RAADSVERGADERING IJLST WEEROVERZICHT 1954 en Bil stoppe» Voelt er wat voor? Zware of lichte dagen? KRUIS” WITTE' Inhaalprogramma met twee wed strijden in het Zuidersportpark TOT VERDWIJNEN GEDOEMD tweede blad „SNEEKER NIEUWSBLAD” yg^0gOARETTESj i Met zeldzaam fraaie auto-reproducties voor de liefhebbers Selectié-tournooi Volleybal Duur bezoek Successen van leden van S. en O. Sneker Tafeltennis- VAN DER PLAATS bolsward R. K. Parochie-avond Woudsend De soldaat, die niet wilde zwemmen ffoeie Vluchtelingenhulp P^kt! ijlst, r; - kampioenschappen 1 Die ck/'e Ouderavond C.V.O. school Scharnegoutum Zomer slechtste seizoen van het jaar De middenstand op het platteland van Friesland VRIJDAG 81 DECEMBER 1954 van ,C<» Adverentie vaststelling PHILIA. Advertentie I.M. J. Advertentie I.M. WOUDSEND. De opbrengst te Wouds end en omstreken van de collecte ten bate van de vluchtelingen is f 603,75. t Dit schilderachtige plekje op de hoek van de 2e Oosterkade en de Oudvaart kunnen we nu nog aanschouwen. Echter niet lang meer (helaas). Om plaats te Belangrijke duels in de derde klas. maken voor de hulpbrug en de later door te trekken Oosterkade gaat het binnen» kort verdwijnen. Ingez. Mededeling. -i De Kath. Actie Groep van Woudsend heeft 2e Kerstdag weer haar traditio nele „Parochie Toneelavond” verzorgd. Ruim half acht opende voorzitter Bokke de Vries de avond en hij kon een zeer talrijk publiek hartelijk welkom heten. Direct werden twee mooie Kerst nummers uitgevoerd, verzorgd door het Kritekoar o.l.v. Luitzen de Jong en dit was weer af. Hierna werd opgevoerd „De Hooghof”, toneelstuk in 4 bedrijven. De diverse rollen werden als van ouds prima vertolkt. In zijn sluitingswoord kon de Z.E. heer Pastoor Bless dan ook niet nalaten speciaal dank te brengen aan de heer Luitzen de Jong, directeur van het koor, de heer Folkert Rijnja en mejuffr. A. Nagelhout meer speciaal voor hun zorg voor het toneel. Het was een goedgeslaagde avond, zodat de aan wezigen voldaan huiswaarts keerden. Rood GeelSteenwijk is in de derde klas wel de „grote” strijd, maar WZS Black Boys is ook lang niet mals. Niet kwam de raad dezer g laatste maal in 1954 in Dames, Uw keus kan niet ■''moeilijk zijn! Dank zij Witte Kruispoeders behoeft U niet tegen bepaalde dagen op te zien I Ze verdrijven pijn en lusteloosheid en zijn onscha- I delijk voor de maag I Een- maal geprobeerd zorgt U ze- 1 ker ze altijd in huis te hebben. i Ook in tablet- en cachet-vorm. Vraagt Uw Apo theker of Drogist l Ongenode gasten hebben een bezoek gebracht aan de woning van P. L. in de Boomgaardstraat te Rotterdam. Er wordt een blikken bus vermist, wgarln zich een bedrag van f 7219,50 bevond. De onbekenden hadden de gehele woning overhoop gehaald en ook worden er een paar damesschoenen vermist. Op 4, 5 en 6 Januari 1955 organiseert T.T.C. „Kraak ’m” bovengenoemde wed strijden voor 2e, 3e en 4e klas. Aan deze wedstrijden zal worden deelgenomen door tafeltennissers van Hubert, Lank- horst, H.B.S., Kweek, Tempo en Kraak 'm. De prijzen zijn weer bekers en me dailles. De wedstrijden worden gehouden in de trainingszaal van Kraak ’m. SEPTEMBER. Wij hadden van deze maand verwacht dat zij, na een zo slechte zomer, met warm nazomerweer uit de bus zou komen, maar ook die hoop bleek ijdel. Het