Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Het nieuwste nieuws van de »May-fair« De Firma Pijttersen bestaat binnenkort 75 jaar Weer intern. Valkenwedstrijden op het Sneekermeer HERINNERING Fleurige viering van de verjaardag van H. M. de Koningin van Trommelcorps T.G.P. versterkt met juniores-afdeling Hoge onderscheidingen voor stadgenoot 110e Jaargang No. 35 Dinsdag 3 Mei 1955 Redacteur L. KIEZEBR1NK Geslaagd Benoemd de lusten nóóit te vergeten, PHILIA. Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD De tiende keer. Ik weet niet hoeveel keren Ik 5 Mei nog beleven mag, Hoe vaak in blijdschap nog participeren Aan Nederlands Bevrijdingsdag. Levende mens Deelhebber aan En lasten (bonte mengeling). Aan zorgen, die mij niet zó verontrusten Als die van mijn herinnering Niet meer dat schrijnend juk, schier niet te dragen Voor wie de dood voor ogen zag; Niet meer die vele, onbestemde vragen Door het gemis van d’eigen vlag. Het einde kwam5 Mei Waarvan ik Gode dankbaar rep; Ik zal tot aan mijn stervensdag toe weten Aan wie ik het te danken heb Redactie-adres KLEIN ZAND 7 - Telef. 2872 Onderscheidingen ter gele- c .iheid van de verjaardag van H. M. de Koningin De heer A. S. Wadman cum laude gepromoveerd De promotie tot doctor in de letteren en wijsbegeerte van de heer A. S. Wad man alhier aan de Groningse universiteit op een proefschrift getiteld„Hjerre Gjerrits van der Veen, libbensgong fan in skoalmaster”, geschiedde cum laude. Promotor was prof, dr J. Brouwer. Wat de raad te behandelen krijgt H g VRIJDAGS. Ge- Hoe het begon. t Evolutie. Dochteronderneming. in die het op deze dag officieel ontving, stonden ze Jaarverslagen. Recente foto van H.M. de Koningin, die Zaterdag haar zes en veertigste verjaar dag vierde. (Foto M. C. Meijboom). Dat was Zaterdagmiddag 5 uur daar maar een geroffel in het gymnastiek lokaal aan de Westersingel. Het trommelcorps van T.G.P. stond er keurig geuni- SNEEKER NIEUWSBLAD Welk een evolutie heeft zich in die 75 jaar voltrokKen Van het éénmans- kantoor op een bovenverdieping naar de vijf volledig bezette kantoren, die straks in gebruik zullen zijn. Van de Burmeister Wain-centrifuge van 600 liter per uur (geweldig zware machines) tot de mo derne, geheel roestvrijstalen centrifuge van 5000 liter capaciteit, met ingebouwde electromotor van de enorm grote melk- pasteurs in zware gietijzeren statieven tot de moderne roestvrijstalen platenpas- teur-koeler-diepkoeler van de Holstein- se karn met een maximum inhoud van 500 liter tot de kamkneder van 10.000 liter en de laatste jaren zelfs een con- tinu-botermachinevan de handbewer- king der wrongel tot de moderne kaas- machinesvan het schoonmaken der melkbussen op de boerderij tot de melk bussenwasmachines, die er 1000 per uur doen 1 ding tussen T.G.P. en het gezin Wempe. En daarmee was dan het einde ge komen van deze plechtigheid, maar voor het trommelcorps begon het pas, want voor het eerst verscheen het nu, ver sterkt met zijn juniores, in het publiek voor een kranig marsje naar de Noor- derhoek. De zaak breidde zich gestadig uit en omstreeks de eeuwwisseling werd uitge zien naar een groter pand. Dit werd ge vonden op de plaats, waar nu nog de zaak is gevestigd, tussen Singel en Ha- rinxmakade. Een nieuw gebouw werd opgetrokken met ruime showroom, pak huizen, werkplaats en kantoor. De werk plaatsen en kantoren werden later her haaldelijk uitgebreid en vorig jaar werd een naastgelegen terrein aangekocht, waarop thans nieuwe kantoren in aan bouw zijn, nodig geworden dcor voort durende uitbreiding van zaken en dien overeenkomstige personeelsbezetting. Tij dens de eerste wereldoorlog deed zich de behoefte gevoelen aan een technisch ge schoold medewerker en het was dan ook goed gezien van de heer Pijttersen, toen hij in 1917 Ir A. W. van der