Paniek in brandende Belgische bioscoop kostte 39 mensen het leven n I Onze viering ïïlet d dc A do-o-ï ïllo-dzland Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERAOEEL en IJLST „Hulp in Nood” geeft hulp en voorlichting Snitser Frysk Forban wie forline tige aktyf „M dezr* i nr* cos-ye een jier wer .8 Dinsdag 5 April 1955 110e Jaargang No. 27. 9 72 Redacteur L. KIEZEBRINK Prins Bernhard op inspectie Afscheid bij de belastingen Gelegenheidsstempel Benoeming De gehele dag volop feest Bram Feenstra te Ijlst, gast- dirigent bij het Frysk Orkest G. M. Meijer overleden Eierinzameling S. en O. De sterken voor de zwakken Nijs fan de Kr. Hist. Jongerengroep 1 Franse elegance, Amerikaanse pasvorm en Italiaanse zwier. Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DR1JFH0UTS NIEUWSBLAD Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2871 1 2 Eindexamen Rijkslandbouw- winterschool Sneek Aanbesteding Districtskampioenschappen Volleybal Slotavond cursus Vliegtuig neergestort Marsmuziek op Paas maandag F drs. R. K. de Jong ien SNEEKER NIEUWSBLAD Totaal f3360.33, batig het programma Men schrijft ons Moeders verjaardag. direct gaat met Ook ’s avonds (Zie verder pag. 2). is er volop feest in de stad. Men zal kun- Een mooie zomerjurk met de zo gewilde de heren de voorkeur De sterken voor de zwakken. De herenmode wordt De zomerjurken van Prins Bernhard heeft Vrijdag in zijn functie van inspecteur-generaal van de Koninklijke Luchtmacht een bezoek ge bracht aan de Leeuwarder vliegbasis. De Prins reikte daarbij een zilveren wissel- beker uit aan majoor-vlieger S. K. Aert- sen, commandant van het 324ste squadron. Dit squadron heeft thans voor de tweede maal deze beker bij schietoefeningen op vliegende doelen gewonnen. Op 45-jarige leeftijd is alhier overleden de heer Gerben Meindert Meijer, voorz. van de afd. Sneek van de Kon. Ned. J agersvereniging. Onze stadgenoot de heer B. Nauta is benoemd tot onderwijzer aan de bijzon dere school voor V.G.L.O. te Medemblik. bewerkt met broderie. Een pakje met een lang jasje met verlaagde taille van een Franse jacquard stof had ook zeer veel succes. De prjjzen werden dikwijls met hand geklap begroet. Ze waren ook inder daad laag. Wat zegt U van een vistra- serge rok met een poplin streepblouse voor samen nog geen tien gulden? dng de ;een lan- zich ide- lijk- aak ;ren qjna zich a de be- nog aker Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie* Comb, Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor. GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Rot- kin- hoe aak, tute te- L de age- elde her- aods kan sa- dat :ugd rale leze a de aing re- erkt rote toch t de het 7an- it in vor- •ins- i de -De ling .eel- lan- vant 'gde inst- :ger 20.900,— 20.850,— 20.750,— Aan de Rijkslandbouwwinterschool te Sneek slaagden onderstaande leerlingen voor het einddiploma. W. Atsma, Brekkenpolder; W. Bokma, Oudemirdum; J. Boschma, Offingawier; H. Bouma, Oosterend; J. Bouma, Nijland; H. Brandsma, Hieslum; KI. Bruinsma, Lol- lum; B. v. Dijk, Harich; H. Feenstra, Tjerkwerd; K. Gietema, Hommerts; H. Haagsma, Dijken o/d Langweer; H. Haits- ma, Koudum; H. Huisman, Tjalleberd; P. de Jong, Heeg; K. de Jong, Witmarsum; B. Lanting, Molkwerum; R. Rycklama a Nijeholt, Óudega (W); G. v. d. Meer, Heeg; D. Reitsma, Wons; Th. Samson, Bolsward; J. Schotanus, Oudemirdum; J. Schuurmans, IJlst; G. Stremler, Hieslum: F. Tamsma, Oosthem; D. Terpstra, Id- zega; P. Terpstra, Wommels; D: Visser Oudemirdum; J. Visser, Sloten; Tj. Wes tendorp, Heidenschap; J. Wielinga, Osin- gahuizen; F. Wierstra, Harich; Tj. de