Beitje van Wieren werd de nieuwe Zeilkoningin Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST I Tweede Waterpoort Sterrit Internationaal Studentengezelschap bezoek op f Voorrang voor woningbouw ■/M 110e Jaargang No. 61 Maandag 1 Augustus 1955 RedacteurL. KIEZEBRINK I De omschakeling op aardgas Kunst Aan Allen Sneek De Elfstedentocht passeerde Sneek Vijfjarig kind onder trein gedood Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD r Ook geslaagd Redactie-adres KLEIN ZAND 7 - Telef. 2872 Billy Graham naar Rusland Ida Weissenbach hofdames. en Ellen Boonstra De Feesten op de Wip Amsterdam zag en hoorde Friesland WkF] .4 SNEEKER NIEUWSBLAD Woensdag is de 2e sector aan beurt. 2e Rede burgemeester Rasterhoff. Verbazing. Dankwoord namens de gasten. De nieuwe Koningin, dochter van een veehouder, is donkerblond en helpt haar De Arcus Pluvius liep eerst steeds verder uit en groot was dan ook de ver bazing bij de toeschouwers, toen ze za gen dat mej. de Jong, nadat de schepen Aan de Huishoudschool alhier is voor het getuigschrift primaire cursus ook geslaagd mej. T. Bootsma te Scharne- goutum. Door een fout kwam haar naam niet voor op de (door de school ver- Verichijnt MAANDAGS en DONDERDAGS Administratie Comb. Drijfhout-Klezebrink Co. Kantoor GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) .1- Vrijdagmiddag is het vijfjarig doch tertje van het gezin T. uit Rosmalen door een trein, komende uit de richting Nijmegen, onder Rosmalen gegrepen er vrijwel op slag gedood. Het meisje was met een aantal kinderen langs de spoor lijn aan het vissen. Al spelend kwam zij op de spoorlijn terecht met het noodlot tige gevolg. De Amerikaanse evangelist Billy Gra ham is officieel uitgenodigd voor een be zoek aan de Sowjet-Unie. De uitnodiging is uitgegaan van de Sowjetrussische de legatie naar het Baptistische Wereldver- bond in Londen, waar ook Graham on langs heeft gesproken. Graham heeft als voorwaarde voor het aannemen van de uitnodiging gesteld, dat hij in de Sowjet- Unie een volledige „kruistocht” kan on dernemen. nieuwe zeilkoningin Op de achtergrond de „Arcus Pluvius”. H. Kuiper, wegkomende Amerstol voor De drie uitverkorenen. Van l.n.r. Ida Weissenbach, Beitje van Wieren en Ellen I. Boonstra. van het Actie Comité, de uitslag bekend. Hij wenste de drie dames geluk en liet hen daarna een keus doen uit de mooie prijzen, welke op een tafel naast de starttoren waren uitgestald. Ook kregen ze allen een bouquet bloemen, de nieuwe Koningin met linten in de Sneker kleu ren. liep mej. van Wieren daarna weer ver der uit vooral op de kruisbaan en lag ze er bij de finish 1 min. en 35 sec. uit, maar de hofdame van 1954/55 ein digde toch als tweede. Met deze uitslag zou Ida haar titel hebben behouden, maar later bleek dat mej. de Jong en mej. Koster, die als vierde finishte, niet In een circulaire aan de leden dezer stichting deelt het bestuur het program ma voor het a.s. seizoen mede. Er zullen vier toneel- en één balletavond worden gegeven. Op Donderdag 6 October treedt het Rotterdams Toneelgezelschap op, Dinsdag 25 October de toneelgroep Puck uit Amsterdam, Woensdag 23 November de toneelgroep Theater uit Arnhem. Op Dinsdag 10 Januari 1956 krijgen we de Scapino balletgroep uit Amsterdam hier en op Donderdag 9 Februari 1956 „de To neelvereniging” uit Amsterdam. De keuze der stukken, kan, zoals bekend, pas veel later geschieden. Voor de ka mermuziek heeft Kunst aan Allen een vaste kern van bezoekers, maar, het be stuur constateert het met spijt, niet zeer talrijk, zodat ook voor het a.s. seizoen het aantal avonden tot twee beperkt blijft, waarover zo spoedig mogelijk