p opent "tt** gU w1JgfSK Predikbeurten M en zyn I f KAPPIE en de reis met Troeteltje Uitslag St. Nicolaas-puzzle DE BOER BEDRIJF MUNHARDT’S DIE DAME A G E N D A Lf? Verlof Zeepi Ijlster 4 Buitenland in het kori iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiih Schaakclub Sneek-Onda Zweeds koningspaar naar Nederland Kerknieuws SPIERPIJN, SPIT... 'Attractie-avond C.J.M.V. voor de lichtingen 1953 fi a ii Falsaris had geen geluk 25-jarig dienstjubileum Openbare Leeszaal en Bibliotheek Sneek Coaster Ariel vergaan Bromfietser van 245000 beroofd van voermiddelen Wees voorzichtig bij het aankopen Olie onder een boerderij Feestmiddag voor jeugd Stram en stijf nti Oud en krom straks! Door die slopende Rheumatiek. Ingezonden Het Sneker voetbal St. Nicolaas-wedstrijd Heeg Als het weer Sint-Nicolaas worden gaat, Zfln de Winkeliers in ons dorp paraat Was het vroeger: de een dit, de ander dat, Nu doen ze gezamenlijk en eenparig wat! Door samenwerking en door eendracht sterk, Presteerden zij al menig goed werk! postpakketten geven de scheppen gezonde regelmaat Zondagdienst Dokter, Apotheek en Zusters Chr. Damclub De Kroonschijf Nieuws Sneeker Damclub 5 I A'c I Jngez. Mededeling. Advertentie ZONDAG 12 DECEMBER 1954. PHILIA. Canada: de belle men Ad verterite L.M voorm. 9.30 R.L.V.D. Sneek. J. K. een gaskacheltje. Oosten- 7 Dec. ge- 33 De 1—0 Y. DE JONG. OUDEGA (W.) Bij de Geref. Kerk al hier is tot ouderling gekozen de heer D. Reitsma en tot diaken de heer W. W. Valkema. St. Nicolaas brengt ons vanavond een bezoek En strooit dan wat lekkers in de een of andere hoek. Na loting onder het grote aantal goe de inzenders gingen 'de drie bcekenbon- nen ditmaal naar: 0—1 1—0 Eerst thans wat bekomen van de schrik, zij het vol gende gezegd tot de dame uit Rotterdam, die Tom Schreurs iets vertelde over haar man en gezinsleven... van voor de CHR. GEREF. KERK. Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Leesdienst. AERE PERENNIUS. Vergadering van Gelovigen. Voorm. 10 uur bijeenkomst. PINKSTER ZENDING. Woensdagsavonds 8 uur volle Evangelie prediking in Aere Perennius. NED. HERV. KERK SNEEK. Voorm. 10 uur Ds. C. G. Wiegers. Nam. 5 uur Dr. K. H. Siccama. Friese dienst. DOOPSGEZ. GEMEENTE. Woudsend: Geen dienst. IJlst: voorm. 9.30 uur Ds. H. B. Kossen. GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Koudum: voorm. 9.30 uur Lezen (Ooste 59); nam. 2 uur Lezen (Doopsgez. kerk). Ifln- Zit niet GEREF. KERK. Oi'dega (W.)voorm. 9.30 uur Ds. v. d. Plaat; nam. 1.30 uur Ds. Dondorp van Scharnegoutum. 1—0 1—0 1—0 fr-1 0—1 1—0 0—1 1—0 0—1 0—1 0—1 Volgens een bericht In „Svenska Dag bladet” zullen Koning Gustaaf Adolf en Koningin Louise van Zweden omstreeks het einde van April 1955 een officieel be zoek aan Nederland brengen. t Loert overal. De weldadige warmte van de pijnstillende Thermogêne ver drijft de snerpende pijn. OPPENHUIZEN. De gehouden at- tractieavond van de C.J.M. van Op penhuizen en Uitwellingerga bracht een bedrag in het laadje van f 168. Toen de 23-jarige D. uit Eindhoven bij de Amsterdamse Bank in de Nobel- straat te Utrecht een chèque aanbood, ontdekte de kassier dat deze