De conferentie te Genève Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Zomerwedstrijd S.Z.C. Het werk «in de binnenstad is klaar Waterpoortpartij bij mooi weer, teleurstellend bezoek maar en Verenigingen te Heeg slaan handen ineen organiseren feest week Maandag 11 Juli 1955 110e Jaargang No. 55 Redacteur: L. KIEZEBRINK Elten en Tudderen Joh. Zijlstra Koning Merriekeuring N.W.P. Venlo 50.000 inwoners Uit de Jeugdherberg Beiaardconcerten Brits sergeant ter dood veroordeeld Amerikaanse onafhankelijk heidsdag eiste 632 doden Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 -Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Oostenrijkse regering vergoedt schade Geslaagd i 15 sma, Rypkema, Wolsum. Rimebo, M. 1. Fram, Tj. voor de voetbalver. Hogeschool Vrijdag heeft H.M. de Koningin te IJmuiden het nieuwe Hospitaal-Kerkschip „De Hoop” officieel in dienst gesteld. Dit geschiedde door het hijsen van de vlag. Nadat klassen, Bij de burgerlijke stand der gemeente Venlo is Zaterdagmorgen Anna Maria, het vierde kind in het gezin Stoks—Hen- drikx, als 50.000ste inwoner van de ge meente ingeschreven. No. 4: No. 1: kon ook Advertentieprijs 15 ct. per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. No. 1: No. 2: Verschijnt MAANDAGS Administratie Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor, GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) SNEEKER NIEUWSBLAD Een Brits sergeant, die de eerste man van zijn vrouw zou hebben vermoord is te Dusseldorf door een Brits militair hof tot de dood door de strop veroordeeld. Verdachte beweerde in zelfverdediging te hebben gehandeld. De verdediger had vrijspraak bepleit. Toen het vonnis werd uitgesproken droeg verdachte een khaki- uniform, waarop zeven onderscheidingen prijkten. Maar hij zal vermoedelijk de doodstraf niet ondergaan omdat W. Duits land souverein is en de doodstraf niet kent, terwijl de Engelse autoriteiten de sergeant wel niet naar Engeland zullen laten brengen. Zijn straf zal wel in le venslang worden veranderd. Het weekeinde waarin de Amerikaanse Onafhankelijkheidsdag viel heeft 632 do delijke ongelukken opgeleverd. Bij ver keersongelukken kwamen 330 mensen om het leven, 192 mensen verdronken bij het zwemmen. Het dodencijfer is wat lager dan drie jaar geleden, toen het een record-hoogte bereikte van 663. Voor dit jaar had men op grond van de sta tistiek 680 doden voorspeld. In Washington, zal men de ernst van de Russische pogihgen om tot ontspan ning in de wereld te geraken, afmeten naar de Russische bereidwilligheid om bij te dragen tot hereniging van Duits land. Veel buitenslagen. De wind welke ondertussen aanwak- kerde en ook een gedeelte van het be- 1. de hereniging van Duitsland 2. opgeven van communistische pogin gen tot ondermijning van regeringen 3. enige vermindering van de bewa pening, al was het maar in Europa al leen, gebonden aan politieke en militaire voorwaarden 4. het stap voor stap vergroten van het wederzijds vertrouwen 5. het gebruik van een deel van de Men heeft in de Amerikaanse hoofd stad vijf punten van discussie opgesteld, die alle een afgerond geheel vormen en rekening houden met het geweldige ver schil in inzichten en opvattingen tussen Oost en West LONDEN. De Russische regering zal binnen enkele dagen antwoorden op het voorstel van premier Eden om de Sowjetunie garanties