Mooi slot van een prachtig zeilseizoen Opstand in Argentinië Vogeishow Sneker Volièrevereniging geopend Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST wi Aj i Maandag 19 September 110e Jaargang No. 75 Redacteur: L. KIEZEBRINK Werk gegund Kamer van Koophandel Kerknieuws Belangrijke aanwinst van het Fries Scheepvaart Museum Wymbritseradeel raamt voor 1956 een tekort André Roosenburg naar Helmondia Opleiding tot Maatschap pelijk Werker (ster) Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Dubbelspoor Moerdijkbrug 25 Sept, in gebruik Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 Laatste openlucht-concert Herhalingsoefeningen niet verlengd Floralia wedstrijd Looxma- en Gysbert Japiksschool f a II f5 SNEEKER NIEUWSBLAD De show. De KNVB heeft André Roosenburg toestemming verleend, voor Helmondia uit te komen. Hij speelde reeds mee in de gisteren gehouden wedstrijd Helmon diaVolendam. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te ’s-Gra- venhage (vacature jeugdpredikant) toez. Ds H. Sondorp te Sneek. Hoewel aanvankelijk het plan bestond, het dubbelspoor over de Moerdijkbrug eerst met ingang van de nieuwe dienst regeling der N.S. op 3 October a.s. in gebruik te nemen, wordt ons thans mee- ge .‘eld dat deze ingebruikneming reeds op Zondag 25 September a.s. zal geschie den, dus meteen nadat des nachts de laatste beletselen zijn weggenomen. bij de jeugd nog niet voldoende ontwikkeld is, NIEUWE STAATSIEFOTO VAN HET KONINKLIJK PAAR (Foto M. C. Meyboom). Verschijnt MAANDAGS Administratie Comb. Drijfhout-Kiezebrlnk Co. Kantoor, GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Tot het laatst toe heeft het de Sneeker Zeilclub deze zomer bij haar wedstrij den niet aan mooi weer ontbroken. Het leek verleden week wel zeer ongunstig voor de laatste in het seizoen, maar naarmate de Zaterdagmiddag dichterbij kwam, werd het beter en zo was het, toen de 45 deelnemers dit jaar voor de laatste maal aan de start voor het Paviljoen verschenen, toch weer uit stekend zeilweer. Een stijve Noord-Noordwestelijke bries, die later iets zwakker werd, en zelfs de zon was er bij. Burgemeester Rasterhoff ver richt de officiële opening. Vrijdag is Hr. Ms. Onderzeebootjager „Friesland” wederom uitgevaren een Het was Zaterdag een grote dag voor de jonge Sneker Volièreverenigi’ng. Immers toen werd haar vogelshow in de nieuwe zaai-ilancnbnrg geopend. Een tentoonstelling welke iets nieuws voor Sneek is, maar niet alleen daarom, maar ook om de rijke verscheidenheid aan vogels welke wordt geëxposeerd in een stjjlvol met veel bloemen aangeklede omgeving de aandacht van een ieder verdient. stand in maar eindigde toch dicht bij de „Koufurd” van A. M. Sustring als laat ste. In de Vrijheidsklasse, die met drie deelnemers ook matig bezet was, was „Twirke” van E. Wierstra Jr. weer on betwist de snelste. Met een flinke ach terstand bezette „Skal” van H. Visser de tweede plaats. De 16 m2 klasse kwam beter voor de dag. Elf schepen, waarvan „Marion”, stuurman Piet Amsterdam, gemakkelijk won. Na de eerste route was de „Vrij heid” van Thijs de Haan tweede, „Dirk Tom” van B. de Haan derde en „Pompe- blêd” van U. Bakker vierde. In deze volgorde finishten ze ook. Van de twee Valken startte „Avocette” veel te laat. „Stille Wille”, gestuurd door Gerke Walinga, kreeg daardoor vrij spel en won zonder strijd. De Regenboogklasse leverde de mooiste strijd. Van de acht deelnemers betwistten Dr v. d. Zijpp, Tom Zwart en de Wilde elkaar de overwinning. Evenals in de 16 m2 klasse ondervond men ook hier veel hinder van een vrachtschip dat na de start hun baan kruiste. Zwart en Priester konden er rakelings achterlangs en Vrolijk schoot er net voorbij, maar de andere vijf moesten draaien. Daar was dokter ook bij, maar toch bracht hij zijn „Jan van Gent” nog in de eerste route aan de kop. Zwart en de Wilde