na dere gegevens zullen worden gepubli ceerd. Inzake de twee symphonie con certen, te geven door het G..O.V. en her L.O.F. heeft Kunst aan Allen slechts een adviserende taak; wel zal alles in 't werk gesteld moeten worden het aantal bezoe kers zo hoog mogelijk op te voeren. Nog deelt het bestuur mede dat ook in bet komende seizoen door Kunst aan Allen het initiatief genomen zal worden tot het geven van muziekavonden tegen mini male toegangsprijs, deze avonden zijn voornamelijk bedoeld voor de jeugd. Alle prijzen blijven ongewijzigd, hoewel de kosten, waaronder de uitkoopsommen van de toneelgezelschappen, hoger lig gen dan vorige jaren. Het bestuur hoopt door deze in wezen lage prijzen te be vorderen, dat zoveel mogelijk mensen in de gelegenheid gesteld worden de voor stellingen bij te wonen. Een voorwaarde hiervoor is echter, dat, evenals andere jaren, voor volle zalen gespeeld moet worden. Het rouleersysteem voor de plaatsen in Amicitia op de toneelavonden blijft ongewijzigd gehandhaafd. De leden worden opgewekt de strook van de cir culaire zo spoedig mogelijk in te leve ren bij de heer A. Schurer, Looxma- gracht 20a alhier. Duizenden mensen waren Zaterdag, de eerste dag van de actie der Amsterdamse Commissie voor Vacantieontspanning, naar de Dam getogen om te genieten van de prestaties der Schutterijmuziek Bols- ward, de Snitser Skotsploech, de Hinde- looper, de Trynwaldster en Bergumer dansgroep. Het podium was opgebouwd voor het paleis en het was een fantastisch gezicht dit alles bij elkaar, de kleurige schutterijuniformen, de oud- en nieuw- Friese klederdrachten, de fraaie Hinde- looper dracht en de fantasiedracht van de Trynwaldsters. Duizenden zijn van 2 tot 5 uur geboeid door de zang, de dansen en de muziek, vreemdelingen konden naar hartelust filmen en enthousiaste „Bütenfriezen” zongen uit volle borst Volkslied en It Heitelan mee. Tijdens de koffietafel in Krasnapolsky werd gespro ken door gastheren en gasten terwijl me vrouw Faber Amsterdam uitnodigde naar Friesland te komen. De Snitser Skots ploech moest nogal overhaast het feest verlaten om op tijd in Sneek te k men zijn bij de ontvangst van de internatio nale studentengroep op het stadhuis, waar men echter precies op de afgespro ken tijd arriveerde. Vanavond danst de groep op het podium op de Wip voor landbouwspecialisten. Dinsdagavond voor het stadhuis ter gelegenheid van de ont vangst der Valkenzeilers en a.s. Vrijdag verzorgen de Skotsers een avondfeest in Nunspeet. DE NATIONALE ZEILKONINGIN 1954/1955 is onttroond. Ida Weissenbach moest de titel afstaan aan de 24-jarige Beitje van Wieren te Njjhuizum onder Workum, die haar met 24 seconden verschil versloeg. De nieuwe koningin won met „Arcus Pluvius” de race in de 16 m2 klasse nl. met een voorsprong van 2 min. en 5 sec. op Jannle Venema, die de „Dirk Tom” bestuurde. Ida Weissen bach, die haar titel energiek verdedigde stuurde haar Pampusjachtje „Weer haan” 1 min. en 41 sec. vóór de „Ljip” waarin mevr. A. de Jongde Haan de helmstok hanteerde over de winlyn, terwijl Ellen I. Boonstra in de Valk „Vi vian” slechts 9 sec. vroeger finishte dan de „Margrietha” gestuurd door Jannle de Boer. Ida zal daardoor ’t volgend jaar als eerste hofdame fungeren en Ellen als tweede. Het bezoek van de studenten, die de cursussen aan de Academie du Droit International te Den Haag volgen, aan Sneek is eigenUjk al een traditie gewor den, welke men hier niet gaarne zou missen, mede omdat het de gelegenheid biedt Sneek als centrum van watersport in internationale kringen meer bekend heid te geven. Internationaal is wel het woord, want groot is de variatie