President Eisenhower en minister Zjoekof correspondeerden DODENHERDENKING Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Sneker R.H.B.S. heroverde het G.J.C. Sluitingsavond „Zilveren Schild” I I Doorgaande nieuwbouw en verbouw van scholen en vernieuwing van leermiddelen in de Insp. Sneek Vrijdag 29 April 1955 110e Jaargang No. 34 Redacteur L. KIEZEBRINK Concert Stedelijk Muziekcorps Sneek 7. Bouw derde Geref. Kerk aanbesteed Deurwaarder Nieuwenhuis verlaat Sneek Afloop Verkoping Op Koninginnedag géén vuilnisemmers op straat Geslaagd Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD - 1 Belangrijk werk van de Paedagogische centra De muziekale rondgangen op 30 April Openbare Leeszaal en Bibï, twee dagen gesloten VRUDAGS. *t Kan verkeren. Het winnende elftal, staande v.l.n.r.: J. de Boer, G. Walinga, R. Tjallema, H. Sneek tegen Leeuwarden. i 13. J. P. Sousa De beslissing uit- de „Geloof en Levenspraktijk”* onderwijzeressen niet waren bij gesprongen zou het al een chaos geweest zyn. Steeds moeilyker. Oosterdijk, (noordzijde), Kleinzand Grootzand Bezoek van Zweden aan Nederland. De aankomst op ’t Centraal Station te Amsterdam. f 173.000 f 181.000 f7018 f7995 aan als 1. 2. W. Zehle M. Gould E. Fülling Fr. Curzon onvoldoende wijze aan de cultuur kunnen deelnemen, komen ze „buiten de cultuur te staan”. Dit leidt gemakkelijk tot cultuurvijandigheid en ook tot vijandig heid ten opzichte van de cultuurdragers. Aldus ontstaat een „grote massa” die een bedreiging voor de cultuur vormt. Volksopvoeding in algemene zin moet dus uit verschillend oogpunt van grote waarde geacht worden. Van oudsher is het gezin een opvoe- dingscentrum, naast het stamverband. In de moderne tijd heeft dit gezin een aanvulling nodig. Deze aanvulling zal o.a. door de school gegeven moeten wor den. Haar taak is dan: het kind inleiden in de cultuur opdat het actief en pas sief aan die cultuur kan deelnemen. spelende De aan- In dit nummer deelt de directeur de» Gem. Reiniging per advertentie mede, dat a.s. Zaterdag (Koninginnedag) geen huisvuil wordt opgehaald. Voor het be- treffende stadsdeel geschiedt dat nu op Vrijdag 29 April. De heer S. Wielstra te Tirns slaagde voor het examen Vakbekwaamheid in het Rijwielbedrijf. gezegevierd. De aanvoerder van de Sne- kers, D. Groen, nam het schild in ont vangst. Rond dit grote zilveren embleem zijn een groot aantal kleine zilveren plaatjes aangebracht, waarop de namen der winnende scholen vermeld worden. k- SNEEKER NIEUWSBLAD 8. 9. 10. 11. 12. 3. 4. 5. 6. Aan de heer C. A. M. Nieuwenhuis, alhier, is met ingang van 1 Mei 1955 door de Minister van Justitie eervol ontslag verleend als onbezoldigd deurwaarder bij de arrondissementsrechtbank te Leeu warden en het kantongerecht te Sneek. De heer Nieuwenhuis is in gelijke func tie' te Roermond benoemd (standplaats Venlo). Notaris mr K. H. Mulder te Langweer verkocht Woensdagavond finaal in „On der de Linden” alhier 1. kantoorge bouw met bovenwoning, Ged. Pol 16 en 18. Na 14 verhogingen gekocht door de fa. L. van der Ley en Co voor 3600. 2. De pakhuizen Ged. Pol nrs 9 en 11. Nadat beide percelen eerst afzonderlijk waren opgeroepen en pakhuis nr 11 met 1.verhoogd was door P. Jaarsma tot 2752.,en pakhuis nr 9 na 42 verho gingen van 2885.tot 4450.was verhoogd met als laatste bieder de heer Sevensma, werden beide panden gecu muleerd aangeboden. Ook voor deze combinatie bleken gegadigden. Na 16 verhogingen was de laatste bieder de haer P. Jaarsma voor 7900.,die han delde in opdracht van de heer D. Sijtsma. koopman te Sneek. (Ons Noorden), i verdedigd worden, anders wordt ze over- Concert van het Stedelijk Muziek corps Sneek, directeur