Amerika en Engeland bereid Saar-accoord te garanderen Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Sneek en Kantonrechter weer een Velocitas blijven hun gewoonte getrouw Wij hebben m J ubileum-tournooi Tafeltennisclub „Kraak Dinsdag 21 December 1954 109e Jaargang No. 101 Redactie-adres i Schaakclub Sneek-Onda Dure gymnastiekles Feestelijk Grootzand V olleybal Mr. H. MENALDA geïnstalleerd Filmvoorstellingen fa. S. H. Fritsma-B.P. In 1955 zevenduizend Nederlanders naar V. St. Ir Wouda-gemaal brak record - Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD KlSnZAND 1 - Telef 2872 Jeugd concert „De Gouden Swipe” by de Jongerein Treinramp bij Dortmund Geslaagd Rood Geel weer op de troon in 3 A Ds v. Dullemen leger- predikant Benoemd sp M Redacteur: L K1EZEBR1NK wedstrijden, daar Uitslagen Friese Voetbalbond: Goede dag voor Rood Geel. De Leeuwarder Balie Koude douche voor Heerenveen 2. Laos, waar, naar zij Vietminh-strijdkrachten boereboek skriuwer de de en nalda namens het gehele O.M. te mogen begroeten.Want waar zij hem in Leeuwar den hebben leren kennen als een hoffe lijk en bekwaam man, zijn zij er allen van overtuigd, dat H. M. de Koningin hier een juiste keuze heeft gedaan. Mr. Menalda neemt zijn zetel In tussen de ambtenaar mr. Niemeijer (1.) en de pl.v. kantonrechter mr. Cornells (r.) O.N.S. grootste concurrent van Blauw Wit. 10 11 11 12 10 11 13 10 12 11 9 10 14 14 14 14 11 11 24 19 16 13 9 9 11 8 10 12 11 11 9 10 11 8 10 9 11 10 9 9 6 S 7 7 6 5 5 1 7 8 7 10 10 9 8 Sneek Velocitas Z.w.einde G.R.C. Frisia O.parkers Olyphia W.Z.S. BI. Boys De Kooi D.O.G. Bergum Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Cl Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Rood Geel Harlingen Jubbega Steenwijk M.S.C. G.A.V.C. SNEEKER NIEUWSBLAD F.V.C. L.S.C. Nicator Helpman Haren Friesland met >ersonentrein zijn Za- let hoofdstation van bood haar gelukwensen aan bij monde van mr. R. Romer, D.eken der Advoca ten, die tevens namens de Raad van Toezicht sprak. U is niet de eerste uit onze rij, die een zetel van Kantonrechter gaat bezetten, aldus spr. Wel een be wijs, dat de Leeuwarder Balie een zeer geschikte leerschool is voor dit ambt. Wij hebben U echter met gemengde ge- Op de vraag wie in de Zaterdagmid- dagcompetitie de grootste bedreiger van Blauw Wit is, kan thans het antwoord worden gegeven. Het is O.N.S. dat de beslissende strijd tegen Heeg met 42 won. Onze stadgenoten staan thans op de tweede plaats met hetzelfde aantal punten als de leider, maar met één wed strijd meer gespeeld. Jammer was dat Sneek en het gehele Kanton verheugen er zich In, dat ze weer een Kanton rechter hebben gekregen. De plaatsvervangers hebben wel hun best gedaan, maar een vaste zal het zeker nog beter doen, zei de wnd. Kantonrechter mr. J. H. Cornells Vrijdagmiddag in de buitengewone rechtzitting van het Kantonge recht, nadat hij de nieuw benoemde functionaris, mr. H. Menalda te Leeuwar den, onder zeer grote belangstelling had geïnstalleerd. René Coty, de President van de Franse Republiek, heeft het Grootkruis van het Legioen van Eer aan Generaal Grünther, de commandant van de Ver» enigde Strijdkrachten In Europa overhandigd. De ceremonie. BI. Wit '34 6 O.N.S. Heeg Poolster Het Grootzand