te geven voor het „goede gedrag” van een vrij, herenigd, en met het Westen verbonden Duitsland, dat op beperkte schaal bewapend zou zijn. Ook zal de Sowjetunie de samenstelling be kend maken van de delegatie die zij naar Genève zal zenden. beschikbaar gesteld door mevr. wed. Hof- stra voor een jaar in bezit kreeg. Bouke de Haan, stuurman van de Dirk Tom was ongenaakbaar bij de 16 M2. Uit een veld van 10 deelnemers zege vierde hij bij de eerste wedstrijd en ook ’s namiddags, toen er 8 deelnemers waren, won hij weer, zodat hij met 44 punten winnaar werd. P. van der Laan met Brasem was ’s morgens tweede doch ’s middags werd hij vierde en toen J. Burema met Thrincia, die in de eerste wedstrijd de derde plaats bezette, ’s na middags na de winnaar aankwam was daarmee het pleit in Burema’s voordeel beslecht. Hij had totaal 28 punten, ter wijl v. d. Laan er 25 kreeg. Onder auspiciën „Vrienden van de Sneker Beiaard” geweldige fondsen die nu voor bewape ning worden gebruikt, ten bate van het verbeteren van de levensstandaard in de gehele wereld. Zowel voor de hereniging van Duits land als voor de vermindering van de bewapening in Europa zijn er in de afgelopen weken tussen de Westelijke grote drie besprekingen gevoerd. Er zijn verscheidene schema’s opgesteld, die ter conferentie aan de Russen kunnen worden voorgelegd. De beiaardbespelingen onder auspiciën van „de Vrienden van de Sneker Bei aard” vangen a.s. Donderdag aan met een concert, te geven van 89 uur ’s avonds door onze eigen beiaardier de heer Flucie van Bergen. De tweede be speling heeft plaats op Woensdag 27 Juli door de Delftse beiaardier Leen ’t Hart. en DONDERDAGS J. Stavinga, Poppingawier; Harlingen; A. Veldkamp, De thans 55-jarige kaatsvereniging Sneek heeft het Zaterdagmiddag met de Waterpoort-kaatsparty wat het weer betreft uitstekend getroffen. Het was een echt zomerse dag, maar ondanks het feit dat er voor de kaatssport in onze stad veel propaganda wordt gemaakt, liet de belangstelling veel te wensen over. Dat was jammer voor het ijverige bestuur met zyn staf van medewerkers, want als altijd was de zaak in de puntjes geregeld. Kosten noch moeite waren gespaard om de ontvangst van het kaatsminnend publiek op het Martiniplein zo goed mogelijk te maken. Zaterdagmiddag enkele Pampus, Schouwen en en er tevens Geslaagd voor het examen Burger bouwkunde aan het P.B.N.A. te Arn hem' onze vroegere stadgenoot de heer G. J. Noorman, thans technisch ambte naar te Langweer. De opmerkzame stadgenoot zal heb-; ben opgemerkt dat de jeugdherberg ook deze winter zo niet overbevolkt dan toch bevolkt is geweest met zeer levens lustige knapen, die evenwel met de trekkerswereld geen verband hadden. Met ingang van 1 Juli is evenwel de rugzak en de toerfiets weer schering en inslag in de jeugdherberg. Met een nieuw verfje en nieuwe bedden gaan we het seizoen in. Dank zij de activiteit van het bestuur blinkt er heel in de verte ook een nieuwe inventaris voor het dag verblijf. Al met al: de jeugdherberg kan er weer zijn en heeft al weer een hon derdtal trekkers en treksters tot onder dak gediend. Wanneer straks de bepak te fietsen weer door de stad gaan en de weg wordt gevraagd naar het bekende adres, zegt U dan maar dat het er oké is. Met betrekking tot de mededelingen, die de staatssecretaris Hallstein, van het West-Duitse ministerie