Tien jaar herwonnen vrijheid f Al BUITENLANDS OVERZICHT Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST ■h Vrijdag 21 Januari 1955 110e Jaargang No. 6 voor de Parijse accoorden Nog gevaren C.P.V.B. afd. Sneek Caféhouder voerde 15-jarig kind dronken Met eervol ontslag Met pensioen Tienjarig bestaan Friesland 1940-45 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en ORUFHOUTS NIEUWSBLAD r Lezing Natuurkundig Genootschap uitgesteld Ds B. v. d. Berg overleden Ds. J. Loos met eervol ontslag Geslaagd De verkeersveiligheid in Friesland Het Zwembad in Heeg I f Av. X x JUl Redacteur: L. KIEZEBRINK PRINSES MARGRIET die i Het Zwembad. felle winters vroeger I Aan de heer T. Postma, assistent bij ’s Rijks belastingen alhier is op zijn ver zoek met ingang van 1 April a.s. eervol ontslag verleend. De heer C. Welbedacht, ladingmeester bij de N.V. Nederlandse Tramweg Maat schappij, ter standplaats Sneek, gaat 1 Februari a.s. wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de dienst der Maatschappij verlaten. werd 19 Januari 1943 in Canada geboren en vierde dus gisteren, Woens dag, haar twaalfde verjaardag. (Foto M. C. Meijboom). De Vianense caféhouder R. D. S. had een vijftienjarige jongen tien glaasjes sterke drank verstrekt. De kantonrech ter veroordeelde de caféhouder tot f 15 boete subsidiair drie dagen hechtenis. (Vr. Volk). I Verschijnt: I DINSDAGS en VRIJDAGS. i Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. KantoorGROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 SNEEKER NIEUWSBLAD De lezing van het Natuurkundig Ge nootschap, welke morgen, Vrijdag zou plaats hebben, is uitgesteld wegens ziek te van de spreker. Te Kampen is in de ouderdom van 76 jaren overleden ds B. v. d. Berg, em. pred. van de Chr. Geref. Kerk te Kam pen. De overledene stond van 1915 1923 te Sneek. Hij was o.a. curator van de Theologische school te Apeldoorn. Op 13 Jan. hield de C.P.V.B. afd. Sneek haar maandelijkse ledenvergadering. Op de agenda stond een demonstratie van Maggi-producten. Een flink aantal da mes was aanwezig, toen de presidente de vergadering opende en daarna het woord gaf aan de demonstratrice van de Maggi-fabrieken, die in een vlotte cau serie vertelde over het ontstaan en de fabricage der Maggi-producten. De da mes mochten ook de diverse producten proeven en hun oordeel er over zeggen. Het was al met al een gezellige en zeer geslaagde vergadering. De aanwezige gasten konden als lid worden inge schreven. Het Nationaal comité viering Bevrijdingsdag 5 Mei 1955, onder hoge patro nage van H. M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden, samengesteld uit vertegenwoordigers van alle geledingen en richtingen van het Nederlandse volk, is met het werk naar buiten begonnen, dat er op is gericht door het wek ken, stimuleren en steunen van pogingen en plannen te geraken tot een zo waardige stjjl- en tegelijk vreugdevolle viering van de tiende bevrijdingsdag op 5 Mei a.s. In een radio-rede heeft de voorzitter, de heer M. A. Reinalda, medegedeeld, dat de herdenking onzer militaire en geestelijke bevrijding alleszins mogelijk is gemaakt door de extra vrije dag, die de werkgevers daartoe hebben aangebo den; een aanbod waarvan de waarde op c.a. 30 millioen gulden moet worden ge taxeerd. De regering zal de militaire bevrijding op grootse wijze herdenken te Wagenin- gen, en de Canadese luitenant-generaal Charles Foulkes, aan wie Blaskowitz zich overgaf, zal bij deze herdenking, die o.a. bestaat uit een grote parade van internationale legereenheden aanwezig zijn. Het Nationaal comité zal de viering der geestelijke bevrijding een waarlijk nationaal hoogtepunt doen bereiken door een hoog waardige herdenkingsmanifes- tatie in de Nieuwe Kerk te Amsterdam. Aan alle burgemeesters en aan alle bekende comité’s is een samenvatting toegezonden der richtlenen en suggesties voor de viering van de