vormden met hem de voorhoede. Deze drie vochten het ook samen uit. Op het kruisrak had dr v. d. Zijpp nog steeds de leiding en streden de Wilde en Zwart om de tweede plaats. De Wilde’s aanval mislukte omdat hij onder Zwart door de wind ging, maar tot aller ver bazing ging hij toen op een zeer gedurf de manier de leider te lijf. Het was n.l. een waagstuk te proberen over stuur boord voor dr v. d. Zijpp langs te lopen. CZie verder pasina 24. Hedenavond geeft het Stedelijk Mu ziekcorps onder leiding van de heer Bram Feenstra voor de laatste maal in dit seizoen een openlucht-concert in de muziektent aan het Bolwerk. Dit con cert begint om 8 uur. BUENOS AIRES. De toestand in Argentinië is nog zeer verward. Een stroom van berichten laat geen gevolgtrekkingen toe, maar wel is zeker, dat de strijd van de opstandelingen tegen de regeringstroepen van Peron in het afge lopen weekeinde hoog is opgelaaid. De regeringsradio heeft bekend gemaakt, dat de strategisch belangrijke stad Cordoba in centraal-Argentinië is her overd, anderzijds hebben de opstandelingen gedreigd Buenos Aires te gaan be schieten als president Peron weigert af te treden. Een grote vloot van kruisers, torpedobootjagers en fregatten ligt voor de havenmond gereed om op te stomen. De vloot, die onder bevel staat van de rebellen-admiraal Rojas, is te Monte video waargenomen. Ook zouden leger- eenheden van Peron de zijde van de rebellen hebben gekozen. Alle verbindingen met de Argentijnse hoofdstad schij nen te zijn verbroken. Midden in het burger-oproer heeft de machtige vakbond CGT de arbeiders opgeroepen de regering van president Peron te verdedigen. fers brengen. Voorts zijt gij vogellief hebbers, draagt dus alle vogels een goed hart toe en deze liefde voor de natuur in het algemeen en voor de vogels in het bijzonder is van groot belang. En daarom is het ook zo goed dat het be stuur contact met de scholen voor het bezoeken van deze tentoonstelling heeft gezocht. Het personeel onzer scholen en de korpschef van onze politie kunnen U immers vertellen dat de liefde voor de natuur ook hier en DONDERDAGS Volgens in Buenos Aires ontvangen berichten hebben de opstandelingen het bestuur van de provincie Mendoza, aan de Chileense grens, op zich genomen. De regeringszetel zou door generaal Rober to Nazar bezet zijn. Behalve Mendoza schijnen de provincies San Louis en San Juan in handen van de rebellen te zijn. Dit gebeurde, nadat het tweede leger zich aan hun zijde had geschaard. Nog altijd beweren de opstandelingen Cordoba in handen te hebben. Persberichten laten de gevolgtrekking toe, dat de loyalistische strijdkrachten de overhand hebben gekregen. Omtrent de uiteindelijke afloop van „de slag om Ar gentinië” kan echter nog niets met zeker heid worden gezegd. De regering heeft vanavond aangekondigd, dat de toestand zich gunstig voor de regering blijft ont wikkelen. Uit Uruguese bron wordt nog ver nomen, dat de opstandige marinestrijd- krachten van Argentinië een blokkade van alle Argentijnse havens hebben af- gekondigd. Maar zij beschikken niet over luchtafweergeschut. Admiraal Rojas, de opperbevelhebber, heeft vanaf een oor logsschip op de rivier de Plata per radio gewaarschuwd, dat elk schip of elk vlieg- i voor proefvaart. De eerste maal moest de proefvaart worden onderbroken we gens een scheur in het achterschip. De „Friesland” zal ongeveer vier weken wegblijven. FotoDe „Friesland vaart de haven van Den Helder uit. Bij onderhandse aanbesteding is door de gemeente Leeuwarderadeel en archi tect J. Grunstra te Bolsward, opge dragen aan Bouw- en Aannemersbedrijf J. R. de Dood, Amaliastraat 13 te Sneek, de bouw van een pensiontehuis voor bejaarden met 7 stuks bejaarden woningen, brandweergarage met verga derzaal te Stiens, voor de som van f 442.352.