vals was en stelde het alarmsysteem in werking, met het gevolg dat alle ingangen auto matisch afgesloten werden. Tegelijker tijd werd de politie ontboden, die met revolvers gewapend zich naar de bank begaf. Ze arresteerde D. die bij een in braak een chèqueboekje in handen had gekregen en nu had getracht op een formulier daaruit geld te verkrijgen. J. BOOT, Schwartzenberghstraat 10, Sneek; A. JONGSMA, Kloosterdwarsstraat 44, Sneek en Mevr. H. v. d. WERFde Jong, Woudsend. Redactie Sneeker Nieuwsblad, lijk veroorzaakt door de ontploffing van VER. VAN VRIJZ. HERVORMDEN. Amicitia: voorm. 10 uur Ds. G. W. Reit- sema, van Idaard. GEREF. KERK (Art. 31 K.O.) Oosterdijk 30. Voorm. 9.30 uur Lezen; nam. 2.30 uur Ds. van Dflk, van Heerenveen. De Maat vond een touw, dat om Troeteltjes hals zat, en hij trok daar voorzichtig aan. Langzaam werd Troeteltje wakker en kroop overeind. „Kom nu maar!” riep de Maat zacht. „Kom er maar uit!” Troeteltje stapte gedwee uit de kooi en liet zich door de Maat meevoeren. „Nu mag je met mij mee en hoef je nooit weer in die lelijke kooi!” beloofde de Maat hem. „We zullen die kant eit- Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, ach ter de naam van het schip vermeld. Indonesië en Ned. Nw. Guinea: s.s. „Drente” (16 Dec.); Ned. Antillen: m.s. „Charis” (14 Deo.); Suriname: s.s. „Cottica" (15 Dec.); Unie van Zuid-Afrika en Z.W. Afrika: m.s. „Oranjefontein” (14 Dec.); s.s. „Abbedflk” (14 Dec.); m.s. „Black Tomoe” (15 Dec.); Zuid-Amerika Argentinië: Inlichtingen dingsdata van postkantoren. JEHOVA GETUIGEN. Iedere Vrijdagavond 7.30 uu: Piter Jel- leshüs. Oudega (W.): nam. 1.30 uur Ds. Kra nendonk van Woudsend. Scharnegoutum: voorm. 9.30 uur Ds. C. P. van Andel; nam. 1.45 uur Ds. C. P. van Andel, Catechismus. Sandfirden: voorm. 9.30 uur Ds. van Dul- lemen. Woudsend: voorm. 9.30 uur Vicaris T. Rinkema, van Nijega; ’s avonds 7.30 uuy Ds. Kranendonk. IJsbrechtum: voorm. 10 uur Ds. Brink. IJlst: voorm, 9.30 en nam. 2 uur Ds. B. Albada. Vandaag pas (ik stond tè perplex) Een woord tot U, mevrouw: Ik ben een man, net als U w man, Ook ik „ga” Zondags trouw. Mevrouw, ik onderschrijf Uw recht Te brommen op Uw man En ik begrijp: zo’n hobby doet Wat onplezierig an Maar vuile was blijft binnenshuis, Dat weet U toch, nietwaar? Waarom Uw vrouwenhart gelucht Zo hard, zo openbaar? Als U Uw dameskransje krijgt, Gaat ,,h(j” dan óók tekeer? Wat gij niet wilt, dat U geschiedt, Bespaar dat ook meneer U sprak nog over Sinterklaas, Het 5 December-feest; Toe, volg bij Sint een cursus eens In...... offerende geest Eén ding, mevrouw, ’t wordt U oprecht En heim’lijk toege„douwd”: Wat ben ik blij, dat ik destijds Met... mijn vrouw ben getrouwd! DOOPSGEZ. GEMEENTE. Voorm. 