Mercedes race wagen explodeert boven publiek I Wat de raad te behandelen krijgt Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST De wind had kuren tijdens de tweede seriewedstrijd 527e NED. STAATSLOTERIJ Hl gS AGENDA 77 doden over Een belangwekkende Tentoonstelling woninginrichting 110e Jaargang No. 47> Maandag 13 Juni 1955 RedacteurL. KIEZEBRINK Geslaagd H. H. Wempe overleden io, Van verdrinkingsdood gered Opbrengst collecte Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRUFHOUTS NIEUWSBLAD - - Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 Rectificatie Verslag Ned. Handel Mij. Herv. Vrouwen ver. Woudsend op reis De Sky-riders komen Chr. Lyceum Sneek Twee kinderen gedood 1 tijdens pleizierreisje Bevestiging en intrede Ds. A. Meijering Woudsend Opstelkriich „de Lege Geaën” SNEEKER NIEUWSBLAD 11 HET EIND IS IN 'T ZICHT. u* Trekkingen vierde klasse, derde week. 9375, 9920, 10794. Verder bouwryp maken terrein Eiland. Verpachten strook grond aan de IJlsterkade aan S.Velleman. Onbewoonbaarverklaring woningen. HEEG. De collecte voor Sonnevanck— Zonnegloren heeft alhier 103,93 opge bracht. voor zeer pu- een Wat er te zien is Ach, dat kan ik in een beperkt artikel tje eigenlijk niet vertellen. Het ware Van het terrein aan de le Oosterkade dat vrygekomen is door de afbraak van een aantal oude woningen en schiphui- zen is 716 m2 beschikbaar als bouwter rein. De machinefabriek gebr. Kwant maakt ten behoeve van de stichting van een fabriekshal gading naar ongevéei 700 m2. Mevr. A. Ooms-Broersma wenst een strook van 16 m2 te kopen voor de uitbreiding van het by haar woning be horende erf. B. en W. stellen voor tot deze verkoop te besluiten. Een prijs van f 15.per m2 of een jaarlijkse grond rente naar f 0.75 per m2 komt B. en W. redelyk voor. B. en W. stellen voor aan de heer S. Velleman alhier een strook grond aan ’t eind van de IJlsterkade te verpachter ter groote van 2800 m2 voor het ver werken en het tijdelijk opslaan van oude metalen. Voorheen beschikte hij over een Hoge prijzen en uitgelote num mers van te Sneek verkochte loten. Het eind van de werkzaamheden aan de overkluizing van het Grootzand in het hartje van de stad komt nu toch in ’t zicht. Ook de hiermede in verband staande bestratingen naderen hun voltooiing. De foto geeft al een goed beeld van de ver keer sverbetering welke door de overkluizing zal ontstaan. Verschijnt: DINSDAGS en VRIJDAGS. Administratie: Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) er onder de tiendui- de klassieke 24-uurs sportwagens werd verreden een gehuil van ontzetting op. De Nier, afremmen omdat de Daarna spraken nog mevrouw Witter- holtHeidanus, voorzitster van het lan delijk comité en de heer H. N. H. K. de Jong, wethouder van Wonseradeel. Me vrouw Rasterhoff, die bloemen aangebo den kreeg, stelde daarna, door het weg nemen van een voor de deur gespannen doek, de tentoonstelling voor het bliek open, waarna het gezelschap rondgang maakte door de zaal. In het bericht betreffende het verslag van de Ned. Handel Mij, opgenomen in ons vorig nummer is een storende zet fout geslopen. Men leze inplaats van: „de Sneker ondernemingen staan voor f 2.te boek", „de suikerondernemin gen staan voor f2.te boek”. WOUDSEND, 9 Juni. De H?rv. Vrou wenvereniging alhier heeft haar jaarlijks reisje gemaakt, 's Morgens 7 uur vertrok men voor de reis via HeerenveenSteen wij k naar