De tweede overval op het Politiebureau TENTOONSTELLING „MAYFAIR wordt nog groter dan de T Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST "8* Srreeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT an DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Feestavond „De Lichtboei Friesche Jeugd verreed Meisjes kampioenschap Friesland 7 de en „Martinishow ’t Zit in de lucht „Windvaan” Vrijdag 4 Maart 1955 110e Jaargang No. 18 RedacteurL. KIEZEBRINK Paus Pius XII 79 jaar Rectificatie raads- Vrije Jeugdbeweging auto-ongeluk overleden Bico Show De vogels in nood dankgebed gesloten. Drie Ijlster Jeugdver, hielden jaarfeest Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 verslag Wymbritseradeel Begrafenis C. H. Versteegden Benoemd Bioscoopn ieu ws Slachtoffer van Maar moest de wedstrijd staken Modeshow Nieuwe dirigent voor „E.M.M.” *1 O?*'*’ f er moesten het hoofdbestuurslid 99 t^erd opgevoerd De Prins, van de reis teruggekeerd, vertelt Wedstryd Vrijdag vervolgd tn Grouw. Geen plaats onbezet. Het aantal aanvragen om expositie ruimte in het 77 m. lange en 30 m. brede tentoonstellingsgebouw dat regelmatig binnenkomt, wettigt de verwachting, van een een denking waarin vele herinneringen weer bij ons boven komen. In de eerste plaats herinneringen aan die mannen die naam loos, maar onzegbaar moedig, hun leven instelden voor landgenoten die gevaar liepen. Naar wij vernemen is er besloten dat de twintig meisjes morgen, Vrijdag, te Grouw de wedstrijd zullen vervolgen. De bond heeft „de Friesche Jeugd” toegezegd dat de meisjeskampioenschap pen volgend jaar weer door haar mogen worden georganiseerd. D. 3. Muurling, Voorzitter Voliêre- vereniging. Dr J. P. Otto, Voorzitter Diere bescherming en Vogelwacht. Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink C& Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) SNEEKER NIEUWSBLA I Paus Pius XII, wiens gezondheid aan merkelijk verbeterd is, is Woensdag 79 jaar geworden. Hij herdacht tevens het feit dat hij op 2 Maart 1939 als Paus werd gekozen. Om half één Woensdagmiddag juichten duizenden op het plein vóór de St. Pieter hem toe toen hij voor het raam van zijn studeervertrek verscheen. Men maakt ons opmerkzaam op een misverstand, dat zou kunnen ontstaan doordat wij in het bovengenoemd raads- verslag opgenomen in ons nr van 22 Februari meedeelden dat B en W voor stelden de voorschotten op de exploitatie vergoeding bijz. lager onderwijs vast te stellen op een basis van 39,63. Dit cijfer moet echter zijn 3G.45, terwijl boven dien wordt uitgekeerd een bedrag van 3,18 per leerling, dat deze scholen over de jaren 19481953 nog te goed hebben. In het St. Antonius-ziekenhuis alhier is, zonder tot bewustzijn te zijn gekomen, overleden de 29-jarige heer J. Hofstra U kunt in Uw bontkraag nog lopen, Uw jas tot de hoogste knoop knopen, Uw kachel opstoken, deur sluiten, Uw neus onder proest-prikkel snuiten, U kunt nog te bed moeten blijven. Uw griepje met poeders verdreven, Uw vrouw, die U naloopt, beklagen, (Ofschoon zieke mannen niets vra gen En tóch steekt Uw neus maar eens buiten ’k Heb vogeltjes al horen fluiten, ’k Heb ’t zonnetje al voelen schynen, De sneeuw meer en meer zien ver dwijnen, Maart op de kalender zien komen, Van Juli (mèt zon) liggen dromen, Vacanties reeds horen bespreken En h t allergunstigste teken: ’k Heb ciodeshows zien annonceren, ’t Wordt Lente Het kan niet mankeren dat geen plaats onbezet