w Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Afd. Sneek Chr. Metaalbewerkersbond 40 jaar Groep landingsvaartuigen van Royal Naval Rhine Squadron bezocht Sneek Openbare lessen in de Ambachtsschool West-Duitsland op 5 Mei souverein Dinsdag 26 April 1955 110e Jaargang No. 33 Redacteur: L. KIEZEBRINK Roosenburg blijft in Sneek Halve premie-woningen niet alle direct in uitvoering Reisboek voor Friesland Boekendief aangehouden Voor bejaarden Rebholz voor de rechter Onderwijs op hoog peil Promotie Nederlandse Jeugdbond voor natuurstudie Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en ORUFHOUTS NIEUWSBLAD Geslaagd Redactie-adres KLEIN ZAND 7 - Telef. 2872 Straaljager maakte noodlanding Zomerzegels Nationale bevrijdingsrallye naar Wageningen M 72 SNEEKER NIEUWSBLAD kwam er I De officiële ontvangst. er BB Antwoord van captain Dunkerley. André Roosenburg gaat niet naar ADO Dit deelde hij ons gisteravond zelf mee. De onderhandelingen tussen hem en de Haagse eerste klasser zijn afgebroken omdat men het niet over de voorwaar den eens kon worden. landen in Washington hun toestemming gedeponeerd zullen hebben voor de toe treding van West-Duitsland tot de NA VO. De bekrachtigingsoorkonden van het verdrag, waarbij de West-Europese Unie in het leven geroepen wordt, moeten in Brussel gedeponeerd worden. Bondskanselier Adenauer is van plan op 7 en 8 Mei de oprichtingsvergadering van de Unie bij te wonen. Op 9 Mei zal hij voorts de vergadering van de NAVO- raad bijwonen, welke West-Duitsland formeel tot de alliantie zal toelaten. Voor dit alles is echter nog nodig, dat de volgende week tijdens de Frans-Duit- se besprekingen overeenstemming be reikt wordt over de netelige Saarkwes- tie. Aangenomen wordt echter, dat Pi- nay de datum van 5 Mei niet bekend gemaakt zou hebben, indien hij er niet op rekende, dat voordien de laatste bij zonderheden om de Saar te Europeani seren geregeld zullen zijn. De twee voor naamste moeilijkheden zijn het grotere aandeel van Duitsland in het handels verkeer van de Saar en het toekomstige beheer van de Roechling Stahlwerke. Na een tweedaagse instructiecursus te Haarlem gevolgd te hebben, behaalde de heer L. v. d. Zee het diploma elemen taire kennis Bell en Howell Filmo Sound en haar bediening. de daarna op „Dou silst net stelle”, van W. Cuperus, dat goed vertolkt werd en met aandacht gevolgd. In een kort slot woord dankte de voorz. het H.B. voor een gift van f 50.en de Chr. Besturen bond voor het prachtige bloemstuk, de aanwezigen voor hun medewerking om alles goed te doen slagen en het gezel schap uit Oppenhuizen voor de bereid willigheid hier te komen spelen en de wijze waarop het zich van zijn taak had gekweten, waarop hij in dankgebed voorging. Advertentieprijs 15 et. per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3-75 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. In 1930 kentering en onder het deze beweging geheel Van de Provinciale Friese Vereniging voor Vreemdelingen-Verkeer ontvingen we het „Reisboek voor Friesland”. Dit boek, dat na langdurige voorbereiding is tot stand gekomen vermeldt vele wetens waardigheden betreffende onze provincie en is in dezelfde geest samengesteld als de reisboeken van verschillende andere provincies. Alleen Is gestreefd naar een smaakvol uiterlijk en naar enige vereen voudiging door het opnemen van symbo len voor de verschillende rubrieken. Er zijn reproducties van 52 fraaie foto’s tus sen de tekst opgenomen en al met al is het een toeristisch naslagwerk dat groot nut kan afwerpen. De minister van financiën stelt voor bij het Belastingplan-1955 de voorzie ning voor bejaarden en invaliden, be staande uit een extra aftrek op het inkomen van 624 per jaar, reeds op 1 Juli a.s. in werking te doen treden, zodat voor 1955 deze aftrek reeds 312 zal kunnen bedragen. Ook wordt voorgesteld de datum van ingang te vervroegen voor de premieaftrek voor ziekte- en ongevallenverzekering