aanstaande bevrij dingsdag. Het comité schrijft niets voor; laat alle ruimte voor het streek- en plaatseigene; geeft slechts wenken en voorbeelden opdat voor allen, voor de jeugd bovenal, het besef levend wordt en blijft voor de onschatbare waarden der geestelijke en staatkundige vrijheid; opdat bovendien met deze viering wor de gedemonstreerd, dat Nederland feest kan vieren in overeenstemming met het karakter en de waarden van wat ge-1 OUDEGA (W.) Op zijn verzoek is door de Provinciale Kerkvergadering van Noord-Holland met ingang van 15 Januari eervol ontslag verleend aan on ze oud-dorpsgenoot ds J. Loos, predi kant van de Ned. Herv. Gemeente te Hilversum. In Mei 1952 had ds Loos te kennen gegeven, dat hij van plan was om over te gaan tot de Rooms Katholie ke Kerk. Naderhand is hij weer van dat voornemen terug gekomen. Hij is een van de leidende figuren in het z.g. Hil- versums convent en heeft al geruime tijd zijn ambtswerk niet meer waarge nomen. Ds Loos werd op 16 Februari 1908 ge boren, was eerst nadat hij in 1931 door het Provinciaal Kerkbestuur van Noord- Brabant en Limburg was toegelaten tot de Evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk, enige tijd hulpprediker te Ensche dé en deed op 22 Januari 1933 zijn in tree in zijn eerste gemeente Oudega(W.). In 1937 verwisselde ds Loos deze ge meente met die van Arnhem, vanwaar hg op 12 November 1939 naar Workum vertrok. Sinds 12 Mei 1946 stond ds Loos te Hilversum. Geslaagd voor het diploma Nederlandse Handelscorrespondentie (Ned. Associatie voor Practijkexamens) de heer A. Smits te Sneek, opgeleid door de Leidsche Onderwij sinstellingen. en de Haan het rapport de commissie voor het Zwembad, kaanse republiek Costa Rica tot de buurstaten. De commissie van onderzoek van de organisatie van Amerikaanse staten is tot de conclusie gekomen dat de Costaricaanse rebellen die zich tegen president Figueres hebben gekeerd, steun uit Nicaragua en waarschijnlijk ook uit Venezuela ontvangen. Na dit rapport hebben de Ver. Staten vier vlieg tuigen ter beschikking van Figueres ge steld, opdat hij zich beter zal kunnen verdedigen. Washington blijft dus niet afzijdig en neemt het op voor een be wind, dat blijkbaar democratisch is en tegen president Somoza van Nicaragua, die een dictatoriaal bewind voert en de dood aan Figueres heeft gezworen om dat die eens de hand gehad heeft in een samenzwering tegen hem. Voor vele oudere Snekers zal een toneel-1 bij felle winters vroeger zo vele werden start op de vroegere ijsbaan aan de Sta- tje als zie’’ hier afspeelt niet onbekend I gehouden. Jasper Boot en Klaas Akker- tionsstraat. zijn. Een hardrijderij uitsluitend van I man die beide nog in de herinnering van stadgenoten, zoals er in de Friese steden] vele stadgenoten voortleven, aan de. Ook in 1954 werden door de Federatie van Verenigingen voor Veilig Verkeer in Friesland in samenwerking met justi tiële en bestuurlijke autoriteiten de vrij willige verkeerscontróleritten georgani seerd. Afgaande op de resultaten, zoals deze tot uiting komen in de gegeven waarschuwingen en opgemaakte proces senverbaal terzake van verkeersovertre dingen, kan worden gezegd dat de ver keersveiligheid in Friesland in het alge meen vrij goed is. In totaal werden in Friesland 41 verkeerscontróleritten ge reden, waarbij 34 waarschuwingen wer den gegeven en 39 processen verbaal werden opgemaakt. In vergelijking met ’52 betekent dit een aanzienlijke vermin dering daar toen 79 waarschuwingen moesten worden gegeven en 85 proces sen verbaal werden opgemaakt. De meeste overtredingen werden in 1954 gemaakt in de uren kort voor zons opgang en na zonsondergang. Deze over tredingen vielen veelal in de verlich- tingssector. Vooral de verlichting van rijwielen laat nog al eens te wensen over en dit kan, vooral op het platteland, uitermate gevaarlijk zijn. De vereniging „Friesland 1940—1945” zal