Bevan uit de Labourfractie gestoten Het wordt nu schoonmaaktijd! H i Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Een mooie avond voor de Ulster Doden van Dagen Mg AGENDA Zingt U mee op het 5 Meifeest Wasdemonstratie in cabaretsfeer Foto de maand van Vrijdag 18 Maart 1955 110e Jaargang No. 22 Redacteur: L. KIEZEBRINK De negentigste verjaardag de heer Willem Ruys van Lijstcollecte Per bromfiets naar Parijs Volkszang Lenteboden Let op de Woningtiendaagse N.C.V.B. Ijlst •w Bevrijdingsfeesten Monnikendammer krijgt boerderij in Californië Geslaagd Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 287i Rut Sneeknr Nieuwsblad te een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD '_,g| Jaarvergadering B. v. O. L. Sneek en Omstreken Auto door dak geduwd Gevonden voorwerpen WymbritseradeeJ en Ijlst A. Viruly getrouwd met Mary Dresselhuys Radioboodschap van de Koningin tot de jeugd Verplaatst Omstreken” Kynologenclub „Sneek en opgericht 23 waren Aan de Burgerij van Sneek. waar hij een kiesdistrict in Wales ver tegenwoordigt, behouden. Maar hij is nu een onafhankelijk lid van het Huis. Hij mag de bijeenkomsten van de fractie niet meer bijwonen, maar behoeft zich ook niet meer te storen aan de partij discipline, waartegen hij zich zo vaak heeft verzet IJLST. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor civiel-ingenieur de heer M. Reinalda te IJlst. was- toch IJLST. Voor de afd. IJlst van de N.C. V.B. trad in het Gebouw als spreekster op Mej. Ingwersen van Amsterdam met het onderwerp! „Evangelisatie in de kantoor Sneek D.B., naar de inspectie der belastingen te Hilversum eerste af deling. V A IJLST. Door de heer M. v. d. Woude zijn 6 grutto’s opgemerkt. Een bijzon derheid, nu de winter nog pas zijn af tocht heeft geblazen. Advertentieprijs 15 cl. per m.m. Bij contract (handeisadv.) lager. Abonnementsprijs f3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie. Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor. GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) werden in het bestuur gekozen de dames: M. Kiestrade Vries en mej. R. Lyclama a Nijeholt. Er dient nog vermeld te wor den, dat Mevr. Heeringa door de ver gadering is benoemd tot erelid der ver eniging. A.S.B. SNEEKER NIEUWSBLAD iet Een baldadige jongen van acht jaar slaagde er in, buiten werktijd, de garage van de fa. Bakker aan de Marktstraat te Wormerveer binnen te komen. Hij deed daar allerlei dingen, die nagelaten moeten worden. Zo stelde hij de hef boom in werking van de smeerbrug, waar een vrachtauto op stond. Doordat de installatie tot haar hoogste stand om hoog ging, drukte zij de vrachtauto door het dak van de garage heen. De schade was aanzienlijk, aldus meldt het Alg. Dagblad. De Koningin zal op een nog nader te bepalen tijdstip in de voormiddeg van Woensdag 4 Mei per radio een boodschap richten tot de jeugd van Nederland in verband met de bevrijdingsherdenking. De minister van O. K. en W. zal ge meentebesturen en besturen van bijzon dere scholen verzoeken maatregelen te treffen, opdat op iedere school in Neder land de leerlingen gezamenlijk naar deze boodschap zullen kunnen luisteren. De tekst der boodschap zal in het facsimile van het handschrift van H. M. de Ko ningin worden afgedrukt op een plaat werk, waarop een randversiering is aan gebracht, welke plaat aan de leerlingen van de 5e en 6e klasse van het L.O., en aan alle leerlingen van het voort gezet en middelbaar onderwijs, het nij verheidsonderwijs en de kweekscholen zal worden uitgereikt. Enkele muntbiljetten, Post.C.