L.S.C. achterhoede faalde volkomen <7*^t Sneek gaf een reprise van de vorige week Sneek doelpuntte weer aan de lopende band agenda Toanieljoun „Meienoar len” eter /jejer j| Ik woon vlak bij een scheepswerf l'ïeze week hing mijn was buiten. Rode Kruisfilm te Heeg St. Nicolaas op het Kinder feest van Lankhorst Kalenders strop St. Nicolaas bezocht ook het Sint Antonius Ziekenhuis St. Nicolaas bij Maple Leaf Sinterklaasavond van O.N.3^ Goede taktiek van BI. Boys leidde tot winst rolt beter 7 y.v.c. Attractiemarkt te Wolvega Burgerlijke Stand j Ruitenktnd in het kort -IT.:. 1 Voetbal programma voor Zondag B’^ehand Sportboek U vliegt nu door de Lütis heen! f' dvertentie Ingez. Mededeling klas maakte Q.V.C. zijn vorige Uitslagen Friese Voetbalbond. Junioren IA: De Kooi laLSC la kon Sneek zonder moeite de eindstand op 9-1 brengen. Van Ook van krachtig offensief druk op het doel WZS- LSC 2, Leeuwarden Friese Voetbalbond. "VVO. Bolswardif! ONS 2, De Kooi HJSC 2, vv2- a Advertentie Ingez. Mededeling. i I 1 1 9 10 9 9 7 8 12 12 11 10 9 9 20 15 14 11 9 9 8 9 10 9 9 8 7 8 9 9 8 9 8 8 8 6 4 7 6 5 5 4 1 8 7 7 7 6 7 6 7 14 9 8 8 10 10 8 8 Nijland Delfstrah. Surh.veen 8 7 6 6 7 uit de 7 4 0 8 6 2 2 attaque van Hofstra, die de bal afgemeten van werd afgevuurd, keerde 11 8 11 9 8 8 BI. Wit ’34 Heeg O.N.S. Poolster wanklank. De joun ie bisünder slagge en der is mei great nooht harke. It wie müsstil. Dizze foriening kin dêrom moe dicht troch gean. As it sa troch giet komt hja der fêst alhiel wer boppe op en ae der altyd sok wurk levere wurdt as op dizze joun, dan hoecht hja ek net bang to wêzen dat der leden bitankje sllle. Foarsitter Speerstra slute en hy hie it net mis doe’t er sei dat men oer dizee joun wol tige foldien wêze soe. Rood Geel Steenwijk Harlingen Jubbega W.Z.S. M.S.C. Sneek Velocitas Z.w.eindt GRC Frisia FVC O.parkers Helpman Haren Nicator LSC Friesland de de- D.W.P. V.V.T. Workum ge- bereikte blanke 3 I 2. van alle Castella het Zaterdagvoetbal kwam weinig terecht. In beide afdelingen werd slechts één wedstrijd gespeeld. keukenmeester bij de afwerking van het lager. voet- tisch alle wedstrijden doorgaan, terwjjj in “de lagere klassen de meeste velden gaat men veel vlugger L.S.C. nam het spel direct in handen en de achterhoede van Nicator kreeg het zwaar te verduren. Na plm. 15 minuten kreeg Dijkstra de bal op de vleugel vrij en hij passeerde de gehele achterhoede, de keeper incluis, 01. Het antwoord liet echter niet lang op zich wachten, want toen nij een aanval van de r.vleugel de L.S.C.-verdediging verzuimde aan te vallen, kon Dijkstra gemakkelijk gelijk maken, 11. L.S.C. bleef evenwel ster ker en drukte haar meerderheid uit door een doelpunt van Steenbeek, die met een goed schot de keeper kansloos passeerde, 12. Maar toen enkele minu ten later Bouma en Brouwer elkaar niet begrepen wa, de stand weer 2—2, daar Bouma tegen mldvoor Siemonsma aan schoot, waarna de bal in het L.S.C.-doel verdween. Ruststand 22. Hoewel L.S.C. vrijwel de gehele wed strijd sterker was, slaagde zjj er niet in de punten binnen te halen. De anders zo hechte achterhoede van de blues was er finaal uit en de vrij zwakke Nicator- ploeg profiteerde hiervan om twee kost bare punten binnen te halen. Bij L.S.C. ontbraken van Meekeren en Mosselaar. Voor eerstgenoemde speelde Hartkamp Sr. op de r.halfplaats terwijl Postma de l.bae! "'aats bezette. Voor hadden Hof stra en Brouwer van plaats verwisseld, wat o.i. een verzwakking betekende. Drukkerij Haskerland te Joure ontvingen wij een maandkalender met Friese tekst. Op de