1 s h Zuster v. d. Meulen leefde met haar patiënten mee i Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST V, II AGENDA was 1 Vierde Paasveetentoonstelling iets bijzonders Vrijdag 1 April 1955 110e Jaargang No. 26 De 5 Mei Volksspelen Onze 5 Mei-viering Door prima kwaliteit 21 eerste prijzen Nederland van alle kant Bevorderd C.B.T.B. afd. Sneek afscheid Geslaagd j J Verhoging tarief wagon ladingen Winst Philips aanzienlijk gestegen Het zoeken van eieren van waterwild Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD KLEINZAND 7 - Telef. 2871 W Secretaris F.R.S. nam Benoemd i Afscheid van oud-directeur Schiphorst Zij stond altijd klaar om te helpen Jaarvergadering S. en O. 2 SNEEKER NIEUWSBLAD 1 Redactie-adres Redacteur: L. KIEZEBRINK V millioen (1953 88) Uit IJ 1 fe: Onze stadgenoot de res. sgt. vl. H. J. Zwaga werd met ingang van 29 Maart bevorderd tot res. vaandrig vlieger. het (le e e e ik en na oh 1 R r t ig de en n- Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. KantoorGROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) ch Le- k- )t- n- „de In- 9.30 s- ie )e ig 1- te ui MV V fl n e e e U L. ie e- ■g er de !t- ds m a- at ,1e ze ie ig e- kt te ie et n- in r- oe ,k, te de e- En zo is het nog. Alleen geeft men van der Meulen nu wel eens een andere naam. Men zegt in Thabor dan „vraag het Moeke maar”. Moeke met haar lief de 'ol hart, haar tact, mensenkennis en grote ervaring weet het wel en staat al tijd klaar om te helpen. De aanvoer op de vierde Paasvee tentoonstelling welke Dinsdag op onze Veemarkt werd gehouden, was één dier minder dan verleden jaar. De kwaliteit van de aangeboden koeien daarentegen was veel beter. Daar waren alle des kundigen het roerend over eens. Op 43 beesten 21 eerste prijzen bewijst wel dat deze tentoonstelling iets bijzonders was. Het gaat dus nog steeds crescendo met deze expositie, die haar bestaansrecht en betekenis al overtuigend heeft be wezen en van vele zijden medewerking geniet. Zowel van de kopers en ver kopers van goede kwaliteit slachtvee als van de zakenlieden en vervoerders. De 56-jarige heer H. van der Weide uit Beilen, vader van tien kinderen reed in Hoogeveen op de bromfiets tegen een paar andelaars tengevolge waarvan hij viel. Zwaar gewond is hij naar het zie kenhuis overgebracht en kort daarop overleden. Zijn echtgenote werd bij het vernemen van de onheilstijding door een beroerte getroffen en overleed de vol gende dag. Ir H. G. A. Leignes Bakhoven, secre taris van het Fries Rundvee Stamboek gaat dit Stamboek en ook Friesland ver laten, nu hij op 1 April met pensioen gaat. Ir Bakhoven werd in 1935 benoemd tot directeur van het Veeteelt en Zuivel- wezen bij het Departement van Land bouw in Den Haag. Hij was in de oorlogs jaren ook plaatsvervangend directeur- generaal van de landbouw. In 1946, toen dr E. van Welderen baron Rengers het secretariaat van het Fries Rundvee Stam boek neerlegde, kwam ir Bakhoven naar Friesland terug. Dinsdagmiddag heeft hij tijdens een druk bezochte receptie af scheid genomen. Tal van personen uit het Stamboekwezen en aanverwante organi saties waren tegenwoordig, terwijl ook de Commissaris der Koningin van zijn belangstelling blijk gaf. t>< e 3a - Je; it la t- :r 31 s II i. I De Minister van L., V. en V. heeft be sloten toe te staan dat tot en met 19 April a.s. eieren van grutto’s worden ge zocht en geraapt. Het ten verkoop in voorraad hebben, te