10 uur Ds. M. v. d. Meulen. Broederkring Donderdag 16 Decem ber ’s avonds 7.30 uur; Zusterkring Vrijdag 17 Dec. ’s avonds 7.30 uur. uit te brengen. Meteen deed de man, die de lichten bediende, alle zoeklichten aan. Felle, lange stralen gleden over het landachap om het circus-terrein heen en in één van die zoeklichten zag men de Maat met Troeteltje lopen. Een paar minuten later was iedereen in het circus in grote beroering. Sirenes loeiden, man nen schreeuwden en het zoeklicht volgde de Maat met Troeteltje op de voet. LEGER DES HEILS, Kleinzand 20. uur voorm. Heiligingsdienst; 7 uur n.m. Openluchtsamenkomst Gpd. Pol; 8 uur nam. Verlossingssamenkomst. Leider der diensten: Kolonel en Mevr, W. F. Palstra. NULAND, Dec. 1954. Dinsdag 14 Dec. zal het 25 jaar geleden zijn, dat onze plaatsgenoot de heer D. Atsma op ar beidscontract werd aangesteld als amb tenaar der P.T.T. alhier, 't Getal van hen, die telefonisch waren aangesloten bedroeg destijds slechts 4. Dit getal steeg voor ie automatisering tot 12 en heeft na de automatisering de 100 over schreden. Plm. 15 jaar geleden is de thans 72-jarige heer Atsma houder ge worden van het poststation alhier. Het zal hem, die altijd bereid was te helpen, evenals zijn vrouw, die al die jaren steeds zijn plaatsvervangster is geweest, deze dag zeker niet aan belangstelling ont breken. De Ned. Coaster Ariël, met kolen Cardiff op weg naar Bordeaux, is de Franse kust vergaan. Vijf van acht opvarenden zijn verdronken. Op klaarlichte dag is gisteren even buiten Merxem (België) op de grote weg naar Nederland, een roofoverval ge pleegd. Robert Lathouwers uit het Bel gische plaatsje Putte, die per bromfiets van de bank te Antwerpen terugkeerde, werd overvallen door drie gemaskerde bandieten. Zij beroofden hem van 3.500.000 frs. (ongeveer f245.000). (Ag. Dagblad). In de afgelopen maand November werd de Leeszaal door 2136 personen bezocht, van wie 112 vrouwelijke, en be droeg het aantal uitgeleende banden 7630. Illlllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Heel wat van onze lezers waren in derdaad even knap als St. Nicolaas en losten de puzzle „Het lied op de deur” uit ons Sinterklaasnummer dus goed op. In notenschrift stond op de deur: Nu de voederpositie op de meeste vee houderijbedrijven niet rooskleurig is, en soms zelfs verontrustend genoemd moet worden, dient iedere aankoop met zorg te geschieden. Doorgaans zal veel meer moeten worden aangekocht dan andere jaren, zodat hiermee grote bedragen ge moeid zijn. In dergelijke gevallen gaat men op de dubbeltjes letten, in de meest letterlijke zin. Wanneer een voermiddel wordt aangeboden, waarvan de prijs een paar dubbeltjes lager ligt dan van een ander, dan is dikwijls spoedig de beslis sing gevallen. De lagere prijs spreekt direct aan, want er moet zoveel en zo vaak worden gekocht. Nu is vooral bij voedermiddelen de waarde niet gemakkelijk te beoordelen. De werkelijke waarde is onzichtbaar. Men kan aan een veekoekje of aan een partij grasmeel niet zien welke voeder- waarde er in schuilt. Men dient in ieder geval het gehalte te kennen. Pas dan kan men zich enigszins een voorstelling maken omtrent de waarde en de prijs. De samenstelling wordt echter niet al tijd vermeld. In het algemeen moet wor den aangeraden, geen voermiddelen aan te kopen waarvan men het gehalte niet kan opgeven. Vooral met onbekende voedermiddelen dient men voorzichtig te zijn. Zo wordt b.v. momenteel aangeboden, mosterd- zaadschrootmeel. Er zullen weinig boeren zijn, die dit product kennen, zelfs niet bij name. Het wordt