De Sneek-Week draait weer Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST van Prachtige finale van de skütsjes op het Snekermeer De Sneek-Week ofiicieel geopend Orgelconcert Martinikerk Bolsward 110e Jaargang No. 65 Maandag 15 Augustus 1955 RedacteurL. KIEZEBRINK Mijnenvegers te bezichtigen Van Akker kampioen Het Sneeker Nieuwsblad 1* een gecomblDeenle uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en ORUFHOUTS NIEUWSBLAD Woensdag geen vuilnis emmers uitzetten Siep van der Steeg schipper in de orde van de Sneker Pan Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 Friese overwinningen in de Regenbogen en in de Groepswedstrijden - Dr v. d. Meer en A. van Gooi weer op het oorlogspad - SNEEKER NIEUWSBLAD De voorzitter van de S.Z.C. Zó startten de skütsjes. Een uniek schouwspel. Namens de Kon. Zeilver. Sneek s'"x; Dr. v. d. Meer kwam terug. moest Valse start. De Groepswedstrijden. Een start van de 16 m2 Streepklasse BI. Siep v. d. Steeg, de nieuwe Schipper in de Orde van de Sneker Pan. 34 jaar oud, ambtenaar ter secretarie van Leeuwar den. (Uit zijn eigen mond) „Ik zeil al van baby af”. het hart drukte dat de geest tijdens de wedstrijd nog belangrijker is dan win nen, en wenste de heer v. d. Steeg even eens geluk met de aan hem verleende onderscheiding. Verschijnt MAANDAGS Administratie Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor. GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) De heer Boeijenga kan zeker met vol doening op deze geslaagde orgelbespe ling terugzien. J. N. Vandaag zal deze orde ook weer uitge reikt worden. Aan een man, die wel het meest in Grouw zeilt maar van jongs af aan ook het Sneekermeer heeft bevaren, daar vele successen heeft geboekt, een hartstochtelijk zeiler is en bovendien een goed kenner van het wedstrijdreglement: Siep van der Steeg uit Leeuwarden. Gossepalen brak op het schip van Brouwer, dat toen nog de leiding had, de nok van het zeilsval, waardoor de Bergumer werd uitgeschakeld. Alleen voor de fok zocht hij de wal op. Mink nam de kop over, maar Meeter liep Tijdens de prijsuitreiking in de Raadzaal. Aldert Hoekstra ontvangt hier de eerste prijs uit handen van de burgemeester. De burgemeester feliciteerde hem met de benoeming en speldde hem het ere teken op de borst, waarna hij allen een prettige en succesvolle Sneek-Week toe wenste. en DONDERDAGS De prijsuitreiking. Na afloop voeren de deelnemers en de hen op hun zeiltournee vergezellen de collega’s naar Sneek. Op de Jouster- kade werd deze grote schippersfamilie, vrouwen en kinderen incluis, opge wacht door het Stedelijk Muziekcorps en ging het in optocht naar het Stad huis. Ook de leden van de S.K.S. en het plaatselijk comité liepen er in mee. In de Raadzaal, waar het grote ge zelschap ternauwernood een staan plaats kon vinden, zo vol was het, zei Velds als tweede en Frans Hofstede als derde. In A nam Bouke de Haan met een 2e en een le plaats de leiding. In de Streepklasse A was Joop Hel der beide dagen weer oppermachtig. De andere winnende plaatsen waren Zater dag voor Fokke Jansma (2e), Jan Dijk, Groningen (3e), A. A. Taselaar, IJsel- monde (4e) en K. H. Lukkien, Zwolle (5e). Gisteren werd Joop gevolgd door v. d. Veen, Joure, Taselaar, Semplonius, Lemmer en Piet Amsterdam. De Groot, Emmeloord, zegevierde beide malen in B I, de Noordster van v. Ommen, Leeu warden in BII. De eerste plaats in de 30 m2 klasse was Zaterdag voor de zoon van dokter v. d. Meer. Tweede was Fahner, even eens te Leeuwarden, maar hij werd we gens een bakboord-stuurboord kwestie uitgesloten, waardoor Bouma naar de tweede, Herman Geveke naar de derde en mr W. Hoekstra naar de vierde plaats opschoven. Maar Zondag voerde Herman Geveke het veld aan, waardoor hij de leiding nam in de opmars naar de hoofd prijs. v. d. Meer was nl. vierde achter Vollema, Grouw. Schaap, Deersum (le en 3e); Molenaar, Grouw (3e en 2e) en Bonnema, Grouw (5e en le) betwisten elkaar de eindzege in de 22 m2 klasse. Maar daar kregen de toen nog wat moois te zien, had onbedreigd de leiding met een voorsprong van bijna vier mi nuten, maar achter hem schoot dr. v. d. Zypp door een uitgekiende slag eerst Leen de Wit en daarna ook nog van den Bas voorbij, waardoor hjj van vierde tweede werd en de beide Hollanders naar de derde en vierde plaast werden terug gedrongen. Van den Bas en Hendriks vergastten de toeschouwers toen boven dien nog op een nek aan nek race, die met neuslengte verschil in het voordeel van de Hagenaar beslist werd. Het is a.s. Woensdag Hardzeildag. Dus feest in Sneek. Ook voor de mannen van de Gem. Reiniging. Zet daarom die dag geen vuilnisemmers op straat. In de wijk waar het huisvuil ’s Woensdags gehaald wordt gebeurt dat daarom voor deze keer op Donderdag 18 Augustus, zo deelt de directie per advertentie in dit num mer mee. Wij willen op deze wijze ook uitdruk king geven aan de belangrijkheid van de Sneek-Week en aan de belangstelling van het gemeentebestuur voor dit grote zeilgebeuren, zo ging de burgemeester voort. Hij sprak de hoop uit, dat de goe de verstandhouding tussen de organisato ren en het geftieentebestuur nog zal wor den verstevigd en verheugde zich even eens over de aanwezigheid van zijn ambtgenoot van Wymbritseradeel die met de secretaris B. en W. der ge meente vertegenwoordigde op welker gebied de wedstrijden zullen worden ge houden. Vorig jaar, aldus spreker, hebben wij de opening van de Sneek-Week aange grepen om de oude traditie van de Sne ker pan te doen herleven. Het gemeente bestuur heeft daartoe de Orde van de Sneker Pan ingesteld. Geen aardigheidje, maar ontsproten aan de behoefte ook van officiële zijde eer te betuigen aan hen, die op zeilgebied hun sporen hebben verdiend, en aanspraak op onze erkente lijkheid maken. Na een fraaie scherpe start, waarbij Meeter o.i. te vroeg was, maakten Mink en Brouwer de lange slag naar de Prov. betonning, terwijl de anderen direct kruisende op de Sij besloot af gingen. Het eerste was ’t voordeligste, zoals later nog verschillende malen zou blijken. Brouwer en Mink namen bij Jongeburen de kop, gevolgd door van Akker, Hoekstra, Meeter en Siete- ma. Op het ruim-windse rak van de provinciale betonning naar de boei in de heer H. S. Groenhout beklemtoonde de zeer vriendschappelijke verhouding tussen zijn vereniging en de tweemaal zo oude Koninklijke, en vermeldde ver volgens enige details over de komende wedstrijden waarvoor 261 inschrijvingen zijn binnengekomen. Onder hen bevinden zich veel Hollanders wier boten met twee daarvoor uitgezonden vrachtschepen ’s morgens waren gearriveerd. Dat legt ons Noorderlingen de verplichting op het volgend jaar ook in groten getale naar de wedstrijden van De Kaag, het tweede grote zeilevenement in Nederland, te gaan, aldus de heer Groenhout, die ook nog mededeelde, dat er zeker meer dan 300 inschrijvingen zouden zijn gekomen als er geen concurrentie van de Holland- week was geweest. Na de bijeenkomst danste de Snitser Skotsploech voor het Stadhuis en voer den de beide muziekcorpsen en de tam boers en pijpers van Advendo en T.G.P. een taptoe uit. De publieke belangstel ling hiervoor was groot. De laatste kon zich daar niet hand haven en raakte buiten de prijzen, maar Breuning deed het beter. Hij passeerde de Wilde, Gouda, die na de eerste route de leiding had en liep daarna 4y2 minuut op hem uit. Zondag was Metelerkamp Cappenberg, Amstelveen, de snelste. Hij versloeg ook schoonpapa van Gooi, die tweede werd in de Margrietha van Hot- ze de Boer. De B-klasse was Zaterdag voor Paulien Nieveen, die gisteren als derde eindigde, Zondag voor Bron (of Zandstra?) na in de eerste race al twee de te zijn geweest. Hij nam daardoor de leiding