PODENT^” ”1-"^ JgSSK Predikbeurten De stand van de Arbeidsmarkt KAPPIE en de reis met Troeteltje AGENDA "WITTE KRUIS" Bijzondere excursie naar fa Nooitgedagt sters getoond: de opslagplaatsen van hout en metaal, het drogen en het ver werken van het hout, de montage- ei spuitinrichting, het stanzen van de di verse metaalproducten, het bewerken van metaal in stanzerij en smederij dooi het harden, het slijpen, de polijst- en nlkkelafdeling, tot de magazijnen toe. waarin de vele soorten gereedgemaakte artikelen als schaatsen, waarbij voorat de aandacht werd gevestigd op de nieu we productie van de Noren (de zg. Ha- mar Rapide, Hamar Perfect, Flying Skater en niet te vergeten de combi- Noor), de gereedschappen (beitels, scha ven, waterpassen, winkelhaken boren, enz.) de werkbanken (voor montage-werk en ambachtsscholen) en het speelgoed waren opgeborgen, wachtende op ver zending. ♦Vrijt Kou en Pijn weg met DAMPO Installatie Scheerschuim-Automaat Williams Instant Lather Uit de hand verkocht Demonstratie „Perfection” Oliestookkachel Nieuws Sneeker Damclub Sinterklaas bij de voetballers Benoemd Rode Kruisfilm Het heilzame V oetbal Promotieregeling 4e klas Zalerdag-Competitie tablet cachet nieuwe Kantonrechter Voor pracht cadeaux blijkt er ten leste DIKHOFF ’t billijkst en het beste Ouderavond Geref. School te Heeg Vurwerk-zaken zonder tal „DIKHOFF” altijd boven al. Ijsclub Rept U Zondagdienst Dokter, Apotheek en Zusters een Advertentie Jsigea. Mededeling. Ingez. mededeling. 2. uitslag belle 15 II. S.D.C. II—D.C.L. III 8—12. NED. HERV. KERK. Advertentie l.M. 8—12 Ad/ertentie l.M. nai.i. 1.30 uur De Vries. 30 Promotie-Afdelingen. Vraagt uw Apothiktrof Drogtil t Advertentie l.M 31 7 Vrijdag 3 December. Amicitla Theater, Sneek. Filmmiddag me' verrassin gen, voor ouden van dagen boven 65 jaar. Aanvang 2.30 uur. met niet Mr. Dr. H. H. Menalda te Deeuw ar den, die bene md is tot Kantonrechter alhier, zal Vrijdag 17 Dec. a.s. des mid dags om 3 uur worden geïnstalleerd. JEHOVA GETUIGEN. Iedere Vrijdagavond 7.30 uur Piter Jel leshüs. Vrijdag 3 en Zaterdag 4 December. Ba zar te Oosthem. Zie adv. de Maat puilden uit en zijn benen wei. gerden om verder te lopen. De Meester had hier geen erg in en liep rustig op zijn eentje door, geboeid kijkend naar de kleurig» lichtreclames. Intussen las de Maat, dat zijn Troetel, tje als belangrijkste, boeiendste, adem, benemendste, nog nooit vertoonde num. mer in het circus Pideliwoepski optrad. De ogen van de Maat werden vochtig van aandoening» S.D.C. I ging tegen D.C.L. I met 5—15 kansloos ten onder. GEREF. KERK. Oudega (W.) voorm. 9.30 en nam. 1.30 uur Ds. v. d. Plaat. Verkiezing ambts dragers. 1—1 1—1 2—0 2—0 0—2 1—1 0—2 1—1 0—2 0—2 0—2 0—2 1—1 0—2 0—2 0—2 0—2 1—1 De kampioenen van de le klassen A en B van de Afdelingen Drc te, Fries land en Groningen promoveren naar dé 4e klas. De nummers laatst van de 4e klassen A, B en C degraderen naar de Afdelin gen. GENEESMIDDEL tegen hoofdpijn, kiespijn, maand- pijn, zenuw- of rheumatl«che pijnen n, btbalve m dt mrm ran potdtrt, 66b vrrbrii/tbaar ah HEEG. Volgens de aankondiging in dit nummer houdt de voetbalvereniging „Heeg” Zaterdagavond weer