Hellendoorn, waar men de koffie gebruikte. Daarna ging het naar de Holterberg waar het Canadees Kerk hof werd bezichtigd, waarna de reis werd vervolgd naar Deventer, waar de warme maaltijd gereed stond. Na het middag maal werd de reis voortgezet naar Hoog Soeren de thee viel, er lekker in. Na tuurlijk vertoefde men ook enige tijd bij de Echoput. Over Apeldoorn, Berg en Bos, Kampen, waar een kop koffie zich goed liet smaken, ging de terugreis via Emmeloord, welke plaats even werd aangedaan, huiswaarts. Ongeveer half elf kwamen de 33 dames in onze plaats aan. Allen waren voldaan over de zeer ge slaagde tocht. Vrijwel alle doden en gewonden zijn Fransen. De Belgische en Westduitse re gering hebben president Coty van Frank rijk condoleance-telegrammen gezonden. In de lichte regen werden naarmate de avond viel, de vlaggen neergelaten tot halfstok. Tal van toeschouwers meldden zich bij de medische hulpposten om hun bloed af te staan voor de gewonden Rond de plek van de ramp speelden zich hulveringswekkende tonelen af, terwijl ouders hun kinderen, vrouwen hun echt genoten zochten. Veje lijken moesten door gebrek aan transportmiddelen enige tijd bïij'-en liggen, overdekt met bebloe de kranten. Verkoop grond aan le Ooster kade aan gebr. Kwant en mevr. A. OomsBroersma. Deze hoge draad artisten, die een sen sationeel programma van internationaal gehalte brengen, komen deze week ook in Sneek met demonstraties. In tegen stelling met artisten die op een horizon taal gespannen draad werken, zijn de draden van deze groep opgesteld in een hoek van 45°, zodat hun prestaties wel uitzonderlijk hoog aangeslagen moeten worden. Voor nadere by zonderheden be treffende plaats, tyd en entrée’s verwij zen wij naar de advertentie in dit blad. aan hem in gebruik gegeven strook grond op het terrein der gemeentereini- ging a. d. Lemmerweg, doch in verband met de plannen tot het bouwrijp maken van de terreinen ter weerszijden van de Lemmerweg hebben B. en W. deze inge- bruikgeving moeten beëindigen. Met de pachter van de sathe Groot Tinga is een regeling getroffen waardoor het voor de gemeente mogelyk is geworden tot ver huring van de strook aan de IJlsterkade over te gaan. Een jaarlykse pachtprijs van f 250.achten B. en W. voor deze strook redelyk. In de vergadering van de raad der gemeente Sneek, welke Donderdag 16 Juni, ’s avonds 8.15 uur, wordt gehou den komen o.m. nog de volgende voor stellen van B. en W. aan de orde: Geslaagd voor het eindexamen afd. Gymnasium: Afd. A: Th. v. d. Molen, Scharnegoutum; Tj. Visser, Sneek; Afd. B: G. Dijkstra, R. Visser, H. Wal lenburg, allen te Sneek; D. van Hout, Oosterend; C. Smits, Sloten. Niet ge slaagd 3 candidaten. LE MANS, 12 Juni. Om half zes Zaterdagmiddag ging zenden toeschouwers bij het circuit van Le Mans, waarop race voor cedes van de Fransman Levegh moest plotseling afremmen omdat de daar voor rijdende Austin Healy van Macklin vaart minderde. De Mercedes - - die een snelheid had van minstens 300 kilometer per uur schampte de Austin cn sprong brullend naar rechts. Boven de twee meter hoge afzetting van strobalen ex plodeerde de wagen. Gloeiend hete flarden metaal sloegen in de toeschouwers- massa, die hier dertig rijen dik stond. Tientallen personen stierven onmiddel lijk, letterlijk onthoofd door de brokstukken. Tientallen werden zwaar gewond Zondagavond was het dodencijfer opgelopen tot 77in