad, zei hij, en zullen moeite hebben een waardig opvol ger voor U te vinden. In de luttele jaren dat het Verbond bestaat is het niet mo gelijk geweest alle punten van het rap port op te volgen, doch als leidinggevend persoon bent u steeds op uw post ge weest. Hierna overhandigde de heer Jon ker de scheidende functionaris een boek werk als blijk van waardering, waarbij hij hem toe wenste, dat het hem en zijn gezin wel moge gaan in zijn nieuwe woonplaats. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Voorm. 10 uur Ds. M. v. d. Meulen. Donderdag 18 Nov. nam. 2.30 uur Zusterkring. grap dat een zeven tot acht kooplui om een hok staan geschaard waarin een mie zerig, oudachtig schaapje dom en wezen loos omloopt. Even natuurlek wor den er over dit beest redevoeringen ge houden waar je een zaal vol volk mee zoet zoudt kunnen houden, en de handel gaat door, over hokken barstend vol praehtschapen, nu in de volle vacht. De graskalveren doen het nog niet al te best; er komen telkens meer, maar ze zijn niet happig, de boeren. Ja, goed het beslag moet op tijd worden aange vuld, maar in deze regenperiode en met het vooruitzicht van een misschien lange winter en weinig hooi, kykt men wel uit. Toch is er voor een kwaliteitsbeest nog wel wat te maken evenals bij de nuchtere kalveren, waar over ’t alge meen echter ook nog de klad in zit. Dan komen we b<j de balie’s waar het grootvee in lange rijen staat. Grootvee en inderdaad er zijn veel grote beesten b<j. Het is alsof de boeren de koeien met de grote bekken het eerst afvoeren. Zeld zaam hoeveel groot-stukkige koeien vanmorgen. De melksters hebben het niet druk en kgk dit is een fataal teken. Deze mensen (er zijn er evenveel als 's zomers met weinig vee) zouden het nu druk moeten hebben, en toch is het net an dersom. „Hoe komt dat?” vragen we één van hen. „Alles giet foar de dea en dan gean se sa fuort”, zegt ze. Is het dan niet nodig, en moeten deze koeien voor Dokkum enz. dan nog langer met gespannen uier lopeji Zou het niet kun nen dat men deze dieren toch eerst nog liet melken? Misschien kunnen we daar een antwoord op krijgen? Dan zien we onze „Jackie” en we schakelen even over op een andere golf lengte. Vrienden al te saam. Er is een bruidegom op de markt, ja zeker hij is het. Populair is ie, dat zie je. Hoeveel hebben, vaak na een geweldige strijd om een rjksdaalder of tientje, zijn hand ge pakt, hem recht in zjjn altijd lachende ogen gekeken en gezegd: .Jackie jonge fan herte hear!” En zo is het goed. Pardon de melding 2257 stuks. 303 Melk- en Kalfkoeien f 400f 975, topklasse iets vaster; 54 Vette koeien f 2.08—f 2.43, f 2.44—f 2.77 geslacht, ruim prijshoudend; 76 Pinken f325 f 500, handel en vraag goed; 1 Paard; 233 Graskalveren f 175f 325, prima soort iets duurder; 290 Nuchtere kal veren f 30f 47, lager; 6 Bokken en geiten; 679 Schapen en lammeren f 95— f 125, f 70f 95, vast en vlug, prima stemming; 195 Varkens en vette biggen f 1.52—f 1.74, f 1.78—f 1.84 levend, bq aanvang prijshoudend, afloop kalm en lager; 260 Zouters f 1.77f 1.79, in de ge vraagde klasse iets duurder, afloop stug; 160 Lopers en kleine biggen f 75f 105, f 40f 55, Lopers kalm, kleine biggen slepende stemming. A.s. Dinsdag opening veemarkt 8 uus. BAPTISTEN GEMEENTE. Kerkgebouw: Willem Lodewijkstraat 4 Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Ds. Ph. Lin deman. s Avonds 7.30 uur jeugdbjjeenkomst jor de jonge jeugd; s Avonds 8 uur voor de oudere jeugd. Vrijdag 12 Nov.: ’s avonds 8 uur Bijbel lezing en bidstond. AEl’E PERENNIUS. Vergadering van Gelovigen. Voorm. 