De sanering van de Steenklipstraten Us nog niet geschikt voor Elfmerentocht J- -Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST WINTER AAN DE ZWETTE V Marten Siderius wordt zeventig jaar Dinsdag 11 Januari 1955 110e Jaargang No. 3 Loop der bevolking gemeente Sneek I» Loop der bevolking gemeente Ijlst Veerdienst Staveren-Enkhui- Twee kinderen door ijs De heer S. Havinga in de raad Loop der bevolking gemeente Wymbritseradeel Met 105 verminderd. RedacteurL K1EZEBR1NK Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD - gezakt en verdronken Ijsbaan ongeschikt voor wedstrijden Bijzonder concert door het Frysk Orkest zen v.v. gestaakt Vier kinderen in een jaar Bij doorvriezend weer mogelijk op Donderdag of Vrijdag. 2.857.000 voor de vluchtelingen v I F I s J SNEEKER NIEUWSBLAD IJSPRET Romance in Volendam. sonen uit het buitenland 167. De eersten in Sloten. Financiële zyde. en Naar het Friesch Dagblad meldt, zal de heer S. Havinga, die op de a.r. lijst voor de gemeenteraad de heer F. K. Groeneveld, die als raadslid bedankte, opvolgt, zijn benoeming aannemen. Advertentieprijs 15 et. per tn.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. Kedactie-adres t KLE1NZANÜ 7 - lelef 2872 f 131.000 ontvangen. Op 31 December ver» leden jaar was is hij dus f 2.857.000. In elk geval zullen wij een voorstel tot het doen bouwen der eerste wo ningen in het te saneren stadsgedeelte binnenkort bij U ter tafel brengen. Het zal betrekking hebben op de bouw van 13 één gezinswoningen in het verlengde van de bestaande 2e Steenklipstraat. De te bouwen woningen zullen als volgt worden ingedeeld. Toegang tot de wo ningen wordt verkregen door een in een portiek gebouwde voordeur. In de vrij ruime gang bevindt zich het waterclo set en de trap naar de verdieping. Van- Bij het spelen op het bevroren Veen gat bij Schipborg onder Anlo zijn Vrij dagmiddag twee zoontjes van de familie B. te Anlo respectievelijk zes en acht jaar oud door het ijs gezakt en ver dronken. Op 1 Januari 1954 bestond de bevol king uit: 6100 mannen en 5984 vrouwen, totaal: 12084 inwoners. Zij vermeerderde door geboorte met 124 mannen en 132 vrouwen; door ves tiging met 216 mannen en 236 vrouwen; totale vermeerdering 340 mannen en 368 vrouwen of 708 inwoners. Zij verminderde door overlijden met 50 mannen en 45 vrouwen; door vertrek met 320 mannen en 398 vrouwen; totale vermindering 370 mannen en 443 vrou wen of 813 inwoners. Op 1 Januari 1955 bestond de bevol king uit 6070 mannen en 5909 vrouwen, totaal 11979 inwoners. Totale vermindering: 105 personen. Afgeschreven wegens vertrek naar het buitenland: Ver. St. v. N.-Amerika 16; Canada 63; Zuid-Afrika 1; Nw. Zee- land 1; Australië 9; totaal 90 personen. Aantal voltrokken huwelijken: 90. Aantal ingeschr. echtscheidingen: 1. Na 1945 zijn in totaal 1004 personen uit deze gemeente geëmigreerd. Ons algemeen advies tenslotte aan al len die de grote wateren willen berijden is: KIJK UIT Vooral daar, waar het ys zwart is, is oppassen de boodschap. En mocht de vorst aanhouden, wat we natuurlijk hopen, dan is het wel zeker, dat het een zware elfmerentocht zal worden met in doorsnee slecht ijs, hoewel ijs om er warme voeten bij te houden. Via de Geeuw werd eerst naar IJlst gereden. De Geeuw bevatte veel grond ijs en is niet best berijdbaar. De west kant is wel vertrouwd; hier werd op sommige plaatsen 10 cm ijs gemeten. Door IJlst is het ijs echter slecht. Aan de rechterkant konden wij onder de brug door en via de Wijddraai kwamen we op de Wijde Wymerts. Ook hier slecht ijs, maar eveneens aan de westkant wel vertrouwd. Aan de oostkant liggen veel wakken met een dun laagje ijs van één nacht. De brug in Osingahuizen kon zonder „klunen” genomen worden, maar in het Heegermeer zit ook veel grond ijs en is het ijs hobbelig. Bij de Jeugd herberg in Heeg kregen we gezelschap van de