verkocht tegen een prijs van f35.per 100 kilo. Een ana lyse wordt niet altijd verstrekt, zodat mén dan omtrent de waarde volkomen in het duister tast. De reden van de aan koop is hier blijkbaar alleen het feit, dat dit meel enige guldens goedkoper is dan de gebruikelijke meelsoorten van bekende samenstelling. Het is immers niet mogelijk, te beoordelen of een der gelijk product bij de rantsoenen past die men verstrekt. Bovendien heeft men lopen, want we gaan niet weer naar de stad terug!” Een bewaker van het circus deed zijn nachtelijke ronde, om te zien of alles vei lig was. Hij liep langs de kooien van de leeuwen en de tijgers en zo kwam hij ook bij de kooi, waar Troeteltje in ge zeten had. lot zfln grote schrik be merkte hfl, dat die kooi leeg was. Hij viel bijna over zijn benen, toen hfl naar de uitkijktoren holde om daar verslag NED. HERV. KERK. Goënga: voorm. 9.30 uur Ds. F. H. Kui per. Extra collecte. Folsgare: voorm. 9.30 en nam. 1.45 uur Ds. G. Kaastra. Gaastmeer (3e Advent): voorm. 9.30 en nam. 1.30 uur Ds. J. W. Bruinsma. Collecte Pred.plaats. Gauw: nam. 1.30 uur Ds. H. Sondorp van Sneek. Heeg: voorm. 9.30 en nam. 1.30 uur Ds. Mr. J. Schoenmaker. Hommerts (3e Advent) uur Ds. H. de Noo, H. Avondmaal; nam. 1.45 uur Ds. H. de Noo, H.A. Nflland: voorm. 9.30 en nam. 1.30 uur Ds. Prins. Oppenhuizen (3e Advent): voorm. 9.30 uur Eerw. Keer E. IJ. Dikkerboom, van Heerenveen; nam. 1.30 uur Ds. Stap. Onderwerp: „Is twijfel zonde?” Beide diensten extra collecte voor het Schoolkerstfeest. s.s. „Naviero” Op het terrein van de boerderij van de heer K. van Huis, te Theslnge (Gr.) zal een boring naar aardolie worden ver richt. Onderzoekingen in de grond heb ben aangetoond, dat mogelijk olie aan wezig is, schrijft de N. R. Crt. De bron zit juist onder de boerderfl. Mocht er olie worden aangeboord, dan moet op de plaats van de boerderfl een boortoren worden gebouwd. Een voorlopig contract tussen eigenaar en de Nederlandse aard- oliemfl. is reeds opgesteld. IJLST. Woensdagmiddag werd door de Winkeliersver. „Ijlst” een feestmiddag voor de jeugd georganiseerd. Reeds lang voor het aanvangsuur stonden de kinderen voor „Ons Gebouw" saamgedromd, om de komst van Prof. Bergini, de bekende goochelaar, buikspreker en poppenkastspeler uit Grouw, en zijn assistente af te wachten. Hun wach ten werd ruimschoots beloond, want het getoonde programma poppenkast-buik- spreken en goochelen viel bij de jeugd in buitengewoon goede aarde. Voorzitter Hoomans die het programma met een kort woord opende, liet de kinderen eerst enkele St. Nicolaasliederen zingen, waarna Prof. Bergini de zorg voor het programma op zich nam. Een programma waarvan de jeugd getuige de luide bijvalsbetuigingen uitbundig heeft genoten. Woensdag 15 December. N.V. Zwembai Sneek. Vergadering van aanueel- bonders, ’s avonds 8.30 uur in Res taurant Plso. Woensdag 15 December. Kunst aan Al len, Sneek. ’s Avonds 8 uur in de nieuwe zaal Hanenburg: Het „Hol lands Strijkkwartet”. Vrfldag "7 December. Passage Voor lichtingsavond voor a.s. emigranten door Ruys en Co. BAPTISTEN GEMEENTE. Kerkgebouw: Willem Lodewflkstraat 4. Voorm. 