10 uur bijeenkomst. Mlet ta-abbm. D« briew vloei bare D.D.D. kalmeert da Jeuk in enkele seconden, doodt da ziektekiemen, zuivert en ge- neeat tot diep in dehuidportën. GENEESMIDDEL TEGEN RK Tfc HUIDAANDOENINGEN MP- VLOEISTOF BALSEM ZEEF* Het was allesbehalve aanlokkelijk weer vanmorgen, maar er was een grote aan voer van alle soorten vee. Het was vaak niet te harden met die felle regenbuien die vanuit het Noord-Westen over de veemarkt joegen, en al dat vee stond kleumerig en ongedurig aan de balie’s en de kooplui zaten veel „yn ’e hüs”. Wanneer het weer even ruimer werd was er echter al gauw weer die bekende sfeer, die een veemarkt zo gezellig kan maken. Daar is dan het traditionele varken dat niet gewogen wil worden, evenals dames die nogal „bevleesd” zijn, een soort natuurlijke vrees dus. Trouwens het varken is hierin niet beleefd, dwars en... werd dienovereenkomstig behan deld. „Soest dat kring net deaskoppe?!” dat waren de nog te publiceren opmer kingen. En vergeet dan niet de vrien den en collega’s die hun „smoute” op merkingen ten beste geven, vooral wan neer, zoals vanmorgen, de prijzen mee vallen. De kleine biggenmarkt is weer niet bijzonder en alle zeilen moeten bijgezet om tot handelen te kunnen komen, zoals we opmerkten. De „oude”, u weet wel met de twee jongens, was met een adspirantkoper „yn 'e hüs”. Na een lafenis te hebben gedronken was-ie trouwens nog zo bard als een bikkel. Toen ze het café uitkwa men, begon de „oude” tegen z’n jongens te roepen. Niemand ter wereld kon hem verstaan, maar de „jongens” begrepen hem. Toen de oude nu met de adspirant bij de hokken kwam, werd hem een toom prachtige biggen gedemonstreerd en wel zo, dat hij voor- noch achteruit kon dat is organisatie. Op de schapen- markt heerst een stemming die zo op het oog stil en vreedzaam lijkt, maar die bij goed toehoren een vlugge handel blijkt. Natuurlijk beleven we weer de GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Oosterdijk 30. Voorm. 9 en nam. 5 uur Ds. Benschop. GEREF. KERK SNEEK. Noorderkerk: voorm. 9.30 uur Ds. J. M. Spier; nam. 2.30 uur Ds. J. M. Spier, Z. 35; nam. 5 uur Ds. E. N. van Loo. Z. 35. Zuiderkerk: voorm. 9.30 uur Ds. E. N. van Loo, Z. 35; nam. 5 uur Ds. G. J. de Leeuw. Oosterkerk: voorm. 9.30 uur Ds. G. J. de Leeuw. De afd. Sneek van de Ned. Chr. Be ambtenbond vierde Maandag in zaal Ha nenburg haar 45-jarig jubileum, terwijl tevens het 60-jarig bestaan van de Bond werd herdacht. De grote zaal was aardig gevuld, toen de heer H. Koerten Psalm 138 1 en 4 liet zingen en voorging in ge bed. Daarna sprak hij een hartelijk woord van welkom tot de aanwezigen en herinnerde er aan hoe 45 jaar geleden de afd. Sneek werd opgericht met 11 leden (nu telt ze 130) en hoe moeilijk de strijd van de pioniers van het Christelijk Vak verbond was geweest. Hij hoopte dat er na deze mijlpaal nog meer strijdlust en solidariteit onder de leden zou zijn dan voordien al het geval was. De zanger Ge rard lelo zong daarna met begeleiding van Tony Janus enkele negerliederen die zeer in de smaak vielen. Dé jubileumrede „Wisseling, Zegen en Verantwoordelijkheid” werd uitgespro ken door de heer P. J. de Witt, in de plaats van de heer Verseveld die door ziekte verhinderd was. Deze rede werd door de aanwezigen met grote belang stelling aangehoord. Zij gaf, goed gedo cumenteerd, er 1 overzicht van het ont staan en het wezen van de Chr. Vakbe weging in net algemeen en de Beambten bond in het bijzonder. Hoe in 1894 de eerste vechters inderdaad hadden te vechten, niet alleen tegen de werkgevers, maar zelfs tegen eigen mede-christenen die meenden dat een Chr. Vakbeweging onnodig, ja