van Buiten landse Zaken, in de Bondsdag heeft ge daan over de pogingen, die de Bondsre gering nog altijd in het werk stelt om Nederland tot het teruggeven van El ten en de zelfkant te bewegen, kan het volgende worden opgemerkt. Bij de protocollen van Parijs van 22 Maart 1949 is de status van Elten en Tudderen geregeld. Daarin werd bepaald, dat de over dracht van de gebieden aan Nederland een voorlopig karakter heeft, omdat men niet kon vooruitlopen op de beslissing der vredesconferentie, welke definitief de grensvraagstukken zal regelen. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken deelde mee, dat over de teruggave van genoemde ge bieden geen onderhandelingen hebben plaats gehad. Wel is echter van Duitse zijde her haaldelijk gepolst of men eventueel van Nederlandse kant bereid zou zijn deze kwestie te bespreken. Een bikkelparty. Aangevangen werd met de strijd tus sen de parturen 3 en 4. Stavinga zorg de met drie zitballen dat zijn partuur de leiding nam met 60, maar met twee poedels van dezelfde speler en een in- slagbal van v. d. Leest werd het 66. De grote kaats die volgde werd door partuur 4 niet gepasseerd en zo kregen Stavinca c.s. het eerste bordje; ook het volgende half spel was voor dit drietal met een schone zes en een zitbal van Stavinga. Het volgende half spel kwam met een buitenslag van Stavinga op 46 in ’t bezit van v. d. Leest c.s., maar door vele buitenslagen van dit drietal liepen Stavinga c.s. uit tot 2 spei. Partuur 3 begon nu ook onzeker aan de opslag te worden, waardoor het 2 spel gelijk werd. Hierna was het gedaan met partuur 4 want met een bovénslag van Veldkamp op 60 en een kwaad- slag van Kuiper op 64 werd partuur 3 winnaar met 74 punten. Heden, Maandagmiddag 16 uur, vangt die aan met een viswedstrijd voor kin deren, leeftijd 6 tot 14 jaar. Vanavond plm. 20 uur is er een vossenjacht, opge luisterd door muziek. Morgen Dinsdag plm. 13.30 uur begint de sportdag voor schoolkinderen, en ’s avonds 18.30 uur is er een marswedstrijd en daarna festival van deelnemende muziekcorpsen. Die avond treden op dat festival dat te 20 uur aanvangt een zevental verenigingen op. Woensdag 13 Juli zijn er van 13 tot 16 uur volksfeesten, ’s Avond 18.30 weer een marswedstrijd en te 20 uur treden weer 7 muziekcorpsen of zang- ver. (andere dan op Dinsdag) op, o.a. is daarbij Harmonie uit Sneek. Donder dag 14 Juli ’s middags 16 uur ballonwed- strijd voor kinderen van 6 t.e.m. 14 jaar, ’s avonds koopavond met attractie, opge luisterd door muziek. Op Vrijdag 15 Juli ’s middags 13.30 uur een kinderfeest. Ondanks een zeer slechte start in de middagwedstrijd wist v. d. Meulen in de Vrijheidsklasse toch in de laatste route zijn grote rivaal Wierstra van de voorste plaats te verdrijven, waarmee de zege hem niet meer kon ontgaan want toen was hij tweemaal eerste^ Wierstra ein digde beide malen op de tweede plaats. ’s Morgens verscheen er slechts één Valk aan de start met E. ter Horst als stuurman ’s Middags zeilden mr Cor nells en J. v. d. Veen wel mee maar ter Horst kon de prijs niet meer ontgaan omdat twee wedstrijden altijd meer pun ten opleveren al was de zege van mr Cornelis ’s middags fraai. stuurstentje deed sneuvelen, was mede oorzaak dat de strijd, die nu aan ving tussen de parturen No. 2 Schuil c.s. en No. 3 Stavinga c.s. zich kenmerkte door vele buitenslagen. Zo