- Rijkspo litie N. v. Zanten te IJlst; een paar schaatsen en drie paar kinderwanten, W. Brouwer te Jutrijp. Ten stadhuize van Amsterdam is de vlieger-schrijver A. Viruly in de echt verbonden met de actrice Mary Dressel huys. In de raadzaal, waar het huwelijk werd voltrokken, waren talrijke vrien den en kennissen uit toneel- en schrij verswereld aanwezig; de K.L.M. was door mr H. Scholte vertegenwoordigd. Op 21, 22, 23 of 24 Maart 1955 zullen in onze stad, met toestemming van B. en W. lijsten worden aangeboden, voor de te houden Bevrijdingsfeesten op 5 Mei a.s. Daarbij wordt opgemerkt, dat op de dag der feesten nergens enige entrée zal worden geheven. Het comité van voorbereiding hoopt en vertrouwt, dat onze Burgerij de col lectanten op vlotte wijze zal ontvangen, ook wat de financiën betreft, opdat een waardige viering van onze bevrijding zal zijn verzekerd. Comité in de stad „Sneek” Ter viering 10-jarige Bevrijding 5 Mei 1955. Aneurin Bevan is gisteren uit de frac tie van Labour in het Britse Lagerhuis gestoten. Maar dat gebeurde met een zo danig geringe meerderheid, dat zijn vol gelingen geen enkele reden zien om de moed op te geven. De uitslag van de stemming was 141 voor en 112 tegen slechts 29 stemmen verschil dus. De meerderheid van Attlee en zijn getrou wen is zo gering, dat Bevans vrienden geloven, dat de leiding van de partij geen pogingen zal durven ondernemen om Bevan ook uit de partij zelf te sto ten. De beslissing daarover ligt bij het nationale partijbestuur. Het heeft maar veertien stemmen gescheeld of de socia listische fractie had een motie van het „centrum” aangenomen, waarin Bevan alleen maar werd berispt omdat hij het leiderschap van Attlee in gevaar zou hebben gebracht. Het tweede deel van deze motie zei„De gehele Britse arbei dersbeweging schaart zich verenigd ach ter de leiding van de partij in een po ging om het land te bevrijden van de tegenwoordige conservatieve regering.” Bevan zal zijn zetel in het Lagerhuis, De zaal van het Gebouw was geheel vol, want hoewel er nogal wat zieken zijn, hadden van de 196 oudjes meer dan 120 aan de utnodiging gehoor gegeven. Het muziekploegje, gevormd door de dames Brekeveld, ter Heide en Holwer- da, was op zijn post en onder de vro lijke tonen van deze muziek stroomden de gasten binnen. Wegens verhindering van de voorzitter stond de samenkomst onder leiding van de heer J. Hoomans, die zijn blijdschap uitsprak over de grote opkomst en mededeelde dat de oudste inwoonster, de 93-jarige wed. Pruiksma niet aanwezig kon zijn, omdat haar zus ter juist op deze dag haar 91ste ver jaardag vierde. Als oudste fungeerde nu de wed. S. v. d. Goot, die 90 jaar is. Een bijzonder woord van welkom werd gericht tot de Burgemeester en dokter Goinga met hun echtgenotes en de zus ter. Al direct na de opening werd een begin gemaakt met de tractatie, de da mes een rolletje pepermunt en de heren een sigaar. Daarna volgde de opvoering van „de Jonge Jan”, van IJ. Schuitma ker, een ernstig stuk in 4 bedrijven, dat vooraf door de oud-voorzitter, de heer C. Schilstra, werd toegelicht. Dit stuk werd op uitnemende wijze gespeeld en de stilte in de zaal tijdens het spel be wees wel met hoeveel aandacht het werd gevolgd. Tussen de bedrijven werd er ruimschoots getracteerd en thee ge schonken en bovendien kreeg iedere be zoeker een gratis lot, zodat velen ook nog met een prijs thuis kwamen. Aan het einde van de avond dankte de heer Hoomans voor de geweldige me dewerking van de burgerij en voor het Met ingang van 1 Mei 1955 is de ad- junct-commies van ’s Rijks belastingen C. Hollaar verplaatst van het ontvang- Wat zijn nu de verdere plannen voor ons 5 