Gerichte reclame Belangrijk gebeuren Dit brengt de May-Fair Groot öippèl Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Storm May-fair De intocht van de Zeilkoningin De 10e Koningin Een terugreis met hindernissen W 110e Jaargang No. 36 Vrijdag 6 Mei 1955 A de 1 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en ORIJFHOUTS NIEUWSBLAD - I illl BO 1 VRIJDAGS. Redacteur L. KIEZEBRINK MAYFAIRresultaat van durf en ondernemingsgeest Bezinning. Sneek, PHILIA. ADIEU DINER ook uit verscheidene andere slaagd te zijn. Muziek I officiële opdringt. econo- het gebied Groot appèl. Er moesten heel wat vergaderingen van het Tentoonstelling scomité worden De Modeshows Op het laatste nippertje hoorden we nog, Voorzitter van het Comité van de „Mayfair”. de en de 9e- han- on- Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 SNEEKER NIEUWSBLAD Deze herdenking is voor ons Ne derlanders een gerede aanleiding ons te bezinnen op wat in de afge lopen tien jaar is tot stand gebracht en tevens op de taak, die ons nog TH. W. ZANDSTRA, Voorzitter van „Nijverheid en Handel” Dept. SNEEK. De Tentoonstellingsgebouwen voor de „May-fair" beslaan het gehele Martiniplein. De enorme afmetingen van het hoofdgebouw komen op deze foto uit hoger sferen wel heel duidelijk naar voren als men ze vergelijkt met die van de omringende grote gebouwen zoals het Gymnasium en de Brandweerkazerne bijvoorbeeld. Verschijnt: DINSDAGS en Administratie, Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Een achteruit-blik sinds de tijd Van kou, ellende, zorg en strijd; Een blik op vrijheid en gewin, Op naastenliefde, burgerzin. Een achteruit-blik op de groei, Op eensgezindheid, trots en bloei; Een blik op wat vereende kracht Door Sneek weer werd tot stand ge bracht. „May-Fair” een wat bijzond’re naam, Maar straks voor Sneek een naam met faam „May Fair” op velerlei gebied, Waarvan Uw hart en oog geniet „May Fair” gedaan dóór Sneek vóór Sneek, Zes dagen lang, een hele week. „May Fair” getuigenis Fries bloed, De Waterpoortstad doet 't góéd I H.B.Z., W. v. d. Goot, Zandstra Sport, Osinga en Winia (hoeden), Jansen (bi jouterieën) en fa. H. Wielinga (tassen enz.), worden gehouden op Donderdag ’s middags om 2 en 4 uur en ’s avonds om half acht, Vrijdag om kwart voor 2, 4 uur, half zes, half zeven en half acht. er voor drijf, voor hun zaak en in de voortbrengselen van ge tijdsgewricht liggen. Sneek had tijdens haar Tentoon stellingen nog al eens met regen te harde wind te kampen. Zo dreigde op de Donderdag van de Martinishow een hevige storm de zaak te versto ren. De gebouwen moesten extra be veiligd worden, en de feesttent kreeg het zelfs zo zwaar te verduren, dat men het linnen dak moest verwij deren om te voorkomen dat de hele zaak de lucht inging. Om geen risico’s te lopen bleef de show tot ’s middags 5 uur gesloten. Maar ondanks deze tegenslag bereikte het aantal bezoe kers toch een ongekende hoogte 23000 1 en landbouw mag voort artikelen zijn, waarvan grote groe- brengen, pen der bevolking in verband met het beperkt budget waarover zij be schikken, nog geen gebruik kunnen maken. Moge deze ervaring ons sti- het j muleren aan verdere vermeerdering van onze nationale welvaart mede te werken: Nog maar enige dagen scheiden ons van het ogenblik, dat de „MAY- FAIR” haar poorten zal openen. „MAYFAIR”: Een tentoonstel ling van een zodanige omvang, dat de gebouwen ervan het gehele Martini plein te Sneek beslaan. Op dit cen traal carrée, onder de schaduw van oude Martini, waarop in actieve han- sfeer del en Moge tenslotte de „Mayfair” er ons opnieuw toe leiden ons te bezin nen op de positie van Sneek als centrum van Frieslands Zuidwest hoek. Want ook deze tentoonstelling heeft uiteraard een zakelijke achter grond. Manifestaties, zoals thans voor de deur staan, kunnen deze positie verstevigen en de band met de omgeving versterken. Wij hopen dat de tentoonstelling ook in dit opzicht met succes wordt bekroond. Een woord van waar dering voor het genomen initiatief en voor de omvangrijke arbeid, welke het moest verrichten om resultaat te bereiken, komt