miste Schuil vijf maal het perk, Stavinga en Hiemstra elk viermaal en Veldkamp poedelde drie ballen. Slechts eenmaal ging de ba) over de bovenlijn en wel door Jansen. Stavinga c.s. wonnen de strijd met 4 en 06 en een zitbal van Stavinga. Strjjd tot het bittere einde. No. 3, Stavinga c.s. moesten direct weer aantreden tegen No. 1, Hoekstra c.s. Aan het spel van eerstgenoemd trio was het duidelijk merkbaar dat de vo rige partij hun nog in de benen zat. Het kaatsen op stenen is altijd vermoeiender dan op een grasveld. Vooral aan de op slag van Stavinga was dit duidelijk merkbaar. Na zeven buitenslagen gaf hij tenslotte de bal over aan Jansen. Ver betering bracht dit echter niet voor zijn partuur. Maar van partuur 1 misten Hoekstra en Zijlstra ook 2 en 3 maal het perk. Aan een fraaie trik-trak slag die vier maal heen en terug ging het publiek zijn hart ophalen en van de bovenslagen van Vlietstra (4), Veldkamp (3), Jansen (2) en Zijlstra (1) viel te genieten. Verder dan éér. spel wisten Stavinga c.s. het echter niet te brengen zodat het oranje-drietal won met 25, 46 en een door Zijlstra ge passeerde kaats. Laatste party niet de beste. De laatste partij was die tussen de parturen No. 4, Van der Leest—v.d; Zee Kuiper en No. 2 SchuilRiniaHiem stra. In totaal noteerden we hier 14 bui tenslagen nl. Kuiper (2), Hiemstra (2), Rinia (2), Schuil (4) en v. d. Leest (4). Daar stonden tegenover 3 bovenslagen van Kuiper, 2 van Hiemstra en 1 van Rinia. Het eerste bordje was op 64 met een buitenslag van Schuil voor partuur 4, maar v. d. Leest miste daarna op 26 het perk waardoor het een half spel ge lijk werd. Partuur, 4 nam daarna met een zitbal van v. d. Leest de leiding, 21, terwijl door een buitenslag van Hotze Schuil en het niet passeren van de kaats het zelfs uitliep tot 2 spel. Op 46 en een zitbal van Schuil werd de stand 2 om 1 spel. Van der Leest bracht wat leven in de weinig boeiende strijd Oostenrijk heeft bij verdrag van Mei 1955 aan Rusland en de Westelijke geallieerden toegezegd alle rechten en bezittingen, die tussen 13 Maart 1938 en 8 Mei 1945 werden gevorderd, te ver goeden of terug te geven aan hun onder danen. Daarbij zullen deze buitenlanders dezelfde behandeling genieten als Oos tenrijkers. Nederlanders, die menen voor schade vergoeding in aanmerking te komen kunnen hiertoe een verzoek indienen via het ministerie van buitenlandse zaken, Plein 23, Den Haag. Ook zij, die nog niet over hun bezittingen in Oostenrijk kunnen beschikken, kunnen zich tot dit departement wenden. Uiteraard kan van Nederlandse overheidszijde nog niet worden toegezegd of verzoeken tot scha devergoeding worden gehonoreerd. Sneek 33 p. Sneek 14 p. De heer E. R. Zweep Sneek die met I een Draak zeilde kreeg een le prijs daar I deze binnen de gestelde minimum tijd de twee routes uitzeilde. Pampus 1. Smelleken, J. van Foeken 2. Ljip, P. de Jong en 3. Weerhaan, H. Bakker, allen Sneek. huizen, Sneek 33 p. Sneek 16 p. Gem. klassen (open jachten) 1. Di- geri, D. Oly, Sneek 17 p.2. Tus J. Visser, Sneek 11 p. Deze klasse heeft de middagwedstrijd niet gevaren. Kajuitjachten1. Mibejo, F. Gerlofs, 2. Cito, dr L. Feenstra, Schouwen1.. Foarut, B v. d. Veen, Oppenhuizen2. Rimebo, M. Postma, Oppenhuizen. De volledige uitslagen zijn Pluisjes1. Woeltje, J. Eringa, Sneek. 