koop aanbieden, ver kopen, afleveren en vervoeren van eieren van grutto’s is toegestaan tot en met 21 April, met dien verstande, dat op 20 en 21 April het vervoeren slechts is toege staan binnen de bebouwde kom der ge meenten en langs openbare wegen en paden. Het zoeken, rapen, ten verkoop in voorraad hebben, te koop aanbieden, ver kopen, afleveren en vervoeren van eieren van zwanen, ganzen, eenden (alle soor ten), duikers, watersnippen, scholeksters, goudpluvieren, kemphanen, wulpen, ture luurs, meerkoeten en waterhoentjes is niet toegestaan. „SR Het lijkt er op dat het 5 Mei comité tevreden kan zijn over de resultaten van de gehouden lijstcollecte. Was U mis schien niet thuis toen de lijst aangebo den werd, of meent U om de een of an dere reden dat U nog iets meer moet geven? U kunt Uw gift nog storten op de rekening die het 5 Mei comité ’55 heeft bij de Boazbank. Bedenkhoe meer geld er binnenkomt, hoe beter het 5 Mei comité zijn plannen kan uitvoeren. En de plannen zijn goed! Wij hebben er U al verschillende keren iets van verteld, en willen er nu alleen nog van zeggen dat al weer enkele „nummers” aan het programma zijn toegevoegd. Ook de jeugd, verenigd in de S.J.A., zal zorgen voor een paar verrassingen, muziek wagenspelmeer vertellen we nog niet We hopen U in ons Maandagnummer het definitieve programma te kunnen geven, tot zolang dus nog even geduld. Alleen., hebt U nog een schattin een oude kous stuur het naar het 5 Mei comité. Alleen de schat, niet de kous. En danleidsters en leiders voor! Tot Maandag, dan krijgt U de volledige ont hulling. r Daarom adviseerde hij de boeren meer stierkalveren aan te houden voor het mesten van ossen en jonge slachtstieren. Ook werd hier gedemonstreerd welke koe het geschiktst is voor de weiderij. Spr. voorzag echter, dat in de toekomst de mesterij ook in Friesland een grotere plaats zal innemen. Nadat de heer Wind nog had medege deeld, dat het plan bestaat het volgend jaar een speciale rubriek voor weid- De winst van de n.v. Philips’ Gloei lampenfabrieken en de beide trusts heeft over het boekjaar 1954, na aftrek van belastingen 119. bedragen. Hiervan zal 71 (1953 ƒ:51) millioen in het bedrijf worden gehouden. Aan de op 22 April te houden alge mene vergadering van aandeelhouders zal worden voorgesteld het dividend over 1954 te bepalen op 14 procent voor de ge wone en 7.6 procent voor de preferente aandelen, beide onveranderd. Daar op 6 Januari over het boekjaar 1954 een interim-dividend van 6 procent betaalbaar werd gesteld op de gewone en preferente aandelen, bedraagt het slotdividend resp. 8 en 1,6 procent. Gelijke dividenden zullen, na goedkeu ring door aandeelhouders, door de n.v. Gemeenschappelijk Bezit van Aandelen Philips' Gloeilampenfabrieken Worden uitgekeerd. Vergeleken bij verleden jaar is de kwaliteit vooruitgegaan, was ook de mening van de heer Th. Cuipers. Ook is tegemoet gekomen aan het algemeen verlangen naar een rijp, maar niet te vet beest. De klant is koning en daarom moeten we vlees brengen dat de klant vraagt. Sneek heeft bewezen dat Fries land, hoewel niet bij uitstek een land van mesters, toch prima vee heeft. Haar zwartbonten zouden ook in Holland een goed figuur slaan. Een paar Hollandse kopers zullen daarom ook zeer welkom zjjn. Later onderschreef de heer Cuipers ook nog de mening van de heer Span, die betoogd had dat iedere boer op een dag als deze kan zien wat hij