heeft, niet terneerge slagen door de huidige wat chaotische toestand aan zijn ingang, waaruit ove rigens ook voor deze winkelstraat straks wat goeds zal voortkomen, zijn feest pakje maar weer eens aangetrokken nu de Kerstdagen en de jaarwisseling nabij zijn. De in de versiering verwerkte kerstklokken wekken de gewenste sfeer en vooral ’s avonds, als de verlichting aan is, maakt het een gezellige indruk. A.C.V. L. Zwaluwen 7 De HeracL N. Schut De drie ministers bespraken voorts de Sovjet-nota aan Frankrijk, waarin met opzegging van het Frans-Sovjetrus- sische verdrag wordt gedreigd, indien de Parijse overeenkomsten door het Fran se parlement worden geratificeerd. De Franse premier deelde zijn ambt genoten mede, dat er geen sprake van is, dat zijn regering voor de Russische druk zal bezwijken. In de laatste vier maanden hebben onder de Amerikaanse „refugee relief act” onge veer 3000 Nederlanders aanmeldingen inge diend voor emigratie naar de Ver. Staten. Tot nu toe zijn reeds 250 Nederlanders on der deze wet naar de Ver. Staten geëmi greerd. Verwacht wordt, dat in de loop van 1955 ongeveer 7000 Nederlanders naar de Ver. Staten zullen emigreren. en de foarsitter hertlik foar. en De leerlingen der Sneker scholen, die de jeugdconcerten plegen bij te wonen, hebben Donderdag in het Gebouw v. Christelijke Belangen van „hun” muziek kunnen genieten. En als we zeggen „hun” muziek dan zal men wel begrijpen dat het Jazzmuziek was. The Dutch Swing College Band was in het kader van het gezamenlijk programma van de Ned. Radio Unie verzorgd door de Vara overgekomen en het achttal musici, on der leiding van Peter Schilperoort, die ook de toelichting verzorgde, heeft de 1500 jongelui in een tweetal uitvoe ringen zo’n smakelijk programma voor gezet, dat zjj er van in vervoering ge raakten. aan de o.l.s. te Zaandijk. Onze vroegere stadgenoot Zijlstra slaagde aan Leiden voor 1—. - ten. voelens naar Sneek zien gaan. Wel ach ten wij deze benoeming een zeer juiste en zijn wij er van overtuigd, dat U Uw nieuwe functie met waardigheid zult vervullen, maar ook zien wij U node heengaan uit onze rij, waarin U in de korte tijd 10 jaar dat U in Leeu warden gevestigd was, een vooraan staande plaats hebt ingenomen en waarom U verleden jaar ook tot lid van de Raad van Toezicht werd be noemd. Maar onze grote vreugde over Uw benoeming overheerst, aldus mr. Römer, die tot besluit hun oud-collega en mevr. Menalda veel geluk en sterkte toewenste in dit nieuwe ambt. Yn it kader fan de Untjowingsgear- komsten fan de Lanbou Jongerein Mien- skip Snits kaem Abe Brouwer Tongers- deitojoun yn Hanenburg mei in lêzing oer syn earste roman de Gouden Swipe, skreaun yn 1937. De seal wie aerdich bi- set en de oanwêzigen harken mei nocht nei de boeijende lêzing oer it üntstean fan dit by ütstek boereboek en de fragminten dy’t de skriuwer der üt foarlies. It wie in goede joun tanke Abe Brouwer der Inkele bütenlanske ütjeften (Engels Noors) dy’t hy ek meinommen hie waer- den mei niget bisjoen. In een kort dankwoord sprak mr. Me nalda zijn erkentelijkheid uit voor aller aanwezigheid, o.a. van de Officier van Justitie, de notarissen, de plaatsver vangende kantonrechters en de verte genwoordigers van het Gemeentebestuur. Hij dankte