een St. Ni- colaasfeest in ’t Gebouw. Deze avond is voor iedereen toegankelijk, en waar het feest georganiseerd wordt om de vereni ging in stand te kunnen houden hopen en vertrouwen bestuur en leden, dat ook nu weer vele sportliefhebbers aanwezig zuilen zijn. De kampioenen van de 4e klassen A, B en C spelen een hele competitie om twee plaatsen in de 3e klas. No. laatst van de 3e klas degradeert naar de 4e klas. s Avonds konden er geen kolen ge laden worden, want er waren geen werklui meer op de kade. De Maat en de Meester vonden dit een goede ge legenheid om Kappie te vragen, of ze een uurtje de wal op mochten om een biertje te drinken. „Wel ja” zei Kappie smalend. ,,De heren nemen het er maar van! Wandelen en biertjes drinken en om de andere dag een andere haven! Maak maar dat je weg komt! Ik zal blij zjjn jullie een Mr. Winston S. Churchill, eerste minister van Engeland en leider van de Con servatieve parg vierde zijn 80ste verjaarda'g op 30 November. Een vroegere foto van Winston Churchill en zijn vrouw tijdens hun vacantie te Sandwich (Kent). Winston Churchill 36 jaar oud, als officier bij het 11de eskadron Huzaren in afwachting van de legeroefeningen. Deze foto werd in 1910 genomen. men Met ingang van 1 December j.l. is be noemd tot agent van politie alhier de heer J. Lcijenaar, thans agent van politie te Oss. Zondag 5 December. Amicitia Theater Sneek. 's Middags 5 uur en ’s avonds 8 uur: „De man van de Alamo”. Donderdag 9 December. Vertoning van de Maarten Lutherfilm in het Ge bouw der Herv. 'perk te Heeg, ’s avonds te 8 uur. Werkgevc die een aanvraag bij het Arbeidsbureau om arbeidskrachten heb ben ingediend kunnen nu zien of de door hen begeerde arbeidskracht hieronder te vinden is, en zij die meer dan eens de vraag hebben gesteld of onder de 244 geregistreerde werklozen nu niet een ge schikte arbeidskracht voor hun bedrijf te vinden is, hebben in dit en in het voorgaande artikel het antwoord kunnen vinden. Na de bezichtiging keerde men terug naar het schaftlokaal. Aan ieder werd een stukje speelgoed uitgereikt en een folder van de modellen schaatsen die bij de firma Nooitgedagt verkrijgbaar zijn en waarop zelfs belangrijke aanwijzin gen voor Tocht- en Toerrijders zijn af gedrukt. Bij het uiteengaan werd van velerlei zjjde gehoord: „Dit was mooi”. HEEG. Maandag werd alhier in het Gebouw der Ned. Herv. Gemeente on der leiding van de heer H. Poepjes een ouderavond van de Gereform. School gehouden. Vooraf kregen de ouders de gelegenheid het werk van hun kinderen te bezichtigen, waarvan velen gebruik maakten. Na het openingswoord van de voorzitter hield de heer Hoogeboom, on derwijzer aan de school, een Inleiding over „Religieuze opvoeding”. Mej. Boot- sma sprak over „Het moeilijke kind”. Een en ander werd afgewisseld door mu ziek op orgel en piston, zang van een dameskwartet en film, zodat het een rijk gevarieerde avond was, die na een slotwoord van meester de Vries op de gebruikelijke wijze gesloten werd. AEPE PERENNIUS. Vergadering van Gelovigen Voorm. 