en de verhoging van het vrijgestelde ge deelte van de overdraohts- en liquida tie winst en van de winst bij overlij den van de ondernemer. Deze ver vroeging wordt voorgesteld tot 1 Jan. 1953. Een dertigjarige Haarlemse vertegen woordiger, C. P. P., had er gewoonte van gemaakt in boekhandels nogal kost, bare werken te stelen, meestal boeken over kunst, plaatwerken, atlassen, die per stuk op zijn minst 60 gulden waard wa ren. Toen hij in Leiden zijn slag weer eens wilde slaan, werd hij op heterdaad betrapt. Naderhand kwam heel wat aan het licht. Zo bekende hij tegenover de Haagse politie in Den Haag, Rotterdam, Delft, Leiden en Utrecht op boekenjacht te zijn geweest. Dikwijls met „succes". Verder had hij uit zijn pension twee colbertjes ontvreemd en uit een hotel lakens en een deken. Ook heeft hij zich nog ergens een fiets toegeeigend. Hij is voorgeleid voor de officier van Justitie, De bijzondere strafkamer van de recht bank te Amsterdam zal op 9 Mei a.s. de openbare behandeling doen geschieden van de strafvervolging, die is ingesteld tegen de thans 54-jarige, in Duitsland geboren en in Nederland genaturaliseer de bankier Otto Rebholz terzake dat hij gedurende de Duitse bezetting van ons land zou hebben samengewerkt met de vijand en deze ten nadele van de Staat der Nederlanden en/of diens onderda nen ueor tientallen millioenen guldens zou hebben bevoordeeld. Hij zou dit heb ben gedaan al dan niet als medewerker en/of adviseur van de Beauftragte für die Niederlandische Bank en daardoor zijn bankierskantoor of zichzelf persoonlijk hebben verrijkt. Volgens de uitvoerige zesdelige ten lastelegging heeft hij als hoofd en be stuurder ener onderneming tot het ver handelen van effecten en/of andere geldswaardige papieren zeer grote hoe veelheden binnen- en buitenlandse fond sen, die in het buitenland verhandelbaar waren, in ons land doen aankopen en weer doen verkopen in het buitenland, terwijl hij begreep, in ieder geval moest en kon begrijpen, dat de opbrengst van deze fondsen bestemd was voor verster king van het Duitse oorlogspotentieel. Hij heeft bij deze transacties althans zijn bemiddeling en/of tussenkomst benevens zijn deskundigheid en/of vakmanschap beschikbaar gesteld en is daarbij advi serend en/of controlerend optreden. In de Hartman Visserzaal heeft de afd. Sneek van bovengenoemde bond Vrijdagavond haar 40-jarig bestaan op feestelijke wjjze herdacht. De zaal was fleurig versierd met bloemen en de aan wezigen hadden de goede stemming mee genomen om dit feest zo gezellig moge lijk te maken. De voorzitter, de heer G. Boomsma, heette de leden met hun vrouwen en verloofden hartelijk welkom, waarin hij tevens begreep de bondsvoor zitter en tal van genodigden. 3 Juni 1915 kwamen negen mensen bij elkaar om een afdeling van de Chr. Metaalbewerkers bond op te richten. Dat het geestelijk en maatschappelijk direct niet zo vlot ging, moge blijken uit een verslag van Augustus van dat jaar, waarin vermeld wordt dat de voorzitter bezwaar maak te in de vergaderingen voor te gaan in gebed, wat de leden goed vonden. Een H.B.-lid heeft daarop deze zaak met de leden besproken en weer recht gezet. Ook moest men al spoedig meedoen aan een staking om 2 cent per uur meer te krijgen, welke staking 2 dagen duurde en toen gewonnen werd. Thans telt de afd. ruim 100 leden, waarvoor het be stuur zeer dankbaar is. De bondsvoor zitter, de heer H. Peters, bracht na mens het H.B. de hartelijke gelukwensen over. Het was 40 jaar geleden een schuchter begin. De werkgevers en de modern georganiseerden zagen de ge boorte van de afd. met lede ogen aan. Toch hebben de oprichters doorgezet om de beginselen van het C.N.V. uit te dra gen, hoewel het vaak een harde strijd was. Er waren tal van sociale misstan den, doch door volhouden zijn er belang rijke verbeteringen tot stand gekomen op het terrein van het recht van de ar beid, een rechtvaardig loon, een verant woord ziekengeld en nu staan wij aan de vooravond van een pensioen voor alle Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor.- GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Dat de ouders van de leerlingen, en ook zij die van plan zijn hun zoon het onderwijs aan de Sneker Ambachtsschool te doen volgen, het op prijs stellen te zien hoe dit onderwijs gegeven wordt en daardoor tevens de gelegenheid te krijgen met de directeur en de leraren te spreken, blijkt ieder jaar opnieuw uit de grote belangstelling voor de open bare lessen in deze school. Ook Zaterdag middag was dat weer het geval. Enige uren achtereen vertoefden grote groepen belangstellenden in de leslokalen, waarbij uiteraard de werk plaatsen voor de toekomstige timmer lieden, meubelmakers, smeden en ma chinebankwerkers, motor- en rijwielher stellers, electriciens en schilders het meeste bezoek trokken, hoe wel zeer velen toch ook een kijkje tekenlokalen. grote mogelijkheden welke de a.s. vak lieden in deze technische school worden geboden. Het werk van de leerlingen der voor bereidende klas tekeningen, boet seerwerk, eenvoudige werkstukjes enz. was in het gymnastieklokaal ten toon gesteld, waardoor dit onderdeel van het onderwijs o.i. beter tot zijn recht kwam dan de vorige malen. In een lokaal op de bovenste etage waren de voornaam ste prijzen van de aanstaande jaarlijkse verloting uitgestald, een huiskamerameu- blement in wording, een glanzend ge schilderd tuinstel, tuinbanken in diverse uitvoeringen en kleuren, ledikanten, trappens, theekastjes, boekenkasten enz. enz., alles in de school vervaardigd en eveneens stuk voor stuk voorbeelden van het hoge peil van de opleiding aan de Sneker Ambachtsschool, die zich geluk kig nog steeds in een grote toevloed van leerlingen mag verheugen, en op welke inrichting Sneek terecht trots kan zijn. arbeiders, terwijl ook voor de weduwen en wezen gezorgd wordt. Doch niet al leen op materieel gebied, ook de uitdro ging van de Chr. soc. beginselen kon voortgang vinden. Spr. riep daarom- de jongeren op zich met alle energie te geven voor het werk van de organisatie, omdat straks de ouderen wegvallen en de jongeren dan hun plaatsen moeten in nemen. Een toneelgroep uit Oppenhuizen voer- Op een tocht door Nederland van een tiental landingsvaartuigen van het Rijn-eskader der Kon. Britse Marine, gestationneerd te Krefeld, werd ook Sneek aangedaan. Vrijdagmiddag arriveerde deze groep, welke onder bevel staat van captain Dunkerley hier aan de Jousterkade en ter ere van di aankomst wapperde van het stadhuis de Union Jack. De schepen kwamen van Lemmer waar zjj Donderdag, na een tocht over het IJsselmeer, waren aangekomen. In Lemmer werd de bemanning begroet door de Commissaris der Koningin in deze provincie, mr. H. P. Linthor t Homan. In totaal omvat de bemanning drie offi cieren, drie onderofficieren en 40 man. Hoewel voor alle 8000 woningen uit de vrije sector, waarvoor een halve premie zal worden toegekend, reeds aanvragen zijn ingediend, zullen niet al deze 8000 woningen onmiddellijk in uitvoering kunnen worden genomen, zo deelt het ministerie van volkshuisves ting en wederopbouw mede. De situatie op de bouwmarkt maakt het ongewenst om een dergelijk aantal woningen tegelijkertijd boven de normale contin genten in uitvoering te brengen. De toewijzing van de halve premies aan de aanvragers zal daarom over een periode van maximaal een half jaar worden uitgestrekt. Bij de bepaling van de aantallen „halvepremie woningen”, die achtereenvolgens in verschillende delen van ons land zullen worden uit gegeven, zal mede worden gelet op de situatiet van de bouwmarkt in die ge bieden. lijk zeiler later op de avond werd ons dit bevestigd toen wij hoorden dat deze officier in ’52 met een oude en betrekke- kelijk kleine zeilboot van Hamburg naar Amerika was gevaren om er aan de Bermuda-races deel te nemen en ook daarom deed hij graag Sneek aan. Wat de mooie meisjes betreft, was