op 18 April a.s. haar 10-jarig be staan te Leeuwarden vieren met in de ochtend een wijdingssamenkomst in de Harmonie, waarin de gevallen vrienden en medestrijders zullen worden herdacht. De voorzitter, de heer D. S. Algra, zal de herdenkingsrede uitspreken. De mi nister-president Dr W. Drees en Prof. P. S. Gerbrandy zijn uitgenodigd hierbij aanwezig te willen zijn. In de middagbijeenkomst zal het woord worden gevoerd door de Commissaris der Koningin in Friesland Mr H. P. Lint horst Homan en het Friese Eerste Ka merlid de heer H. Algra te Huizum. Me dewerking zal voorts worden verleend door het Frysk Orkest en het gezelschap Tetman de Vries. De heren Kaspersma gaven een toelichting op van G--- waarover druk gesproken werd. De bouw van de zwemhokjes enz. wordt geschat op een bedrag van f 5500.Het ligt in de bedoeling hiervoor in Heeg en om streken met een lijst te lopen. De jaar lijkse exploitatiekosten worden geraamd op f 1825.voor de inkomsten wordt er van uitgegaan dat per gezin een sei zoenkaart moet worden gekocht voor f 5.vermeerderd met f 1.per kind voor de eerste drie kinderen. Ook zullen inkomsten worden geput uit het school zwemmen. De commissie wilde, waar het sterk ijs was, deze week reeds beginnen met het inslaan van de palen, waarvoor zich reeds een aantal vrijwilligers .op gaven. Er werd ook gepleit voor open stelling van het zwembad op Zondag, maar dat is niet mogelijk, o.a. ook in verband met een bepaling in het huur contract van het land. Na de rondvraag, die weinig oplever de, sloot de voorzitter, de heer J. v. d. Veen, deze belangrijke vergadering. niet worden geratificeerd. In zoverre was deze Russische mededeling geen nieuws omdat Dieckmann, de president van de Oost-Duitse Volkskamer, enige dagen te voren reeds dit voorstel had onthuld en er nog eens op had gewezen dat Polen, Tsjecho-Slowakije en Oost- Duitsland nog nauwer, ook militair, zul len gaan samenwerken als W. Duitsland in de W. Europese Unie wordt opgeno men. Deze landen en rood China en Roe menië zullen ook Russische hulp bij het ontwikkelen van atoomenergie voor vreedzaam gebruik ontvangen, meldde Moskou later nog. De Sovjetunie richt dus thans haar diplomatiek offensief vooral op W. Duitsland, als verwacht zij vermoedelijk dat haar resultaten op het gebied der kernsplitsing indruk zullen maken op alle landen van W. Europa en er de nei ging zullen doen toenemen tot overleg met Moskou. Tot dat overleg zijn de re geringen der grote Westelijke landen ook w^l bereid, maar eerst nadat de Westelijke Unie in kannen en kruiken is. Maar de Russen hebben in hun laatste aanbod aan Bonn nog eens gezegd, dat het dan te laat zou zijn. Zijn de accoor den van Parijs eenmaal door alle betrok ken landen geratificeerd, dan is ook het Russische aanbod vervallen. Moskou stelt de West Duitsers dus voor te kie zen tussen de eenheid met West Europa of de hereniging met Oost Duitsland tot een nieuw Duits rijk. Nu kan men twij felen aan de waarachtigheid van het Russische aanbod, en overtuigd zijn dat ook de Russen zich heel wel bevinden bij de deling van Duitsland en dat ze met hun voorstel tot „vrije verkiezingen” slechts uit zijn opnieuw verwarring in de Westelijke gelederen te stichten, maar men moet toch wel eens overwegen welk een indruk het Russische plan in W. Duitsland moet maken. De W. Duitsers weten nu gaandeweg wel dat niemand! in het Westen zich druk maakt over de hereniging van Duitsland dan zij zelf, niemand buiten zij zelf laat een traan om de scheiding. De N. Rotterdamsche Courant heeft dezer dagen in een hoofd artikel, getiteld „Geen vlam bij de lont” er op gewezen dat in een aantal nieuw jaarsboodschappen van West Duitse autoriteiten het vraagstuk der hereni ging zo zeer op de voorgrond was ge schoven dat het bedenkelijk werd en waar men niet vroeg genoeg zijn stem tegen kon verheffen. Er werd nl. een