Dulles tegen ontruiming van eilanden bij Chinese kust I f Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERAOEEL en IJLST Voetbal in Sneek O I gij ïl 1 iiSli I Vrijdag 18 Februari 1955 110e Jaargang No. 14 Redacteur: L. KIEZEBRINK H-bom besmette 18000 km2 Griep-epidemie in Beieren Raad weer Bioscoopnieuws Actie Comité Sneker Winkeliers Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en ORIJFHOUTS NIEUWSBLAD i Uitslag Prijsvraag actie comité v. Sint Nicolaas lied Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 „L.S.C. Ingezonden HET CARILLON. Koffie 10 tot 20 cent goedkoper Het Frysk Orkest naar Nijland voltallig door beëdiging twee nieuwe leden - De heer M. A. Boonstra tot wethouder gekozen - Alle voorstellen van B. en W. aangenomen. Fusie tussen „Sneek”, „Black Boys” p<S H i SNEEKER NIEUWSBLAD Feta M. Meijboom. Uit onze raadzaal voor Beëdiging nieuwe raadsleden. (Zie vervolg pagina 2)« H. K. H. PRINSES MARIJKE, die morgen, Vrijdag, acht jaar wordt. F - i De onderwereld van Montmartre. z.h.s. aangenomen. Verbodsbepalingen enz. inzake afsteken vuurwerk. I De positie van „Sneek”, „L.S.C.” en „Black Boys”. Naar wij vernemen, zal de gemeente Wymbritseradeel op 10 Maart 1955 weer door het Frysk Orkest worden bezochï' voor het geven van een concert. Werd het vorig jaar een zeer geslaagde uit voering gegeven in de Gereformeerde Kerk te Heeg, ditmaal zal het orkest zich laten horen in het nieuwe en ruime Ver enigingslokaal te Nijland. Ongetwijfeld zullen vele muziekmin- nende ingezetenen van Wymbritseradeel zich deze gelegenheid em het Frysk Or kest weer eens in eigen omgeving te ho ren tegen gereduceerde prijs, niet laten ontgaan. Deze uitvoering is één uit de reeks van de ruim 60 concerten, welke door dit orkest, dat thans geheel Uit vak- musici bestaat en zich reeds een uitste kende naam heeft verworven, in de loop van het winterseizoen in de provincie worden gegeven. Een opwekking om dit concert te bezoeken mag wel haast over bodig heten. Zie overigens de verdere aankondigingen in de bladen. De heer M. .A. Boonstra tot wethouder benoemd. Wat het niet betaalde voetbal aangaat dient men duidelijk voor ogen te houden, dat dit zijn plaats vindt onder en niet naast het semi-beroepsvoetbal. Wanneer men ziet dat de tegenwoordige eerste klasse, de kampioenen van de tweede klasse en in ieder geval een gedeelte van de resterende 2e klas verenigingen naar Ontheffing van enige verboden inzake de winkelsluiting tijdens de Mayfair. Eindelijk kunnen wij de uitslag bekend maken. Na schifting en schifting van het groot aantal inzendingen is besloten de prijzen toe te kennen aan: le prijs Mevr. G. Spoelstrade Groot, Lohmanstr. 10, Sneek, 2e Maaike Hoekstra, Woudsend 354, 3e Jan Walstra, Uitwellingerga. Prij zen kunnen worden afgehaald bij Boekh. Wielenga, Grootzand 41, Sneek. WEST-ERIESE FLORA TE BOVENKARSPEL. West-Friese schonen nemen een kijkje op deze lentebode-tentoonstelling. in die In Beieren heerst sinds enkele weken een griep-epidemie die ernstige vormen aanneemt. Vele duizenden mensen zijn ziek en van hen heeft een groot aantal echte griep, zogenaamde virusgriep, die levensgevaarlijk is. Tot* dusverre zijn 26 mensen aan deze griep gestorven. In de afgelopen week zijn ongeveer 10.000 nieuwe ziektegevallen gemeld. De meeste scholen zijn gesloten en vele bedrijven ondervinden moeilijkheden doordat een groot aantal arbeiders ziek is. (Vrije Volk). Geachte Redactie Als ik zo Dinsdagsmiddags het mooie carillon in de toren hoor bespelen, komt bij mij wel eens een jeugdherinnering terug; en wel toen ik als jongen met mijn vader naar de stad mocht en toen dit spel zo mooi vond. Nu vind ik het jam mer dat het spelen pas begint als de marktbezoekers, en de inwoners uit de buitenwijken, haast allemaal al vertrok» ken zijn. Zou het ook mogelijk zijn dat het b.v. om halfelf begon. Dit zou mijns inziens, dan meer tot zijn recht komen. Een Sneker abonné. Een