moet fok-, ken en wat hij moet mesten. Tot nu toe was er bij de Friese boeren nl. wei nig liefde voor de slachtkoe, maar, al dus de heer Cuipers, in de veefokkers- wereld komt meer belangstelling voor slachtvee als waardevolle factor. Ook verleden jaar was de opbrengst van de vleesproductie weer hoger dan die van de zuiveL OUDEGA (W.) Geslaagd voor candidaatsexamen Veeartsenijkunde gedeelte) de heer J. H. Witteveen alhier. Zodra ik de hall van rusthuis Thabor binnenstapte zag ik ze al. Daar kwam ze aanlopen in een heldere vefpleegsters- jurk en een kraakschone witte schort Zuster van der Meulen. Zo is ze bekend en ik mag zeker zeggen bemind bij alle inwoners van Thabor. Een beetje zenuw achtig ging ze met me naar haar kamer zo’n oezellige kamer met ouderwets ge makkelijke stoelen een antiek ladenkastje en foto’s aan de muren die vele herin neringen op wekken. Die herinneringen overstelpen Zuster van der Meulen nu ze op het punt staat haar werk als eerste verpleegster in Thabor neer te leggen. Wü kunnen nu mededelen welke volks spelen voor de verschillende leeftijden zijn vastgesteld. Meisjes en jongens van 6 en 7 jaar vlagjessteken. Meisjes en jongens van 8, 9 en 10 jaar in estafettevorm op de helft van de baan door een ring kruipen. Groepen van 4 meisjes en vier jongens bij elkaar. Meisjes en jongens van 11, 12 en 13 jaar allemaal door een ring kruipen. Ook in groepen van 4 meisjes en 4 jongens bij elkaar. Meisjes van 14 en 15 jaar Stokspring estafette. Groepen van 8 meisjes. Jongens van 14 en 15 jaar, als meisjes van 14 en 15 jaar. Da mes 16 en 17 jaar. In groepen van 3 kruistouwtrekken. Heren van 16 en 17 jaar, als dames van 16 en 17 jaar. Da mes 18 en 19 jr. Zoek maar uit. Voor werpen uit een zak halen en uitleggen. Groepen van 8 dames. Heren van 18 en 19 jaar. Mastklimmen. Dames van 20 jaar en ouder. Balwerprace in groepen van 6. Heren van 20 jaar en ouder. Boomstamwerpen. Voor hen die niet meer op inrichtingen van onderwijs zijn, zal op Maandag 18 en Dinsdag 19 April gelegenheid zijn zich op te geven. Plaats en tijd zullen per advertentie bekend gemaakt worden. In de plaats van wijlen de heer P. van der Veen is door B. en W. van Sneek benoemd tot Voorzitter van de Sichting Commissie van Samenwerking voor Bij zondere Noden in de gemeente Sneek, de heer M. A. Boonstra, wethouder der Gemeente Sneek. Hier is de Inlichtingendienst van de May-Fair weer Onze Sneker pers is een zeer edelmoedige gastvrouw, die ons niet enkel een plaats aanbiedt, maar nog wel een ereplaats: de voor pagina van de krant. Over de naam „May-Fair” hebben wij U al een en ander verteld. Over de standplaats van de Fair valt weinig te vermelden. De plaats van de tentoonstelling is nl. HET MARTINIPLEIN, dat wat ligging betreft voor binnenstad, bus- en spoorstation ideaal is. Wat deze keer vooral opviel, was het grote aantal extra zware koeien, waar bij de rood-bonten de kroon spanden. De zwaarste, een roodbonte van de heer W. Flier te IJsselmuiden, woog maar eventjes 825 kg. Maar er waren nog veel meer van die „dikbillen”, zoals ze in de kring van mesters en slagers wor den genoemd. Daar kan het Friese pro duct, dat wat fijner van bouw is, niet tegen op. Kwalitatief zullen de rood bonten het echter nooit winnen, zei de heer Th. Cuipers, redacteur van het Vakblad voor de Slagerij en oud-direc- teur van de Slagersvakschool te Utrecht. Het vlees van de zwartbonten is