kalenderbladen re producties van opvallend mooie foto’s van Popken. De firma Johs. de Kuyper en Zoon te Schiedam zond ons weer haar vierbladi- ge kalender met humoristisch- dieren figuren. A.C.V. 8 L. Zwaluwen 7 De Heracl. N. Schut Het is de zwartjes gelukt op het zeer zwaar te bespelen veld van G.A.V.C. in Grouw een vo'komen verdiende 02 overwinning op hun gastheren te beha len. Vóór de rust werd er door geen van beide partijen gescoord, maar daarna leidde Black Boys’ aanvals- en verdedi- gingstaktiek tot de zege. Een inzender meldt ons dat j.l. Woens dag in Wolvega weer de jaarlijkse at tractiemarkt is gehouden waarbij markt kooplieden en winkeliers samenwerken. Deze markt trok veel bezoek, niet het minst door het feit dat iedere bezoeker kans had op het verwerven van prijzen, welke door alle kraamhouders waren be schikbaar gesteld. Onder de marktkoop lieden zelf werd een wedstrijd in het etaleren gehouden, waarbij de jury lette op netheid, aankleding en opstelling. De Sneker Toverwas-Centrale kreeg in de afd. vis. fruit, groenten, levensmiddelen en huishoudelijke artikelen de eerste prijs, een kist sigaren. Deze attractie markt heeft volgens de mensen wel be wezen dat samenwerking tussen winke liers en marktkooplieden zeer goed mo- gelfjk L, en de inzender geeft daarom zoiets ook voor Sneek in overweging. van de nieuwe men zó in het verrukkelijk te maken SNEEK, van 29 Nov, t/m 4 Dec. ’54. Geboorten: Astrid Theresia Maria, d.v. Jan Henderikus Meijer en Afke Rentier. Hotske, d.v. Klaar Marra en Sibbeltje Zylstra. Hendrik, z.v. Albert Jorrit Wiersma en Elizabeth Koopman*. Pieter, z.v. Pieter van der Veen en Hin- ke van der Meel, van Goënga. Wilhel mina Gesina, d.v. Willem Bruinsma en Aleida Nienke Vonk. Jelle, z.v. Kornelis Regeling er Wiepke van der Meulen. Jelle, z.v. Wqbren Postma en Trijntje Kuiper, van Allingawier. Johannes Ca- tharinus, z.v. Otto Leeverink en Antje Buma, van Boleward. Ondertrouwd: Gerhard Heerink 26 jr. en Gretha Hendrika Bakker 28 jr. Feike Jan Tienstra 20 jr. en Fokeltje Loen 19 jr. Willem Petrus Faber 28 jr. en Aaltje Brem 26 jr. Hotze van Bn 25 jr. en Hiltje Grietje Schurer 21 jr. Dirk Don ma 29 jr. en Antje de Haai 22 jr. Jan Versteeg 29 jr. en Renskje Bosma 24 jr. Getrouwd: Enno Willem Schierbeek 32 jr. en Louise Huges 30 jr. Jelle Wit- teveen 29 jr. en Hiltje Reen 22 jr. Jo hannes Terpstra 21 jr. en Janke Tui- nenga 23 jr. Johan de Wilde 36 jr. en Gatske Elisabeth Blomhoff. Overleden- Hendrik Sijbrandfl 75 jr, wedn. van Antje Swart, van WjjckH. Trijntje Buiding Top 74 jr., echtg. van Ringenerus Faber. WYMBRITSERADEEL, van 29 No. vember t/m 4 December 1954. Geboren: Akke Riemke, d.v. Hendrik Schraa en Neeltje Visser te Woudsend. Hendrika Magdalena Charlotte, d.v. Gerrit Sinia en Hielkjen Kuperus te Hommerts. Maria Geertruida Johanna, d.v. Bonifacius Frederik Hijlkema en Anna, Maria Catharina Janssen te Heeg. Maurits, z.v. Gerrit Petrus Flapper en Johanna Geertruida Bleeker te Blauw huis. Riekle, z.v. Egbert Veensma en Antje Bouma te Nijland. Getrouwd: Gene. Overleden: Taede Jongbloed 79 jr, wedn. van IJbeltje Cnossen te Oppen huizen. Schraalhans was weer I 1" balprog-ainma. Het ie toch wei opmerkelijk, dat in de hoogste afdelingen prac- worden afgekeurd, „len kan daaruit twee dingen "afleidenof de terreinen de eerste klassers zijn beter of bij het lagere voetbal tot afkeuring over. graven. De Marokkaan Müoed ben Said is bewusteloos naar een ziekenhuis in Ra bat vervoerd. Hg leed aan vergiftigings verschijnselen, die hij zich zelf had be zorgd door meer dan