aan nationaliteiten onder deze studenten. Er waren ook nu weer onder het tachtig tal dat Zaterdagavond officieel ten stadhuize ontvangen werd, Engelsen, Fran sen, Spanjaarden, Duitsers en Finnen, maar ook landen als India, Zuid Viet nam, en Tanganyika en stellig nog vele andere waren vertegenwoordigd. Het moet de gastheren en gastvrouwen de studenten waren voor het overgrote deel bij particulieren ondergebracht toch soms wei eens moeilijk gevallen zijn, zich tegenover hun gasten verstaanbaar te maken. Dat zij ondanks deze taalmoeilijkheid toch de naam van de Sneker gastvrijheid hebben hoog gehou den strekt hun tot grote eer. Hij bracht dank aan de motor- en auto club en ’t Actiecomité voor het vele werk ook nu weer verricht en sprak de wens uit dat de deelnemers aan de sterrit een prettige herinnering aan Sneek zullen bewaren en dus het volgend jaar weer van de partij zouden zijn. In totaal waren er twaalf bekers be schikbaar gesteld plus enige medailles. Daarvan weiden uitgereikt: beker voor de verst wegkomende motorrijderD. Roelse, Oost Souburg. Beker voor de verst wegwonende motorrijder: J. Huy- sen, Borssele. Beker voor de verst weg wonende bromfietserM. Oss Beker voor de verst automobilistB. de Jong, (Z.H.). Herinneringsmedaille voor de verst wegwonende automobilistE. H. de Graaf, Den Haag. Beker voor de verst wegwonende scooterH. Schimmelpen- ninck, Deventer. Voorts kregen nog her- inneringsmedailles de heren J. Muit, Heerlen, M. H. Kuiper, Oss en H. Brei- mer, Oosterzee, hun hart gegrift de prettigste herinne ringen aan en de warmste dankbaarheid jegens het Nederlandse volk. Optreden Skotsploech. Nadat de gasten, die ’s middags bij hun aankomst per bus in Harlingen wa ren verwelkomd door de burgemeester van die stad en door de directeur van de Prov. Ver. v. Vreemdelingenverkeer, de heer Timmermans, daar de sluizen hadden bezichtigd en in Marssum het Poptaslot verversingen waren aangebo den, voerde de Snitser Skotsploech voor het bordes van het stadhuis enige dan sen uit, mede ten aanschouwe van vele honderden Sneker toeschouwers, en met vreugde gaven tal der gasten gehoor aan de uitnodiging van de leider van de ploeg, de heer v. d. Zwaag, om deel te nemen aan het dansen van de IJspoIka. Zondagmorgen waren de studenten, dank zij de medewerking van tal van be zitters van zeil- en motorboten, In staat kennis te maken met de watersport en zij staken het niet onder stoelen en ban ken dat die kennismaking een zeer aan gename was. Via de N.O. polder zijn de bezoekers Zondagmiddag weer naar Holland vertrokken. En zo hebben dan autoriteiten, bur gert) en vele organisaties, waaronder we in de eerste plaats V.V.V. mogen noe men, die mede de voorbereidingen voor de ontvangst der gasten had getroffen, o.a. het onderbrengen der gasten, wat geen sinecure was in deze vacantietjjd, samen deze studenten uit vele landen een prettig weekend bereid. De stad bood een feestelijke aanblik, niet het minst 's avonds toen stadhuis, Waterpoort en koepel van de Martini toren in strijklicht stonden. Advertentieprijs 15 ct. per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. Met ingang van 1 Augustus zullen de beperkende bepalingen ten aanzien van het in uitvoering nemen van bouw werken worden verscherpt. De ongekend grote activiteit in nagenoeg alle secto ren van de bouwnijverheid heeft geleid tot zodanige spanningen op de bouw markt, dat een verdere regulering van de in uitvoering komende bouwwerken noodzakelijk is. De situatie op de ar beidsmarkt en de materiaalmarkt is zo danig, dat een verdere toeneming van de hoeveelheid in uitvoering zijnd werk tot onaanvaardbare