ook de waarnemers voor hun bereidwilligheid en zei blij te zijn met zijn benoeming omdat hij dit ambt ge ambieerd heeft. In ’t bijzonder in een Fries Kanton. Want hoewel ik een halve Fries ben, heb ik hier mijn halve leven In de res. Ie klas kwam leider Hee renveen 2 bij Velocitas 2 van een koude kermis thuis. De groenwitten versloegen de Pompeblêdden met niet minder dan 50. Wel staan de Heerenveners nog op de ereplaats, maar alleen door het feit dat zij meer wedstrijden speelden. Hek kensluiter Oosterparkers 2 weerde zich in Emmen dapper, maar moest ten slotte toch met een 32 nederlaag het veld ruimen. In de res. 3e klas A herstelde LSC 2 zich van de nederlaag van de vorige week. Steenwijk 2 werd met een 30 nederlaag naar huis gezonden. Daaren tegen moest LSC 3 ook nu weer met een nederlaag genoegen nemen. Harlingen 3 klopte de blauwwitten met 52. AdvertantlaprIJ* 15 a*. par Bij contrast (handeltadv.) lafior. I Abonnamantsprij* II- par haH I laar. Franco por poat I 5.75 oor half Jaar. i Giro 50748 ton aamo ra* Firma S. 1 Drijfhout. Snaak. Een speciale kerstvacantietrein met kin deren en een terdag even Dortmund in W.-Duitsland met elkaar in botsing gekomen. Vijftien personen werden gedood en zestig gewond, van wie twintig zeer ernstig; onder de gedoden bevinden zich geen kinderen. Drie werden licht ge wond. gewone pi buiten h< Twee-en-twintig duizend gulden scha devergoeding eiste de student E. A. van de gymnastiekleraar A. A. van D. te Amsterdam. Hij stelde deze namelijk aansprakelijk voor het verlies van één van zijn ogen, nadat hij er tijdens de gymnastiekles een bal tegen had ge kregen. De Amsterdamse rechtbank wees in zijn uitspraak de eis echter af en ver oordeelde de student tot betaling van de kosten van het geding. De gebeurtenis speelde zich af in 1949 en de raadsman van de student voerde aan, dat het tijdens de gymna stieklessen van Van D. altijd nogal wild toeging, met niet voldoende toezicht. De Raadsman van gedaagde kon echter aan de hand van een rapport van een oogarts aantonen, dat het verlies van het oog niet rechtstreeks het gevolg was te Wommels, is benoemd tot onderwijzer van het ongeluk. (Alg. Dagblad). t de heer A. R. L aan de R. Universiteit te het Cand. examen in de Rech- L.A.C. delfde nu in Groningen met 42 het onderspit. de belangrijke ontmoeting L. Zwaluwen Blauw Wit werd afgelast. Harlingen heeft niet lang plezier ge had van de leiding in de derde klas. De roodhemden moesten in Noordwolde door een 11 de halve winst aan Oly phia laten en verloren daardoor meteen weer de eerste plaats aan Rood Geel, dat thuis tegen Bergum geen fout maakte (30). Verder speelde W.Z.S., de Leeuwarders in de kaart door in Joure 22 gelijk te spelen. Maar daar mee was de lol van de nieuwe leiders ook op, want Jubbega en Steenwijk bleven door een 01 en 24 overwin ning op resp. GAVC en DOG volop in de running. De voorhoede van Black Boys speelde aan de Noorderhoek een slechte wedstrijd tegen MSC, dat onbedreigd met 2—0 won. Zaterdagmiddag werd in 't Gebouw voor Chr. Belangen voor de vijfde maal het Tafeltennis-tournooi van bovenge noemde club gehouden. Een jubileum dus! Dit eerste lustrum, aldus de voor zitter, de heer S. Huisman de Jong in zijn openingswoord, bewijst