hij aller minst teleurgesteld, en hij heeft hier nu wel niet kunnen zeilen, maar spr. nam zich stellig voor hier terug te keren om ook die attractie van deze stad te be leven. Na dit dankwoord werd door dames in Fries costuum thee aangeboden, waarna de Snitser Skotsploech voor het stad huis voor de gasten en de honderden die op de Marktstraat waren verzameld, enige oude Friese dansen uitvoerde, van welk schouwspel allen zichtbaar geno ten. Tenslotte werden in de kleine raad zaal nog verversingen aangeboden, waarna de Engelse mariniers zich naar Amicitia begaven, waar V.V.V., K.Z.V.S. en S.Z.C. voor hen een contact-avond hadden belegd, waar gezellig werd ge danst. Heden is de groep landingsboten weer vertrokken voor een bezoek aan Leeu warden. Via Harlingen verlaat men Dinsdag onze provincie weer. Op het IJsselmeer zullen nog enige oefeningen plaats hebben. Aan de vooravond van de Ronde van Nederland landden Woutje Wagtmans (Maggiploeg) en Gerrit Voorting (Nes-café-ploeg) op heliport in Rotterdam, waar Zaterdag de start plaats vond. Van links naar rechts ziet men Voorting, O. van Erp, voorzitter van de Ronde en Wagtmans. Nadat Zaterdagmiddag een voetbal wedstrijd had plaats gehad tussen een elftal uit de bemanning en een elftal uit het Sneker gemeentepersoneel, vond Za terdagavond een officiële ontvangst ten stadhuize plaats. Tevoren had de com mandant, vergezeld van de burgemees ter een krans gelegd bij ons monument voor de oorlogsslachtoffers en zich naar de algemene begraafplaats begeven, waar zowel capt. Dunkerley als de bur gemeester een krans legden op het graf van piloot Mathews van de R.A.F., wiens vliegtuig in de oorlog boven het Sneker meer werd neergeschoten. electriciens meeste bezoek zeer velen toch namen in de theorie- en Overal waren de jongens druk aan het werk en vele ouders zagen met kenne lijk genoegen met hoeveel ijver en toe wijding hun zoon aan’het een of andere werkstuk, karwei of tekening bezig was, en hoe goed de school is ingericht en met de meest moderne machines uit gerust. De kwaliteit van het onderwijs kwam weer in menig opzicht naar voren. Zeer in het bijzonder werden alle bezoekers getroffen door de prestaties welke in de kopklas fijn batikwerken worden ge leverd. Wat hier in de vorm van het on derdeel van een microscoop, een balans met arreteerinrichting, een polarisatie- toestel, een electroscoop, een brieven weger, een tandwiel van nylon, een wieltrekker, een krasmaat en een aan tal gasbranders getoond werd, getuigt van een uitstekende opleiding en van de Onder geleide van het tamboer- en pijpercorps van Advendo arriveerden de gasten Zaterdag te zeven uur ten stad huize, waar burgemeester Rasterhoff hen, temidden van een schare genodig den, ontving. De burgemeester richtte zich in hun landstaal tot de gasten om hen welkom te heten als vertegenwoordigers van de grote Britse natie, onze bondgenoot, welker marine zo’n belangrijk aandeel had in de overwinning der geallieerden en in onze bevrijding. Zware offers heeft dat gekost, wat, aldus spr., wij hier niet zijn vergeten en in dankbaarheid geden ken. Is dit een der redenen waarom wij U hier op deze historische plaats gaarne welkom heten, e«n andere is dat uw komst hier bewijst dat de wereld aan het veranderen is. Gij zijt met uw sche pen diep in ons land doorgedrongen, zonder dat één Nederlander U heeft be schouwd als „vreemden”. Dat komt om dat de Westelijke landen hebben inge zien dat om de vrede te winnen, zij moeten samenwerken. En een derde re den waarom wij U hier gaarne zien is deze dat al komt gij uit een ander land, al spreekt gij een andere taal en heeft uw volk andere gewoonten dan het onze, wij allen mensen zijn die verlangen naar een wereld van vrede, geluk en voor spoed voor allen. Niet alleen de staats lieden hebben ten deze een taak, ook eenvoudige mensen als wij zjjn, kunnen meewerken aan de verwezenlijking van Uit Bonn wordt gemeld dat