consequenties zou leiden. Gezien de lange levertijden voor bouwmaterialen en de ontwikkeling op het gebied van de lonen mag de huidige ontwikkeling niet op haar beloop wor den gelaten. Indien thans in deze ont wikkeling niet zou worden ingegrepen, zou de bouw in de meest urgente sectoren en met name de woningbouw, ernstig gevaar lopen, aldus deelt het ministerie van wederopbuow en huisvesting mede. De verscherping, waarvan sprake is, zal hieruit bestaan, dat een verdere uit breiding wordt gegeven aan de wer kingssfeer van de rijksgoedkeuringen. Daardoor zullen met ingang van 1 Au gustus ook onder de rijksgoedkeuring vallen alle werken voor de nijverheid, waarvan de bouwsom hoger is dan f 50.000 en voorts alle overige bouwwer ken waarvan de bouwsom ligt tussen f 10.000 en f 100.000, voor zover niet reeds de grens lager dan f 100.000 was gesteld. De woningbouw blijft van deze maat regel uitgezonderd. Alleen voor wonin gen, die zonder geldelijke steun van het rijk worden gebouwd door of met gelde- lijke steun van andere publiekrechtelijke lichamen, is een rijksgoedkeuring ver eist. Dat voor de wel zeer urgente sector „gebouwen voor de nijverheid” de rijks goedkeuring weer wordt vereist voor objecten met een bouwsom van f 50.000 en meer, houdt niet in dat aan inkrimping van de eigenlijke industriële bouw wordt gedacht. De rijksgoedkeuring voor bouw werken ten behoeve van de nijverheid zal derhalve direct worden verleend wanneer geen twijfel bestaat, dat het in derdaad industriële bouw betreft, aldu: het ministerie. Zaterdagmorgen passeerde de elf- stedenvloot, bestaande uit plm. 200 mo torboten, zeiljachtjes en kano’s onze stad voor 't laatste traject naar Grouw, waar de tocht beëindigd werd, De eerste deelnemers lieten hun contrölekaart 's morgens in de hal van het stadhuis afstempelen, maar de meesten deden dit tussen tien en twaalf uur. Aan allen werd als een attractie van de firma Tonnema en Cie na het stempelen een rol King pepermunt uitgereikt, welke smakelijke verrassing zeer op prijs werd gesteld. De Geeuw, de stadsgracht en het Zo- merrak leverden de gehele morgen een fleurige aanblik op en ter ere van de gasten wapperde de driekleur van de Martinitoren. na de Roekoe weer in ’t zicht waren gekomen, niet alleen op de tweede plaats moeder in de huishouding. Het zeilen lag, maar ook nog flink op de leidster leerde ze van haar vader, een bekende was ingelopen, wier voorsprong daar door veel kleiner was geworden. Wel Ter gelegenheid van de zeilwedstrijden om de titel „Nationale Zeilkoningin 19551956” hield de Motor- en Autoclub „J. C. Visser” Zaterdag in samenwerking met het Actiecomité der Sneker winke liers weer een sterrit voor motor-, auto-, scooter- en bromfietsrijders. De deelnemers waren geheel vrij in de keuze van een route en de startplaats. De finish was bij Hotel Hanenburg waar men ook het laatste stempel op de con- trolekaart kreeg. De afgelegde afstand moest evenwel minimum 100 km bedra gen, voor bromfietsers 50 km. Gestart mocht worden van 12 uur ’s nachts af, maar men moest om 5.30 uur ’s avonds in Sneek zijn. Ongeveer 60 rijders namen aan deze sterrit deel. In de plaats van vertrek moest men zijn contrölekaart van een stempel, datum en uur vermeldende, voorzien, en op reis naar Sneek moesten onderweg zoveel stempels worden ver kregen, dat kon worden nagegaan welke afstand was afgelegd. De eerste motor rijder die te ongeveer 1.30 uur alhier ar riveerde was de heer A. Th. M. Wertz uit Grathem (Limburg) die aldaar te 8 uur was gestart en een afstand van 269 km had afgelegd, gevolgd door de he ren P. Bruel en D. Ensing die des mor gens