zal blijven, al dus de heer Vlas, die verder nog mede deelde, dat ook op het gebied van de cultuur geprobeerd zal worden iets goeds op touw te zetten, en het gehele zes daagse gebeuren omlijst zal worden door diverse feestelijkheden, waarin ook de aandacht zal worden gevestigd op de winkelzaken, waartoe het Actie-Comité van Winkeliers zijn volle medewerking verleent. Hoewel door dit alles op een druk be zoek mag worden gerekend, wordt toch een garantiefonds gevormd voor het ge val de begroting van 50.000 gulden on verhoopt door overmacht (slecht weer e.d.) mocht worden bedreigd. Het Tentoonstellings-comité tenslotte wordt gevormd door het Dagelijks be stuur van de Ver. van Sneker Zakenlie den, dat zal worden bijgestaan door di verse sub-commissies en ook de volledi ge medewerking van het Gemeentebe stuur geniet. Ere-voorzitter is de burge meester. dag bij een auto-ongeluk op de Leeu- warderweg bij de ijsbaan een zeer zware hersenschudding opliep. de bond bracht spr. dank aan het be? stuur van „De Friesche Jeugd” voor het vele werk dat dit verricht in 't belang van de kortebaanwedstrijden, terwijl het zeer zeker een extra compliment ver dient voor de meer dan schitterende ont vangst. De 2e voorzitter, de heer L. Ringma, bracht alle Sneker zakenfirma’8 dank voor de finantiële steun ook nu weer bij deze wedstrijd ontvangen en hoopte dat de aanwezige meisjes ’t vol gende jaar weer aanwezig zullen zijn als „De Friesche Jeugd” een wedstrijd voor haar zal houden met als prijzen gouden, zilveren en nikkelen horloges. De oud-voorzitter van „De Friesche Jeugd”, de heer S. Oppenhuizen, thans te Wolvega, zwaaide tot slot zijn oud- medebestuursleden grote lof toe voor de uitstekende organisatie en roemde de mooie slag van Popkje Dijkstra, wie, als ze in deze vorm blijft rijden, een goede toekomst staat te wachten. Men schrijft ons: De Vrije Jeugdbeweging (voortzetting van de vroegere J.V.O. en bij de oude ren nog wel bekend) houdt Zaterdag 5 Maart a.s. haar jaarlijkse propaganda avond in het St. Joseph Gebouw. Wij brengen een bont programma van leken spel, muziek, declamatie, zang en volks dans in een echte jeugdbewegingsstijl. De entreeprijs is zo laag mogelijk ge houden, zodat deze voor jonge mensen geen bezwaar zal zijn. Het belooft een goede avond te worden. van zijn belevenissen.' 4. Opstand in Mexico. Deze Western geeft een fel verslag van een revolutie in Mexico, zo om streeks 1860, waar mannen vechten foor de vrijheid van hun land en waar bij één van hen nog de furie van een bandietenmeisje moet overwinnen. Een bijzonder goed opgezette avonturenfilm onder regie van Budd Boeticher, die er vele kwaliteiten aan heeft verleend. De film bezit sfeer en vaart en de hoofd- Hier stond voor de zieke Geco een bed S^raard, die vorige week Donder en hij en de anderen werden uitstekend verzorgd door de fam. van der Goot, die dag en nacht klaar stond voor mensen die in de drukkerij een veilige schuil plaats vonden. Het politiebureau werd rijkelijk met peper bestrooid. En de kar met hout? Ach, die werd netjes in veiligheid ge bracht door andere leden van de sabo tage groep hout was immers kostbaar in die tijd! Tien jaar geleden veraf en toch weer zo nabij in deze maanden van her- Het Eindhovens Dagblad schrijft in een artikel over de uitvaartdienst en be grafenis van de plotseling overleden heer C. H. Versteegden, hoofdinspecteur van ’s Rijks Belastingen aldaar, o.a. dat er zeer