in het klassement. Prominen ten in de Vryheidsklasse A zijn v. d. Meulen, Joure (le en 4e), Frech, Den Haag (2e en 3e) en Wierstra Jr. (3e en 2e). In B is Abma, Joure, met twee overwinningen favoriet. Wij hebben de zomer ingeluid. Er is een geheel andere sfeer in de stad ge komen en nu we weer staan aan de vooravond van de Sneek-Week heeft ook het Gemeentebestuur behoefte gevoeld de vreemdelingen welkom te heten. Sneek ontvangt hen gaarne zei burgemeester Rasterhoff Vrijdagavond tijdens de officiële opening van het festijn tot de vele gasten die de Raadzaal geheel vulden, en onder wie zich ook de Nationale Zeilkoningin met haar hofdames en officieren van de mijnenvegers „Bolsward” en „Boxtel” bevonden, welke marineschepen dit jaar de wedstrijden met een bezoek vereren. Advertentieprip 15 ct. per tn.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. F” 11 ■'.Tl-.'-T-TT Een record aantal toeschouwers, aangetrokken door het mooie weer en de te verwachten spanning, zag Donderdagmiddag op het Sneekermeer de finale van het skütsjesilen. De schepen lagen in dichte rijen langs het Kolmeersland en op het startterrein heerste een gezellige zomerse drukte. Het was een echt zeilfeest, en in alle opzichten een groot succes. Er stond een constante stijve bries uit het Oosten, die de zwaar getuigde en van top zeilende skütsjes tot de waring in de golven drukte en op het lange kruisrak van de start naar de boei onder Jongeburen werd fel en met steeds wisselend succes gestreden. Jammer, dat Brouwer en Sietema de strijd wegens averij moesten opgeven, vooral voor Sietema, die nog tot de kanshebbers behoorde. Nu moesten van Akker, Meeter, Mink en Hoekstra de strijd uitvechten, waardoor de span ning echter nog meer toenam, omdat ze elkaar met resp. 21, 21.9, 22.7 en 24.9 punten dicht op de hielen zaten. Uit dit enerverende en vaak sensationele gevecht kwam van Akker tenslotte, hoewel hij als derde eindigde, als de nieuwe kampioen te voorschijn. toeschouwers De Jong en finishte Niet in zijn oude 30 m2 klasse, waar in hij zovele triomfen vierde, maar nu in de Pampusklasse. En hij is nog altijd een geduchte concurrent. Zaterdag moest hij zich nog met de tweede plaats achter mej. G. de Waard, Wassenaar, tevreden stellen, maar de volgende dag was hij glansrijk eerste vóór de Noorde lijke kampioen Hennie de Jong. Bakker was beide dagen derde. De strjjd in de Regenbogen was weer fraai en spannend. Een voorproefje van de grote ontmoeting op Woensdag en Donderdag. Zaterdag, met het lichte briesje, behaalden de Hollanders de meeste punten. Wel was dr. v. d. Zijpp onbedreigd eerste (welke plaats de Wilde in de eerste omloop door averij verspeelde), maar hij werd gevolgd door Sap, Rotterdam, Leen de Wit, Heiloo en van Dijk, Den Haag. Daarna kwam de Jong pas als tweede Fries binnen. Zon dag echter voerden de Friezen de boven toon De grote baan werd toen voor alle klassen in omgekeerde richting gevaren. Daardoor kreeg het publiek prachtige starten te zien, omdat de ballonnen er direct voor kwamen, maar het nadeel was dat alleen het rak van de boei in de Zoutpoel naar die in de Goingarijpster Aan de Pampuskade hebben ligplaats gekozen de mijnenvegers Harer Majes- teit’s Boxtel en Bolsward. Zij blijven ge durende de Sneek-Week hier en zijn voor het publiek, behalve Zondag en Woens dag, elke dag te bezichtigen van 25 uur ’s namiddags en heden, Maandag, en Dinsdag bovendien van 68 uur ’s avonds. Velen hebben Zaterdag reeds gebruik gemaakt van deze gelegenheid en we twijfelen er niet aan of nog velen zul len volgen. Want onder deskundig ge leide, kan men hier nu eens kennis ma ken met een interessant onderdeel van onze marine. Dinsdagavond om 7 uur zullen offi cieren en bemanning van de Mijnen vegers „Bolsward” en „Boxtel” door het Gemeentebestuur op het Stadhuis wor den ontvangen. Vooraf maken zij een mars door de stad, voorafgegaan door het Tamboer- en Pijpercorps van Ad vendo. Donderdagmiddag spelen de Marine mannen een voetbalwedstrijd tegen het Gemeentepersoneel. Heden, Maandag, om 7 uur speelt een marine-elftal tegen Black Boys aan de Noorderhoek. De wedstrijd tegen het gem.