dat „Kraalt ’m” is uitgegroeid tot een flinke en ac« tieve vereniging, welke ook in de toe komst haar beste beentje zal blijven voorzetten. Hij bedankte de T.T.C. „De Vlecke” en de T.T.C. „Lemmer" voor de aardige attentie bij dit eerste lustrum aangeboden en de bondsgedelegeerde, de heer J. C. Kuiken, voor diens aanwezig heid. Spr. heette alle aanwezigen har telijk welkom en hoopte dat men wederom een genoeglijke middag zou mogen meemaken. Hij deelde voorts mede dat o.a. bloemen waren ontvangen van de B.N.T.C. en de T.T.C. Ready. Daarna nam de strijd met de kleine witte bal een aanvang. In totaal na men 114 spelers aan dit tournooi deeL Het is een felle maar zeer sportieve strijd geworden, vol snelheid en souples se, waarvan we de kwartfinales en fi nales met grote belangstelling hebben bij gewoond. Te ongeveer kwart voor elf was de strijd afgelopen. Toen was nog ’t woord aan de voorzitter, die met een hartelijk woord dank bracht aan allen die hunne medewerking hadden verleend en de prijzen uitreikte en mededeelde dat 320 betalende bezoekers aanwezig waren geweest. Met grote voldoening kunnen de organisatoren op dit jubi- leum-tournooi terugzien en vol moed naar het 2e lustrum optrekken. De uit slag Is als volgt: le klas: le S. Ferwerda, Ready, Leeu. warden; 2e W. van der Bles, Lemmer) 3e Mej. F. Lageveen, Lemmer. 2e klas: le H. Roek, de Vlecke, Joure; 2e F. Brouwer, Kraak ’m, Sneek; 3e D. Dijkstra, A.V.O., Leeuwarden. 3e klas: le M. Zeilstra, Lemmer; 2e J. H. Teensma, Kraak ’m, Sneek; 3e H. ten Berg, Kraak 'm, Sneek. 4e klas: le H. Wind, U.D., Sneek; 2e R. Tjallema, R.H.B.S., Sneek; 3e R. de Boer, R.H.B.S., Sneek. 4e klas Dames: le Mej. A. de Boer, Ready; 2e Mevr. Russen—de Groot, Ready; 3e Mej. G. Neuman, A.V.O. Naar wfl vernemen zullen er Maan dag en Dinsdag 27 en 28 December a.s. in het gebouw v. Chr. Belangen belang rijke Volleybalwedstrijden gehouden worden, 3e klas A: Langweer 2WZS 4 2—4. Junioren 2e klas A: De Kooi 2a— WZS 2a 3—3, Renado la—LSC 2a 2— Te Amsterdam slaagde voor het exa men M.O. Engels (B) onze stadgenoot de heer H. Stellingsma, leraar aan de R.H.B.S. alhier. doorgebracht en voel ik mij hier thuis. Ook was hij dankbaar voor de waar derende woorden van mr. Römer. Ik heb nl. ondervonden, zo sprak hij, dat het woord confrère bij de Friese Balie geen formaliteit is, maar dat hier in derdaad confrèriteit bestaat. En daar om, zo besloot hij, hoop ik mijn oude confrères ook in deze zaal nog vele ma len te ontmoeten. De zitting werd hierna gesloten, maar in het gezellig samenzijn in Hotel de Wijnberg dat er op volgde, mochten de heer en mevr. Menalda nog vele per soonlijke gelukwensen in ontvangst nemen. I'n 2A was het weer hetzelfde liedje: een grote overwinning voor Sneek en een kleine voor Velocitas. Sneek liep Helpman finaal onder de voet voor de afwisseling haalde het deze keer eens dubbele cjjfers, 100 en Velocitas boekte zjjn gebruikelijke 1—0 zege op G.R.C. Met de regelmaat van een klok gaan onze stadgenoten op de honderd goals aan (hun doelcyfers zijn nu al 7314) en er moet al een lelijke kink in de witte scoringsmachine komen, al» ze die niet halen. Zeven en twintig doelpunten in negen draaien Roosenburg c.s. hun hand niet meer voor om Ook L.S.C. boerde