politieke atmosfeer door geschapen, welke niet in het belang geacht kon worden van het Westen. „De bondgeno ten van W. Duitsland mogen niet tole reren dat de lont van deze politieke tijd bom wordt aangestoken”, aldus het blad, dat dus de W. Duitsers tracht duidelijk te maken, dat West Europa niet bereid is zich voor het karretje der Duitse een heid te laten spannen, als men te Bonn een soort bevrijdingsspel wil gaan spelen. Zoals te verwachten was is het artikel in W. Duitsland niet best ont vangen, de Frankfurter Zeitung o.a. bracht een hoofdartikel waarin werd gezegd dat de W. Duitsers zich blijk baar te zeer met de herbewapening en te weinig met de hereniging hadden bezig gehouden; de situatie is ernstig, men kan die niet met de vage hoop te- gemoettreden dat men na de ratificatie der Parijse accoorden wel verder zal zien, aldus geeft dit W. Duitse blad zijn be zorgdheid te kennen over de houding van de a.s. bondgenoten van W. Duitsland ten opzichte van het vraagstuk der her eniging. Een bezorgdheid, welke zich ge leidelijk van een groot deel van de be- volkihg van W. Duitsland heeft meester gemaakt. Dat in een dergelijke atmosfeer het Russische aanbod indruk moet ma ken, spreekt haast van zelf. En daarom mag geconcludeerd worden dat, ook al heeft dr Adenauer dit aanbod afgewe zen en staat hij mèt de regeringen der Advertentieprijs 15 ct. per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. Hebben de aanvankelijke resultaten van de besprekingen in Italië en met dr Adenauer met betrekking tot de wapen pool niet geleid tot een versterking van de positie van de Franse premier en van het lot van de Parijse accoorden in Frankrijk, het gesprek tussen Mendès France en dr Adenauer over het Saar- accoord heeft geen bepaald gunstig re sultaat voor de positie van de Duitse bondskanselier in W. Duitsland opge leverd. Zeker, er zijn enige vorderingen gemaakt, men kwam overeen dat de volksstemming in het Saarland over het concept-accoord onder toezicht van een internationale commissie zal geschieden, en Frankrijk en W. Duitsland zullen zich samen tot de Ver. Staten en Engeland richten met het verzoek het Saar-statuut te garanderen, hetgeen Washington en Londen reeds hebben toegezegd als er een dergelijk gezamenlijk verzoek kwam. Maar er is geen enkel bezwaar van de W. Duitse sociaal-democraten en libera len tegen het ontworpen Saar-accoord weggenomen en zo blijft het lot van de Parijse accoorden in laatste instantie ook in W. Duitsland nog bedreigd. In sterker mate nog omdat de Russische diplomatie intussen niet stil heeft ge zeten. Zij bereidde een laatste poging om de Parijse accoorden te torpederen zorg vuldig voor. Eerst liet de Sovjetregering de landen der W. Europese Unie weten dat naar Russisch inzicht deze accoor den In strijd waren met de Geneefse con ventie die het gebruik van gifgas en bacteriologische wapenen verbiedt. Dit argument raakt kant noch wal, maar kan toch Franse en W. Duitse tegenstan ders van de accoorden aanmoedigen. Daarna kwam een vriendelijker gebaar der Russen, zij verklaarden zich bereid deel te nemen aan de internationale we tenschappelijke V. N. conferentie over het vreedzaam gebruik van atoom energie, welke te Genève zal worden ge houden. Zij zijn bereid daar mededelin gen te doen over de eerste electrische centrale door atoomkracht die sinds 1 Juli 1954 in Rusland werkt. Kennelijk is de Sovjetunie op dit gebied het Wes ten dus iets voor, want in Engeland en de Ver. Staten zijn dergelijke centrales nog pas in aanbouw. Het is, tussen haakjes, begrijpelijk dat de Amerikanen direct na deze Russische mededeling, het bericht loslieten dat hun door atoomkracht ge dreven duikboot, de Nautilus, op zijn eerste proeftocht was en dat er een tweede in aanbouw is. Maar het Rus sische bericht was een goede propagan da voor Moskou, men tracht het ver trouwen van het Westen in het