West- Duitsland 5 Mei zijn lang verwachte souvereiniteit zal verkrijgen en vier da gen later formeel tot de NAVO toe treden. Een regeringsvertegenwoordiger heeft deze data bekend gemaakt, nadat de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Antoine Pinay, verklaard had de bekrachtigingsoorkonden van de Pa- rijse verdragen op 5 Mei te zullen de poneren. Van Britse zijde is vernomen, dat Londen dezelfde gedragslijn zal vol gen. Dit zal de laatste formaliteit zijn, welke nodig is om de 10 jaar lange be zetting te beëindigen en West-Duitsland toestemming te geven zich te herbewa penen. De op 23 October in Parijs onder tekende verdragen staan Bonn toe een strijdmacht van 500.000 man op de been te brengen. De V.S. en West-Duitsland hebben reeds de bekrachtigingsoorkon den van de twee voornaamste Parijse verdragen in Bonn gedeponeerd. Ver wacht wordt, dat op 5 Mei alle NAVO- Tussen Wijckel en Balk, op de zoge naamde Bargebek, op ongeveer twee honderd meter afstand van het Sloter- meer, heeft een straaljager van de lucht basis Leeuwarden Vrijdag omstreeks elf uur een noodlanding gemaakt. De beide inzittenden, luitenant Stuit en serge ant Van Eersel, liepen geen verwondin gen op. Het toestel werd licht bescha digd. Toen de vliegtuigmotor storings- neigingen begon te vertonen, wilde een der inzittenden uit het toestel springen. De bestuurder wist hem daarvan te weer houden en zette de zilveren vogel na enige malen boven de weilanden te heb ben gecirkeld, netjes op de grasmat. Zo dra men in Leeuwarden van het onge val had kennis genomen, rukte een deel van het Luchtwacht Bewakingskorps uit om het terrein van bezoekers verschoond te houden. Squadroncommandant ma- joor-vlieger Aertsen en kapitein-vlieger Martens kwamen eveneens een kijkje nemen. (Vrije Volk). De heer A. S. Wadman, leraar Neder lands en Fries aan het Gymnasium al hier, hoopt Vrijdag 29 April a.s. een dis sertatie, getiteld „Hjerre Gjerrits van der Veen, Libbensgong fan in Skoal- master” te verdedigen ter verkrijging van de graad van doctor in de letteren en wijsbegeerte aan de Universiteit te Groningen. Promotor is Prof. Dr. J. Brouwer. Heden begint in heel Nederland de verkoop van de zomerzegels. Door een toeslag op de prijs wil men het moge lijk maken hulp te bieden aan lan delijke en enkele provinciale organi saties op het gebied van maatschappe lijk werk, volksgezondheid en in de culturele sector, zoals het erefonds voor oud-verpleegsters, het koningin Julianafonds, de stichtingen actie voor het asthmatische kind en het Prins Bernhard fonds. Vorig jaar werd op deze manier bijna 150.000 gulden bij een gebracht. Het is zeker niet de be doeling om te gaan concurreren met de kinderzegels, zo werd ons gezegd, maar de zomerzegels moeten geld op brengen voor enkele organisaties, die daaraan dringend behoefte hebben. Behalve zomerzegels, welke bekende moderne gebouwen in Nederland to nen, is ook een serie prentbriefkaar ten, getekend door kinderen, verkrijg baar. De postzegels zijn geldig tot 31 December 1956. (Alg. Dagblad). De Engelse commandant bracht in zijn antwoord dank aan gemeentebestuur en bevolking voor de hartelijke ont vangst. Toen hij zijn tocht door Neder land zou aanvangen had zijn comman dant hem vrijgelaten in de keus der route. Wat Sneek betreft, daarop was zijn keuze gevallen omdat hij in een boek gelezen had dat daar de meisjes zo mooi waren; bovendien is hij een hartstochte- Op initiatief van de Nederlandse Ver eniging van Ex-politieke gevangenen, die ook de organisatie in handen heeft, wordt op Zaterdag 7 Mei een bevrijdings- rallye gehouden naar Wageningen, de plaats waar de Duitse legers capitu leerden. Het doel van deze rit is verster king van de kas van de Stichting 1940- '45 tot steun aan de slachtoffers van het verzet en hun nabestaanden. De inschrij ving staat open voor auto’s, motoren, scooters, bromfietsen en passagiers. Voor alle categorieën zijn prijzen ter