de ziekenhuizen van Le Mans liggen 77 gewonden. Advertentieprijs 15 ct. per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. B. en W. stellen voor onbewoonbaar te verklaren de volgende woningen: le Steenklipstraat 96, Kleinzand 27, Molen de Hen 3 en 4, Boschstraat 10a, Ooster- dyk 37, Lijnbaansbuurt 24 en 25, Bosch- gracht 6, 2e Boschdwarsstraat 8 en 2e Zomerrakbuurt 42. B. en W. wijzen er op dat spoedig zal moeten worden overgegaan tot ophoging van het nog niet opgehoogde gedeelte van het z.g. „Eiland”, daar bedoelde terreinen binnen niet al te lange tyd voor stadsuitbreiding gereed dienen te zijn Ook zal moeten worden overgegaan tot de aanleg van straten en riolering op een bepaald gedeelte; de riolerings- werkzaamheden zullen moeten worden uitgevoerd voor met de ophoging kan worden begonnen. Hiermede en met dé aanleg van straten over een lengte van rond 900 meter zal naar schatting een bedrag van ongeveer f 125.000 zijn ge moeid en B. en W. stellen voor het daar voor benodigde crediet nu beschik baai te stellen. Omtrent de ophoging en de ten behoeve van het gas- en waterlei dingbedrijf te treffen voorzieningen zul- len B. en W. binnenkort een voorstel in dienen. Onder de starters in de VALKEN KLASSE bevindt zich ditmaal ook mr. J. H. Cornells die de vorige keer niet van de party was, maar nu met de eerste plaats ging strijken. Aan stryd ont brak het hier overigens niet. Na het beëindigen van de eerste route lagen Breuning (die deze keer in de Argo van Tromp voer) de Boer en v. d. Veen vrij- wer op één ly'n, maar daarna zeilde de Boer zich los en ontspon zich nog een spannende eindstrijd tussen hem en mr. Cornelis, waarbij de laatste met miniem verschil won. Als derde arriveerde Breu ning, maar tegen hem kwam een pro test van de Boer, met wie hij een aan- varinkje gehad had, wat tot zyn dis- qualificatie leidde, v. d. Veen, die in de beslissende route een zeer onvoor delige slag maakte, werd hierdoor der de en BronZandstra vierde. Toch be hield v. d. Veen met 12 pnt. de leiding, waarop Breuning, de Boer en mr. Cor nelis allen met 10 punten volgen. Hek kensluiters zijn BronZandstra. Deze Op de Bohmterstrasse te Osnabrück is Zaterdagmorgen tegen negen uur een autobus van de firma B. W. te Winkel uit Vriezenveen, waarin 43 kinderen en vijf volwassenen uit Den Ham (Overijs sel) zaten, in brand gevlogen. Een ge weldige steekvlam sloeg de bus binnen en in een oogwenk stond het interieur in brand. De twee veertienjarige meis jes Jantje Kosters en Ineke Heikens von den de dood, vijf anderen werden levens gevaarlijk en twaalf inzittenden ernstig gewond. Het drama speelde zich af in slechts een kwartier tijd. Dank zij het feit dat zovele omstanders direct bij de hand waren en tevens door het kracht dadig optreden van de chauffeur, de 32- jarige A. B. Heuver, en de begeleiders kon een nog grotere ramp worden voor komen. De bus was des ochtends om vijf uur uit Den Ham vertrokken. De in zittenden, meest meisjes, waren allen lid van het Ned. Herv. Jeugdkoor in Den Ham. Zij zouden een uitstapje maken naar het Teutoburgerwoud. Gisteravond is alhier in het St. Anto- niusziekenhuis in de ouderdom van 79 jaar overleden de heer H. H. Wempe een der oprichters van de Commissie Sport en Liefdadigheid. Van 1920 af tot 1948 heeft de overledene een zeer werkzaam aandeel gehad aan het organiseren van de wedstrijden welke telkenjare