2. Vlaagje, st. mej. Krook, Sneek. De Oranjever. Heeg, de Muziekver. Crescendo, het Zwembad Heeg, de Win- keliersver. Heeg en de Voetbalver. Heeg organiseren van 11 t.e.m. 16 Juli een feestweek in dat dorp. Bij de staatsexamens voor Muziek is geslaagd voor piano A onze vroegere stadgenoot de heer B. Nauta, thans te Medemblik. Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagde voor het prop, examen ci viel ingenieur de heer W. F. de Boe: van IJsbrechtum. door zijn pittig spel. Wel bracht par tuur 3 het nog tot drie halve spellen maar verder kwamen Schuil c.s. niet; zij verloren de partij met 53, 62 en een terugslagbal van v. d. Zee die in 't perk bleef zitten. Zoals men weet wordt deze reeds tra ditionele kaatspartij gespeeld in een halve competitie met de „Snitser tel ling”, d.w.z. dat de parturen voor elk veroverd halve spel een punt ontvangen en 't winnende trio één punt meer. Het partuur dat de meeste punten behaalt is winnaar. Mochten twee parturen op een gelijk aantal winstpunten komen, dan is het partuur winnaar dat 't klein ste aantal tegenpunten heeft, hetgeen deze middag het geval was met de par turen 3 en 4 die ieder 16 winstpunten behaalden. De tegenpunten van deze drietallen waren resp. 15 voor partuur 3 en 17 voor partuur 4 zodat Stavinga c.s. de 2e prijs en Van der Leest c.s. de 3e prijs ontvingen. Partuur 1, Hoekstra c.s., behaalden 19 winstpunten en had den 14 punten tegen en kwamen alzo in ’t bezit van de le prijs. Het puntenaan- tal dat partuur 2, Schuil c.s., behaalde was 14 voor en 19 tegen. Door de jury, bestaande uit de heren G. Feringa, oud-viirzitter van de K.N. K.B., R. Tjallema en J. Buma, beiden oud-bestuursleden van de Kaatsver. Sneek werd als koning aangewezen Jo hannes Zijlstra te Emmeloord die daar door in 't bezit kwam van de fraaie wis- selprijs, de zilveren wandelbal, destijds aangeboden door nu wijlen oud-burge- meester P. J. de Hoop. Het prijswinnend partuur ontving naast drie bokalen (glaswerk van Leerdam) f45.plus drie zilveren medailles, aangeboden door de beschermheer van de Kaatsver. Sneek burgemeester L. Rasterhoff en het Ge meentebestuur van Sneek. De 2e prijs bestond uit f 30.plus kunstvoorwer pen. De winnaars van de 3e en 4e prijs kregen resp. f 24.en f 18. De waarnemend voorzitter, de heer A. v. d. Ley, reikte na afloop met har telijke woorden van dank aan allen die hadden medegewerkt tot het welslagen van deze partij de prijzen uit. De wedstrijd werd o.a. bijgewoond door vertegenwoordigers van ’t hoofdbe stuur van de K.N.K.B. en door de beide wethouders der gemeente Sneek, de heren Blok en Boonstra burgemees ter Rasterhoff was tot zijn spijt verhin derd en de nu 86 jaar oude beroemde ex-kaatser Jan Reitsma uit Pïngjum. Scheidsrechter Sixma ontving voor zijn uitnemende leiding een aandenken in de vorm van een zilveren sigaretten- dover. De heer Van der Ley deelde tot slot nog mede dat de Kaatsver. Sneek haar uiterste best zal doen het kaatsspel in Sneek te bevorderen en in ’t bijzonder de Waterpoort-partij en hij hoopte dat ’t publiek dit streven door zijn steun te blijven geven zal waarderen. Het Chr. Muziekcorps „Harmonie” luisterde met pittige muziek de wed strijd op. De winkeliers aan het Grootzand, Schaap ma, tplein en Leeuwenburg zullen wel een zucht van verlichting hebben geslaakt, toen Zaterdag de laatste hand aan de werkzaamheden in de binnenstad werd