Verbouwing en modernisering Openb. Schippers school en B.LO. School voltooid Nederland-Denemarken Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST het Frysk Orkest Plannen voor de 5-Mei-viering in Sneek Jeugdconcert van F Vrijdag 11 Maart 1955 110e Jaargang No. 20 RedacteurL. KIEZEBRINK Rat Sneaker Nieuwsblad I* mo gecombineerde uitgave nn NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en ORIJFHOUTS NIEUWSBLAD Ernstig vliegongeluk in Mexico Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 De belastingen en huurvoorstellen Trouwerij in Fries costuum en in sjezen Belangrijke dag voor het Openbaar Onderwijs in onze stad. Bioscoopnieuws g tl jl 2 SNEEKER NIEUWSBLAD et* Sneek trekt de aandacht in- zo Wat tot stand kwam. Good luck, lui Kort na het opstijgen van Puerto Val. larta, aan de westkust van Mexico, is Dinsdag een vliegtuig van de Compania Mexicana, een dochtermaatschappij van de Pan American Airways, neergestort en in brand gevlogen. De bemanning en 22 passagiers zijn om het leven gekomen. Verschijnt: DINSDAGS en VRUDAGS. Administratie t Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor. GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Naar wij vernemen zal op 17 Maart a.s. Mej. Jacoba Hofstra wonende Steen klip alhier, in het huwelijk treden met de heer H. Veldhuis; ook een zuster van de laatste zal dan in het huwelijksbootje stappen. Alle drie zijn lid van de Skots- ploeg en de trouwerij zal in Fries cos tuum en met sjezen plaats hebben. De gehele Skotsploeg zal natuurlijk aanwe zig zijn en misschien zelfs dansen. wgs betreft nu ook een ereplaats neemt. De andere gymnastieklokalen in de gemeente evenwel voldoen niet meer aan de eisen, en daarom hoopte spr. dat ook hier spoedig verbetering zal komen. Nog veel te doen. In zijn slotwoord dankte de burge meester voor de hartelijke en vrién delijke woorden tot het gemeentebestuur gericht. Dit is er zich volledig van be wust, dat hetgeen nu tot stand is ge bracht nog maar een stap is op de weg die verder zal moeten worden afgelegd. Er is hier nog veel te doen, naaar by het Gemeentebestuur leeft de wens dit werk aan te pakken en op de ingeslagen weg voort te gaan. Spr. hoopte, dat het mogelyk zal blyken dit te doen en droeg daarna beide scholen aan de Hoofden en hun medewerkers over in het volle ver trouwen, dat z,j hierin op dezelfde wijze als in het verleden hun taak zullen ver richten en met de hoop, dat ze in alle opzichten zullen voldoen aan de ver wachtingen welke beide Hoofden ervan koesteren. Het is hun aan te zien, dat deze leerlingen van de Openb. Schippersschool ook blij werk fa. P. Lusthoff; granietwerken fa.’ waren met huu nieuwe lokaal. De plaats waar de school gevestigd is, is een historische plek. Op dit punt van de stad heeft zich al vrij veel gespeeld. Vóór 1840 stond hier al een soort Armhuis, toegewjjd aan St. An- tonius, dat tegelijk dienst deed als Gasthuis en Armhuis, terwijl er ook krankzinnigen in werden verpleegd. De mensheid is er dus altijd in gediend en het is verheugend, dat thans de B.L.O. er gevestigd is. Dat is belangrijk, maar belangrijker nog is de aard van het onderwijs en de wijze waarop het wordt gegeven. Daar om hoopte de burgemeester, dat zij, die hier met de verzorging van de kinderen zijn belast, de kracht en de liefde zullen bezitten dit onderwijs te geven zoals naar redelijkheid mag worden verwacht. Tot besluit bracht hij dank aan alle instanties en personen die, in welke vorm of functie ook, bij de bouw betrok ken zijn geweest, waarna allen zich eerst naar de Schippersschool en daar na naar de B.L.O.