twee ’lo op te eten van de sprinkhanen die al sinds weken het zuiden van Marokko onveilig maken. Van een ezel, die zjjn staart boven een houtvuur van een houthakker in de staat Georgia (Ver. St.) zwaaide, raak te de pluim van die staart in brand. Het dier rende de bossen in, die ook al vuur vatten en 800 ha. goed timmer hout ging in vlammen op. Op de vloer van zjjn hut, gerold in een leeuwenhuid, stierf een beroemd stamhoofd van de Zoeloes, Mtoebatoeba. Men schat dat hij bijna honderd jaar oud was. Hij laat meer dan f700.000 aan bezit na, voornamelijk reusachtige kudden schapen. Mtoebatoeba heeft nooit wat van de blanke manier van wonen willen weten. Hij bleef tot zijn dood toe in zijn kraal. In 1947 toen hij al meer dan negentig jaar oud was trouwde hij met een meisje van negen tien. Men vermoedt, dat hij onder zijn hut 20.000 gouden souvereinen heeft be- Parels, het wasmiddel tijd. Castella Parels strooit water en direct ontstaat schuim. Geen papje vooraf Alle vuil trekt enorm snel uit het goed: in paniek vluchten de vuilste vlekken. Eén maal spoelen is genoeg. Daar de gastheren met het windvoor- deel startten, ko” verwacht worden dat de Boys het direct zwaar zouden krij gen. Het tegendeel bleek echter spoedig het geval te zijn. Door goed spel, waarbij de bal steeds laag gespeeld werd en mede door het uitstekende werk op het middenveld, kwam Black Boys nl. vrij spoedig in de aanval. L.binnen de Groot, die in de zwarte gelederen was terug gekeerd, was door zijn uitstekende tech niek een van de besten en schiep dan ook in samenwerking met r.binnen H. Bos tal van goede kansen voor zijn me despelers. Bij één hiervan kwam mid- voor de Jong alleen voor de Grouwster doelman te staan, maar zijn schot faal de. Intussen had de Grouwster aanval ook niet stil gezeten en were’ keeper de Boer aan de tand gevoeld. Deze bleek echter in goede vorm te zijn, wat hij ook bewees toen plm. 10 minuten voor de rust de Grouwster l.binnen de bal fraai voor zijn doel kreeg. Het strakke schot werd vlak voor de doellijn prima stopt. Door stug verdedigen Black Boys verder, dat met stand kon worden gedraaid. Men had kunnen verwachten dat de Boys, toen zij in de tweede helft de wind mee kregen, direct een serie aan vallen zouden opzetten. Dat gebeurde echter niet, wat ook goed gezien was van de mlddenllnie. Hierdoor werd de thuisclub nl. verleid op te dringen, wat de zwartjes de kans bood met snelle, open aanvallen door te breken. En dat gelukte inderdaad, al werden de vele kansen even zo vele malen om zeep ge bracht. Ma»r tenslotte gelukte het de Groot toch uit een door S. de Vries goed genomen hoekschop de score te openen, 01. Nu begon G.A.V.C. nog meer op de aan te spelen maar de zwarte ver dediging met spil Tinga als de rustige figuur, zat er goed in. De gebroeders v.d. Vliet verzetten in deze periode even eens bergen werk en bovendien hadden ze de Boer als een goede doelman achter zich. Plm. 10 minuten voor het einde maakte de Groot aan alle Grouwster il lusies een einde door, na een solorush, de stand op 0 -2 te brengen, met welke cijfers ook het einde kwam van deze zware, maar sportief gespeelde wed strijd. Zo schrijft ons één van de vele tien duizenden huisvrouwen, die opgetogen zijn over de snelle en fantastische re sultaten die zij bereikten met Castella Woensdagmiddag boden de Directie en de personeelsvereniging van Lankhorst’ Touwfabrieken in Fredehiem aan de kinderen van het personeel een St. Ni- colaasmiddag aan. Onder het zingen van Sinterklaasversjes kwam de Sint met Piet binnen, waarna ze werden