Poel aan de zaak verbond. Deze werd al spoedig ad- junct-directeur en later mede-directeur van de N.V., waarnin de firma inmiddels was omgezet. In 1935 trok de heer Pijt tersen zich uit de zaak terug en sinds dien is de heer van der Poel alléén- directeur. Intussen staat de jongere ge neratie, bestaande uit een zoon en een neef van de directeur, al weer gereed om de leiding over te nemen, als na kor ter of langer tijd ook de heer van der Poel zich terugtrekt. De Vereniging Oranje had terecht, nu de 5e Mei zo uitgebreid zal worden gevierd en er daarna voor Sneek nog een gehele feestweek in het vat ligt haar programma voor 30 April ditmaal een bescheiden karakter ge geven. Maar het is haar daarmee toch gelukt een feestelijke en fleurige stem ming te brengen in een rijk met vlaggen getooide stad, waar ’s avonds enkele straten zelfs de feestverlichting brandde. De firma F. H. Pijttersen te Sneek is opgericht 12 Mei 1880 en zal dus dit jaar haar 75-jarig bestaan kunnen vieren, ’t Was voor de boerenstand een moeilijke tijd, die tachtiger jaren, toen tot de op richting der firma werd besloten. De Friese boter had zijn goede naam ver loren op de Londense markt en de prij zen waren daardoor slecht. Ze werd overvleugeld o.a. door de Deense, die veel beter van kwaliteit was. De Friese Mij. van Landbouw zond in 1878 een commissie naar Denemarken, om de zui- velbereidingsmethoden te bestuderen. De fabriekmatige bereiding had daar reeds zijn intrede gedaan. Er volgde een uit voerig rapport, dat zeer beslist wees op het volgen van de Deense methoden. On danks veel tegenstand werd ook in ons land al spoedig overgegaan tot de op richting van zuivelfabrieken. Vooral de invoering van de centrifuge in 1879 gaf hiertoe een belangrijke stoot. In dat zelfde jaar werd de eerste zuivelfabriek in Friesland opgericht, n.l. de „Freia” te Veenwouden en in 1880 de Leeuwarder Melkinrichting. Hier werd de eerste cen trifuge geplaatst. Onze stadgenoot, de heer J. de Jong, technisch ambtenaar le klas bij de Ned. Heidemaatschappij te Gorredyk, is met ingang van 1 Juni a.s, benoemd tot hoofd van de dienst gemeentewerken te Hasselt (Ov.) Gestadige uitbreiding. Verschijnt: DINSDAGS en Administratie Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Puntentelling seriewedstryden. Tijdens de rondvraag werd besloten dat de punten voor de seriewedstryden voortaan berekend zullen worden naar het aantal inschrijvingen, waarbij de hoop werd uitgesproken dat alle in schrijvers ook steeds zullen starten. Voorts werd in principe het besluit genomen een nachtwedstryd te houden, aansluitend aan een van de seriewed stryden. Het vaststellen van de datum werd aan het bestuur overgelaten. Ook deelde de voorzitter nog mede, dat op Woensdag en Donderdag in de Sneek-Week een persboot zal varen en sprak hij tot besluit de wens uit voor een prettig zeilseizoen. Tot officier in de orde van Oranje- Nassau werden o.a. benoemd de heer J, Lassche te Sneek, gezagvoerder bij de n. v. Stoomvaartmij Nederland en onze oud-stadgenoot ir. J. D. Fokma, directeur van het Prov. Electr.bedrijf te Leeu warden; tot ridder in de orde van Oranje Nassau o.a. de heer J. D. de Jong, voor zitter en adviseur van de gymn.ver. Quick Huizum, te Leeuwarden. De eremedaille in zilver, verbonden aan de orde van Oranje Nassau werd o. m. verleend aan M. Fijlstra, hoofd boekhouder bij de fa. J. Nooitgedagt en Zonen te IJlst; J. v. d. Horst, Chef- machinist en I. Kuipers, chef magazijn meester by dezelfde firma. Dezelfde mé daille in brons werd o.a. verleend aan J. de Jong, voorheen koperslagersknecht bij de fa. J. Westerhoff en Zonen te Woudsend; H. Koerten te Heeg, schilder by de n.v. A. Lankhorst Zuivelfabriek Osingahuizen; A. A. Canrinus, fabrieks- smid; S. ten Kate, houtdraaier; S. Groenveld, fabriekssmid; J. de