-school begaven. De commissie belast met de verzorging van de jeugdconcerten, hield het uitge stelde concert van Januari j.l., dat toen wegens een misverstand moest vervallen, nu Woensdagmorgen in het Gebouw voor Chr. Belangen. Dit concert, dat twee maal achtereen gegeven werd, werd be zocht door de leerlingen van de middel bare scholen en die van het nijverheids onderwijs. Het Frysk Orkest (L.O.F.) di rigent de heer Kor Ket, bracht twee wer ken ten gehore, n.l. de ouverture „Obe ron” van C. M. von Weber (17861826) en het Vioolconcert in g kleine terts van Max Bruch (18381920). De heer Cor Nijdam van Heerenveen gaf vooraf een toelichting en liet het orkest enkele be langrijke motieven en fragmenten spe len. Deze uiteenzetting was klaar en dui delijk, wat door de jeugd ongetwijfeld op prijs werd gesteld. Von Weber was op 18-jarige leeftijd reeds kapelmeester aan het Stedelijk Theater te Breslau. Twee jaar later was hij werkzaam te Karlsruhe, vervolgens in Stuttgart, Praag en Dres den. De voortdurende wisseling van woonplaats kon echter niet verhinderen dat Weber veel componeerde. Hij werd beroemd door zijn opera’s „Der Frei- schutz”, „Euryanthe” en „Oberon” (zijn laatste werk). Het Frysk Orkest was in de ouverture „Oberon” al direct uitste kend op dreef. Wat een mooie sonore inzet (hoorn). De „roep” van de hoorn werd beantwoord door de violen, waarna de fluiten een dartelend motief ten ge hore brachten. De Clarinetsolo (zang- thema) was uitmuntend. Trouwens het geheel was keurig verzorgd. Mooie tegen stellingen. Prima samenspel. Strijkers en blazers, zij gaven zich geheel en kwamen daardoor tot een uitzonderlijk fraai re sultaat. Vergelijken wij de prestaties met die van een jaar geleden, dan hebben wij nu kunnen constateren dat de L.O.F. zo betoogde de heer R. van Gaas beek, voorzitter van „Volksonder wijs”, door de zeer ruime wijze waarop het Gemeentebestuur zijn taak opvat welke hem in de Grondwet is voorge schreven. Helaas is dat nog niet over- r’ het geval. Spr. was er zeker van, dat B. en W. en de Raad ook verder alles voor het openbaar onderwijs zul len doen wat mogelijk is. Dit is de laatste jaren wel met grote stappen vooruitgegaan en het ganse on- toewenste, daarna als bordje vinden „Halt. Entree”. We zul len op die dag alles samen doen, samen feest vieren, samen alles be talen. En dat betalen doen we dan al voor dat het feest begint, want op de feestdag zelf willen we de porte- monnaie in de zak houden. met sprongen is vooruitgegaan. De com ponist Max Bruch schreef, behalve zijn zeer bekend geworden „Kol Nidrei” o.a. drie vioolconcerten, waarvan dat in g. kl.t. het meest wordt uitgevoerd. Een van de concertmeesters van het orkest, de heer Stanislaw Kowarski, Pool van ge boorte, trad als solist op in dit viool concert. Hij ontwikkelde een fraaie toon en heeft ook technisch heel wat in zijn mars. Zeer beheerst en met verbluffend gemak speelde hij dit dankbare, doch lastige werk. Het orkest musiceerde ook nu weer uitstekend, doch de begeleiding was hier en daar iets te penetrant. Het derde (en laatste) deel was o.i. te traag en had meer vaart en gloed kunnen heb ben. Niettemin: een zeer mooie weer gave. De solist kreeg een ovatie, waarin hij. zeer terecht, Kor Ket en de orkest leden betrok. Al met al een prima ge slaagd concert in een prachtig klinken de zaal. J.N. binnen afzienbare tijd de andere open bare scholen er net zo goed uit zullen zien als die welke hedenmiddag werden bezichtigd. De heer A. van Doorn, hoofd van de Chr. B. L. O.-school sprak in voetbaltermen. Hy gewaagde eerst van de goede verstandhouding tussen de beide scholen en constateerde toen dat het nu 21 in het voordeel van de Open bare geworden is. Maar, zo voegde hij er aan toe, het gaat niet om de winst, maar om het batig saldo voor het mis deelde kind, al hoopte hij natuurlijk dat binnen afzienbare tijd de gelijkmaker zal worden gescoord. Voorts dankte hij het Gemeentebestuur dat heeft toege staan, dat ook de kinderen van zijn school gebruik mogen maken van het mooie gymnastieklokaal. De rij van sprekers werd daarna ge sloten door de heren W. M e in d e r- s m a, hoofd van de Openbare Uloschool en C. Kan, van wie laatstgenoemde opmerkte, dat Sneek wat het vakonder- Nog in deze maand, in Maart dus, zult U een lijst aangeboden krijgen waarop U, achter Uw naam, een be drag in kunt vullen. Een groot of een klein