verwel komd door de voorzitter van de per soneelsvereniging, de heer M. Ringma. De bisschop vond het rijn ook een be zoek aan deze kinderen te mogen bren gen en hij hoopte, dat er niet te veel stoute kinderen bij waren. Toen hij het grote boek opensloeg, moest er nog al eens een jongen of een meisje bij hem komen. Er waren nl. heel Veel kinderen die goed hun best hadden gedaan. Wel waren er ook een paar die nog een klei nigheidje op hun kerfstok hadden, maar toch behoefde Piet niemand in de zak te stoppen, omdat ze allemaal beterschap beloofden. De kinderen werden verder aangenaam bezig gehouden met leuke tekenfilms, afgewisseld door versnape ringen, terwijl ze tot slot allen een ca deau en een zak met snoep mee naar huis kregen. Het was weer een mooie middag. H. F. HEEG. Donderdag 2 December was er een filmvoorstelling van het Ned. Rode Kruis in ’t Gebouw, ’s middags voor de jeugd, ’s avonds voor de oude ren. Deze actie is goed geslaagd, 54 nieuwe leden werden geboekt. In de pauze werd een aardig bedrag ingeza meld door een verloting. Vertoond werd de mooie film: Leni Rosner, voorafge gaan door een documentaire, 't Gebouw was flink bezet. G.A.V.C. Black Boys Olyphia De Kooi D.O.G. Bergum Zaterdagmiddagcompetitie. Donderdag werd de haast ai traditio neel géworden St. Nicolaasavond van de Voetbalver. „Oranje Nassau” weer ge houden. De grote schare leden en sup porters die aan de oproep va*- de feest commissie gehoor had gegeven, vulde de bovenzaal van Aere Perennius geheel» „De Fleurbrlngers”, die voor de muzika le omlijsting zorgden, ooogstten steeds veel succes. Een der hoogtepunten van de avond was het bezoek van de goede Sint met Piet, die hun In dichtvorm ge goten raadgevingen en ges< denken op geestige wijze naar voren brachten. Voorzitter Bil ontving een prachtige voetbal van de supportersvereniging, terwijl de Sint de spelers van het 3e elf tal met rugnummers vereerde, welke in het vervolg tijdens de wedstrijden zullen worden gedragen. Wybren Altena, ds Friese voordrachtkunstenaar uit Mak- kum, vormde de hoofdschotel van deze avond. Hij tra driemaal op en met zijn geestige vertelsels en voordrachten die sprankelden van humor, voerde hfj de stemming tot grote hoogte op. Hjj be sloot z’n optreden met het verzoeknum mer „Koukedei”. De lootjes die in de pauze werden aangeboden, waarvoor een groot aantal zeer fraaie prijzen beschik baar was gesteld, gingen grif van de hand. Het was een gezellige avond met goede krachten en een dankbaar publiek. Toen het j.l. Zondagmiddag tegen drieën liep en de bezoekers van de pa tiënten zich gereed maakten huiswaarts te gaan, ontstond er in de hal plotseling een grote drukte. St. Nicolaas in vol or- naat was met zijn belde Pietermanne- kes binnengestapt om klaarblijkelijk de vlekken. Eén maal spoelen is genoeg. Door de veel kortere behandeling gaat het goed veel langer mee: hier is nu ein delijk eens een 100% veilig wasmiddel. Ook gisteren zat de klac er weer in bij de tweede en derde klassers, met als gevolg d de regelmaat in de verschil lende afdelingen nog meer werd ver stoord. Zo heeft Sneek in de tweede klas al de helft van het programma afge werkt en is hij nota bene drie wedstrij den voor op zijn grootste concurrent Velocitas. Nu zijn onze stadgenoten zo gelukkig dat ze momenteel in een glan zende vorm steken, zodat het niet erg is dat ze een voorsprong van enkele wedstrijden hebben. Maar het had ook anders gekund. Na GRC ondervond ook Zwaagwest einde dat de withemden thans onge naakbaar zij. Ondanks alle goede wil en wilskracht schoten