RAAD WIJMBRITSERADEEL I B 91 K M 1 w1 f lil RS KV t ®s Bennie de Jong prolongeerde het Kampioen schap in de Pampusklasse Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST 3IB H 1 (Pf ifcj won 1 De Amsterdammer Mehagnoul CJ de 6e ronde van Sneek -p- - ■g|| ■Ir d iM fel I - /I Maandag 25 Juli 1955 110e Jaargang No. 59 Redacteur: L. KIEZEBRINK IJsbrechtum krijgt een nieuwe Openbare School 1 f -A., ei Te laag aangeslagen Prinsessen bevorderd f f iif® I M. Hendriks door C. J. de Jong onttroond Joop Helder ongeslagen i- Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD r ïi - f» fS i. fl'; Eigen bibliotheekblad voor Friesland af Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 287 2 «si ft 1 III 1I II 1i SNEEKER NIEUWSBLAD i Ingekomen stukken. O f Voor de zesde maal heeft de Sneker Wielersportvereniging, ■w Regenboogklasse was i ook 3 it ■f1 Stichting nieuwe o.l. school te IJsbrechtum en aankoop grond. Na plm. 30 ronden was de zaak practisch al bekeken. Het genoemde trio beheerste het veld toen 5 r' 7 Verschijnt MAANDAGS Administratie Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoorr GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) "WS"i w •■i. I I f In ons artikeltje over de omschake ling op aardgas in de eerste sector heb ben wij door een misverstand de vakbe kwaamheid van onze gemeentelijke fit ters te laag aangeslagen. Wij schreven n.l. dat zij geïnstrueerd werden door de particuliere installateur, maar het was net andersom. Zij onderrichtten de in stallateurs uit onze stad, opdat die de volgende keer alleen op pad kunnen gaan als de andere sectoren worden aan gesloten. Het spijt ons, dat wij ongewild hun ongenoegen hebben opgewekt. Van daar dan ook dit „eerherstel”. Vergadering van de raad der gemeente Wymbritseradeel op Zaterdag 23 Juli 1955, ’svoorm. 9.30 uur. Voorzitter bur gemeester F. Tjaberings, secretaris de heer K. Visser. Aanwezig alle 15 leden. Na opening op de gebruikelijke wijze en vaststelling der notulen zijn aan de orde de al volkomen. Wel ondernamen enkele anderen zo nu en dan een uitlooppoging, om daardoor aansluiting bij de kopgroep te krijgen, maar deze pogingen misluk ten. Door valpartijen op het zware par cours op de N. Veemarkt, waarvan de bochten bovendien te scherp waren, ver dwenen enkele renners van het toneel. Ook voor Roland Webb uit Australië bleek de opgave te zwaar te zijn. Na 25 ronden staakte hij de strijd. F. Bos (N.-Buinen) brak het frame van zijn fiets en werd daardoor ook uitgescha keld. in samenwer king met het Actle-Comité voor de feesten, het aangedurfd een wielerwedstrijd te houden, waarvan de baten ten goede komen aan de Verenigingen voor uit zending van zwakke kinderen. Jammer was het daarom dat het bezoek Zater dagavond niet zo groot was als men dit gewenst had. De feesten die in andere plaatsen In de omtrek werden gehouden, zullen hieraan wel niet vreemd zyn on- op en on- wer den, reikte de voorzitter van de N.N. W.B., de heer H. Visser Wzn. te Lem mer, de prijzen met toepasselijke toespra ken aan de kampioenen uit. Uitloop-premie. Om wat meer leven in de brouwerij te krijgen werd na plm. 85 ronden een premie van tien gulden uitgeloofd voor de renner die er in zou slagen een ronde uit te lopen. Deze premie werd geleide lijk tot f 20verhoogd, maar pas in de 105e (van de 133) ronde haalde Mehag- noul dit