werd een natte, som bere en te koude maand. Er werd ge middeld in ons land 89 mm regen waar genomen tegen normaal 69 mm, terwijl er gemiddeld slechts 125 uren zonne schijn werden geregistreerd tegen 150 uren normaal. September begon met een zomerse, in het Zuiden zelfs met een tropische dag, maar daarmee was het al weer bezien, want de meeste September dagen waren kouder dan normaal. OCTOBER bracht in zoverre verande ring, dat het weer zachter werd, maar aan de regenperiode, die in Juni begon, kwam nog geen einde. Er viel gemiddeld in ons land 97 mm tegen normaal 72 mm regen. Op Schiermonnikoog zelfs 141 mm. Zondag 3 October was een zeldzaam mooie herfst-Zondag. Mooier en warmer dan menige Zondag in de zo mer. Ook deze maand begon met goede voornemens, maar verviel eveneens snel in depressie met regen en wind. Voor het lagere voetbal is ook nu weer alleen door het plaatselijk karakter, maar ook omdat WZS’ aanspraken op de bovenste plaats op het spel staan, Beider resultaten doen een thuisclub- zege verwachten, maar de zwartjes spe len erg wisselvallig, zodat by een goede bui een verrassing geenszins uitgesloten is. Bij GAVCBergum is de thuisclub favoriet, maar MSC achten we in staat in Jubbega de halve winst uit het vuur te slepen. HET JAAR 1954. Mei is de beste maand van het gehele jaar geweest. April de droogste en Juli de natste maand. Maart muntte uit in somberheid. Aankoop houtschuur. Besloten werd de schuur met erf, ge legen aan Zevenpelsen, onderhands aan te kopen van de N.V. v.h. Wed. W. J. Oppedijk voor de getaxeerde prijs van natte maand. Na 1909 was het in Juli niet meer voorgekomen, dat er geen en kele zomerse dag (25 gr C of meer) in ons land werd gemeten. De gemiddelde maximum-temperatuur was in De Bilt lager dan de laatste 100 jaren in Juli het geval is geweest, nl. 17.9 gr C, terwijl het record stond op Juli 1919 met 18.2 gr C. Er viel gemiddeld 133 mm regen tegen normaal 72 mm. Te Winterswijk werd een maand-regensom van 193 mm waargenomen. Het gemiddelde aantal uren zonneschijn bedroeg 143 tegen nor maal 206. Ook als vacantiemaand was Juli ongunstig, om over hooiweer maar helemaal niet te spreken. een inhaalprogramma vastgesteld. In de tweede klas A heeft Sneek opnieuw rust, maar een gelukkige omstandigheid is dat Velocitas nu wel in actie komt. De groenwitten moeten naar FVC, dat zeker alles in het werk zal stellen om de bezoekers van hun ongeslagen record te beroven, maar daarin wel niet zal slagen. Door de 31 zege op Friesland heeft LSC zich aardig omhoog gewerkt, maar zijn positie zou nog veel gunstiger wor den, als het kans ziet het bezoekende Haren onder de duim te houden. Als dit niet gebeurt, zou het een grote teleur stelling zijn, al mogen onze stadgenoten de geestdriftige benjamins, die boven dien in de oud-Be Quickspeler Appel een flinke versterking hebben gekregen, niet onderschatten. Nicator-Oosterparkers is het eerste treffen tussen deze clubs, zodat een voorspelling hier zeer moeilijk is. Toch geloven we het dichtst bij de waarheid te zijn, als we een overwinning voor de gasten verwachten. HelpmanFriesland biedt de hekkensluiter weinig uitzicht op de eerste zege. Maandag- en Dinsdagavond werd in het Gebouw v. Chr. Belangen aan de Westersingel alhier een selectietournooi