Indonesië dreigt weer! Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST tie voor gelukkige Vernieuwingscursiis onderwijs gestart het lager Zingende mensen, 109e Jaargang No. 99 Dinsdag 14 December 1954 Uitvoering De overval op de A’damse Harmonie-Excelsior postauto Einde Stoomtractie Nieuw Guinea Pluimvee- en en Kolensjouwers knoeiden met brandstoffen Nederland van alle kant mensen Veemgebouwen branden 9-jarige knaap onder auto gedood 22ste Kerstcongres Friese studenten Amateurfotografen Ver. ’t Filter Konijnenfokkersvereniging „Sneek en Omstreken” nog Herdenkingspostzegels „Statuut voor het Koninkrijk” Geslaagd 26ste Landelijke Tentoonstelling van pluimvee, konijnen en hoenders. Motorvrachtschip ramde brug Redacteur: L K1EZEBR1NK Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBI AD KLE1NZANL) 7 - Telef 2872 23 MONNIKENDAM DE GROTE KERK TE Be- zangbundel welke dateert uit de 15e eeuw, is ernstig in verval geraakt en vertoont scheuren en verzakkingen. Er zal nu binnenkort een begin worden gemaakt met de restauratie, die met steun van het Rijk zal geschieden en anderhalf a twee millioen gulden zal kosten. candi- onze Alten- Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink'& Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Naast de cursisten en belangstellen den waren hierbij ook aanwezig de bur gemeesters van Sneek, Wymbritsera- deel, Donawerstal, Staveren en Wonse- radeel, die door de heer F. J. Japenga, voorzitter van het Werk-comité in ’t bijzonder werden verwelkomd. De Rijks- inspecteurs, van wie de heer Sipkens een werkzaam aandeel heeft gehad in het tot stand komen van deze openings- vergadering, waren tot zijn spijt allen verhinderd. Over de grote belangstelling toonde hij zich zeer verheugd. Er waren er zelfs uit St. Anna Parochie. Na de hoop te hebben uitgesproken dat de deelname nog groter zal worden, schetste de heer Japenga de voorge schiedenis van de cursus, die principieel veel verschilt met een cursus voor lots verbetering. Hier valt geen acte te behalen en ook geen positieverbetering. De bedoeling is alleen bekend te worden gemaakt met de nieuwe stromingen bij het on derwas en de nieuwe paedagogie, die, in tegenstelling met de oude, het kind tot studie-object neemt. Donderdagavond werd deze tentoonstelling in het Gebouw voor Chr. angen alhier officieel door burgemeester Rasterhoff geopend, die in zyn rede het wakkere en actieve bestuur van „S. en O.” prees, omdat het er toe meewerkte dat nog vele inwoners van onze stad zich wijden aan de door der.e vereniging gepropageerde sport. Het is een verheugend verschijnsel dat men hier nog niet zo verstedelijkt is en in een stenen wereld opgaat, dat er geen gevoel meer is voor contact met de natuur, door welk contact evenwichtige mensen worden gevormd. Een der bestuursleden van „S. en O.” toont burgemeester Rasterhoff bekroonde haan. De Algemene Vergadering der Ver. Na ties heeft met 34 stemmen voor, 23 tegen en 3 onthoudingen (waarbij de Ver. Staten) de resolutie van India inzake Nieuw Gui nea verworpen. Er was voor aanneming een tweederde meerderheid nodig. Woensdag 22 December geven de Chr. Muziekver. Harmonie en de Chr. gem. een geza menlijke Kerstwijdingsuitvoering in het Geb. v. Chr. Belangen. Vorige uitvoerin gen trokken steeds volle zalen dank zij drie-en-zestig duizend gulden buitmaak-1 ^et gevarieerde programma, en ook nu ten in het centrum van de hoofdstad. De 1 politie heeft twee beruchte figuren uit de Amsterdamse onderwereld, zekere F. H. en H. S., aangehouden. Bij huiszoe kingen, daarna verricht, is een groot be drag aan geld gevonden. De gearres teerden hadden de laatste tijd vrij grote uitgaven gedaan en versterkten daar door de verdenking welke al tegen hen bestond. »an Firma Waardering van de Overheid. Burgemeester Rasterhoff, die mede namens de gemeentebesturen van Wymbritseradeel, Doniawerstal, Stave ren en Wonseradeel sprak, zeide