gebied van ongeveer achttien dui zend vierkante kilometer is besmet ge weest met dodelijke radio-activiteit tij dens de ontploffingen van verleden jaar van een Amerikaanse H- of waterstof bom én de Stille Oceaan. Het gebied was zo besmet, dat „zeer veel slachtof fers” zouden zijn gevallen in een dicht bevolkt gebied, vooral wanneer tevoren genomen beschermende maatregelen on toereikend waren. Aldus heeft Lewis Strauss, de voorzitter van de Amerikaan se commissie voor de atoomenergie, me degedeeld. het betaald voetbal overgaan, is het zon der meer duidelijk dat de te vormen amateur-le klasse wat spelpeil betreft, zeker niet hoger zal staan dan het ge middelde spelpeil van de tegenwoordige tweede klasse. Daaronder zullen dan nog een tweede-, derde- en vierde amateur- klasse worden gevormd. Met deze wetenschap gewapend, heeft de commissie zich afgevraagd, wat er van de drie neutrale Sneker voetbal verenigingen „Sneek”, „L.S.C.” en „Black Boys” onder de nieuwe situatie zal te rechtkomen, wanneer niet speciale maat regelen worden genomen. De commissie meent te mogen aanne men dat de financiële positie van ieder der drie genoemde verenigingen niet rooskleurig genoemd mag worden. Wat de voetbalvereniging „Sneek” betreft zal deze positie nog verslechteren, ook wan neer het eerste elftal van deze vereniging kampioen zou worden, en men zou be sluiten deel te nemen aan de le klasse van het betaald voetbal van de K.N.V.B. Immers behalve dat dit hogere reis- en verblijfkosten zou betekenen, brengt het tevens mee dat tot betaling van spelers zou moeten worden overgegaan en bo vendien voor een garantie-kapitaal zou moeten worden gezorgd. Het komt de commissie voor dat de voetbalvereniging „Sneek” niet in staat zal zijn aan al deze financiële verplichtingen te voldoen. Wat de andere twee verenigingen betreft, zal de publieke belangstelling nog geringer worden dan ze nu reeds is. Wat dit in financieel opzicht zal betekenen, laat zich gemakkelijk raden. Verder behoeft het geen betoog dat het naast elkaar bestaan van drie neu trale voetbalverenigingen het voetbal- peil in Sneek niet ten goede komt. Een gevolg hiervan zal zijn dat de belang stelling van het publiek voor de wed strijden in onze stad gaat verflauwen en zich gaat richten op de wedstrijden van semi-beroepselftallen in andere plaatsen in deze provincie. De hiervoor vermelde in de lijn der verwachtingen liggende omstandigheden, zullen uiteindelijk tevens medebrengen dat de intensiteit van de spelbeoefening door de jeugd zal afnemen, mede tenge volge van de onmogelijkheid om in een goede leiding hiervan te voorzien. grisbi”, op door Jean Met ingang van Dinsdag zijn de prijzen van de gebrande koffie met tien tot twintig cent per pakje van 250 gram ver laagd. Een pakje van 2,08 wordt bij voorbeeld 1,98, een pakje van 2,48 wordt ƒ2,32, een pakje van ƒ2,75 wordt 2,55. De verlaging is het gevolg van de daling van de koffieprijs op de wereld markt Naar mate meer gegevens omtrent de toekomstige voetbal-constellatie bekend werden, nam deze aandrang in. kracht toe, hetgeen de burgemeester heeft doen besluiten de taak ter hand te nemen, welke men hem heeft toegedacht. Dit heeft geleid tot de vorming van een com missie, welke bestaat uit de heren L. Ras- terhoff, voorzitter, J. Miedema, direc teur van het „Amicitia-theater” en J. Nauta, directeur van de Nederlandse Maatschappij van Kaas- en Roomboter fabrieken, alhier. Van deze personen is bekend dat hun interesse niet bij voor keur uitgaat naar welke Sneker voetbal vereniging dan ook. Met de invoering van het betaald voetbal heeft de voetbalsport in Neder land een richting ingeslagen, waarvan de gevolgen zich beginnen af te teke nen. Deze gevolgen openbaren zich speciaal hierin, dat het betere voetbal voor de kleinere centra verloren schijnt te gaan, tenzij speciale maatregelen worden getroffen. De vrees dat dit verschijnsel zich ook in Sneek zal voordoen, leeft bij