Vlugt, houtbewerker; W. Hoomans, metaalbe werker en J. v. d. Velde, houtbewerker, allen werkzaam bij de fa. J. Nooitgedagt en Zonen, IJlst. Het staat nu definitief vast, dat de Commissaris der Koningin mr. H. P. Linthorst Homan de tentoonstelling Maandagmiddag om half vier offi cieel zal openen. Deze opening wordt opgeluisterd door het Trompetterscorps van de Huzaren van Boreel uit Amersfoort, welk ver maarde corps ’s avonds van 78 ook een rondgang door de stad zal ma ken. Verder wenste hij in zijn openings woord de beide nationale kampioenen Joh. Alberda in de Regenbogen en R. Mulder in de Valken geluk, waaraan hij later ook nog Marten Hendriks, Noor delijk kampioen in de Regenboogklasse en Klaas Vrolijk, de eerste schipper in de Sneker Pan, toevoegde, en deelde hij mede, dat de Zeilvereniging is toege treden tot de nieuwe Stichting Ronde en Platbodemjachten. De jeugdafdeling verkeert in bloeien de staat. Er nemen geregeld 24 jonge lui aan de cursus deel, terwijl er nog meerdere liefhebbers op de wachtlijst staan. Voorts memoreerde hy de reis van de Valkenzeilers naar Zweden en riep hij de medewerking van de leden in voor de ontvangst van de buitenlandse studen ten, die binnenkort onze stad weer zul len bezoeken. Advertentieprijj 15 ct. per nun. Bij contract (handehadv.) lager. Abonnementsprijs f J.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. Elders in dit blad is reeds vermeld dat de heer J. Lassche, gezagvoerder m.s. „Oranje”, benoemd is tot officier in de orde van Oranje Nassau. Dat is echter niet de enige onderscheiding welke onze stadgenoot wiens ver diensten tijdens de oorlog reeds vroe ger werden beloond met het Kruis van Verdienste met gesp en het oorlogsher- inneringskruis met vier balken vo rige week ten deel viel. Want j.l. Dins dag werd hij benoemd tot officier in de Zweedse orde van Vasa. Dat was ter gelegenheid van het bezoek dat het Zweedse koningspaar en het Nederland se aan de Oranje, het vlaggeschip van de n.v. Stoomvaartmij Nederland, van welker vloot de heer Lassche commo dore is, brachten. De Amsterdamse Ka mer van Koophandel, welker voorzitter, de heer Delprat, president-directeur van genoemde Stoomvaartmij is, had voor haar ontvangst van de vorsten nl. de Oranje ter beschikking gekregen, zagvoerder Lassche begeleidde de ko ninklijke paren bij de bezichtiging van het mooie schip, dat, zoals bekend, niet al en Tuinstra die zich wel in het bijzon der ingespannen hebben om alles voor elkaar te krijgen, aan de heer H. Fijlstra die in razend tempo zorgde voor de le vering van de keurige uniformen en aan zijn echtgenote mevrouw Wempe, die twee vlaggen maakte en ze schonk aan het corps. Deze woorden deed spr. ver gezeld gaan van geschenkjes voor de betrokkenen. Ook bracht spr. dank aan de firma W. Th. Zandstra, Suupmarkt alhier, die het corps de bandeliers voor het dragen der trommels schonk. De heer Schengenga dankte mevrouw Wempe namens het T.G.P. bestuur voor de vlaggen, die steeds zullen blijven herinneren aan de goede verstandhou- Bijna 30 jaar geleden stichtte Pijtter- sen’s Machinehandel een dochteronder neming in Amsterdam, n.l. de Gedo Weegwerktuigenfabriek. Deze handeling luidde een grote modernisering van het wegen in zuivelfabrieken in. De moder ne Gedo snelwegers en platformschalen vonden in het merendeel der Nederland se zuivelbedrijven een plaats en in tal loze bedrijven daarnevens. De melkseparatoren van Westfalia werden steeds meer geperfectionneerd en het bleek vooral na de oorlog, dat deze machines in een wat gewijzigde vorm een uitgebreid toepassingsgebied in allerlei industrieën konden vinden. Op het z.g. industrie-separatorengebied heeft wel haast een stormachtige ontwik keling plaats gevonden en het resultaat is, dat de thans 75-jarige firma nu ook