9.30 en nam. 5 uur Ds. Ph. Lin deman. ’s Avonds 7.30 uur jeugdbijeenkomst voor de jonge jeugd; 's avonds 8 uur voor de oudere jeugd. Vrfldag 10 Dec.: ’s avonds 8 uur Bijbel lezing en bidstond. A m.s. „Alberto Dodero” (11 Dec.); (16 Dec.); Brazilië: m.s. „Alnati” (15 Dec.); Chili: via New York (15 Dec.); Australië en Nieuw-Zeeland: via Engeland (11 Dec,), betreffende de verzen geen enkele waarborg, dat dit voeder- middel geen giftige stoffen bevat. Door gaans bevat mosterdzaadschrootmeel min of meer allyl-mosterdolie, een gif tige en bittere stof. Men zij dus voorzich tig met dergelijke onbekende voeder- soorten. Verder wordt o.a. aangeboden zaadkaf, ook wel bolkaf genoemd, hier nog wat lijnzaad in, hetgeen altfld het geval Is, dan is men spoedig geneigd er een vrij hoge waarde aan toe te kennen. Men bedenke echter, dat het kaf is en geen lijnzaad of lijnmeel. Wat de zetmeelwaarde betreft ligt het beneden haverkaf en iets boven haver- stro. Vergelijkt men nu de prij^ van dit bolkaf, nl. f20.— per 100 kilo, met die van haverstro, en -kaf, dan mag het eerste wel van uitzonderlijke kwaliteit zijn, zal de aankoop verantwoord zfln! Ook meel en koeksoorten, waarbfl een z.g.n. analyse is vermeld, laten zich soms moeilflk op hun waarde taxeren. Wanneer bfl dergelflke producten ver meld wordt, dat zij 25 delen „diversen” bevatten, dan kan dit laatste vierdepart zowel waardeloos als waardevol zfln. Vooral nu er grote behoefte is aan aangekochte producten, worden er vele voermiddelen van onbekende kwaliteit aangeboden. Men zij hiermee voorzich tig. Koop bekende voermiddelen aan bij een vertrouwd adres. Bij twijfel raad plege men de Landbouwvoorlichtings- dienst. En bedenk, dat de prijs spreekt, maar dat de kwaliteit het laatste woord heeft. Als men een paar dubbeltjes bespaart maar men ontvangt een paar gulden minder aan melkgeld, dan zullen de moeilijkheden, die toch al groot genoeg zfln, nog toenemen. 3—7 Beide tientallen speelden met 2 invallers. Sneek 3 Wommels 2. IJ. ,J. DijkstraD. ten Dam S. BreukerD. Lemstra L. KerstmaA. Miedema J. LuthG. Adema M. BergsmaB. v. d. Berg H. H. ElzingaA. Grijdanus K. Nota A. Reitsma J. JorritsmaR. Jouwstra J. JornaP. v. Dijk P. BeetsmaO. Bijlsma Vijf kinderen tussen twee en zes jaar zijn in hun bed verbrand, toen Zaterdag te Cleveland in de V.S. een brand uitbrak in een blok oude, uitgewoonde flats. De honderdjarige mevrouw Annie McPhee uit Germantown in de Ameri kaanse staat Maryland is erin geslaagd ongedeerd te voet het rusthuis te ver laten, waarin zfl woont, nadat er een felle brand was uitgebroken. Vier an dere oude dames kwamen in de vlam men om en vijftien mensen liepen ver wondingen op. De brand is waarschfln- Begin toch bijtijds met Kruschen Salts. Daarmee zuivert ge Uw bloed en neemt zo de oorzaken weg van Uw kwellende plaag. Jaar-in, jaar-uit, al tientallen jaren lang, bracht Kruschen baat en verlichting voor tienduizenden Rheumatieklijders. Waarom zoudt gij dan achterblijven Begin morgen met de kleine dagelijkse dosis; en dan stee vast iedere morgen weer! Advertentie L.M Donderdag 9, Vrfldag 10 en Zaterdag 11 December. Tentoonstelling