het tentoonstellings- comité ook van deze plaats zeker toe. Sneek, 2 Mei 1955. De Burgemeester van L. RASTERHOFF. Iedere avond maakt een muziekcorps. Tamboer- en Pijpercorps of Trommel- oorps vanaf een nader aan te kondigen plaats in de stad, een mars naar de Ten toonstelling, waar het orkest van Eddy Christiani de eerste drie dagen iedere middag en avond optreedt in het Feest gebouw. Daarna zullen andere ensem bles hier de stemming verhogen. Tot besluit zij hier dan nog vermeld, dat de „May-fair” Maandagmiddag di rect na de officiële opening voor het publiek toegankelijk zal zijn, en verder iedere dag van 10 tot 18 uur en van 19 tot 22.30 uur. Voor de entreeprijzen verwijzen we naar de adverentie. Over enkele dagen zal de „May fair”, een groots opgezette tentoon stelling. haar deuren voor het pu bliek openen en ongetwijfeld zullen duizenden uit Sneek en omgeving een bezoek aan dexe expositie bren gen. Er is alle reden bij deze voor Sneek belangrijke gebeurtenis even stil te staan. Het is naar mijn mening een verheugende omstandigheid dat de tentoonstelling vrijwel samenvalt met de herdenking van het feit, dat ons land tien jaar geleden werd be vrijd. Maandag 9 Mei, des middags om 1 uur, arriveert de populaire orkestleider en zanger Eddy Christiani per helicopter op de N. Veemarkt, waar de mannen van z(jn ensemble hem zullen opwachten en met muziek begroeten. Om half vier volgt dan de officiële ontvangst van de uitvoerende comité’s op het stadhuis, waarna de opening van de expositie door de Com missaris der Koningin mr H. P. Lint horst Homan, opgeluisterd door muziek van het Trompetterscorps der Huzaren van Boreel, die 's avonds van 78 uur ook een rondgang door de stad gaan maken. Bij vorige, dergelijke tentoonstel lingen, is bovendien gebleken dat het nut verder gaat dan voor de exposanten. De gehele middenstand profiteert van de vele bezoekers en de extra drukte in de stad. Hierin zit het element van leer zaamheid, dat het hoofdmotief van elke tentoonstelling dient te vormen en waaraan bij de organisatie van de „Mayfair” veel aandacht is besteed. Sfeer en gezelligheid. Daarnaast is er voor gezorgd, dat Advertentiepriji 15 ct. per m.m. Bij öKHie lager. Alii—iiBiimipr» X- per half jaaa. Ih—co per post f 3.75 per half Jaaa. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. Dinsdag 10 Mei is de dag van de Landbouw, met een voorlichtingsverga dering in de grote zaal van Amicitia en een afzonderlijke bijeenkomst voor de boerinnen in de foyer van het theater, opgeluisterd door Friese dansen en de clamatie. ’s Middags om half drie vangen dan op het sportterrein achter de R.H.B.S. de rondvluchten met de helicopter aan. hebben wij sedert 1945 weer zeker welvaartspeil bereikt. „Mayfair” zal ons zonder twijfel tonen, dat er nog vele producten en Toen na de vlootrevue op het Sneeker- meer in 1925 de comitéleden en de pers met de Prins Hendrik naar de stad terugstoomden, zakte de stemming, zo schreef onze collega uit die dagen. Want nog vóór het diner gereed was, dat aan boord gebruikt zou worden, raakte de Prins Hendrik aan de grond. ’t Was al schemerig en het terrein onbe kend. Per stoomfluit werd de Langweer- Reeds een vluchtige kennismaking derboot teruggeroepen voor assistentie, met het programma van de feest- maar ‘t gelukte niet de boot vlot te krty- week zal in brede kring de overtui- gen- Tenslotte stapten allen, met ach- ging vestigen, dat het zeer waar- terlating van het diner over op de Lang- schijnlijk verscheidene jaren zal moe- weerder boot, maar.... men kwam VAN DE REGEN IN DE DRUP V - - - w (f C houden voor alles in kalk en cement was Hier ziet U de heren (v.l.n.r.) A. Jan sen, W. Baarda, J. G. de Vries, M. T. F. Vlas, D Potma en P. Postma in druk beraad. P. Postma heeft het woord. bijkans de duizenden te ontvanger. Het comité en Mid- rekent er op, dat U er ook bij bent. M. T. F. VLAS Wjj hebben de laatste weken al heel wat mededelingen over de „May-fair” gedaan. Uitgebreide bijzonderheden vindt U daarover ook in de advertentie kolommen van dit TentOonstellingsnummer, maar