aardappelmeelfabrieken, scheepswerven, rederijen, chemische fabrieken etc. tot haar clientenkring mag rekenen. Op 12 Mei a.s. hoopt „Pijttersen” het 75-jarig bestaan van de zaak te herden ken door een receptie in „Amicitia”. Enkele dagen eerder zal men het jubi leum in besl oten kring op feestelijke wijze herdenken. In het jaarverslag van de secretaris, de heer J. B. G. de Vries, herdacht deze de heren Tj. Kingma en Ir. G. J. A. Nie- veen, resp. lid van het wedstrydcomité en penningmeester. Door hun overlijden leed de vereniging opnieuw een gevoe lig verlies. De Sneek-Week was een week van storm, regen en modder, maar toch hadden de wedstrijden een vlot verloop. Het ledental bleef gelijk, nl. 470. In de rekening van de penningmees ter, de heer P. K. van Andringa, weer spiegelde zich, zoals de voorzitter ook al had opgemerkt, de slechte zomer van 1954. De ontvangsten tijdens de Sneek- Week bedroegen maar f951.19 tegen f 1742.79 in het vorige jaar, waardoor het voordelig saldo van f 211.89 op de rekening 1953 veranderde in een na delig verschil van f546.49. De geld lening op de starttoren is nu geheel af gelost. De rekening werd goedgekeurd, evenals de begroting voor 1955, die in ontvangst en uitgaaf een bedrag van f4479.43 aanwyst. Nóg drie Koninginnen. Er komen nog meer koninginnen onze zeilkoningin vergezellen als zij Zater dagmiddag 14 Mei haar glorieuze in tocht maakt. Naast die welke wij onlangs al noemden, komen nl. ook nog de Lichtkoningin uit Beek (Limburg) met zes prinsessen, de Schoonheidskoningin miss Holland uit Leiden en de Kersenkoningin uit Mierlo (N.Br.) Deze laatste wordt vergezeld van de Kersenprins, die derhalve het voorrecht geniet de enige man in dit illustre gezelschap te zijn. Zoals bekend, maken de Koningin en haar gevolg hun intocht vanuit de Sneker Jachthaven. Belangstellenden worden er echter op attent gemaakt, dat de Jachthaven dan niet voor het publiek toeganke- lyk is. Op het Eiland evenwel zal men het vertrek van het hoge gezelschap heel mooi kunnen zien. vastgesteld: 21 Mei, 11 Juni, 18 Juni en 2 Juli: seriewedstryden in de Regenboogklasse, Valkenklasse en Pampusklasse en bij voldoende deelname (minimum vyf) eveneens in de Vryheidsklasse en de 16 m2 klasse. 30 Juli: Verkiezing van de Zeilkonin gin in samenwerking met de S.Z.C. 3, 4, 5 Augustus: Internationale Val- kenwedstryden met deelnemers uit Noorwegen, Zweden, Denemarken, Oos- tenryk en Nederland. 16, 17, 18 Augustus: 2e gedeelte van de Sneek-Week. De dames- en eenmanswedstryden op Dinsdag zullen voortaan niet meer leden-, maar open wedstryden zyn, waarvcfcr het normale inleggeld ver schuldigd is. Bij de bestuursverkiezing werd Dr. J. W. v. d. zypp, die periodiek aftrad, bij acclamatie herkozen. In de morgen, Dinsdagavond, des avonds 8 uur te houden raadsvergade ring komen o.a. de volgende stukken aan de orde: Benoeming directeur gemeente werken. B. en W. bevelen voor deze benoeming aan: R. Hoogeveen, gemeente-architect te Brummen. Eenmalig subsidie van f 500. voor Stichting 19401945. Naar aanleiding van een verzoek van de Stichting 1940—’45 stellen B. en W. voor ter gelegenheid van de 10-jarige herdenking van de bevrijding een één malig subsidie aan deze stichting te ver lenen van f 500. In die jaren dreef de heer H. F. Pijt tersen in Sneek een ijzer- en steenkolen handel. Hij begreep echter in welke rich ting de toekomst van de zuivelbereiding zou gaan, deed de ijzerhandel van de hand en stichtte de firma F. H. Pijtter sen, handel in zuivelwerktuigen en -be nodigdheden. Hij verzekerde zich van verschillende vertegenwoordigingen in zuivelwerktuigen, centrifuges, koelma chines, transportkannen enz. Bovendien zond nij zijn oudste zoon, de inmiddels overleden, doch bij de ouderen nog wel bekende heer F. H. Pijttersen, naar De nemarken