dat ook zij waardering hebben voor het initiatief minderde, als men zag, hoe men bij der gelijke zaken, zoals op Vrijdagavond, te werk ging.” „Ik vraag mij af, hoe mensen, die hun eigen mening en denkwijze hadden en die bekend stonden om hun waardige houding, op één avond hun standpunt kunnen wijzigen. Er moet achter alles een of ander vreemd motief schuilen, misschien in de vorm van politieke, fi nanciële of economische belangen”, al dus de leider van de Indonesische dele gatie. zal ook nog vele weken op hem beslag leggen. Dank bracht spr. ook aan de heer Koster, bouwmeester der tentoon stelling, de fa. Ligtharts Brandstoffen handel voor haar medewerking, alle leden die bij de opbouw hadden geholpen en in ’t bijzonder ook de Ver. v. Sneker Zakenlieden en de Sneker zakenlieden individueel voor de ontvangen steun. Vervolgens bezichtigden de genodig den de geëxposeerde dieren. Er was een record aantal inzendingen, nl. niet min der dan 847 en het moet voor het tiental keurmeesters een zware taak geweest zijn daaruit het beste van het beste te kiezen; de hoofdbekroningen gaven wij reeds in ons vorig nr. (financieel) offer voor over moeten heb ben. De zorg voor het onderwijs moge aan de gemeenten zyn opgedragen, aan het onderwijs zelf kunnen zij weinig doen. Die taak ligt bij U Maar er is op het gebied van het on derwijs iets gaande. Overal hoort en leest men van vernieuwing. Op deze cur sus nu zal duidelijk worden gemaakt waar het om gaat. Sneek heeft al een voorbeeld gegeven. Het openbaar kleu teronderwijs hier heeft reeds het initia tief genomen voor de vernieuwing, waar van een stimulans kan uitgaan hier ook te komen tot een vernieuwing van het gewone lager onderwijs. Spr. gelooft nl., dat het onderwijs in al zijn geledingen in de toekomst nog meer dan in het verleden in het middel punt zal komen te staan, omdat bij de beantwoording van de vraag of wij als Nederlanders onze positie in de wereld zullen kunnen behouden en versterken, het lager onderwijs een grote rol zal spelen. Hij maakte een vergelijking met de woningbouw, waar nog steeds de oude methoden worden toegepast, wat de vraag doet rijzen of we de achterstand wel zullen inhalen, als geen andere wor den toegepast. Misschien gaat deze ver gelijking met ’t onderwijs mank, maar ik hoop, aldus de burgemeester, dat deze cursus antwoord zal geven op de vraag of wij er met datgene en de wijze waar op wij het nu doen zullen komen, of dat wij met handhaving van de klassieke methode achterop zullen raken. Maar bovenal hoop ik, dat steeds óp de ach tergrond zal staan het belang van het kind aan Uw zorgen toevertrouwd en dat van het gehele Nederlandse volk. De Gemeentebesturen kunnen hier niets aan doen. Daarvoor moeten, we bij de onderwijzers zijn. Daarom was spr. blij, dat het initiatief hier niet van bo venaf maar van de onderwijzers zelf is uitgegaan en eindigde hij met de wens, dat deze cursus veel succes zal hebben. De eerste van de tien lessen (iedere Na 56 dagen branden de koopmans goederen in de verwoeste veemgebouwen Czaar Peter en Nederland te Zaandam nog. Toen de slopers van de Rotterdam se firma Roosch Vrijdag een gedeelte van de houten vloer van de Nederland openbraken, schoten de vlammen naar boven. De brand nam snel in hevigheid toe en de slopers zagen zich genood zaakt met de slangen, die steeds bij de hand zijn, opnieuw water te geven. Zware vrachtauto’s hebben nu al drie duizend vrachten waardeloos geworden goederen uit de ruïnes gereden. Hieruit blijkt wel de omvang van de brand, die vrij zeker de grootste na de oorlog in ons land is. (Alg. Dagblad). AI een paar maal was op de vergaderingen van de Nederl. Onderwijzers Vereniging alhier de vraag gesteld of hier ook een Vernieuwingscursus voor het lager onderwijs gehouden moest worden. Eerst was de animo niet groot, maar op de laatste vergadering gaven zich 12 deelnemers op. En toen daarna een petitie langs