Wetsontwerp Algemene ouder- domsverzekering.ingediend Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Autotocht Ouden Dagen van aan N.V. Landustrie opende haar nieuwe fabriek en kantoren aan de Pampuskade 110e Jaargang No. 52 Donderdag 30 Juni 1955 RedacteurL. KIEZEBRINK was Z.O. Friesland PB Slotermeer Wandeltocht Wielerronde te Sneek bö Rectificatie Oplichter van emigranten kreeg drie jaar Eindexamen R.H.B.S. - B Sneek Gemeenteraad van Leerdam bezocht onze stad Ontsluiting recreatiegebied rondom het Sneekermeer -- Het Sneeker Nieuwsblad Is een gecombineerde uitgave ven NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en ORIJFHOUTS NIEUWSBLAD Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 Concordia maakte rondgang Ruitentikkerij éénmanswerk Aanleg rijwielpaden langs rijkswegen in Friesland Bejaarde dame met bijl gedood Demonstraesjes fan Am- bachtskunstners yn ’e Prinsetün Stoet van 140 auto’s slingerde zich langs de wegen van Z.O. Friesland Jacht op een Kangeroe Koning Haakon brak een dijbeen SNEEKER NIEUWSBLAD 1 Vóór het vertrek.... door A. f. S. De receptie. de op en de speciale afdelingen de nieuwste afdeling rlool- Advertentieprijs 15 ct. per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. Verschijnt MAANDAGS Administratie Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor: GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) IJLST. Ter gelegenheid van de ver jaardag van Prins Bernhard, hield „Con cordia” een rondgang door de stad. Te vens werd hierbij de Anjer-collecte ge houden. Z.K.H. PRINS BERNHARD VIERDE GISTEREN ZIJN 44STE VERJAARDAG Het staat thans definitief vast dat Wielerronde voor amateurs dit jaar Zaterdag 23 Juli a.s. gereden zal worden. Het parcours, dat 100 km lang is, zal weer worden uitgezet op de nieuwe Vee markt. Bekende amateurwielrenners zijn reeds gecontracteerd o.a. Paymans, Ma- hagnu, v. Geels e.a. Net als vorig jaar komt ook nu de opbrengst ten goede i aan het Centraal Genootschap tot uitzen ding van zwakke kinderen naar vacan- tie- en herstellingsoorden. In aansluiting op de opening werd in de foyer van Amicitia nog een receptie gehouden, die eveneens zeer druk was bezocht, en waar tal van personen het woord richtten tot de directie en de commissarissen die door een schat van bloemstukken omringd waren. Burgemeester Rasterhoff wees er op, dat ook de industrie in Sneek bezig is structueel te veranderen. Bedrijven die eerst alleen maar verzorgingsbedrijveri waren, nemen nu ook een plaats in in de nationale industrie, zoals we vandaag ook weer hebben kunnen zien in dit bedrijf, dat zich enorm heeft uitgebreid en nog van horlogers in Amsterdam maar van snelheid en DONDERDAGS Nadat de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Friesland reeds herhaal delijk had aangedrongen op de aanleg van vrijliggende rijwielpaden langs de Rijkswegen in Friesland, ontving zij van de Minister van Verkeer en Waterstaat bericht dat de aanleg van enkele rijwiel paden in voorbereiding is. Het betreft hier rijwielpaden langs Rijksweg no. 39 gedeelte HardegarÜPQuatrebras, langs Rijksweg no. 40 gedeelte Sneek-Schar- negoutum éri langs Rijksweg no. 32 ge deelte BarrahuisRauwerd. Zo spoedig de nodige fondsen beschik baar zijn, zal worden aangevangen met de aanleg van een rijwielpad langs het Rijkswegvak DrachtenOlterterp. Te vens zal een aanvang worden gemaakt met de voorbereiding van rijwielpaden langs Rijksweg no. 39 tussen Kooten en Buitenpost, langs Rijksweg no. 43a ge deelte NijegasterhoekFolgeren c.r langs Rijksweg SneekLemmer in de ruilverkaveling Wollegaast. De mogelijkheid wordt niet uitgeslo ten geacht, dat sommige van deze wer ken in het kader van de werkverruiming zullen kunnen worden uitgevoerd. De belastingdienst zal de premies in nen. Voor loontrekkenden houdt dit in, dat de premie tegelijk met de loonbe lasting zal