vele sportliefhebbers. Aanvankelijk hebben Ingezonden stukken in de plaat selijke bladen daarop de aandacht gevestigd. Naar aanleiding hiervan werd er over gesproken en is het er uiteindelijk van gekomen dat van verschillende kanten aandrang op de burgemeester is uitgeoefend om pogingen aan te wen den in die zin, dat getracht wordt te bereiken dat het voor de kijkers attrac tieve voetbal voor Sneek niet verloren gaat. NEW YORK, 16 Febr. De Amerikaan se minister van Buitenlandse Zaken Dulles heeft zich uitgesproken tegen verdere ontruiming van posities aan de kust door de Chinese nationalisten. Vrijdag 25 Febr. a.s. houdt bovenge noemd Comité zijn vergadering in Res taurant Piso. Hier zullen mededelingen worden gedaan over de plannen voor het komende jaar en zal de heer G. Dan» kelman van Philips Nederland N.V. een causerie houden over het nut en de resul taten van een moderne en aantrekkelijke verlichting in winkelstraten, toegelicht met de projectie in kleuren van in ver schillende Nederlandse steden toegepaste feestverlichting. Winkeliers houdt deze avond vrij en zie de nadere aankondi ging in dit blad. Advertentieprijs 15 ct. per nun. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. Bij de stemming verkrijgt de heer Boonstra 15 stemmen, de heer Fijlstra 2. De heer Boonstra is dus tot wethou der gekozen. De Voorzitter wenst de heer Boonstra geluk met het ver trouwen dat de raad in hem stelt en geeft uiting aan de hoop dat de benoem- Aan de orde is de beëdiging van de nieuw benoemde raadsleden mevr. K. Sipkensv. d. Hoek (vac. win. wethou der P. v. d. Veen) en de heer S. Havin- ga (vac. wegens bedanken van de heer F. Groene veld). Nadat de nieuwbenoemden in handen van de Voorzitter, de vereiste eden hebben afgelegd, wenst deze hen geluk, daarbij de hoop uitsprekend dat zij zich hier spoedig thuis zullen gevoelen en van de plaats, welke zij nu gaan in nemen, het hunne zullen doen om de be langen dezer gemeente te behartigen. In het bijzonder heet spr. mevr. Sipkens welkom, die hier immers het vrouwelijk element komt versterken. Nadat de nieuwbenoemden hun zetels hebben ingenomen is aan de orde de wethoudersbenoeming in de vacature ontstaan door het overlijden van de heer P. v. d. Veen. niet-communistische landen eenzijdig concessies aan de communisten blijven doen”, aldus Dulles. De nationalistisch-Chinese minister van Buitenlandse Zaken, George Jeh, heeft inmiddels te Manilla verklaard, dat de nationalisten Quemoy en Matsoe zullen verdedigen, ongeacht de houding van de V.S. Bij dit voorstel van B. en W., reeds opgenomen in ons vorig nr., zegt de heer F ij 1 s t r a dat zijn fractie de tentoon- stellingsplannen, vrucht van particulier initiatief, toejuicht. Natuurlijk zal ook de overheid haar medewerking moeten verlenen en spr. ziet daarbij dit voorstel als een noodzakelijk kwaad, immers als ook de winkels langer open blijven, zal het personeel ook langer moeten wer ken. Spr. acht echter de tentoonstelling zo belangrijk, dat men dit voor lief zal moeten nemen, doch hoopt dat de zaken lieden deze kwestie zo sportief mogelijk zullen oplossen en het personeel zo wei nig mogelijk zullen laten overwerken. De heer de Vries vindt het jammer dat de bepalingen van art. 11, nu daar van voor de tentoonstelling moet ge bruik gemaakt, zich ook moeten uit strekken tot de winkels. Doch waar deze tentoonstelling zo belangrijk voor Sneek is, zullen we over dit bezwaar moeten heenstappen, maar spr. hoopt dat de winkeliers zo weinig mogelijk gebruik van de ontheffing zullen maken. De Voorzitter zegt dat het voor de winkeliers geen plicht is de winkels langer open te houden, de ontheffing wordt verleend omdat de tentoonstelling gedurende de avonduren geopend kan blijven, en dit kan enkel als ook de win kels daartoe de gelegenheid krijgen, maar deze behoeven niet open te blijven. Hier ligt een taak voor werkgevers en organisaties om tot een regeling te