10 uur bijeenkomst. PINKSTER ZENDING. Woensdagavonds 8 uur volle Evangelie prediking in Aere Peren mus. LEGER DES HEILS, Kleinzano 2U. 10 uur v.m. Heiligingsdienst; 1 uur n.m. Openluchtsamenkomst Ged Poi 8 uur n.m. Veriossingssamenkomst Leider der diensten: Kapitein D. Pie ters. Leden-gongwedstryd. Voor Maandagavond a.s. staat een leden-gongwedstrijd op het programma, waaraan aardige prijzen zijn verbonden. Om van deelname verzekerd te zijn, dient men uiterlijk kwart voor acht aan wezig te zijn. UITWELLINGERGA. De Ijsclub „Rept U" te Oppenhuizen-Uitwellinger- ga vergaderde in zaal de Jager. Er was een batig saldo van f 88.21. De aftreden de penningmeester, de heer W. J. Zjjl- stra, was niet herkiesbaar; bij de ge houden stemming kon geen nieuwe wor den benoemd daar de gekozenen allen met bezwaren kwamen. Het bestuur zal het daarom met vier man moeten doen. Als keurmeester voor Tj. Zijlstra, die riet herkiesbaar was, kwam S. Hoge- boom in de plaats. Er werd besloten voor het volgende seizoen aan de vrij gezellen leden geen dameskaarten meer uit te reiken. Ook was er weer het tra ditionele verloten van 2 paar schaat sen deze werden gewonnen door W. G. Atsma eri M. v. d. Meer. IJLST. Dikwijls ontvangt de firma Nooitgedagt alhier een excursie. Auto bussen stoppen op de overkluizing en de Inzittenden zetten koers naar het lokaai van genoemde firma, waar zij worden verwelkomd. Dinsdagmiddag had er ech ter een excursie plaats van uitzonderlij ke aard. De moeders, vrouwen en ver loofden var de werknemers kwamen om 3 uur in het ruime schaftlokaal bijeen waar de excursie werd aangevangen met een kopje thee en het ronddienen van versnaperingen. Intussen zette de di recteur, de heer J. A. Nooitgedagt, de bedoeling uiteen van deze excursie en aan elk der bezoekers werd een circu laire uitgereikt, waarin nauwkeurig het gehele productieproces in de twee hoofd afdelingen, hout- en metaalindustrie, wordt weergegeven. Spr. eindigde met de hoop uit te spreken, dat deze excursie mocht slagen en de vrouwen en verloof den, doch inzonderheid de moeders nu persoonlijk kennis zouden nemen niet al leen van wat door hun familieleden wordt verricht, maar vooral ook in .welke omgeving zij zich dagelijks bevinden. Verdeeld in vier groepen gingen de dames daarna door de fabriek. Het ge hele productieverloop werd de bezoek- Naai Ons Noorden verneemt is het bekende café Kerkhoven aan de Lange Veemarktstraat onderhands aangekocht door de heer Kooistra die ook dit café zal e>” 'oiteren onder de naam J. Kooi stra en Zn. is de grootste ontdekking sinds het scheer mesje. U scheert er zich zo vlug mee als met een snelscheercrême en zo prettig en goed als na lang grondig inzepen. De hard ste baard wordt direct scheerklaar. Eén flacon toereikend voor ruim zestigmaal scheren! Z. RIDDERSMA, Leeuwenburg 21. In parfumerieën en toiletartikelen. 45 December 1954. Vanaf Zaterdagmiddag 4 uur: Dokter N. Lofvers, Stationsstraat 24, Telef. 3155 (b.g.g. no. 3000). APOTHEEK Vanaf Zaterdagavond 6 uur: A. J. v. d. Sluis, Marktstraat 12. WIJKVERPLEGING Zuster R. Posma, Willem de Zwij- gerstraat 88. Oranje-Groene Kruis Wit-Gele Kruis: Zuster Landman, Harinxmakade 8A, Telef. no. 3257. KRAAMVERPLEGING: Zuster IJ. Kramer, Statlonsstr. 14 BIJ BRAND. Voor brandmelding steeds op nr. 3000. Tirns: voorm. 