grote belangstelling was. Na de H. Mis begaf de stoet van een twintigtal volgauto’s, waarvan enkele autobussen, zich naar Roermond, waar geestelijken van de Kapel in ’t Zand haar opwachtten en de absoute werd verricht. Op het kerkhof werd het woord gevoerd door de directeur van de Rijksbelastingen en Douane uit Breda, de heer J. Hamstra Pik, door de heer J. M. Bouma, toege voegd inspecteur van de invoerrechten en accijnzen te Eindhoven, die sprak na mens het personeel, de heer J. J. P. Hut namens de federatie van personeelsver enigingen en de heer D. E. Doornbos na mens de ambtenaren sociëteit. Alle spre kers wezen er op dat de heer Versteeg den niet alleen een voortreffelijk amb tenaar, maar ook een vriend voor velen was geweest. SCHARNEGOUTUM. De heer E. Vol- berda werkzaam aan de Coöp. Zuivel fabriek alhier is benoemd tot tweede meikcontroleur aan de Coöp. Zuivelfa briek te Oldeboorn. Er is eigenlijk niet zoveel te vertellen van de feestavond van „De Lichtboei”, de schoolclub der Chr. Kweekschool al hier, welke Dinsdag voor een volle Ami- citia-zaal werd gegeven. Want het was allemaal zo goed wat er werd geboden, dat we wel zouden kunnen volstaan met te constateren dat het een mooie avond was, gevuld met muziek en toneel. Voor haar zang is deze school vermaard en ook nu hielden leerlingen en hun leider de heer R. Teule die reputatie hoog met voortreffelijke koorzang, terwijl een dubbel mannenkwartet met enige liede ren wel zeer in het bijzonder succes oogstte. En dan het toneel: vóór de pau ze het middeleeuws abel spel Esmoreit, dat in de moderne tijd een geliefd num mer op programma’s voor schooltoneel is'geworden, en na de pauze Charivarius’ vrije toneelbewerking van Potgieters no velle „Hoe het weeuwtje uit het Hof van Prólland gevrjjd werd”. De Esmoreit werd met de vereiste eenvoud en zonder pathos gegeven, zodat dit spel in al zijn argeloosheid, na een korte toelichting, gëmakkelijk de weg naar warme waar dering van het publiek kon vinden. En wat „de Weeuw” betreft, dat was een aardig geval, waarin de spelers kenne lijk al evenveel plezier hadden als de toehoorders. Het spel was in beide stuk ken van goed gehalte, niemand schoot er eigenlijk tekort en in Esmoreit viel wel in 't bijzonder op de goede uitbeel ding van „meester Platus”, van Damiët en van de Koningin, terwijl we uit het blijspel wel een hele serie spelers en? speelsters een pluim «ouden kunm Sterkere banden. De naam van de regisseur van deze film, Wolfgang Liebeneiner, herinneren wij ons o.a. van de aangrijpende film „Liebe ’47”. Het is een naam die borg staat voor een zuivere en zeer persoon lijke visie en voor een regie die grote samenwerking vereist. Dit komt bij deze film wel zeer sterk tot uitdrukking, want het spel van de drie hoofdrolspelers Hans Söhnker, Antje Weisgerber en Gertrud Kückelman is het beste bewijs wat een dergelijke regie vermag. Afge zien van enkele zwakke momenten geeft deze film spel te zien van genuanceerd gevoel voor de sterkste en zwakste zijde der uitgebeelde personen. Vooral Ger trud Kückelman, die wij reeds zagen in de film „Zij die met liefde spelen” toont hiermede aan dat zij is gaan behoren tot de beste actrices der hedendaagse Duitse film. Advertentieprijs 15 ct. per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3J5 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. Door de zeer lang aanhoudende vorst, die vooraf gegaan werd door een onge