de scholen gehouden werd, bleek de animo voor honderd pro cent aanwezig te zijn. Nu zijn er in het gebied tussen Harlingen, Franeker, Leeuwarden, Heerenveen en Lemmer al 94 deelnemers en deelneemsters voor deze cursus, die Vrijdagmiddag in de Hartman Visserzaal officieel geopend werd en onder leiding staat van het Paedagogisch Centrum der N.O.V. Men had in verband Vóór de burgemeester het woord nam, j had de heer H. Doevendans, voor zitter van S. en O., alle aanwezigen het welkom toegeroepen, in ’t bijzonder de heer Rasterhoff, de korpschef van de politie alhier de heer Kooistra, de direc teur der gemeentereiniging de heer Scheffener en de afgevaardigden der Ver. van Sneker Zakenlieden. De heer Doevendans wees er nog op dat het al 5 jaar geleden was sedert de laatste ten toonstelling werd gehouden, deze tentoonsteling, mede met het 40-jarig jubileum der Ver., eer der willen houden, doch ziekte onder de dieren had dit belet. Maar nu de ten toonstelling eindelijk kon worden gehou- De centrale recherche in de hoofd stad is met een uitgebreid onderzoek bezig kaar een omvangrijke reeks van kolendiefstallen door personeel van een groothandel in brandstoffen te Amster dam, zowel ten nadele van dit bedrijf als van zijn grote kring van particuliere af nemers. Reeds is een twintigtal kolensjouwers onder verdenking hierbij betrokken te zijn geweest gearresteerd en in het Huis van Bewaring opgesloten. Volgens een schatting van de politie zijn door deze diefstallen, die zich over een groot aan tal jaren hebben uitgestrekt, bedrijf en klanten voor zeker honderdduizend gul den gedupeerd. De arrestanten en andere personeels leden, op wie verdenking kwam te rus ten, hebben aan de politie, zo deelde zij mede, vlot bekend zich aan de practij- ken te hebben schuldig gemaakt. De achtergehoüden kolen werden be neden de prijs aan helers verkocht. Een aantal hunner werd aangehouden en nadat proces-verbaal was opgemaakt, weer heengezonden. Men mag het de oudere onderwijzers niet kwalijk nemen, dat zij de oude me thode nog toepassen, maar van de jon geren mag worden verwacht dat zij belangstelling hebben voor de nieuwere werkwijzen. Dit wordt trouwens ook meer en meer gevraagd, zoals bleek uit de oproepen in de Vacature, welke spr. tot besluit voorlas. „Nu weten wy zelfs niet, hoe opnieuw met de besprekingen te beginnen, die op de een of andere manier toch over de toekomstige status van Westelyk Nieuw j Guinea zullen moeten worden gehouden”, zei Aboe Hanifah, het hoofd van <1, Indonesische delegatie, nadat de Algemene Vergadering de resolutie waarin werd aangedrongen op hervatting van de besprekingen tussen Nederland en Indonesië had verworpen. De heer Hanifah kwam weer met het oude dreigement van spontane uitbars tingen van de volkswoede tegen de Ne derlanders in Indonesië: „Het geheel is een onverkwikkelijke zaak omdat de In donesische nederlaag radicale elementen in Indonesië een vrije kans zal geven om moeilijkheden te veroorzaken. Het is voor de Indonesische regering niet mo gelijk om voor het huis van iedere Ne derlander een politie-agent te plaatsen”. De oppositie zowel als de aanhangers van de regering van Indonesië wensen onvoorwaardelijk de terugkeer van West-Irian tot Indonesië en het gehele volk wenst onderhandelingen met Ne derland. Er moet nu een oplossing wor den gezocht, maar hoe? De enige ma nier die er schijnt te zijn is, zo zei Ha nifah, te wachten tot de Nederlanders de eerste stap doen. De Indonesische afgevaardigde zei er van overtuigd te zijn dat de meerder heid van de leden van de Verenigde Na ties het geschil tussen Nederland en In donesië nog steeds wil erkennen en er zich van bewust is dat het moet worden opgelost. Zelfs Chili, dat op het laatste ogenblik zijn houding wijzigde, had hem laten weten dat het van mening is dat vrije besprekingen tussen Nederland en Indonesië moeten worden voortgezet. Op de vraag waarom volgens