kunststukje uit, nadat hij en z’n makkers Appel en Bloetjes steeds om beurten aan de kop van het wegvluch tende trio gereden hadden. Daarna werd de strijd weer gemoede lijk en in een rustiger tempo voortge zet. Het uitgelopen trio bleef steeds bij elkaar en pas op de laatste meters viel de beslissing, toen de 22-jarige Mehag- 3483 p.; 2. M. Hendriks, 2529 p.; 3. Dr. J. W. v. d. Zijpp, 1802 p.; 4. T. Zwart, 1580 p.; 5. J. de Wilde, 1210 p. Na afloop van de wedstrijden, die der ideale weersomstandigheden banen met prachtige kruisrakken der grote belangstelling gehouden •Ingekomen zijn diverse besluiten van Ged. Staten o.a. één waarin medegedeeld wordt dat de jaarwedden der wethou ders ingaande 1 Januari 1955 zijn be paald op 1700.Deze besluiten enz. worden voor kennisgeving aangenomen evenals het manifest der gemeente Bols- ward met de strekking pal te staan voor het recht en de autonomie der plaatse lijke gemeenschappen. Het manifest is door B. en W. met instemming gelezen. Op voorstel van B. en W. wordt accoord gegaan met de door Ged. St. voorgeno men wijziging van de salarisregeling van secretaris en ontvanger. B. en W. stellen voor afwijzend te be schikken, zoals ook reeds met een eer der verzoek is gedaan, op een adres van het Humanistisch Thuisfront om een sub sidie ten behoeve van zijn militaire te huizen. Deze afwijzing geschiédde des tijds op grond van de samenstelling de zer gemeente in geestelijk opzicht. Aldus besloten. Voorts zijn ingekomen diverse jaar verslagen welke voor de leden ter inzage worden gelegd. Tot de nagekomen stukken behoren adressen van de Herv. School te Hom- merts, de Geref. School te Heeg en de bijzondere School te Jutrijp om gelden te mogen ontvangen voor aanschaffing van leermiddelen. Over deze adressen zullen B. en W. praeadvies uitbrengen; Op voorstel van B. en W. wordt z.h.s. ingewilligd een verzoek van de Herv. School te Hommerts om medewerking te verlenen voor de aanschaffing van bij bels. Z.h.s. wordt eveneens goedgekeurd een overeenkomst met de N.S. tot verbreding van de overweg in de weg Scharnegou- tumHennaarderadeel. en DONDERDAGS Fout van Breuning kostte Mulder het kampioenschap. Na vier wedstrijden in de Valkklasse was de situatie zodanig, dat de natio nale kampioen Reinard Mulder uit Langweer, die met een overwinning be gonnen was en daarna driemaal als tweede finishte, of diens zwager Max Breuning te Leeuwarden (resp. 4e, 5e, le en 3e) beslist van de titelhouder A. Wester uit Grouw moesten winnen. Be haalde die de zege, dan was het kam pioenschap voor Mulder verkeken. En in de eerste twee routes was er ook geen vuiltje aan de lucht. Breuning had de leiding met een mooie voorsprong op Wester. Maar helaas maakte hij toen een fout. Hij meende dat ook voor zijn klasse het aantal routes van drie tot twee was ingekort en stuurde zijn Soe laas dus door de finish. Toen hij zijn vergissing inzag en haastig terugkeerde was het te laat. Wester had de kop over genomen en veroverde daarmee tevens de titel; Mulder finishte als vijfde. De eindstand in de bovenste helft was: 1. A. Wester, 3942 pnt.; 2. R. Mul der, 3817 pnt.; 3. H. G. de Boer, Sneek (die in de eerste wedstrijd verstek moest laten gaan en in de laatste niet finishte) 2336; 4. BronZandstra, Sneek, 2039; 5. mej. C. H. Grondsma, Bergen (N.H.) 1842; 6, J. J. v. d. Veen, Sneek, 