kende sneeuwval, is onder de vogels, in het bijzonder de eenden, iin onze stad een noodtoestand ontstaan. Wij verzoe ken daarom dringend aan degenen, die ons in de vorige vorstperiode hielpen bij het inzamelen van voedsel deze actie in de komende dagen met kracht te willen steunen. Het prachtige weer van Woensdag j.l. heeft de ijsvereniging „De Friesche Jeugd” alhier, die een kampioenswed strijd voor meisjes van 14, 15 en 16 jaar hield op de ijsbaan a. d. Leeuwarderweg lelijk in de wielen gereden. Want al hoe weldadig 't zonnetje ook aandeed, haar stralen bleken al zoveel kracht te heb ben dat de baan in een toestand geraak te die het bestuur en de aanwezige commissie van het Gewest Friesland van de K.N.S.B. deed besluiten de wed strijd halverwege te staken. Verder rij den zou ook onverantwoordelijk zijn ge weest, want valpartijen waren schering en inslag. Dat was jammer, èn voor het actieve bestuur, dat alles weer zo in de puntjes had geregeld, èn voor het grote aantal deelnemende meisjes, dat zich in de le ronde van zo’n goede kant had laten zien dat het vermoeden gewettigd leek dat er een hevige strijd zou worden geleverd om de kampioenstitel. De pu blieke belangstelling was zeer groot. Van de 59 deelneemsters plaatsten de volgende twintig zich in de demi-finale: IJLST. Maandagavond hielden drie jeugdverenigingen n.l. Lucas 1613b, Martha en Kleine Kracht gezamenlijk hun jaarfeest in het Gebouw, onder lei ding van de voorzitter van Lucas 1613b, de heer Schraa. De zaal was tjokvol toen deze opende met het laten zingen Psalm 138 1, voorging in gebed en welkomstwoord sprak. Tevens werd woord van dank gebracht aan de leden van de damolub, die deze avond het lo kaal hadden willen afstaan; werd mede gedeeld welke de reden was tot deze ge zamenlijke feestviering en dank gebracht voor zoveel belangstelling,.een teken van medeleven met deze jeugdverenigingen. Mejuffrouw Hartman, de presidente van Kleine Kracht, hield een Bijbelinleiding over Johannes 6 114, waarna gezongen werd Gezang 2443. Een orkest zonder naam, onder dirigentschap van M. Jans- ia trad deze avond viermaal op en bracht met zang, gitaar en mondharmo nica, zeer ten genoegen van de aanwezi gen ,een viertal nummers ten gehore. Het orkestje bestond uit 10 leden, 6 meis jes en 4 jongens, die allen zonder uit zondering goed speelden. Ook de meisjes van Kleine Kracht hadden zich terdege geoefend om deze avond iets te geven en door haar is het mogelijk geworden, dat er een programma van maar even 16 nummers kon worden aangeboden. Door sommige van haar leden werden; „Het Winkeltje” en „Bellefleurtje" een stuk in drie bedrijven opgevoerd, terwijl ook enige nummers zang ten beste werden gegeven waarvan zowel de Friese ais an dere liederen op uitnemende wijze wer den gezongen. Op het „grote” stuk: „En nou dou” hadden de grotere (jongens en meisjes) zich toegelegd. Men had zich ingespannen om het op lofwaardige wijze naar voren te brengen en het werd met grote belangstelling gevolgd. De hoop van de leider het programma van deze avond nog in Februari af te werken, werd niet verwezenlijkt. De 2 verlotin gen die werden gehouden waren oorzaak dat het middernachtelijk uur werd over schreden en Maart alzo zijn intrede had gedaan, toen geëindigd werd met het ge zamenlijk zingen van het eerste vers van de Avondzang. Het was een zeer geslaag de avond. Op een bijeenkomst met de Pers, die Woensdagmiddag in de kleine