10 uur Ds. Brink. Ijlst: voorm. 9.30 uur Oecumenische dienst: Ds. Albada en Ds. Kossen; nam. 2 uur de heer Lammertsma van Oosthem. In de benedenzaal van Hotel Hanen burg demonstreerde de Verwarmingsfir- ma J. Feenstra te Heerenveen en Sneek, Dinsdagmiddag en -avond met de Ame rikaanse „Perfection” oliestookkachel waarvoor zij in dit rayon de vertegen woordigster is. Zeer velen hebben zich daar van de uitstekende kwaliteiten van dit fabri kaat ku..nen overtuigen. Zowel door de persoonlijke inlichtingen welke de heer Feenstra en zijn personeel de bezoekers verstrekten als door de folders waarin verschillende voordelen van de Perfec tion uitvoerig worden beschreven en af- gebeeld, terwijl bovendien een van de geëxposeerde modellen brandde en, hoe wel op 't zuinigst afgesteld, toch een behagelijke warmte verspreidde. Het was model H 811, met een capaciteit van ca. 9500 Kcal/uur en derhalve ideaal voor woningen, flats, kantoren, winkels enz. Daarnaast zijn er nog vier eveneens sierlijke modellen tot een capaciteit van ca 20000 Kcal/uur voor grotere en zeer grote ruimten zoals café's, scholen, ker ken e.d. Tot de vele voordelen welke de Per fection biedt, behoort o.a. het dubbele vlottersysteem, waardoor bij het even tueel defect raken van de eerste vlottei de tweede automatisch in werking treedt en de olietoevoer afsnijdt, terwijl naast de doeltreffende warmtespreiding (het zijn z.g. hete lucht kachels) speciale aandacht is besteed aan een volkomen veilige constructie. Op de gepatenteerde zeer zuinige brander, die van roestvrij staal is ver vaardigd, zodat doorbranden of door roesten onmogelijk is, wordt tien jaar garantie gegeven, waaruit mag worden geconcludeerd, dat men met dit fabri kaat het experimentele stadium al de finitief voorbij is. Het is dan ook reeds meer dan zeven jaar met succes in ons land in gebruik. Voor nadere inlichtingen en demonstra tie kan men zich hier wenden tot de vertegenwoordiger van de firma Feen stra, de heer H. Jorritsma, Klooster- dwarsstraat 51, aan wie ook de verkoop is opgedragen. ZONDAG 5 DECEMBER 1954. NED. HERV. KERK SNEEK. Voorm. 10 uur Ds. H. Sondorp. (H. Doop). Nam. 5 uur Ds. C. G. Wiegers. VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN. Amicitia: voorm. 10 uur Ds. R. Boon stra van Franeker. Collecte voor de Kerstpakketten. GEREF. KERK SNEEK. Noorderkerk: voorm. 9.30 uur Ds. J. M. Spier. Voorb. H.A.; nam. 2.30 uur Ds. J. M. Spier. Z. 39; nam. 5 uur Ds. E. N. van Loo. Z. 39. Zuiderkerk: voorm. 9.30 uur Ds. E. N. van Loo. Z. 39; nam. 5 uur Ds. L. P. Krijger van Amsterdam. Voorb. H.A. Oosterkerk: voorm. 9.30 uur Ds. L. P. Krijger. Voorb. H.A. GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Oosterdtfk 30. Voorm. 