A. Feenstra, op Zaterdag 30 April a.s. (Koninginne dag) in de muziektent a. h. Bolwerk. Aanvang 8 uur. Programma Wilhelmus Ouverture Celesta von Gluck Door Eendracht Sterk, Mars G, Bisselink A. E. M. Grétry P. v. Mever J. Fucik Verschijnt: DINSDAGS en Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Daarvoor had spr. in het bijzonder de aanwezige Burgemeesters en Wethou ders, de schoolartsen en de consulent voor de lichamelijke opvoeding welkom geheten. Hoofdinspecteur Kleiterp en de heer Dijksterhuis, inspecteur bij het Bij zonder onderwijs, waren verhinderd naar hij mededeelde, terwijl de opvolger van pastoor Metz, pastoor Brouwer te Lem mer, ook nog niet aanwezig kon zijn. In deze wederom druk bezochte ver gadering hield Prof. Dr. H. Nieuwen huis te Groningen een referaat over het onderwerp De mens is reeds tientallen eeuwen bezig cultuur voort te brengen. Het cultuurpatroon wordt daarbij steeds in gewikkelder en daardoor wordt het steeds moeilijker aan de cultuur in volle omvang deel te nemen. De vraag is nu: in hoeverre kan ieder lid van de moderne gecompliceerde sa menleving aan de cultuur deelnemen, zo wel actief als passief? Namens de Kerkeraad der Geref or- meerde Kerk, werd onder architectuur van de heer B. W. Plooy te Amersfoort, aa*-besteed de bouw van een nieuwe kerk, kosterswoning en vergaderlokali teiten aan de Jachthavenstraat alhier. Ingeschreven werd a. voor kerkgebouw etc. Aannemingsmij. „Friso”, Sneek f 167.000 Gebr. Boomsma, Sneek J. Hoekstra, Sneek b. voor schilder- en glaswerk L. Bajema, Sneek J. de Vries, Sneek Het onderwerp was samengesteld naar aanleiding van vragen welke door di verse jonge mensen aan spr. gesteld wa ren de afgelopen winter. De eerste ging over het probleem hoe de ene mens het toch zoveel gemakkelijker heeft dan de andere, die steeds maar weer in zorgen en narigheid zit. Ds. Riemersma wees er op, dat God met ieder van ons een be doeling heeft. Wij mensen begrijpen die bedoeling niet en kunnen die ook niet begrijpen. Wel laat God ons soms zien waarom dit of dat goed voor ons is ge weest. Maar wij kunnen Hem niet na rekenen. Dan zouden wij toch ook wel een heel „kleine” God hebben. Maar dat onbegrijpelijke maakt ons soms zo wan hopig en daardoor raken we zo aan het twijfelen. Doordat hij persoonlijk veel ondervonden had op dit gebied kon spr. enigszins uit „ervaring” spreken. Hij had nl. voor een Duits vuurpeloton ge staan en was daar maar op het nipper tje aan ontkomen. We moeten met God en niet tegen God proberen dit pro bleem op te lossen; we moeten dat doen Hiertoe is weer nodig dat de leer krachten zelf zoveel mogelijk contact hebben met de cultuur en dat hun oplei ding daarop gericht is. Verder moeten zij het kind kennen om na te kunnen gaan, wat het kind en wel elk kind afzonderlijk, met zijn aparte gaven op elke leeftijd van die cultuur zich kan toeëigenen. Uit deze gegevens kan men dan tot het opstellen van een leerplan komen. En vanuit dit gezichtspunt moet het heersende leerplan critisch bekeken worden. Spreker eindigde met een beroep op de aanwezigen om allen aan deze bezin ning op de dagelijkse arbeid in de school mee te werken, want slechts op deze wijze kan antwoord gegeven worden op de vraag, wat de school kan doen voor de opvoeding van de z.g. „grote massa” tot deelneming aan de cultuur. Op deze zeer interessante en leerzame inleiding volgde na de koffiepauze een geanimeerde nabespreking, waarbij prof. Nieuwenhuis enkele onderdelen van zijn betoog nog nader toelichtte. Tijdens de pauze bestond er ook veel belangstelling voor de expositie van leer middelen in de foyer, welke daar door een tiental uitgeverszaken was inge richt. In de middagbijeenkomst hield de be kende schrijver S. Carmiggelt uit Am sterdam een causerie over zijn eigen werk, waaruit hij ook voorlas. Zoals bij voorbaat reeds verwacht mocht worden, vond dat ook in dit gezelschap een gunstig onthaal. Een aardige bijzonderheid is, dat een der schildjes, een 25-tal jaren terug ge dateerd, aangebracht werd toen een Sneker H.B.S.