worden afgehouden. Het wetsontwerp zelf, dat naar alle waarschijnlijkheid nog vóór de verkie zingen van 1956, dus nog in de lopende parlementaire periode en onder et be wind van minister Suurhoff, door de Staten-Generaal zal kunnen worden af gehandeld, is niet omvangrijk. Er zullen echter nog tal van regelingen moeten worden getroffen voor en aleer de in gewikkelde machinerie, die voor de toe passing van deze nieuwe regeling nodig is, tot stand is gebracht en kan gaan werken. Dit is ook de reden, waarom deze algemene ouderdomsverzekering eerst tegen 1 Januari 1957 werkelijkheid zal worden. We wand’len langs zonnige wegen.... Is er mooier de benen eens flink uit te strekken en een 25 km lange tocht te maken door prachtig afwisselend na tuurschoon Is er gezonder sport denkbaar, na alle andere arbeid, om de longen eens flink vol te halen in de frisse buitenlucht Dan doet U toch zeker ook mee aan de 6e Slotermeer wandeltocht die Zater dag 9 Juli wordt gehouden Bovendien is de tocht iets bijzonders. U tippelt het hele Slotermeer in ’t rond, iets wat U anders nooit doet. U krijgt bovendien nog een fraaie medaille mee naar huis. De groepen krijgen een deskundige be oordeling en ook hiervoor zijn prachtige prijzen beschikbaar. De groepswinnaar krijgt de schitterende wisselbeker, aan geboden door de Brandverz. Mij „Wouds- end” voor een jaar mee naar huis Is het een wonder dat elk jaar de be langstelling stijgt, en dat dit jaar al de 6e tocht wordt gehouden 7 Meldt U daar om aan in Woudsend, Bajk of Sloten, tel. 5, tel. 10, tel.9. Groepen sluit U aan een en tracht een prijs te winnen (Zie de advertentie elders in dit blad). Het is de moeite van de inspanning waard. Daar de outillage aan het Sneeker meer niet voldoet aan de eisen, die aan een modern recreatiegebied gesteld mo gen worden, werd van gemeentewege het initiatief genomen voor het instellen van een commissie tot voorbereiding van plannen om het Sneekermeer en de om geving te ontsluiten en tot recreatie oord te bestemmen. Om tot een bevre digend geheel te komen zijn verschillen de instellingen, die op de een of andere wiize bij het scheppen van recreatiege bieden betrokken zijn, aangezocht een vertegenwoordiger in deze commissie te benoemen om adviezen te verlenen. Aan gezocht werden o.m. B. en W. van Wym- britseradeel, waar het betreffende re- creatie-oord gelegen is, de Koninklijke Nederlandse Toeristenbond A.N.W.B. te Den Haag, de Nederlandse Kampeerraad te Amersfoort, de heer G. Staalman Azn. te Amsterdam en V.V.V. te Sneek. Geslaagd de dames T. Schaper, Sneek en N. J. Tj eerde, Workum en de heren J. K. de Boer, G. Dijkstra, R. C. de Goede, B. J. Graatsma, J. R. Moed, J. W. v. d. Scheer, j. K. B. Sonnenberg, H. B. Tuil, G. Walinga en D. v. d. Zee, allen te Sneek P. J. van Dijk, Balk J. Groene- wold, Bolsward P. Miedema, Deersum G. Bootsma, ScharnegoutumF. Loot- sma, WarnsS. Kromhout v. d. Meer, Wommels. Afgewezen 7 candidaten. De feestelijke gebeurtenis werd bijge- woond door wethouder Blok en tal van raadsleden, bestuursleden van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, de Maat schappij voor Nijverheid en Handel, ver schillende waterschappen in en buiten Friesland en de Vereniging van Sneker Zakenlieden, alsmede door de architec ten en aannemers, zakenrelaties, familie leden, vrienden, verdere genodigden en het personeel, van wie de werkers in de fabriek in nieuwe (door de fa. Kroon geleverde) overalls met het embleem der N.V. gestoken waren. Dit gezelschap verzamelde zich op de grote ruimte voor de ingang van de fa briek, waarop ter gelegenheid van de opening de nationale driekleur wapperde en hier sprak ook de oudste directeur de heer H. W. Bos een begroetingswoord, waarin hij de ontwikkeling en de ups en downs van het bedrijf uitvoerig schetste en tevens zijn dank uitsprak voor de steun van de overheid, de