de bezoekers zo veel bij Roosenburg en zijn mannen te kort, dat ze met dezelfde cijfers als de Groningers van het veld werden ge vaagd. Onze andere tweede klasser gaat het niet zo naar den vleze. Met een 54 nederlaag mopt L.S.C. nu weer in Leeu warden het hoofd buigen voor Nicator. waardoor zij naar de voorlaatste plaats afzakte. Dat moet anders, blauwwitten! prettiger voetballen seizoenen. In 3A bewees A.C.V. opnieuw dat het na zijn déraillement weer in het juiste spoor is. N. Schut moest met een 50 nederlaag het terrein van de Asser club verlaten. Knappe prestatie van Black Boys. In de derde klas kon de helft van het programma worden afgewerkt. Black Boys zorgde voor een prettige verras sing door de volle winst uit Grouw weg te halen. De zwartjes wonnen met 2—0. Een belangrijke uitslag was verder de 72 zege van Steenwijk op De Kooi. De roodwitten bereikten hierdoor tweede plaats, terwijl de Jousters finitief werden uitgeschakeld. De 22 in 't duel Jubbega-Olyphia is een nor male uitslag, hoewel het gelijke spel voor Jubbega’s mooie positie een betekent. In de vlerdr positie aan de top vrjjwel onaantastbaai door Nijland met 20 te verslaan. Het moe voor de Staverse jongens heel wat zjjn dan in na hun opstelling. Hofstra ging naar voren. Brouwer bezette de spilplaats, terwjjl Schuurmans de r.backplaats overnam. Al spoedig liepen de blues hun achterstand in, toen l.buiten Djjkstra van dlchtbjj hard Inschoot, 43. Nog scheen er voor L.S.C. winst in te zitten, maar een kwartier voor het einde be nutte de naar links gezwel l.te r.binnen Mulzer een voorzet van z’n rechtsbuiten door met een fraai schot Bouma kans loos te passeren, 53. L.S.C. hield vol, en vijf minuten voor het einde werd een voorzet van links ineens door r. binnen v. d. Laan ingeschoten, 54. De thuisclub trok hierop alles in de verde diging terug en hield stand. Nicator bleek een hard werkende ploeg, zonder uitblinkers. Bij L.S.C. ble ven verschillende spelers onder hun kun nen. L.half Haga vonden wij ditmaal de beste L.S.C.’er. ld 3e klas V oii. ega t V» i klas D: ONS 3 Afd. ii n- le 2e klas A (Z toen een vieze, vette rook neer sloeg van een der boten Mijn jasje leek bedorven en alle goed zag roet zwart. „Hoe krijg ik dat schoon'’, dachtik. Maar Castella Parels hielpen mij uit de nood. Er gebeurde een wonder. Het goed werd weer hagel wit. Ik ben nu nog verrukter over Uw wasmiddel dan te voren! Sneek maakte gisteren ook korte metten met Zwaagwesteinde. Evenals G.R.C. de vorige week werden de tegenstanders ook nu met de zelfde cijfers (9-1) verpletterend verslagen. In het begin was er nog enige spanning maar toen na 10 minuten Sneek de leidin* nam, moesten de gasten bukken voor de grote aanvals- en stootkracht welke de withemden verder doorlopend ontwikkelden. Pas nadat het halve dozijn was volgemaakt gelukte het Zwaagwesteinde de eer te redden, maar toen ze direct daarop voor de zevende maal een treffer moest incasse ren, stortte hun ploeg ineen en kon Sneek zonder moeite de eindstand op 9-1 brengen. DRYLTS. De earste toanieljoun yn dizze winter fan de Fryske foriening „Meiinoar I*n” is tige slagge. Hja hat mei dizze joun har namme wer ophou den. In stikmafinich jlerren forlyn seide foarsitter dat er forlet kaem fan spi- lers. Dy binne der doe ek kommen, meastal üt ’e jongerein, mar dêrmei wie it dallks noch net klear. Men is sa ien- twa-trije gjin toanielspiler. Dêr moat hwat foar dien wurde en omraek oefen je. Men hearde dan ek wolrls sizzen, dat Meiinoar len har béste tiid wol ris foar- by wêze koe. Dochs is dat tige