Plannen voor Genève op losse schroeven a Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST I AGENDA H. M. Gerbrandij’ legde de eerste steen van het „Johannes Bogerman Lyceum” JINI I 110e Jaargang No. 51 Maandag 27 Juni 1955 RedacteurL. KIEZEBRINK Dr. Drees en Mansholt tien jaar minister Wees zuinig met water Autotocht Ouden van Dagen Geslaagd Met de neus in de boter Bedankt Kleuter vier dagen en drie nachten zoek Geslaagd Opbrengst collecte Zware brand te Zaandam Vijfling in Rhodesia één kind overleden De Zwolse mummie plm. 3000 jaar Uitstapje R.K. Boerinnen- bond N.T.M.-bus drukte bakfiets in elkaar Gids voor Friesland en de N.O.-Polder Drie mannen in auto verdronken - Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en ORIJFHOUTS NIEUWSBLAD - - Roosenburg weer naar Italië - 4 M Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 Postzegels als steun aan de Kankerbestrijding Ouderavond Chr. Uloschool „Rehoboth” en bedankt De „Waterpoortpartij” op 9 Juli Beroepen 8 SNEEKER NIEUWSBLAD on- uit roep naar Exloërmond aangenomen. Te Zwolle slaagden voor het examen Mulo B xG. A. M Bok, A. Bootsma, xM. I. A. Brandsma, A. Kanon, Th. Potma, O. Verwer, allen uit Sneek en Th. Zijl- stra, Joure. Allen zijn leerlingen van de St. Joseph School, x zijn meisjes. Na een korte plechtige stilte deelde de heer Gerbrandij nog mede, dat de naam van de school zal zijn „Johannes Boger- HEEG. Ds Venema te Nes heeft be dankt voor het beroep naar de Geref. Kerk alhier. Wederom heeft een zware, uitslaande brand aan een bedrijf aan de Zaan grote schade toegebracht. Ditmaal verwoestte het vuur de opslagplaats Accra van de cacaofabriek Aurora, Kalf nr 17, toebe horend aan de n.v. Cacaohandel en In- dustrie v.h. J. Stuurman Dzn. De schade beloopt ongeveer anderhalf millioen gul den. De fabriek was op beurspolis ver zekerd. HEEG. De collecte voor het Neder landse Rode Kruis heeft alhier 159.75 opgebracht. Advertentieprijs 15 ct. per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. WERKBEZOEK VAN H.M. DE KONINGIN AAN ZEEUWS-VLAANDEREN In de Braakmanpolder bezichtigde H.M. de in aanbouw zijnde boerderij van de heer Marinus v. d. Sluis. Verschijnt MAANDAGS Administratie Comb. Drijfhout-Kiezebrink 8. Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) l De minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, de heer Mans holt, is Zaterdagmorgen ter gelegenheid van het feit, dat het Vrijdag tien 'jaar geleden was, dat hij geroepen werd tot het ministersambt, door de ambtenaren van zijn departement gehuldigd. en naast het reeds genoemde ook de in aanbouw zijnde lokalen, gymnastiekzaal en tekenkamer kon bewonderen. De arbeiders, gefotografeerd en getrac- teerd namen glunderend hun enveloppe met inhoud in ontvangst. Er kwam ook nog eentje aanhollen die net vader van een dochter was geworden. Dat werd meteen óók maar gevierd. ’tWas immers tóch feest Maar even later gingen allen weer aan hun werk en klonk overal opnieuw het levende en steeds weer boeiende lied van de arbeid. Het tien-jarige ministerschap van dr Drees is Vrijdagmorgen in kleine kring op het ministerie van Algemene Zaken gevierd. De secretaris-generaal, mr C. L. W. Fock, heeft uit naam van de ambte naren van dit ministerie en de daaronder ressorterende diensten de minister geluk wensen aangeboden en hem een oude gravure overhandigd als herinnering aan deze dag. De heer Fock wees er op, dat staatslieden als Van