van pluim 'ee, konijnen en sierduiven in het Gebouw v. Chr. Belangen te Sneek. (Zie adv.) Vrfldag 10, Zaterdag 11 December. Maandag 13 en Donderdag 16 Dec. ’s avonds te 8 uur: de film „Maarten Luther”. Dinsdag 14 December des middags te 2.30 uur eveneens vertoning van de film „Maarten Luther”. Zaterdag 11 December. Ned. Ver. voor de Volkszang. Volkszangavond m zaal Hanenburg. Aanvang 7.30 uur Zondag 12 December. Amicitia Theater Sneek. ’s Middags te 5 en 's avonds te 8 uur op veelvuldig verzoek: „Het mysterie van het leven.” Maandag 13 t/m Zaterdag 18 December. Bezoek van de Linguaphone-demon- statiewagen, aan de Kerkgracht te Sneek. (Zie adv.) Alle dienstplichtigen der Koninklijke Landmacht, die in Augustus 1953 voor eerste oefening in werkelflke dienst kwa men, zullen 30 Januari met klein verlof gaan in afwachting van groot verlof, dat 27 Maart wordt verleend. Voor de dienstplichtigen die in October 1953 voor eerste oefening opkwamen, gelden de data 27 Maart en 26 Mei 1955 en voor hen die in November 1953 opkwamen 26 Mei 1955 en 24 Juli 1955. Er zfln een aantal uitzonderingen. Met het plan dat ik hieronder ga Ont vouwen, heb ik reeds lang omgelopen. Ik meen echter, dat het thans de tijd is er door middel van het Sneeker Nieuws blad mee voor de dag te komen. Stellen we eerst de vraag: hoe staat het momenteel met het Sneker voetbal en welke zfln de kansen voor de toe komst? Zoals de situatie nu is lijkt de toekomst voor onze v.v. Sneek wel hoop vol. De kans op het kampioenschap van de 2e klasse is zeer groot en daarop zal dan promotie naar de le klasse volgen. L.S.C. staat er niet zo rooskleurig voor, hoewel ook die het wel weer zal red den. In dat geval zouden we het vol gende seizoen dus één le klasser en eén 2e klasser in ons midden hebben, Naast hen zfln er dan nog W.Z.S. en Black Boys, beiden 3e klasser, die deze compe titie vrfl zeker op een plaats in het mid den van de ranglijst zullen eindigen, hoe wel voor eerstgenoemde de bovenste nog in het bereik ligt. Zo is de stand van zaken dus op dit ogenblik. Maar nu komen de kansen voor toekomst. Laten wfl aannemen, dat Sneek pro moveert naar de le klas K.N.V.B. en de rest gelflk blijft. Welke mogelijkheden zfln er dan voor ons plaatselflk voetbal en wat is in dat geval de werkelijkheid, waarvoor wfl onze ogen niet mogen sluiten Verwacht mag worden, dat voor de competitie 1955/56 twee hoofdklassen (A en B) gevormd zullen worden, elk bestaande uit de 18 hoogstgeplaatste le klassers in het seizoen 1954/1955. Dat betekent echter, dat met uitzondering van de 36 prominenten, feitelflk alle an dere clubs degraderen. Alleen door er een andere benaming aan te geven, is het prestige gered en heeft iedere ver eniging deze gang van zaken ook geac cepteerd. Op papier immers zfln ze ge lflk gebleven. Maar laat ik de mogelijkheden nu eens onder de loupe nemen. Want die zfln er zeker. We laten daarbfl W.Z.S. en Oranje Nassau, beide met ’n godsdienstige grond slag, buiten beschouwing. Blflven dus over Sneek, L.S.C. en Black Boys. Het grote verleden, dat alle drie hebben én het verdienstelijk werk dat ze nog altijd doen, zullen we