Mei feest? De vorige keer hebben we U verteld dat de morgen begonnen zal worden met klokgelui, muziek en kinderzang. Daarna zijn er korte kerk diensten, en om 11 uur begint de grote optocht. Met de scholen zal overleg ge pleegd worden en gehoopt wordt een op tocht samen te stellen waarin versè’hl- lende groepen een gedachte aan de be vrijding of een episode uit de Vader landse geschiedenis zullen uitbeelden. Voor het publiek zal dan waarschijnlijk een prijsvraag aan de optocht verbonden worden, terwijl ook getracht zal worden andere attracties aan de optocht te ver binden. Wat die attracties zullen zijn moeten we nog even in het midden la ten, het duurt nog lang voor het 5 Mei is en de plannen zijn nog niet allemaal in kannen en kruiken! Bij de optocht moet natuurlijk zoveel mogelijk muziek zijn; kijken de plaatselijke muziekcorp sen de instrumenten al na? Groepen kin deren die in hun vrije tijd de ketelmu ziek serieus beoefenen, zullen van harte welkom zijn met hun zelfgemaakte trom mels en pannedekselpauken. In de middag zijn o.a. op verschillen de plaatsen van de stad spelen. We heb ben al gezegd dat verschillende leeftijds groepen aan deze spelen kunnen deelne men zullen we zeggen dat zes tot zes en tachtigjarigen mee kunnen doen? Turndemonstraties zijn er ook en we hebben zo’n idee dat er hier en daar nog wel meer te zien zal zijn! Volksdansgroepen zullen ook gevormd worden. Niet om demonstratie-dansen te „vertonen” nee, er zullen gemakke lijke, fleurige, dansen gedanst worden en het publiek zal gelegenheid krijgen om mee te dansen. Op deze manier zal het ook met de volkszang gaan. Een groepje zingt, spontaan, en anderen scharen er Het ijs en de sneeuw waarmee we deze winter zo royaal bedeeld wer den, gaven de fotografen beroeps zowel als amateurs weer volop gelegenheid tot het maken van mooie opnamen. Alzo ook aan de amateur, de heer J. Koopmans alhier, wiens hierboven afgebeeld winterlandschap door de Fotoclub w’t Filter” tot „de foto vap. de maand” werd uitgeroepen. zelligheid Veel geld hoeft dat heus ook lang niet altijd te kosten. Ook met een bescheiden beurs is er al heel wat te bereiken. Zie de komende dagen maar eens in de spe ciale etalages van de meubelzaken en de woninginrichtingen in de stad. Of nog beter: stap er eens binnen en vraag om advies. De winkeliers vakmensen op en top staan U in alles graag met raad en daad terzijde. Ter gelegenheid van de schoonmaak hebben ze zelfs weer een Woning-Tiendaagse georganiseerd om U zo mogelijk nog beter van dienst te kunnen zijn. En lees vooral ook hun advertenties in dit nummer van ons blad. Bij het vele dat ze daarin aanbieden vindt U stellig ook dat wat U nu juist nodig hebt of dat U zo dolgraag zoudt willen hebben^ De heren mr. J. K. D. Schönfeld, rech ter in de arrondissementsrechtbank te Leeuwarden; B. den Oudsten, journa list te Leeuwarden en D. A. Epema, bromfietsmonteur aldaar, zullen op 25, haar een boek aangeboden. Na stemming beschikbaar stellen van de tractaties door firma’s buiten IJlst. Ook bracht hij dank aan de Gymnastiekvereniging Stanfries die voor deze avond het Ge bouw had afgestaan. De heer I. Kuipers bedankte namens de oudjes voor deze onvergetelijke avond en aan elk die er aan medewerkten. Het is geweldig geweest, zei hij. Ieder keerde daarna zeer voldaan huiswaarts. Zij die moeilijk konden lopen werden per auto thuisgebracht, zoals zij ook waren gehaald. Zo kan Meiinoar len dus weer op een zeer geslaagde avond terugzien en een woord van dank aan het bestuur voor het vele voorbereidende werk en de uitstekende organisatie is zeker ook hier op