Volleybal gehouden. Beide avonden was de belangstelling zeer groot. Vooral Dinsdagavond toen de heren zestallen op ’t appèl kwamen waren er heel wat kijklustigen. Maandagavond kampten de dames en zij hebben zich kranig ge weerd. Ze hebben het de jury, die het Friese zestal moest aanwijzen dat 29 Januari a.s. zal deelnemen aan het Twaalf Districten-Tournooi in het „Kre- lagehuis” te Haarlem, dan ook niet ge- makkelijk gemaakt. Ook de deelnemen de heren-zestallen hebben hun beste baentje voorgezet en gaven elkaar geen duimbreed toe. De zestallen vertegen woordigden de volgende plaatsen: Dok» kum, Harlingen, Heerenveen, Leeuwar den en Sneek. Uit deze selectiewedstrij den heeft de jury 12 dames en 12 heren aangewezen. Deze zullen eerst nog in districtstraining oefenen, waarna er 6 van elk plus 3 reserves worden geko zen om de afd. Friesland van de Ne-Vo» Bo op bovengenoemde datum te Haar lem te vertegenwoordigen. De aange wezenen zijn: Dames: I. Koolstra, A. v. d. Schaaf, T. Brada, T. v. d. Meulen, Leeuwarden; T. v. Eerten, A. v. d. Meer, H. Oosterhof, Heerenveen; J. Bok, G. Teensma, J. Feddema, J. Hanenburg, Sneek; B. Post humus, Harlingen. Heren: J: de Beer, Leeuwarden; Huisman, Heerenven; J. Koopmans, Sneek; D. van Loo, Sneek; R. Jorritsma, Leeuwarden; B. Lodewyk, Sneek; Th» Jellema, Harlingen; A. v. d. Meulen, C. Gras, T. Feddema, Leeuwarden; J. C. Kan en H. Noorman, Sneek. Wij zyn ieder jaar twee, drie dagen Een mens van véél beter formaat, ’n Voorspelling valt bijna te wagen: Het jaar, dat nu komt, lijkt niet kwaad... Met brieven en kaartjes en handen, Een zoentje en wét al niet meer Verinnigen zich onze banden: ’t Verkeerde neemt blijkbaar een kéér... We wénsen, het glas wordt ge- héven, We maken een prettig gebaar... ’t Is steeds bij drie dagen gebleven: Een minimaal deel van het jaar! En is dan het drietal vervlogen, Dan gaat ’t vaak nodeloos-hard: Er wordt weer gelasterd, gejokbrokt, Bedrogen, gehoond en gesard. Kom, spaar al Uw hartelijkheden Niet óp voor die jaarwisseltijd: Aan „spreiding” meer aandacht besteden, Denk nimmer: ik raak z’ niet meer kwijt Het Hoog Militair Gerechtshof heeft het vonnis van de krijgsraad bevestigd van een maand militaire detentie, tegen een soldaat van het Bewakingscorps, die op grond van watervrees geweigerd had mee te doen aan zwemmstructie. De advocaat-fiscaal had twee maanden mi litaire detentie geëist. DECEMBER was nog niet van de ka lender verdwenen toen wij dit jaarover zicht opstelden en afsloten. Dat gebeur de nl. op 15 December. De zon scheen volop, de temperatuur schommelde om de 10 gr C en er was niets dat er ook maar op leek dat wij midden in de win termaand leefden. De vorst was naar Rusland verdreven en de zon liet zich in deze eerste helft van de maand meer zien dan wij gewoon waren. Het aantal uren zonneschijn, te De Bilt van 1 December 1953 tot 1 December 1954 geregistreerd, bedroeg 1407 tegen normaal 1596. De drie zomermaanden gaven een tekort van 159 uren, de herfst van 68 uren zonneschijn te zien. De ge middelde etmaal-temperatuur over deze zelfde periode bedroeg te De Bilt 9.0 gr C tegen normaal 9.2 gr C. De grootste afwijking gaf de zomer te zien, die 12 gr C te koud bleef. Er viel in De Bilt 795 mm regen tegen normaal 768 mm. In De Bilt