ifint ÏUcG-taaó in ’t JAieAe, tand Sint Nicolaas in Sneek! 0xm. Le,de.>ie.ejn vu-etA, H£ant. ADVERTEREN IS BOUWEN AAN DE TOEKOMST 9,n Part. Fokkema H BB* VAN HIER EN DAAR II!! Het Nieuwsblad PAPPIE en de reis met Troeteltje r •1 f? OPENTgoow HORLOGES - Sint Nicolaasreclame Middenstanders I MUNHARDTS KT voor kinderen,met Thijm en Honing 5 doktoren waarschuwen tegen het misbruik van laxeermiddelen ft Komt en koopt in Sneek, de residentie van Sint Nico.aas Van Zaterdag 20 November a.s. af nog drie dagen Aankomst Zaterdagmiddag om 2.30 uur per boot bij de Waterpoort. 1 &atne>4 De Schoonheidsspecialiste Kondrit ii SOLA ARTIKELEN ARMBANDEN in en Ingezonden Er vlug bij I Fusie Ouderavond Jeugdafdeling Voetbalver. Sneek „De Eendracht” hield haar jaarvergadering J aarvergadering Ijsclub Friso Pluimveever. Sneek en Omstreken Let op de raambiljetten met speciale aanbieding van de A.S.W.-winkeliers. ringen vanaf 14,50 ringen vanaf 22,50 Pendules met zeer mooie Bim-Bam slag, vanaf Pendulettes, vanaf Wekkerklokjes, vanaf Wekkers met garantie, vanaf 1,80 95 2,40 4,05 2,90 5,75 14,35 28,15 38,50 24,50 8,75 7.50 is voor de Grote sortering RINGEN goud, zilver en doublé. De complete collectie Keltum en Hoka pleet bij Gouden ringen zonder inlevering of bijbetaling van Goud Dames Heren HORLOGE-BANDEN RECLAME Prima band van 3,85, reclameprijs 2,95. Grote sortering betere horloge-banden in doublé en staal, o.a. Elastofix en Fixoflex. „De Breugeman komt” - van Sint Nicolaas ook op Zaterdag 27 November 2.30 uur en op Sinterklaas-Dinsdag 10 uur v.m. Prima doublé dames horloge, geheel gesteend uurwerk zeer luxe modellen van f 40,reclameprijs thans f 35, Heren polshorloges, 17 steens anker, waterdicht, schok vrij en radium 47,50, reclameprijs42,50 Pontiac horloges vanaf f 55,—. 2 jaar verzekerd tegen brand, diefstal, verlies en elk ander onheil. Hit I»! Suiker- en Theeschep Letterlepels Jamlepels, ajour model 6 Theelepels in étui a 1 Tafelcouvert in étui 1 Tafelcouvert met mes in étui 6 Lepels en vorken in étui Cassettes, vanaf i J. DIKHOFF Advertentie Ingez. Mededeling. de wand staan suiker- PHILIA. Advertentie LM 25 werkte hij zichzelf In het binnenste van Kniklrerbok. „Ziet u dat niet in?” Advertentie LM, G i n De kleintjes Nu komt pas de machine in actie. It wie stil yn ’e konversaesjeseal. It wie üt Mefrou Feenstra har forhael wie üt. Mei in sucht kamen de dames oerein. Laitsjend, stil-glimkjend rounen se wer troch de gongen nei har eigen keamers ta. Laitsjend om in forhael, it forhael, dat net wier wie, dat sa moai wie en dat se al sa faek heard hiene en tot klant is afgewoi Op.' beesten en harten. even noodzakelijk als voor zijn trouwe lezers zal de Sint zijn intrek nemen in de gezellige Waterpoortstad. komt bil voor ons is dat de jeugd goed wordt op gevoed en wjj er voorts zijn om deze jongens goed voetbal bij te brengen. Spr. prijst zich gelukkig dat onder de Sneek-jeugd een gezonde geest heerst, en pleitte bij de ouders om de jongens te laten deelnc -n aan het K.N.V.B.- kamp, waar ze voor f 12.per week de vacantie kunnen doorbrengen. Voor de welpen is dit jaar ook een spaarkas in 't leven geroepen voor een dagje naar buiten. Spr. wees voorts op de kranige prestatie van de kleine jongens die aan de Welpencompetitie hadden deelgeno- nomen, waarvan drie kampioenschappen het resultaat waren. Spr. brengt voorts dank aan de Sneker zakenlieden en par ticulieren die het weer mogelijk hebben gemaakt deze avond te doen slagen door het houden van een kienspel. Een schat van prijzen was het jeug< bestuur weer aangeboden. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd geen gebruik gemaakt. De heer Roosenburg •■roeg de ouders echter om hun jongens ook toe te doen treden tot de volleybal club der v.v. Sneek. Nadat enige tracta- ties waren rondgedeeld werd nog tot on geveer 1 uur gekiend. Velen gingen met een prijsje huiswaarts. Het jonge paartje, dat gisteren het Haagse stadhuis verliet, kreeg wel zeer spoedig de eerste echtelijke twist, aldus vertelt het Algemeen Dagblad. Reeds op de trappen vielen woorden. Beneden deelde de verbolgen bruidegom enige tikken uit, rende de trap weer op en moeid tegen de agenten. „Het zou prachtig zijn geweest als de diefstal gelukt was, want dam waren wij tenminste van dat ellendige dier af ge weest!” „U begrijpt ons!” riepen de professoren blij. „U voelt zeker voor de weten schap!” snelde het stadhuis binnen, waar hjj... echtscheiding vroeg. In het speciaal daarvoor bestemde kamertje kreeg hij een vaderlijke vermaning, waarna hij met de bruid, die ingevolge de zojuist beloofde trouw had gewacht, arm in arm het „toneel van de strijd” verliet. Dit was evenwel niet het einde van het ver haal, want een eindje verderop raakten de geliefden opnieuw slaags en ditmaal was er blijkbaar geen redderen meer aan: aan arm van een cede man verliet het jonge bruidje het plein, haar echtgenoot in verbijstering achterlatend „Alles eigen werk” gezellig. Sinterklaastijd voor mijn man. Als U werkuren er zitten in zo’n als u ceregeld lazen tnl4<lelea slikt, u nu een nienlei orn «r ven ut te komen *öl »*n 4e UMj personen lukte hetu kunt het ook *b wel zo Drink In de loop tan elke 4ag ankele glazen water en bepaal een «aet uui voor uw stoelgang Neem de le week elke a-ond twee Carter s l^e- ▼erplllet)es 2e Week elke avond *én Be Week - om de andere avond êén Daarna niets meer want Caller's l^e»erplll»t)e» stellen uw Inge wanden In staat weer op eigen kracht te werken, zonder laxeermiddelen. Wanneer zorgen, vermoeidheid ofte veeleien het tempo van uw Ingewanden tydelük vertra gen. neem dan tildelük Carter’s Ie>verpH|etjes om u weer op gang te helpen Zo raakt u uw ver stopping kwijl en vervalt o niet In de laveer middelen-gewuonte. Haal direct Carter's be- verpl lletiea, t L20 per flaeoa SI Woensdag werd onder grote belang stelling in hotel Leeuwen de jaarlijkse ouderavond gehouden van bovengenoem de jeugdafdeling. Naast de ouders wa ren aanwezig bestuursleden van de grote afdeling, trainer Beintema, bestuursle den der volleybalclub, donateurs, sup- portersver. enz. Na een welkomstwoord van de voorzitter, de heer A. Boot, hield deze een inleiding over het amateurisme en professionalisme. Gelukkig, zegt spr., dat wij met onze jeugd niets met het laatste te maken hebben. Hoofdzaak H I j c het houten gebouwtje en begon met zijn „Een exemplaar uit de tijd van de sau- vulsten op de planken te slaan. riërs!” viel Zacharias hem bij. De we- De agenten hadden zich intussen mees- tenschap gaat altijd voor!” ter gemaakt van de professoren Knik- „Laat ze maar lopen!" zei Kappie ver- paard gezeten?” ikt er zich van af: reis. Ik seach Amsterdam....” De dames knikten: Amsterdam. Dêr wie in polysje op ’e Dam.... „En op ’e Dam dêr yn Amsterdam stie in polysje; hy haldde my oan en sei: ••Dame, jou rydbiwiis”. Ik sei: „Menhear, hjir is it”. Ik presentearre him in bon bon. De measte minsken sjogge op sok- soarte fan lju del, mar men is yn it libben. De dames knikten: net allinne. As it der op oan komt.... Werkelijk daar liggen de bekende taalfiguren; man en vrouw. Nog wat bleek en onuitgegroeid, maar met fraai getekende kleren en scherpe gezichten. Ze krijgen gezelschap van mannen en vrouwen die op dezelfde