zijn plaats. Alles was tot in de puntjes geregeld. De familie Hordijk uit Monnikendam heeft zomaar een boerderij aangeboden gekregen, ergens onder de Californische zon bij Los Angeles. Op 1 April gaat het gezin vader, moeder en vijf kinderen de oversteek wagen, met dankbaarheid in het hart voor Allen H. Rabin, die deze merkwaardige emigratie mogelijk maak te. En dit alles, ornaat vijf Joodse onder duikers in de Kerkstraat in Monniken dam een schuilplaats vonden, twee en een half jaar lang en daarvan kond de den in een gevelsteen. Meneer Rabin zag die steen, bij een bezoek aan Nederland in 1951. Hij vroeg wat die Nederlandse woorden betekenden en toen hij het had gehoord vond hij, dat voor de familie Hordijk iets moest worden gedaan. Va der is groenteman en van het boeren bedrijf weet hij wel iets, dus het meest voor de hand liggende was een boerderij. Daar zorgde de heer Rabin dan even voor, gemeubileerd en al. Plus de mede deling, dat het de zeven Hordijken ge durende hun leven aan niets zal ont breken. Het heeft wel wat tijd gekost, maar nu is het dan zover. Op de 45ste verjaardag van moeder Hordijk, 1 April, vertrekt het gezin dus, vergezeld van de goede wensen uit Monnikendam en vol vertrouwen. (Alg. Dagb’ad). Donderdag 17 Maart. Openbare vergade. ring in zaal Klopma, Lange Vee- marktstraat. Spreker: Henk Gort zak, lid Tweede Kamer. Onderwerp: „Geen nieuwe nazi-weermacht voor collectieve veiligheid”. Aanv. 8 uur. Donderdag 17 Maart. Amicitia Theater Sneek. ’s Avonds te 8 uur de film: „Pépé le Moko”. Een film met span ning, sfeer en avontuur. Donderdag 17 Maart. Ouderver. „Gym nasium” Sneek. Lezing door de heer L. v. d. Land. Onderwerp: „De stu die aan de politiek sociale faculteit”, ’s Avonds 8.15 uur Zaal Piso. Vrijdag 18 Maart. Natuurkundig Ge nootschap Sneek. 4e Lezing ’s av. 8 uur in zaal Piso. Spr. Ir. H. A. M. C. Dibbits van Den Haag. Onderw.t „De moderne gestalte van de Ne derlandse Waterbouwkunde” (met lichtbeelden). Vrijdag 18 t/m Maandag 21 Maart. Amicitia Theater Sneek. ’s Avonds 8 uur en Zondag tevens te 5 uur „Kinderen der liefde”. Zondagmiddag 20 Maart te 2.30 uurt „Jungle-Jim en de tijgerafgod”. Zaterdag 19 Maart. Evangelisatie- samenkomst in Aere Perennius, ’s avonds 8 uur. Spreker de heer K. Rozendal. Onderwerp; „De God dezer eeuw”. Maandag 21 Maart. Lezing door G. Mon- nink: „Met fiets en tent naar de Oriënt” en „Reisavontuur rond Se- fania”, voor leden Van der Meulen’a Boekenspaarclub. Foyer van Ami citia, ’s avonds 8 uur. Dinsdag 22 en Woensdag 23 Maart. Chr. Muziekver. „Crescendo” te Heeg. Jaarlijkse uitvoering ’s avonds 7.30 uur in ’t Gebouw. Woensdag 23 Maart. Coöp. Boerenleen bank Hommerts. Algemene Leden vergadering ’s avonds 7.30 uur in Geb. v. Chr. Belangen te Hommerts, Donderdag 24 Maart. Chr. Oratorium Ver. Sneek. Uitvoering van: le. „Ein Deutsches Requiem”, van Johs. Brahms; 2e. Symphonic b. kl. (Un- vollendete) van F. Schubert, ’s Avonds 8 uur in Amicitia. Maandag 28 Maart. Coöp. Boerenleen bank Scharnegoutum-Oppenhuizen, Marktstraat 10, Sneek. Alg. Leden vergadering ’s voorm. 