op deze paats willen w(j bo vendien nog eens een beknopte opsomming geven van alles wat er de komen de week op en rondom de „May-fair” in onze stad staat te gebeuren. En dat is heel wat I jiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiniiiim wacht. In het kader van deze bezin ning past ook de „Mayfair”, die ons zal tonen wat er thans, in 1955, op velerlei gebied in de handel is. Al licht dat een vergelijking met de toestand in het bevrijdingsjaar zich onwillekeurig aan ons Volgens de statistische gegevens, betrekking hebbende op de waar- 1 moe ten duren, indien of voordat wij, in dit deel van Nederland, ooit weer kans zouden krijgen gebeurtenissen mee tL mogelijk gemaakt door zeer gelukkige omstandigheden de volgende week tc Sneek staan te geschieden. De gehele stad is feestelijk versierd en zal ’s avonds sprookjesachtig ver licht zijn. Het geheel zal een fantas tisch schouwspel opleveren. De exposerende zaken treden Wij nodigen U tot een bezoek uit. is toch niet te veel gezegd - op Sneek is gereed om haar bezoekers bij en voor het forum van Li”. gehele bevolking van Zuid- en Mid- rekent den Friesland, voor het houden van groot appèl. Groot appèl voor allen, die als het moet in een mininum aan beschikbare tijd, een maximum aan tal waarnemingen zullen doen en in drukken verwerken en mede daar door weer °P de hoogte, weer „bij” dat bij de intocht van de Zeilko- zullen zijn met hun kennis omtrent ^e ningin ook aanwezig zal zijn de Bloe- mogelijkheden, die er voor hun be- menkoningin 1954 uit den Haag. Deze drijf voor hun zaak en hun perSoon 10e Koningin m het gezelschap is mej. f Gusta v. d. Leeuw, stewardess bij de in «e voortbrengselen van het huidi- K.L.M. de de „Mayfair” een zo ruime mate van en gezelligheid zal bieden, dat del en doelbewuste wandel generatie het voor jong en oud een lust zal zijn na generatie zijn voetstappen heeft hier korter of langer tijd te vertoe- gedrukt, zullen van Maandag tot en Ven. Het comité heeft zijn uiterste met Zaterdag a.s. ruim honderd on- best gedaan de „Mayfair” een zeer feestelijke en originele omlijsting te geven en meent daarin volkomen ge- Reeds nu, bij de opening der May fair, is aan het bestuur van „Mayfair „Sneker Zakenlieden” dank -waardering verschuldigd voor Woensdag 11 Mei, ’s avonds om half -- acht beginnen de grote B.B.-demonstra- Uit de dagen van ties met brandweer-, reddings-, opruim- hovriirlino en geneeskundige ploegen. nevrijuing Zoals bekend voerden in de laatste Donderdag 12 Mei kan men gratis de weken van April 1945 de Amerikaanse Ringrijderij op de veemarkt aanschou- generaal Bedell Smith en Seyss Inquart wen. Dit festijn vangt aan om half één. in aanwezigheid van Prins Bernhard bij Amersfoort besprekingen over een capi- Vrijdag 13 Mei 's avonds om half zeven tulatie van de Duitse troepen in Neder- starten de deelnemers aan de wedstrijd land. In de loop van een der gesprekken op waterfietsen om het kampioenschap zej Bedell Smith tot Seyss Inquart: „Na van Friesland in de gracht langs de oorlog zult u natuurlijk worden ge- Westersingel, wat een bijzonder attrac- fusilleerd”. Seyss Inquart antwoordde: tief nummer belooft te worden. „Dat laat me volkomen koud” en toen zei de Amerikaan weert „dat zal het Zaterdag 14 Mei komt de klap op de zeker vuurpijl: de grootse intocht van de Na- Op 2 Mei 1945 vroeg Greenwood, van tionale Zeilkonlngin mej. Ida Weissen- de Labourparty, Churchill of hg ook bach met haar uitgebreid gevolg, waar- een speciale verklaring over de stand in men ook haar vele lieftallige collega’s van de oorlog in Europa had af te leg- uit de andere delen van het land zal gen. „Neen”, antwoordde de geestige kunnen bewonderen, die allen ook weer premier, „behalve dat die toestand zeker door een hofhouding vergezeld zijn. beter is dan 5 jaaf geleden”. In de laatste dagen voor de bevrijding van Holland betaalde men daar op de zwarte markt voor één sigaar vier gul den, en telde men tien gulden neer voor in het ontspanningsgebouw van de Ten- een pakje bruine bonensoep, en men toonstelling, verzorgd door de firma’s