manier door de ABBEGA. Maandagavond hield de Chr. Zangvereniging „de Eendracht” al hier haar jaarvergadering, welke werd geopend met gebed, het zingen van Ps. 42 1 en een welkomstwoord van de voorzitter, de heer A. Breeuwsma. Na het uitbrengen van de diverse jaarver slagen, afgewisseld door een tractatie op thee en cake, bracht de afgevaardigde van de Bondsvergadering in Leeuwarden hierover eveneens een kort verslag uit. De bestuursverkiezing bracht geen ver andering; de voorzitter en d< vice-voorz. werden beide herkozen. Daarna werden nog enkele spelletjes gehouden, waarbij ook nog eens werd getracteerd en toen volgde de rondvraag, bij welk punt en kele dingen nog even werden besproken, o.a. de financiële toestand van de ver eniging. Na het zingen van de Avond zang werd de vergadering vervolgens met gebed door de voorzitter gesloten. Het aantal inzendingen voor onze landelijke „jubileum”-tentoonstelling van pluimvee, konijnen en sierdulven groeit met elke post aan en we kunnen hoewel de inschrijving pas a.s. Maandag sluit thans reeds zeggen’ de zaal van het geb. v. Chr. belangen komt vol. Om een tentoonstelling echter te doen slagen is een verloting onmisbaai en we weten het: de Snekers zullen ons niet teleurstellen. Ook de buitenmensen zul len hun medewerking verlenen, want wat het stamboekvee is voor een boer, is kleinvee voor de „kleine” a -.. Helpt ons dus en koopt enkele loten. „S. en O.” rekent op U! Zie advertentie in dit blad. Waar de loten verkrijgbaar zijn? U vindt o.a. de adressen in genoemde eta lage en bij bestuur en leden. ABBEGA. Woensdagavond vergader de in ’t lokaal alhier de afdeling van de Chr. Plattelands Vrouwenbond, onder leiding van de presidente mevr. A. Dam- straPosthuma. Na het zingen van Ps. 103 1 werd met gebed geopend en ge lezen Matth. 25 vers 113. Hierna kreeg Dr Siccama van Sneek het woord, die in het Fries sprak over het boek „De Breugeman komt”, van Ypk v. d. Feer. Met aandacht werd dit beluisterd, waar na nog enige bespreking volgde. Na het zingen van Ps. 93 1 werd de goed be zochte vergadering met dankgebed ge sloten. praat de Juffrouw is een drukke tijd wist wat een pondje taai. Als het tot me doorgedrongen is, dat de bladeren en de jongen niet voorbarig ge weest zijn, dat we heus al weer leven in de Sinterklaastijd sta ik meteen al in de bakkerij! Nieuwsgierig of ik er nog iets zal vinden van de sfeer die Hildebrand vond bij zijn vrienden de Groot Daar staat mijn bakker al met zijn ste vige knuisten een stuk deeg te rollen tot een dikke worst. Tot mijn opluchting moet de kleine machine op de baktafel met de hand gedraaid worden, hoewel er natuur lijk ook electrische machines zijn. Dus toch Hildebrand sfeer Mijn bakker neemt Met de handen diep in de zakken van mijn jas gestoken, de kraag hoog op, doe ik vlug mijn boodschappen tussen twee buien door. „Wat een weer”, denk ik brommend. „Om niet bij de warme kachel vandaan te komen”. Misprijzend kijk ik naar de gele bladeren die me plagend voor de voeten dansen. Vroeger woeien ze niet zo vroeg van de bomen dat komt natuurlijk van de natte koude zomers. Je hebt tegenwoordig geen herfst meer, je moet zonder overgang de winter maar in. „Héla” met een ruk blijf ik staan. Bijna was de jongen die uit een zijstraat kwam gerend, tegen me aangebotst. „Uitkijken asjeblieft”. Omdat in Mem net graech by har bern weigiet, gong de direktrise fan „Hjerst- sinne” büten har fakansje net sa faek op reis. Mar as it de jierdei fan har suster wie, har iennichste suster en famylje, dan, de aide dames moasten it har for- jaen, góng hja. De juffer fan de hüs- h&lding hie dan