1671. Te Monnikendam werd het huwelijk voltrokken tussen de timmerman H. P. D. Stallenberg en mej. G. A. A. Mooyer. Ter gelegenheid van de herdenkingsfees ten te Monnikendam waren het bruidspaar, alle gasten, de burgemeester en ge- meente-ambtenaren van Monnikendam in oud-Hollandse klederdracht gestoken. Foto Het bruidspaar „klinkt" tijdens de openlucht koffietafel, die daarna gege ven werd. Links de burgemeester, de heer W. N. Kelder, die het huwelijk Mrok. noul met een nauwelijks waarneembare voorsprong de eindsprint en daarmee de kostbare Magneet prijs een Magneet- sportrijwiel, beschikbaar gesteld door de Magneetfabrieken in samenwerking met Looper’s Rijwielhuis won; 2e werd J. Bloetjes, Alkmaar; 3e S. Appel, Hoorn. Het steeds verder uitgedunde peloton zette toen nog een verwoede strijd in om de volgende 9 prijzen, alle rijwie- onderdelen, die als volgt werden toe gekend: 4e J. Schipper, Koog a. d. Zaan; 5e T. Lachterop, Oisterwijk (N.B.); 6e H. Ruiten, ’s-Hertogenbosch; 7e J. Leyten, Amsterdam; 8e Ab. Jonker, Pretoria (Z.Afr.); 9e Th. Koning, Den Helder; 10e P. Schreur, Wolvega; 11e Th. Jellema, Birdaard; 12e L. Pardoel, Hedel (Gld) De sprintpremies kwamen in ’t bezit van Bloetjes (8), Mehagnoul (6), Lach terop (4), Schipper en Jonker (elk 2) en Appel (1). Zij nog vermeld dat ’t Sneker duo Jan Agter en L. Bijl lang stand hield doch wegens valpartijen de strijd moest opgeven. Agter reed in de laatste ronde tegen Appel op, die onverwacht afstapte. Na afloop werden in café Reen de prijzen uitgereikt. Advertentieprijs 15 ct. per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. I B. en W. wijzen er in hun advies op dat in overleg met de inspecteur van het L.O. een plan is ontworpen voor verbouw resp. vernieuwing van een aan tal scholen in de naaste toekomst. Reeds heeft de raad medewerking verleend voor de bouw van nieuwe gereformeerde scholen te Oppenhuizen en Oudega, die op de urgentielijst voor 1955 staan. Waar een zelfs vrij ingrijpende verbouw van de o.l. school te IJsbrechtum geen be vredigende oplossing zou geven voor de bestaande bezwaren (te weinig zon, te grote ingeslotenheid in de bebouwing en een niet besloten speelruimte a.d. weg) stellen B. en W., in overleg met de in specteur voor een nieuwe twee-lokalige school te stichten op een terrein tegen over de nieuwe woningen welke ter plaatse in de laatste jaren zijn gebouwd. De eigenaar v. h. land dr J. E. v. Wel- deren baron Rengers is bereid de grond voor een aanvaardbare prijs voor dit doel beschikbaar te stellen. B. en W. stel len daarom voor tot de bouw van de nieuwe school te besluiten en de grond aan te kopen. De heer O. Nauta juicht het natuurlijk wel toe dat er een nieuwe school komt, maar men moet ook denken aan enige consekwenties. De exploitatie-uitgaven van deze Openbare School gelden im mers als norm voor de uitkeringen aan de Bijzondere Scholen in onze gemeente. Als de nieuwe Openbare School er een maal is zal er aanvankelijk niet veel onderhoud aan dat gebouw nodig zijn en zal de bijdrage in de onderhoudskos ten der Bijzondere Scholen dus daar door sterk gedrukt worden. Spr. weet wel, dat het mogelijk is dan in beroep te gaan en dat dan een hogere uitkering kan worden verkregen, maar deze moge lijkheid is eigenlijK alleen voor kleinere scholen bestemd en zo’n beroep moet uitzondering blijven. Spr. zou