-team had gewonnen waarin meespeelde de heer H. de Boer, momenteel Directeur van deze school en dat de tegenstander toen was de Leeu warder H.B.S., in welk elftal de heer H. Ferwerda, nu eveneens directeur van die schooi, meespeelde. De beide heren schudden elkaar de hand, waarbij de een de ander nog een paar blauwe schenen verweet. Daar het begon te regenen verloor de laatste wedstrijd tussen Drachten en Leeuwarden veel van zijn aantrekkelijk, heid, terwijl ook het feit dat de beslis sing reeds gevallen was, het tot een vrij saaie vertoning maakte. De eindstand was 10 voor Leeuwarden. De organisatoren en de deelnemers kunnen op een zeer geslaagde middag terugzien. Tot de Snekers die jubelden van „Het Schild Is ons”, zouden we wil len zeggen: „Houwen zo l” Een dergelijke verklaring werd Za terdag door het Ministerie van Buiten landse Zaken afgelegd, na besprekingen met president Eisenhower. Gisteren echter verklaarde Dulles dat de Verenig de Staten bereid waren om met Com munistisch China te onderhandelen over een wapenstilstand in de Straat van Formosa. Hij voegde hieraan toe dat Amerika niet met Communistisch China zou onderhandelen over kwesties betref fende het nationalistisch regime van Tsjang Kai Sjek. baar. Er ontwikkelen cultuurniveau’s, waarvan meer cultuur bevat dan de ander, doch in meer ontplooide, bewustgeworden vorm. Doch ergens wörtelen al deze cultuurniveau’s in een gemeenschappe lijke ondergrond, anders valt de cultuur uiteen. Het moet nu van groot belang geacht worden, dat ieder tot de voor hem op timale cultuurbeleving en cultuurproduc tie komt. Dit geldt in de eerste plaats vanuit zuiver menselijk standpunt. Er zijn echter ook utilistische redenen aan te voeren. Wanneer nl. grote groepen op woekerd door het oerwoud van de na tuur. Cultuur veronderstelt altijd een omvorming van de gegeven werkelijk heid, van de natuur, daarbij de mense lijke natuur inbegrepen. Niet elke om vorming van de natuur is echter een cultuurhandeling (doodslag, brandstich ting) We spreken van een culturele hande ling wanneer de omvorming van de ge geven werkelijkheid gericht is op het realiseren van waarden. Elke cultuur handeling is dus normbepaald en waarde- gericht. Cultuur is waar de verwerkelij king door de mens. Er moet onderscheid gemaakt worden tussen immanente en transcendente waarden. De eerste zijn gegeven en worden in de natuur aangetroffen (lucht, voedsel). Het dier kent deze ook en... blijft daarbij. De mens echter gaat de natuur bewerken en komt daardoor tot waardevermeerdering. Dit geschiedt in de landbouw, veeteelt en industrie. Hier vindt een waardevermeerdering op eco nomisch gebied plaats. Het is het terrein van de nuttigheid. Het terrein behoort wel tot de cultuur, maar omvat lang niet alle cultuur. Het vormt slechts de onderlaag. Daarboven komen andere cultuurniveau’s: die van het ware, het schone, het goede. Hier betreden we het gebied van de cultuur in engere zin: het gebied der transcen dente waarden. Vis, IJ. de Vries, F. Hoekstra, F. v. d. Meer, R. Weijerzittend J. Bollema, D. Groen, J. Koopmans, S. Kingma, staande geheel rechts directeur H. de Boer. In de reeds gespeelde voorronden wa ren als finalisten uit de bus gekomen: de R.H.B.S, uit Leeuwarden, het Ly ceum uit Drachten en de