9.30 uur en nam. 5 uur Ds. Ben schop. Vrjjdag 3 Dec., Zaterdag 4 Dec., Maan dag 6 en Dinsdag 7 December. Amicitia Theater Sneek. De film over de grote reformator Maarten Luther. Iedere avond te 8 uur. Voor de Sneek-reserves was het wel uitermate jammer dat men door verhin dering van enkele spelers de strijd on volledig moest aanvangen. De voor hen opgestelde reserves konden niet verhin deren, dat met een nederlaag genoegen moest worden genomen. Hier was de ge detailleerde uitslag: S.D.C.I I: D.C.L. III: Th. KoopmanP. Mellema J. WesterM. Wijbenga F. GerlofsJ. Rlewald P. WensinkH. de Vries IJ. KroesJ. Bleeker J. de WalA. Feitsma D. BootG. Postma P. JorritsmaTh. Mulder J BatstraW. Beintema G. HuitemaL. v. d. Rol Wie, afgaande op de laatste ontmoe ting tussen beide tientallen, die door S.D.C. I met 119 werd gewonnen, een spannende strijd verwacht mocht hebben, is niet aan zijn trek gekomen. Want al heeft men van Sneek-zijde de gelegen heid gemist de eindcijfers een dragelij ker aanzien te geven, tevoren was toen de nederlaag reeds een voldongen feit geworden, waaraan het krachtige ver zet van de drie lagere borden niets kon veranderen. De gedetailleerde was: S.D.C. I: D.C.L. I: J. de KorteP. Bergsma K. KrotM. Bandstra H. NautaG. Bosma J. NautaJ. Miedema H. KrotJ. Slippens H. de BoerC. Wiersma A. J. de VriesA, Rinsma P. Olü—O. v. d. Kool IJ. v. d. GootJ. Tekelenburg 11 A. ZwagaA. Hollander 20 SIJBRANDABUREN. Op 30 Novem ber werd in café J. Durkstra alhier een film vertoond door het Rode Kruis, ge titeld „Wat Leni Rosner beleefde”. Hel was een prachtige speelfilm, die dooi haar menselijkheid en haar eenvoud een onuitwisbare Indruk heeft achtergelaten Er gaven zich 20 nieuwe leden op. De Maat vergat de Meester, hij ver gat Kappie en de „Kraak”hij vergat alles. Hij liep met een ver heerlijkt gezicht door de straat, vroeg aan een voorbijganger waar het circus stond en liep toen weer verder. Hij had maar één gedachte: Troeteltje. „Ik kom er al aan, m’n zoete beestje!” mompelde hij zachtjes voor zich heen. „Ik kom je halen! Ik ben zó bij je!” De Meester had op een gegeven moment ontdekt dat de Maat niet meer naast evenmin de vraag naar een vakbekwame hem liep. Hij keerde meteen om en zocht DOOPSGEZ. GEMEENTE. Woudsend: nam. 5 uur Ds. A. J. v. d. Linden. IJlst: voorm. 9.30 uur Oecumenische dienst in de Ned. Herv. Kerk. Collecte voor het Oecumenische werk. GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Koudum: voorm. 9.30 uur Lezen (Ooste 59)nam. 2 uur Ds. Benschop (Doops- gez. kerk). CHR. GEREF KERK. orm. 9.30 uur Ds. N. Brandsma (H. Avondmaal); nam. 5 uur Ds. N. Brandsma. Dankzegging. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Voorm. 10 uur Ds. M. v. d. Meulen. (Extra collecte Oecum. Raad). BAPTISTEN GEMEENTE. Kerkgebouw: Willem Lodewijkstraat 4 Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Ds. Ph. Lin deman. s Avonds 7.30 uur jeugdbijeenkomst >or de jonge jeugd; s Avonds 8 uui voor de oudere jeugd. Vrijdag 3 Deo.: 's avonds 8 uur Bijbel lezing en bidstond. Als we thans een analyse geven van het landelijk aanbod van mannen op 30 September j.l., dan beogen deze cijfers niet om de omvang van de verschillende vormen van werkloosheid exact weer te geven, maar hebben ze ten doel de orde van grootte daarvan te benaderen. Op genoemde datum was het aanbod van mannen, dat zijn zij die bij de Ar- beidsbureau’s als werkloos ingeschreven staan of werkzaam zijn op objecten voor aanvullende werkgelegenheid, de voor malige D.U.W.