op He melvaartsdag plaats vonden ten bate van de lijdende mensheid, welke hem na aan het hart lag. Met de heer Wempe is een zeer humaan mens heengegaan. De begrafenis vindt a.s. Woensdagmiddag 2 uur plaats van uit de Mennozaal. De VRIJHEIDSKLASSE telde een nieuwe deelnemer, Folkert Gerlofs met Remi. Verder dan de vierde plaats bracht hij het echter nog niet. Wierstra Jr. was weer onbetwist de snelste. Hij finishte met groot verschil, zodat hij met zes punten voorsprong op Feen- stra, die evenals de vorige keer tweede was, nu reeds hoge ogen gooit. Veel strijd zat er overigens in deze klasse niet. H. v. d. Zypp, Gerlofs en Radsma waren steeds 3e, 4e en 5e, welke plaat sen ze' nu met resp. 8, 2 en 1 pnt. ook op de ranglijst innemen. speech de tentoonstelling. Zij wilde niet te offlciëel zijn, maar spreken als huis vrouw. In de verlovingstijd begint het meisje belangstelling te krijgen meubels, en meestal is de keuze moeilijk. De markt brengt naast veel goeds ook veel slechts. Daarom prees mevrouw Rasterhoff het initiatief van de boerinnen- en andere plattelandsvrou wenorganisaties, de Christelijke, R. K. en algemene verenigingen, en is ver heugd dat ook Sneek opgenomen is in de tournee van deze belangwekkende tentoonstelling. Met de wens dat zeei v.len er iets van mogen leren, opende mevrouw Rasterhoff de tentoonstelling. Nadat de thee was geserveerd door meis jes in nieuw-Fries costuum, voerden nog verschillende spreeksters het woord. In de eerste plaats mej. J. Brink de orga nisatrice van ce tentoonstelling, die uit voerig het ontstaan en het doel van de tentoonstelling „Uw nuis.... zoals het worden kan” uiteen zette en dank bracht aan alle medewerkers, in het bijzonder aan het gemeentebestuur dat met daden getoond heeft grote belangstelling te heb ben voor deze expositie en ook de mooie bloemen gaf, die het geheel zo verfraaien. Vijftien Friese meisjes zullen hier in Sneek de bezoekers in groepen rondlei den en uitleg geven van het tentoonge stelde, dat natuurlijk niet de pretentie heeft slaafs nagevolgd te willen worden, maar dat nieuwe ideeën en mogelijkheden aan de hand wil doen, terwijl de plaat selijke middenstand bij eventuële inko pen natuurlijk ingeschakeld moet wor den. WOUDSEND, 12 Juni. Vandaag was het voor de Herv. Gemeente van Wouds end c.a. een blijde dag. Na een vacature van slechts 5 weken werd in de morgen dienst als Herder erï Leraar bevestigd vicaris Ds A. Meijering uit Schoonebeek. Bevestiger was Ds W. Speelman uit Vledder, die als tekst had gekozen 1 Petrus 411. Aan de handoplegging namen deel: Ds W. Speelman uit Vled der en Ds de Noo uit HommertsJut- rijp als consulent. Des middags deed Ds A. Meijering zijn intrede in een stamp volle kerk met als tekst 2 Kon. 79 waarvan speciaal de woorden„Deze dag is een dag van goede boodschap”. In deze dienst werd het woord gevoerd door ouderling R. de Jong, namens de Kerkeraad, deze dankte* Ds de Noo als consulent, vicaris van Bruggen voor het werk dat hij voor en tijdens de vaca- turé in de gemeente verricht had en Ds Meijering voor de spoedige overkomst. Ds Schoenmaker sprak voor de Classis en Ring en vicaris van Bruggen bedankte voor de prettige tijd die hij gehad had. Ds Meijering beanlwoordde daarna de sprekers en bedankte de afgevaardigden van de Burgerlijke Gemeente, Gerefor meerde Kerk en Doopsgezinde Kerk voor hun aanwezigheid. Na afloop van