9.30 uur in Hotel Hanenburg. Woensdag 30 Maart. Zanguitvoering in de Zuiderkerk. ’s Avonds 8 uur. Vrydag 1 April. Hotel Hanenburg 8 uur. Afd. Sneek Beweging v. Europese Federalisten. Mr. C. v. Rij, Amster dam spreekt over: „Europa de strijd om nieuwe vormen.” Vrijdag 8 April. Uitvoering Matthaus Passion, Martinikerk te Bolsward. Nam. 2 uur. Maandag 9 t/m Zaterdag 14 Mei. May- Fair. Tentoonstelling van Handel, Industrie, Ambacht etc.; 14 Mei Intocht Nationale Zeilkoningin. Meiinoar len hield een avond voor de ouden van dagen boven de 60 jaar. IJLST. De verslagen van deze Friese Vereniging worden steeds in het Fries gesteld, maar ditmaal menen we hier van te mogen afwijken, omdat er on der de ouderen helaas velen zjjn, die geen Fries kunnen lezen en ieder boven de 60 jaar het zeker op prijs zal stellen nog eens te kunnen lezen hoe er deze avond, dank zij de activiteit van „Mei inoar len” is genoten. Deze vereniging werkt hard. Elk winterhalfjaar wordt er heel wat gepresteerd, en ook nu boekte zjj weer een groot succes met hetgeen voor de ouden van dagen op touw was gezet. De 90e verjaardag van de heer Wil lem Ruys is zeker niet onopgemerkt voorbjj gegaan. Maandagavond had reeds de harmoniekapel van de Kon. Rotterdamsche Lloyd voor de woning aan de Westersingel een serenade ge bracht. Dinsdag werden er meer dan honderd bloemstukken bezorgd. Ook de posterijen hadden het druk. De receptie was buitengewoon druk bezocht. Er wa ren ook talrijke geschenken, o.a. een televisie-apparaat en 90 eieren, die een vroeger keukenmeisje uit Hulshorst ge stuurd had. „Bent U niet moe?” werd de jarige na afloop van deze drukke dag ge vraagd. „Moe? zei hij. Ik ben nog nooit moe geweest! Morgenochtend zie je me weer op kantoor”. Maandagavond werd hier in een zaal van restaurant Piso de kynologenclub „Sneek en omstreken” opgericht, nadat reeeds- sedert geruime tijd vóórbespre- kingen hadden plaats gehad. In het voorlopig bestuur hebben de volgende dames en heren zitting genomen: voor zitter dr. Otto; secretaresse mevr. Goor; penningmeester de heer van Stralen en commissarissen mevr. Otto en de heer A. Aukema, deze laatste krijgt tevens tot taak om als adviseur van het bestuur op te treden. Ongetwijfeld zullen vele hondenliefhebbers zich als lid van deze Kynologenclub opgeven; de contributie is zeer laag gesteld, slechts f 4.per jaar. Men krijgt daarvoor allerlei voor lichting, de kynologie betreffende en binnenkort zal een vergadering worden uitgeschreven waar men zal kunnen luisteren naar de grote hondenkenner en schrijver van vele boekwerken o.a. Toepoels Honden Encyclopaedic de heer P. M. C. Toepoel uit Laren. Men kan zich als lid opgeven aan het secre tariaat: mevrouw Goor, Lindenlaan, Tel. 2408. Nadere aankondiging van be doelde vergadering geschiedt per adver tentie in een der volgende nummers van dit blad. Dat het publiek ondanks het slechte weer in zo grote getale gekomen was Amicitia was Woensdagavond zo goed als „uitverkocht” was voor de ver tegenwoordiger van de „Bico” Was machines een grote voldoening. Hij hield het openingswoord overigens heel kort, het publiek zat natuurlijk te popelen naar het cabaretprogramma van Wim Theewis, Corry Molenaar en Dick Sieker- man. Misschien zag het eerst natuurlijk naar de mooie witte wasmachines die op het toneel opgesteld waren, het kan ook zijn dat menig huismoeder de bij behorende huisvader aanstootte: „Zo’n ding wil ik nu hebben”. Hoe dan ook, het programma zette genoeglijk in met een fleurig lied op de wasdag die een festijn is met Bico dan natuurlijk, anders is het zo’n pretje niet De drie cabaret-mensen brachten al gauw een goede stemming in de zaal. Schetsen, zang van Corry Molenaar, sa menzang waarbij Dick Siekerman accor deon speelde, en als uitblinker Wim Theewis als conferencier en bovenal als imitator. Een knappe prestatie zoals hij internationale radiosterren imiteerde, waarvoor hij menig welverdiend ap plaus kreeg. Ook als conferencier had hij veel succes. Troelstra, de Bico-dealer in Sneek, werd nogal eens in het zon netje gezet, waar hij met een hartelijke lach op reageerde. De wasklucht anno 1940 