Witte, Wons; A. Wijbenga, Wommels; E v. d. Zee, Westhem; K. v. d. Zee, Oost hem. Ter gelegenheid van de eerste dag van uitgifte van de Zomerzegels 1955 zullen bij de postzegelhandel Eerste-dag-omsla- gen verkrijgbaar zijn tegen de prijs van f 0,15 per omslag. De op 25 April a.s. aan het loket van een postinrichting afgegeven Eerste-dag- omslagen, uitsluitend gefrankeerd met één of meer Zomerzegels 1955, zullen worden voorzien van een afdruk van een bijzonder stempel. Donderdag 31 Maart heeft de heer T. Postma, assistent bij de belastingen al hier, de dienst met vervroegd pensioen verlaten. Bij het afscheid werd de heer Postma namens het personeel toegespro ken door hoofdassistent-chef dienstge- leider W. v. d. Veer, die zijn woorden vergezeld liet gaan van een actetas voor de scheidende collega en bloemen voor diens echtgenote. versen f 216.03. saldo f 252.09. In ieder Kerstpakket bevond zich ook een half pond speculaas, een geschenk van de fa. Joh. Tromp. In totaal kwa men 57 aanvragen binnen. Op voorstel van de controlecommissie werd de rekening met dank aan de bei de heren goedgekeurd. De bestuursverkiezing had tot resul taat, dat de aftredende heren J. Keuning en S. Feenstra werden herkozen. Laatst genoemde gaat nu zijn 22e bestuursjaar in. Wij zijn vol lof lof over Uw werk, zei de voorzitter tot hem. Niet alleen door Uw administratief werk, maar ook door de waardevolle adviezen welke U de mensen geeft. Daarom stelde spr. het ook zeer op prijs, dat de heer Feenstra ondanks zijn hoge leeftijd zijn herbenoe ming weer aanvaardde. Na de rondvraag, die niets opleverde, werd de korte, maar als steeds gezellige, vergadering gesloten. Door het gemeentebestuur van Sneek werd Vrijdagmorgen aanbesteed de uit breiding van de Sperkhemschool met één lokaal. Voor het bouwwerk waren de drie hoogste inschrijvers G. Visser, IJlst J. Duiker, Hommerts M. v. d. Bos, Gauw De drie laagsten J. Runia, Tzum J. Postma, St. Nic.ga Gebrs Andringa, Sneek zoals het comité het heeft opgesteld. Be denk echter dat er nog wel verrassingen zullen komen; men geeft niet alle ge heimen vooraf prijs. Ons 5 Mei feest zal duren van 7 uur ’s morgens tot 11 uur ’s avonds. Het begint met een reveille door Advendo geblazen van de toren van de Grote Kerk. Dan volgt een jeugd- appèl, carillonspel en zangaubade van de schoolkinderen onder leiding van de heer Doodkorte. Na kerkdiensten in er de op tocht die neel mooi belooft te worden, ’s Middags krijgen de Ouden van Dagen een feestmiddag aangeboden. Ze zullen kijken naar een Fries toneelstuk en on getwijfeld zal het amateurgezelschap van Joop Doevendans de stemming verhogen. In de stad worden dan op verschillende plaatsen de volksspelen gehouden, onder hoofdleiding van de heer Kan Sr. Er is muziek van een mandoline ensemble op een podium in de stad en de jeugd zal een wagenspel opvoeren. De middag zal worden besloten met gymnastiekdemon- straties op verschillende punten van de stad, hoofdleider de heer Kan, herhaling van de optocht en samenzang voor het stadhuis onder leiding van de heer Dood korte. >gei laa aas !WO ;oah aeb ver» vol» Het feest wordt om elf uur besloten met een taptoe bij Bengaals vuur door Advendo. Diit programma, aangevuld met de nu nog niet genoemde verrassing •m de grote kindertekenwedstrijd, zal toch zeker wel vreugde brengen aan elke burger van onfle stad. Groot en klein, jong en oud. Mag het comité tenslotte rekenen op heldere etalage verlichting en zo mogelijk feestverlichting van straten en gebou wen? Het zal de stemming in onze stad zeker verhogen. Inderdaad