leider schap der Ver. Staten wat te schokken. Vlot daarop kwam daarna een mede deling van het Russische ministerie van buitenlandse zaken, bestemd voor Bonn, dat Moskou bereid was normale betrek kingen met de W. Duitse Bondsrepubliek aan te gaan en vrije en gecontroleerde verkiezingen voor geheel Duitsland te aanvaarden als de accoorden van Parijs Het lot der Parijse accoorden, mis schien mogen we ook zeggen van de West Europese eenheid, hoe schraal dit ideaal ook in deze accoorden verwezen lijkt is, wordt thans weer van twee zijden bedreigd. In de eerste plaats van binnen uit. Dat hebben de besprekingen welke Mendès France in Italië en met dr Adenauer heeft gevoerd, wel bewezen. In Italië heeft de Franse premier wei nig steun voor zijn plan van de wapen- pool gevonden, men is daar ook al huive rig voor een FransDuitse overheersing op industrieel gebied. Maar dr Adenauer en zijn Duitsers liepen toch ook niet weg met de wapenpool, waarin zij al te zeer een extra contróle-maatregel op de Duitse wapenindustrie vermoedden. Mis schien zit er ook nog iets anders achter die Duitse lauwheid. Er is namelijk eni ge aanleiding te vermoeden dat het Amerikaans kapitaal neiging toont zich te interesseren bij de Duitse wapen industrie, die vanouds over zoveel erva ring beschikt en zo rijke dividenden af wierp. En evenveel reden als de Fransen hebben om deze Duits—Amerikaanse sa menwerking te vrezen hebben de Duit sers reden om deze te wensen. Zodat waar Engeland en Nederland ver klaarde tegenstanders van de wapen pool zijn er alle aanleiding is om het eens te zijn met die commentatoren die voorspellen dat de onderhandelingen van de landen der W. Europese Unie over de wapenpool, welke thans te Parijs aange vangen zijn, lang en moeilijk zullen zijn. Mendès France kan misschien zijn plan wgzigen om het aannemelijker te ma ken voor de bondgenoten, maar hij moet toch een of andér resultaat behalen, om dat de wapenpool en de daaruit voort vloeiende extra contróle op de Duitse wapenproductie een belangrijke rol zal spelen bij de behandeling der Parijse ac coorden in de Franse senaat, waar de tegenstanders van Mendès France zich al duchtig roeren, omdat zij hopen de premier met de verwerping van deze ac coorden ook zelf van de baan te kegelen. De positie van Mendès France brokkelt af. Tot voorzitter van de nationale ver gadering werd nog pas een van zijn tegenstanders, Schneiter gekozen, een lid van de M.R.P., de politieke partij welke hem graag ziet verdwijnen. En in de socialistische partij, welke Mendès France steunt, dreigen moeilijkheden over de kwestie van de royering van die leden der nationale vergadering, tegen de Parijse accoorden stemden. Als er een splitsing in die partij komt, ziet het er helemaal slecht uit voor het huidige Franse kabinet. andere Westelijke landen, op het stand punt dat eerst na de algemene ratifica tie der Parijse accoorden een conferen tie met de Russen over het Duitse vraagstuk kan plaats vinden, het lot der Parijse accoorden in de W. Duitse volks vertegenwoordiging nog niet verzekerd is. Er zal daar stellig een zware druk op de regering worden uitgeoefend om met de Russen te praten vóór over die accoorden beslist wordt. Hoewel het dus thans nog altijd on zeker is of W. Duitsland reeds spoedig in de West Europese Unie zal worden opgenomen, is in de Amerikaanse be groting voor het jaar 1955-’56 welke president Eisenhower thans bjj het Con gres heeft ingediend rekening gehouden met de verstrekking van hulp aan dat land voor de aanschaffing van materieel voor zijn strijdkrachten. Wat deze Ame rikaanse begroting betreft, ze bevat weer fabelachtige cijfers; bij totale uit gaven van 62.4 milliard dollar wordt voor de nationale beveiliging 40.5 mil liard dollar geraamd, dat is 65 van het totaal bedrag der uitgaven. Van deze 40 milliard zijn niet minder dar 22 milliard bestemd voor de