raadzaal onder voorzitterschap van burgemeester Rasterhoff werd gehouden, deed het be stuur van de organiserende vereniging de vele plannen uit de doeken. Vooraf echter zette de voorzitter, de heer M. T. F. Vlas, in het kort de doelstelling van zijn vereniging uiteen, die in het kort hierop neerkomt, dat men van Sneek steeds meer het koopcentrum van de Zuidwesthoek en Zuid-Friesland wil ma ken. In dit verband kan de waarde van een tentoonstelling voor handelsdoelein- den niet hoog genoeg worden aangesla gen. Als centrumplaats leent Sneek zich ook bijzonder goed voor zo’n manifesta tie. Zijn verzorgingsgebied omvat nl. bijna honderdduizend zielen, zodat op duizenden bezoekers uit de stad en wijde omgeving kan worden gerekend. En bo vendien is deze bevolking waarschijn lijk de meest kapitaalkrachtige in de provincie. De dagen 9 tot en met 14 Mei zijn ge kozen om de tentoonstelling zoveel mo gelijk te laten aansluiten op de andere feestelijkheden die begin Mei in onze stad worden gehouden en houden mede verband met de feestelijke intocht van de Zeilkoningin en haar gevolg op Za terdag 14 Mei, die het sluitstuk van de expositie zal vormen. Zoals reeds In de aanhef vermeld, zal de „Mayfair” handel en industrie, het ambacht, de landbouw en veeteelt en verkeer en z.m. ook de watersport omvatten, maar getracht zal worden haar door attractieve demonstraties en modeshows ook voor de huisvrou wen aantrekkelijk te maken. En om In het bijzonder ook de aandacht van de boerenbevolking te trekken, zullen speciale landbouwdagen worden geor ganiseerd. geven. We hebben al gewaagd van het aandeel dat de heer R. Teule als leider van de zang aan het succes van de avond had, niet minder groot was dat van drs H. A. Dijksterhuis, directeur der school en regisseur der opgevoerde stuk ken, die bovendien op velerlei andere wijze bij de voorbereiding van de avond betrokken was. Zij beiden ontvingen dan ook aan het eind van de lange avond de dank voor voorzitter H. Wijnia en met hen de tekenleraar de heer S. de Vries, die het affiche had getekend en de décors had ontworpen. Die décors waren eenvoudig maar knap en in Es moreit, waar tegelijk op Sicilië en in Da mascus moest worden gespeeld, zeer vernuftig ook. Het oog kon zich vooral in dat stuk vermeien in menig kleurig tafreel, dank zij mooie costumering kapper was de heer K. Wolthuizen en de genoemde décors. Op zijn beurt huldigde drs Dijksterhuis, gesteund door een daverend applaus uit de zaal, voor zitter Wijnia, onverbeterlijk in die kwali teit maar ook als „meester Platus” in Esmoreit en als „Huib” in het Weeuw tje. Een leerlinge bood namens alle scholieren de voorzitter ook een school- vlag aan, die deze op zijn beurt aan drs Dijksterhuis overhandigde. Moge die vlag steeds een even goede lading dekken, als de Lichtboei deze avond in Amicltia ont scheepte De bijeenkomst, geopend met gebed en een welkomstwoord door voorzitter Wij nla, werd, nadat gezamenlijk gezongen w»s Gez. 1351, door drs Dijksterhuis' Een tafreeltje uit het sprookje „de Ganzenhoedster", dat verleden week in IJlst In Dvina nsrtnn rln mie XzsTzsn'zi'vni cvozi'i de landwachter in de gang. Hij wenste de Duitse commandant te spreken, terwijl die gehaald werd schoven de houtsprokkelaars al wat dichter naar de landwachters toe. De boosdoeners moesten ingesloten worden, eiste Peter. En toen de comman dant betoogde dat er geen plaats meer was, boden de ijverige landwachters