beschik king gesteld. Aan de rit is geen wed strijdelement verbonden. Wel is men verplicht vijf stempels te verzamelen op het traject Arnhem, Rheden, Ooster- beek en Wageningen. Aan de stempel posten zijn echter ook extra attracties verbonden. Als herinnering aan deze tiende vie ring van de bevrijding en herinnering aan de rallye ontvangt iedere deelnemer een speciaal voor de rallye ontworpen gedenkplaat van H. Pieck. Voorts is aan de rallye een loterij verbonden, die voor alle deelnemers gratis is. De hoofdprij zen hiervan zijn een vacantiereis naar Joegoslavië en één naar de Rivièra De prijsuitreiking wordt gehouden in het feestelijk verlichte en versierde Wage ningen, Z.K.H. Prins Bernhard en de Commis- sarie van de Koningin in de provincie Gelderland betoonden hun sympathie met de bevrijdingsrallye door ereprijzen beschikbaar te stellen en voorts stelden verschillende gemeentebesturen, V.V.V.’s en organisaties prijzen ter beschikking In het comité van aanbeveling namen o.a. de voorzitters van de K.N.A.C., de A.N.W.B. en de K.N.M.V. zitting. Inschrijfformulieren kunnen worden aangevraagd bij de heer J. Steutel, Jo han de Wittlaan 234 te Arnhem, tel. 08300-24336. dit ideaal, door hun bereidheid tot sa menwerking met alle mensen van goede wil te tonen. Spr. hoopte dat ook onze gasten van heden deze ontvangst en zijn woorden in dit licht zullen willen zien, nl. in onze wens mee te werken aan het tot standkomen van een wereld, waar in vrede, recht en welvaart zullen heer sen. Spr. bood tenslotte captain Dunkerley een plaquette met inscriptie, herinnerend aan het bezoek, aan, met het verzoek deze aan boord van zijn schip te beves tigen en als persoonlijk geschenk voor de commandant een boek, waarin aard en karakter van onze provincie worden geschetst. Alle andere leden der be manning kregen een herinnerings- medaille. Zaterdagavond werd in Fredehiem een vergadering gehouden van belang stellenden in de natuurstudie voor de jeugd, waar de heer Bert van Aalderen van Amsterdam een inleiding hield over dit jeugdwerk. Het deed spr. veel ple zier zoveel jongeren een hartelijk wel kom te mogen toeroepen, nu men hier een poging wil doen een afd. op te rich ten. In Duitsland had men voor de oor log tal van vrije groepen van jongeren, die er op uit trokken om de natuur en de cultuur te bestuderen. Ouderen waar schuwden voor tal van gevaren, omdat de jeugd geen ervaring had. een nazi-bewind is verdwenen. Ook in ons land ontstond de begeerte bij de jeugd nader met de natuur in kennis te komen. Onder lei ding van leraren is men met deze studie begonnen, totdat de heer Koster uit Gro ningen er meer verband in wist te bren gen en een plan voor verdere ontwik keling wist te ontwerpen. In samenwer king met de natuur-historische vereniging is er toen een Jeugdbond opgericht. De minimum leeftijd is 12 jaar, terwijl men bij het bereiken van de 22-jarige leeftijd moet verdwijnen. Langzamer hand leerde men zelfstandig op stap te gaan. Er kwam een orgaan, excursies werden gehouden, evenals kampen. Wij hebben getoond dat wij dit werk zelf standig konden doen en dat wij onze vrijheid waard waren. Voor velen is het bezoeken van kampen van veel beteke nis voor hun leven geweest. Hier kan men beginnen met tochten naar het Sneeker Meer of een ander natuurge bied. Meerdere afdelingen in een provin cie vormen een district, dat dan grotere plannen kan uitwerken, zoals weekends tochten naar de eilanden enz. Allerlei richtingen vindt men in onze vereniging en met hun bezwaren tegen bepaalde plannen wordt terdege rekening gehou den. Er zijn thans 1700 leden en het zal spr. zeer verheugen indien ook hier een afdeling tot stand komt. Verschillende jongelui gaven aan deze oproep gehoor, zodat deze vergadering succes voor de vereniging heeft opgeleverd. Na de pauze werden films vertoond van Terschelling, de Hoge Veluwe en Vlieland.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1