willen dat B. en W. eens onderzochten of in Den Haag niet kan worden bereikt.dat de on- derhoudsfactor op meer normale wijze op peil kan worden gehouden, zodat de Bijzondere Scholen hun werkelijke ex ploitatiekosten, ook wat het onderhoud betreft, volledig krijgen vergoed. De Voorzitter antwoordt dat er u». «A Hennie de Jong greep zijn kans. De wedstrijden begonnen Vrijdagmid dag met prachtig zomerweer en een mooi briesje uit Noordelijke richting. Uitgezocht weer voor Hennie de Jong, die deze kans met beide handen aan greep. De eerste race in de Pampus klasse won hij gemakkelijk, maar in de tweede kreeg hij het vrij wat moei lijker. Van Foeken had in de eerste route zelfs de leiding, maar op het grote kruisrak Sijbcsloot—Prov. betonning kwam het Vlerkje opnieuw aan de kop. In de der de ontmoeting bezette hij de tweede plaats achter Bakker zodat hy met een voorsprong van 1176 punten op zijn broer Piet, die tweede was in het klas sement, toen al verweg de beste kansen had. De vierde wedstrijd op Zaterdag morgen viel met een vijfde plaats min der gunstig voor hem uit, en het begin van de laatste was ook niet erg hoop vol. Toen startte hij nl. iets te vlug, zo dat hij terug moest en als laatste ver trok. Maar nu bewees de stuurman van de 103 opnieuw een zeiler van formaat te zijn. Reeds in de eerste route was hy Herman Geveke, vele jaren achtereen kampioen in de 30 m2 klasse, moest nu de vlag strijken. En niet eenmaal, maar viermaal, daar hij als vijfde op de rang lijst eindigde. ïn deze klasse bleef de spanning er tot het laatst in. Toen voor de vijfde maal gestart werd, waren er nl. nog vier die voor de titel in aanmerking kwamen: Herman Geveke, G. W. v. d. Meer, Hom me Wester en A. Vollema. De eindstrijd trok daarom veel belangstelling. Helaas werd Homme Wester in de zeer scherpe start uitgeschakeld. Hjj werd op een van de startboeien gedrukt en na aan komst (als vierde) uitgesloten. Vollema eindigde nu met een grote voor sprong als eerste wat hem tevens het zo fel begeerde kampioenschap bracht. Hij behaalde totaal 3113 pnten. Tweede werd G. W. v. d. Meer, Leeuwarden (2539 pnt.)derde G. Brink, Leeuwar den (2460); vierde H. Wester, Grouw (2460); vijfde Herman Geveke, Hoge- veen (2414). De strijd in de Vryheidsklasse werd beheerst door het trio Tj. v. d. Meulen, Joure; U. Jager, Lemmer en E. Wier- stra Jr., Sneek, maar onze stadgenoot was (nog niet) tegen z’n beide concur renten opgewassen. Wel was hij in de geweest. Na een welkomstwoord van de voor zitter van de Wielerclub, de heer J. Spoelstra, loste te ongeveer kwart over zes de Inspecteur-korpschef, de heer P. Kooistra, het startschot en stoven de 31 deelnemesr als een wervelwind over de beginstreep. Geruime tijd bleven de renners bij elkaar en gleden de ronden van 600 meter in snelle vaart onder de smalle bandjes door zonder dat zich iets bijzonders voordeed. Maar allengs kwam er wat meer tekening in de strijd en vormde zich een kopgroep bestaande uit het drietal Mehagnoul (Amsterdam), S. Appel (Hoorn) en J. Bloetjes (Alk maar). De overige renners bleven als een klit aan elkaar kleven. Slechts door het beschikbaar stellen van diverse pre mies kwam er wat meer actie in het peloton. nieuwe Bijzondere Scholen komen, die dan aanvankelijk weinig onderhoud zul len vergen. Spr. gelooft dat men te Den Haag weinig bereiken