bedrag, dat hangt er van af hoe groot onze dankbaarheid is over onze bevrijding uit de ellende, die nog zo vast in ons geheugen verankert ligt. Een volgende keer vertellen wij U meer over de plannen en de collecte. U let toch ook vooral op de komende Advertenties? een lijdensgeschiedenis geweest. Ze werd reeds in 1939 geopend, maar in een gebouw dat absoluut on voldoende was voor dit doel. De oorlog evenwel verhinderde de plannen voor de bouw van een nieuwe school. Daarna werd na langdurige overwegingen be sloten tot verbouw van het bestaande gebouw. Dit ligt nl. in het centrum van de stad, dicht bij spoor en bussen. Een nieuwe school in de peripherie zou niet zo geschikt zijn. En wij kunnen er trots op zijn wat met dit zeer oude ruim hon derdjarige gebouw is bereikt, aldus spr. Het kan de toets der critiek volledig doorstaan. oude school ook wel iets goeds gemaakt kan worden. Schertsenderwijze merkte hij echter op, dat hiermede een gevaar lijk precedent is geschapen. Er staan nl. nog enkele scholen in Sneek die ook zeer goed verbouwd kunnen worden. Vermoe delijk is dit wat wij nu hebben aan schouwd dus het begin van de lange weg tot verdere verbetering van het lager onderwijs in Sneek. De heer G. W. C. D. baron t h o e Schwartzenberg en Hohen- landsberg, burgemeester van Gaas- terland, bood de gelukwensen van de burgemeesters in de Zuidwesthoek aan; de heer J. Bakker, die van het lande lijk groepsbestuur voor schippersonder- wijs van de N.O.V. Het gebeurt niet zo vaak in ons land dat een schippers school wordt uitgebreid. Namens de afd. Sneek Omstr. van de Ned. On- derw. Ver. sprak de heer F. J. J a- p e n g a, die zeide dat zij met groeiende belangstelling hebben gezien wat hier de laatste tijd op onderwijsgebied tot stand is gekomen. Mogen de gemeente- financiën zo ruim blijven vloeien, dat Een stad vol muziek, zang, vlaggen, bloemen. Ja, ook bloemen. Eén van de eerste dingen die het comité van de inwoners van Sneek zal vragen is steekt alstublieft Uw vlag uit en speldt een bloem op Uw jas. Stel U voor wat een feestelijk begin van de dag dit zal zijn: om één minuut voor acht steken we, en met ons alle inwoners van Ne derland, de vlag uit en daarna gaat U met die feestelijke bloem op Uw jas de stad in. Welke bloem, welke kleur het doet er niet toe, al wilt U een num. Bij contract (handelsadv.) bger. Abonnementsprijs per half jaar. Franco per post f 3J5 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. Natuurlijk zal ook in onze stad het feit herdacht worden dat we tien jaar geleden bevrijd werden. Aan de voorbereiding hiervan wordt al druk ge werkt. Nu zouden wij U de namen kunnen noemen van de comitéleden die Maandagavond in het stadhuis door de burgemeester geïnstalleerd werden, maar daar is nog wel eens een andere gelegenheid voor. Nu vertellen wjj U alleen maar dat mensen van verschillende richtingen in het comité zitting heb ben genomen, maar wy veronderstellen, dat U wel meer belangstelling zult hebben voor de plannen van het comité Met het gereedkomen van deze scholen is weer een belangrijke stap gezet op de lange weg naar de verbetering en zo mogeljjk vervolmaking van het on derwijs in onze gemeente. Er heerste Maandagmiddag dan ook grote vreugde in de kringen van hen die by het onderwys werkzaam zijn of dit op andere wijze bevorderen. Niet alleen in onze stad, maar ook daar buiten en zelfs in het gehele land. Naast B. en W., vele raadsleden, Hoofden van scholen en per soneel, onderwys-autoriteiten en andere belangstellenden namen Maandagmid dag nl. ook de burgemeesters uit een aantal gemeenten in de Zuidwesthoek en vertegenwoordigers van landelijke verenigingen welke zich de bevordering van het openbaar onderwys als doel stellen, deel aan de bezichtiging van de belde gebouwen en de aan de bijeenkomst welke daarvoor en na afloop in het Stad huis werd gehouden, waarin vele sprekers hun gelukwensen aanboden en het Gemeentebestuur hulde brachten voor de goede zorgen welke hier zowel aan het openbaar als aan het byzonder onderwys worden besteed. In de bijeenkomst vooraf sprak burge meester Rasterhoff er namens het Gemeentebestuur zijn vreugde over uit, dat dit werk tot stand kon worden gebracht, en schetste hij in korte trek ken de ontwikkeling van het Schippers- onderwijs, dat evenals het karakter daarvan in de loop der jaren sterk ver anderd is. Zo wordt hier thans ook con- tinu-onderwijs gegeven. Daardoor werd de ruimte echter te klein, wat thans is opgeheven door de uitbreiding met één lokaal. Met de B.L.O.