komen. Z.h.s. wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie: Comb, Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor. GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Vergadering van de raad der ge meente Sneek op Wo.ensdag 16 Februari 1955, ’s avonds 7.15 uur. Voorzitter: burgemeester L. Rasterhof f secre taris: de heer K. Koster. Aanwezig bij de aanvang 15 leden. Er zijn 2 vaca tures. Ten einde zich te oriënteren omtrent de voetbal-situatie in het algemeen, heeft de commissie zich doen voorlich ten door een wel bij uitstek deskun dig persoon, te weten de secretaris penningmeester van de K.N.V.B., de heer L. Brunt te ’s-Gravenhage. Aan de hand van deze voorlichting is het thans mogelijk zich een duidelijk beeld te vormen van de wijze waarop het voetbal naar de mening van het hoofdbestuur van de K.N.V.B. opge bouwd dient te worden en in welke geest dan ook voorstellen aan de bonds vergadering zullen worden gedaan. Wat de indeling betreft zal een strenge scheiding worden gemaakt tussen be taald- en niet betaald voetbal, hetgeen niet inhoudt dat beide soorten van voet bal binnen het raam van dezelfde ver eniging uitgesloten zou zijn. Het hoofdbestuur van de K.N.V.B. stelt zich voor, voor het 1 etaald voetbal drie klassen in het leven te roepen, n.l. een hoofdklasse, een eerste klasse en daaron der nog een tweede klasse. De hcofdklasse zal worden gevormd door de negen hoogst geplaatste elftallen van de vier afdelingen der huidige eerste klasse. Dit levert 36 verenigingen op, waaruit twee hoofdklasse-afdelingen zul len worden gevormd van elk 18 elftallen. Voor de eerste klasse van het betaald voetbal komen vervolgens in de eerste plaats in aanmerking de vijf laagst ge plaatsten van de vier afdelingen der te genwoordige eerste klasse. Daaraan wil men toevoegen uitsluitend de kampioe nen van de twaalf tweede-klasse afdelin gen, welke thans in het K.N.V.B.-verband zijn opgenomen. Aldus komt men voor het le klasse betaald voetbal op een totaal van 32 elftallen, waaruit twee afdelingen van elk 16 elftallen gevormd zullen wor den. Ten slotte bestaat dan nog het voor nemen onder deze le klasse een tweede klasse van het betaald voetbal te for meren. Verder is het hoofdbestuur van de K.N.V.B. van oordeel dat, nu het be taald voetbal een feit is geworden, voor de belangen der daaraan deel nemende spelers, ook in financieel op zicht, dient te worden gewaakt. Deze belangen zullen o.m. worden gewaar borgd door van de deelnemende ver enigingen een realiseerbaar garantie- kapitaal te verlangen van f 50.000. terwijl aan de desbetreffende spelers in ieder geval ten minste f 50.per maand zal moeten worden uitbetaald. Tot zover wat het betaald voetbal be treft. Ook meent de commissie, dat de be langen van de plaats Sneek als cen trum van sport Voor een uitgebreide omgeving en de hiermede verband houdende zakelijke belangen van de ingezetenen onzer gemeente, niet over het hoofd mogen worden gezien, oolc niet door hen, die aan de plaatseliike voetbalverenigingen leiding moeten geven. de nu hg in het college van B. en W. zal treden daar in samenwerking met de andere leden van dat college zich in nog sterker mate dan tot nu toe aan de behartiging der belangen der gemeente zal willen wijden. Spr. vraagt of de heer Boonstra zijn benoeming aanneemt. De heer Boonstra dankt voor het vertrouwen door de raad in hem gesteld en voor de woorden van de Voorzitter. Tot zijn spijt moet spr. echter deze be noeming in beraad houden, het rijks- ambtenarenreglement verbiedt nl. een benoeming als deze zonder vergunning te aanvaarden. Spr. zal deze ten spoe digste aanvragen en twijfelt er niet aan of ze zal worden verleend, in welk ge val hij gaarne de benoeming zal aan nemen, daarbij er op hopend dat hij steeds op het vertrouwen en de mede werking van de raad zal mogen blijven rekenen. Na goedkeuring van de notulen van de vergadering van 28 Januari 1955 zijn aan de orde de De