—. In een onzer vorige nummers hebben wjj reeds vrij uitvoerig verteld wat er op de show zelf te zien is en we ont houden ons dus van een gedetailleerd overzicht, dat zou trouwens ónmogelijk zijn, daarvoor is er téveel in de volières, vitrines enz. geëxposeerd. In volière A zullen ongetwijfeld de kraanvogels, maar De Schouwen en Pluisjes voeren de binnenbaan, de andere klassen de grote route door de Sij besloot en de Heeren- zijl met een mooie kruisbaan van de Heerenzijl naar de boei bezijden het Pa viljoen, welk rak pal in de wind lag. De drie Schouwen openden de strijd, waarvan de kampioen „Meerkol” van F. F. Atsma, direct de leiding nam en ook onbedreigd won. Tweede was de „Wimi- bo” van E. M. Postma, eveneens uit Op penhuizen. De Gemengde klasse telde in de eerste groep zeven open jachten en in groep twee vier kajuit jachten, die allen met handicap zeilden. In de eerste werd win naar de „Aeolus” van E. Hendriksma, tweede „Jancobus” van de nestor Th. Pasma Sr, derde „War Dy” van T. Pun ter. „Mibejo” van F. Gerlofs was het snel ste kajuitjacht, „Oeral Thus” van K. v. Gosliga te Bolsward tweede. In de Jeugdklasse verscheen ook maar drie deelnemers. Op de 95 (Stormpje) had men het eerst de fok te loevert, zo dat dit scheepje er snel tussen uit trok. Na de eerste route had het al een grote voorsprong, maar helaas verspeelde de jeugdige bemanning in de tweede omloop het roer, zodat ze peddelend bij het Pa viljoen terugkwamen. Eerste werd nu de 93 („Zuchtje”) gestuurd door Wim v. d. Heuvell en tweede, zij het met grote achterstand wegens een malheurtje in de eerste route, de 93 („Vlaagje”) met mej. M. Niermejjer aan de helmstok. Van de vier starters in de Pampus- klasse vertrok Piet de Jong te laat. De pet van zijn fokkemaat was af gewaaid en die moest eerst worden opgevist. De „Weerhaan” van Henk Bakker nam al gauw de kop en ook nu gelukte het nie mand hem daarvan te verdrijven. „De Welle” van Klaas Jissink werd tweede. De Jong ligp wel veel van «iin a^htar- paalde gebieden vruchten dragen. Onge twijfeld betekent deze tentoonstelling voor de jonge vereniging een experi ment; spr. hoopt dat het zal slagen, ook financieel omdat dit haar In staat zal stellen weer nieuwe initiatieven te ne men. Ook namens het gemeentebestuur uit spr. de hoop dat de tentoonstelling in alle opzichten zal slagen. Het ge meentebestuur en het bestuur dezer Ver. zijn in één bepaald opzicht min of meer collega’s, ook wij houden immers vo gels en andere dieren en wij prijzen ons gelukkig dat zij die met de verzorging belast zijn, hun taak met plezier doen en Sneek daardoor een bepaalde attrac tie geven, welke wjj nog krachtiger wil len maken; nog pas heeft spr. met de chef van onze plantsoendienst overlegd over uitbreiding van vee- en pluimvee- stapel. Spr. verklaart daarna de ten toonstelling voor geopend. Het verzoek van de vereniging „IJs- breken Friesland” om een rijksbijdrage te mogen ontvangen in de kosten van het ijsbreken in Friesland, welk verzoek mede ondersteund werd door de Kamer van Koophandel, is door de minister niet ingewilligd, zodat de vereniging het zon der rijkssteun zal moeten stellen. Dit werd medegedeeld tijdens de gehouden maandelijkse vergadering van de Frisse Kamer van Koophandel. Daar het spoorwegverkeer op de spoorlijnen Tzummarum—Sexbierum en DokkumMetslawier is stopgezet en nie mand gesteld, is op behoud van de spoor verbindingen, zullen de dijklichamen door de Ned. Spoorwegen worden ver wijderd. Door de Kamer van Koophandel is ge wezen op de mogelijkheid de reisduut van de expresse-treinen Leeuwarden Den Haag met 20 minuten te verkorten, indien wijziging wordt gebracht in de stationnementen waar de treinen van en naar LeeuwardenGroningen worden gecombineerd c.q. gesplitst. Voort is nog maals gewezen op de wachttijd van 29 minuten te Zwolle op de aansluiting LeeuwardenArnhem. Een der leden maakte nog de opmerking dat in het baanvak