-elftal wordt Donderdag gespeeld op het Sneek-ter- rein, aanvang zes uur, toegang gratis. over Hoekstra heen en van Akker ging onder hem door. Bij de boei in Gosse palen evenwel passeerde van Akker Meeter aan lijzijde, zodat bij het in gaan van de tweede route de volgorde was; Mink, van Akker, Meeter, Hoek stra, Sietema. Direct daarna verdween ook Sietema door het breken van een stag uit de baan. De strijd werd toen onverzwakt door de overblijvenden voortgezet, waarbij nog verschillende malen van plaats werd verwisseld, tot dat stuurman Aldert Hoekstra met het schip van de Drachtster combinatie v. d. Woude-v. d. Veen, zich nog in de tweede route op de leidende plaats vastbeet. Wel zette van Akker steeds weer de achtervolging in en kwam Hoekstra’s positie nog enige malen in gevaar, maar in de vierde ronde liet van Akker hem los om zijn grootste concurrent Meeter in bedwang te hou den. Aldert Hoekstra liep toen verder uit en won met bijna twee minuten voorsprong In het laatste kwartier verspeelde van Akker zijn zo zeker schijnende tweede plaats nog aan Mink, die hard over hem heen liep. Meeter was aan de wind steeds meer afgezakt en finishte met grote achterstand als vierde. Door dit resultaat voerde van Akker (Leeuwarden) zijn aantal punten tot 24 op en werd hij, hoewel niet eenmaal winnaar in de wedstrijden die voor het kampioenschap golden, kampioen. Tweede was Berend Mink, Eerne- woude met 24.7; derde Aldert Hoek stra 25.8; vierde Lodewijk Meeter, Leeuwarden, 25.9; vijfde Jan Sietema (stuurman Tjitte Brouwer) Leeuwar den 28.9; zesde Jan Brouwer, Bergum 36.9 punten. De Friese groep nam stevig de lei ding in de Groepswedstrijden voor de 16 m2 klasse. Wel kwam Joop Helder met een grote voorprong als eerste door, maar v. d. Veen, Siep. v. d. Steeg, Piet Amsterdam, Roeda en Fokke Jansma, bezetten achtereenvolgens de 2e, 3e, 4e, 6e en 10e plaats, wat totaal 80 punten opleverde. De Groningers na Helder finishten als 8e, 12e, 14e en 17e; de Hollanders als 5e, 9e, 13e en 16e (de Haas, Amster dam staakte de strijd); de groep Over- ijsel, waarin mevr. J. Schurink—v. Loo en Ch. Reynen, beiden uit Zwolle, ont braken, als 7e, 11e en 15e. Dat zou Gro ningen 53 punten hebben opgeleverd, Holland 41 en Overijsel 30. Maar door dat de Groninger Kuipers wegens een indringstart werd uitgesloten, verspeel de zijn groep 10 punten en schoven de anderen op, zodat het resultaat van de eerste ontmoeting was: Friesland 81, Holland 44, Groningen 43, Overjjsel 32. De teamrace in de B. M. klasse ein digde eveneens in een Friese zege. Th. Dijkstra was eerste, Graatsma derde en Prins vijfde. By de Groningers was Paul sen tweede en Modderman vierde. Mej. du Saar finishte niet. Hier namen de Friezen dus met 128 de leiding. Voor uitslagen zie elders in dit blad. sprak haar voorzitter dr J. W. v. d. Zijpp, die de Sneker Hardzeildag vergeleek met de jaarlijkse P.C. in Franeker, en de verzekering gaf, dat het bestuur zijn uiterste best zal doen deze dag tot in lengte van dagen te doen voortduren en de Sneek-Week een belangrijk nationaal zeilevenement te laten blijven. Hij vec- welkomde daarna de zeilers, wie hij op Vlak vóór Zaterdag het startschot voor de Valken A klonk, liep Max Breu ning over bakboord voor het hele veld langs. Al de anderen moesten hem vrjj baan geven, maar het resultaat was dat er zoveel te vroeg over de fijn schoten dat de start ongeldig werd ver klaard. Vijf minuten later herhaalde Breuning dit spelletje. Ook nu ging het niet van een leien dakje, maar toch wa ren