heer Piersma, die ons over de kop van het Heegermeer bracht naar de Woudsender Rakken. Het Heeger meer heeft ook veel grondijs met hier en daar een wak; de Rakken zijn behoorlijk berijdbaar, maar ook hier liggen aan de Oostkant veel wakken. uit de gang wordt toegang verkregen naar een ruime woonkamer er de keu ken, die voldoende ruimte,biedt om ook als eetgelegenheid te kunnen worden ge bruikt. De keuken staat in verbinding met een ingebouwde bergruimte met aangebouwde kolenopslagplaats. In deze bergruimte is de deur naar het achter erf. Op de verdieping komt de trap uit op een overloop, welke toegang geeft tot een doucheruimte en tot drie slaap kamers met ruimte voor 7 slaapplaat sen. Voorts zal aan de straatzijde boven de deurportiek een balcon worden aan gebracht. Het ligt in het voornemen de volledige bebouwing van het te saneren stadsdeel over een vijfjarig tijdvak te doen vertonen. B. en W. stellen in verband met het vorenstaande voor dat de raad voor deze plannen een crediet zal beschikbaar stel len en de rijksbijdrage zal aanvragen. Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie i Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Vele Snekers zullen zich wel hebben afgevraagd: waar big ven de Ijsvereni gingen Friso en Friesche Jeugd met het organiserén van hun wedstrijden? Van de zijde van deze verenigingen werd ons echter medegedeeld, dat de hardrijders- baan op de Ijsbaan jammer genoeg to taal ongeschikt is om er wedstrijden op te houden. De beide besturen zijn nu bezig om een geschikte baan te vinden, waarbij o.a. gedacht wordt aan het Spoordok of de Grote Kolk van de Jacht haven. ben. Zij zullen meeleven met de 70- jarige roemruchte oud-pikeur Siderius en zijn echtgenote, die in lief en leed steeds aan zijn zijde stond. Het concert, dat het Frysk Orkest hier Donderdag 13 Januari a.s. zal geven, draagt om meerdere redenen een zeer bijzonder karakter. Allereerst om de medewerking van onze meest beken de sopraansoliste Mea Naberman. Doch ter van Friese huize, ontwikkelde Mea Naberman zich in de loop der jaren tot een zangeres van formaat, die bij de voornaamste oratoriumuitvoeringen in den lande een geziene soliste is. Een tweede bijzonderheid vormen de zang nummers, die zij zal zingen: de liederen serie „Miroir de Peine” (Spiegel der Smarten) van Hendrik Andriessen, een reeks dichterlijke klachten van de Moe der van Smarten over het lijden van haar Zoon, en het bekende modern-Neder- landse sololied „Salve Regina” van Ru dolf Mengelberg. Beide solowerken wor den door het orkest begeleid. Als hoofdnummer prijkt op het pro gramma het Poème Symphonique „Psyche” van César Franck, voor koor en orkest. Het koor, dat deze schone partituur zal zingen, is dat van de Leeu warder Bachvereniging. Dit sympho- nische gedicht in vijf delen voor koor en orkest behandelt de Griekse mythe van Eros (Amor) en Psyché. Het koor verhaalt de oude fabel, terwijl het or kest in enkele zelfstandige intstrumen- tale nummers uitweidt over de belang rijke episoden van het drama. Het stuk zelf is een loflied op de liefde, die ge prikkeld wordt door de onbereikbaar heid: Psyché mag immers haar minnaar Eros, die zij niet van aangezicht kent, niet zien. Als zij hem toch op een sluikse wijze weet te bespieden, wordt zij daar voor gestraft met verbanning. Eros wordt echter getroffen door de trouw van de liefde en neemt haar bij zich op. F 3 zuiver instrumentale gedeelten zijn de hoogtepunten van het werk. Meestal worden dan ook alleen deze delen uit gevoerd; dat het volledige werk hier tot uitvoering komt, is iets bijzonders in ons land. Pas verleden jaar tijdens het Hol- land-Festival is dit ten onzent voor de eerste maal het geval geweest. Onze stadgenoten de heren M. Grabal, D. v. d. Werf, Goodyk Sr. en Goo dyk Jr. vertrokken Zondagmorgen om 10 uur uit de stad om het ys te