fijner. Voortaan echter zullen ze in afzonder lijke rubrieken worden ondergebracht, zo deelde de heer Wind mee, waarmee de commissie tegemoet komt aan de wens welke door de heer Joh. Span te Stiens namens de jury naar voren werd gebracht. Dat maakt haar taak ook ge- makkelijker. Dit jurylid was eveneens vol lof. Ik had niet gedacht hier van daag zoveel vee en zo’n goede kwaliteit te zullen vinden, zei hij. De handel was zeer vlot. Vooral in de gewone klassen, waarin vrijwel alle dieren werden verkocht. De heer H. A. Wind, voorzitter van de Veemarktcom- missie, achtte ook dit van grote beteke nis, zoals hij bij' het bekend maken van de prijzen betoogde. De bedoeling van een dag als deze is nl. niet alleen om goede beesten te laten zien, maar ook om ze te verkopen. De zwaarste koe van de tentoonstelling, een rood-bonte van de heer W. Flier te IJsselmuiden, woog 825 kg., zo deelde hij ook mede. De klant is koni'ng. van diens keurig beheer. Tot leden van de nieuwe kascommissie werden aange wezen de heren Chr. Koster en P. Dou- ma. Door de tatoueerder der vereniging de heer J. Ruiter werd medegedeeld dat door hem in 't afgelopen seizoen in to taal 316 konijnen waren getatoueerd. Ook dit jaar zal hij zijn functie weer waarnemen, mits de leden hun volle me dewerking verlenen. Aan de beurt van aftreden waren de bestuursleden de heren AS. Brouwer, J. Ruiter en F. Verf. Dit drietal werd bij enkele candidaat- stelling herkozen. Punt rondvraag bracht niets ter tafel. Nadat de voorzitter het officiële gedeelte had gesloten bleef men nog enige uurtjes gezellig bijeen, zich vermakend met het kienspel. De prijzen. Tot besluit vermelden we hier de prij zen, welke de jury, bestaande uit de heren H. v. d. Laan, Wolvega; S. R. Piersma, Sneek; K. H. Nicolai, Britsum en Jobs. Span, Stiens, toekende. Koeien met ten hoogste 2 brede tan den. Eerste prijzen: C. A. Cnossen, Heeg; J. Wiersma en Zn., Menaldum; W. Flier, IJsselmuiden (drie en tevens het kam pioenschap van de roodbonten); Blom’s Slagerij, Workum. Tweede prijzen: Advertentieprijs 15 et. per num. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. iï! ad '-•je n e u fi e O: seli 9ez “iet poe Jjer^. Zijl j j De Nederlandse Spoorwegen delen ons hei volgende mede „De minister van Verkeer en Water staat heeft de N.S. gemachtigd het ta rief voor wagonladingen op 1 Mei a.s. te verhogen. De verhoging bedraagt in het algemeen 12.5 procent. Het minimum per wagen wordt echter van 35 op 50 ge bracht, teneinde dit minimum meer in overeenstemming te brengen met de van de afstand onafhankelijke kosten per wa gen. De overige in de tarieven opge nomen minima per wagen worden in dezelfde verhouding verhoogd. Teneinde de vrachtprijzen per 100 kg., welke zijn opgenomen in da vrachtprijstabellen, meer in overeenstemming te brengen met het minimum per wagen, worden de vijf-, tien- en vijftientonsprijzen op resp. tenminste 42 cent, 37 cent en 32 cent per 109 kg, gesteld. Het was voor voorzitter H. M. Ger- brandij iets teleurstellend, dat de op komst op de vergadering van Woensdag avond niet beter was. Wat hiervan de reden was, viel slechts te gissen. Verder wilde de heer Gerbrandij even wijzen op het vraagstuk van de verzuiling, dat men op het geestelijke en maatschappelijk terrein in al zijn geledingen tegenkomt Spi meent dat deze verzuiling, de maat schappelijke toestanden niet in ongun stige zin heeft beinvloed. Wij