-school is het De Schippersschool aan de Willem- straat werd niet alleen met een lokaal uitgebreid, maar tevens werden de reeds bestaande lokalen en de andere ruimten gemoderniseerd en opnieuw in frisse kleuren geschilderd. De plafonds werden verlaagd en alle ramen vernieuwd. De ouderwetse banken zijn vervangen door lessenaars en stoeltjes, welke vernieu wingen ook zijn toegepast voor de schoolborden, de verlichting, het sanitair en de stoffering. Licht en lucht komen in ruime mate binnen, zodat de veran deringen inderdaad ook grote verbete ringen zgn. De verbouw werd uitgevoerd door de heren G. Spijksma Zn. te IJlst, het schilderwerk door de fa. Hoekema al hier. De heer F. v. d. Woude te IJlst legde de electrische installatie en het sanitair aan, de fa. J. L. Bakker alhier verzorgde de stoffering, de vloerbedek kingen met linoleum inbegrepen »n de nieuwe schoolmeubelen zijn evenals die in de B.L.O.-school fabrikaat Marco. De algemene leiding berustte bij de Dienst van Gemeentewerken. Allen, die zich de situatie in de oude B.L.O.-school herinnerden, stonden ver steld van de grondige gedaanteverwisse ling welke dit gebouw eveneens onder leiding van Gemeentewerken heeft on dergaan. Alles blonk van nieuwigheid er moeite noch kosten zyn gespaard er in alle opzichten een school van te ma ken, die voldoet aan alle eisen welke thans aan het onderwys aan moeilyk lerende kinderen worden gesteld. Zodoende bevat het ook een keuken, waarop vele huisvrouwen jaloers kunnen zijn, een opmaakkamer voor het onder wijs in huishoudelijke vakken en een overblijflokaal voor de buiten-leerlingen. Verder zijn er zeven leslokalen, een lo kaal voor handenarbeid, een tot in de puntjes ingericht gymnastieklokaal, dat door de speciale rubbergordijnen ook ge makkelijk in te richten is als film- en projectielokaal, een kamer voor de schoolarts (die eveneens tot het gezel schap behoorde) en een ruime droogzol der, terwijl ook aan het sanitair de meeste zorg is besteed, wat o.a. blijkt uit het aanbrengen van twee douchecel len, één onder en één boven. Alle vloeren in de lokalen zijn belegd met linoleum, dte in het gymnastieklokaal met kurk- linoleum en in de gangen met accotyle tegels. Uitvoerders waren hier: bouwwerk P. Olij en diens uitvoerder F. Gerlofs; stu- cadoorwerk fa. B. H. Wempe; schilder- Een gedeelte van de ruime hall met de fraaie trap naar de bovenverdieping in de B.L.O. School. Selva; loodgieterswerk en sanitair fa. v. d. Heide, Leeuwarden; centrale ver warming fa. Zwart, Leeuwarden; stof fering fa. H. Zeilstra, Oosterdijk; vloer bedekkingen fa. Abeln, Almelo. Doordat de voorgevel uitgebikt en opnieuw ingevoegd is, het midden- front aan weerskanten verbreed door inkorting van de zijvleugels en alle ramen en houtwerk zijn vernieuwd, is ook het uiterlijk van het gebouw aan zienlijk verfraaid. Terug in de Raadzaal waar thee werd gepresenteerd, werd allereerst het woord gevoerd door de heer K. de Vries, hoofd van de Openb. Schippersschool, die naar hij vertelde, zeer moeilijke jaren achter de rug heeft. De school was te klein, kreeg geen zon en was slecht verlicht, terwijl veel tijd verloren ging met het heen en weer trekken van de leer krachten naar andere lokaliteiten. Maar thans behoort dat alles tot het verleden, waarvoor spr. het Gemeente bestuur warme hulde bracht. Tijd noch moeite zijn gespaard het school tje te verfraaien, waaraan de afd. Sneek van Volksonderwijs nog een electrische klok en het Schoolfonds een