Sneker R.H.B.S. Men speelde een halve competitie. De eerste wedstrijd was Woensdagmiddag werd op het terrein van de R.H.B.S. alhier de finale ge speeld van het Zilveren Schild Tournooi. Dit jaarlijks terugkerende tournooi, dat onder auspiciën staat van de F.V.B., en waaraan kan worden deelgenomen door Middelbare scholen in Friesland, werd voor het eerst gehouden in 1914. Win naar werd toen de Leeuwarder R.H.B.S. die nadien nog acht maal won. Door de overwinning van Woensdag heeft ook de Sneker R.H.B.S. nu negen maal ge wonnen. te houden op WOENSDAGAVOND 4 MEI 1955 op het WAAGPLEIN „Onder de Linden” 7.20 UURKORAALMUZIEK te geven door het Ohr. Muziek corps HARMONIE. OPENING door de Voorz. van het 5 Mei-Comité. REDE van de Edelachtbare Heer L. RASTERHOFF, Burgemees ter van Sneek. MUZIEK van het Chr. Muziekcorps HARMONIE. REDE van de Weledele Heer H. WIERSMA, Voorz. Stichting Sneek 1940-1945. 8 UUR de gebruikelijke 2 MINUTEN STILTE. Daarna KRANSLEGGING en BLOEMENHULDE bij het Monu ment en het Gedenkteken a. d. Kerk, voor de hier in Sneek ge vallen Canadezen, voorafgegaan door de Drumband v. h. Chr.= Muziekcorps Harmonie. De plechtigheid wordt besloten met het spelen van het „WILHEL MUS” op het Waagplein. Familieleden van de oorlogsslachtoffers en zij die bloemen wen sen neer te leggen, verzamelen zich „Onder de Linden”. Het Comité verzoekt beleefd vanaf ’s avonds 6 uur de vlag half stok uit te hangen en vanaf 8 uur tot 2 min. over acht, door de gehele stad een volkomen stilte in acht te nemen. 8.30 UUR CONCERT te geven door het SNEKER CANTATE- KOOR in de MARTINIKERK onder leiding van de Weled. Heer GEZ. SCHRIK. T 1 Advertentieprijs 15 ct. per num. Bij contract (bandeitadv.) lager. Abcnnement*prij> f3.- per half jaar. Franco per port f 3J5 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. moest tussen vallen tussen Sneek en Drachten. Won Sneek dan was ze kam pioen. Anders zou de nog te spelen wed strijd DrachtenLeeuwarden slag moeten brengen. Sneek zette tegen de fors Drachtsters haren op snaren, vallen golfden snel heen en weer en het spel was aantrekkelijker dan in de vo rige wedstrijd. Voor de rust werd echter niet gescoord, al was Sneek er dicht bij toen F. Hoekstra een hard schot af vuurde. De keeper van Drachten kon de bal echter nog juist corner stompen. De tweede helft was zeer spannend. Na een kwartier gaf R. Tjallema uit een fraaie lange pass van R. Weijer Sneek de leiding. Die hield daarna de touw- Eisenhower verklaarde dat de corres pondentie zijns inziens niet geheel ver geefs was en dat hij de indruk had dat de kansen voor de wereldvrede gestegen waren. Wat Communistisch China betreft zei de president dat de Ver. Staten bereid zijn om met de Chinese Communisten te onderhandelen over een wapenstilstand in het gebied van Formosa, maar niet zullen praten over kwesties, die Natio nalistisch China betreffen. De president vond de kansen voor een blijvende vrede iets beter, maar hij voeg de er meteen aan toe, dat het ook mo gelijk was om tegenover de gunstige ont wikkelingen, minder gunstige gebeurte nissen te plaatsen. Zo stelde hij tegen over de Russische bereidwilligheid om te spreken over een staatsverdrag voor Oostenrijk het feit dat de Chinese Com munisten alles doen om ter hoogte van Formosa een sterke luchtbasis te bouwen. De president achtte nog niet voldoen de termen aanwezig om een bijeenkomst van de staatshoofden van de Grote Vier voor te staan, maar sloot een dergelijke bijeenkomst in de toekomst geenszins uit. De president schaarde zich geheel achter het standpunt dat door Minister Dulles tijdens een persconferentie was uiteengezet, en verklaarde dat de Ver