verken nen voor een eventuele elfmerentocht. Zy zonden ons van deze verkenning het volgende verslag. Van Woudsend naar Sloten konden we recht over het Slotermeer naar Slo ten rijden met behoorlijk ijs en weinig wakken. In Sloten had men in Hotel de Jong de koffie bruin en wij waren de eersten, die hier over ijs arriveerden. Via het Sloterdiep en de Woudsloot be reikten we daarna het Brandameer. Vlak voor dit meer lagen een paar grote wakken waarin een stuk of vier zwanen rustig zwommen. Ook hier is het der halve uitkijken. Via de Kromme Ee kwamen we op de Lemster Brekken. Ook hier troffen we slecht ijs en daar het Stroomkanaal Vrijdag nog opge broken was, besloten we over het Tjeu- kemeer te rijden via Follega. In de Fol- legastervaart weer veel grondijs; de Trambrug en de Follegasterbrug zijn aan de rechterkant betrouwbaar, maar niet voor veel mensen tegelijk. Het ijs was hier 7 cm dik. Ingaande j.l. Vrijdag is de veerdienst StaverenEnkhuizen v.v. wegens de ijstoestand gestaakt. De amateur-Fotografenclub „1 Filter” alhier hield verleden week in Hotel Bonnema haar eerste onderlinge wedstrijd. Dat in deze jonge club serieus en met enthousiasme gewerkt wordt, kwam wel heel duidelijk naar voren in het grote aantal en het behoorlijke peil van de Inzendingen. Bovenstaan de fraaie foto bijv, was ingezonden In de Beginnersklasse. De 26-jarige mevrouw Camille Riss uit een dorp bij Mulhouse in Frankrijk heeft in 1954 vier kinderen gekregen, nl. twee maal een tweeling. Beide malen waren het twee jongens. Hét echtpaar Riss fa twee 1 getrouwd. Voor een elfmerentocht is het Tjeu- kemeer echter finaal ongeschikt. Via landsloten en „bütlAn” zijn we op de Scharster Rijn gekomen en tot aan Langweer was dit wel het mooiste stuk ijs op onze tocht. De brug bij Scharster- brug is ook vertrouwd. Op de Laugweerderwielen waren ze druk aan het jjszeilen. Van de hoek van mersL x öö.vw.de Scharster Rijn af naar Langweer ligt saneringskosten dienen te worden ge-nL een prachtig stuk ijs. jaar is hij nu en... nog altijd een felle rijder. Al de grote rijders van vroeger heeft hij gekend: Schipper, Jan de Boer, Jan Geersen, de oude Koster, Cromme- lin. Hij heeft starter Olie gekend en v. d. Berg, de oude Jan van Leeuwen en Jan Vergay uit Purmerend en hij heeft Wim Geersen en Jan Kruithof in hun opkomst meegemaakt. Onder Bas ten Hagen, vader van Hans ten Hagen, werd Marten Siderius op 14-jarige leeftijd leerling-pikeur. Hij heeft Allouez nog gereden, uit Amerika overgekomen, die later in de Vlieger’s Allouez een grote naamgenoot zou krijgen. Amiens heeft hij gekend, de Franse hengst en Dwina, die hij voor Olie met succes reed. Deze hengst verdween later naar het buiten land, maar kon daar op geen successen bogen tot Marten Siderius werd ont boden en met deze hengst in Kopenha gen het grote nummer won en nog 5 andere courses met dooreengenomen f 1200 aan prgzen. Algeriën was ook een beste hengst, maar wilde voor de sulky niet gaan. Marten Siderius reed hem in Frankrijk onder de man. Hij reed voor Jan Pleizier uit Vleuten Miss Everharda en niet te vergeten Henriot. De laatste Gouden Zweep in Leeuwarden werd door hem gewonnen met Zoeklicht. 25 jaar geleden voerde hij Quicksilver naar de overwinning in een grote course van zes Nederlandse tegen zes Duitse paarden; met Zoon van Silladar verwierf hij voor Jan Kruithof roem. Goed 2 jaar geleden is Marten nog gehuldigd te Groningen en in Hilversum won hij de Marten Siderius prijs voor de oud-pikeurs met K. Friezin, die om 12 uur nog kreupel was en in de voorbeschouwing niet meetelde. Geen wonder dat een deskundige als Van Maarseveen in bovenvermeld artikel in Sport en Fokkerij, waarin nog veel pres taties van de morgen 70-jarige worden genoemd, zegt dat Marten wat bijzon ders was, hij kan er wat m<”', hij is een geniaal en scherp attent rijder. Zoals