was Juli met 120 mm de natste, April met 19 mm de droogste maand. De warmste dag was 3 Augustus met 31.7 gr C, waargenomen te Epen in Zuid-Llinburg. In deze plaats werd op 1 Februari ook de laagste temperatuur van het jaar gemeten, nl. 15.9 gr C. Uit deze gegevens alleen al valt dui delijk op te merken, dat vooral de zo mer, zowel wat betreft de neerslag als de zonneschijn en de temperatuur, de slechtste van de vier seizoenen is ge weest. Voor 1955 zouden wij daarom alle lezers, behalve veel mooi weer, vooral een warmer en zonniger zomer willen toewensen. De voetbalvelden hebben de laatste tijd heel wat water moeten verwer ken, zodat het de vraag is of er op de eerste Zondag van het nieuwe jaar iets van het programma voor de lagere afdelingen terecht zal komen. We lopen dus opnieuw het gevaar, dat we vergeefs werk maken, maar dat nemen we maar op de koop toe. Door leden van S. en O. werd ingezon den op de Grote Landelijke Kerstten- toonstelling te Den Helder met de vol gende resultaten. In de afd. Hoenders: D. v. d. Molen, Snee!:, Buf. leghorn Haan jong, 1 ZG, tevens beste leghorn van de show. In de konijnen afd.Ids Zand- stra, Jutrtjp, G en Chinchilla voedster jong, 3 f en Papillon Madagascar, voedster oud, 1 ZG; J. de Vries, Heeg, Wener wit, voedster oud, 1 ZG; Ram jong 2 GG; blauW, voedster oud, IGGi* R. Stremler, Heeg, Wener blauw ram jong 1 ZG C. Bouma, Heeg’, Tans blue, ram en voedster jong, 1 ZG; J. Ruiter, Sneek, KI. zilvers m. zw. voedster jong, 1 ZG; L. blauw, ram oud 1 ZG, voedster jong 1 ZZG. Deze laatste was tevens de beste op één na van de show. Dit L. Blauwe viertal won tevens de kwartet- prijs der konijnen-afd. in l.geel werd met ram en voedster jong no. 6 1 ZG behaald. De KI. zilvers wonnen ook nog de col- lectieprijs der kleine rassen. Tot slot won P. Arema, Heeg met Kleurdwergjes konijngrijs ram en voedster 1 ZG. (Van onze weerkundige medewerker). JANUARI gaf twee vorstperioden. De eerste, omstreeks de 6de van de maand, was van korte duur, al werd toen wel de laagste temperatuur ge meten, nl. 14.3 gr. C in Zuid-Limburg. Op de 22ste zette een vorstperiode in met strenge vorst, die tot in Febrauri voortduurde. Er viel gemiddeld in het viel er gemiddeld 38 mm tegen normaal 58 mm en er werden in ons land 91 uren zonneschijn geregistreerd tegen normaal 50 uren. f 4600.om een doorbraak te verkrij gen voor de nieuw aan te leggen straat over het weiland voorheen toebehorend aan de heer D. Visser. Tot 1 Mei a.s. is deze schuur in huur bij de brandstofhan- delaar Syperda en zal vóór die tijd dus niet kunnen worden aanvaard. B. en W. worden gemachtigd de schuur na aan koop onderhands of publiek voor af braak te verkopen tegen een nader over een te komen prijs, Onbewoonbaarverklarlng woningen. Besloten werd onderstaande woningen onbewoonbaar te verklaren en de ter mijn van ontruiming van de drie nog be woonde percelen te bepalen op 1 Juli 1955. Onderstaande 12 percelen zullen onbewoonbaar worden verklaard: Zeven pelsen 15 en 35; Eegracht 53, 54, 60, 79, 81 en 82; Galamagracht 86, 86a, 94 en 95 Bouw van 8 woningen. De plannen hiervoor zijn reeds door de gemeente-architect gereed gemaakt om tijdig met de bouw te kunnen beginnen en omvatten een blok van 2 en een van 6 woningen. Zij zullen verrijzen