een prestatie die bewonde ring wekt en... ons met verlangen doet uitzien naar Pasen als we toch eindelijk die oude dikke winterspullen kunnen verruilen voor iets nieuws. Houdt U nog steeds die mannequin in het oog die volgens U het meest op U zelf lijkt? Daar gaat ze... Ze draagt nu iets heel anders: een costuum uit de modelafdeling van C. en A. Het pakje heeft een zeer mooie lijn en de stof, die een tweed effect heeft, is van kam- garen vermengd met alpacca. Een zeer mooi pak uit de modelafdeling was van zwart kamgaren. Het was klassiek van lijn en de schoot van het jasje geheel Zaterdag 2 April werden deze wed strijden gehouden in het Beursgebouw te Leeuwarden. De kampioenen van Dok- kum, Harlingen, Leeuwarden en Sneek, zowel dames als heren, bonden de strijd tegen elkaar aan. Voor Sneek was het bij de dames S.V.C., bij de heren T.G.P. die de clubkleuren moesten verdedigen. Voor de rust behaalde zowel S.V.C. als T.G.P. twee overwinningen. De grootste rivalen C.J.O. en S.M.C. behaalden ook twee overwinningen. S.V.C. verloor na de rust van Wardy (Bergum) en T.G.P. won van F.V.D. (Dokkum). C.J.O. had de 3e wedstrijd gewonnen en S.M.S. ook. Dus wanneer S.V.C. van C.J.O. won, stonden ze gelijk. Maar dat mocht niet het geval zijn. Na een mooi opgaande strijd in het eerste game, 1517, verlo ren ze het tweede ook, met 815. C.J.O. werd hier dus kampioene. Bij T.G.P. ging het anders; na 3 wed strijden stonden S.M.C. en T.G.P. gelijk. T.G.P. won het eerste game met 156. Het tweede was voor S.M.C. met 1510. Het derde werd een enerverende strijd voor de spelers. Na standen van 1010, 11—11, 12—12, 13—13, kwam T.G.P. voor te staan met 1413. Tenslotte won S.M.S., na een prachtige strijd, het der de game met 1614 en was daardoor districtskampioen. nen volksdansen en zingen onder leiding van de he Rutgers en Doodkorte, het cabaret gezelschap geeft openlucht voor stellingen en onze plaatselijke muziek corpsen geven concerten op verschillende plaatsen in de stad. tard. De hear de Vries waerd fan syn forantwurdlikens fintslein en mei alge- miene stimmen wer ta skathfilder bi- neamd. Yn it plak fan mefr. Koelstra, dy’t forfearn is, bineamde de gear- komste de hear A. v. d. Lerj, wylst as fortsjintwurdiger fan ’e Krite Snits Selskip 1844 oanwiisd waerd de hear J. v. d. Kamp, soks yn lt plak fan ’e hear S. Jeltema silliger, dy’t troch de foar- sitter mei inkele wurden bitocht waerd. Foar it nije winterskoft waerden fin derskate ütstellen dien. De lezing fan Drs A. S. Wadman, dy’t ütsteld wurde moast, sil dan ek komme. Ek oare nammen fan gaedlike sprekkers waer den neamd. It ütstel fan it bistjfir om yn it kommende winterskoft yn forbfin mei de formlndere ynkomsten yn totael mar fjouWer jounén to halden (trije jounen mei in sprekker en de jiergear- komste) waerd oannommen. Der sil bi- socht wurde troch middel fan in forum de jiergearkomste hwat attrak- tiver to meitsjen. Nei in hertlik oant sjens oant takom- mend jier waerd dizze gearkomste troch de foarsitter sletten. De dirigent van het Frysk Orkest (L.O.F.), de heer Kor Ket is, wegens ziekte, nog steeds verhinderd zijn werk zaamheden te hervatten. Op advies van de heer Ket heeft het orkestbestuur nu opdracht gegeven aan de heer A. Feen stra te IJlst, (lid van het orkest) enige buitenconcerten (o.a. te Lemmer en Kol- lum) te dirigeren. Een eervolle opdracht, waarmee wij Feenstra van harte geluk wensen. Tevens hopen wij dat dit debuut zeer succesvol mag zijn. Kin in wêze? Vele lijken waren volkomen onherken baar geworden. Men bracht de doden, bijna veertig in