zelfs on-christelijk was. En toch hielden ze vol deze pioniers en wis ten alle bezwaren te overwinnen zodat er, nu, in 1954 een sterke, solidaire Chr. Vakbeweging besta: t, die dankbaar voor de zegen, die ze mocht ontvangen van de Heer, in Wiens dienst zij staat, de grote verantwoordelijkheid beseft, die zij heeft. „Opdat”, naar de beide laatste regels van het bondslied, „opdat eens de arbeid bloeien zal, in vrijheid overal”. Een geestdriftig applaus beloonde de spreker. Nadat de heer lelo nog enige liederen had gezongen en de aanwezigen had la ten zingen, werd er gepauzeerd en daar na kwan^het gezelschap „Podium” op het podium met de revue „Van Stastok tot Stavast”, een goed gespeelde historie, ge schreven door K. Norel. Er waren zeer goede momenten in deze revue en de aanwezigen vermaakten zich kostelijk. Dit „Podium” heeft een goede naam achtergelaten, alleen de leider moge iets meer aandacht besteden aan de details, de kantoorklerk droeg toen nog geen polshorloge, er waren ook nog geen ball points. Maar dat zijn maar kleinigheden. Podium is een goed ensemble en vooral de heer Hinne Feenstra vroeger in IJlst en nog oudlid van de Sneker afdeling, had een groot' aandeel in het spel en het succes. Het gezelschap werd door de voorzit ter hartelijk toegesproken en hun werd ieder een Friese kruidkoek overhandigd. Onder groot enthousiasme dankte de heer Feenstra in het Fries. Na samen zang en dankgebed sloot de voorzitter deze goede jubileumavond. is ook al kant en klaar op een enkel parfum na dat nog ijlings gehaald wordt. Het is ook wel de moeite waard: de ko- ning der Franse parfums Donka, waar Fokkema de alleenverkoop van heeft. Sunsilk shampo zie ik hier met een gratis massage bekertje, de nieuwe Troïka eau de cologne (die heerlijk ruikt) en een alleraardigste verpakking van Acosy zeep, met op het deksel de doos een fles eau de eolegne met mooie corsage. Naast de stand staat toilettafel voorzien van Hamol artikelen. Vanmiddag geeft de schoonheidsspecia liste van Hamol hier een demonstratie, maar daar hoop ik u in het volgend num mer van te vertellen. Intussen zijn de stands klaar gekomen. Firma Holkem- geeft er de finishing touch aan door hier en daar een mooie bloemversiering a-n te brengen. De klokken tikken gezellig, de gramofoon muziek klink, het podium is nu helder verlicht en het aardige tafreeltje wordt gecompleteerd rr t een paar mooie avondblouses en rokken. Alles klaar voor en achter en in vet midden? de hamers worden neerge legd, de gasten kunnen komen. Dat komt uit de stand van de Firma Repko die druk bezig is klokken en hor loges te etaleren. Het mooi bewerkte klokje tingelt nu een fijn melodietje en het brengt iets feestelijks in de roezige zaai. In de tweede stand van deze firma staat een afbeelding van een bruid, tus sen Gero Zilvium artikelen, als het bruidsgeschenk bij uitnemendheid. Firma Muller heeft een bedriegelijk echte kachel opgesteld en etaleert daar omheen heerlijk warme pantoffels en zeer coquette rose en blauwe vachtmuil- tjes, terwijl autorijders begerig zullen kijken naar de ruime warme schoenen met vacht gevoerd. Als u er net zo over denkt als ik en lie- wordt! U kunt er het ingewikkeldste Noorse patroon op breien, hielen en ron dingen en dat alles met de eenvou digste handgrepen. PINKSTER ZENDING. Woensdagavonds 8 uur volle Evangelie prediking in Aere Perennius. LEGER DES HEILS, KJeinzano 20. 10 uur v.m. Heiligingsdienst; 7 uur n.m. Openluchtsamenkomst Ged Pol 8 uur n.m. Verlossingssamenkomst. Leider der diensten: Kapitein D. Pie ters.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 2