de dienst werd nog gelegenheid gegeven in de consistoriekamer nader kennis te ma ken met de nieuwe predikant. Hier voer den nog het woord de heer Klein uit Emmen, Dr Ibema uit Schoonebeek voor de Kerkeraad van Schoonebeek en de heer D. van Dijk van Woudsend voor de Jeugdcommissie. HEEG. Zaterdagmorgen heeft de heer P. Rijenga uit Oudega W het 3-jarig zoontje van de fam. Nijenhuis te Lyts- huizen van de verdrinkingsdood gered. Rijenga reed met de reinigingsauto langs de Lytshuistervaart en zag toen midden in de vaart het knaapje drijven. Hij stop te onmiddellijk, begaf zich gekleed te water en bracht het kind behouden aan wal, waar de gelukkige moeder het van hem overnam en het meteen in bed stopte. klasse belooft dus zeer spannend te wor den? De REGENBOOGKLASSE telde zes starters, o.w. als nieuweling A. v.d. Zee met Marijke. Hij en Hendriks werden te ruggeroepen, welke achterstand zij niet meer konden inlopen, Alberda trok er snel tussenuit en finishte ook met een be hoorlijke voorsprong. Hij kwam daar door in puntental (15) gely'k met dr. v.d. Zijpp, die een enerverend gevecht lever de met Tom Zwart, dat bij de laatste boei in Gossepalen in het voordeel van Zwart beslist werd. Dokter eindigde daardoor als derde vóór Vroly'k en Hen driks die al even spannend streden en schot op schot over de eindlijn gleden, v. d. Zee sloot de rij. Zwart bezet thans met één punt achterstand op dokter en Alberda de derde plaats. Vierde is Vro lijk (3 p.), vijfde Hendriks (2 p.) en zes de v. d. Zee (1 p.) De stryd in de JEUGDKLASSE ein digde in een fraaie zege voor Stormpje. Vlaagje en het Pluisje van Eringa wis selden van plaats waardoor de laatste tweede werd. Zuchtje die enige plaatsen verspeelde doordat haar stuurman in de eerste omloop de boei bij Gossepalen ver gat, haalde toch nog op tot de vierde plaats, zodat Koeltje nummer laatst werd. De stand in deze klasse werd hier door: Stormpje 13 p„ Eringa 12, Koeltje Vlaagje en Zuchtje beide 4 p. f5000.— 3013. f2000.— 4311, 4996, 6640, 8162,17026. 21282. f 1500.— 6918, 13581, 17922. f1000.—1804, 3291, 5670, 5846, 5972, 7190, 7459, 8247, 8261, 9034, 10339, 10802, 11221, 12524, 14446, 15045, 16382, 18058, 18206, 18379, 21470, 21539. f400.— 3512. Eigen geld: 8212, 8686, 12070, 13931, 13965, 13974, 19040, 19043, 19050, 19375. Nieten: 3518, 3531, 3534, 3537, 8213. 8663, 8673, 8680, 8687, 8691, 8697, 8698, 12031, 12063, 13934, 13949, 13950, 13966, 13969, 13970, 13973, 19009, 19011, 19012, 19017, 19018, 19032, 19041, 19045, 19048. In tegenwoordigheid van vele burgemeesters uit dit deel dér provincie, gemeen te secretarissen, wethouders en andere genodigden, epende mevrouw G- B. Ras- te.’hoffTi;ga Donderdagmiddag de tentoonstelling voor huisraad en woningin richting die van 913 Juni in het gebouw van Chr. Belangen gehouden wordt. Krekt foar de Peaskefekansje hat it Frysk Wurkforban „De Lege Geaën” in opstelkriich ütskreaun foar de skoalle- bern üt har omkriten. Der wie gans bi- langstelling foar by de bern en nou is dan Tongersdeitomiddei nei skoalletiid in sellige priisütrikking west yn 'e sea) fan v. d. Zee to Sybrandabuorren. Dei wienen sa’n 100 bern en ek de haeden fan ’e skoallen dienen fan har meilibjen bliken. By akkordeonmusyk fan Master Weyers is mienskiplik songen; de bern fan ’e iepenbiere legere skoalle to Sy brandabuorren brochten it toanielstikje „O, dy famkes!” fan