itd*'* DE MAN VAN DE ALAMO HVZV8 310H9 9P W90Z98 LIEFDE I 1 i i i 1 I I i 1 h I I PORSELEIN i Het meest gegeven Sint Nicolaas Cadeau is en blijft een lekkere CHOCOLADE-, BO TER- of BANKETLETTER (gev. met zuivere Amandelspijs). Bij v. d. Wal reeds vanaf 75 ct. per stuk. BESTEL VROEGTIJDIG. Verder allerleukste SURPRISES, enz. enz. Als Sint Nic. aanbieding geven wij Banketbakkerij S. v, d. Wal ^fiSNITSER FEMERK Kunt U een eisen wagen met rendabel maken 2*o 95 IAPH1S00 8) Joh. de Vries VEDF KOOPT U N3JJL11Z MVA fwc/ilvatcè----- 590 F. OZINGA’s Automobielbedrijf VJ&t staat ak\\ PRRL ann TI SN EEK. LEEUWARDEN gr- Ijsver. Oosthem Ned. Kustvaarder vergaan Geslaagd IS VAN I trig .iaqiua.)9(| aaquidoaq g Oriënteringswandeltocht Motor- en Autoclub J. C. Visser AMICITIA THEATER - S N E E K pt Btsrt Niet anders Uw BONTMANTEL kopen, dan bij de VAKMAN, het bespaart U schade en teleurstelling S. VELI FMAN’S jnn OS Prov. Friese Vereniging „HETGROENEKRUIS” KRAAMCENTRUM SNEEK. i o. I Om er bij te geven voor A Aangifte A. f. S. daar 200 it i U Feuilleton 2. eens maar ja, niemand Henk ging, moet hij een of andere erfe- een-en-twintig en meerderjarig. Niemand zo nog één en om half zeven moet ik in dienst. Ik heb toen een paar keer met weer Kernebeek, Ker- GROOTZAND 73 TEL. 2667 OPPENHUIZEN. Onze vroegere dorps genoot, de heer A. Visser, thans te Spij- kenisse, slaagde te Rotterdam voor het P.B.N.A.-diploma eerste kaasmaker. en eiste het geld op. Maar dat kon na tuurlijk niet, want Kees was juist meer- Grote linnen tas, met ritssluiting, zwaar water dicht doek, m. lederen handvatten en -afwerking, in uni en f90 diverse ruiten Nest schalen, mooi kristalhelder glas met brede reliefband, 4-delig LEEUWENBURG 12 TELEFOON 2341 maar de vader had het geld in de zak zou -- en Cte Zondag 5 December des middags te 5 en des avonds te 8 uur brengen wij de span nende emotievolle western Grote sortering Laagst mogelijke prijzen Damesmutsen, zuiver wol, de grote mode, 3 leuke modellen in zwart, wit en 10 nieuwe tinten Kindertasjes, enorme sortering, o.a. dit leuke model m. ritssluiting en schouderriem - 7» 4 kleuren l De ander knikte en zette haar lege kopje weg, waarna ze ook een sigaret op stak. Ze ging van de divan af en liep de ka mer in. „Dat was het ’m. Dat wilde ik niet. In een dorp ken je elkander alle- dorp, als iedereen al sliep.” „En dan bracht de burgemeesterszoon - -van de Boeren dezelfde zwoegers en sloofsters als hun leenbank naar huis en kuste haar ten afscheid.” „Ja, zo ging het inderdaad. En in ge- Bankdirecteur zorgde er voor, dat een advocaat toezicht ging houden op de 21- Huurt U dan een auto. Per K.M., per dag of voor een week. Al onze wagens zijn voor All Risk verzekerd. Parkstraat 16 Telef. 3344 SNEEK De Ned. kustvaarder Carpo (494 brt) van de maatschappij Zeevaart te Rot terdam is eind vorige week voor de kust van Cornwall in de storm vergaan; alle twaalf opvarenden zijn omgekomen. Er zit een bijzondere tragische kant aan dit geval, omdat het Liberiaanse tankschip Casino in de buurt was, maar volgens de bemanning van dit schip, dat inmiddels te Rotterdam aankwam, zou den hun kapitein en eerste stuurman niet voldoende maatregelen hebben ge nomen om de Carpo bijstand te verlenen. De gehele bemanning van de Casino is van Duitse nationaliteit. LOMPEN- en METAAL HANDEL l.llsterkade 24 naast de Jeugdherberg le l e t o o o No. 2 46 1 OOSTHEM. Naar wij vernemen hebben het bestuur van onze ijsvereniging en de ijverige bazarcommissie bij de voorberei ding van de op Vrijdagavond en Zater dagmiddag a.s. te houden bazar veel medewerking van het publiek