uitstekend. De blauwwitten stegen enkele plaatsen door een kostbare 31 zege op Fries land, voor wie de situatie nu uiterst precair wordt. Te meer daar Nicator verrassend met 10 van FVC won. Zwaagwesteinde consolideerde zijn der de plaats door een goede 30 overwin ning op Haren en Oosterparkers bewees opnieuw sterker te zijn dan Frisia. De De fa. S. H. Fritsma alhier organi seerde in samenwerking met de B. P. (Benzine en Petroleum Handel Mij. N.V. te Amsterdam) een tweetal filmvoor stellingen welke Vrijdag in de foyer van Amicitia werden gehouden en beide veel belangstelling trokken, ’s Middags wa ren de leerlingen van de Ambachts school hun gasten, ’s avonds bestond het gezelschap uit de cliëntèle en verdere zakenrelaties van de heer Fritsma en van de fa. J. v. d. Weij, welke laatste hier als vertegenwoordigster van de B.P. optreedt. De heer Fritsma heette de gasten welkom, waarna de heer H. J. H. Mod derman van de afd. Publiciteit der B.P. de films welke vertoond werden, vooraf toelichtte. Begonnen werd met de film „Zo oud als de wereld”, die liet zien hoe de olie in de loop der eeuwen in de bodem is ontstaan. De tweede „Olie over de oceanen” gaf een zeer aantrekkelijk beeld van de wijze waarop de olie vrde- ger door zeilschepen en thans met mo derne tankboten naar alle delen van de wereld wordt vervoerd. „The moving spirit” schetste de onwikkelingsgang van de automobiel, terwijl de laatste film voor de pauze „The Nurburg Ring” de toeschouwers verplaatste naar de grote autoraces welke in de laatste 25 jaren op deze beroemde Duitse autobaan werden gehouden. Het tweede gedeelte van het program ma werd geopend met „Olie voor de 20e eeuw”. Deze film behandelde ontwikkeling en de groei van A(nglo) I(ranian) O(il) C(ompany) de activiteit dezer Maatschappij die ten nauwste verbonden is met het steeds toenemende olie- en benzineverbruik in de wereld, terwijl hierin tevens naar voren kwam welk een belangrijke taak de olie in de beide wereldoorlogen ver vulde. Olie was een van de winnende krachten. De daarop volgende film „Olie en Industrie” schetste de innige samenhang tussen deze twee, waarna tot besluit van het aantrekkelijke pro gramme „Garage service” gedraaid werd, waarin op de manier van „niet zo, maar zó”, nuttige en practische wenken werden gegeven voor de inrichting, ac- comodatie, netheid enz. van de garage, de bediening van en de service aan de klanten enz. De toeschouwers toonden zich voor alle films zeer geïnteresseerd, waarvoor de heer Modderman hen aan het einde van de voorstellingen namens de beide firma’s hartelijk dankte. Onder de vele aanwezigen bevonden zich o.a. de Officier van Justitie te Leeuwarden mr Gelink en tal van an dere rechterlijke autoriteiten, de loco- burgemeester weth. P. v. d. Veen, ver gezeld van de gemeente-secretaris en inspecteur-korpschef Kooistra, verte genwoordigers van de Rijkspolitie en de Politie te Water, de wnd. Kantonrech ters, notarissen, leden van de Pachtka- mer enz., terwijl ook de voorganger van de nieuwbenoemde, mr. J. E. de Jong en diens echtgenote van hun belangstelling blijk gaven. Nadat mr. H. Niemeijer, Ambtenaar van het O.M., de wnd. Kantonrechter had verzocht tot de installatie over te gaan en de