getal, naar een schoollokaal, waar zich verschrikkelijke scènes afspeelden, toen ouders hun omgekomen kinderen moes ten trachten te identificeren. Vertwijfel de mensen probeerden zelf de nog gloeiende puinhopen te doorzoeken naar slachtoffers. De politie moest de ge hele straat afzetten om te voorkomen dat er nog meer slachtoffers zouden val len. Al wie der Freedtojoun op ’e jier gearkomste fan it Snitser Frysk For ban mar in lyts tal minsken yn ’e lytse seal fan Hanenburg byinoar, doch sei foarsitter Tamminga yn syn iepenings- wurd, dat er net fintofreden wêze mocht, om’t der dochs noch 10 fan ’e leden oan ’e oprop fan it bistjfir gehoar jown hie. En hokfoar foriening mei dat tsjint- würdich barre? Ut it jierforslach fan 'e skriuwer, de hear W. J. Nieuwenhuis, die bliken, dat it Forbfin yn 1954 wer tige aktyf west hat. Der binne lêzingen halden mei as sprekkers: J. Piebenga, Dr. de Haan, Auck de Boer en Rinke Tolman. Fier- ders is der yn 'e mande mei de Kriten in Boekjejoun halden, dêr’t Tetman en Jarich oan meiwurken. Ek binne der adressen rjochte oan it gemeentebistjür fan Snits. Foar in part wie it andert op dizze adressen bifredigjend. Neffens de skathaider, de hear J. de Vries, wie der in fiks batich saldo. Dat mocht lykwols ik wol, hwant yn ’e kom mende jierren sil it Forbfin gjin stipe mear krije fan de Provinsjale Fryske Underwiisrie. Der sil rie skaft wurde moatte, hwant oars is it oerskot gau op- Het begin van de jaarlijkse bollenveldenpracht is er. De velden met crocus sen vertonen eindelijk hun kleuren, maar het aantal velden is nog steeds gering. Advertentieprijs 15 ct. per m-m. Bij contract (handefcadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per haM jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. capuchon. En verder droeg dit jonge meisje Zes Engelse studenten werden Vrijdag gedood toen tijdens een luchtvaartshow waarbij zij stonden toe te kijken, een lesvliegtuig neerstortte. Zij waren met een hele groep studenten van de univer- siteit van Durham komen kijken; vier anderen van het groepje liepen ernstige verwondingen op. De piloot en de waar nemers die in het vliegtuig zaten, kwa men met de schrik vrij. Verschillende keren hebben wij hier al iets verteld over de 5 Mei' viering in onze stad. Thans heeft het 5 Mei comité ons het volledige programma doorge geven in de volgorde waarin het afge werkt zal worden. Ter gelegenheid van de Bondsdag der Chr. Jonge Mannen Verenigingen in Friesland, zal de Chr. Muziek Ver. „Har monie” op Paasmaandag een mers door de stad maken. Het corps loopt de vol gende routeGysbert Japiksschool, Pri- orstraat, Kloosterstraat, Steenklipplein, Oosterkade, Jousterkade, OppenhuizerT weg, W. Lodewijkstraat, Jan van Nassau- straat, le Woudstraat, Joh. W. Frisostraat, Hooiblok, Singel, Grootzand, Suupmarkt, Kleinzand, Jousterkade, Oosterdijk, Kr broederstraat, N. Noorderhorne, Markt straat, Grote Kerkstraat. Het vertrek is kwart voor vier, de aan komst bij de kerk plm. half vijf. De drumband loopt door naar het Gebouw voor Chr. Belangen, om vandaar de be zoekers van de Bondsdag te brengen naar het Martiniplein, terwijl het corps de bezoekers uit de kerk meeneemt naar het Martiniplein, waar nog een samen zang volgt. De modeshows van C. en A. zijn altijd zo’n stukje „leven”. De oudere mannequin met haar moederlijke figuur en vriendelijk gezicht doet menige toe schouwster aan haar eigen moeder deuken en men bekijkt haar toiletten met de gedachte: dat zou mijn moeder ook goed staan. De jongste met haar pittig figuurtje, haar Audrey Hepburn kapsel en