gezegd, Dinsdag a.s. wordt Mar ten 70 jaar en het zal dan wel druk worden daar aan de Regenboogstraat 3. Druk voor de jubilaris en druk voor zijn nog altijd kwieke echtgenote, wie men haar 68 jaar niet aanziet, ondanks haar niet gemakkelijke leven, want tien kin deren brachten ze groot dat echtpaar Siderius. Drie zoons en zeven dochters, van de laatste moest het helaas vrij kort geleden een verliezen, en de jongste dochter vloog uit naar Canada met haar echtgenoot Hennie Doornekamp, ook al bekend uit de paardenwereld, want hij reed vroeger Juggler. Maar waar dan de kinderen ook zijn, zo ze Dinsdag niet in het ouderlijk huis zijn, zullen hun ge dachten teruggaan naar dat huis, en niet alleen die van de kinderen maar van velen die de paardensport liefheb- Met 11 teruggelopen. De bevolking der gemeente IJlst be stond op 1 Januari 1955 uit 1483 inwo ners, nl. 762 mannen en 721 vrouwen. Op 1 Janari 1954 waren deze aantallen respectievelijk 1494 inwoners, waaryan 757 mannen en 737 vrouwen. In het jaar 1954 vestigden zich in deze gemeente 82 personen, nl. 45 mannen en 37 vrouwen, terwijl 125 personen ver trokken, nl. 59 mannen en 66 vrouwen. (Onder de vertrokken personen zijn be grepen wegens emigratie 34 personen, 14 mannen en 20 vrouwen, waarvan 13 personen naar Canada, 20 naar U.S.A. (Californië) en 1 naar Zuid-Afrika) Geboren werden 42 (25 jongens en 17 meisjes), terwijl 10 personen overleden (6 mannen en 4 vrouwen). Aantal huwelijken 9. Geen echtschei dingen. Het ging in die jaren veelal „onder de man” en „van de deken af”. Dat was voor de korte baan 300 en 800 m. het meest geschikt. „Je vond dan meteen je zit en je kon met het paard wegkomen”, aldus Marten. Voor de lange afstanden werd wel een zadel gebruikt. Zeventig B. en W. adviseren o.m.: Bij raadsbesluit van 11 Februari 1954 zijn een aantal stedebouwkundige maat regelen genomen met betrekking tot de sanering van de Steenklipstraten alhier. Deze maatregelen bestonden uit de vast stelling van: a. een verordening, houdende een bouwverbod ex artikel 35 der Woning wet voor gronden, begrepen in het sa neringsplan voor de Steenklipstraten; b. een verordening, houdende voor schriften ter bepaling van bijzondere rooilijnen voor het te saneren gebied; c. een verordening, regelende de aard van de bebouwing en het gebruik van gronden, begrepen in het saneringsplan voor de Steenklipstraten. Uw desbetreffende besluiten hebben de goedkeuring van de Gedeputeerde Staten dezer provincie verkregen doch wijlen de heer A. Hofstra heeft tegen deze goedkeuring beroep bij de Kroon ingesteld. Op dit beroep is nog niet be slist. In ons voorstel aan de gemeente- raad van 5 Januari 1954 dat op deze aangelegenheid betrekking heeft, en waarnaar wij in dit verband verwijzen, stelden wij reeds in uitzicht een voorstel over de financiële zijde van het onder- werpelijke saneringsplan en over het uit te voeren bebouwingsplan. Wij achten thans de tijd rijp aan het aangekondigde voornemen gevolg te geven. Aankoop percelen, eventueel onteigening. Zoals inmiddels meermalen is geble ken heeft de aankoop van percelen, wel ke moeten verdwijnen, regelmatig voort gang gevonden. In het geheel zullen, om het saneringsplan volledig tot uitvoer te kunnen brengen, ongeveer 150 ka dastrale percelen, waaronder enige be drijfsruimten, moeten worden afgebro ken. 86 van deze percelen zijn thans reeds eigendom der gemeente. Met de eigenaren van de nog niet aangekochte percelen zijn onderhandelingen geopend. Wij hopen dat deze onderhandelingen binnen afzienbare tijd tot een gunstig resultaat zullen leiden. Mocht bij onze pogingen om de eigendom van deze per celen voor de gemeente langs minnelij ke weg te verkrijgen, onverhoopt op moeilijkheden worden gestuit, dan zal noodgedwongen tot onteigening moeten worden overgegaan. De mogelijkheid daartoe biedt artikel 