hij en z’n zwager Mulder het eerst weg. De orgelbespelingen van wijlen de heer A. Alt, destijds organist van de Martinikerk te Bolsward, waren in zijn tijd zeer in trek. De grote belangstel ling voor deze concerten, welke in de zomermaanden elke Maandagavond wer den gegeven, was verklaarbaar. Ten eerste was daar het machtige orgel, ten tweede had de naam Alt een magische klank. De programma’s waren voorts voorzien van een uitgebreide toelich ting, wat door het doorsnee-publiek zeer op prijs werd gesteld. De heer Alt was inderdaad een bekwaam organist en bekend ook door zijn smaakvolle en fijnzinnige registratie. Mede door zijn romantische aanleg deed hij echter meer dan eens concessies aan zijn trouwe be zoekers door werken uit te voeren welke óf op de piano of bij het salon-orkest thuis hoorden. Sedertdien zijn de opvat tingen echter radicaal gewijzigd en is er, ook bij het concertpubliek, meer be grip voor stijl merkbaar. Toch lijkt ons een verklaring of toelichting op het pro gramma ook nu niet overbodig. De meeste bezoekers immers zijn niet capa bel om een compositie te analyseren. Voor hen is een sobere, doch duidelijke toelichting zeer zeker op haar plaats. Na het overlijden van de heer Alt werden de traditionele bespelingen voortgezet door de heer Gezinus Schrik, de tegenwoordige organist, jammer ge noeg enige jaren onderbroken door de grondige restauratie van kerk en orgel. De bespelingen, welke dit seizoen zijn begonnen, trekken ook nu weer een vaste kern van bezoekers. Donderdagavond j.l. werd een bespeling gegeven door onze stadgenoot, de heer J. W. Boeijenga Fzn. De heer Boeijenga De Olympiajollen luidden Zaterdag morgen om half elf de grote strijd in. Jonker uit Hoogezand is in deze klasse weer de grote favoriet. Hij werd beide dagen eerste, z’n gewestgenoot Hof tweede. De Sharpieklasse, die maar drie deelnemers telt, bood hetzeldfe beeld. Hansen, Enkhuizen, startte met twee overwinningen, beide malen gevolgd door Kesler uit Amsterdam. In de Lar- ken schijnt Bellinga, Almelo, van plan te zijn zijn prestaties van verleden jaar te herhalen. Met twee eerste plaatsen stevent hij, zo ’t lijkt, weer regelrecht op de hoofdprijs af. Bij de Schouwen was het Zaterdag het oude liedje: een zege voor de meermalige kampioen Ats- ma. In de Jeugdklasse domineren de gasten, van wie Caspers, Haren, met een eerste en een tweede plaats, de leiding nam, gevolgd door Groot, Aals meer, die Zaterdag derde was achter D. H. Bellinga, Almelo, maar gisteren eerste. De strijd in de 12 v. Jollen werd beide malen gewonnen door H. M. Reyers uit Sassenheim. De 16 m2 klassen hadden een normaal verloop, al viel in B het goede debuut van onze stadgenoot H. Donkersloot op. Hij behaalde direct een eerste prijs. Zondag startte hij niet, en had A. Vis ser, Workum, de leiding, met Steven Poel in de wind lag en het andere deel van de zeer lange baan vrijwel steeds bezeild was. Pas in de laatste route, toen de wind van het Zuid-Oosten naar het Zuid-Westen was geruimd, ook van Sijbesloot naar de drie boeien in Gossepalen een slagje gemaakt wor den. burgemeester Rasterhoff, dat zij, die de wedstrijden hebben georganiseerd, er recht op hebben, dat de prijsuitrei king in een stijlvolle omgeving ge schiedt. Dus in een stadhuis eij dan natuurlijk in het stadhuis van Sneek, de zeilstad bij uitnemendheid. Maar ook wilde het gemeentebestuur door deze ontvangst uiting geven aan zijn belangstelling voor dit heugelijke ge beuren, hoewel dat hier ook al geen nieuws is. Lang geleden voeren de vracht- en beurtschepen hier immers ook al zoals spr. met enige voorbeelden uit de Sneker zeilhistorie aantoonde. Het speet hem echter, dat er op deze stille Donderdag tussen de Wipfeesien en de Sneekweek geen feestelijkheden in de stad waren. Het volgend jaar, als de commissie zal trachten twee wed