op het stuk land dat door de gemeente is aan gekocht tussen Stadslaan en Zevenpel sen. De huur van de twee zal f9.35 en die van de zes f 7.40 per week bedragen. Dit is dan alles wat in 1955 mag wor den gebouwd. De rondvraag leverde geen bespreking op en de Voorzitter dankte in deze laat ste vergadering voor de ondervonden sa menwerking en wenste allen een ge zegend uiteinde. SCHARNEGOUTUM. Verleden week hield de vereniging voor C.V.O. haar ouderavond in de school onder leiding van voorzitter B. Bosma. Uit de mede delingen bleek dat de gehouden bazar ruim f1600.had opgebracht. De on derwijzer A. Boersma hield een interes sante en leerzame causerie over: Teke nen door kinderen. Een film werd ver toond over Canada in het verleden en de ontwikkeling in later tijd. Tevens nam de vereniging deze avond afscheid van meester Fahner wegens diens ver trek naar Leeuwarden. De voorzitter vertolkte aller gevoelens toen hij zei dat de negen jaren welke meester hier heeft gewerkt, voor de school en leerlingen van grote betekenis en zegen zijn ge weest. Van bestuur en leerlingen ont ving de scheidende meester cadeaux. De heer Fahner dankte hartelijk voor de medewerking die hij had ondervonden van bestuur en ouders en voor de aan geboden cadeaux. Deze periode van zijn leven zou hij niet vergeten en hij zal steeds een aangename herinnering aa.n Scharnegoutum behouden. Na de kerst- vacantie wordt de vacature vervuld door de heer F. Scheepsma, thans tijde lijk werkzaam aan de Ulo te Sneek, af komstig van Opeinde (Gr.) Voor de vergadering werd het werk der kinde ren door de ouders bezichtigd. NOVEMBER was na Juni de eerste maand met een boven normaal aantal uren zonneschijn, maar toch viel er op de meeste plaatsen nog te veel regen. Vorst kwam in De Bilt op vier tegen normaal op 7 dagen voor. Als herfst maand sloeg November geen slecht fi guur. Benoemingen en verordeningen. Tot leden der commissie voor de ver deling van woonruimte werden de heren F. Bakker, L. ter Heide, S. Reinalda, E. Stienstra en S. Woudstra herbenoemd. Tot leden der commissie tot wering van schoolverzuim werd herbenoemd de heer P. van Dyk en in de vacature van de heren W. de Vries en E. Wouda be noemd de heren B. Albada en U. Speer- stra. De naam van de gemeentelijke in stelling van weldadigheid, tot heden Bur gerlijk Armbestuur, werd gewijzigd in Sociale Zorg en een nieuw reglement vastgesteld. Een nieuwe brugsluitings- verordening werd vastgesteld die in hoofdzaak aansluit bij de regeling voor de provinciale bruggen. Dit besluit brengt in zoverre verandering, dat de brug niet alleen des Zondags, maar in het vervolg ook op de le en 2e Kerst dag en Nieuwsjaarsdag zal zijn gesloten. De heer Groenveld vroeg of ook overleg is gepleegd met Sybesma, het gevolg kan immers zijn dat we ook op die feestdagen nog verstoken worden van alle verbinding. De Voorzitter antwoordde, dat overleg was gepleegd en de „Johanna Jacoba” die dagen nor maal blijft varen. Een nieuwe belasting, een z.g. riool- belasting, zal worden ingevoerd op 1 Ja nuari 1955. Deze belasting zal worden geheven van hen die gebouwde eigen dommen bewonen die aansluiten op de gemeente-riolen, welke uitmonden in de Geeuw, via de bemalingsinrichting der gemeente en zal tenminste f 10.en ten hoogste