34 der woningwet, juncto titel IV der Onteigeningswet. Wg hopen dat deze weg niet behoeft te worden bewandeld, maar indien aankoop-pogingen niet spoedig Vermeerdering 55. Op 1 Januari 1954 was het bevolkings cijfer van Sneek 19627, op 31 December 1954 19682, vermeerdering in 1954 dus 55. Er waren op 1 Januari 1954 9502 mannen en 10125 vrouwen. Door geboor te kwamen er 192 mannen en 192 vrou wen bij; door vestiging 535 mannen en 654 vrouwen. Totale vermeerdering 727 mannen en 846 vrouwen. Door overlij den verminderde het aantal mannen met 81, het aantal vrouwen met 65; door vertrek met 619 mannen en 753 vrou wen; totale vermindering 700 mannen en 818 vrouwen. Het bevolkingscijfer op 31 December 1954 was dus: 9529 mannen en 10153 vrouwen, totaal 19682. Het aantal voltrokken huwelijken be droeg 164; het aantal ingeschreven echt scheidingen 5; het aantal tweeling- geboorten 5. Aantal personen vertrokken naar het buitenland 167, aantal ingekomen per- Na ih het Hotelschip „De Alve Mar ren” een kopje thee te hebben gedron ken, aanvaardden we via de Wielen, de Langweerder Vaart, het Oud Hof, de Brekken en de Woud vaart, de terugreis naar Sneek, waar wij na een tocht van plm. 60 km om 4 uur ’s middags aan kwamen. Op dit traject hadden we goed berijdbaar en behoorlijk ijs, maar toch is het ook hier nog uitkijken voor wak ken. Wij hebben echter geadviseerd tus sen Sneek en Langweer de banen uit te zetten, maar zolang dit nog niet is ge beurd, luidt ons advies: waagt U niet zonder een betrouwbare gids op de meren of wacht tot de banen er door zgn, waartoe wg in Heeg, Sloten en Langweer bij doorvriezend weer even eens hebben geadviseerd en waar ze daar in dat geval ook wel toe zullen overgaan. Maar vóór er een elfmerentocht ge houden kan worden moet het beslist nog enige nachten flink vriezen. Ge beurt dat inderdaad, dan bestaat er een kans dat de tocht Donderdag of Vrijdag a.s. kan worden gehouden. B. en W. schatten de totale sanerings kosten op f 436.182,waarvan f282.332,aan verwervingskosten schadevergoedingen. Het bebouwingsplan voor het be schikbaar komende bouwterrein omvat de bouw van 44 één gezinswoningen en de bouw van 29 beneden- en bovenwo ningen. Gezien de aard der bebouwing en de ligging der te stichten woningen, kan de waarde van de voor bebouwing be stemde grond, mede in vergelijking met de prijzen van elders in de gemeente gelegen bouwterreinen, worden gesteld op f 1500.per woning voor de 21 langs de Zwette te bouwen beneden- en bo venwoningen (twee op één), op f1400, per woning voor de 8 in het verlengde van de Looxmadwarsstraat te bouwen beneden- en bovenwoningen (één op één) en op f1300.per woning voor de 44 één gezinswoningen. De totale waarde van het beschikbaar komend bouwterrein wordt geraamd op f 99.990. De totale saneringskosten zijn hier voor becijferd op f436.182.—. Hiervan kan, zoals uit vorenstaande uiteenzet ting blijkt als rendabel worden aange merkt f99.900.zodat de ongedekte Onze stadgenoot Marten Siderius wordt morgen, Dinsdag 11 Januari, 70 jaar. En dat is een gebeurtenis, welke zal klinken als een klok in de wereld van de paardensport. Want met de paardensport is deze stadgenoot bijna heel zyn leven verbonden geweest, in ieder geval bijna zestig jaar. Als elfjarige jongen immers won hij al een eerste prijs. Hij moest een driejarige draver naar Oudkerk brengen en toen, ja toen moest hij hem maar ryden ook.' Hij won en dat wasTiet begin van de roemruchte reputatie van Siderius in heel Friesland en ver daarbuiten, aldus „Sport en Fokkerij”, waaraan wy de gegevens hier onder volgend, ontlenen. De ryksbydrage. Bij schrijven van 5 Mei 1953 hebben wij ons gewend tot de minister van we deropbouw en volkshuisvesting met het verzoek ten laste van 's Rijkskas een bijdrage in de saneringskosten te verle nen van 50 De minister heeft onder dagtekening