Pro vinciale- en de Rijkswaterstaat, de Cul tuurtechnische dienst en van zovele in- genieursbureaux en waterbouwkundige adviesbureaux genoten. De 66-jarige mevr. M. de Jong uit Cu- lenborg, wier lijk Dinsdagmorgen op de spoorlijn UtrechtGouda tussen de rails is gevonden, blijkt op gruwelijke wijze te zijn vermoord door haar neef, N. J. de J. uit Apeldoorn, meldt het F.D. Na een zeer langdurig verhoor heeft hij in de vroege ochtenduren van Woensdag een volledige bekentenis afgelegd tegen over mr H. v. d. Roemer, substituut-of- ficier van Justitie, die het onderzoek in deze zaak heeft geleid. De J. blijkt zijn daad te hebben ge pleegd in zijn eigen woning te Apel doorn. Daar heeft hij de oude dame met bijlslagen gedood. In de nacht van Maandag op Dinsdag heeft hij het lijk tussen de rails van de spoorlijn Gouda—Woerden gelegd. De J., die bij zijn verhoor geen be rouw toonde, was de enige erfgenaam van zijn niet onbemiddelde tante. Geld zucht is hoogstwaarschijnlijk het motief voor zijn daad geweest. In de woning van De J„ die een han del in papierwaren had, is Dinsdagavond brand uitgebroken. Er zijn nog geen aan wijzingen dat deze brand met de door hem gepleegde misdaad in verband zou staan. It leit yn ’e bidoeling dat yn July en Augustus yn it kader fan de ütstalling dy’t fan ’t simmer op ’e eksposysjeseal yn it Kunstsintrum hólden wurdt, op alle Woansdeis en Tongersdeis fan 10.30 —1 üre en fan 2.305 üre ambachts- kunstners sjen litte sille hoe’t harren wurk ta stén komt. Op Woensdel 6 en Tongersdei 7 July sil in kopersmid sjen litte hoet’ men yn koper ciseleert. Op Woansdel 13 July sil it meitsjen fan poppekastpoppen demonstrearre wur- de; alhoewol soks eigentlik net Onder ambachtskunst fait liket üs dit binam- men foar de opgroeyende jongerein tige ngsgjirrich. Op Tongersdei 14 July wurdt der sjen litten hoe't men forskillende aerdige sieraden meitsje kin üt natuermateria- len. Foar de kommende wiken steane dan ü.o. noch houtfykjen, matteflechtsjen ensf. op it programma. WOUDSEND. Het bericht betreffende het slagen van de heer S. Kouwenhoven elhiër was niet geheel juist. Hij behaalde b'j P.B.N.A. niet het diploma wegdes- kundige, maar van wegenbouwkundige. De rechtbank te Zwolle heeft een taxa teur en een zich makelaar noemende man veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar met aftrek. Hij heeft enige jaren lang tal van Nederlandse boeren opgelicht die emigratieplannen hadden. Hij bood bun boerderijen in Frankrijk te koop aan zonder dat hij van de eige naren toestemming had dit te doen. In een scherp requisitoir, waarin hij enige weken geleden twee jaar met aftrek eiste, waarschuwde de officier van Justitie a.s. emigranten alleen in zee te gaan met bevoegde emigratiecentrales. meter breed is en dus een oppervlakte heeft van 1040 m2. Aan deze hal gren zen de magazijnen, de tekenkamers, de kantoren, toiletten en de wasgelegen heid, boven welke laatste ruimten de keurig ingerichte cantine is gebouwd. Het gehele gebouwencomplex dat een zeer solide en grootse indruk maakt, is opgetrokken van beton. Het dak even eens van beton, is een z.g.n. Tusee-dak, met een bedekking welke aangebracht werd door de Leeuwarder Asfalt Indus trie. Het schilderwerk werd verzorgd door de heer J. Geldof, de electrische installaties werden in eigen beheer uit gevoerd. De vlag rees omhoog. Burgemeester Rasterhoff verrichtte hierna de opening. Door een druk op de knop rees de Nederlandse vlag omhoog welke de ingang tot de fabriek af sloot. Daarna volgde de bezichtiging van het zeer moderne bedrijf, waarvan de grote machinehal 40 meter lang en 26 Onze gemeente had dezer dagen de gemeenteraad van Leerdam op bezoek. De gasten bezichtigden enige nieuwe kleuterscholen, de veemarkt en de jachthaven, vanwaar men per boot een tocht over de meren maakte en via de Woudvaart naar hier terugkeerde