ontwikke ling van de luchtmacht. Amerika gaat zich dus wel in sterke mate vastleggen op het luchtwapen, d.w.z. de atoombom en de totale oorlog. Er zijn daarom nog al wat commentatoren die met bezorgd heid naar de ontwikkeling in Azië zien en de verhouding tussen rood China en de Ver. Staten. In het Congres zijn nog altijd invloedrijke lieden bezig een harde politiek jegens rood China te verdedi gen; ook admiraal Radford, voorzitter van het Amerikaanse comité van staf chefs bepleitte pas een blokkade van China om de elf Amerikaanse vliegers los te krijgen en de luchtaanvallen der rode Chinezen en die van Tsjang Kai Sjek op eikaars gebied verhogen de spanning. Overigens zijn het niet alleen de Amerikanen die wantrouwig naar rood China zien, in hun gezelschap ver keren nu ook, hoe vreemd het ook moge lijken de Russen; Chroesjtsjew, de grote man nu in het Kremlin, heeft dezer da gen gepleit voor de vestiging, van vooral grote gezinnen in Siberië, waar plaats zou zijn voor 400 milloen mensen. Blijk baar vreest Rusland de Chinese expan sie in deze richting. Maar dat is een kwestie op de lange duur. Een zorg van het ogenblik voor de Amerikanen is de verhouding van de midden Ameri- vierd wordt. Het comité beveelt elkeen aan, te be denken, dat de herdenking mede vorm geeft aan de dankbaarheid. Welnu zo meent het laat alleen deze daadwer kelijk tonen door alle baten van alle her denkingsfestiviteiten ten goede te doen komen aan de Stichting 19401945. Deze stichting vertrouwt in de komende maanden de laatste bijna vijf milloen te zullen ontvangen, die haar in staat zullen stellen zich uit alle collecte- acties terug te trekken. Uiteraard ónmogelijk is het alle ideeën en plannen te vermelden, alleen: ca. 16.000 bakkers zullen, gedachtig de aan de bevrijding voorafgaande droppings gedurende twee dagen Zweeds witte brood (met een toeslag voor de Stich ting ’40’45) verkopen. De werkgeversorganisaties hebben be sloten op 5 Mei 1955 hun werknemers een extra dag vacantie te geven om de bevrijding te vieren. Die extra dag va cantie komt het Nederlandse bedrijfs leven op dertig millioen gulden te staan. Het spreekt vanzelf, dat dit offer zijn rechtvaardiging moet vinden in een grandioze viering van de bevrijdingsdag, maar dan een viering op hoog peil. O1 het Nederlandse volk dit offer waard is, zal op 5 Mei moeten blijken. En van 5 Mei 1955 zal voor een belangrijk dee! ook afhangen of zo’n offer in de toe komst jaarlijks, vijfjaarlijks of tien jaarlijks opnieuw kan worden ge bracht. HEEG. Voor de algemene ledenver gadering van „Plaatselijk Belang”, die verleden week in het Gebouw van de Ned. Herv. Kerk werd gehouden, be stond grote belangstelling. Er stond nl. een belangrijk punt op de agenda: „be spreking Zwembad”. Bij de ingekomen stukken was een verzoek z.m. te be werkstelligen, dat de bocht bij „de Zijl” bij het water iets omhoog gehaald wordt, Zulks in verband met het slipgevaar voor auto’s. Volgens de heer J. Schen- genga is dit echter al in het collége van B. en W. besproken. Verder werd ge vraagd om een verkeersspiegel in de bocht en meer lichtpunten in Heeg. Maar volgens de voorzitter kan het laatste niet. Wel bestaat de mogelijk heid enkele lichtpunten te verplaatsen, waarnaar zal worden geïnformeerd. De secretaris, de heer J. v. d. Heide, bracht zijn jaarverslag uit, waaruit o.a. bleek dat tot leider van de Blokhuizen benoemd is de heer Boonstra. De pen ningmeester, de heer B. K. Post, had een voordelig saldo van f 654.Op voorstel van de kascommissie, bestaan de uit de heren D. Ferwerda en J. Schengenga, werd hem decharge ver leend. De bestuursverkiezing had tot re sultaat, dat na stemmingen gekozen werden in de plaatsen van de heren J. v. d. Veen en J. Adema, die zich niet herkiesbaar stelden, de heren B. K. de Jong en B. Hijlkema. I R

Sneeker Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1