R. Bergsma oer de fuotljochten en it haed fan 'e bisündere legere skoalle to Tersoal liet in trijetal films sjen en wol: It Stikelbearske, De Alvestêdetocht en Skütsjesilen. De bern llbben tige mei. De prizen, Fryske boe ken, krigen yn ’e jongste groep: le Henk Jellema üt Gau mei: Aeisykje; 2e Ybel- tsje v. d. Heide üt Offenwier mei: Us fekansje; 3e Douwe Veenstra üt Tersoal mei: Fekansje. Yn ’e aldste groep: le Styntsje v. d. Zee üt Sybrandabuorren mei: In Freedtomoarn to swimmen; 2e Bartie P. de Jong üt Sybrandabuorren mei: Utfanhüs; 3e Wiebe Talsma üt Goaijengea mei: Roekenêsten üthelje. Op het ogenblik van het ongeluk be vonden zich langs het circuit 250.000 toe schouwers. Het stadje was in de traditi-, onele kermisstemming. Slechts langzaam drong het nieuws van de ramp tot de honderdduizenden door. Vlak langs de plek, waar de getroffenen lagen te ziel togen en priesters en artsen koortsach tig aan het werk waren, stormden de race-wagens verder, terwijl dansmuziek uit de luidsprekers denderden. Vanmor gen werden in het open veld door twee priesters H.H. Missen opgedragen voor de zielerust van de overledenen. Om twee uur Zondagmorgen liet de Mercedesfabriek te Stuttgart zijn wa gens uit de strijd terugnemen, hoewel ze aan de kop lagen. De Argentijn Fan gio was een van de coureurs van deze wagens. Hij was ternauwernood aan de dood ontsnapt, toen hij nauwelijks een seconde na de explosie door de vlam men en de rook heen moest. De aan gereden Macklin werd slechts licht ge wond. Levegh zelf moet de dood ge vonden hebben, hoewel zijn lijk nog nie! herkend werd. Zijn vrouw zat op de tribune, met een stopwatch in de hand. Zij was getuige van het exploderen van de Mercedes. De te Utrecht gevestigde algemene Stenografenbond reikte het diploma Ty pen uit aan de volgende personen Sneek dames C. A. Corbée, F. W. van Elselo, P. A. Ligthart, H. S. Veenstra Harlingendames S. Bijlsma en D. de Wit. Jutrijp: mej. H. de Boer. Joure heer J. G. Hoekstra. Wommelsdames H. Stegenga en F. Bootsma. IJsbrechtum: mej. A. v. d. Weide. Deze cursisten wer den opgeleid door het Instituut „Kujj- persDe Groot”, Wijde Noorderhorne 14 te Sneek. De h.h. J. J. I. Brenninkmeyer en D. Andringa, beide werkzaam bij de fa H. Brenninkmeyer Zonen alhier, hebben met goed gevolg deelgenomen aan de legcursussen van het Linoleum Kromme nie bedrijf, om zich volledig in te wer ken in de nieuwe materialen en werk methoden inzake het gebruik van lino leum en tegels. Onze stadgenoot A. G. Poiësz slaagde Woensdag j.l. te Groningen voor het vakdiploma Kruidenier. HEEG. Onze dorpsgenote mej. I. v. Netten slaagde te Groningen voor de acte A kleuteronderwijzeres. WOUDSEND, 11 Juni. De heer G. Bergstra, timmerman en aannemer te Woudsend slaagde te ’s Gravenhage voor het examen Vakbekwaamheid in Burger lijke- en Utiliteitsbouw. OPPENHUIZEN. Te Groningen slaag den voor diploma vakbekwaamheid Kruideniersbedryf de heren A. Haag- sma, Oppenhuizen en Th. Groen, Uit- wellingerga. De deelnemers aan de tweede seriewedstryd van de Kon. Zeilver. Sneek werden Zaterdagmiddag door de wind wat voor het lapje gehouden. Hij dwar relde nl. vreemd heen en weer, waarbij de een met een ruime vlaag begunstigd werd, terwyl op hetzelfde ogenblik een ander hem schraal kreeg. Bovendien flauwde hy na een onweersbui (die gelukkig om het meer heen dreef en maar een paar druppels regen bracht) sterk