schilderij van het Koninklijk Paar toevoegde. Spr. maakte vervolgens enige op merkingen over het schippersonderwijs dat vroeger onvoldoende was omdat het onderwijs op de lagere scholen er niét op af gestemd was. Doch na de oor log is er een grote verandering geko men en momenteel krijgen de meeste schipperskinderen volledig lager on derwijs en soms nog meer. Tot besluit vermeldde de heer de Vries enkele van de fraaie resultaten van zijn school en dankte hij de collega’s van de openbare lagere scholen voor hun steun, wat naar hij hoopte steeds moge doorgaan. Het nieuwe hoofd van de B.L.O. school de heer H. B o o m s m a, stond ook versteld van wat er van het oude gebouw gemaakt is. Het is nu voorzien van alle gemakken die in een moder ne B.L.O. school behoren te zijn, en behoeft voor een nieuw gebouw niet onder te doen. „Wij zijn van een bar- gehok in een paleis gekomen meester” was het oordeel van een zijner leer lingen, die daarmee de spijker op de kop sloeg. Voor dit alles bracht spr. allereerst dank aan de initiatiefnemers, in de eerste plaats aan zijn voorganger de heer J. Bakker. Die heeft er zijn laat ste levensjaren onvermoeid voor ge streden voor zijn kinderen een mooi gebouw te krijgen, maar mocht dit he laas zelf niet beleven. Verder richtte hij woorden van dank tot B. en W., de Gemeenteraad, het Bureau van Ge meentewerken, de aannemers en uit voerders, alsmede tot de vele milde gevers, o.a. de vereniging „Volkson derwijs” die een schilderij van het Kon. Paar schonk, de aannemer v. d. Heide te Leeuwarden voor zijn elec trische klok, de fa. Selva, schenker van de granieten stander onder het aquarium in de hall en aannemer Olij die de school met een vlaggenstok ver eerde. Tot besluit bracht hij nog enige wensen naar voren en verklaarde hij het gebouw in grote dankbaarheid en volle verantwoordelijkheid te aanvaar den. De heer J. T az el a ar, hoofdinspec teur voor het B. L. O. onderwijs, wees er op, dat het gebouw voor de Schippersschool voorheen onvoldoen de was, maar het onderwijs werd er met toewijding en enthousiasme gegeven. Hij sprak daarom de wens uit, dat het Hoofd en zijn personeel op deze wijze voort zullen gaan. 13 Maart 1955 is het 10 jaar geleden, dat Koningin Wilhelmina na haar ballingschap gedurende de oorlog voor het eerst weer Nederlandse bodem betrad te Eede bij Aardenburg (Z.V1.) Verschenen zijn de belasting- en huur voorstellen der regering. De loon- en in komstenbelasting wordt zodanig verlaagd, dat van lagere inkomens ongeveer 10%, van middelbare inkomens ongeveer 9% minder belasting zal behoeven te wor den betaald dan thans. Op het inkomen van bepaalde groepen van bejaarde of invalide belastingplichtigen zal een extra aftrek worden verleend van 624. De vrije minima worden verhoogd met 120 voor ongehuwden en 180 voor ge huwden. De kinderaftrek wordt ver hoogd met 30 tot 330. Het tarief van de loonbelasting voor bijzondere belonin gen (gratificaties enz.) wordt wat ver laagd. De loongrens voor de inkomsten belasting voor loontrekkenden wordt ver hoogd van 5000 tot 6000. De vrijstel ling van de inkomstenbelasting van de winst bij overdracht van een bedrijf of bij overlijden van de ondernemer wordt van 5000 op 7500 gebracht. De vrijstelling van vermogensbelasting wordt van 15.000 op 30.000 gebracht, voor elk kind wordt dit bedrag ver hoogd met 7500. Voor bejaarden en in validen is bovendien nog een extra aftrek van 20.000 toegestaan. Door wij ziging van de omzetbelasting zullen textiel, margarine, gas en electriciteit goedkoper worden gemaakt. De huur verhoging geldend voor vooroorlogse woningen zal in de vierde klasse waar toe Sneek behoort beginnen bij wonin gen die 6,60 tot 7,20 huur per week doen (5%), 10% verhoging ondergaan de huren van woningen boven 7,20. Voor de 5e Gemeen teklasse waartoe Wymbritseradeel en IJlst behoren, zijn deze cijfers resp. f 5,95 tot 6,60 en bo ven f 6,66. Per radio of per T.V., Direct (in ’t stadion) Al valt er sneeuw, al loeit een storm, We