f 20.per jaar bedragen bn een heffing van 10 van de belast bare opbrengst volgens de grondbelas ting. De overeenkomst met de Thermo- chemische Fabrieken te Hilversum werd met één jaar verlengd. Besloten werd in 1955 het maximum rekening courant bij de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten te Den Haag te stellen op f 50.000, hoewel er kans bestaat dat dit bedrag in de loop van 1955 zal moeten worden ver hoogd. Een nieuwe verordening op de jaar wedden der gemeenteambtenaren en -werklieden werd vastgesteld en- de- re geling der ziektekosten voor ambtena ren blijft geldig tot 1 Jan. 1956. De heer Groenveld merkte op dat in het lijstje van het gemeentepersoneel niet waren opgenomen de tweede brugwach ter en de schoolschoonmaakster. Spr. zou het wenselijk vinden ook deze twee te doen delen in de voordelen van het omhoog brengen der salarissen en hun wedde naar verhouding ook op te voeren. De Voorzitter antwoordde dat het in de bedoeling lag deze twee er buiten te laten, doch dat dit bij de begroting kan worden behandeld. De heer Groen veld kon met deze toezegging genoe gen nemen. Het Economisch Instituut voor de Middenstand heeft in 1949 een onderzoek ingesteld naar de middenstand in de Friese gemeenten Baarderadeel, Hen- naarderadeel en Rauwerderhem. Om een inzicht te verkrijgen in het verloop van de aldaar gevestigde middenstand heeft het instituut onlangs een beperkt onderzoek in deze gemeenten verricht, waarvan thans de resultaten zijn bekend gemaakt. Opvallend wordt het grote aantal mu taties in de middenstandsbedrijven ge noemd, namelijk 24 in vijf jaar. Vast gesteld kon worden, dat in het onder zochte gebied de noodwet ouderdoms voorziening van grote invloed is op het overdragen en opheffen van kleine mid- denstandszaken, vooral in de detailhan del, aldus meldt het Fr. Dagblad. Het feit, dat voor de vele zeer kleine bedrijven in een dergelijk plattelands gebied met een uitgesproken statisch karakter, blijkbaar geen goodwill kan worden bedongen, leidt er toe dat het aantal opheffingen dat van de overna men aanzienlijk overtreft. Hierbij rijst de vraag, aldus het rapport, in hoeveel gevallen de eigenaar min of meer „cen tre coeur” het bedrijfje voortzet omdat hiervoor geen kopers zijn te vinden. Het onderzoek heeft duidelijk aange toond, zo gaat het rapport verder, het grote belang van de wijzigingen in de vestigingswetgeving. Dit neemt niet weg, dat ook onder de nieuwe regeling in een dergelijk gebied nog verschillende moeilijkheden kunnen rijzen. De slotconclusie van het Instituut is, dat door het verdwijnen van een groot aantal zeer kleine bedrijven zich een se lectieproces in de middenstand in dit ge bied voltrekt, dat als hoogst nuttig moet worden aangemerkt. FEBRUARI kenmerkte zich in de eerste helft door vriezend winterweer, dat in Groningen tot de 22ste aanhield. De laatste week was zacht. De laagste temperatuur 15.9 gr. C) werd op 1 Februari te Epen in Zuid-Limburg ge meten. Over het gehele land gemeten viel er gemiddeld 38 mm tegen normaal 44 mm neerslag. Er werden gemiddeld 58 tegen normaal 72 uren zonneschijn geregistreerd. MAART was een bijzonder sombere maand. In De Bilt was vanaf het begin der registrering van de zonneschijn (in (1899) niet een zo sombere Maart- maand