hem zo veel landen hun mening tenslotte had den gewijzigd, antwoordde Hanifah dat hij vreesde dat er achter de schermen door vrienden van Nederland geïntri geerd en samengespannen was. „Want ieder zag op het laatste ogenblik Colum- bië en de Dominicaanse republiek druk bezig tegen ons.” Hij zei te menen, dat het „de waar digheid van de Verenigde Naties ver- Ter gelegenheid van de plechtige be vestiging van het „Statuut voor het Ko ninkrijk” door H. M. de Koningin in de Ridderzaal te ’s-Gravenhage op 15 De cember a.s. te 15.00 uur, zullen de post administraties van Nedèrland, Suriname en de Nederlandse Antillen een speciale postzegel zonder toeslag uitgeven. De verkoop van dit zegel zal in Nederland op 15 December a.s. te 15 uur beginnen. De zegels zyn ontworpen door de kuns tenaar S. L. Hartz te Haarlem en zijn uitgevoerd in koperdiepdruk; leder in één kleur. Zij geven de beeldenaar te zien van H. M. Koningin Juliana, ge plaatst in een ovaal. Om het ovaal is een randschrift aangebracht: „Nederland Nederlandse AntillenSuriname”, waarbij telkens de naam van het land van uitgifte bovenaan staat. Te Utrecht slaagde voor het daatsexamen Veeartsenijkunde, vroegere stadgenoot de heer W. burg. Advertentieprijs 15 «t per m -m. Bij contract (handelsadv.) lajier. Abonnementsprijs I 3. - per half Jaar-, Franco per post f 3.75 oer half jaar. Giro 50748 tan name E. 1 Drijfhout. Snaak. en draai- Off Woensdag en Donderdag, 22 en December zal de „Federaesje fan Fryske Studinteforienings” voor de 22e maal con- gresseren in De Bogt fan Guné te Franeker. Op het programma staat, behalve de huishoudelijke vergadering en de gebruike lijke ontvangst op het stadhuis, een inlei ding van dr. P. Galama, die zal spreken over „It filosofysk underwits oan’e Frentsjerter Hegeskoalle”. De grote drijfveer. De heer F. Evers, hoofd van de Nutsschool te Eindhoven en docent In deze eerste cursus, was eveneens zeer verheugd over het groot aantal deel nemers. En hij was er van overtuigd, dat hier als grote drijfveer achter moet zitten de ontevredenheid over wat te genwoordig gebeurt en de overtuiging, dat de jeugd van nu voor een geheel an dere maatschappij moet worden opge voed. Wij leven op de grens van twee werelden. Daarom moeten aan de op voeding van de jeugd geheel andere eisen worden gesteld. Bij het gehele vraagstuk van de ver nieuwing staat daarom op de voorgrond, dat de didaktische vernieuwing onder geschikt moet worden gemaakt aan de paedagogische vernieuwing. De vraag is nl. wat we voor het volkskind kunnen: doen. Spr. noemde het een buitenge woon gelukkige omstandigheid dat de N.O.V. ook deze kant uitgaat en hier mede getoond heeft haar tijd te ver staan. De belangstelling, welke de Over heid toont voor dit werk, stelde hij eveneens op prijs. den, was de belangstelling overweldi gend, tal van autoriteiten boden prijzen aan, en de keurmeesters zijn vol lof over de inzendingen. Burgemeester Rasterhoff wenste in zijn reeds aangehaalde rede de Ver. geluk met het onschatbare voordeel dat zij beschikt over een bestuur dat bereid is veel werk op zich te nemen. Als er een tentoonstelling wordt georganiseerd is het er „als de kippen bij” om ook het gemeentebestuur om medewerking te verzoeken, en dat doet dit gaarne en zal dit ook steeds blijven doen voorzover dit mogelijk is. Spr. hoopt dat ook deze ten toonstelling volledig zal slagen, opdat het vele werk van bestuur en in ’t bijzonder ook van de tentoonstellingssecretaris beloond worde. Spr. verklaart daarna deze 26ste tentoonstelling namens het gemeentebestuur voor geopend. Voorzitter Doevendans richtte een dankwoord tot de burgemeester en het gemeentebestuur in het algemeen voor de steeds verleende steun en vlocht daarin de wens dat als in de toekomst nog eens een Tuindorp gebouwd wordt daarbij ook rekening zal worden gehou den met de wensen van de liefhebbers van de sport, waarop S. en O. zich toe legt, welke