Bosse, Lely, Heemskerk, Colijn en Ruys de Beeren- brouck weliswaar in totaal een nog lan gere ministeriële werkzaamheid hadden, maar dat geen hunner deze onafgebro ken heeft verricht. Bij de ministers Drees en Mansholt is dit echter wel het geval. Minister Ruys de Beerenbrouck is op vijf dagen na zeven jaar voorzitter van de ministerraad geweest. Dr Drees zal dit record over anderhalve maand kunnen slaan. In zijn woord van dank herinnerde de minister-president eraan, dat veel waartoe hij later werd geroepen, in de bezettingstijd is geboren. De Commissie voor Autotocht Ouden van Dagen Sneek. Donderdagmiddag heeft de heer H. M. Gerbrandij uit Nijland, voorzitter van de vereniging voor Chr. Middelbaar en Voorben Hoger onderwijs alhier, temid den van de genodigden en belangstellenden de eerste steen gelegd van het in aanbouw zijnde Chr. Lyceum aan de Hemdijk, dat de naam „Johannes Boger man Lyceum” zal dragen. Het was een korte, sobere .plechtigheid, maar voor Sneek en de Zuidwesthoek en bovenal voor de toekomst van de Christelijke jeugd, een bijzondere dag. Johnny Johnson is teruggevonden en een zucht van opluchting is door Enge land gegaan, meldt het Vrije Volk. Viei’ dagen lang hebben duizend militairen en politiemannen de enorme vlakte van Sa lisbury doorzocht, van vroeg in de och tend tot zonsondergang. Vier dager lang cirkelden helicopters en vliegtuigen laag boven de streek. Politiehonden probeer den een spoor te vinden en tienduizen den hebben gevraagd, of iemand mis schien de kleine jongen met de blauwe ogen gezien had. Na vier dagen en drie nachten werd Johnny Johnson gevonden, hij iep vre dig door het gras en had z'n duim in de mond. Zijn wangen zijn bruin van de zon, zijn broek is gescheurd, zijn handen zitten vol schrammen en voor de rest ziet hij er uit als een driejarige jongen, die zich vier dagen lang niet gewassen heeft. De politieauto bracht hem naar zijn moeder. Ook zij kon van Johnny niet te weten komen, waar hij deze angstige da gen en nachten doorgebracht heeft. Hij vertelde iets van een park, van een paard en van een „woef-woef”, stopte zijn duim in zijn mond en sliep verder. Waar het driejarige kind drie nachten geslapen heeft, wat het gegeten heeft, of hoe het zonder eten kon blijven, is voor iedereen een raadsel. De politie zegt er overtuigd van te zijn, dat alles in orde is, dat niemand het kind ontvoerd had en dat het jongetje geheel zelfstandig een vierdaagse afge legd heeft, die een volwassene hem niet gemakkelijk nadoet. Want af gezien van het feit, dat het terrein waar Johnny zijn wandeltocht maakte uitermate moeilijk is, moet hij over Beacon Hill gekomen zijn, het hoogste punt van de vlakte van Salisbury. man Lyceum”. Naar de 17e eeuwse pre dikant Johannes Bogerman, die ook in Sneek en Leeuwarden gestaan heeft en als voorzitter van de Dordtse Synode bui tengewoon veel heeft gedaan tegen het verval van het protestantisme in al zijn geledingen. In het tijdvak van 15 Augustus t.e.m. 10 September a.s. stelt PTT aan alle post- inrichtingen bijzondere postzegels met een toeslag boven de frankeerwaarde verkrijgbaar. Deze toeslag wordt gehe ven ten bate van de Nederlandse Ver eniging tot steun van het „Koningin Wil- helminafonds” voor de kankerbestrijding. De zegels zijn ontworpen door de heer C. P. A. Hos te ’s-Gravenhage. De serie bestaat uit vijf waarden. De voorstelling, die voor alle waarden dezelfde is, geeft als hoofdmotief een