bracht ons in die sfeer van zinken tobbe, dampend sop, ongeduldige moe der die het vliegend druk heeft, en kribbige echtgenote die geen tijd heeft om te koken, zoals menig gezin het he laas ook in 1955 nog wel kent. Natuur lijk komt er bij ons meestal niet zo’n zotte buurman op bezoek, en ook moe der de vrouw zal niet zo haastig weg lopen van man en baby, maar toch kun nen we ons de raad van de stotterende buurman wel in ’t oor knopen: „Ge ge... ga... naar Troelstra om een Bico”. De hevig snikkende echtgenoot neemt het kloeke besluit, een Bico is immers niet eens zo duur en wat een ellende bespaar je jezelf. Bij de nu volgende moderne demonstratie zag het publiek nu heus bewust die mooie Bico Wasmachi nes staan en men luisterde aandachtig naar de uitlegging van de Bico-vertegen- woordiger. De Bico Wasmachine is Ned. fabrikaat, het publiek behoeft dus geen invoerrechten te betalen. De ronde Bico Standaard machine is dubbelwandig, de Bico King, die hier draaide, was voor zien van een wringer. Beide machines zijn uitgerust met een p.k. motor en hebben een tijdklok. Kijk dat vooral niet over het hoofd, want het is zeer belang rijk. Vergeet moeder bij een kopje kof fie de tijd, geen nood, de machine scha kelt zichzelf uit. Dan was er ook nog iets belangrijks in deze Bico machines, grote stad”. dat pulsator heet. Och, neemt u het de huisvrouw niet kwalijk dat ze zo’n dingetje met koele ogen bekijkt. Het zegt haar weinig dat het ding gepaten teerd is en dat die pulsator nu juist maakt dat de Bico wasmachine zo goed werkt pulsator of niet, zjj kijkt naar de demonstratie, wat de was in de ma chine gedaan heeft. Wordt het schoon? De klok slaat af de machine heeft 4 minuten gedraaid de was wordt er met een tang uitgevist. In de zaal wor den huisvrouwelijke halzen uitgerekt. Is de was schoon? Het... is... schoon Het vuile overhemd, het laken met vlekken, het... och, alles is schoon. Ook de stof jas van de toneelmeester! Nu gaat de was in de centrifuge, in een ogenblik droog, het bloesje wordt keurig gestre ken dames, in een tijdsverloop van 10 minuten is dit bloesje gewassen, ge droogd, gestreken En nu mag het programma nog zo veel cabaretplezier brengen, dit onver getelijke feit blijft de dames in de zaal stellig bij. En menig huisvader zal zijn geld moeten neertellen, och het is zeker niet te veel voor het levensgeluk van moeder de vrouw. Firma Troelstra zal zeker graag alle inlichtingen geven en de machine ook particulier voor U demonstreren. Maandag j.l. waren weer velen naar het Gerechtsgebouw gekomen om te zingen: oud-Hollandse liederen, trek kersliedjes en oude bekende liederen van de schoolbanken. Dit is nu eens niet al leen toezien wat anderen presteren, maar zelfwerkzaamheid. En dat dit veel voldoening schenkt bleek wel uit de vro lijke stemming die er de gehele avond heerste. Een tiental nieuwe leden trad toe, maar er is nog voor velen plaats. Vooral de herengroep heeft nog wel eni ge versterking nodig. Van de heer Me- bius, die de groep op enthousiaste wijze heeft geleid, werd wegens zijn a.s. ver trek naar Hilversum, met dank voor zijn toewijding, afscheid genomen. De nieuwe leider, de heer Joh. Bok, werd welkom geheten. Op 18 April vindt de e.v. zangavond plaats. Ieder die van zingen houdt is er hartelijk welkom. De winter is voorbij. De huisvrouwen, popelend van ongeduld omdat het zo lang duurde voor ze met de schoonmaak konden beginrfen, kunnen nu los gaan. De slag gaat beginnen. Er zal weer extra gewassen, geboend, gezeept en ge wreven worden en het is de trots van iedere huisvrouw haar huis vóór de Pasen schoon te