glimlach met zo’n gezellige grote flimsterretjesmond, doet U denken aan uw jongste zusje. Verder kiest U uit de andere mannequins, die maat 4240 dragen, de aardigsteen dat bent U dan zelf En waarom zullen de anderen uw zusters niet zijn en de mijnheer mannequin uw zwager? Het zijn zulke vlotte „levende” figuren, zoals U ze da gelijks om U heen ziet. Ze hebben ook plezier in het leven, ze vinden het ook prettigs iets aardigs te dragen en dit aan anderen te laten zien. Het werk van „Hulp in Nood” be tekent meer dan uitgeven van geld, zei de voorzitter de heer N. J. de Vries Vrij dagavond in de algemene ledenvergade ring van deze nuttige vereniging, die als vanouds in „De Gouden Leeuw” gehou den werd. Zij geeft ook voorlichting en tracht op delicate wijze de mensen uit de nood te helpen. De tijden zijn wel veranderd, maar toch wenden nog altijd velen zich tot Hulp in Nood. Spr. hoopte dat de ver eniging haar werk nog jarenlang zal kunnen doen, tot zegen van de mens heid. Hij prees verder de medewerking die bij het werk wordt ondervonden. Over bijdragen van de burgerij heeft de vereniging niet te klagen. Daar de secretaris, not. Zijlstra, we gens ongesteldheid niet aanwezig was, konden de notulen niet worden gelezen en het jaarverslag niet worden uitge bracht. Daarom werd direct overgegaan tot het financiële verslag van de admi nistrateur, de heer S. Feenstra, dat werd toegelicht door de penningmeester de heer J. Keuning. Door stijging van het ledental was het contributiebedrag ad f 945.25 ruim f 150.hoger dan het vorige jaar. Aan schenkingen werd f 1361.80 ontvangen, wat f 340.meer was dan in 1953. Ge restitueerd werd een bedrag van f 286.61 tegen ruim f 196.op de vorige reke ning. Aan rente werd f 1018.76 ontvan gen en totaal bedroegen de inkomsten f 3612.42. Onder de uitgaven kwamen geen zie kenhuiskosten meer voor. Enkele andere posten waren echter ook hoger. Voor geneeskundige hulp werd f 360.98, dat is f 140.meer uitgegeven dan in 1953 en aan versterkende middelen f 175.meer. Thans bedroeg deze post f 400.14. De verdere uitgaven waren: Herstellings oorden f 369.50, hulp in huis f 249. beddengoed f 143.brandstof f 22.97, handelsgeld f 50.reisgeld f 50. kleding f 152.50, levensmiddelen (o.a. voor 307 Kerstpakketten) f 1346.21, di- Wist U dat elke heer, jong, oud, dun, een aardige vistra ruit- dlk, lang, klein, kaalhoofdig of weelde- rok, verschillende top- rig bepruikt bjj C. en A. terecht kan pers, waaronder een van voor een confectiepak en jas? Bepop-flausch, en na tuurlijk de gezellige zo- I was- ireo- aar» j elfS»a, j^c- vïej lï 03u: - de ver- ei □teil pj a de 0 zelfseJ, :ndeez aar«le( rota zulka ndf. Vel- van "as>Óe denaelU de4jl eldê fia nan-^q ver- artij LUIK. Ten minste 39 mensen, on der wie vele kinderen, zijn gisteravond levend verbrand toen een bioscoop in Sclessin, dicht bij Luik, in een half uur tijds in vlammen opging, aldus meldt het Alg. Dagblad. De brand brak uit om half zeven, tijdens een filmvoorstelling voor kinde ren. In een paar minuten stond het ge hele bioscoopgebouw van voor tot ach ter, van onder tot boven, in lichter laaie. Duizenden mensen kwamen aan stormen in de hoop hulp te kunnen bie den, maar er viel niets te redden. Het gebouw was een hel van vuur en rook, waar ook de brandweer niets in kon uit richten. Ouders, die zich wilden vergewissen van het lot van hun kinderen, of hulp wilden bieden, drongen van buiten het brandende gebouw binnen, terwijl de mensen die zich in de zaal bevonden, probeerden zich een weg naar buiten te banen. Twee uur na het begin van de brand