ondervon den. Niet alleen verenigingen en per sonen uit eigen dorp en omgeving, maar ook zakenlui, fabrikanten en particulie ren uit andere plaatsen hebben in veler- le’ vorm een bijdrage geschonken, zodat de voorraad goederen welke aangeboden wordt, aanzienlijk en aantrekkelijk is. Men verwacht dan ook dat de toeloop ook bij deze bazar enorm zal zijn. Kinderleesboeken, uitgebreide coll, voor alle leeftijden, o.a. de bekende Karl May-boeken in 6 titels per deel Pietermannen”. De pepernoten waren trouwens zakjes edelcompost, roman tiek, traditie en zakelijkheid in één uit voering. Voor de koffietafel, waar alle stam gasten verzameld waren, hield Sint Ni- colaas geleund op z’n staf (rechts) en op Tine (links) een rede die begon met: „Lieve kindertjes van de veemarkt” en eindigde met... pardon, de melding 1946 stuks. 149 melk- en kalfkoelen f 475f 975, alleen goede soort prijshoudend, trage handel, lager; 65 vette koeien f 2.06- f 2.42, f 2.43f 2.76 geslacht, inzet han del redelijk, later stug en lager; 54 pinken f 350f 550, prima dieren prijs houdend, handel goed, afwijkend stug, bijna prijshoudend; 1 paard; 78 graskal veren f 175f 325, eerste soort prijshou dend; 324 nuchtere kalveren f30f47, stiller, notering lager; 670 schapen en lammeren f 80f 125, f 75f 95, prijs houdend en kalme handel; 2 bokken en geiten; 224 varkens en vette biggen, f 1.52—f 1.72, f 1.76—f 1.83 levend, rus tige handel, niet geheel prijshoudend; 228 zouters f 1.78f 1.80, stemming en no tering als vorige week; 151 lopers en kleine biggen, f70—f 100, f45—f55, lo pers stemming en notering iets lager; kleine biggen slepende handel, notering iets lager. maal. Verschillende van mijn vroegere 1. 2LI klassegenoten gingen trouwen en werden het domme typistetje De tweede wandeltocht, welke Maan dagavond door de Motor- en Autoclub „J. C. Visser” werd gehouden, is weer zeer geslaagd. Er waren o.a. ook 10 deel nemers van de Leeuwarder Motorclub. Het ligt in de bedoeling dat binnenkort de motorclub „J. C. Visser” ook eens zal deelnemen aan de tochten van de Leeuwarder zusterverenigiïig. Het par cours was uitgezet door mevr. Wiellnga de Jong van Heeg en mevr. Wed. Wie- lingade Haan van Sneek. Het liep als volgt: start Hotel Hanenburg, P. H. Ka de, Kruizebr.straat, KI. Kerkstraat, Ged. Neltjeshaven, N. Noorderhorne, Kerk steeg, Kerkgracht, Martiniplein, Galiga- straat, terug O. Koemarkt, Zuidend, Wa terpoort, Lemm.brug, Boschstr., Prinsen gracht, Nieuwe Selfhelpstraten, terug langs Prinsengracht, Lemmerbrug, Hoog- end, Grootzand, Leeuwenburg, Schaap- Jannie trok aan haar sigaret en knikte. „Ja, zo ongeveer. Maar die burgemeester was niet jong meer en had een zoon van mijn leeftijd.” Ria drukte haar sigaret uit en floot DOOR tussen de tanden. „Aha, Jannie, die toen nog Jansje heette, werd verliefd op de GRÉ DE BOER burgemeesterszoon. 18 GROTE STUKKEN AM. SPECULAAS a 7 ct. voor 1.of 10 SPECULAASSTUKKEN 1 GROOT PAK SUIKERTAAI 1.— of 10 SPECULAASSTUKKEN BORSTPLAAT voor 1.—. Zte verder onze etalages met de grootste voor raad en alles van de fijnste kwaliteit. KRUIZEBROEDERSTRAAT 83 I I l l I I Voor de kleine kegelaar: 9 houten soldaatjes, gelakt in leuke kleuren, compl. op plankje, als afbeelding 1 Koekjesschaal, plateel. Delftsblauw décor, m. koper vernikk. deksel moeders. Wie een beetje geluk had, trouwde met een winkelier of met iemand buiten het dorp. Ik herinner me nog, dachten bouwde ik al luchtkastelen. Hij dat er een jonge onderwijzer kwam in zou later ook burgemeester worden en ik het dorp. Helemaal niet knap. Maar hij zijn vrouw. En dan zouden we ook in kon binnen een paar maanden iedere een of ander dorp geïnstalleerd worden huwbare jongedochter uit het dorp krjj- en dan zou er feest zijn en zou ik naast hem zitten, als de tocht door het dorp begon. Ria keek haar vriendin hoofdschuddend aan. „En aangezien luchtkastelen altijd in de lucht blijven, trouwde je niet met de aspirant-burgemeester. „Nee, na een poosje kreeg hij genoeg van me. Ik zag hem niet meer.” „En toen probeerde je Kees weer te er nog een pakken te krijgen....’’ Schooltas, m. staafslui ting, zuiver leder, in de kleuren rood en groen tie.” „En hij zou hier in Amsterdam een Jannie.” „Dank U wel, meneer. Zal ik de brie ven maar meteen meenemen naar de bus?” „Ja, dat is goed. Tot morgen dan.” „Ja, meneer. Goeden avond, meneer." „Dag, Jannie.” Het meisje liep terug naar haar buj reautje, vouwde de brieven op en sloot ze in de enveloppen, waarop de zegels al geplakt waren. Ziezo, als die Ameri kanen kwamen, zou dit weer een mooi centje voor de zaak betekenen. Zo’n reisbureau was toch maar een goud mijntje. Enfin, ze verdiende er ook be hoorlijk en nooit druk, behalve dan in de t ee seizoenmaanden. Maar anders van half negen tot half vijf met een uur voor de lunch, dat was toch niet gek. Vlug trok ze haar mantel aan, zette voor de spieg'l in de binnenkant van de kast haar hoed op, borg nog een weer barstige haarpiek weg en sloot toen de deur. Even later liep ze in de grauwe Novembermist het Damrak af naar het station. In één van de trambussen de poneerde ze de post en wachtte toen haar tram af. Er kwam een lijn twee aan en meteen dacht ze weer aan Kees, die een zaak had in de P. C. Hooftstraat. Als ze nu eens...... - - -- Ze was nooit lang besluiteloos. Reso- Enfin, denk er maar eens c~ jj L. laten we nu als de wind het eten gaan lijn twee binnen. Er wsftT net 2 Stukjes zeep en flesje eau de cologne, in grap pige surpr. ver- ~-e pakking, voor jj Ria keek haar vriendin enigszins spot tend aan. „O ja, ideeën genoeg. Wacht „Meer zelfbewust dus.’* een paar dagen, hé? En dan ga je naar „Ja, dat is misschien de juiste defini- de P. C. Hooft en stap je zijn winkel binnen. Koop je een pakje sigaretten?” „Met alle kans, dat ik door een win- Jannie zuchtte. „Tja, wat zul je er aan doen? Natuurlijk was het maar een opvlieging. Al heel gauw ontmoette ik hem en we konden best met elkaar overweg. Hij studeerde in Amsterdam, waarvoor weet ik niet eens meer. En hij had een motorfiets. Hij nam me wel eens mee op de duo en dan reden we er ons heen. Dan kwamen we laat terug in het Een morgen vrienden, om nooit te ver- getz Goed weer, veel bezoek, veel oude kontroleurs, allemaal schoon en netjes, de „generale staf”: veeartsen, markt meester in pontificaal en als de klap op de vuurpijl: de „goede heilige”. De knapen waren in een fleurige stemming, er vielen nergens harde woor den, slechts eenmaal knetterde er een zwaar woord toen een zwaar varken an ders wou dan de eigenaar, maar dat mag geen naam hebben, we zijn hier per slot van rekening niet in een kleuter school zeg nou zelf. Maar verder een gezellige en een tikkeltje nerveuze stem ming. Onze marktmeester zat in zijn kantoor nog even al zijn pekelzonden te repeteren en Benardus liep achter de stallen heen en weer ja we wisten dit niet, maar het werd ons gerapporteerd en wij er heen. „Mijn vriend”, spraken we en u kent ons, de toon waarop we dit zeiden zou een stenen beeld doen smelten, doch de persoon in kwestie reageerde anders. „Kom der hest um, de stukjeskriever och, och, wat binne jou un held niet? Must ie gau eefkes futelle dat Moeke en ik un jubileum hewwe ,Mijn vriend”, spraken wij, „de mens