Voorzitter wgst er op dat de raad met dit voorstel (opgenomen in ons vorig nr.) wel la minute bediend wordt. De heer Terpstra erkent dit en is verheugd dat de politie thans de middelen worden geboden om tegen ex cessen op te treden, en spr. hoopt dat zij dat ook zal doen, niet alleen in het belang van omstanders maar ook het belang van de plegers zelf, tegen zich zelf beschermd moeten wor den. De Voorzitter zegt dat dit voorstel ook nog mazen heeft; het be vredigt nog niet geheel. Ook andere Friese gemeenten zitten met deze kwes tie en er is een commissie bezig met de studie hoe een zo volmaakt mogelijke regeling er moet uitzien, die nl. moet worden getroffen binnen het raam van de geldende wettelijke bepalingen. B. en W. hebben echter het resultaat van deze studie niet willen afwachten; komt er echter een beter artikel uit voort, dan zullen B. en W. dat in een nieuw voor stel belichamen. Nu kan alvast het voorgestelde artikel dienst doen. Z.h.s. wordt het voorstel aangenomen; Beckers werk draagt immer het ken merk van een haarscherpe en gevoelige milieutekening. Het maakt, om slechts een enkele van zijn fims te noemen, zgn „Antoine et Antoinette” waarin hij de sfeer van een jong arbeidersgezin trof, tot een. onvergefelijke. Ook zijn nieuw ste film „Touchez pas au grisbi” munt weer uit door die scherpe observatie van het milieu. Hier is dat milieu „le mi lieu” de onderwereld. „Touchez pas au grisbi” is een gangsterdrama. Middel punt van de geschiedenis is een goud schat ter waarde van 50 millioen francs, welke geroofd wérd op het vliegveld Orly. Max „de leugenaar” en zgn goede vriend Riton hebben de „grisbi”, de poet in veiligheid gebracht en zitten zo ge zegd op fluweel, daar de politie geen en kel spoor bezit. Naast het brillante van Beckers ta lent mag zeker Jean Gabin niet onver meld blijven. Hij maakt een voortreffe lijke creatie van Max, een glansrol on vergefelijk Is die in een „Le jour se léve” en een „La minute de vérité”. Om hem heen groeperen zich o.a. René Dary (als Riton), Jeanne Moreau (als Josy), Dora Doll (als Lola, Max’ maitresse) en Paul Frankeur (als de dikke burgerlijk aan doende nachtclubeigenaar, die voor geen enkele misdaad terugdeinst). De knappe suggestieve muziek van Jean Wiener vervult een belangrijke dienende func tie. Het obsederende „Le mondharmonica gespeeld Wetzler, evenaart op het ogenblik in Parijs het succes van een Harry Lime theme en een High Noon. „Touchez pas au grisbi” is de verfilming van een ro man van de befaamde misdaadschrijver Albert Simenon, die zelf de dialogen, dikwijls in dievenjargon, schreef. Zonder de eilanden Quemoy en Mat soe met name te noemen, zei de minis ter: „Er is geopperd dat nationalistisch China de kustposities, die de commu nisten nodig hebben om hun aangekon- digde aanval op Formosa te doen, die nen op te geven. Het is twijfelachtig of dit dienstig zou zijn voor de zaak van de vrede of voor de zaak van de vrij heid. De communisten hebben al aange- kondigd dat zij van plan zijn Formosa met geweld te veroveren. Als de natio nalisten dit nu gemakkelijker maken, zullen de communisten dan minder daar toe geneigd zijn? Ik betwijfel het”. „Wij hopen oprecht”, aldus minister Dulles, „dat de communisten de uitnodi ging van de Veiligheidsraad tot bespre king van een staking van het vuren alsnog zullen aannemen”. De verant woordelijkheid van de Veiligheidsraad in deze was door het besluit van de communisten evenwel niet geëindigd. „Men moet niet denken dat de vrede en veiligheid zullen worden gediend als de De heer Z e i 1 s t r a kan zich wel ver enigen met het voorstel inzake de ver koop van het H.B.S.