wensen in het tegenwoordige Tuindorp, hoe geslaagd dat ook overi gens is, in het gedrang komen. Verschillende sprekers kwamen daar na nog aan het woord. Zo sprak de heer S. Brandsma uit Leeuwarden namens de raad van beheer; de heer W. F. Sytsma uit Berlikum namens de Ver. „Het Noorden”; de heer Vlas namens de Ver. v. Sneker Zakenlieden, die hoop te dat vooral ook de jeugd de tentoon stelling zou bezoeken, waardoor onder deze liefde voor het dier zou worden aangekweekt. Namens de Ver. Buiten post sprak de heer Kramer, terwijl een vertegenwoordiger van de Ver. „Balk en omstreken”, dié evenals alle hiervoor genoemde sprekers zijn gelukwensen met deze mooie tentoonstelling aanbood, gelegenheid had nog even de verdiensten van de heer JE. Brouwer, de tentoonstel lingssecretaris, in het licht te stellen. In zijn antwoord sloot Voorzitter Doe vendans zich daarbij gaarne aan; maan denlang is de heer Brouwer, later bijge staan door de h.h. Haagsma, Verf en Ruiter, bezig geweest en de afwikkeling weer kan op een dergelijk op de Kerst week afgestemd programma gerekend worden. Tot de gezamenlijk uit te voe ren werken behoren o.m. het prachtige „Hallelujah”-koor uit Handel’s „Mes siah” en een onlangs verschenen, in can- tate-vorm geschreven bewerking van het koraal „Hoe blinkt g’ o morgenster, zo schoon” van de dirigent van „Excelsior” de heer J. Nauta. De entreepryzen worden niet ver hoogd en zijn zo minimaal dat niemand om financiële redenen een bezoek aan deze uitvoering behoeft na te laten. Wij twijfelen er dan ook niet aan dat ook ditmaal deze gecombineerde uitvoering een groot bezoek zal ten deel vallen. Voor nadere bijzonderheden zie men de dezer dagen in dit blad te plaatsen ad vertentie. Woensdagavond hield de Amateurfo- tografenvereniging ,,’t Filter” weer haar veertiendaagse vergadering. Door een fout van een zustervereniging was de fotorondzendcollectie niet aanwezig en volstond men met ’t bespreken en beoor delen van eigen werk van de leden. Een serie kleurendia’s van de voorzitter, de heer A. ten Berg, viel, zeer in de smaak en opende meerdere leden de ogen voor de waardevermeerdering van geprojec teerde foto’s. Op het projectiedoek toont de foto eerst zijn maximale diepte en brillante kleuren. Bij het agendapunt „Foto-allerlei” raakte men in geani meerde discussie over verschillende on derwerpen en vragen, die door de leden ter tafel werden gebracht. Het ligt in de bedoeling in de maand Januari een onderlinge wedstrijd te houden, waar voor ieder vrij is in de keuze van het onderwerp. In de loop van de vergade ring meldden zich nog drie nieuwe leden, waardoor de vereniging thans 25 leden telt. Een mooi succes, waarmee het be stuur echter niet tevreden is. Stellig zyn er meer serieuze foto-amateurs in Sneek en omstreken, die in de vereni ging thuis horen. De schat van erva ringen en raadgevingen die men op de clubavonden opdoet, zijn stellig ettelijke malen het tientje waard, waarop de con tributie per jaar werd vastgesteld. De Haarlemse rechtbank veroordeelde de 22-jarige Zandvoortse schelpenvisser J. B. tot 1 jaar gevangenisstraf, waar van zes mnd. voorwaardelijk, omdat hij met een kameraad, na 30 biertjes te hebben gedronken, zich een auto had toegeëigend, ermee was weggereden en tegen een auto gebotst, waarbij zijn ka meraad gewond werd. Naar het Vrije Volk meldt is door de rijksrecherche een onderzoek gaande naar de methoden van sommige Rotterdamse rechercheurs bij verhoren van verdachten. De zaak is aan het rollen gekomen, door dat zekere de B. na afloop van zo’n ver hoor, in het huis van bewaring van een gaanderij sprong en dood werd opgenomen. De 40-jarige S. Gubbels uit Beegden, die werkzaam was op een baggermolen van de baggermaatschappij Merwede, is in de Maas bij Roermond, door een grijper ge troffen en gedood. Hij was gehuwd en vader van 5 kinderen. Als dit devies van de Ned. Vereniging voor de Volkszang waar