is van nature geneigd tot waarheden, ook al gaat-ie vaak bij Boksum om naar het Sperkhem, gij en Moeke hebben deze mijlpaal bereikt, ergo Op dat ogenblik barstte de jubel los! Wij gaven Benardus nog een klap op z’n schouder en snelden naar voren. Toen we het monumentale hek bereikten, sprongen de tranen ons in de ogen. Daar was hij kompleet met schimmel en twee zwarte Pieten. Een verdekt opge steld kinderkoor zong onder leiding van Tine: „Zie de maan schjjnt” en onze eerste kontroleur zeeg snikkend ineen, de directeur-veearts keek het paard in de bek. „Min kin it noait witte”, sei er, „dy frjemde knapen kinne wol ien of oar fires meismokkelje!” De heer Abma sprak het welkomst woord en hjj deed dit kort maar krach tig de knapen smeten stokken en muts in de hoogte en er waren een paar kalvergeneraals die stonden te tan- dakken met een nuchter kalf in hun ar men gekneld. Toen begon de tocht, de zegetocht mogen we wel zeggen. Hier en daar deelde de goede heilige zelf geschenken uit aan de generale staf, aan ons al ler Germ en zijn vriend aan..., maar ach waarom dit alles op te noemen: woorden schieten te kort. Vriendelijk neigend reed Sint Nico laas verder. Men kon zien en horen, hij genoot. Plotseling bleef hij stilstaan en keek geboeid naar twee dubbel gediplo meerde veekooplieden. Ze waren allebei in trance en wisten van geen Sinter klaas. „Dou kinst my gelok dwaen mar dou kinst ek yn in knoop waeije!” en de oudste sloeg de andere onder deze woor den zowat tot moes. Die echter veegde met z’n laatste kracht zijn tegenstander van de kaart. „Gelok Oebele”. En glim lachend sprak Sint Nicolaas: „Hoe vriendelijk gaan de mensen hier met elkander omstrooi wat pepernoten, gen. als hij wilde". „Behalve jou dan,” spotte Ria. „Behalve mij,” erkende Jannie. „Zoals ik je al zei: ik had hogere aspiraties. Ik werkte, nadat ik mijn diploma’s had gekregen, op de Boerenleenbank en dan sta je een trapje hoger dan de anderen. Tenminste, dat verbeeld je je.” „Dus Kees had geen kans meer. En de schoolmeester evenmin. Was derde „O nee, die was toen al lang niet meer Jannie knikte en ging op een stoel zit- in Oldebroek. Nee, in die tijd, dat ik ten. „Ja. Ik was net twintig, toen er bij zo’n beetje scharrelde met Henk, zo ons in het dorp een nieuwe burgemeester heette de jongen, wilde Kees ook met me kwam. Jij kom* niet van een dorp, an- uit. ders zou je weten, dat zoiets een hele hem afgesproken, maar kwam heel niet gebeurtenis ie. Ria wuifde met haar hand en lachte. Ik kan het me levendig voorstellen. Het Jannie haalde haar schouders op. „Geen lemaal niet te zien krtjg.” „Tja, dat moet je natuurlijk riskeren. over na. En luut liep ze naar de ingang en stapte - - -t z~~- E- „ct nog één klaarmaken, want het is al over half zes zitplaats en toen de tram wegreed dacht en om half zeven moet ik in dienst.” ze nog eens aan die avond, nu veertien dagen geleden, dat ze Kees had ontmoet. Sedertdien had ze steeds aan hem moe» HOOFDSTUK 3. ten denken. Wat was ze vroeger eigen» hjk een draak geweest Sigarenmagazijn „De Olde Broek.” De tram sleepte zich door de drukke binnenstad en Jannie keek met belanjr» Jannie Geersema sloot haar schrijf- stelling naar het vele verkeer, dat tul machine af en ging met de getypte brie- sen Spul en Koningsplein in de knoop ven naar het privékantoor en klopte zat. Langzaam schoof de tram er langs, aan de deur. Na het Rebruikeliike ..bin- Iedere avond waa? y<e het jntere^ opening en legde de brieven op het beetje laat was, ja, dan wenste ze we?, man las in een snel dat het wat vlugger zou gaan Natuus» een lijk kon ze ook met lün 24, maar <83 Wq«M vervolgd. marktplein, Peperstraat, Kleine Kerk straat, Ged. Neltjeshaven, Wijde Noor derhorne, Parkstraat. Voor velen bleek het nogal een moeilijke opgave, slechts 14 deelnemers van dc 40 inge schrevenen de finish hebben bereikt. Om „speurder” is nogal gezocht. De aan wijzing stond niet bij Tjallem: maar bij bakkerij Bijlsma, Hoogend, in de etalage. Ook bij de fop-contröle liepen velen er weer in: De uitslag was als volgt; Dames: le pr. mevr. S. de Bruin Wagenaar, 50 strafpnt.; 2e pr. mevr. Akkerman, Leeuwarden, 62 strafpnt.; 3e pr. mej. M. Ligthart, Sneek, 65 str.pnt. Heren: le pr. E. Geertsma, Sneek, 7 strafpnt.; 2e pr. J. van Huizen, Leeu warden, 14 strafpnt.; 3e pr. G. Vollema, Leeuwarden, 15 strafpnt. Het plan bestaat om Maandag 13 De cember a.s. in samenwerking met de Ver. Voor Veilig Verkeer alhier een filmavond te organiseren, gewijd aan het Veilig Verkeer. De bloedige veldslag tussen bewoners van het gebied van de Alamo en Mexicaanse invallers. In de hoofdrollen GLENN FORD, JULIA ADAMS e.v.a. Toegang boven 14 jaar. Toiletzeep, van uitste kende kwaliteit, in orig. St. Nic. verpakk. 9r als illustratie 12 lange Kleurpotloden, prima cederhout, verpakt in metalen doos m- g 4$ leuke voorstelling, 1 moet en wil hij niets meer van je weten. Enfin, dat kan ik me voorstellen.” „Ik weet niet, wat ik er van zeggen jarige Kees”. moet. Hij was erg aardig, lachte en gaf „Die avond is er een geweldige ruzie me een hand. Maar toen, zo opeens zei thuis geweest, zo erg, dat de politie er hij: „Excuseer me, daar is m’n tram; ik aan te pas moest komen. Hft slot van het zie je nog wel eens.” liedje was, dat Kees, die geen cent in Ria knikte begrijpend. „Misschien is hij zijn vader’s bedrijf wilde steken, de al lang getrouwd. Hoe oud is-ie nu eigen- ouderlijke woning verliet. De volgende lijk?” morgen is hij met die advocaat naar de „Dat is gemakkelijk uit te rekenen. Ik Bank gegaan en heeft een klein deel op word volgende maand vier-en-twintig en genomen. In Zwolle is hij meteen op de hij is ongeveer een jaar ouder. Hij zal dus trein gestapt en naar Amsterdam ver tegen de vijf-en-twintig zijn.” trokken. Naderhand hebben ze nooit meer „Zeg, hoe komt hij eigenlijk in Amster- iets van hem gehoord. Het gerucht liep dam?” wel eens, dat Kees daar een of andere „Ja, dat is ook weer een geschiedenis zaak heeft gekocht, apart. In die tijd, dat ik zo’n beetje met wist het rechte.” En na al die tijd ontmoette je hem hier nis gekregen hebben. Hij was toen juist in de stad?” „Ja, op het Stationsplein. Ik stond op in het dorp heeft precies geweten, hoe- lijn één te wachten en hij op lijn twee, veel het was, maar het moet toch wel Ik herkende hem onmiddellijk.” een aardig sommetje geweest zijn. Vadei; vertelde, dat de oude Kooger het geld van LEERLINGEN voor de eerstvolgende CURSUS VOOR KRAAMVERZORGSTER (aanv. Januari 1955) bij ZUSTER T. LEEN, LEEUWARDERKADE 35, SNEEK, TEL. 05150-3533 waar tevens inlichtingen worden verstrekt. Aanvraag voor kraamhulp te richten aan hetzelfde adres. vel.... Kinderwagenfabriek.... Kist, zijn naam er onder. Toen keek hij het KoenraadsKobald.... Koo.,.. Koo- meisje aan. „Dat is alles voor vandaag, ger.... Ja, er staat een Kooger in: C. L. Kooger, Sigarenmagazijn „De Olde Broek”, P. C. Hooftstraat 186, telefoon 61266.” Jannie sprong op en keek eveneens in het telefoonboek. „C. LDe Olde Broek”.... ja, natuurlijk, dat moet hem zijn. Hij komt immers ook uit Oldebroek. Gunst, zeg, wat een geluk.” „Nou, bel hem op en nodig hem uil” „O, maar zeg, dat durf ik niet... Dat kun je toch niet doen Ria, die de hoorn al van de