microscoop te zien en omvat voorts een doorstoken krab, het symbool van de kankerbestrijding. De krab is voor alle waarden uitgevoerd in rood. Overigens heeft elke waarde haar eigen kleur. Deze kleur is voor de 2.3 cent grijs5 3 cent blauw-groen 7 -|-5 cent violet; 10 5 cent blauw en 25 8 cent geelachtig-olijf. D: zegels zijn uitgevoerd in koper-diepdruk (roto gravure) en gedrukt door Joh. Enschedé en Zonen, Grafische inrichting N.V. te Haarlem. Voor de frankering zijn zij geldig t.e.m. 31 December 1956. Woensdag 29 Juni a.s. wordt wederom de traditionele Autotocht voor de Oudjes gehouden. De start is om 1 uur van de nieuwe Veemarkt. Vervolgens Stations straat, Dr Boumaweg, Parkstraat, Pr. Hendrikkade, Leeuwarderweg. Dan wordt verder gereden over Deersum, Akkrum, richting Beetsterzwaag, Donkerbroek naar het mooie Oranjewoud, waar de koffie-tafel gereed staat. Vanaf Oranje woud, Heerenveen, Joure hopen de Oudjes om 19.45 uur vanaf Rijksweg 43 weer in Sneek te arriveren. Van de Kalkovens af vertrekken wij dan met de twee muziekcorpsen langs de Oppenhui- zerweg, Oosterdijk, Wijde Burgstraat, Kruizebroederstraat, Wijde Noorderhorne en Westersingel naar het Martiniplein, waar het einde van de tocht is. WOUDSEND. Onze vroegere dorpsge noot de heer S. Kouwenhoven, technisch ambtenaar bij Gemeentewerken van Haskerland, slaagde voor het diploma Wegdeskundige van P.B.N.A. te Arnhem. De directie van een vrouwenkliniek in Salisbury (Rhodesia) heeft Donder dag meegedeeld dat mevr. Judith Tand- zeni in het 130 kilometer van Salisbury gelegen plaatsje Toko het leven heeft geschonken aan een vijfling, maar dat de kleinste van de vijf babies een meisje bezweken was tijdens de lange reis van Toko naar Salisbury. De overige vier babies twee meisjes en twee jon gens verkeren in een redelijk goede toestand. Drie van de kinderen wogen haast drie pond, de overige twee iets minder dan twee pond. Mevrouw Tandzeni. heeft voorheen reeds tweemaal het leven ge schonken aan ’n drieling, maar slechts één drieling is in het leven gebleven. en DONDERDAGS Door het warme weer van de laatste dagen en de aanhoudende droogte is het leidingwaterverbruik weer abnormaal hoog. Daarom wordt een dringend be roep gedaan op de geabonneerden om bij warm weer het waterverbruik zo laag mogelijk te houden teneinde stagnatie in de watervoorziening te voorkomen. Het behoeft geen betoog, dat er grote moei lijkheden kunnen ontstaan voor zieken huizen, fabrieken e.d. indien de water leiding verstek laat gaan doordat er meer water wordt gebruikt dan kan worden opgepompt. Gebruikt dus water, maar weest er zuinig mee 30 Juni. ’s Avonds Drie inzittenden van een kleine wa gen zijn gisternacht omstreeks half één in de Trekvaart tussen Diemen en Am sterdam verdronken, nadat hun wagen was aangereden door een in de richting naar Amsterdam rijdende auto. Vermoe delijk is de eerste wagen door de schok van de aanrijding dwars over de twaalf meter brede weg geschoten, zonder dat de bestuurder nog kans heeft gekregen om het water te ontwijken. De wagen 'werd eerst zes uur na het ongeluk-door voorbijgangers opgemerkt. Niemand heeft de auto namelijk in het water zien rijden. Omtrent de identiteit van een der slachtoffers tastte men gisteravond nog in het onzekere, meldt het Alg. Dagblad. De man had geen papieren bij zich en de politie vond alleen een speldje van een klaverjasclub met een naam, J. B. uit Amsterdam. De twee andere