nooit mogen vergeten, maar toch zal het Sneker voetbal naar mijn mening na kortere of langere tijd op dood spoor geraken. De bestaansmoge lijkheden zijn immers zo geheel anders geworden dan bflv. voor 1940. Is het nl. niet zo, dat een groot aantal voetballief hebbers tegenwoordig al naar Heeren veen of Leeuwarden gaat, als daar een wedstrijd wordt gespeeld? En dit aantal zal eerder toe- dan afnemen. Daaraan is niets méér te veranderen. Voor een jaar of vier terug hebben ook alle afgevaar digden van de verenigingen zich op de Bondsvergadering met vrijwel algemene stemmen tegen elke koersverandering uitgesproken en toch hebben ze dit niet kunnen tegenhouden. Laten we daaraan in Snee1 een voor beeld nemen en tijdig maatregelen treffen opdat Sneek op voetbalgebied een waardige plaats in kan blflven nemen. Daarom voetballiefhebbers van Sneek, L.S.C. en Black Boys, ga eens met elkaar praten over de toekomst. Als bij U allen de goede wil aanwezig is, kan hier stel lig door een fusie meer bereikt worden dan thans het geval is. Staat U sympathiek tegenover dit denk beeld, of zijn er onder de lezers, die er anders over denken Laat dat dan horen. Er is nu één schaap over de dam. Wel licht volgen er meer. Een Sneker voetballiefhebber, (Van redactiewege bekort). Zo zien wfl ook thans weer iets voor jong en oud, ’t Is reuze leuk en het laat ook niemand koud. Een ieder doet z’n best om iets te winnen, Maar.Als u hieraan gaat beginnen Bedenk dan goed, dat elk geen prfls ont vangt, Doch dat dit geheel van het lot afhangt.' Indien U de slagzin in orde hebt be vonden, Dan zult U ook hebben gevonden kern, waar het hier eigenlijk can gaat I Wat het eigen dorp U biedt, Koopt dat in de vreemde niet I Wfl staan altfld voor U klaar Met grote keus en goede waar t Ieder weldenkend mens betuigt dit metterdaad I Heeg XA Art, eritie l.M 1112 December 1954. Vanaf Zaterdagmiddag 4 uur: Dokter R. Ubbens, Stationsstraat 27, Telefoon no. 2555 (b.g.g. 3000). APOTHEEK Vanaf Zaterdagavond 6 uur: K. G. Postma, Oosterdijk 65. WIJKVERPLEGING Zuster H. Oppedflk, Jachthaven straat 10. Oranje-Groene Kruis Wit-Gele Kruis: Zuster Eisenga, Schoolstraat 30. Telef. 2789. KR A AM VERPLEGING Zuster W. Feenstra, Grootzand 47. BIJ BRAND. Voor brandmelding steeds op nr. 3000. In de hoofdklas vond Maandag 6 De cember het duel G. MulderL, Smid plaats. Voor de bezetting van de eerste plaats was dit van belang daar beiden slechts één ver- liespunt hadden. Dit treffen is in het voor deel van Smid geëindigd. Een slagzet lever de een dam op en door verkeerd slaan van Mulder schijfwinst. Een betere stand en ma teriaal voordeel waren doorslaggevend voor de volle winst. In een door Kooistra solied gespeelde partij is het hem gelukt Bosma een nederlaag te bezorgen. Een mooie dam- slag was de basis hiervan. Een eenvoudig zetje stelde Huitema in staat tegen R. de Jong op beide punten beslag te leggen. J. v. d. Goot kreeg enig voordeel in zijn partij tegen Dotinga. Echter niet voldoende om te winnen en een verdeling was dan ook de uitslag. In de eerste klas vielen de uitslagen uit ten gunste van de spelers die de witte stukken in