waagden de eerste brandweerlieden zich tussen de verwrongen stalen binten. Wat zij er aantroffen, tart alle beschrijving. Evenals voorgaande jaren zal de Pluimveevereniging S. en O.” een eier inzameling houden ten bate van zieken en zwakken. De leden van „S. en O.” geven van hun kippen een dag- of week- productie om deze af te staan aan de T.B.C. verenigingen in onze stad en de „niet’’ leden van „S. en O.” wordt ver zocht dit aantal aan te vullen. Deze eieren zullen dus worden overgedragen aan de vereniging „Hulp in Nood” en de T B C. verenigingen (Kruisverenigingen) hier ter stede van alle gezindten, die voor distributie zorgen. We hopen hiermede zo tegen Pasen (en lang daarna) dat vele zieken, zwakken en hulpbehoe venden nieuwe levenskracht mogen put ten uit het hun gebodene. Mocht U geen eieren in voorraad hebben, geen nood! De inzamelaars hebben bonnen bij zich waarop U kunt invullen het aantal eieren dat U wenst te geven en de naam van de winkelier van wie wij ze voor Uw rekening kunnen betrekken. Geeft met milde hand 16.750,— 16.275 16.120,— Voor het schilderwerk waren de hoog ste inschrijvers H. Kampman en Zn, Langweer met 1400,de laagste in schrijver was Tj. Kuipers, Sneek met 1263,—. Gunning volgt. ye geuuuwuc «.luueicu ruinen uuk.. /uij ensemble. Katoenen poplin shorts, spor- in een gekleed Wevenite deux-pièces, het tieve pullover en de praktische reis- jasje in jacquard dessin, hij in een keurige j-ofe die ze eerst nonchalant achter zich regenjas. aan zwiert, voor ze hem om haar middel Kom, laten we eens aan knoopt. Die zwarte rok, rayon-matting, flatteert haar overigens zeer, ze draagt popeline windjack op met etagerok, gegarneerd met bandfluweel. genjas. nen viot moaei tae neren regen- wjjis gemaakt van jassen zijn nog kort) en in dit geval zijn modieuze katoenen de broekspijpen beschermd door regen- iin. Een pijpen die vlug af en aan gegespt kun- voorjaarsjurkje nen worden. Henk heeft meer pijlen op marine fibraan, z’n boog, o.a. een modern één-rq colbert herstellende stof, costuum in een kamgaren stof met een der viel zeer op een mo- klein rultdessin. Van de drie knopen is del naar Gattegno dat de de bovenste gesloten, een modieuze va- A-lijn had en versierd riatie naar ik meen! was met mooi smock- Een Italiaan draagt op zijn wandeling werk. Natuurlijk hadden een lang wollen mouwvest, zoals onze de jurken vaak de zo ge- mannen het voor huiselijk gebruik re- wilde etagerokken, soms serveren. Zoals Henk zich beweegt staat gegarneerd met bandflu- het ding geestig en... Italiaans, zoals weel, terwijl ook de ja- het kanariegele vest bij het geruite jasje ponnen met de wijde rok en de effen sportpantalon „Engels” ken van permanent plis- staat. Modegrapjes die eens wat leven sé allerliefst waren. naar de mooie passen bijmoeders verjaardag die we samen gaan vieren. Daar is moeder in een keurige blauwe tig applaudiseren, noemen we een mooie Pe_,wi^e flguurtjeS-Zijn opgespo- veloursjas in een vage ruit en een daar groet Henk de pittige „Au- - j en direct gaat onze aandacht zomerjurkje, Sally in grappige picasso- naar dit alleraardigste jonge ding met broek met smalle pijpen en zwart bloesje de beweeglijke handen, die een storm- -voor en achter een lage punthals. achtig applaus oogst met haar strand- De getrouwde kinderen komen ook. Zij ensemble. Katoenen poplin shorts, Met nadruk wordt er echter op ge wezen, dat de juiste tijden van de pro- grammantimmers, de plaatsen waar de spelen gehouden zullen worden, de rou tes van de optochten, de teksten van de liederen enz., alleen bekend gemaakt