meifal- len. De lieding is yn goede bannen en dit bitsjut al hiel hwat. En Tongersdei- tojoun hat dit ek wer bllken dien. Men koe it sjen en heare dat de spilers net stil sitten hawwe. Der is flink oefene en hja geane fiks'ïoarüt. En net allinnich de spilers. Ek de famkes fan >it eigen ploegje forsoargen de musyk mar hwer tige bést en mei de njje oanwlnst binne hja der ek net op efterüt gien. Foarsitter Speerstra iepene mei in koart wurd f - wolkom en Jelle Hoo- mans tortelde de folie oanwêzigen (it Gebou wie alhiel fol) hoe’t de saek fan de nije kleden (dêFt Gebou tige fan op- kraeze is) him tadroegen hie. Hy bi- tanke de Geboukommisje foar de mei- wurking yn dizze saek. En do wien- de spilers oan bar. Op- fierd waerd it blijspul „De tiidgeast”, in stik yn trije bldriuwen fan F. óaasma. Wy sllle net ütweidzje oer de ynhaid, neat sizze oer de lapkekeapman en ek net fan syn njje wlnkelfaem fortelle. It koe ris wêze dat „Meiinoar len” dit sel- de stik straks ek foar de alden fan da gen opfiere sll en dan soe it gjin njjs mear wêze. Der is tige bést spile. Eltsen- ien hie syn rol goed yn ’e macht en men hearde dizze kear dan ek gjin inkele Na de doelwlsseling hetzelfde spel- beeld, doch de uitvallen van Nicator werden steeds gevaarlijker daar de L.S.C.-achterhoede keer op keer grove dekkingsfouten maakte. Uit deze uitval len maakte de thuisclub na korte tjjd twee doelpunten door Greuter en Dijk stra. Onze stadgenoten wijzigden daar- En U staat versteld van de blankheid, de helderheid en de zachtheid goed, dat U behandelt met Parels. Volg de beste raad, die U ooit werd gegeven: haal nog vandaag Castella Parels (47 ct per pak) in huis 1 Evenals vorige jaren bracht St. Nico laas ook dit jaar weer een bezoek aan de kinderen, leeftijd 3—7 jaar, van de speeltuinvereniging „Maple Leaf". Toen enige weken geleden, aldus voorzitter van Gunst, het bestuur mededeling had ontvangen van de komst van de Sint, had men voorbereidingen getroffen hem een waardige ontvang t te bereiden. Spreker heette de goedheilig man van harte welkom. De bovenzaal van Onder de Linden was geheel bezet. Plm. 100 kinderen en vele ouders waren aanwe zig en zij verwelkomden de Sint met het zingen van Sinterklaasliedjes. Vele kleintjes kwamen apart voor de goede heilige een liedje zingen, de 4-jarige Wieki van der Werf deed dat wel zeer lief. Dat Sint Nicolaas alles zeer op prijs stelde laat zich begrijpen. Zwarte Piet weerde zich dapper. Zjji Friese St. Nicolaasliedjes vielen bijzonder in de smaak. Een tweetal dames, mevr, de VriesNieuwveld en mevr. Bakker- v. d. Meulen volgden het voorbeeld van de kleintjes en zongen voor de Sint ook een liedje. Het kleine grut werd volop getracteerd. Bang voor de Sint waren ze niet. Allen kregen een zak lekkers mee naar huis, maar het uur van schei den kwam eigenlijk veel te vlug. Nadat de voorzitter St. Nicolaas nog eens recht hartelijk had bedankt en aan beide gas ten een cadeautje had aangeboden, be hoorde deze zeer gezellige bijeenkomst weer tot het verleden. De goedheilig man beloofde ’t volgend jaar, wanneer het 10- jarig bestaan van de buurtvereniging zal worden herdacht, weer aanwezig te zijn. Stuut kreeg toegespeeld, een hard schot ■d, keerde een hunner in ver twijfeling het leer met de handen. Kootje nam de strafschop feilloos en zo werd het 5-0. Er moest toen nog 31 minuten worden gespeeld, en nog was Sneeks doelpunten- honger niet gestild. Nog geen twee minu ten later konden we uit een strak schot van Witteveen weer een voltreffer noteren en was het halve dozijn vol 6-0. De Woudmannen