was er nog erg blij mee ook. Dat het bezoek aan de „Mayfair” qroter groot mag zijn en het resultaat voor Y. 1 i.i wens van: Bij de opening van de „MAY- FAIR”-tentoonstelling, kali men zich de vraag stellen of het vele werk van de organisatoren gedekt wordt door een nuttig rendement voor de industrie en handel van Sneek. Zonder enig voorbehoud kan deze vraag met „Ja” worden beantwoord. De tentoonstelling geeft aan vele Sneker ondernemin- gen opnieuw gelegenheid hun pro- moeiten welke ze zich hebben ducten en han- troost, delswaren der de aandacht van een g publiek te bren- de exposanten goed, is de gen. Juist in de hui dige verhoudin gen,waarin vele fabrieken met een achterstand in de aflevering te kampen heb ben, is het no dig om bedacht te zijn op een teruggang der orders. De „Mayfair” geeft een goede g gelegenheid om de kopers in de J wijde omtrek van Sneek in kennis te brengen met de mogelijkheden g welke Sneek als verzorger biedt. 1 Hierdoor zal men zich de firma's, g welke nu op de „Mayfair” staan 1 te zijner tijd herinneren. Deze ge- 1 richte reclame zal blijken van groot gj nut te zijn geweest, niet alléén voor lllllllinillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll^ de betrokken zaken, maar ook voor Sneek in net algemeen. Een honderd meter verder raakte ook te maken als'die welke mede deze aan de grond en toen ze- een uur later, nog alle moeite deed los te komen, voer de Prins Hendrik, waaraan zulks ondertussen gelukt was, triomfantelijk voorbijEindelijk echter kwam de boot vlot en zonder verdere tegenslag werd naar Sneek gevaren. En dan besluit onze voorganger ’tWas een illuster gezelschap, dat in de laadruimte van de Langweerder boot zich tegen de nachtelijke kou en de al maar stromende regen trachtte te be schutten. Maar de stemming bleef er in en toen men eindelijk tegen 12 uur in Sneek aankwam, bleek men ook daar nog aan ’t nafuiven. Er was nog heel wat volk op de been. De Nationale Zeilkonirtgin, in wier gevolg mej. Hiske de Vries als hofdame wordt vervangen door mej. Llpkje de Jong alhier, en haar mede-Koninginnen worden Zaterdagmorgen van half 11 tot 12 uur ontvangen in Hotel Bonnema. Na de lunch vertrekt het gezelschap per auto naar de Jachthaven, waar alle koninginnen zich aan boord begeven van de gereed liggende motorboten. De hoge gasten zijn de Lentekoningin met twee hofdames, de Textielkoningin met twee prinsessen, de Heamielkoningin en de Druiven koningin, beide met twee hofdames, de Lichtkoningin met zes prinsessen, de Schoonheidskoningin, de Kersenkoningin met haar Kersenprins en naar gehoopt wordt ook nog de Heidekoningin, met twee hofdames, elfjes, een kabouter, een konijntje en een vlinder. Zij nemen allen de vlag van hun woonplaats en van hun provincie mee, welke vlaggen in een afzonderlijke groep tijdens de autorit door de stad gedragen zullen worden door leden van de Sneker gymnastiekverenigingen. Vóór iedere auto loopt een gymnast met een bord waarop de titel en de woonplaats van de Koningin ver meld is, en aan weerszijden een escorte eveneens van gymnasten. Het vertrek vanuit de Jachthaven is vastgesteld op kwart over 2. Na de rondvaart door de stadsgracht arriveert de vloot 3 uur in de Kolk, waar de bemanningen van de Pluisjes der K.Z.V. „Sneek”, die meevaren, en z.m. ook de inzittenden van enige Dar ken èn 16 kwadraters de Koninginnen een groet zullen brengen. Om ztz 3 uur is de debarkatie bij de Waterpoort, gevplgd door een rondrit per auto door de stad 3.15 uur), ontvangst op het Raadhuis 4 uur) en een bezoek aan de tentoonstelling, waar de stoet kwart over 5 verwacht wordt. Daarna, om 7 uur, wordt het festijn besloten met een gezamenlijk Koninginnediner. dernemingen haar besté beentje voor zetten. Zaken, niet enkel uit Sneek, maar plaatsen in Nederland. „MAYFAIR”: Een expositie, waarbij het beste wordt tentoonge steld, dat de zich zeer snel ontwik- kelende na-oor-M mische ontwikkeling van ons land, J°gse techniek op een «et gebied van £)e handel, industrie ver- Illi tc te

Sneeker Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1