haak had genomen, legde haar weer terug en haal de haar schouders op. „Nu ja, dat moet je ten slotte zelf weten. Hoewel, je hebt me een beetje nieuwsgierig gemaakt. Ik wil die Kees van jou wel eens ontmoe ten.” „Is hij knap?” „Nee, dat moeten we op een andere Jannie knikte bevestigend. „Ja, knap- manier inpikken”, zei Jannie, half in ge in de boerderij wilde stoppen. Wat grond per dan vroeger, of eigenlijk, hoe zal ik dachten. „Heb je een idee?” erbij kopen, de stal lajten uitbreiden en het zeggen: niet meer zo verlegen, meer koeien. Maar Kees had het geld bleu.” alleen geërfd en wilde er geen cent van afstaan. O, er moeten zich scènes afge speeld hebben.... Vader Kooger was toch nooit erg gemakkelijk. Die was baas in huis en wat hij zei, moest gebeuren, zaak moeten hebben? Wat voor zaak?” kelbediende wordt geholpen en Kees he- Er is zelfs een advocaat aan te pas ge- - komen want het liep zover dat Vader flauw idee. En bovendien, het is de vraag, Kooger het geld wilde hebben, en dat of hij inderdaad hier wel een zaak heeft, kon natuurlijk niet. Precies weet ik het die krijg je toch ook niet in d schoot ook niet, maar het stond op een ba.nk in geworpen Zwolle en een paar dagen nadat Kees „Nee, maar als je een beetje behoor- bericht van de erfenis gekregen had, ver- lüke erfenis krijgt, dan kun je wel wat voegde Vader Kooger zich bij de bank kopen.” „Ja, dat is waar.” Ria stond op en keek op haar vriendin derjarig geworden. Kooger moet toen neer. „Zal ik nu eens voor detective spe- - behoorlijk opgespeeld hebben op de Bank len? Hoe heet hij ook weer van arii opdagen. Bij- ong op de Boerenleenbank, hebben achternaam,^zei je?” „Een beetje gemeen, hé?" ze die historie in geuren en kleuren ver- - -— ---- „Achteraf bekeken wel, ja. Weet je, ik teld. Nog een naar dagen later kwam hele dorp èèn vlag en de fanfare opent heb Kees eigenlijk nooit serieus genomen. Kooger met zijn zoon om het geld in ont- - - -o.- - -.j nemen, maar toen kwam de stel lag. „Dan gaan we eens even zoeken,” nen” van de baas e-ine- ze door de dau, en zyn vrouw ta een koets, of haddt niet. Het idee, dat ik zijn vrouw zou directeur van de Bank er zelf bij en vervolgde ze, terwijl ze naar de K zocht g g dSUr" jullie toen alautos Daarna op een rijtje worden, vond ik zo belachelijk, dat ik er die begreep wel, dat niet de erfgenaam, „Als hij een zaak heeft, dan heeft hh alle plaatselijke verenigingen. Is het niet verder nooit over nadacht”. maar de vader had het geld in de zak zou naar alle 1 r Z0, »En nw heb je Kees in Amsterdam on<- steken. Het werd niet «itbetaald en de Laat eens kijken. -- „Kooger. Met twee o’s." Ze liep naar de telefoon en nam het boek, dat op het tafeltje voor het toe- de stoet, met daarachter de burgemeester Uc vond hem wel aardig, maar meer ook vangst te o. o en zijn vrouw in een koets, of hadde niet. Het idee, dat ik zijn vrouw zou directeur van de Bank er zelf bij en vervolgde ze, terwjjl ze naar de K zocht. binnenstad en Jannie keek met belang» - -o ux»v Ttmcci. UttL uUS>a ging met de getypte brie- sen Spui en Koningsplein in de knoop privékantoor r tx» - X vx* fc. IOVUWX 1 ITT d.e„_ ^-^ het gebruikeüjke „bin- iedere avond weer vond -• sant. Alleen ’s morgens, ais t - - op het beetje laat was, ja, dan wenste brede bureau. De nc;; '.zz 1.. zzz. waarschijnlijkheid telefoon, tempo de epistels door, verbeterde c__ Kernebeek, Ker- tikfout en streek toen met forse Ignen reed'antn Metalen hijskraan, draaibaar en uitgev. in frisse kleuren m. vllegwielaandrijvlng in mooie cadeau- —^5 verpakking 2

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 6