af, zodat het tijdens het finishen, vooral by de Regenbogen, maar heel kalmpjes toeging. Maar toen de wedstrijd afge lopen was, wakkerde hij steeds meer aan, zodat de schepen nog met een „dikke smeer” naar Sneek terug moesten kruisen. Verrassingen tijdens de races bleven dan ook niet uit. In de PAMPUSKLASSE bijv, ver speelde Klaas Jissink Z’n mooie tweede plaats aan Hennie de Jong, die daarvoor vrij wat minder gunstig gelegen had. En daarna werd hy ook nog door Piet de Jong gepasseerd, zodat hij op de vier de plaats eindigde vóór van Foeken, die er helemaal uit was. Alleen Bakker trok zich van al die stryd achter hem niets aan. Hij veroverde spoedig de kop en won onbedreigd. Daardoor nam hij met 17 punten niet alleen de leiding van Van Foeken over, maar kreeg hij een voorsprong op hem van vyf punten. Piet de Jong en Jissink bezetten samen de derde plaats met 8 punten, vijfde is Hennie de Jong en zesde A. M. Sustring, die ook als laatste over de eindstreep ging. De race werd voortgezet, de traditie wi- dat dit ook geschiedt als ei zware ongelukken zijn voorgekomen. Na een welkomstwoord van mevrouw R. itteveenHiemstra, Pres, van de R. K. boerinnenbond in Friesland, open- de mevrouw Rasterhoff met een korte toch b.v. wel ue moeite waard iets te rr,. ,J- vertellen over zo’n moderne woonkeu ken, die vooral voor plattelandsbewoners zo p 'ktisch isAls ik dan deze keer niet in bepaalde details kan treden, wil ik toch wel zeggen dat ons hier een schat van mogelijkheden aan de hand gedaan wordt ons nuis eens „lekker op te knap pen”. Zegt U m niet „ik kan zo’n mooie maar dure rottanstoel niet aanschaffen”, en die prachtige Ploegstoffen passen niet in mijn ouderwets interieur, nee, ik bedoel een ander soort „opknappen”! Gaat U op de tentoonstelling maar eens kijken naar de twee naast elkaar gele gen kamers, de één met het bordje „zo als men het dikwijls ziet”, en de andere „zoals het kan worden”. No. 1 vertoont blommetjes-behang, een tafel met vier rechte stoelen m het midden van de kamer, een plant op een tafeltje-op-hoge- poten en een buffetje enfin, gaat U het zelf eens bekijken! En zie dan met een hoe diezelfde kamer kan worden door een andere schikking van de meubels, een kleine verandering aan het dressoir, het laag neerzetten van een paar plan ten, en zie dan eens in welke kamer U zou willen wonen Het doel van deze tentoonstelling, ge bruiksvoorwerpen en meubels te tonen die mooi van vorm zijn, praktisch bruik baar, en van goede kwaliteit, lijkt me volkomen bereikt. Ik kan U een bezoek van harte aanbevelen en ik voorspel U dat U het niet bij één bezoek zult laten. Er is veel te genieten. Maandag 13 Juni. Amicitia Theater Sneek. 's Avonds 8 uur: „Jody en het hertejong”. T/m Zaterdag 18 Juni. Woning-tentoon- stelling in Geb. v. Chr. Belangen, te Sneek. Dagelijks geopend van 10 10 uur. Sluiting Zaterdag 18 Juni ’s middags 4 uur. Dinsdag 14 t/m Donderdag 16 Juni. Amicitia Theater Sneek. ’s Avonds 8 uur: „De Heerser van Ceylon”. Dinsdag 14 Juni. Ver. voor Ziekenhuis- verpleging SneekWist. Jaarverga dering ’s avonds 8 uur in Café Piso, Sneek. Woensdag 15 Juni. C.P.N. afd. Sneek. Openbare vergadering in Zaal Goes. Aanvang 8 uur. Spreker Jan Haken. Maandag 20 Juni. Ver. tot het Bouwen van Woningen te Sneek. Jaarl. al gemene vergadering ’s avonds 8 uur in Restaurant Piso.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1