zullen worden in het enige officiële pro grammaboekje dat het comité zal uit geven. Dit wordt een fleurig uitziend boekje dat gratis huis aan huis verspreid zal worden. Neemt dus dit boekje mee als U in de vroege morgen van de 5e Mei met een bloem in het knoopsgat de stad in gaat. Het boekje zal Uw weg wijzer zijn in het feestgewoel. En hier volgt dan Vorige Woensdag werd de slotavond gehouden van de cursus over de psycho logie van het Christendom, welke al hier dit winterhalfjaar werd gegeven door drs. R. K. de Jong, Ned. Herv. predikant te Oosterllttens. Op deze laat ste avond werd door ds. de Jong een korte samenvatting gegeven van de ge hele cursus. De avond droeg verder een feestelijk karakter. In hartelijke bewoor dingen werd de cursusleider dank ge bracht voor wat hij in deze zeer leerzame cursus had geschonken en tevens werd daarbij uitdrukking gegeven aan het feit dat naast het leerzame gebodene ook vriendschapsbanden waren gelegd. Deze woorden gingen vergezeld van en werden bekrachtigd door de aanbieding van enige boekwerken. Drs. de Jong dankte de cursisten voor de trouwe op komst gedurende de 24 lessen van deze cursus. in de herenmode-brouwerij brengen, maar misschien zullen onze heren een Daarom gaan we er in de grote zaal modern Vormvast-costuum prefereren, van de Harmonie in Leeuwarden zo ge- met één rij knopen dit jaar en de nau- zellig voor zitten en kijken met plezier were pantalon die vorig jaar al schuch- do mooie voorj^rsbloemen_ die ter zijn entree maakte. Van de jassen, die Henk met zeer veel zwier toont, zodat de dames geestdrif ten met plastic. Zij ontvangt de kinde- maar ren: Christien in een fleurig gestreept drey” hier gebracht merjurken in goed voor zeven figuurtypen en deze maten bare katoen. nog weer met onderverdelingen. Ik zal niet te technisch worden, maar het is haar wat oudere zusters een zeer ingenieus systeem. waren fleurig en char- En daar gaat Henk dus met zijn re- mant en natuurlijk dik- genjas. Een vlot model (de heren regen- wjjis gemaakt van de i pop- allerliefst was van kreuk en ver- De ófdieling Heech, Aldegea (W.) en de Gaestmar fan ’e ring Snits hfildde har léste gearkomste yn Us Gebou to Aldegea (W.) De foarsitter S. Attema iepene mei sjonge to litten Ges. 112 fers 7 en 2 en lies nei it gebed Lukas 19 fersen 1127, de gelykenis fan de talinten. Hjirnei krige de hear F. Bakker fan Nij- huzum it wurd. Hy hie as ünderwerp: Fries like goed Nederlanner Bakker sei: in goeije Fries is fanselfsprekkend in Nederlanner, mar dêrom mei er wol foar syn tael en rjochten striide! Jan Veninga joech in oersjoch fan de kas. Der wie in saldo fan f 13.93. Piet Idsinga fan lens spriek oer „10 jier nei-oarlogse polityk”. „Kin it bisjen lege?” Ja, sei de sprekker, de C.H.U. arbeidet op mei oare partijen, hja bliuwt aktueel en bliuwt har seis Nëi it skoft waerd it toanielstik „de hongerproef” opfierd troch leden fan Aldegea, hwer’t tige om lake is. De foarsitter sei alle oanwêzigen hertlik tank foar de meiwurking, hwernei P. Idsinga de gesellige en learsume gear komste sleat mei tank oan God. er o.a. een i geven en Henk volgen op zijn wandelin- leuke kwastjes gegar- gen over het plankier, tussen de dichte neerd. Een ander aardig rijen dames! Henk is onze beschouwin- jack was afgewerkt met gen heus wel waard, want de herenmode een gestreepte voeringen van C. en A. mag gezien worden. artij V J eko- veer met vet oed, een. t de Hij a de ge- de iden, ken. xpe- e de note r, de ïlon- e in lAtiC igde sa mij- Je, and- ':fe

Sneeker Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1