zal, er zou een wetswijziging nodig zijn, waarvoor men wel niet zal voelen. Bovendien hebben de Bijzondere Scholen het recht in be roep te gaan en B. en W. hebben steeds als er reden was hogere vergoedingen toe te staan, daaraan loyaal meegewerkt en zij zijn niet van plan van die weg af te wijken. En voorts zal men moeten afwachten of de verlaging der onder houdskosten voor de school te IJsbrech tum wel zo veel zal betekenen. De heer Brandsma gelooft dat men dit niet te licht moet opvatten. Toen de school te IJsbrechtum weinig leerlingen had en dus het kostencijfer per leerling hoog was, is men daarvan ook afgeweken bij de uitkeringen a.d. Bijzondere Scholen, en nu de exploitatiekosten der IJsbrech- tumer school omlaag gedrukt worden doordat er een nieuw gebouw komt men zal nu reeds aan het oude weinig meer aan onderhoud besteden wetend dat er een nieuwe school komt lijkt het spr. toe dat de tijd gekomen is om weer tot de methode over te gaan de exploitatiekosten van die school niet meer als norm voor de uitkeringen aan de Bijzondere Scholen te behouden, doch het bekende art. 55 quater van de on derwijswet toe te passen. Spr. zou wel willen dat B. en W. dit eens onder ogen zagen. De Voorzitter Wijst er op dat deze vergadering wel weet dat B. en W. ten opzichte van de uitkeringen zeer soepel zijn. De onderhoudskosten zijn overigens maar een klein deel der exploitatiekosten. De héér BrandsmaToch niet zo ge ring. Over 1954 is 250 onderhoud voor deze school uitgetrokken, spr. had dit bedrag nog met 150 willen verhogen, doch kreeg daarvoor geen steun. Het on derhoud van het gebouw komt op 6 a 7 per leerling. De Voorzitter antwoordt dat B. en W. de laatste jaren bezig zijn de exploitatiekosten bij te trekken, laat men ten deze toch vertrouwen hebben in het beleid van B. en W. Met de huidige vergoedingen kunnen de Bijz. Scholen behoorlijk toekomen. De heer Brandsma. maar de onderhoudsfactor zal nu in het gedrang komen èn omdat men aan de In de te Leeuwarden gehouden jaar vergadering van de vereniging voor openbaar leeszaalwezen in Friesland is besloten de uitgave van een blad ten behoeve van het gehele Friese biblio theekwezen te verzorgen; het zal vooral ten dienste staan van de groeiende or ganisatie van het plattelandsbibliotheek- werk. De jaarstukken werden goedge keurd. Ter versterking van de propag-nda is overgegaan tot de instelling van een provinciaal consulentschap, met de waar neming waarvan werd belast de heer G. van der Valk uit Franeker. Als bestuurs lid werd herkozen de heer M. K. Schol ten te Hardegarijp, terwijl in de vaca- ture-W. Brouwer werd benoemd ir. S. L. Fokkema te Bolsward. Uit het jaar verslag bleek, dat de groei van het plat- telandswerk zich geleidelijk voortzet. Het rijks- en provinciaal subsidie wer den verhoogd. al weer nummer drie; direct na het in gaan van de tweede liep hy over Bakker heen en tot besluit drukte hy Jissink van de kop. Met deze opmerkelijke prestatie zyn eindzege definitief een feit. Na aftrek van z’n slechtste wedstryd eindigde Hennie met 3483 punten. Twee de op de ranglijst was Bakker met 2103, derde Mr C. Colebrander, Leeuwarden (1927), vierde J. van Foeken (1830), vijfde Piet de Jong (1705), zesde K. Jis sink (1626), zevende A. M. Sustring, Leeuwarden (939). Na vier wedstrijden in de B. M. klasse moest de beslissing vallen