en Duitsland om daar theore tische en practische kennis op te doen in de machine- en zuivelbranche. Terug gekeerd als „expert” op dit gebied werd hij in de firma opgenomen. Het aantal zuivelfabrieken breidde zich snel uit (in Friesland waren er in 1895 reeds 75) en een groot aantal werd door de firma Pijttersen geïnstalleerd. Niet alleen werd de complete installatie geleverd met stoommachine en ketel incluis (het stoomgedeelte steeds in samenwerking met de machinefabriek Hubert Co, eveneens te Sneek), maar vaak vroeg het bestuur ook te willen zorgen voor een machinist en soms zelfs voor een direc teur. Het was, voor onze huidige begrip pen, moeilijk werken in de laatste jaren van de vorige eeuw. De vervoergelegen- heid is niet te vergelijken met die van onze tijd met zijn auto’s, electrische trei nen en bussen naar elk naaste dorpje. Per fiets of dikwijls af gehaald per wagen van het naaste station, werd het platte land bereisdlange vergaderingen met boeren in dorpsherbergen en 's avonds logeren in die zelfde herberg of bij de voorzitter. Geen telefoon om even over leg te plegen met het kantoor’t was heus niet gemakkelijk. Maar het kon je toen ook gebeuren, dat je een briefkaart ontving „Gelieve ons 10 melkbussen te zenden en een koelmachine, passend voor onze fabriek”, (historisch). Voorzitter Dr. J. W. v. d. Zypp qualificeerde Vrydagavond in de alge mene ledenvergadering van de Kon. Zeilver. „Sneek” by Piso de vorige zo mer als een sof-zomer, wat een zeer nadelige invloed had op de toestand van het startterrein en op de rekening van de penningmeester. Nadat de voorzitter met aardige speeches de pryzen aan de winnaars van de seriewedstrijden had uitgereikt (Joh. Alberda in de Regenbogen, J. J. v. d. Veen in de Valken en P. de Jong in de Pampusklasse), werd het volgende Wedsrydprogramma Om die juniores ging het ditmaal, hun corpsje werd nu aan het bestuur van T.G.P. overgedragen. Wie anders zou die overdracht hebben kunnen verrichten dan de enthousiaste opleider en direc teur van het corps de heer H. Wempe, die er in zijn openingswoord op wees dat het aanvankelijk de bedoeling ge weest was dat dit jeugdcorps eerst het volgend jaar bij de viering van het 70- jarig bestaan van T.G.P. zijn debuut zou maken. Maar het ging zo vlot en vlug met de opleiding dat de juniores nu ook al op 5 Mei a.s, in de straten zullen ver schijnen. Dat is te danken aan veler medewerking, de kleine trommels bijv, werden alle door onze mensen zelf ge maakt. Een prachtig voorbeeld van wat in goede samenwerking kan worden be reikt. Het is prettig' in een dergelijke sfeer dit onderdeel van T.G.P. thans aan het bestuur dier vereniging te kun nen overdragen. Bij verhindering van de heer C. Kan, sprak namens het bestuur van T.G.P. de heer Schengenga die ook consta teerde dat dit corps, in zo keurige kledij en met fraaie trommels alles is in een woord af bewijst welk een prach tig resultaat kan worden bereikt door samenwerking tussen ouders, bestuurs leden en nog tal van anderen. Spr. dankt allen, die in meerdere of mindere mate er toe meewerkten dat dit werd klaargespeeld. Hij complimenteert gaar ne de heer Wempe met de eerste oplei ding van het jeugdcorps, moge het voor spoedig opgroeien in het belang van T.G.P., maar ook van de leden en hun ouders. Het lidmaatschap legt natuurlijk ook zekere verplichtingen op, de direc teur de heer Wempe werpt zich met toe wijding en enthousiasme op de taak de leden het trommelen bij te brengen. Spr. hoopt dat de trommelaars dit zullen be antwoorden met geregeld op de oefen avonden te komen en de lessen van de heer Wempe goed ter harte zullen ne men. Spr. vertrouwt dat er dan mooie resultaten zullen worden bereikt en ver klaart dat hij hiermede namens het be stuur van T.G.P. het junioren trommel corps onder de