in de C.B.T.B. zijn gaarne bereid tot samen werking, doch ten opzichte van het levensbeschouwelijke kiezen wij deze verzuiling. Hierna was het woord aan de heer Ir L. Eringa, secr. Prov. C.B.T.B te Leeuwarden, die sprak over het on derwerp IntensiefExtensief. De kern van het betoog van de heer Eringa was. hoe wë onze productie kunnen handha ven en exploiteren. Spr. meende dat dit kan worden bereikt, door intensivering van de bedrijven. Zou men de zaken extensief op willen zetten, dan zal men moeten proberen het werk intensief af te doen,waarbij de mechanisatie een rol kan spelen. Het inkomen van het platte land zal door minder mensen moeten worden verdeeld. Daarom zullen wij in Nederland en Friesland niet bang moeten zijn voor minder bewoners. Er werden tal van vragen gesteld, waarbij bleek dat er nogal verschil van mening met de spreker as. Voor een te houden excur sie bleek wel belangstelling te bestaan. Verdere plannen zullen door het bestuur worden uitgewerkt. Hierna werd de ver gadering door de heer P. Dijkstra, Nij- land met gebed gesloten. De jury in diep beraad. koeien in te richten, waarvoor het com missielid P. Koopmans had gepleit, spra ken nog de heer W. Flier te IJsselmui den, die gaarne wilde, dat voortaan de kampioenen met een krans getooid wor den welke dan in het bezit moet komen van de slager (zal overwogen worden, aldus de heer Wind) en de heer S. Fa ber, eveneens lid van de Veemarktcom- missie. Deze laatste bracht een bijzon der woord van dank aan de heer P. Koopmans. Vooral door het vele werk dat hij heeft gedaan, is deze tentoonstel ling zo goed geslaagd. Dinsdag 29 Maart heeft de heer W. Schiphorst, oud-directeur van de Zuivel fabriek Lankhorst te Osingahuizen af scheid genomen van de melkleveran- ciers. Dit afscheid had plaats in een enigszins feestelijke bijeenkomst in café „Onder de Linden” te Sneek. De leiding berustte bij de voorzitter van de leve- ranciersvereniging, de heer Gerrit W. Cnossen, die in een korte toespraak al les wat de scheidende directeur in de loop van ongeveer 33 jaren voor de fa briek en voor de leveranciers verricht had, de revue liet passeren. Uit deze woorden bleek dat Schiphorst door zijn boeren steeds zeer gewaardeerd werd en een bewijs hiervan was ook het groot aantal aanwezigen dat van deze gele genheid gebruik maakte om van hun oud-directeur afscheid te nemen. Onder de vele aanwezigen bevond zich ook mej. G. Lankhorst, een zuster van de oprichters van de „Lankhorst” fabriek. Verschillende leveranciers, o.a. D. Op- pedijk, C. v. d. Brug en W. Koopmans hebben nog het woord gevoerd en allen spraken met grote waardering over de goede samenwerking die er steeds be staan heeft. Ook de tegenwoordige di recteur, de heer Petter, richtte in een korte toespraak enkele hartelijke woor den tot zjjn scheidende voorganger. Aan het slot dankte de heer Schiphorst allen voor hun goede wensen en voor de pret tige verstandhouding die er steeds ge heerst heeft. Namens de melkleveran- ciers werd hem een radiotoestel met pick-up aangeboden. „Ik ben wel eens te kortaf”, bekent ze bekommerd en weer trekt het gezich' zenuwachtig. Maar als ze me dan ga a vertellen over haar „oudjes en hoe haa hart soms huilt” om sommigen die z< vereenzaamd zijn dan weet i’ dat he’ met die kortheid wel losloopt. Zuster van der Meulen wat zullen de oudjes je missen met je liefde en je kortheid 1 die patiënten en ze leeft nog