de lieding, in pürbêst minske, dêr’t fierder neat op to sizzen wie as dat hja net fan beesten, manlju, lytse bern en aide minsken haldde. Mar nou wie de juffer fan de hüshalding ek fuort, troch „omstannichheden”. Doe’t de thébelle de dames nei de kon versaesjeseal róp, dêr't in tsjinstfamke tige hüslik en gesellich alle lytse skimer- lampkes opdien hie en de kachels lekker waerm opstookt kamen se, earm yn earm, oansetten, gewichtich pratende oer Greate Dingen, sa fan: allinne thüs, net tofolle drokte meitsje, goed oppasse. Nei ’t earste kopke thé, doe’t lang en breed oer it waer praet wie, en dat de direktrise it wol minder treffe kind hie en ek wol better, doe foei der in stilte, omdat net ien mear hwat to sizzen hie. It tsjinstfamke stelde üt: „Ik sil hwat foar- lêze”, mar omdat net ien hwat sei en hja noch net sa lang tsjinne op „Hjerstsinne” die hja it boek wer ticht en bigoun wer to haken oan it kleedtsje fan rountsjes dat fjouwerkant wurde moast. It wie, sa tochte hja, as sieten de dames earne op to wachtsjen.... mar hwat, dat wist hja net: hja hie de direktrise-fuort noch nea meimakke. It kaem üt ’e hoeke by 't raem wei: „Sil ik dan mar wer in forhael dwaen?” Sünder op antwurd to wachtsjen inkelde dames knikten: ja, dêr wachten wy ommers op, jawis, dat binne wy sa wend, bigoun mefrou Feenstra. In dame mei griis hier fol slaggen en blau we eagen; yn har tiid grif in ófgryslik kreas frouminske: it wie nammers noch wol to sjen? En hja fortelde: „Hoe aid as ik nou krekt wie, docht der neat ta en ik wit it ek net meat. It wie yn ’e fakansje, yn Augustus, bigjin Augustus. Ik wie fan doel in lange reis to meitsjen, nei Spanje. Dat ik stapte yn myn auto, op in Freedtomoam. hiel bi- tiid...” De dames knikten: ja, op in Freedto- moarn wie it, hiel bitiid. De sinne „De sinne soe opkomme. En der lei in read Ijocht oer hiel de wrald. Der kraeide in hoanne, en ik sei tsjin myn help yn ’e hüshalding: „De koffers yn ’e auto. Ik gean”. Ik gong. Ik rGd sta- dich. As men hwat sjen wol fan ’e wrêld moat men stadich oan. It wie in moaije De Maat snikte bijna van vreugde, kerbok. „U bent gearresteerd wegens toen hij bij zijn Troeteltje hij teer. „Baasje zal die lelijke schuur Sinterklaas. De jongen is ook blijven staan en nu zie ik het: hij kan niet uitkijken. Hij heeft een masker voor. Een mooi hoogrose ge kleurd masker met een uitgerafelde witte baard een onmiskenbaar Sinterklaasmas ker dat door het rennen scheefgezakt is en zijn ogen bijna helemaal bedekt. Met één hand trekt hij het masker weer recht, zodat ik zijn ogen door de gaten zie schitteren en de {ladderbaard een rood pruimenmondje omringt. „Boeh”,' zegt hij als de echte Sinterklaas en ik zie het wegrennende figuurtje na. Zulke kinderen zijn als de bladeren; ze wachten hun tijd niet af en willen nu al Sinterklaas spelen! Vlug draai ik een bakkerswinkel binnen i kijk gedachteloos rond, terwijl ik wacht het half pond taai voor een andere is afgewogen. de plank langs Er moet toch ’s avonds in de krant Véél ruimte óver blijven: Waar schrijf je over, als er niet Van ruzie valt te schrijven? Er wordt nu niet gehopsterd meer, ’t Gejoosten is besloten: Men zet het spel van hoofd-en-voet Gezamenlijk op poten! Men stak de hoofden bij elkaar Ten b’hoeve van de benen: Géén strijd naast het sportief gevecht, De tweestrijd is verdwenen. Zoon Janvraag^: „Pa, wie heeft er nou Het sterkst te Pa aarzelt, maal „Jó, dat mag Joost(en) weten De Sneker zaken zijn geopend tot 9.30 UUR 'S AVONDS van Zaterdag 27 November at t.e.m. Zaterdag 4 December (beh. goedk. Overheidswege) W Vergezeld van een aantal Zwarte Pieten en Spaanse edellieden bezoekt de Sint Eg de binnenstad. (Zie route elders in dit blad) Ontvangst op het Raadhuis door de Burgemeester met zanghulde van schoolkinderen was. diefstal van een... eh... beest, genaamd .Wacht maar, zoet beestje?’ sprak Troeteltje!” zei een der agenten streng. j „Maar het is een pracht-exemplaar voor wel van je rugje afhalen!” Vervolgens de wetenschap!” jammerde Zebedeus Jammer maar U kunt toch niet ver gen dat Uw bakker de kleine taaipoppetjes die u per pond koopt, eigenhandig, stuk voor stuk voor U gaat beeldhouwen in zijn houten vorm. Nee, deze machine heeft een wals me- een zestal kleine vormen. Het deeg wordt op een rol er naast gelegd, de bakker gaat draaien aan een zwengel en de rol drukt het deeg in de vormen, wordt afgeschoven op een andere wals en dan glijden zes bleke taaiprentjes op de trans portband waar ze haastig afgenomen wor den. Ook weer een kunst de slappe, weke figuren die ik met onervaren handen in ontvangst neem, worden meteen vorme loze hoopjes die nooit de bakplaat bereiken. Hoe de bakker en zijn knecht het klaar spelen weet ik niet. Dikwijls denk ik: mis, maar altijd weer komen ze heelhuids op de bakplaat en in de oven. Uren zou ik naar het wonder kunnen kijken. Maar tenslotte kom ik toch weer eens thuis, waar mijn buurmeisje me tegemoet springt, gretig kauwend op een haan met gesty leerde staart, zoals ik in de gauwigheid vaststel mijn bakker had ze. t „Niet opeten” waarschuwend steek ik mijn hand uit. Maar zij heeft niet gezien wat ik gezien heb en bijt de haan de kop af. En misschien is dat ook wel de bedoe ling van de bakker geweest. Mijn bakker neemt een houten taaivorm U kent ze toch die houten plankjes waar een kunstzinnige hand een mannetje en een wijfje in uitsneed en die wij soms als versiering in onze kamer hangen? Dan zijn ze vele jaren oud deze is nieuw, maar met de hand gesneden en op een even vaardige wijze. Hij legt de rol deeg op de plank en drukt het krachtig in de vorm. Dan neemt hij een vervaarlijk mes, snijdt het boven de vorm uitstekende deeg weg en trekt met één ruk van zijn hand het deeg uit de vorm en legt de platte lapjes op de beöliede bakplaat. Kruizebroederstraat 81 Telefoon 3090 en wel op 22, 23 en 24 Nov. a.s. voor GRATIS behandeling. Maakt U tijdig een afspraak P.S. Willen die dames, die zich reeds hebben opgegeven nog even de juiste tijd afspreken Zo mogelijk a.s. VRIJDAG 19 NOVEMBER. bakker als deeg in de vorm worden ge duwd, afgesneden en er uitgetrokken vlug, want anders komt er geen welge vormd mannenfiguur op de bakplaat, maar een vormeloos hoopje omdat deeg zo ho peloos plakt. Ze gaan met z’n allen de oven in. En als ze daar een poosje hebben liggen zweten trekt de bakker hen weer te voorschijn maar met dezelfde zwaai gaan ze weer terug in de hitte. Ik vind dat mijn bakker on-Hildebrands vlug werkt maar hij legt me uit dat dit nodig is. „Vlug” schijnt bij dit werk het wachtwoord te zijn. Maar dan komen ze toch definitief te voor schijn, hoor en daar liggen ze mooie goudbruine taaimensjes, van de grootte zo als Uw kinderen zo graag op een Sinter klaasfeestje krijgen en zoals Jan Steen het schilderde op zijn onsterfelijk doek „Sinterklaasavond” in de armen van het kleine meisje. Hildcbrandsfeer alleen het vergulden is er niet meer bij. lm aaa ■aa aas SBB aaa aaa ■aaa B8BB ■BI BBB aaaaSaaaaaaaaaaaa a aas jiïaaï ■■■■■■■■•■■■■■■■■■■■■■■«■■■«■■■■aaaaaaaai ■■■■■■■■■■■■■SaawBaaaaaaaaa ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■MBBsaiBBiiBBBBaBliBBiaaaaaaaaaaaaaaaBaiaiaBiaaBBBBBaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa wsaBaBaaaaaBaBBBawB Net allinne. As it der op oan komt, hawwe wy it oan al dy oare minsken to tankjen, dat wy libje kinne. Wy, alden fan dagen, binammen. Hoe moasten wy oars ite, üs jirpels, üs bólle, üs hüs al dy dingen moatte wy fan oaren hawwe en wy moatte har dêr tankber foar wêze. En dat binne wy ek. Dêrom joech ik in bonbon oan dy po lysje. Ik ried fierder, net hurd, kalm-oan. Mar ik hie in avontuerke, in raer avon- tuerke. It wie yn Noard-België. Dêr wie. De dames knikten. O ja, yn Noard- België, dêr wie in hin, warnar op ’e dyk roun er „Dêr wie in hin, samar op ’e dyk roun er. Ik toetere lüd, mar de hin wie eigen wijs en roun troch. En doe earme hin krige ik him ünder myn efterste tsjil, it rjochter. O ja, it rjochtereftertsjil? Hea, wie it it lofter net? En de hin dea „En de hin dea; fansels ried ik net troch. Ik stoppe en stapte üt en socht de eigner op. De hin wie fan in earme aide frou. Dat doe haw ik in nije hin kocht, bij in boer. Dat wie opünthaid fansels, mar dat hat makke, dat ik De dames knikten: dat myn reis sa hoe sil ik it sizze? Dat myn reis sa hoe sil ik it sizze? Dat ik myn reis nea forjitte sil. Ik kaem yn Spanje. Greate bergen, blauwe loften en oeral hege sinaesapelbeammen, mei sinaesapels as koksnuten sa great. Hwat siz ik? Nóch greater. Ik hie honger, dat ik stoppe en stapte üt myn auto en skodde oan ’e beammen. It reinde greate oranjefruchten en ik mar ite. Se skille se net yn Spanje, dat hoecht dêr net dat haw ik alris sein nou? En doe kaem It, IT....” Mefrou Feenstra wachte. De dames seagen har oan, fol forwachting: It. It tsjintfamke lei har haken del. „Ik kaem yn ’e stêd. En oeral wiene flaggen, greate Spaenske flaggen. En in minsken op ’e strjitten! Yn Ijochte, kleur de klean. Donkere Spaenske minsken. En se dounsen! En rêpen my hwat ta ek al yn it Spaensk. En ik lake fansels en weau mei myn slanke earmen. En po- lysjes makken it paed foar my rom yn dy greate Spaenske stêd En hoe kaem it nou, al dy drokte? Nou, it wie sa: Yn dy greate Spaenske stêd soe in hiel fomaemde filmstjer komme! De namme wit ik net mear en dy docht der ek net ta En due tochten se, dat ik it wie, ja wier, dat tochten se: sè like dy film-* stjer op my! In een der zalen van Hotel Hanenburg kwam Woensdagavond bovengenoemde ijsclub in jaarvergadering bijeen. Na een welkomstwoord van de voorzitter, de heer H. F, Ringnalda, las de secretaris, de heer W. Coens, de notulen en ’t jaar verslag, welke onder dankzegging wer den goedgekeurd. Het ledental bedraagt 180. De penningmeester, de heer M. van der Werf, deelde mede dat de ontvangs ten hadden bedragen f 609.11de uitga ven f 555.02, zodat de kas sloot met een batig saldo van f 54.09. Bij monde van de heer W. Poiesz bracht de kascommis sie rapport uit. Boeken en bescheiden waren in orde bevonden en hij stelde voor de penningmeester decharge te verlenen, waartoe werd besloten. Voor het komende boekjaar werden tot leden van de kascomm. aangewezen de heren U. Faber en W. Poiesz. Aan de beurt van aftreden waren de bestuursleden W. Coens en J. Olij, die zich niet weer her kiesbaar hadden gesteld. Als le en 2e secretaris zullen nu optreden de nieuw be noemde bestuursleden de heren K. Doe- vendans en P. Douma. Op voorstel van ’t bestuur werd besloten b en weder dienende als eerste wedrtrgcl er een te Houden van vrouwen en daarna weer een langebaan-afvalwedstrjjd. Tot afge vaardigde naar de op 20 November te Leeuwarden te houden jaarvergadering van de Bond van Ijsclubs gewest Fries land K.N.S.B. werd aangewezen de voor zitter, de heer H. F. Ringnalda.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 6