-werken, rond 37.000. Tot de z.g. wrijvingswerklozen behoor den van dit aantal 21000. Werklozen die tot de groep minder geschikten behoor den waren er 11000, terwijl het aantal seizoenwerklozen 2000 bedroeg. De normale werkloosheid, d.W.z. het reservoir waaruit het bedrijfsleven ei genlijk niet kan putten bedroeg dus 34000. De niet-normale werkloosheid was op die datum 3000, welk aantal der halve voor et bedrijfsleven beschikbaai was. Daartegenover stonden 52.602 aanvra gen om arbeidskrachten bij de arbeids- bureau’s geregistreerd. Als men daarbij bedenkt dm practisch iedere werkloze bij het Arbeidsbureau geregistreerd staat, maar de vraag naai arbeidskrachten zeker twee maal zo groot is als de geregistreerde vraag aan geeft, dat beseft men eerst tot welke spanningen de toestand van hoogcon junctuur op de arbeidsmarkt aanleiding geeft. Sociaal gezien moge dit een ideale toe stand zijn, economisch gezien werpt zulks grote problemen op. De daardoor ontstane spanningen op de arbeidsmarkt geven tot allerlei on gewenste toestanden aanleiding. Niet alleen dat de werkgevers in dit gebied ongaarne de zuigkracht van het Westen van het land zien gedemonstreerd in het vrij gemakkelijk aanwerven van arbeids krachten uit het Noorden van het land, maar zelfs bereiken mij de laatste tijd berichten dat er werkgevers zijn die hun personeel, tegen het beschikbaar stellen van een aanbreng-premie animeren werknemers van andere bedrijven over te halen bij hen in dienst te treden. En nu de plaatselijke cijfers. Het Gewesteiyk Arbeidsbureau te Sneek heeft een gebied van 11 gemeen ten waarover zijn werkingssfeer zich uitstrekt. Het zijn de gemeenten Doniawerstal, Gaasterland, H.O.N., Hindeloopen, Lem- sterland, Sloten, Staveren, Rauwerder- hem, Sneek, Wymbritseradeel en Ijlst. Sneek als grootste en meest ge ïndustrialiseerde gemeente heeft uiter aard naast het grootste aanbod van ar beidskrachten tevens de grootste vraag. In al de hierboven met name genoem de gemeenten bedroeg het aanbod, dat zijn dus zij 'ie als Werkloos of werkende op een object voor aanvullende werk gelegenheid bjj het Arbeidsbureau gere gistreerd staan op 30 September j.l., 244. Hiervan bedroeg het aantal wrijvings werklozen 70, de algemeen minder ge schikten 40, er het aantal seizoenarbei ders 84, waardoor de normale werkloos heid 194 bedroeg. De niet- .ormale werkloosheid bedroeg derhalve 50. Tegenover dat aanbod staat een ge registreerde vraag naar arbeidskrachten van 143. Een naïeve beschouwing van deze cij fers zou tot de gedachte kunnen leiden dat een deel van de aanvragen om ar beidskrachten dus met het aanbod van 50 zou kunnen worden gedekt. Deze gedachte zou juist zijn als de gevraagde arbeidskrachten ook onder het aanbod zouden worden gevonden. Maar het gaat nu eenmaal niet aan een aanvraag om een auto monteur te voldoen met het aanbod van de een Naar aanleiding van de foto van scheerschuimautomaat in het vorig nummer van dit blad, vestig ik er de aandacht op dat ik een dergelijk apparaat reeds een jaar verkoop. poosje niet te hoeven zien. Maar zorg, dat je op tijd terug benttien uur preciesen dan je kooi in, want mor gen is het vroeg-opstaan geblazen, als je dat maai weet!” Even later liepen de Maat en de Meester door de hel verlichte straten van de ha venstad en ze vergaten een beetje hun zorgen. Toevallig viel de blik van de Maat op een aanplakzuil en wat zag hij daar? Een grote tekening van Troetel tjezijn lieve beestje! De ogen van Abbega: voorm. 