Griffier, mr. Westerink, voorlezing had gedaan van de benoe ming en beëdiging van mr. Menalda, verklaarde mr. Cornells hem voor ge ïnstalleerd. Volgens de wet zou dit voldoende zijn, zo betoogde hij daarna, maar volgens een oud gebruik en waar het hier een zeer bijzondere dag betrof voor mr. Me nalda en mevrouw zijn echtgenote, wil de hij er nog een enkel woord aan toe voegen. Hij ging daarbij uit van de op roep aan de Koning van Frankrijk, (die toen een absoluut monarch was), van de grote Franse 17e eeuwse rechtsge leerde Jean Domat in zijn „Les loix ci- viles dans leur ordre naturel”, waarin deze stelt, dat het koningsgezag alleen verklaard en gerechtvaardigd wordt door de wil van God om de gerechtig heid te dienen. Maar aangezien de Ko ning die taak niet zelf kan vervullen, moet hij deze opdragen aan de rechters, die op hun beurt, met inachtneming van de op de Koning rustende verplichtin gen, in zijn naam de gerechtigheid in gang moeten doen vinden. In dit ver band schetste mr. Cornells de taak van de rechter, en in ’t bijzonder van de Kantonrechter van Sneek, die in deze moeilijke tijd, welke zich kenmerkt door de aanbidding der techniek, die als een pseudo-evangelie bewonderd wordt en waardoor juist de anthroposofische waarde in het gedrang komt, tot taak heeft recht te doen opdat ieder recht behoeve. Hij was er echter van over tuigd, dat mr. Menalda zijn moeilijke ambt met enthousiasme zal aanvaarden, en daarom eindigde spr. met de wens, dat hij zijn functie gedurende vele blijde en gelukkige jaren zal kunnen vervullen. Namens het Openbaar Ministerie sprak mr. H. Niemeijer, die er aan her innerde, dat het zeven maanden geduurd heeft voor in deze vacature werd voor zien („Sneek heeft een Kantonrechter als er geen vacature is”, had mr. Cor nells ook al geestig opgemerkt) en het een aangename taak noemde mr. Me- Dat het Ir Wouda-gemaal te Tacozijl bij Lemmer een belangrijke plaats inneemt in Friesland in verband met het boezempeil, blijkt uit de volgende cijfers: In 1950 draai de het gemaal 57 dagen, terwijl het in 1936 63 dagen aan één stuk heeft gedraaid. Thans, in 1954, is het Donderdag 16 Dec. weer stopgezet, waarmee het aantal draai dagen op 79 werd gebracht, zodat het record van 1936 is gebroken. (Fr. Dagbl.) Ds. J. v. Dullemen, Ned. Herv. predi kant te Oudega (W.) heeft in overleg met zijn kerkeraad, besloten het aanzoek van de Generale Synode van de Ned. Herv. Ker ken, om zich één jaar te verbinden als iegerpredikant, aangenomen. Begin volgend jaar hoopt Ds. van Dullemen in militaire dienst te treden. Onze stadgenoot de heer F. Bakker, thans tijdelijk hoofd van de openb. lagere school PARIJS, 18 Dec. De ministers van Buitenlandse Zaken van de V.S. en En geland, John Foster Dulles en Sir Anthony Eden, hebben hun Franse ambtge noot, Pierre Mendes-France, toegezegd, dat de V.S. en Engeland de Saar- overeenkomst tussen Frankrijk er West-Duitsland zullen garanderen, zodra de Franse en Westduitse parlementen deze hebben goedgekeurd en, in overeen stemming met artikel acht van de overeenkomst, om deze garanties verzoeken. De ministers bereikten volledige over eenstemming over maatregelen om Zuid- Vietnam te.versterken, voordat in 1956 verkiezingen in geheel Vietnam worden gehouden. Zij