werden er moedeloos van, maar toch streden ze met de moed der wanhoop door. Spil van Kammen ging zelfs naar voren om de plaats van midvoor Prins in te nemen. Deze omzetting leidde inderdaad tot een iets beter samen spel en zelfs ook tot een doelpunt, een kwartier voor het einde door l.buiten Kloetstra gesccoord (6-1), maar dat was ook het enige resultaat. Sneek daarentegen druk te nog even door, en toen Bouma uit een pass van Roosenburg de voorsprong op nieuw vergrootte (7-1), raakten de bezoe kers in paniekstemming. Ze liepen elkaar hopeloos in de weg wat nog twee dpelpun- ten tot gevolg had. De eerste maal uit een door Hofstra genomen strafschop, omdat een van de backs, nadat Hofstra de doel man reeds gepasseerd was, de bal opnieuw met de hand keerde, en de laatste keer door Roosenburg die een voorzet van Hofstra inkopte, waarmee hij de mooiste van de negen goals op zijn naam bracht. De eerste tien minuten waren zeer span nend. De gasten hadden de wind in de rug gekozen en namen na de aftrap de bal direct over. Er Ontstond een vrije trap we gens ongeoorloofd afhouden, maar r.hali Kloetstra schoot rakelings over. Sneek ant woordde met een pittige tegenaanval, doch deze werd door l.back Kuit ten koste van een hoekschop afgeslagen. Daarna was Zwaagwesteinde weer aan bod. R.buiten Heidstra kreeg een opgelegde kans de lei ding te veroveren, maar doelman Brinksma redde op het nippertje. D withemden kwa men toen iets meer in de aanval, doch de spanning bleef. De doelpunten lieten eerst nog even op zich wachten, maar nadat de gasten tweemaal ten koste van een corner meester van de situatie waren gebleven opende Sneek in de 10e minuut de score toen Roosenburg rustig een trekbal van Kootje benutte 1-0. Na dit doel punt golfde het spel enige tijd heen en weer, maar een hoekschop was het enige dat de gasten in deze periode bereikten. In de 18e minuut zorgde midvoor Bou ma er voor, dat het 2-0 werd. Toen Scheurs de bal liet vallen was hij er nl. als de kip pen bij dit graantje mee te pikken. Kort daarop schoot hij wederom raak, toen Scheurs de bal weer niet klemvast ving en beiden kwamen te vallen, waarbij Bouma echter in ”t bezit van de bal bleef, maar scheidsrechter Daan keurde dit doelpunt af wegens vermeend vasthouden van de keeper. Sneek behield evenwel het offensief en nog vóór de rust maakte Bouma er een voorzet van Kootje via een van backs toch 3-0 van. Nq(:inci 2 3 i.;_„ Junoren Wou 3b, 'S 2b IBC 2b. 12 December: Res. 2e klas A: WZS 2- Lemmer 3. CAB 2 LSG 4. 3e klas A: Black Boys 4—Lemmer 4, De Kooi 3—WZS 4, Langweer 2-WZS 3 Junioren, Hoofdklasse: Sneek-Freno. le klas A: LSC la BI. Boys la, De Kooi la WZS la. 2e klas A: Sneek 2a ZS 2a. Sneek 3a LSC 2a. Junioren B. Afd. M: LSC Ib CAB lb, BI. Boys Ih 'ES lb. Afd. N: Black Boys 2b— Sneek 2b. le klas A: Den Haag/R’dam—Excel sior, Stormvojgèls—Longa, >lBe Boys Ver dam, LeeuwardenAmsterdam, NACEmma, DOSGo Ahead, Roda Sport—MVV. le klas B: RigtersbleekSparta, Bra- ba: tlaFortuna ’54, HeraclesUtrecht/ Elinkwijk, WageningenDWS, Willem II Heerenveen, SVVEDO, Slttardia ADO. le klas C: VitesseAlkmaar '54, Haarlem Juliana/Rapid, Feyenoord— HDV8, GVAV—PSV, Blauw WitEns. Boys, EBOH--NOAD, Limburgia—NEC. le klas D: DFC—HVC, AGOVV— RBC, Xerxes—VVV, BW—De Vole- wijekers, Ajax—Be Quick, Enschede— VSV, EindhovenDe Graafschap. 