tussen de Heerenveensters S. Prins en Th. Dijk stra, maar in de beslissende ontmoeting sleepte Dijkstra door zijn tweede over winning tevens de eindzege uit het vuur. Onze jonge stadgenoot Graatsma, die ook een heel goed figuur sloeg en de vierde race zelfs op zyn naam bracht, werd nu tweede en Prins derde. De eindstand was hier: 1. Th. Dijkstra, Heerenveen, 2598 punten; 2. S. Prins, Heerepveen, 2422 pnt.; 3. B. J. Graat sma, Sneek, 2121 pnt.; 4. H. Prins, Hee renveen, 792 pnt.; 5. H. Bonting, Sappe- meer, 101 pnt. Overmacht van Herman Geveke gebroken. tweede wedstrijd eerste, maar daarvoor was hy als vijfde geëindigd en in de laatste races als vierde en vijfde. In de derde had hij pech. Terwijl hy de leiding had kreeg hij averij aan de fok en daar na tijdens het herstellen van de schade, een aanvaring, wat hem noodzaakte de baan puntloos te verlaten. v. d. Meulen was met drie overwin ningen en twee tweede plaatsen, die hem totaal 3919 punten opleverden, beslist de snelste; Jager bezette met 3317 pun ten de tweede plaats, Wierstra met 2220 de derde; vierde G. Bakel, Gronin gen (1965); vijfde J. Abma, Joure(1819) zesde mej. A. Hofkamp, Heerenveen (1229); zevende L. Feenstra, Sneek (1108); achtste mej. R. v.d. Zijpp, Sneek (724); negende L. G. v. d. Mey, Leeu warden (706). Van de twee stadgenoten, die de titel in hun klasse moesten verdedigen in de kampioenswedstrijden van de Noord Nederlandsche Watersportbond, wel ke dit weekeind op het Sneekermeer werden gehouden, is alleen Hennie de Jong daarin geslaagd. In de Pampusklasse stuurde hy zyn „Vlerkje” Vrijdag middag tweemaal als eerste en eenmaal als tweede over de winljjn, zodat hy toen al de beste papieren had en Zaterdag zette hy met een vijfde en nogmaals een eerste prijs de kroon op het werk. Marten Hendriks evenwel moest in de RegenboogklaSse de eer laten aan C. J. de Jong te Joure, maar eindigde toch nog zeer eervol als tweede op de ranglijst. Onze derde stadgenoot E. Wierstra Jr. moest in de Vrjjheldsklasse zyn meerderen erkennen in Tj. v.d. Meulen te Joure en U. Jager te Lemmer. Een prachtige start van de Valken. machtsvertoon beslag op de titel, die Hendriks een jaar lang had gedragen. Hy was Zaterdag nl. driemaal eerste en Zondagmorgen 2e achter Hendriks, die daarvoor reeds tweemaal als derde gefinisht was. In de laatste wedstrijd, die niet voor het kampioenschap mee telde, bleef z’n Tjerk aan de wal en ging Hendriks wederom met de zege strijken. De eindstand is: 1. C. J. de Jong, Joure, Joop Helder heer en meester. In de 16 m2 Streepklasse prolongeer de Joop Helder uit Paterswolde niet alleen zijn titel, maar hy was tevens de enige die ongeslagen uit het tournooi te voorschijn kwam. Hij won alle wedstrijden met een grote voorsprong en gaf zijn 14 concurrenten geen schijn van kans. Fokke Jansma’s rol in deze klasse schijnt uitgespeeld. Vele jaren aaneen de grote tegenspeler van de Groningers, moest hy zich nu steeds met een be scheiden plaats tevreden stellen en het verdedigen van de Friese kleuren aan Siep v. d. Steeg te Leeuwarden overla ten. Die deed dat trouwens met veel succes. Hij finishte eenmaal als vijfde, tweemaal als tweede en tweemaal als derde. De laatste maal telde echter niet mee, omdat die, evenals voor de Regen- boogklasse, buiten beschouwing bleef, daar de kampioen na vier ontmoetingen alal bekend