gelegd. Zij hebben ook wel heel lang in de perikelen gezeten. Maar achteraf zullen zij over het resultaat wel tevreden zijn, want met recht mag gezegd dat het hart van onze stad een flinke injectie heeft gekregen. Om ruim 1 uur liet scheidsrechter J. Sixma van Leeuwarden de strijd aan vangen. Vooraf had voorzitter Dijkstra enige woorden gesproken ter nagedach tenis van de Donderdagmiddag ten ge volge van een noodlottig ongeval over leden eerste klas kaatser Johannes de Groot van Tzum, en 1 minuut stilte ge vraagd. Hij deelde voorts mede dat men dit jaar bij wijze van proef inplaats van vijf, vier parturen had uitgenodigd, om deze in één perk te laten kaatsen, waardoor men de partijen beter zou kunnen volgen. De lijst van de deelnemers zag er als volgt uit: 1. Oranje: R. Hoekstra, Ternaard; Joh. Zijlstra, Emmeloord; W. Vlietstra, Franeker. 2. Blauw: H. Schuil, Harlingen; A. Rinia, Makkum; A. Hiemstra, Leeuwar den. 3. Geel: J. Jansen, Leeuwarden. 4. Wit: M. v. d. Leest, Stiens; S. v. d. Zee, Leeuwarden; R. Kuiper, Mak kum. In Bolsward en Sneek werden door de Prov. Vereniging ter bevordering der Paardenfokkerij merriekeuringen en voorkeuringen van het N.W.P gehouden. Te Bolsward werden goedgekeurd voor StamboekMiralia, eig. N. C. Boer- Hichtum. Voor stamboek en mo del Tanna, 3-jarige merrie van D. J. Voor stamboek Ulaska, eig. A. H. v. d. Meer Tjerkwerd. Reisgeld kregenSaskia, eig. H. F. An- dela, Nijland, Vulea, eig Th. Jonkman, Ytens en Zirita, eig. I. H. Boersma, Hartwerd. Te Sneek werden goedgekeurd voor StamboekRedina, eig. A. S. Riedstra, Terzool, - Sargossa, eig. B. G. van der Meer, Heeg, Umarra, eig. P. R. Falkema, Sneek. Voor stamboek en sterTo- mara, eig. H. J. Nauta, Jutrijp. Voor stamboek en ster alsmede reisgeldTo- dorette, eig. R. U. v. d. Kooy, Koufurder- rige. Voor Stamboek Urola, eig. M. M. Koopmans, Abbega. Voor stamboek, ster en reisgeld voor stermerrie en als rij paard Ully, eig. R. Veldhuis, Tirns. Voor sterUlra, eig. B. Lyclama a Nije- holt, Oudega (W). Voor hulpboek goed gekeurd Pasta, eig. gebr. J. en F. Land man, Wolsum. Reisgeld kregen verder Vona, eig. J de Boer, Hommerts, Twen- termerrie, eig. P. J. Osinga, Idzega, Zita, eig. J. de Boer, Hommerts en Zitura, eig. J. Tj. Huitema, IJlst. Reserve reis geld kreeg Ydoretha, eig. R. U. v. d. Kooy, Koufurderrige Een zeer fraaie party. De strijd die nu volgde tussen de par turen 1HoekstraZylstraVlietstra en 2: SchuilRiniaHiemstra, was er een van prima gehalte en was verreweg de mooiste party van de dag. Mooie trik-trak slagen wisselden af met tal rijke bovenslagen. Het publiek was dan ook gul met applaus. Hiemstra en Rinia passeerden ieder 5 maal de bovenlijn en voor Vlietstra en Zijlstra noteerden we resp. 2 en 3 bovenslagen. Aan de stuit werden door de opsiagers weinig ballen verknoeid, terwijl de bordjes om beurten in de wacht werden gesleept. Het was een zeer spannende strijd, welke ten slotte door Schuil c.s. werd gewonnen en het volgend verloop had: 82826868480 54 pnt. 08488686828 58 pnt. Enerverende stryd. Tussen de parturen no. 4: v. d. Leest v. d. ZeeKuiper en No. 1: Hoekstra ZijlstraVlietstra, ging het zeer span nend toe. Aan de stuit gingen evenwel veel ballen verloren. Hoekstra miste in deze partij 8 maal het perk en v. d. Leest en Zijlstra poedelden ieder drie maal, maar Zijlstra, v. d. Zee en