mannen, die de dood in het water vonden, zijn de drie-en-veertigjarige W. J. F. B. en de twintigjarige J. H. S. uit Amsterdam. De leerlingen van de Chr. Landbouw- huishoudschool te Bolsward zijn met de neus in de boter gevallen. Verleden jaar hadden ze bij een demonstratie van het Nederlandse Zuivelbureau te Bolsward enkele zuivelrecepten mogen bereiden zonder te weten dat daar een wedstrijd aan was verbonden. Het Nederl. Zuivelbureau heeft de school nu de eerste prijs toegekend, wel ke in natura wordt uitgekeerd. Het bestuur van de Kaatsver. „Sneek" schrijft: Wanneer de maand Juli in ’t zicht komt, wordt het bestuur van de Kaats- vereniging „Sneek” zeer actief. Dan nl. moet alles in orde gebracht worden voor de Waterpoortpartij, die op de 2e Zater dag in Juli en ditmaal dus op 9 Juli, ge houden wordt. Het financiële gedeelte Is meestal niet het moeilijkste, omdat in Sneek en omgeving steed^ mensen te vin den zijn, die de kaatssport een goed hart toedragen en daarom wel behoorlek in hun beurs wilier; tasten, wanneer de pen ningmeester om een bijdrage komt. Hulde! Ook de le klas kaatsers, die voor deze wedstrijd worden uitgenodigd, vinden het een eer op het Martiniplein te mogen kaatsen en verder heeft het bestuur over het in orde brengen van het terrein doorgaans niet te klagen. Het zou het echter zeer op prijs stellen dat na afloop van de wedstrijd ook mee geholpen werd om het plein weer in zijiT oude staat terug te brengen. De vereni ging telt toch 200 leden! De factoren om de Waterpoortpartij tot een der hoogtijdagen van de Friese kaatssport te doen worden, zijn dus aan wezig, maar dan moet van de zijde van het publiek ook getoond worden, dat deze wedstrijd op prijs wordt gesteld. Het bestuur van de Kaatsver. verwacht dan ook, dat Zaterdag 9 Juli zeer velen naar het Martiniplein zullen komen om daar te kunnen genieten van de aloude kaatssport. Zie t.z.t. de nadere advertentie in dit blad. Geslaagd voor le ged. Medisch Ana- lyste mej. Bini Ringnalda alhier. De ministers van buitenlandse zaken van de Westelijke Grote Drie, die in de veronderstelling verkeerden dat het Kremlin accoord ging met hun opvat tingen over de komende conferentie van de Grote Vier te Genève, zijn enigszins in verwarring gebracht door wat Molo- tof op een persconferentie te San Fran cisco vertelde, meldt het Alg. Dagblad Het Westen ging er van uit dat de conferentie in geen geval moest ontaar den in een propaganda-gevecht en zij meenden begrepen te hebben dat Molo- tof het in grote trekken met hun opvat tingen eens was. Nu blijkt plotseling dat zulks geenszins het geval is. Op een wat haastig in elkaar gezette persconferentie vertelde de Russische minister dat hij met zijn collega’s over een was gekomen dat er maar geen tijdslimiet moet worden gesteld voor de conferentie van Genève. Dat is niet juist. Dulles heeft Molotof te kennen gege ven dat president Eisenhower werkelijk niet langer dan een week te Genève kan blijven onverschillig of de conferen tie dan al succes heeft gehad of niet. Het Westen leefde verder, in de over tuiging dat er geen agenda zou worden vastgesteld voor de conferentie. Daarover zei Molotof nu„Wij moeten het over de agenda nog eens worden.” Tenslotte zei de Rus, dat het nog een open vraag was, hoe men te werk zou gaan. Men zou een reeks onderwerpen kunnen behandelen, maar men zou ook een procedure kunnen vaststellen, vol gens welke er later conferences