hebben. Dit is echter ook de tijd waarin haar verlangen uitgaat naar wat nieuws. Er is immers altijd wel iets dat versleten is of dat ze zo graag anders zou willen hebben om daardoor haar home nóg leu ker en nóg gezelliger te maken. En wat kunnen nieuwe vitrages, een nieuw meu belstuk, een aardig kleedje hier, een leuke doek daar, een nieuwe loper op de trap of ander zeil in de keuken, om maar enige voorbeelden te noemen, dan al wonderen verrichten. Wonderen van ge-v De verslagen van de bibliothecaresse, penningmeesteresse en secretaresse wer den voorgelezen. Er bleek een kassaldo te zijn van 108,63. Deze 33e jaarver gadering werd voor het laatst geleid door Mevr. Heeringa—Elzinga, die al deze ja- ren presidente van de B. v. O. L. was. Slechts eenmaal heeft zij wegens ziekte een vergadering gemist. Zij noemde het dan ook een zeer groot voorrecht, zo’n goede gezondheid te mogén genieten. De scheidende pres, werd toegesproken door Mevr. v. HamHesselink namens de Ver. van Huisvrouwen. Zij deed dit op haar eigen geestige manier, in dicht vorm en begeleid van een mooi bloem stuk. Mevr. Castelein—v. d. Hem sprak namens de oud-bestuursleden en bood eveneens een bloemstuk aan. Daarna nam Mevr. v. d. HeuvellGrootjans het woord namens de Huishoudschool, in welks bestuur Mevr. Heeringa eveneens zitting heeft en dit werk met veel liefde en trouw doet. Tevens werden bloemen aangeboden. Namens Mej. Oosterbaan, oud-directrice der Huish.school en mede oprichtster van de B. v. L. O. bloemen gestuurd, zo ook van enige B. v. L. O. leden. Tot slot sprak Mevr. TilmaBraam namens bestuur en leden en bood een klok aan. Mevr. Heeringa sprak tot allen een kort hartelijk dank woord en haalde hier en daar nog her inneringen uit vroeger dagen van de B. v. L. O. op. Tevens wees zij er de leden op ook hun vertrouwen en mede leven aan het nieuwe bestuur te schen ken. Mej. Bouma, pres, der jongeren B. v. L. O. trad eveneens af. Haar werd hartelijk dank gebracht voor het vele werk, dat zij deed ook voor de Mienskip. Namens de leden en het bestuur werd zich bij en zingen onze mooie Hollandse en Friese liederen mee. Onze grote des kundige op dit gebied, de heer Dood- korte, zal de leiding hebben van de volkszang. Dit is nog maar weer een ge deelte van de plannen. We hebben U b.v. nog niet verteld wat de Ouden van Dagen aangeboden zullen krijgen, maar op een andere keer vertellen we U dat ook. Legt U nu eerst Uw beurs of porte feuille klaar? Als de lijst U dan aange boden wordt, bent U in een wip klaar. U hebt de datums al genoteerd nietwaar, 26 en 27 April een rit per bromfiets heen 21, 22, 23 en 24 Maart zijn de dagen, be- en terug van Schiermonnikoog naar Pa- houdens goedkeuring. rijs maken. Men wil door deze rit de mogelijkheden van de bromfiets voor het toerisme demonstreren en denkt de 1500 km in drie dagen af te leggen. Men gaat echter met zijn drieën op één brom fiets. Elkaar afwisselend rijdt men drie uur op de bromfiets, om dan 6 uur in de volgauto door te brengen. Men zal in Parijs een groet brengen aan jhr. mr. Tjarda van Starkenborch Stachouwer, de Ned. ambassadeur in speciale zen ding aldaar, een telg uit het geslacht dat twee eeuwen lang eigenaar was van Schiermonnikoog, en hem een beeldje van een „schiere monnik" aanbieden, ver vaardigd door de op het eiland wonen de beeldhouwer Martin van Waning. Mr. Schönfeld hoopt ook verkeerstechnische ervaringen op te doen, die hem voor zijn ambt nuttig kunnen zijn; voor de heer den Oudsten spreekt natuurlijk het nieuws-element mee. n a e n y,

Sneeker Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1