enigde Staten de vorige week Zaterdag misschien iets te vlug van stapel waren gelopen met mee te delen dat deelne ming van Nationalistisch China eventuele Formosabesprekingen voorwaarde zou worden gesteld. in het volste vertrouwen op Hem, Daarna behandelde ds. Riemersma era vraag over het gebed, al of niet zinloos, en het vraagstuk of God niet wreed ia inplaats van liefde. Wat het gebed be- treft, hier mogen we niet mee ophouden omdat het zinloos zou zijn. God wil door óns gebeden worden. Maar vaak blijft het bij egoïstisch vragen, alleen wat ons zelf aangaat en we zien Christus aan voor een Sinterklaas. Wij moeten ons helemaal uitspreken tegenover Hem, zonder ook maar iets te verbergen. Want dat wil God van ons. Pas dan kan en wil Hij ons vergeven en zal ons ge bed gehoord worden. God is niet wreed, ook al lijkt dit ons soms zo toe. Wan neer Hij iemand erg „treft”, dan zit hier Gods bedoeling achter en dan ko men we op hetzelfde als bij vraag 11 Waarom??? Spr. ging ook hier uitvoe rig op in en kwam tenslotte tot de con clusie, dat alle dingen, die ons soms zo’n verdriet doen tenslotte belangrijk zijn voor de komst van Gods Koninkrijk. De voorzitter bedankte Ds. Riemer* sma voor zjjn uitvoerig referaat en sprak de hoop uit dat hij t.z.t. nog eens in Sneek zal komen spreken. De rest van de avond werd verzorgd door verschillende meisjes en jongens. Er werd een voordrachtwedstrijd gehou den tussen de leden van de jongens- en meisjesclubs, terwijl de mensen van de J.V. en M.V. elkaar al rijmende de loet probeerden af te steken. Speciaal noe men wij nog het prachtige gedicht van Froukje Procee, waarin mensen met boeken vergeleken werden. Over elven sloot de voorzitter deze mooie vergade ring met dankgebed. Pauze Trafalgar, Mars Cowboy Rhapsodie Spaanse schetsen Malaga Suite The Glenn Miller Story (filmmuziek) arr. A. Feenstra Semper Fidelis, Mars No. 12, filmmuziek is voor het corps bewerkt en geïnstrumenteerd door de dirigent A. Feenstra. Niet elke top is voor ieder bereik- zich allerlei de een niet Als een van de lichtpunten in 1954 dat voor het onderwijs in de Inspectie Sneek een goed jaar was, noemde Inspecteur R. J. Sipkens Dinsdagmorgen in de 17e Inspectievergadering, welke onder zijn leiding in Amicitla gehouden werd, de doorgaande nieuwbouw en verbouw van scholen, alsmede de vernieuwing van de leermiddelen. In dit verband bracht hij dank aan de Gemeentebesturen, die bijna zonder uitzondering tonen zorg te dragen voor het onderwijs. Voorts maakte hij gewag van het belangrijke werk, dat verschillende Paedagogische centra verrichten, waarvan de resultaten reeds op vele scholen merkbaar zijn. Tot de minder prettige dingen kan gerekend worden de schaarste aan per soneel, vooral op het platteland. Wanneer de gepensionneerden en de gehuwde „De school en de opvoedbaar heid van de z.g. „grote massa” tot deelneming aan de cultuur”. Spreker begon met een korte om schrijving van het begrip cultuur. Cultuur werd daarbij tegenover natuur gesteld. De natuur is gegeven; cultuur is altijd opgegeven. Cultuur moet altijd WASHINGTON, 27 April. President Elsenhower heeft vandaag tijdens zijn wekelijkse persconferentie verklaard, dat hij de afgelopen drie weken een ge heime correspondentie heeft gevoerd met de Sovjet-Russische minister van Defensie Zjoekof, die een kleine hoop heeft gewekt op verbetering van de be trekkingen tussen de Ver. Staten en de Sovjet-Unie. Dorpsdansen Zomerland, Suite Florentiner Mars Ouverture New-Orleans M. Boekel Per Aspera ad Astra, Mars E. Urbach Al dadelijk bleek, dat het verband in de Sneker ploeg beter was en na enkele goede aanvallen werd het reeds na 10 minuten 