om een bezoek te brengen aan de nieuwe gemeentereiniging met de compost-in- stallatie. Na ook de nieuwe stadswijken te hebben bezichtigd werden de bezoe kers door B. en W. op het stadhuis ont vangen, waar een verfrissing werd aan geboden. Namens V.V.V. werd hen daar de nieuwe „Gids van Sneek” overhan digd. Zeer voldaan over het bezoek, ver trokken de Leerdammers des avonds weer naar hun woonplaats. Een echtpaar zal een pensioen van 1338 gulden per jaar ontvangen, een on gehuwde 804 gulden. Aan de langstle vende van een echtpaar wordt nog een half jaar lang het gehuwdenpensioen uitgekeerd, daarna het pensioen van een ongehuwde. Het pensioen is waardevast. Dl', bete kent, dat het bedrag ervan verandert naar gelang het indexcijfer van de lo nen omhoog of omlaag gaat. Het werkende deel van ons volk, van 15 tot 65 jaar, betaalt met premies het pensioen van de ouderen. Deze premie zal aanvankelijk 6%% tot 7 procent van het inkomen bedragen, maar van het in komen boven 6000 gulden behoeft geen premie te worden betaald. Het pensioen zal niet worden gekort op andere inkomsten. De wet laat echter de mogelijkheid open, om reeds gesloten pensioenovereenkomsten aan de nieuwe regeling aan te passen. Over de ambte narenpensioenen is reeds het beraad in het georganiseerd overleg begonnen. Om het bedrijfsleven in staat te stellen een deel van de premie van de loontrekkenden te vergoeden, zal tegen 1 Januari 1957 de vereveningsheffing (vier procent van wat aan lonen en sa larissen wórdt uitbetaald) worden afge schaft. Iedere Nederlander, die gedurende de laatste zes jaren in ons land of in de Rijksdelen heeft gewoond, komt voor het pensioen in aanmerking. Landgeno ten, die gedurende die tijd in Indonesië hebben vertoefd, zullen dus geen rech ten kunnen doen gelden. De noodwet ouderdomsvoorziening zal komen te vervallen. Uitkeringen krach tens de armenwet kunnen de gemeen ten echter blijven doen. In het slot van zijn rede bracht de heer Bos ook dank aan zijn medewer kers voor hun trouw en medeleven, waarna hij besloot met het uitspreken van de wens, dat alle medewerkers in deze mooie nieuwe fabriek met ambitie en overgave mogen blijven samenwerken tot uitbouw van het bedrijf, tot heil van allen die er direct of indirect mee an nex zijn en tot voordeel van hun vele trouwe afnemers. De jongste directeur de heer S. B. Bos noemde het een voorrecht naast zijn va der in dit bedrijf te mogen werken en bood hem een schilderstuk aan van een door Landustrie ingericht electrisch ge maal in de provincie Overijsel. Merkjvaardig toch hoe dit simpele feit, één middag voor deze oudjes, een ganse stad met burgemeester en al in actie kan brengen en hoeveel éénheid zulk een middag kan brengen. Het is alsof men midden in het jachtige leven één middag rust neemt om de oudjes dit feest te bereiden. Om precies twee uur gaf de heer Ab- ma de befaamde claxonstoot en nam de tocht een aanvang 140 wagen rolden de Leeuwarderwcg uit. Een stoet van ruim 2 kilometer slingerde zich Sneek en door Z.O. Friesland via Hee- renveer. Voorbij Beetsterzwaag, Lauswoi’- wordt gepauzeerd en getrac- teerd En dan zijn er in de wagens al weer heel wat contacten gelegd en ie dereen is viiend met iedereen. We zien en horen advokaten, zakenlieden, direc teuren en architecten. Nu eens als „ge wone” mensen, die lachen én scherrsen met hun passagiers, hunvrienden. Het damescomité, gesteund door enige stoe re” mannen deelt met kwistige hand zakjes uit. O'ide „helden” vertellen avonturen en de vrouwtjes wandelen gearmd: op en neer en kijk, de jaren vallen van haar af, ze zijn weer jong, ze noemen elkaar weer bij de voornaam en halen herinne ringen op. Na een prachtige tocht via Donker broek arriveert de stoet in Oranjewoud, waar de „eterij” zal zijn. Als allen ge zeten zijn spreekt voorzitter Abma een hartelijk woord van welkom tot de ouden van