2e klas A: NicatorSneek, Helpman Zwaagwesteinde, Haren—GRC, Velo citasOosterparkers, FrisiaFriesland, LSC- FVC. 3e klas A: BergumBlack Boys, MSC GAVC, Jubbega DOG, Steenwijk— Olyphia, HarlingenDe Koe' Rood Geel. Res. le klas: Heerenveen 2Velocitas 2, Sneek 2Emmen 2, Oosterparkers 2 - Achilles 2, Zwaagwesteinde 2Leeu warden 2, GVAV 2Be Quick 2. Res. 2e klas A: Black Boys 2FVC 2 MSC 2—Nicator 2, Alcides 2Leeuwar den 3, Rood Geel 2—Sneek 3. Res. 3e klas A: FVC 3—LSC 3, Har lingen 3 Frisia 3, Steenwijk 2- Lem mer 2. Fri sland 2 4 Heercuveer 3. In deel 4 van dit Sportboek schrijft W - Kortland onder de r *riek Hockey over het internationaal con t op dat gp: ed: Martin W. Duyzings behandelt in de afdeling Wielrennen de Ronde van Frankrijk, Jan Liber heeft het ever grote schaatsprestaties in 't buitenland, Jan Koome vertelt wat van het kolven, een sport 2 eeuwen geleden even popu lair als voetbal nu, en dezelfde schrijver heeft het ook over het kaatsen. B. Plan ter heeft het over waterpolo. Jan Cot- taar stelt de vraag aan de orde waarom het Nederlandse voetbalelftal niet beter is, C. H. J. Meyer schreef in de rubriek turnen een artikel over de lichamelijke opvoeding. Zoals bekend zijn de plaatjes, ook voor dit vierde deel, verkrijgbaar op Blueband-zegels. zieken een bezoek te brengen. Zuster» en verdere aanwezigen uitten hun vreug de over deze verrassing door Sinter klaasliedjes aan te heffen, waarvoor de Sint met een vriendelijke neiging zjjn dank betuigde. Dan gaat allereerst de tocht naar de kinderzalen, waar enkele der kleinsten vreemd opzien van deze verschijning en anderen met stralende ogen de vriendelijke man weliswaw schuchter hun hand reiken doch dank baar de geschenken aannemi.i. Natuur lijk blijven de pepernoten niet achter wege. Dan komen de vrouwenzalen aan de beurt, waar ook al een zekere span ning merkbaar is en velen met de zus ters instemmen fn gezang. En dan ko men de mannelijke patiënten aan de beurt, die het bezoek eveneens zeer waarderen. Het is te begrijpen dat er grote dankbaarheid was voor wat de Sint deze middag aan de patiënten had bezorgd, De tweede helf’ zette weer in met een krachtig offensief van de withemden. Allen 1 speelden voor wat ze waard waren en de druk op het doel van de gasten werd steeds heviger. Het terrein was zwaar te bespelen, maar onze stadgenoten voelden er zich beter op thuis dan de Zwaagwestein- ders, die bovendier te veel in de breedte speelden, wat juist een kolfje was naar Sneeks hand. Er waren dan ook nauwelijks acht minuten verstreken of de Sneek- schare kreeg al weer reden tot juichen, toen l.binnen Witteveen eeen afgemeten pass van Kootje met een harde schuiver afwerkte 4-0. Sneek behield ook hierna een grote veldmeerderheid. De halflinie Bosma-Jasper- Stuut stuwde de voorhoede voortdurend op, maar steunde tegelijkertijd de verdediging, waarin Dijkstra en Smit hun mannetjes ech ter goed stonden. Onafgebroken rolden de aanvallen op het doel van de roodhemden af, waar het backstel Visser-Kuit voor een zware taak stond. Te zwaar zoals spoedig weer zou blijken, want toen bij een snelle Maandg 6 en Dinsdag 7 December. Amicitia Theater Sneek. De film over de grote reformator Maarten Luther. Iedere avond te 8 uur. Woansdei 8 en Tongersdei 9 Desimber. Krite Snits. Opfierlng fan „De SAn- duvel”. Jouns 8 üre yn Amicitia. Donderdag 9 December. Vertoning van de Maarten Lutherfilm in het Ge bouw der Herv. Kerk te Heeg, ’s avonds te 8 uur. Donderdag 9, Vrijdag 10 en Zaterdag 11 December. Tentoonstelling van pluim ree, konijnen en sierduiven in het Gebouw v. Chr. Belangen te Sneek. (Zie adv.) »/VO 2. B. Afd. A Workum lb— end lb. Afd. N: S. eer 3b— ONS 'S 2b o t van de withemden. Allen speelden voor wat ze waard waren

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 2