zouden kunnen worden gehouden óver bepaalde onderwerpen. In de tweede helft van de vorige week nog had Molotof te kennen gegeven dat hij geen bezwaren koesterde tegen de door het Westen voorgestelde gang van zaken te Genève. Zijn mededelingen aan het einde van de vergadering te San Bij het elkaar passeren van een auto bus van de N.T.M. en een volgeladen bakfiets met bakkerswaren werd Za terdagmorgen op de Pr. Hendrikkade hoek Oosterdijk, doordat de chauffeur van de bus plotseling naar rechts moest uitwijken, dc bakfiets tussen de bus en het trottoir als ’t ware gekraakt. Het onderstel was totaal vernield. De be stuurder van de bakfiets, de heer W., wist er nog juist op tijd af te springen en bleef ongedeerd. Francisco zijn dan ook een ietwat aangename verrassing geweest. Molotof heeft verder gesproken over Formosa. Hij vond dat er wel is waar nog steeds oorlogsgevaar dreigde in het Verre Oosten, maar van een verslech tering van de toestand was geen sprake Hij zou graag directe besprekingen zien tussen de regering van de Chinese volks republiek en de Verenigde Staten, zoals te Bandoeng is voorgesteld door Tsjoe En-lai. Over het Duitse vraagstuk zei de Rus sische minister van buitenlandse zaken, dat hij niet van mening was dat een nerenigd Duitsland een communistisch regiem dient te hebben. Maar evenmin zou het geleid moeteh worden door een zelfde soort regering als West-Duitsland nu heeft. Beide delen van Duitsland zou den, zolang zij niet herenigd zijn, lid kunnen worden van de voorgestelde veiligheidsdienst voor alle Europese lan den. Ook de Verenigde Staten zouden zich erbij kunnen aansluiten. beeldscherm: „Odyssee”. Dinsdag 28 t/m Donderdag Amicitia Theater Sneek. te 8 uur: „Zij die zi ch verkopen”. Donderdag 30 Juni. 2e Orgelbespeling in de Martinikerk te Bolsward. ’s Avonds 8 uur. De Londense egyptoloog dr Warren R. Dawson heeft de directie van het Zwolse museum doen weten, dat de mummie welke zich in dit museum bevindt, een van de koningsmummies is uit de 18e, 19e en 20ste dynastie. Zij is door plunde raars geschonden oudat men de kostbare juwelen en amuletten kon stelen. Een aantal van deze mummies is tijdens de 21ste dynastie bijeengegaard o.a. in een geheime graftombe nabij Dêr-el-Bahri waar ze omstreeks 1881 zijn ontdekt. Het feit dat de mummie in de oudheid ge restaureerd is (zij het op minder geslaag de wijze) duidt erop dat men met een vorstelijk, althans zeer aanzienlijk per soon te doen heeft. Dr Dawson meent dat de mummie gedateerd kan worden in de tijd van de 19de of 20 ste dynastie, dus tussen 1350 en 1085 vóór Christus. Dit is ook op te maken uit de manier van wikkelen. De restauratie, waarbij been deren zijn toegevoegd, moet plaats ge vonden hebben tussen 1085 en 950 vóór Christus. De conservator van het Rijksmuseum van Oudheden te Leiden, dr B. H. Stric ker, heeft enige dagen geleden de mum mie onderzocht en duidelijke sporen ge vonden van decoratieve motieven en hieroglyphen. Hij dateerde de mummie na een voorlopig onderzoek tussen 1200 en 800 vóór Christus. WOUDSEND. Begunstigd door mooi •weer maakte de R.K. Boerinnenbond zijn jaarlijks uitstapje. De dames vertrokken ’s morgens 8 uur via de Afsluitdijk met als eerste pleisterplaats Hoorn, waar de koffie zich goed liet smaken. Daarna ging het naar Volendam, waar naast de klederdracht vooral het kamertje be plakt met sigarenbandjes, veel belang stelling trok. Vervolgens stond Amster dam