aan een plaatsje in de cellen vrij te maken. Merkt U hoe Peter en de zijnen tijdens dat gesprek meer en meer opdringen en hoe Peter opeens zijn machinegeweer op de commandant richt? Ook de hout sprokkelaars laten de timide houding van op heterdaad betrapten varen zij hou den de pistolen klaar. Slechts in uiterste nood schieten is de afspraak, denk aan de burgers in de stad. En heus met vuistslagen ging het ook prima! Binnen een minuut stond het hele „zaakje” met de handen in de hoogte en toen kregen de cellen andere bewoners dan de ang stige illegale werkers, die al dachten dat hun laatste uur geslagen was toen de celdeur openging. Integendeel: zij moch ten de weg naar de vrijheid gaan. Geleid door leden van de illegaliteit arriveerdén vijf van hen weer in de H.B.S. waar ze door de familie Bijlsma weer prima ver zorgd werden om daarna door L.O: ver der getransporteerd te worden. De Geco en z’n schoonzusje werden naar de leeg staande drukkerij van Drijfhout gebracht. Met een expositieruimte van 2310 m2, ondergebracht in het beste houten gebouw dat op dit gebied te krijgen is en met daarnaast nog een apart gebouw voor de modeshows en de vele andere attracties, zal de tentoonstelling „May fair”, welke hier van 9 t.e.m. 14 Mei door de Vereniging van Sneker Zaken lieden wordt gehouden, haar beide voorgangsters van 1947 en 1950 belangrijk overtreffen. Deze groots opgezette expositie, aan de voorbereiding waarvan hard en enthousiast gewerkt wordt, zal de handel en industrie, het ambacht, de land bouw en veeteelt en het verkeer omvatten, terwijl getracht wordt er ook nog een afdeling watersport aan te verbinden. Verwacht wordt, dat ze nog meer bezoekers zal trekken dan de „Windvaan” en de „Martini-show” die belde door meer dan 45000 personen bezocht werden. Begin Maart ’45 belangrijke gevangenen in het politiebureau. O.a. was de gemeen telijke commandant van Wymbritsera deel, de Geco binnen gebracht. Zwaar mishandeld de dood voor ogen. Hij, zijn schoonzusje, en nog vijf anderen rolvertolkers Julia Adams, Van Heflin, moesten bevrijd worden. Maar hoe. Een overval op het politiebureau was haast onmogelijk gemaakt door veiligheids maatregelen: tussen zonsondergang en zonsopgang mochten alleen dienstdoende agenten buiten komen, iedere nacht was er een ander wachtwoord dat alleen aan Landwachters en S.D. bekend was, er was een permanente bewaking van 6 landwachters onder leiding van een S.D.’er En toch werd een plan gemaakt en uitgevoerd, dat later zelfs de bewon dering van de S.D. zou hebben. Ze kwamen uit Bolsward de mannen, en ze stonden onder leiding van Dolf. Duitse Peter, een Duits onderofficier was er ook bij. Hij had het bijltje er bij neergelegd toen hij moest optreden in Nederland waar hij zijn jeugd doorge bracht had. Zes van de mannen waren gekleed als eenvoudige burgers, op klom pen en zelfs op pantoffels, Dolf was in politie-uniform, Peter droeg zijn Duitse uniform met bewapening. Ze namen weer hun intrek in de H.B.S. en Bontje, die nachtdienst had, kwam elk uur binnenlo pen om te vertellen hoe de situatie in het bureau was, waar de zeven man sterke wacht regelmatig door het bureau liep. Vijf minuten over zes in de ochtend van de zevende Maart was het afgespro ken tijdstip aangebroken. Op verzoek van Bontje ging een collega de ochtendronde doen. De deur van het politiebureau ging open, de agent ging naar buiten en op dat moment arriveerden Dolf en Peter