hoede zijner vereniging neemt. Moge het vaak in samenwerking met de gymnastiek afdelingen naar bui ten optreden. De heer Wempe bracht daarna dank aan de h.h. Broekhuizen, Boschma leen door zijn naam aan de verbonden heid van Oranje en Nederland herinnert, maar ook door de prachtige decoratie van het interieur voor deze gelegen heid schitterend versierd met vooral or chideeën, de lievelingsbloem van de Zweedse koning waarin een en ander van de geschiedenis van het Oranjehuis is verwerkt. Na de bezichtiging van het schip werd de thee geserveerd in een der salons, waar de heer Delprat het woord voerde en de Zweedse koning en kele oude penningen aanbood. De vor stelijke gasten waren zo getroflen door de ontvangst en het milieu, waarin deze plaats vond, dat op hun eigen wens het bezoek met een kwartier werd verlengd. Diezelfde avond viel de heer Lassche en zijn echtgenote, mevrouw Lassche —Schaap nog een hoge onderscheiding ten deel, want zij behoorden tot de on geveer 200 gasten welke aanzaten aan het galadiner dat Koningin Juliana aanbood aan het Zweedse koningspaar in de marmeren burgerzaal van het ko ninklijk paleis op de Dam, die een sprookjesachtige aanblik bood. Ónze stadgenoot de heer P. Hoogland slaagde te ’s-Gravenhage voor het exa men tweede stuurman grote Handels vaar.. formeerd opgesteld. En dank zij de aanvulling met een junioren afdeling welke het op deze dag officieel ontving, stonden er nu een dertigtal tamboers, van groot tot kleinmaar hoe klein de juniores ook waren, ze trommelden er fors en lustig op los. Aankoop percelen. B. en W. stellen voor in verband met de sanering van oude stadsgedeelten aan te kopen de percelen 2e Bosch- dwarsstraat 8 en Boschgracht 6. Onbewoonbaarverklaring zestal woningen. B. en W. stellen voor onbewoonbaar te verklaren de percelen Lijnbaansbuurt 7, Oosterdijk 31 en 33, le Steenklipstraat 83 en 2e Steenklipstraat 8 en 15. Medewerking ingevolge art. 72 L.O. Wet 1920. B. en W. stellen voor medewerking te verlenen aan het verzoek van de Ver. v. Chr. Schoolonderwys alhier voor het aanschaffen van leermiddelen voor het handelsonderwys aan de Rehobóthschool. Kostenraming f 1856, en voor het aan schaffen van bijbels in de nieuwe ver taling voor alle 6 scholen der Ver. Kos tenraming f 1850. Zweedse Koningspaar, voorts een klucht, een tekenfilm en uitgebreid we reldnieuws. Voor een geringe entrée kon men dus heel wat genieten. Dank zij het goede weer was het de gehele dag en tot een laat uur druk soms enorm druk in een stad, welke op deze dag al een voorproefje genoot van het grote feest dat nu snel nadert. Muziek was ér overvloedig. Reeds om 8 uur ’s morgens maakte de Chr. Mu- ziekver. Harmonie een rondgang door de stad, om 10 uur verscheen het tamboer en pijpercorps van Advendo al in de reeds met veel publiek gevulde straten, onze stadsbeiaardier Flucie van Ber gen zorgde in het middaguur voor een beiaardconcert van nationale liederen, 's middags 3 uur maakten de Snitser Ungetiders een rondgang, ’s avonds 8 uur was er zeer grote belangstelling voor het concert op het Bolwerk door het Stedelijk Muziekcorps Sneek, en ’s avonds 10 uur begon de muzikale rond gang door de binnenstad van het Tam boer- en Pijpercorps van Advendo, die 'eindigde met een door een grote menig te aangehoorde taptoe op de Markt straat. De kinderen had de Ver. Oranje een verrassing bereid, door op alle scholen te tracteren, terwijl de jeugd ’s middags genoot van Poppenkastvertoningen op de Marktstraat. En dan was daar het nu al traditionele succesnummer van Oranje: de Cineac-voorstellingen in Amicitia, waarvoor enorme belangstel ling bestond. Vertoond werden de spe ciale bevrijdingsfilm van Polygoon „De Vlag”, het staatsiebezoek van het /to r r A TM

Sneeker Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1