waargenomen. Over het gehele land genomen scheen de zon gemiddeld 73 tegen normaal 121 uren. Gemiddeld viel er over het gehele land 46 mm tegen normaal 43 mm regen. Te Staveren werd op 1 Maart de laagste temperatuur waargenomen, nl. 4.2 gr C tegen 19.7 gr C als hoogste temperatuur in Lim burg op 22 Maart. APRIL leverde veel zonneschijn en weinig regen op. Er werden gemiddeld 211 uren zonneschijn geregistreerd te gen normaal in April 161 uren. Er viel in ons land gemiddeld slechts 19 mm regen tegen normaal 47 mm. In Petten viel niet meer dan 6 mm. De laagste temperatuur 4.1 gr C) werd op 18 April te Winterswijk gemeten. De Paas dagen (18 en 19 April) waren koud met enkele hagel- en zelfs sneeuwbuien. MEI was in vele opzichten beter dan de daarop volgende zomermaanden. Er kwamen twee warme perioden in voor, nl. in de tweede en in de laatste week. Hemelvaartsdag was één van de zeer weinige warme zomerdagen. De hoogste temperatuur werd op 28 Mei, de dag na Hemelvaart, gemeten en bedroeg 30.6 gr C te Andel. Op 8 Mei daalde te Wit- teveen (Dr.) de temperatuur tot 2.1 gr C. In De Bilt werden in deze maand 6 tegen normaal 3 zomerse dagen waar genomen. In ons land werden gemiddeld 221 uren zon geregistreeerd tegen nor maal 220 uren. Er viel gemiddeld 40 mm tegen normaal 49 mm regen. JUNI wordt ook wel zomermaand ge noemd, maar daar hebben wij dit jaar weinig van gemerkt. Op de meeste plaatsen was alleen 19 Juni een zomerse dag, maar tegen de avond werd het mooie weer gevolgd door zware buien met hozen en hagelval, waardoor in Zee land en in Groningen veel schade werd aangericht. Ook was het een natte maand. Gemiddeld viel er 80 mm neer slag tegen normaal 57 mm. In Rouveen viel de grootste hoeveelheid, nl. 134 mm, te Nes op Ameland de kleinste hoeveel heid, nl. 39 mm. Het aantal uren zonne schijn bedroeg gemiddeld over de 5 hoofdstations in ons land 178 tegen nor maal 217. JULI was een zeer slechte, koude en AUGUSTUS dred het maar weinig beter. De eerste week, de vacantieweek van de bouwvakarbeiders, was nog de beste. Op 24 Augustus werd een maxi mum-temperatuur van 11 gr C a 12 gr C gemeten, dat is lager dan de maxi mum-temperatuur welke in de eerste dagen van December 1953 en December van dit jaar werd gemeten. In De Bilt werd 1 tegen normaal 6 zomerse dagen waargenomen. Er viel in ons land ge middeld 108 mm regen tegen normaal 76 mm. Het gemiddelde aantal uren zonneschijn bedroeg 140 tegen normaal 185. 28 December. Hedenavond gemeente voor de --i openbare verga dering bijeen. Voorzitter: mr J. Oppe dijk, burgemeester; Secretaris de heer J. P. Goelema. Aanwezig 6 leden. Af wezig de heer Walinga. Na opening werden de notulen vastge- steld. Ingekomen waren een verzoek van het hoofdbestuur van de Stichting Mili- faire tehuizen van het Humanistisch thuisfront te Amsterdam om subsidie en van de Fryske Akademy om verho ging van de subsidie. Besloten werd deze stukken te behandelen bij de be groting 1955. Omtrent de verzoeken van de Algemene R. K. Ambtenarenvereni ging en de Ned. Bond van Gemeente ambtenaren betreffende de jaarwedden der gemeentesecretarissen werd op voor stel van B. en W. besloten hiermede re kening te houden na het ontvangen ad vies van Ged. Staten. rr

Sneeker Nieuwsblad nl | 1954 | | pagina 5