om 10.30 uit Nijkerk waren ver trokken en 147 km hadden afgelegd. De eerste bromfietser was de heer A. P. Baelde te Boskoop die des morgens om 4 uur was gestart en te 1.45 hier was. De heer H. Schimmelpenninck van De venter was de eerste die op een scooter aan de finish verscheen en te 1.50 zijn laatste stempel ontving. Geleidelijk kwa men de overige deelnemers de Water- poortstad binnenrijden. Door het Actie comité van de Sneker winkeliers was de deelnemers ook nu weer een boot tocht naar het Snekermeer aangeboden, waarvan de meesten gebruik maakten, ’s Avonds 7 uur had in de grote zaal van hotel Hanenburg de prijsuitreiking plaats. De voorzitter van „J. C. Visser" de heer H. Wielinga sprak een woord van welkom en uitte daarbij tevens de wens dat al was de deelname groter dan het vorig jaar, deze het volgend jaar toch nog veel groter zou zijn opdat ook de club- prijzen voor het grootste aantal deelne mers dan zullen kunnen worden uitge reikt. De heer Kraakman sprak namens het Actiecomité waarin hij o.a. nog eens ’t goed verzorgde programma op het Wippodium, dat de bezoekers in deze dagen wordt aangeboden, aanprees. Bur gemeester Rasterhoff reikte daarna met I strekte) lijst van geslaagden welke ver- I een toepasselijk woord de prijzen uit, leden week in ons blad werd opgenomen. Namens de gasten sprak de heer White uit Australië een dankwoord, waarin hij o.m. zeide dat als de ont vangst elders in Nederland zal zijn zo als we die hier en op reeds andere be zochte plaatsen in dit mooie land heb ben genoten, de studenten de terugreis naar hun land zullen aanvaarden met in Burgemeester Rasterhoff roem de dan ook in zijn welkomstrede zeer terecht deze gastvrijheid, waarna hij er op wees dat het contact, dat de gasten op deze wijze met de Sneker burgerij krijgen, hen zal overtuigen dat ze met mensen te doen hebben als zij zelve, mensen die slechts verlangen in vrede, gerechtigheid en zekere mate van wel vaart te leven. Spr. deed dezelfde erva ringen op tijdens zijn vacantie, toen hij een tocht maakte door een geheel ander deel van Europa. Ook daar mensen die lard werkten voor hun dagelijks brood =n hun vrije tijd besteedden aan het ge- lieten van de vreugden welke natuur en sport hun boden; ook daar mensen die slechts verlangen een vreedzaam be staan te leiden, een leven in vrijheid, vrij an gebrek en vrees. Maar als men dan als spr need, in de dom van Regensburg een herdenkingsplaat ontdekt, waarvan de nscrtptie de bezoeker vertelt dat nauwekjKS 10 jaar geleden, op 24 April 1945 tien dagen voor de Duitse capitu latie dus, een priester werd opgehangen omdat hjj had gebeden dat deze stad, hem zo dierbaar, zich zonder nutteloos verzet zou overgeven, worden we weer geconfronteerd met de demonische krachten welke in deze zelfde mensheid huizen. Het is onze strijd deze demo nische krachten te beheersen. Geen nieu we strijd, hij is door de eeuwen gevoerd, maar nooit met volkomen succes. Door rechtsregelen heeft de mensheid ge tracht een zekere orde te scheppen in de betrekkingen tussen de volken. Het was een eerste stap, maar ze was zeker niet afdoende. Spr. kan zich vergissen, maar zoals hij het ziet zijn we nu in een tweede faze aangeland wat de ontwik keling van een beter begrip tussen de naties betreft, nl. de faze waarin we ons verantwoordelijk gevoelen voor de noden van andere volken en naties. Kort geleden konden we een symptoom van deze verandering in ons eigen land waar nemen. Toen hier de - - hoge belas tingen dit jaar verlaagd konden worden verschenen er in de pers opmerkingen of het wel een goede politiek was, de be lastingen te verlagen, terwijl er