dagen en tot de burgemeester. „Het Pehleman, directeur van de Ambachts school te Bolsward, J. J. Cnossen, na mens het Waterschap „Zwettegebied” en de Bond van Friese Waterschappen, de heer H. Wind, voorzitter Waterschap „Heeg”, architect J. Bootsma, die mede namens zijn collega en de aannemers een vlaggemast met nationale vlag, Friese vlag en oranjewimpel aanbood, A. Fa ber namens het personeel, dat een elec trische klok schonk, en de heer Heeres, voorzitter van het Waterschap „Nieuw Compagnie” te Oude Pekela, onder aan bieding van een schilderij en een asbak, vervaardigd uit het lager van een oud, door Landustrie geleverd, gemaal, dat nog geen sporen van slijtage vertoonde. De heer Bos Sr. dankte voor de ca- deaux, waarderende woorden en goede wensen. Al komt er maar 10 van die wensen tot stand, dan ben ik nog dubbel en dwars tevreden, zo besloot hg. Vóór de opening. Hier overhandigt, de jongste directeur de heer S. B. Bos, zijn vader het schilderij. En, zo bekende hij, „w(j zijn ook een beetje trots. In de bijna 42 jaar die nu achter ons liggen heeft onze firma op het gebied van de bemaling haar sporen verdiend. Wij hebben meer dan 1000 in stallaties mogen plaatsen met een capa citeit tot 300 kubieke meter per mi nuut, voor een gebied van in totaal ca. 250.000 hectare”. Drie bewakers uit een dierentuin en zes politieagenten hebben langer dan een uur door het drukke verkeer van Bal timore achter een kangeroe aangejaagd, voordat het hun ‘lukte het dier te pakken te krijgen. De kangeroe ontsnapte nadat hij had deelgenomen aan een televisie uitzending. Hij sprong het verkeer in en sloeg al meteen met één klap een auto opzij., Ten slotte in een hoek gedreven gaf hij een van zijn belagers nog een stomp in de maag, gaf een ander een beet en gaf zich toen gewonnen. De 82-jarige koning Haakon van Noor wegen heeft een dijbeen gebroken. Hij is in een ziekenhuis opgenomen. Zijn toestand wordt bevredigend genoemd. De koning is Dinsdag op zijn landgoed Bygdoey, even buiten Oslo, gevallen. vele toekomstmogelijkheden biedt. Maar ook andere bedrijven in onze stad wor den uitgebreid, terwijl nog tal van nieu we uitbreidingen op het programma staan. Het Gemeentebestuur verheugt zich daarover. Het is een teken dat er mogelijkheden zijn en werk aan de win kel. En werk betekent welvaart. Verder betoogde de burgemeester o.a. dat juist aan dit soort bedrijven grote waarde gehecht moet worden omdat de persoonlijke verhouding tussen directie en personeel er nog een rol speelt. Het is de taak van de Overheid hen met de meest mogelijke tegemoetkomendheid tegemoet te treden en hen te helpen bij de oplossing van hun moeilijkheden. Het was tenslotte sprekers wens, dat deze fabriek in alle opzichten aan de ver wachtingen mag beantwoorden en zal blijken te zijn in ’t belang van de plaat selijke gemeenschap Sneek, die de heer Bos sr. zó na aan het hart ligt, dat hij er na enige jaren afwezigheid in is te ruggekeerd en zich met nieuwe énergie op het werk geworpen heeft, waarvan wij vandaag de bekroning hebben ge zien. Verder spraken de heren S. Jansma, commissaris der N.V., Th. W. Zandstra namens de Kamer van Koophandel en als voorzitter van het Departement Sneek der Mij van Nijverheid en Handel, stemt ons tot grote vreugde, mijnheer de Burgemeester, aldus de spreker, dat uw werkzaamheden U toch eindelijk eens in staat hebben gesteld deze tocht met uw oudste inwoners mee te maken. Wij zijn verheugd en trots”, aldus de heer Abma. Een woord van dank werd ook gebracht aan hen die thuis bleven. Maar wier gedachten en bewijzen van sympathie in de gedaante van geld, van snoep enz. met ons meereizen, aan de chauffeurs, aan de motorclub „J. C. Visser”, aan de verkeerspolitie van de verschillende gemeenten die op voorbeel dige wijze de lange autokaravaan diri geert, aan dr. v. d. Zijpp met zijn ver pleegsters, aan