met hen mee zoals ze toen met hen meegeleefd heeft. Ze voelde als er iets niet goed ging met ze„ik was dan zo’n angstige vogel van binnen”. En doordat Zustei' dat angstige gevoel had, en tijdig dok tershui? ging halen, is menig leven gered „En na de wijk kwam Thabor”, zeg ik. „Ja. Ik stapte in ’43 van de ene zaak in de andere. Nee, vacantie had ik niet en heel dikwijls had ik in geen maanden geen vrije Zondag. Het was altijd „van der Meulen” is er wel.” Zó deed Zuster v. d. Meulen vroeger de wijk. de penningmeester decharge te verlenen I TT van runns konriP- beheer. Tot. leden van' >-Het zlJn zulke nerveuze dagen voor me’ zegt ze. „Ik loop kamer m en uit hier zitten oudjes te huilen en daar kun nen ze mijn handen niet meer loslaten”. Haar mond trekt als ze me de kop en schotel die ze in haar hand heeft laat zien „Gekregen van een van de oudjes. Ze kon niet méér doen, maar ze had me graag tien willen geven”. Dan breekt de humor weer door op dat gezicht dat getekend is door zorg en nerveuze span ning „Ik zei, geef me dan asjeblieft tien’. We drinken gezellig samen een kopje thee voor het raam met een fantastisch mooi uitzicht op de vijvers van het park en de weg met het drukke verkeer. Zus ter van der Meulen heeft zich een beetje afgewend van het leven daar buiten en denkt aan de vele overledenen die zij verpleegd heeft toen ze nog „in de wijk” was, 1924 tot 1943. „Laatst in bed telde ik zo maar 500 doden”, zegt ze met pein zende ogen. Ze vertelt over enkele van Eddy Christiani komt de eerste drie dagen met zijn orkest voor U spelen en elke avond zal er sfeer en gezelligheid zijn op de May-Fair. De ringrijderij te paard en in Friese sjezen wordt gehouden op Donderdag 12 Mei. Behoudens toestemming van B. en W. zal dit festijn zich in het centrum van de stad afspelen. De inschrijving is reeds geopend. Deelnemers kunnen zich melden bij Erven Joh. W. Meijer (naast Amicitia) Tel. K 5150—nr. 2314. Een aantal bekende paardensportmensen zal worden gevraagd de jury te vormen. U ziet: er zit gang in de MAY-FAIR. Evenals in de lente. Kijkt U maar eens op Uw barometer, Woensdagavond hield de vereniging Sneek en Omstreken tot bevordering der Pluimvee- en Konijnenteelt haar jaar vergadering in hotel J. Leeuwen. Na zijn welkomstwoord wierp de voorzitter, de heer H. Doevendans, een terugblik op ’t afgelopen seizoen, waarvan de hoog tepunten waren de zeer goed geslaagde tentoonstelling en de eiereninzameling ten bate van zieken en zwakken. Met een minuut stilte werden herdacht de overleden leden, de heren S. Zeijl en A. J. J. Verdaasdonk, die veel voor S. en O. hadden gedaan. Op Zaterdag 2 April wordt in Leeuwarden de jaarvergade ring gehouden van de raad van beheer waarvoor als afgevaardigden werden aangewezen de heren H. Doevendans en Joh. de Jager. Bij voldoende medewer king van de leden zal S. en O. ook dit jaar weer een Eierdag organiseren en wel op Woensdag 6 April a.s. Het jaar verslag van de secretaris, de heer F. Verf, werd onder dankzegging aan de steller onveranderd goedgekeurd. De vereniging telt 247 leden onder wie 3 die zich ter vergadering opgaven. Het fi nancieel verslag van de penningmeester, de heer AS. Brouwer, vermeldde dat de inkomsten hadden bedragen f 1232.27, de uitgaven f 1055.41, saldo f 176.86. Het financieel verslag van de tentoonstelling vermeldde aan ontvangsten f 4114.56, uitgaven f 3504.09, saldo f 610.47. Nog te betalen f 