-gebouw en ook met de storting van f 62000.in het stad huisfonds, maar voor hij zijn stem geeft aan het plan f50.000.te bestemmen voor stichting van een badhuis, zou hij gaarne een uitgewerkt plan zien; zowel wat de stichtingskosten betreft als het ïantal douches dat er komt, wat de ge bruiker per bad zal moeten betalen en of de exploitatie zo kan worden opgezet dat de zaak zich zelf kan bedruipen. Het is spr. nl. gebleken dat een derge lijke inrichting te Leeuwarden, waar van toch zeer veel gebruik gemaakt wordt, de laatste drie jaar tekorten had van resp. f 15.911, f 10.725 en f 10.755. Spr. Igkt de plaats, waar het badhuis komt, nl. in de gebouwen van de gas fabriek, ook niet geschikt voor een druk bezoek, die is te afgelegen. Spr. is wel voor de stichting van een badhuis, maar kan de zaak nu niet overzien, hei voorstel had vergezeld dienen te gaan van een uitgewerkt plan. De Voorzitter is verheugd over de door mevrouw Kuipers aan het voor stel toegezegde steun. De heer Zeilstra heeft dit voorstel echter niet begrepen. De stichting van een badhuis is hier nl. nu niet aan de orde, en daarover wordt ook niet beslist door het reserveren van deze f 50.000. Daarom zal spr. nu ook niet antwoorden op de vragen van de heer Zeilstra betreffende de eventuele exploitatie van een badhuis, dat doet nu niet ter zake. Het spreekt vanzelf dat de raad over een badhuis niet zal be slissen voor hij zich een oordeel kan vor men door de aanbieding van een vol ledig plan, doch die kwestie is geheel onafhankelijk van de beslissing over dit bedrag. Het staat van te voren vast dat de exploitatie van een badhuis een ver lies zal opleveren, een sluitende exploi tatie is niet mogelijk, dat staat als een paal boven water. En om daarom te voorkomen dat zo’n badrftiis een blok aan het been zou worden, en de gemeen tebegroting telken jare onredelijk zou belasten menen B. en W. dat een ge deelte van de opbrengst van het H.B.S.- gebouw gereserveerd kan worden voor dit doel, zodat de investering voor het badhuis straks beperkt kan worden, op dat de druk op de begroting door de jaarlijkse rente en afschrijving niet te zwaar zal worden. Er wordt dus hier geen beslissing over de stichting van een badhuis genomen, alleen wordt de mo gelijkheid geboden deze beslissing in de toekomst wat gemakkelijker te maken. Het voorstel van B. en W. wordt als- nu ingekomen stukken. Tot deze stukken behoort een schrij ven van Ged. Staten, houdende verzoek het oordeel van de raad te vernemen in zake een eventuele verhoging van de jaarwedden der wethouders. B. en W. stellen voor Ged. St. te berichten, dat de geldende regeling betreffende de jaarwedden der wethouders, voorzover deze gemeente aangaat, nog als bevredi gend kan worden beschouwd. Z.h.s. aldus besloten. Enige ingekomen verslagen worden voor kennisgeving aangenomen. Hamerstukken. Zonder discussie of hoofdelijke stem ming worden aangenomen de voorstellen van B. en W. tot wijziging van de be groting van baten en lasten enz. van het woningbedrijf boekjaar 1952/1953; tot voorlopige vaststelling van de reke ning van het woningbedrijf over het boekjaar 6 Nov. 1952 tot en met 5 Nov. 1953; tot wijziging van de gemeentebe groting voor 1953; tot wijziging van de gemeentebegroting 1954; tot toekenning van premiën te verlenen op grond van de premieregeling woningverbetering en -splitsing 1953; tot onbewoonbaarver- klaring van een vijftal woningen; tot aankoop van het perceel 2e Steenklip- straat 18 in verband met de sanering van de Steenklipstraten, en tot regeling van de verplichte vacantiesluitihg voor groentewinkels in 1955. Verkoop van het voormalig H.B.S.-gebouw aan de Wester- singel aan P.T.T. Bg dit voorstel van B. en W., reeds op genomen in ons vorig nummer, verklaart Mevr. Kuiper sA r e m a namens haar fractie dat deze volledig instemt met het voorstel, ook met de plannen inzake de opbrengst van deze verkoop. Door daarvan f50.000 te bestemmen voor stichting van een badhuis zal hopelijk een langs gekoesterde wens In vervul ling kunnen gaan en men mag ook zeker niet de gelegenheid voorbij laten gaan het stadhuisfonds met f62000.te ver sterken, zo’n bedrag helpt nog eens t i

Sneeker Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1