van 3 Juli 1954 bericht, in beginsel bereid te zijn tot het toekennen van bedoelde bijdrage tot een bedrag van 50 van de geraamde kosten van uitvoering van het saneringsplan. Deze bewindsman heeft echter een voorbe houd gemaakt ten aanzien van de kos ten, welke eventueel met de verwerving van de zich op de kadastrale percelen sectie A, nos. 2550 en 1167, bevindende boerenbedrijven, boven de reële waarde dezer objecten in de toestand waarin zij thans verkeren, gemoeid zouden kunnen zijn, in die zin dat de minister niet be reid is tot het verlenen van de rijksbg- drage ad 50 in de hierbedoelde kos ten. Hij is nl. van oordeel dat de verwij dering van genoemde bedrijfsgebouwen sl -hts in zeer beperkte mate het volks- huisvestingsbelang ten dienste strekt, en dat voor het toekennen van een bijdrage uit 's Rijks kas in de eventueel aan de eigenaren toe te kennen vergoedingen wegens bedrijfsschade en vervanging, geen aanleiding bestaat. Deze zienswijze kwam ons niet juist voor, waarom wij met de minister in nader overleg zijn getreden. Dit heeft er toe geleid, dat al lereerst getracht zal worden de twee be doelde boerderijen in minnelijk overleg tegen redelijke prijs te verwerven. Het resultaat var deze pogingen zal ter ken nis van de minister worden gebracht, waarna deze zich omtrent de mate, waarin de desbetreffende kosten in de van rijkswege toe te kennen sanerings- bijdrage kunnen worden betrokken, op nieuw zal beraden. onze tot gunstige resultaten mochten leiden, zul len wij ons genoodzaakt zien een voor stel strekkende tot oneigening bij U in te dienen. steid op f 436.182,min f 99.900,is f 336.21 Zoals hiervoor reeds is me degedeeld, heeft de minister van weder opbouw en volkshuisvesting zich bereid verklaard tot het toekennen van een rijksbijdrage van 50 in de geraamde ongedekte saneringskosten. Ten laste van de gemeente blijft dus 50 van f336.282,— is f 168.141,—. Tot dusver is ten behoeve van de sanering der Steenklipstraten wegens aankoop van percelen en daarop vallende kosten reeds uitgegeven rond f 68.500,waar van nog een bedrag ad rond f 18.500, gedekt dient te worden uit de reserve voor de sanering van oude stadsgedeel ten. De stand dezer reserve bedroeg volgens de balans van het leningstonds per 1 Januari 1954 f 91.465,81, zodat on der aftrek van het hiervoor vermelde bedrag van f 18.500,nog een bedrag van rond f 73.000,beschiabaar is voor de financiering van de kosten van deze sanering en die van aankopen ten be hoeve van eventuele saneringen elders in de gemeente. Aannemende dat in de onrendabele saneringskosten een rijksbijdrage van 50 wordt ontvangen en dat de ten laste der gemeente blijvende kosten in 40 jaar op annuïteitsbasis zullen worden afgeschreven, zal de gemeentebegroting dientengevolge jaarlijks worden belast met een bedrag van f 7167,85. Wij ach ten deze niet onbetekenende uitgaaf, voor dit doel gerechtvaardigd. Deze be cijfering betreffende de dekking der sa neringskosten, welke ten laste der ge meente blijven, heeft slechts ten doel een inzicht te geven in de omvang van de ir-st, wflke de gemeente dient te aan vaarden. Wij behouden ons echter voor t.z t. een dekkingsplan bij U in te dienen dat a’wijkt van het hiervoor geschetste. Uiteiaard hebben wij ons beraden over re vraag hoeveel tijd met de vol ledige itvoering van het plan zal zijn gemoeid. Wij hebben, rekening houdend met velschillende factoren, voor de uit voering een tijdschema ontworpen. Het ligt voor de hand dat dit schema geen bindend karakter kan hebben. Allerlei omstandigheden, waarop wij geen in vloed kunnen uitoefenen, zullen de uit voering van het plan kunnen vertragen. Woningbouw. Het Nationale Vluchtelingencomité (giro 5100, Den Haag) heeft in de afgelopen week ’ge de stand f 2.726.000; than» Mest W Tig r?

Sneeker Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1