Kuiper maakten ook enige fraaie bovenslagen. Het verloop was als volgt: 82488648860 62 pnt. 28800882688 58 pnt. Zoals men ziet maakte het verliezende partuur v. d. Leest c.s. vier punten meer dan het winnende drietal No. 1, Hoek stra c.s., waarvan W. Vlietstra zich als achterinse uitstekend weerde en veel tot de overwinning heeft bijgedragen. ’s Avonds 20 uur heeft Heeg ter ere van haar 10-jarig bestaan, in Sept, a.s., zich de medewerking van het gezelschap Tetman de Vries verze kerd, dat zal optreden in een tent op het voetbalveld tegenover de Coöp. Zui velfabriek „Hoop op Zegen”, welke tent ruim 1000 personen kan bevatten. Gege ven wordt het nieuwste stuk „East West, thüs bést”. Het wordt vermoede lijk een premièreMaar de voetbalver, pakt de zaak breed aan want op 16 Juli te 20 uur brengt ze het bekende radio show orkest „De Bietenbouwers” in de zelfde tent, Gerrit Kruutmoes, Lubbert van Goftel en Bertus Bolknak zullen o.a. medewerking verlenen in hun program ma „Boerenbedrog”. Die middag te 14 uur zijn er zwemwedstrijden. Men ziet een uitgebreid programma, dat elck wat wils biedt. reeds zoals Pluisjes hadden gezeild voor de jeugd een wedstrijd in de 16 M2 was ingelast, vonden Zondag de grote zomerwedstrijden van de S.Z.C. plaats. Onder ideale weersomstandighe den werd tegen 11 uur het startsignaal gegeven voor de morgenwedstrijd. Er stond toen reeds een dikke Noord-Ooste- lijke bries zodat het niet aan spanning ontbrak, temeer waar de uitgezette baan een lang kruisrak had waarin rake klap pen werden uitgedeeld. Tijdens de mid dagwedstrijd wakkerde de wind steeds meer aan zodat vele boten aan de wal bleven. Voor de kleine klassen (16 M2 en Vrijheid) werd de stormbaan, ,dus de baan rond het starteiland gekozen zodat deze niet het meer in gingen. De Val ken en Regenbogen daarentegen kregen de normale grote baan toegewezen en enkele regenboogzeilers, o.a. Marten Hendriks die tijdens de morgenwedstrijd de derde plaats bezette bleven aan wal. In de morgenwedstrijd liep direct na de start Klaas Vrolijk met de Dolfijn al averij op doordat het achterlijk van het groot zeil scheurde en hij na ongeveer 40 meter reeds de wal moest opzoeken en van verdere deelneming afzien. Daar de morgen en middagwedstrijd als één wedstrijd werd beschouwd was het voor Hendriks, hoewel deze 10 punten achter stond bij Oppenhuizen, wel jammer. De strijd ging in deze klasse nu tussen Dirk Oppenhuizen en Johs Alberda. In de eerste wedstrijd won Oppenhui zen en in de laatste was het Alberda. Beide eindigden met 33 punten maar de laatste wedstrijd was doorslaggevend zo dat Alberda winnaar werd en de Hof- stra wisselprijs, een zilveren brande- wijnskom voor deze zomerwedstrijden 16 M2 Jeugdzeilers 1. Unrest, G. Wa- linga, Sneek2. Uppido, D. Brouwer, Joure 3. Niks, H. Donkersloot, Sneek. Valken1. E. L. ter Horst, Sneek, 19 p. 2. Stille Wille, Mr Cornelis, Sneek 16 p. 16 M2 1. Dirk Tom, B. de Haan, Sneek 44 p.'s 2. Thrincia, J. Burema, Sneek, 28 p.3. Brasem, P. v. d. Laan, Sneek 25 p.4. Vrijheid, D. de Haan, Sneek 21 p. Vrijheidsklasse1. Fram, Tj. v. d. Meulen, Joure 39 p.2. Twirke, E. Wier stra Jr, Sneek 27 p. 3. Foddebosk, mej. van der Zijpp, Sneek 19 p. Regenbogen1. Algri, J. Alberda, Sneek 33 p. 2. Henderica, st. F. Oppen- 3. J. de Wilde,

Sneeker Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1