reek’nen óók op zon Het zonnetje van 't zege-zoet Na de depressietijd, Een jonge „voetballente”-zon Op ’t gras- (of sneeuw?) tapijt. We rekenen weer op een Leeuw, Dè Leeuw-klauw van weleer; Dat niemand Maandag zeggen moet: Het was weer mis! Alwéér Maar dat braaf gehupholland wordt In ouderwetse geest, Geen zwaar-dramatisch Stadionspel, Maar weer een voetbalféést. Dat d’ommekeer ons zeggen doet: Het ging weer bestEn óf Niet langer meer die piefpaf-sóf, Het was nü piefpaf...... pröf 1 PHILIA. SHANE Een film, die van het begin tot eind boeit, is „Shane”, het verhaal van de held met dezelfde naam, die een streek in het Wilde Westen bevrijdt van een meedogenloze tyran. Joe Starrett heeft zich met zijn vroüw Marian en zoontje, Joey, gevestigd op een stuk land, dat de veeboer Rufus Ryker opeist. Op een goe de dag komt een vreemdeling aanrijden, die aanvankelijk door Joe voor een handlanger van Ryker wordt aangezien. Wanneer deze vreemdeling, Shane, Joe terzijde staat, wanneer Ryker hem be dreigt, is het ijs gebroken, en wordt Shane als knecht in dienst genomen. Hij wil aanvankelijk geen moeilijkheden met de bende van Ryker hebben, maar moet toch, om zijn eer te redden, een ge vecht aanbinden met de tegenstanders. Shane komt er achter, dat de bende Joe in een hinderlaag wil lokken. Om te ver hinderen, dat zijn baas wordt gedood, slaat hij hem neer en rijdt zelf naar de bewuste plaats. Hier slaagt hij er in, de hoofdmannen van de bende neer te schie ten. Hierna acht hij zijn taak beëindigd. Hij rijdt weer weg, de eenzaamheid tege moet derwijs komt langzamerhand tot een grotere bloei, maar er heerst toch nog een nood toestand door de te grote klassen, het tekort aan personeel enz. Spr. hoop te, dat ook dit over en kele jaren zal verbeteren. De heer A. Zuider- v e 1 d, hoofd van de Mon tessorischool, sprak te vens als buur, waarbij hg de wens uitsprak, dat de goede verstandhou ding tussen hem en col lega de Vries ook in de toekomst zal blijven be staan. De heer R. J. Sip- k e n s complimenteerde het gemeentebestuur en het personeel van de B.L.O.-school eerst na mens de Pier de Boer Stichting, die belang heeft bij goed onderwijs aan deze school en een goede accomodatie, wel ke hij in de naaste toe komst ook aan de Chr. school toewenste, en bracht daarna als in specteur zijn waardering tot uiting. Hoewel prin cipieel een voorstander van het bouwen van nieuwe scholen, moest spr. erkennen, dat hier gebleken is dat van een bonte ruiker op Uw schouder torsen! Het zal feestelijk staan. En feest is er in de stad. Al op dat vroege uur. De kerkklokken luiden, het carillon jubelt onze dankbaarheid uit en daar komen de kinderen uit alle hoeken van de stad naar het stadhuis. Ze dra gen iets mee. Wat nee, dat zeggen we nog niet. Verrassingen, die pas op de dag zelf uit de doeken worden ge daan, moeten er blijven. Kinderzang, muziek, klokgelui kunt U feeste lijker én ontroerender begin van een feestdag bedenken? Het klokgelui is verstomd maar de kerkdeuren staan wijd open om de mensen gelegenheid te geven korte dankdiensten bij te wonen. Daarna zal het zowat half elf zijn en beginnen in de stad 0 allerlei feestelijkheden. De finesses hiervan hoort U een andere keer, nu vertellen we alleen dat alle inwoners van Sneek in deze feestelijkheden betrokken zullen wor den. Ook de Ouden van Dagen die er recht op hebben dit feest van de her denking van onze bevrijding mee te vieren. Want hebben zij dikwijls niet met veel zorgen een gezin door de oorlogsjaren moeten brengen? Hoe zij in de gelegenheid gesteld zullen wor- i den het feest bij te wonen, zal nog 1 bekend gemaakt worden. Oude mensen kinderen, én die gehele grote middengroep die niet neer tot deze uitersten behoren, zul len feest vieren. Goed en stijlvol. Er zal gelachen worden, er zal ook volop, voor iedereen, gelegenheid zijn actief bezig te zijn. En al die amusementen zult U gratis kunnen bezoeken. Nergens zult U een o 4-

Sneeker Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1