1250. Op voorstel van de kascommissie, bestaande uit de heren J. Damstra en Chr. Koster, werd besloten Scheenstra, Wijtgaard; A. Hoekstra, Tzummarum. Derde prijzen: A. de Jong, Irnsum; J. Wiersma en Zn. vnd. (vier en tevens prijs voor de grootste aan voer). Koeien niet afgewisseld. Eerste prij zen: J. Wiersma en Zn. vnd.; C. A. Cnos sen, Heeg (drie); B. de Groot en A. Bouma, Grouw (kampioene v. d. zwart bonten); W. Flier vnd. Derde prijzen: K. B. Hijlkema, Irnsum; R. Saakstra, Peins. Koeien afgewisseld. Eerste prijzen: Westra, Akmarijp; J. Wiersma en Zn. vnd.; H. Falkena, Heeg; G. en Th. Meijer, Menaldum; Jan J. F. Visser, Wijckel; A. Dantuma, Zwaagwesteinde; mg G. de Vries, Scharnegoutum; W. Flier vnd. Derde pijrzen: A. Koopmans en S. Feenstra, St. Nicolaasga (twee); G. de Vries vnd.; J. Jorritsma, Heeg. Schapen en varkens waren niet aan gevoerd. De eersten niet wegens de win ter, terwijl de krulstaarten ontbraken door de ongunstige situatie op de var- kensmarkt. De entree van de grote tentoonstellingshal zal zich bevinden tegenover café Gaasterland. Naast de grote hal is er nog plaats voor een auto scooter (er komt een heel mooie) en een consumptie- en ontspan- ningszaal. Van die zaal zal een intensief gebruik worden gemaakt. Men zal er niet alleen kunnen uitrusten en zijn dorst kunnen leasen, maar er zal ook vaak aan de bezoekers een attractief programma worden geboden. Op Dinsdag 10 Mei (de Landbouw- en Veeteeltdag) zal er zo mogelijk een bijzonder programma voor de mensen van het platte land zijn. Een combinatie van Sneker zaken houdt in deze hal mode-shows, waarbij de dames (en de heren) de diverse letterlijnen van het alphabet (A, H en S) kunnen bewonderen. Donderdag 31 Maart. „Het Groene Kruis”, Sneek. ’s Avonds van 7.30 9 uur Cursus „Bereiding zoutloos diëet” in de Huishoudschool. Vrijdag 1 April. Hotel Hanenburg 8 uur. Afd. Sneek Beweging v. Europese Federalisten. Mr. C. v. Rij, Amster dam spreekt over: „Waarom Euro pa?’’ Vrijdag 1 t/m Maandag 4 April. Amici tia Theater Sneek. ’s Avonds 8 uur en Zondag tevens te 5 uur: „Het of fer van een moeder”. Zondagmiddag 3 April te 2.30 uur: „Gevangenen van het oerwoud”, Vrij.'ag 1 April. Ver. „Hulp in Nood”. Alg. ledenvergadering ’s avonds 8 uur in Hotel „De Gouden Leeuw”. Maandag 4 April. Openb. Leeszaal en Bibliotheek Sneek. Alg. Ledenver gadering in het gebouw van de O. L.B. Dinsdag 5 April. Kynologenclub „Sneek en Omstreken”. Vergadering ’s av. 8 uur in zaal Piso. Spreker de heer P. M. C. Toepoel uit Laren. Onder werp: „Onze rashonden”. Donderdag 7 April. Fries Scheepvaart Museum Sneek. Alg. ledenvergade ring ’s avonds 8 uur in de bovenzaal van Hotel Hanenburg. Vrijdag 8 April. Uitvoering Matthaus Passion, Martinikerk te Bolsward. Nam. 2 uur. Zaterdag 9 April. Waterschap ,,’t Mar len”. Ingelandenvergadering voorm. 9 uur in café Piersma te Nijland. Zaterdag 16 April. Waterschap ScherwolderMorrahemmen”, gelandenvergadering voorm. uur in Hotel Hanenburg te Sneek. Maandag 18 April. Waterschap „De Oosterhemmen”. Ingelanden-verga- dering voorm. 9 uur in Hotel Ha nenburg te Sneek. Zaterdag 30 April. Waterschap „Abbe- ga”. Ingelandenvergadering voorm. 9 uur in het Lokaal van de Ned. Herv. Kerk te Abbega. Maandag 9 t/m Zaterdag 14 Mei. May» Fajr. Tentoonstelling van Handel, Industrie, Ambacht etc.; 14 Mei: Intocht Nationale Zeilkoningin.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1