in an dere landen nog zo grote nood heerste, was het niet beter deze volken te hel pen? Spr. weet wel dat niet allen gelijk over dergelijke plannen denken, maar dat deze naar voren werden gebracht is toch typerend voor de huidige situatie. Spr. gelooft stellig dat de ontwikkeling van de internationale betrekkingen in deze richting moet gaan, verantwoorde lijkheid jegens onze medemensen, wie en waar ze ook zijn. Het is ons aller taak deze gedachte te steunen en speciaal de uwe, daar het terrein van uw studie dat van de internationale betrekkingen is. Veroorloof mij, aldus spr., als slot van dit betoog aan te halen enige woorden door H. M. Koningin Juliana gesproken, nl.: „Het is zo, dat de mensheid één taak heeft, één opdracht, één verant woordelijkheid: met elkaar voor elkaar. Want alleen werkelijke onderlinge af hankelijkheid zal uitredding brengen. Een verantwoordelijkheid voor elkaar welke reikt tot ons dagelijks brood.”. Spr. hoopte dat het verblijf van zijn gasten in Nederland en hun bezoek aan Friesland, hun de indruk, ja de overtui ging zal hebben geschonken, dat het volk der lage landen bereid is die ver antwoordelijkheid te aanvaarden, welke de huidige wereld van hen vraagt, en ook bereid is samen te werken met ieder die van goede wil is. leerde ze van haar vader, een bekende verschijning op het Sneekermeer, met wie ze al vele wedstrijden als fokkeniste zeilde. Ook kwam ze wel als stuurvrouwe uit in onderlinge wedstrijden van de Zeilver. „Workum", maar dit was de eerste maal dat ze mee streed om de Koninginnetitel. Als jokkenist had ze haar broer Jan, straaljagerpiloot van de vliegbasis Leeuwarden, ook een, die het klappen van de zweep kent. Ida Weissenbach behoeven we niet meer aan onze lezers voor te stellen. Ze is sinds verleden jaar alleen een jaartje oude geworden, maar overigens nog het zelfde sympathieke meisje. De 18 a 19-jarige ravenzwarte en char mante Ellen Boonstra verliet dit jaar het Chr. Lyceum in Amsterdam vertel de ze. Ze had wel eens vaker gezeild, maar alleen als fokkeniste in een 30 m2 jacht. Een boot in de wedstrijd gestuurd had ze nog nooit. Er bestond Zaterdagmiddag veel be langstelling voor deze dameswedstrijden, die weer door de Kon. Zeilver. Sneek en de S.Z.C. voor het Actie Comité van de Sneker winkeliers georganiseerd en door mooi zeilweer met een aardig briesje uit het Noordwesten begunstigd werden. Het was alleen jammer dat de baan door de Sijbesloot en de Heeren- zrjl liep, zodat de toeschouwers de strijd maar voor een klein deel konden volgen, en dat ze maar één klein kruisrak be vatte. Een zandloperbaan in het meer zou mooier en beter zijn geweest. Nu zat er te weinig actie in. Van de vier deelneemsters in de Pam- pusklasse passeerden mevr, de Jong-de Haan en Ida Weissenbach het eerst de startlijn. Op het voor-de-windse rak van de Roekoe naar Gossepalen raakte de Ljip door een onvoordelige slag de tweede pi','€s kwijt en ging ze zelfs als laatste om de boei, maar mevr, de Jong herstelde zich spoedig weer. Bij het in gaan van de tweede route was ze mevr. JissinkBlokstra in „De Welle” al weer gepasseerd en ging ze na de „Koufurd”, waarin mej. W. v. d. Meulen de scepter zwaaide, als derde door, daarna werd de oude positie weer veroverd. Ida Weis senbach was echter onbereikbaar en won. De 16 m2 klasse telde acht candida tes, van wie mej. van Wieren vlijm scherp en zeer gunstig startte, direct ge volgd door „Simmemocht” (mej. T. Koster) en „Elja” (mej. L. de Jong), die eveneens zeer goed vertrokken, Mej. van Wieren liep er echter direct uit en behield de kop tot het 'iatste toe. Bij het ingaan van de tweede route