voor het bureau met zes armoedig ge klede mannen die een handkar met hout voortduwden. Zes houtkappers op heter daad betrapt. Met een „Heil Hitler” begroette Peter De Bico Wasmachinefabrieken zullen op 16 Maart a.s., ’s avonds 8 uur het pu bliek boven 18 jaar in Amicitia gratis cabaret voorstellingen aanbieden. Gebracht wordt de Bico-revue „Een kind kan de was doen!” Het cabaret-ensemble Wim Theewis, Corry Molenaar en Dick Siekerman komt hiervoor over en uit het programma vermelden we alvast dat Corry Molenaar zal zingen, Wim Thee wis zal optreden als imitator; er wordt een was-klucht anno 1940 opgevoerd en dan komt een wasdemonstratie onder het motto: „Iedere wasdag, een feestdag!” Na de pauze neemt het gezelschap allen mee naar Tirol, en komt er nog een aantal attractieve cabaretnummers. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar da advertenties. George Dolenz, Antonio Morena en Noah Beery zijn voor hun taak berekend. We gaan naar het voorjaar en dan den ken we behalve aan de schoonmaak ook aan wat de nieuwe voorjaarsmode zal brengen. Om daar een goed beeld van te geven organiseren Fa Eringa en Muller’s schoenhandel een Modeshow op 10 Maart 2 en 8 uur in de grote zaal van Hanenburg. Voor dit seizoen kochten ze vele buitenlandse modellen. Men kan kaarten aanvragen bij de firmas Eringa en Muller a ƒ1.per stuk. We twijfelen niet of het wordt weer een echt gezellige shov». OUDEGA-W. Met ingang van 1 April a.s. is benoemd tot dirigent van het Chr. Muziekcorps „E.M.M..” alhier de heer van Strien te Oudega (H.O.N.). No. 30 Jellie Luxer, St. Anna Parochie, totaaltijd over 2 ritten 32.8; No. 41 Tjitske Kroontje, Bolsward 33.8; No. 35 Klasina Dikkerboom, Oudehase 32.7; No. 57 Emmie Terpstra, Broek bij Joure 32.65; No. 37 Popkje Dijkstra, Okkeveen 32.1; No. 56 Margje Postma, Nijehorne 32.5; No. 9 Teatske de Groot, Jorwerd 32.1; No. 36 Klaartje Rijpkema, Snik- zwaag 32.1; No. 6 Grietje v.d. Wal, Mun- nekeburen 32.5; No. 21 Annie Kiers, Eernewoude 31.9; No. 32 Hannie Bijl sma, Veenhoop 31.8; No. 33 Annie de Boer, Warga 31.55; No. 10 Joke Bouma, Makkinga 31.43; No. 58 Djoek Hoekstra, Nijehorne 31.4; No. 18 Atje Deelstra, Grouw 31.2; No. 29 Antje Hoekstra, Ou- deschoot 31.0; No. 5 Pietje Boonstra, Ureterp 31.0; No. 31 Saapke v. d. Veen, Warga 30.9; No, 17 Tjerkje Visbeek, Hijum 30.8; No. 34 Pietje v. d. Zee, Slappeterp 30.5. Bijzonder blonken uit de 14-jarige Popkje Dijkstra, de 15- jarige Hannie Bijlsma, de 16-jarige Tjerkje Visbeek en de 15-jarige Pietje van der Zee. De laatste maakte de snel ste tijd; Hannie Bijlsma was de eerste die een valpartij meemaakte, zij bezeer de haar rechterarm vrjj ernstig. De tweede ronde ving aan met een valpartij van Jellie Luxer. De tjjd van Tjitske Kroontje was 17.2. Eenzelfde re sultaat leverde de strijd tussen Klasina Dikkerboom en Ennie Terpstra op. Het ijs werd er ondertussen niet beter op; ook de tijden die werden gemaakt wezen hierop maar al te duidelijk. Anke de Boer en Joke Bouma maakten nog enige valpartijen mede, waarna het bestuur en de Commissie de wedstrijd staakten. De geldprijzen, f 100.werden onder de twintig meisjes verdeeld, zodat elk f 5.ontving. Verder deelde van de, K.N.S.B., de heer J. A. v. d. Sluis van Gorredijk, mede dat men zal trach ten een nadere oplossing te vinden voor het verrijden van de medailles. Namens Het was echt gezellig op de baan.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1