9.30 uur de heer W. Meerholz van Sneek; nam. 1.45 uur Ds. G. Kaastra. Gaastmeer: 2e Advent-Zondag. Oecu menische Zondag. Voorm. 9.30 en nam 1.30 uur Ds. J. W. Bruinsma. Gauw: voorm. 9.80 uur Ds. F. H. Kui per. Extra collecte. Heeg: voorm. 9.30 uur Ds. Mr. J. Schoen maker; nam. 1.30 uur Ds. E. J. Beker van Workum (Jeugddic rt). Beide diensten collecte Oecumene. Hommerts: 2e Advent: voorm. 9.30 uui Ds. H. de Noo. Voorber. H.A. Jutrtjp: nam. 1.45 uur Ds. H. de Noo. Nijland: voorm. 9.30 en nam. 1.30 uui Ds. Prins. Offingawier: nam. 1.30 uur Ds. F. H. Kuiper. Extra collecte. Uitwellingerga (Oecumenische Zondag) voorm. 9.30 uur Ds. H. C. Kranen donk van Woudsend; Ds. D. C. C. Stap. Oudega (W.): 2e Advent: voorm. 9.30 en nam. 1.80 uur Ds. van Dullemen. Scharnego’ tum: voorm. 9.30 uur Ds. C. P. van Andel Catechismus; nam. 1.45 uur Ds. C. P. van Andel. H. Doop. tussen de mensenmassa, maargeen Maat! „Dat is nou ook wat!” zei de Meester. „Hoe kan dat? Daarnet liep hij nog naast me! Misschien is hij een win kel binnengegaan om prentbriefkaarten te kopen!” De Meester gluurde in alle winkels, maar ook daar zag hij de Maat niet. Misschien is hij terug naar het schip ge gaan!” dacht de Meester. „Het is me toch een rare!” De Meester liep naar de „Kraak” terug en ging daar meteen naar Kappie’s hut. een kappersbediende of voor vacature van een timmerman metselaar te bemiddelen terwijl arbeidskracht voldaan kan worden een beschikbare arbeidskracht die alszodanig kan worden aangemerkt. Ook de afstand in het gebied van het G.A.B. kan een beletsel zijn om een aanvraag om een bepaalde arbeidskracht met een overigens passend aanbod te voldoen. Zo zijn er nog vele factoren die belet ten dat de aanvraag met het aanbod gedekt wordt. De mobiliteit van de ar beid schiet in vele opzichten neg te kort. Tenslotte nog een analyse van het aanbod in de gemeente Sneek. Van het totale aanbod van 244 op 30 September j.l. bij het Gewestelijk Ar beidsbureau ingeschreven, leverde de ge meente Sneek 130. Dit aanbod van 130 arbeidskrachten werd gevormd door 30 seizoenwerklozen, 30 wrijvingswerklozen en 23 minder geschikten. Het restant, d.w.z. de niet-normale werkloosheid, be schikbaar voor het bedrijfsleven, be stond toen uit 47 arbeidskrachten, ge specificeerd als volgt: 1 banketbakker, 3 boekhouders, 1 glazenwasser, 4 kan toorbedienden, 6 kellners, 6 losse werk lieden, 11 maatkleermakers, 1 matras senmaker, 3 musici, 1 schoenhersteller. 2 slagers, 1 tekenaar, 7 vertegenwoordi gers. Tegenover dat aanbod stond een vraag naar 77 arbeidskrachten. „Is de Maat al terug?” vroeg hij aan Kappie» „Wat Maat?” riep Kappie. „Ik heb de klont nog niet gezien! Maar by was toch bij je? Jullie zijn toch samen de wal op gegaan?” „Ja, we liepen de hele tijd samen, maa» ineens was hij wegik heb overal ge keken „Alweer wat!” riep Kappie woedend. „Had ik jullie maar niet laten gaanl Jullie zijn nog erger dan kinderen van viel jaar!” A

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 2