waren van mening, dat Zuid-Viet nam grote economische en militaire hulp moet krijgen, indien men wil verzekeren, dat de anti-communistische krachten een kans hebben om de verkiezingen voor een centrale regering, die op grond van de wapexistilstandsovereenkomsten moeten worden gehouden, te winnen. Vol gens een welingelichte zegsman werden de meeste vorderingen gemaakt met betrekking tot de economische aspecten van het Indochinese vraagstuk. De westelijke mogendheden zijn even eens bezorgd over de Indochinese staat vermoeden, de hun verplich ting om zich terug te trekken uit de bergachtige oerwouden in het Noorden, niet nakomen. Een nieuwe bedreiging van Laos, Cambodja en Thailand zou ontstaan, in dien de Vietminh bij de verkiezingen in 1956 zou winnen, aldus verklaren de di plomaten. Zaterdagmiddag hield de schaakclub Sneek-Onda in de bovenzalen van café Leeuwen aan de Parkstraat alhier de reeds traditioneel geworden groepswed strijd, waarvoor zich 62 schakers had den laten inschrijven verdeeld in groe pen van vier. Voordat de wedstrijden een aanvang namen sprak de voorzitter, de heer W. Binnema, een woord van welkom en wel in 't bijzonder tot de heer Waling Dijkstra, voorzitter van de F.S.B. Hij hoopte dat de schaakliefheb- bers, die uit alle windstreken van Fries land naar Sneek waren opgekomen, een sportieve strijd zouden mogen voeren. De heer Waling Dijkstra dankte de voorzitter voor zjjn hartelijke woorden en onderstreepte de wens dat alle niet- aangesloten schakers zich nog mochten aansluiten bij hun plaatselijke club. De heer J. D. Kramer, bijgestaan door enkele clubleden, nam hierna de leiding over. De heer R. A. Wiegman trad als arbiter op. De strijd die te ruim 2 uur een aanvang nam, was ongeveer half negen beëindigd. De prijzen bestonden uit medailles, de troostprijzen uit rook artikelen. De uitslag was als volgt. le klasse. Groep I: 1. S. J. Zonder- van Franeker, 2 pnt.; 2. A. Bootsma, Cubaard, 2 pnt.; 3. W. Dijkstra, Leeu- worden, 2 pnt.; na loting. Groep II: 1. D. Boven, Leeuwarden, 2% pnt.; 2. E. D. de Boer, Workum, 2 pnt. Groep III: I. J. Siemonsma, 2% pnt.; 2. A. Hoge- terp, Tjerkgaast, 2 pnt. Groep IV: 1. J. Wiersma, 1% pnt.; 2. D. Schaap Sr. 1% pnt., na loting. 2e klasse. Groep I: 1. J. Luth, 2% pnt.; 2. J. Bootsma, Cubaard, iy2 pnt.; 3. J. Hachma, Tjjnje, iy2 pnt., na loting. Groep II: 1. T. Tiemersma, Wommels, 2% pnt.; 2. R. K. Abma, Oosthem, 2 pnt. Groep III: 1. J. Bijl, Tjerkgaast, 2 pnt.; 2. W. Wijn ja, Uitwellingerga, 2 pnt., na loting. Groep IV: 1. J. de Vries, Scharnegoutum, 3 pnt.; 2. E. Haagsma, Uitwellingerga, 2 pnt. Groep V: 1. L. Kerstma, IJlst, 2>/2 pnt.; 2. F. R. Meyer, Workum, 1% pnt. 3e klasse. Groep I: 1. R. Bosma, 3 pnt.; 2. L. Boersma, 1 pnt. Groep II: 1. M. v. d. Zee, Rijs, 3 pnt.; 2. G. D. v. d. Werf, 2 pnt. Groep III: 1. P. v. Loo, 2 pnt.; 2. G. Steenbeek, Oppenhuizen, 1% pnt. Groep IV: 1. P. Walstra, Tjerk gaast, 2% pnt.; 2. J. Veeninga, Leeu warden, 2 pnt. Groep V: 1. J. Gaastra, 2% pnt.; 2. KI. Propstra, Leeuwarden, 2 pnt. Groep VI: 1. R. F. de Boer Jr„ Workum, 2 pnt.; 2. D. D. v. d. Zee, Rijs, 1 pnt. Schakers achter wier namen geen plaatsnamen zijn vermeld, wonen te Sneek.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 1