de dames van de bedie ning, aan de Wegenwacht enaan U, dames en heren van boven de zeventig, want gij zijt het per slot van rekening die het ons veroorlooft deze reizen te maken”. Een daverend applaus volgde op deze prettige en toch ook weer gevoelige woor den en dan, na een stilte, begint het eten, enhet gepraat. Och, ze heb ben elkander zó veel te vertellen, zó veel herinneringen komen bij hen op... want zij allen leefden immers reeds in een vorige eeuw Daarna sprak burgemeester Raster hoff. Hij dankte de voorzitter voor zijn vriendelijke woorden, sprak zijn bewon dering uit voor de tocht die hem buiten gewoon had getroffen door de wijze waarop alles is georganiseerd en bracht de Commissie, mede namens het Ge meentebestuur, hulde. Nadat de heren Faber en Poiesz de commissie namens de ouden van dagen hadden bedankt, werden de wagens weer opgezocht en ging het huistoe. Het was ondertussen droog geworden. De laatste tractatie werd bij Joure in ont vangst genomen en dan... Bij de kalkovens begint de glorieuze intocht! Rijen dik staan de mensen twee muziekkorpsen maken de optocht nog feestelijker en daar gaat ze, de jeugd van Sneek, van 70 tot 92 jaar! De mensen langs de route wuiven en roe pen, en de oudjes wuiven terug. Op het Martinipiein rijen de wagens zich naast elkander. De beide korpsen spelen beurt om beurt, net zolang tot de laatste is aangekomen dan komt het afscheidsconcert van claxons, en dan gaan de oudjes terug naar hun wonin gen, netjes voorgereden door de „chauf feur” en ze nemen afscheid van hem als had hij een wereldreis met hen ge maakt. Hóór ze maar eens, thuis, als ze ver tellen Sinds de heer H. W. Bos hier in 1913 de N.V. Algemene Machlnehandel „Het Landbouwhuis” stichtte, waaruit later de N.V. Landustrie is ontstaan, maakte de voortdurende gro$i van zjjn bedrijf herhaalde malen uitbreiding reorganisatie noodzakelijk. Na de oorlog waren vooral polderbetnaling, de electrotechnische afdeling en waterzuiveringsinstallaties overbezet. Daardoor groeide men ook weer uit het pand aan de Prins Hendrikkade. En zo rijpte het plan voor de nieuwe fabriek, die onder architectuur van de heren J. Bootsma te Leeuwarden en J. D. v. d. Molen alhier door de fa. Lanting en Wiersma te Ijlst op het Industrie-eiland werd gebouwd en Maandagmiddag onder grote belangstelling officieel door burgemeester Rasterhoff is geopend. De plannen van minister Suurhoff voor een algemene ouderdomsvoorziening, die aan Nederlanders van 65 jaar en ouder met ingang van 1 Januari 1957 pensioen zal verschaffen, zijn gisteren bij de Tweede Kamer ingediend. De be langrijkste onderdelen van de nieuwe regeling zijn volgens het Alg. Dagblad Gisteren was het dan weer de dag van de traditionele, voor de Sneker ouden van dagen lang verbeide dag van hun autotocht. Lang voor het uur waarop hun „chauffeur” met de „wagen” voorkwam, stonden ze al gereed en van 12.30 tot één uur leek de stad wel één grote bijeenkorf. Van Sperkhem tot Noorderhoek, van Lemmerweg tot Leeuwarderweg reden auto’s van vele mer ken en jaartallen door de stad, om even later en nu rustiger, met hun lieve last op de veemarkt te arriveren, waar reeds de eerste traktaties werden uitgedeeld Honderd en veertig autobezitters hadden zichzelf, hun auto’s en hun beste hu meur beschikbaar gesteld voor deze middag. Het regende, maar de stemming onder de deelnemers was opperbest. Het Comité stond stralend van voldoening en van water de dames en heren op te wachten. Al die verbrijzelde etalageruiten juweliers en kwamen niet van een bende, één enkele ruitentikker. De waarmee de diefstallen uit etalages de laatste weken elkaar opvolgden deed een groep inbrekers veronderstellen, maar dank zij de oplettendheid van de Amsterdamse recherche is de 32-jarige instrumentmaker C. J. B. als dader aan gewezen. I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1