was. Desondanks eindigde v. d. Steeg met 3330 punten (Helder had derde Jan oude school te IJsbrechtum niets meer zal doen èn omdat de nieuwe aanvanke lijk niet veel onderhoud zal behoeven. Spr. hoopt dat B. en W. ernstig zullen overwegen art. 55 quater toe te passen. De heer Schengenga zegt dat er ook nieuwe Bijzondere Scholen in de ge meente komen die ook weinig onderhoud zullen nodig hebben. Spr. kan zich ver enigen met het voorstel van B. en W. De heer Brandsmamaar er blijven nog wel 20 oude Bijzondere Scholen in de ge meente. Kan men, met het oog op de vijfjaren afrekening, dit jaar het onder houd voor IJsbrechtum nog niet verho gen Spr. hoopt niet dat de Bijzondere Scholen gedupeerd zullen worden. De Voorzitter antwoordt dat het onderhoud voor 1955 niet hoger kan bpgevoerd. Wij zullen zeker geen Bijz. Scholen, tot schade der gehele gemeente duperen. De heer Waltje zegt wel te weten dat als de Openbare School een te hoog exploitatie- cijfer heeft men van die norm kan afwij ken en lagere uitkeringen aan de Bijz. Scholen geven, maar als het nu anders om is, kan men dan ook hogere uitkerin gen geven, dan de norm der Openbare School aangeeft De Voorzitter Inder daad kunnen die scholen daartoe een verzoek doen, waarover B. en W. dan een advies moeten uitbrengen en zij advise ren als regel dit toe te staan. Als B. en W. toezeggen, dat het geens zins hun bedoeling is de uitkeringen aan de Bijz. Scholen te drukken, hoopt spr. dat dit voldoende is. Het is tenslotte een kwestie van vertrouwen. De heer O. Nauta zegt dat er geen sprake is van wantrouwen in B. en W., spr. acht het echter onjuist als het gros der Bijzondere Scholen aangewezen zal zijn op toepas sing van een artikel, dat eigenlijk alleen als uitzondering voor kleine scholen be stemd is. Daarom zou spr. B. en W. wil len laten onderzoeken of er ook een an dere weg is. Spr. is bang dat B. en W. anders onmachtig zullen zijn alle scho len recht te doen. De Voorzitter gelooft dat men hier moeilijkheden ziet, waar die eigenlijk niet zijn. De heer Brand sma „Maar als men er niet op atten deert, komt het niet goed” De Voorz. gelooft niet dat de regering bereid zou zijn een artikel aan de wet toe te voe gen betreffende deze kwestie. Zich naar andere gemeenten richten wat de ex- ploitatienorm betreft is ook moeilijk want vraagt men een aantal gemeenten dan blijken die normen soms 20.te verschillen. Laat men vertrouwen stellen in B. en W. Het voorstel wordt als nu z.h.s. aangenomen. (Vervolg op pag. 2). Prinses Beatrix is op het Baarnse ly ceum overgegaan van de vijfde klas, afd. gymnasium alpha, naar de zesde klas. Prinses Irene ging over van de derde naar de vierde klas, afd. middel bare meisjesschool. Prinses Marijke werd op de lagere school van de Baarnse schoolvereniging bevorderd van de tweede naar de derde klas. Zoals reeds gemeld, heeft Prinses Margriet met succes haar toelatings examen voor het Baarnse lyceum ge daan. 5108) op de tweede plaats; Dijk, Groningen, 2137 p.; 4e K. H. Luk- kien, Zwolle, 2126 p.; 5e Fokke Jansma, Grouw, 2029 p.; 6e O. de Groot, Emmel- oord, 1950 p.; 7e Ir. N. Oostinga, Gro ningen, 1913 p.; 8e H. v. d. Veen, Joure, 1644 p. In de Regenboogklasse tenslotte, waarin Vrolijk cn Oppenhuizen absent bleven, legde C. J. de Jong Jr. met veel i

Sneeker Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1