werd zij gevolgd door mej. Koster als tweede en Jannie Venema als derde. Maar nauwe lijks waren ze de lijn gepasseerd of Jannie liep hard onder nummer twee door, die toen dus al derde was, ge volgd door mej. L. de Jong, Christien Rengers (Zwolle), mej. J. Edel, mej. R. de Vries en mej. Agnes Reen. Tijdens de feestelijkheden op het Bloemenpodium over de Wip werden de nieuwe Zeilkoningin en haar hofdames Zaterdagavond aan het zeer talrijke pu bliek voorgesteld en door voorzitter Kraakman gehuldigd voor hun sportieve prestaties. Behalve bloemen kregen ze alle drie een smakelijke verrassing en de Koningin bovendien nog een bon voor een speciale schoonheidsbehande- ling in de salon van Drogisterij Mein- dersma. Tot besluit van de korte hul diging, waarbij de meisjes hartelijk wer den toegejuicht, werd het Fries Volks lied gezongen. Het programma werd., verder op bijzonder prettige wijze ge vuld door het cabaret-gezelschap be staande uit John. Pims, humorist-confe- rencier, The Cavelli’s, accordeon- virtu ozen, de Martinella’s, illusionisten en acrobaten en Joop Theunis, muzikale clown en buikspreker. Vooral de laatste, een zeer veelzijdige artist, boekte een uitbundig succes. Voor de bliksemloterij ten bate van het Zwakke Kind werden ruim 7000 lootjes verkocht. De hoofdprijs, een stalen slaap kamerameublement, viel op lot nr 3520 dat gekocht was door de heer A. Reikers. Hedenavond treedt de Snitser Skots ploech op, morgen (Dinsdag) komen de Snitser Ungetiders op het podium. Voor beide geldt het: „goede wijn behoeft geen krans” Men bericht ons nog dat de Snitser Ungetiders met een geheel nieuw programma komen, dat de beken de humorist-conférencier Frans Eikhof medewerking zal verlenen en dat dit op treden besloten zal worden met een grote Ungetiders taptoe. Volgens de circulaire van het Gemeen telijk Gasbedrijf, welke aan alle bewo ners van het betreffende stadsdeel is toe gezonden, wordt a.s. Woensdag de sector van stadsgas op aardgas omge schakeld. Deze sector omvat het oude gedeelte van het Sperkhem (Woudstraten enz.) en de Westkant van de Oppenhuizerweg. Dat is dus de kant van de wasfabriek. De omschakeling van sector III (de rest van het Sperkhem met het andere gedeelte van de Oppenhuizerweg en ver der het gehele Zomerrak) is voorlopig bepaald op Woensdag 24 Augustus. VIERDAAGSE TE HJMEGEN. Vrij dagmiddag kwa- nen de deelnemers •an de Vierdaagse, beladen met bloe men, bij de finish te Nijmegen aan. om de Roekoe gezeild waren en dus een kortere baan hadden gevaren. Beiden werden gedisqualificeerd, zodat Jannie Venema, die 30 sec. achterstand had op Lipkje de Jong tweede werd, mej. Ren gers derde, mej. Edel vierde, mej. Reen vyfde en mej. de Vries zesde. In de Valkenklasse startten maar drie dames: Ellen Boonstra in „Vivian”, Jannie de Jong in „Margrietha” en mej. A. Smit, Leeuwarden, in „Avocette”. De eerste twee vertrokken op tijd, mej. Smit was te laat. De Amsterdamse hield de kop, maar werd voortdurend door Jannie de Boer bedreigd. Na een spannende eindstrijd (de enige) bleef mej. Boonstra haar achtervolgster met 9 seconden verschil maar net de baas. De totaal-uitslag na de drie reeds ge noemde dames was: 4. Jannie de Boer; 5. Jannie Venema; 6. mevr. A. de Jong de Haan; 7. Christien Rengers; 8. mej. W. v. d. Meulen; 9. mej. A. Smit; 10. mevr. JissinkBlokstra; 11. mej. J. Edel; 12. Agnes Reen; 13. mej. R. de Vries. De dames L. de Jong en T. Kos ter werden alsnog in het bezit gesteld van de 14e en 15e prijs. Na afloop van de wedstrijden maakte de heer D. v. d. Werf, penningmeester de .'A S

Sneeker Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1