slagorde stelden. Dat Koers hiervan tegen Hernaamt profiteerde, zal nu niet bepaald zijn oorzaak hebben gehad dat hij met wit speelde. Een prestatie was het wel. Evenzo viel de overwinning van J. van Oosten tegen K. Nijdam op J. Blok paste ditmaal beter op en maakte korte metten met Van Manen. G. «van Oosten won van Bakker en Swart van Van der Woude. In de tweede klas verdient vermeld de overwinning die Faber op Geuze behaalde. De overige uitslagen waren in de lijn der verwachting. Klijnsma-Procee 2-0; J. v. d. Veen-Heegsma 2-0; Hoeksema-Kroese 2-0; Ypma-Raadsveld 0-2. Hangpartij Procee- Van der Veen 0-2. De derde klassers bleken ook al een voor keur voor de witte schijven te hebben mei uitzondering van Brouwer. Hij wist M. Sterk op de valreep te kloppen. De Benja min in deze klas, D. Dijkstra, verdient wel even aandacht wegens zijn herhaalde suc cessen. Zijn overwinningsreeks bracht ook Eppinga niet tot staan. T.z.t. zal het treffen Brouwer-D. Dijkstra opheldering brengen voor de bezetting van de eerste plaats, hoe wel Brouwer reeds een belangrijke score heeft behaald. De overige uitslagen waren: K. Dijkstra-S. Kroles 2-0; Hiemstra-Hem- rika 2-0; M. van Oosten-A. Cnossen 2-0; K. Dijkstra-T. Duiker 2-0. Programma 13 Dec.: Hoofdklas: Smid- R. de Jong; Kooistra-Koopmans; Dotinga- Bosma; V. d. Goot-Mulder. Th. Sterk kan voorlopig niet van de partij zijn. le klas: Nijdam-Koers; J. van Swart; C. Dijkstra-G. van Oosten; Her- naamt-V. d. Woude; Bakker-Blok. 2e klas: Klijnsma-Faber; Kroese-Geuze; Procee-Hoeksema; V. d. Veen-Ypma; Raadsveld-Heegsma. 3e klas: M. Sterk-D. Dijkstra; Brouwer- K. Dijkstra; Cnossen-Hemrika; M. van Oosten-Eppinga; Kroles-Duiker. Maandagavond werd een ledengongwed- strijd gehouden in 3 klassen, met na afloop de volgende winnaars. i Hoofdklasse. Groepwinnaars: J. de Korte en A. J. de Vries, nö.’s 2 P. Olij en H. Krot. Eerste klasse: F. Gerlofs en J. de Wal, no.’s 2 C. Spijker en IJ. v. d. Goot. Tweede klas se: 1. B. Couperus, 2. G. Huitema. Jeugdgroep E. Arends en v. d. Meulen, na loting met Kok en Steensma. Wedstrijdprogramma voor Maandag a.s. Hoofdklasse: L. WijnjaJ. Nauta h.p., J. WesterT. Koopman h.p., P. OlijL." Boom, H. de Boer—J. de Korte, H. Nau taH. Krot. Eerste klasse: F. GerlofsD. Boot h.p., P. Jorritsma—P. Wensink, R. Wagenaar IJ. v. d. Goot, B. CouperusC. Spijker. Tweede klasse: DijkstraH. de Vries, IJ. KroesA. Mosselaar, KoenenHuitema, J. Batstrav. d. Sluis. De uitslagen van de Dinsdag speelde wedstrijden zijn: Sneek 2 Sneek 1. H. WielingaR. A. Wiegman I J. WiersmaH. Gerritsma C. VisserD. Schaap Jr. W. BinnemaG. Faber O. StoelingaJ. v. d. Velde S. PlatC. Wester D. Schaap Sr.J. Kramer K. KosterG. Siemensma A. M. BrouwerJ. Nauta L. BoersmaJ. v. d. Hurk GEREF. KERK SNEEK. Noorderkerk: voorm. 9.30 uur Ds. G. J. de Leeuw, H.A.; nam. 5 uur Ds. G. J. de Leeuw, Nabetr. Zuiderkerk: voorm. 9.30 uur Ds. W. Feenstra, van Dokkum, H.A.; nam. 2.30 uur Ds. E. N. van Loo, H.A.; nam. 5 uur Ds. W. Feenstra, Nabetr. Oosterkerk: voorm. 9.30 uur Ds. E. N. van Loo, H.A.; nam. 5 uur Ds. E. N. van Loo, Nabetr.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 2