op het programma, met een rond vaart door de grachten en een bezoek aan de Bijenkorf. De terugreis ging over Alkmaar. Men arriveerde ongeveer half elf weer in Woudsend en allen waren vol lof over de geslaagde tocht. De Italiaanse profclub Lanerossi Vicenza is in het afgelopen seizoen met vlag en wimpel kampioen geworden in de Serie B en promoveert daarmee met no. 2, Padua, naar de hoogste af deling. Nu is „Lanerossi” tevens een zeer be kend wolmerk en met Marzotto dè wol- leverancier van Italië. Met de promotie naar Serie A is tevens dé kans reclame te maken voor zijn product tot een machtig wapen geworden. Graaf Mar zotto ziet dit nadeel voor zijn fabrikaat zeer goed en daar hij tevens president is van de naar hem genoemde voetbalclub, stelt hij alles in ’t werk om in ’t komend seizoen concurrent Lanerossi naar de hoogste afdeling te volgen. Daarvoor is in de eerste plaats aantrekking van goede voetballers nodig en daar nu ook in Nederdland de meeste topspelers con tractueel zijn gebonden, is het logisch dat onder de amateurs wordt gezocht. Roosenburg, wiens naam in Italië toch al een bekende en een goede klank heeft, is nu het eerst op de korrel ge nomen. Speciaal nu hij na een stilstand van ruim een jaar toch nog zoveel in zijn mars bleek te hebben, dat hij waar dig werd gekeurd het oranjeshirt te dra gen en een groot aandeel heeft in de huidige plaats op de ranglijst van zijn club, zijn diverse scouts in binnen- en buitenland met hem in contact getreden. Tot op heden zijn alle aanbiedingen (A.D.O., Be Quick enz.) nog van de hand gewezen, doch mochten de bedra gen weer aan de vraagprijs van de Sne- ker beantwoorden, dan is ’t vrijwel zeker dat Sneek zijn crack kwijt raakt. Voor het spelen van een proefwedstrijd in het buitenland stelt Roosenburg zich dis ponibel. Deze avond, die Vrijdag in het Geb. v. Chr. Belangen werd gehouden, droeg ditmaal een feestelijk tintje. In zijn ope ningswoord, wijdde de heer H. A. Dijk- sterhuis o.m. enige woorden aan hen, die onder de vorige generatie de kracht en de opofferingsgezindhei4 hebben getoond, te komen tot stichting van het bijzonder onderwijs, opdat het, aldus spreker, „ons gegeven is onze kinderen hun opleiding in een „positief christelijke school” te laten volgen”. Naast enkele samenspra ken gaven de examenklassen met imita tie instrumenten een vlotte vertolking van „Eine landliche concert probe”, wat door de ouders met veel applaus be loond werd, wat eveneens het geval was met de zangnummers met blokfluit be geleiding door leerlingen van klasse I. Een meisjes trio uit klasse III, dat enige meerstemmige liedjes ten gehore bracht, zorgde daarmee voor een leuke afwis seling van het programma, dat verder nog bestond uit voordrachten door twee leerlingen, en een inleiding van de heer J. E. Offringa over „Itia en Titia”, de twee dochters van Ds Fokkens die om streeks het midden der vorige eeuw in Sneek Woonden en zeer veel voor de kerk en het Chr. Onderwijs hebben ge daan. Tussen de verschillende nummers en in de pauzes brachten de leerlingen A. Piersma en R. Visser mooie piano muziek ten gehore. Tot besluit reikte het hoofd der School de heer S. Alema de schooldiploma’s uit, waarna deze goed ge slaagde avond met dankgebed gesloten werd. IJLST. De heer A. IJkema, candidaat te Amsterdam, die beroepen was bij de Geref. Kerk alhier, heeft voor dit be- Voor de geboorte van de vijfling had bedankt. Hij heeft n.l. het