10 door een fraai doelpunt van midvoor I. de Vries, die even later nog een kogel vlak over de lat schoot. De gehele eerste helft bleef Sneek door drukken, maar het bleef 10. De twee de helft begon met e.en pracht misser van R. Tjallema, die een goede voorzet van H. Vis om zeep bracht. Enige ogenblikken later bracht l.binnen F. Hoekstra de stand op 20, en hoewel Leeuwarden zwoegde en Sneek zelfs nog met drie man voor een onbeschermd doel verscheen, kwam hierin geen ver andering meer. Dinsdagavond j.l. hield de Gerefor meerde Jeugdcentrale haar jaarlijkse sluitingsavond in de Noorderkerk. Nadat de voorzitter, Ds. E. N. van Loo, de ver gadering had geopend wees hij er op, dat deze avond nog in geen geval de af sluiting van het werk van de jeugdver enigingen betekent maar alleen een laatste gezamenlijke bijeenkomst Js. Na zang van een dameskoortje kreeg de spreker van deze avond, Ds. P. Riemer sma van Drachten, het woord voor zijn referaat Route Chr. Muz.ver. „Harmonie” op Zaterdag 30 April om 7 uur. Opstellen Priorstraat bij repetitie lo kaal. Priorstraat, Kapelstraat, Parallel weg, Overweg, Gysbert Japiksstraat, Wassenberghstraat, Harmen Sytstrastraat, Schwartzenberghstraat, Dr Wumkesstr., Eeltje Halbertsmastraat, Gysbert Japiks straat, Ubbo Emmiusstraat, Kerkhoflaan, Bolswarderweg, Dr Boumaweg, Stations straat, Oud Kerkhof, Marktstraat, Kleine Kerkstraat, Kruizebroederstraat, Wijde Burgstraat, Oosterdijk, Leeuwarderweg, Jachthavenstraat (links), Kapelstraat, Kloosterdwarsstraat, Kloosterstraat, Pri orstraat Route Tamboer- en Pijpercorps op Zaterdag 30 April om 10 uur. Opstellen Frederik Hendrikstraat bij repetitielokaal. Frederik Hendrikstraat, Johan Willem Frisostraat, Anna Pau- lownastraat, Bourbonstraat, Hendrik Ca- simirstraat, Willem Lode wijkstraat, Jo han Willem Frisostraat, Albertine Agnes- straat, Johan Mauritsstraat, 2e Woudstr., Johan Willem Frisostraat, Willem de Zwijgerstraat, Woudvaartkade, Prinsen gracht, Hoogend, Singel, Kleinzand (zuid zijde), Jousterkade, Bothniakade, Ha- rinxmakade, Johan Willem Frisostraat, Willem Lodewijkstraat, Jan van Nassau- straat, Frederik Hendrikstraat. Route Snitser Ungetiders op Zaterdag 30 April om 15 uur. Marktstraat, Nauwe Noorderhorne, Wijde Noorderhorne (concert), Kruize broederstraat, Wijde Burgstraat, Ged. Pol (concert t/o drukkerij de Motor), Jousterkade, Suupmarkt, (oostzijde), Middenbrugconcert), Groot zand (westzijde), Leeuwenburg, Waag plein (concert, daarna ontbinden). Route Tamboer- en Pijpercorps op Zaterdag 30 April om 21.30 uur. Frederik Hendrikstraat, Johan Willem Frisostraat, Harinxmakade, Hooiblokstr., Singel, Kleinzand (zuidzijde), Jouster kade, Oosterdijk, Wijde Burgstraat, Krui zebroederstraat, Kleine Kerkstr., Markt straat, Taptoe op het Waagplein, ontbin den of afmars, via de Oude Koemarkt, Hoogend, Kleine Palen, Harinxmakade, Johan Willem Frisostraat, Frederik Hen drikstraat. Volgens een advertentie in dit num mer zal de Openbare Leeszaal en Biblio theek op Zaterdag 30 April (Koningin nedag) en Donderdag 5 Mei (Bevrij dingsfeest) gesloten zijn. tjes in handen en de vertwijfelde aan vallen van de Drachtsters konden de stand niet meer veranderen. Het bleef 1—0. Hierdoor was de Sneker R.H.B.S. dus wederom winnaar, hetgeen de directeur, de heer H, de Boer en. de leerlingen ze ker tot grote voldoening gestemd zal hebben. De trophee werd uitgereikt door de heer H. Ferwerda, directeur van de Leeuwarder R.H.B.S. en voorzitter van de commissie voor schoolvoetbal. Hij be treurde het, dat zijn school verloren had, waar was blij dat de sterkste ploeg had W'

Sneeker Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1