is, en waarom zul len we er aan twijfelen, dan waren er Za terdagavond in zaal Hanenburg louter ge lukkige mensen. Want daar is gezongen Uit volle borst en dikwijls staande van louter enthousiasme voor een extra mooi Fries lied of b.v. „Weest gegroet, o schone Lentetijd”! Vooraf sprak de heer L. Weis, hoofdbestuurslid van de Vereniging een kort woord, waarin hij vertelde over het doel van de vereniging voor de volkszang: de mensen spontaan te laten zingen uit die schat van liederen die de Nederlanders altijd al gezongen hebben in nood en voor spoed. De vereniging is in 1906 opgericht, heeft als Beschermvrouwe H. M. de Ko ningin, en als buitengewoon Erelid Prinses Wilhelmina. Aan het doel van deze avond, ook in Sneek tot de oprichting van een afdeling te komen, werkten mee de pia niste mevrouw Huisman, de afdelingen Groningen en Leeuwarden. En dan natuurlijk in de eerste plaats de heer A. Zondervan die de mensen liet zin gen. En hoe zingen! Niet lauw, niet zo van: ik geloof het wel, laat mijn buren het maar doen nee, hier zong werkelijk iedereen mee en het deed er met toe of men nu in het bezit was van een heuse zangstem of alleen maar gegrepen was door een veelzeggende tekst die men dan zingen moest. Want wat bezitten wij prach tige liederen als je zo eens bladert in de Op de Burgemeester Falkenaweg te Heerenveen is Donderdagmiddag de ne- genjarigeg Paulus Hakze onder een vrachtauto gekomen en gedood. Het knaapje was met zijn medeleerlingen van de vierde klas van school Schut aan het spelen, toen hij plotseling de rijweg overstak. Van 9 Januari a.s. af zal in Groningen, Friesland en Drente door de N.S. geen stoomlocomotief meer worden gebruikt, ook niet voor goederenvervoer. Kolenop slagplaatsen, watervoorzieningen schijven worden opgeruimd. Rechercheurs van het bureau Raam poortMarnixstraat te Amsterdam zijn er na lang speuren in geslaagd klaar ^“gver. wefr heid te brengen in de raadselachtigf overval op een postauto op 27 October, toen dieven een bedrag van ongeveei In Tjerkwerd heeft zich Vrijdagmiddag omstreeks half drie een ongewone gebeur tenis afgespeeld, die aan de 38-jarige brug- wachtersvrouw, Feikje Brandsma, bijna het leven heeft gekost. Een vrachtschip, dat in snelle vaart uit de richting Workum na derde, heeft namelijk de brug, die door mevr. Brandsma zou worden opengedraaid, in volle vaart geramd, waardoor de brug- wachtersvrouw in het water werd geslin gerd en met moeite kon worden gered. De brug werd zwaar beschadigd. SNEEKER NIEUWSBLAD 1 van de Vereniging. Wat ligt de melodie gemakkelijk in het gehoor en wat zingt het plezierig in zo’n groep die zingt om te zingen en niet om kunst te produceren. Geen wonder dat in de pauze, na een opwekkend woord van wethouder P. v. d. Veen de afd. Sneek opgericht werd. Voorlopig met 25 leden, maar ongetwijfeld zullen er meer leden volgen. Als voorlopig secretaresse werd benoemd mej. G. Bakker, Winsemiusstraat 30, en in de heer Doodkorte heeft de pas opgerichte afdeling zeker een prima zangleider gevon den. Na de pauze liet de afd. Groningen zien hoe'aardig, en dikwijls geestig, de lied jes gespeeld kunnen worden. De „Volen- dammers” en het Groningse lied „Stiene”, bestop dien vuurdien, Waor ik mie aan warmen kan” waren al bizonder aardig. Gezellige intermezzo’s op zo’n demonstra- tieavond, maar dan zet men zichzelf weer in de houding en het schalt door de zaal: Ik heb m’n wagen volgeladen waarbij de heer Doodkorte een nieuw couplet creëerde, dat koren op de molen van de dames was! „Gertjie” als canon gezongen was een groot succes en zo zou ik u nog veel liede ren kunnen noemen, die je echter moet zingen om hun grote waarde te kunnen, aanvoelen. Zingen in een gezellige groep mensen die gelukkig zijn omdat ze kunnen en mógen zingen. De eerste volkszangavond van de afd. Sneek is 10 Januari 1955 in het Gerechtsgebouw. een

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 1