beroep mevrouw Tandzeni in totaal reeds tien kinderen ter wereld gebracht. Het is dit jaar reeds de veertigste keer dat deze Gids verschijnt, en ter ge legenheid van dit achtste lustrum heeft de uitgeefster, de firma Kooy en Visser alhier, het boekje in een nieuw omslag gestoken, waarvan de tekening ons zeer geslaagd voorkomt. De inhoud, die altijd al zeer gevari eerd was, is nog met verschillende ge gevens, o.a. over de bezienswaardig heden in tal van plaatsen in de provin cie, uitgebreid, waardoor het voor de toerist nog nuttiger is geworden. Be halve bijzonderheden over de Friese ei landen Ameland en Vlieland geeft de Gids een vrij uitvoerige opsomming over hetgeen de onderscheidene steden, dor pen en vacantie-centra bieden aan be zienswaardigheden, culturele instellin gen, natuurschoon en ontspanning, ter wijl tevens een kaart van Friesland en een lijst van hotels en pensions en aan- bevelenswaardige adressen zijn opgeno men. De vele mooie foto’s en de keurige uit voering verhogen verder de waarde in niet geringe mate. Maandag 27 Juni. Amicitia Theater Sneek. ’s Avonds te 8 uur op groot- Met veel elan is de aannemer H. A. Boomsma verleden jaar aan dit prachtige bouwwerk begonnen. Reeds vóór de win ter was de onderbouw klaar. 355 lange betonnen palen werden in de voormalige middelzee hoek gedreven en twee ont zaglijk grote kelders één voor fietsen bergplaats en één voor de verwarmings- installatie, kwamen al gereed. Na drie maanden gedwongen winterrust werd aangevangen met de bovenbouw. „We komen de grond uit” heet dat in bouw- vaktaal, en ze kwamen de grond uit. Reeds zijn er een 200.000 stenen, Neder landse en Friese gele, verwerkt en 45 m3 hout vertimmerd. Het gonst er van leven daar in de hoek van de Hemdijk. In één van de gebouwen, tussen hoofd ingang en aula, werd de gedenksteen aangebracht. Rechts ziet men de gewel dige ruimte van de aula, links het rust huis Thabor en tussen die beide is de onzichtbare binding van jeugd en ouder dom. Vlak voor ons hing de „steen” in de Westontakel en stond een speciebak met een versierde troffel. Een jonge ar beider vulde de bak met specie en even later raakte op de moderne tijdinstallatie de contactwijzer het vastgestelde uur en riep de sirene alle arbeiders op zich te begeven naar de plaats van de steen legging, waar zich ook het Bestuur, de Curator, de Rector en Conrector met hun dames, de architecten Reinalda, Teeuw en Leeman, opzichters en de aanneme” verzamelden. De voorzitter, de hee. M. Gerbrandij sprak een welkomstwoord waarin naast de dank aan de Grote Bouwmeester, tevens dank werd gebracht aan de architecten, opzichters, aanne mer en arbeiders. Tot dé laatste richtte nij zich afzonderlijk, waarbij hij sprak over de mooie en dankbare taak die ook zij hebben. In verband met het opschrift van de gedenksteen betuigde de heer Gerbrandij zijn dank voor de grote eer welke hem en zijn geslacht te beurt is gevallen door op deze wijze hun naam met deze School te verbinden. Daarna verrichtte hij de plechtigheid, waarbij hij de bede uitsprak, dat de Heer de Heirscharen de school moge zegenen en behoeden. i f Johannes Bogerman Lyceum. Namens de werklieden sprak uitvoer der Sinnema die dank bracht aan de heer Gerbrandij voor de woorden tot hun gericht en beloofde dat allen hun best zullen blijven doen, waarna het ge zelschap zich over het werk verspreidde

Sneeker Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1