strijden te organiseren, wordt dat be slist anders zo beloofde hij. De burge meester constateerde eveneens, dat het een mooie wedstrijd was geweest. Het zou jammer zijn en een verlies voor Friesland wanneer deze herleefde tra ditie verloren zou gaan. Vervolgens bracht hij dank aan allen die deze mooie dag hadden mogelijk gemaakt, waarna hij met een leutig speechje de prijzen uitreikte. Deze bestonden voor alle deelnemers uit een bedrag van 50 en een electrische schemerlamp, alsmede enige bussen verf voor de winnaar van de dag, aangeboden door de fa. Borneman. De startprijzen de eerste voor Meeter, de tweede voor Mink bestonden uit 3 kg en 2 kg Japanlak, geschonken door de fa. Gebr. Tjallema. Bovendien ontvingen alle deelnemers een herinneringsmedaille van de gemeente. De uitreiking van de kampioenswim- pel, de wisselbeker en de lauwertak voor de stuurman van het winnende schip, geschiedde door de heer G. M. van Manen, voorzitter van de S.K.S., die vooraf de schippers dankte voor de opofferingen (ook financiële) welke zij zich de afgelopen 14 dagen hadden getroost, en concludeerde dat het voor de schippers een zeiljaar bij uitstek is geweest. Het heugt mij niet dat wij ooit een zomer met zulk mooi zeilweer hebben gehad, zei hij. Bij het uitreiken van de wisselbeker sprak de heer van Manen de hoop uit, dat deze nog lang dienst mag doen. „Wy halde fol”, beloofden de schippers in koor. had een stijlvol programma samenge steld. Historisch en artistiek volkomen verantwoord. Begonnen werd met een werk van J. S. Bach, nl. een driedelige compositie uit „Clavier-Uebung, Teil III”, met achtereenvolgens de cantus firmus in de sopraan, tenor en bas (pe daal). De omlijsting in het middendeel was aan de nadrukkelyke kant. De uit voering was overigens uitstekend, wat eveneens gezegd kan worden van Bach’s prachtige Passacaglia met dubbelfuga. Tezamen met ’t slotnummer de hoogte punten van dit concert. Van Bach naar Reger en Karg-Elert lijkt ogenschijnlijk een grote stap, toch is het verschil niet direct opvallend, want was Bach zijn tijd niet ver vooruit? Natuurlijk is er belangrijk verschil tussen het werk van genoemde drie componisten qua op bouw, contrapuntiek, enz. en gaan wij vergelijken, dan blijkt Bach moeilijk te evenaren. De heer Boeijenga bracht van Max Reger uit „Choralvorspiele” twee nummers, nl. „Jezus, meine Zuversicht” en „Wachet Auften gehore en van Sigfrid Karg Elert twee „Choral- Improvisationen”„Liebster Jesu, wir slnd hier” en „Machs mit mir Gott, nach deiner Güt”. Deze nummers werden gaaf en met veel kleur weergegeven. Met een „Thema met variaties” van Hendrik Andriessen werd het concert besloten. Dit modern getinte opus, door Andriessen in 1949 gecomponeerd, werd virtuoos vertolkt. Een zeer interessante compositie met gedurfde harmonieën en verrassende wendingen. De grote strijd op het Sneekermeer, die zes dagen lang voor zeer velen de zellsport in het middelpunt der belangstelling plaatst, is Zaterdagmorgen weer begonnen. En onder heel wat gunstiger omstandigheden dan verleden jaar. Toen direct al guur weer met harde wind, regenbuien en een modderballet op het startterrein, nu een stralende inzet. Beide dagen zonneschijn, een mooi windje, zij ’t de eerste dag wat zwak, een prachtige droge grasmat en een be langstelling zoals in geen jaren bij de wedstrijden van de S.Z.C. het geval was. Vooral gisteren was het zeer druk op het Kolmeersland. Maar ook op het Pa viljoen, waar men met de auto’s haast geen raad wist. Velen volgden hier de wedstrijden, anderen liéten zich overzetten naar het Kolmeersland dat met de wapperende vlaggen op en nabij de starttoren, de dichte rijen schepen langs de oevers en de talrijke toeschouwers weer een gezellige aanblik bood. Een zeil feest in optima forma I

Sneeker Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1