LeeuwardenMeppel nog altijd over een afstand van tien kilometer en- kelspoor ligt, hetgeen soms vertragingen voor de sneltieinen teweeg kan brengen. Het bestuur zal deze kwestie onderzoe ken en zo nodig aanhangig maken bij de N.S. Tot slot van de vergadeing gaf de se cretaris, dr G. J. Otten, een uiteenzetting omtrent de uitbreiding van de taak der Kamer bij de uitvoering van verschil lende nieuwe wetten en besluiten, waar bij o.m. de op 1 Januari j.l. in werking gestelde nieuwe wet op het handelsregis- ter werd toegelicht. Deze nieuwe wet gebiedt dat alle ondernemingen, dus ook de kleine, ingeschreven moeten staan in het handelsregister. Advertentieprijs 15 ct. per m.nu Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. De burgemeester ving zijn rede aan met de vereniging geluk te wensen met het feit, dat zij in haar korte bestaan het reeds tot zestig leden heeft gebracht en nu reeds met een volledige tentoon stelling durft te komen. Dat bewijst dat er in deze Ver. sterke krachten stuwen, dat er met enthousiasme wordt aange pakt en een goede geest heerst. Van harte zij ze daarmee gelukgewenst. Spr. heeft met genoegen de uitnodiging deze tentoonstelling te openen aangenomen. Het is immers altijd interessant om te weten hoe medeburgers hun vrije tijd besteden, welke liefhebberijen zij er op nahouden en waarvoor zij financiële of- ook de Beo en de Roodkuifkardinaal In het bijzonder de aandacht trekken, daar zijn ook de Alexanderpfirkieten onderge bracht, de rijstvogels, de Dominikaner wida’s, de Japanse nachtegalen en vele kleinere tropische vogels; een an dere volière bevat uitsluitend parkieten in vele kleuren, weer een andere allerlei soorten kanaries en kruisingen van deze met inheemse vogels; er is ook een vo lière met kleine papegaaiensoorten, en een met een verzameling tropische vo gels. Tot de speciale attracties behoren een grote Ara-papegaai en de zeer zeld zame Russische stekelvarkens. We zul len de opsomming niet verder voortzet ten, men ga er zelf maar eens kijken; de tentoonstelling is op werkdagen tot en met 22 September geopend dagelijks van 1012, 26 en 7—10 uur. En men kan er goedkoop genieten, de entrée is immers maar 25 cent (kinderen in schoolverband 10 cent). Wat niet wil zeggen dat dit een tentoonstelling op een koopje is, integendeel er zit stijl en sfeer en een zekere intimiteit in deze show, waartoe naast de indirecte ver lichting ook de prachtige inzendingen bloemen (vooral dahlia’s in velerlei va riëteiten) bijdragen. Een wijs man heeft niet voor niets eens gezegd dat de na tuur het verstaanbaarst tot ons spreekt, als zij door de bloem spreekt. t "i i Voor deel van derde divisie wél. De Regering heeft besloten, aan de Staten-Generaal geen goedkeuring te vragen van het reeds ingediende wets ontwerp om het aantal dagen, waarop dienstplichtigen nog voor herhalingsoe feningen zullen moeten opkomen, be langrijk uit te breiden. Alleen is het nodig voor een deel van de derde divisie het maximum-aantal dagen van 85 wel te verhogen. Dit deel is indertijd vervroegd met groot verlof gezonden en thans wordt in een wets ontwerp voorgesteld, hen 6 tot 30 dagen langer voor herhaling te laten opkomen. nog al te veel schade wordt aangericht aan onze plantsoenen, en nog veel te veel worden nesten verstoord. Natuur lijk doen niet alle jongelui daaraan mee, maar spr. gelooft toch dat deze tentoon stelling uiterst nuttig kan zjjn om bij de jeugd liefde voor de natuur te wekken, zodat in het vervolg ook de vogelnesten meer zullen worden ontzien. Spr. hoopt dan ook dat de pogingen van het be stuur om de scholen naar deze tentoon stelling te brengen, succes zullen heb ben. Er zijn hier vele verenigingen, die zich op aanverwant gebied bewegen, ongetwijfeld staat dat ook in verband met de trek naar de stad. Als men daar dan is, ontstaat heimwee naar de na tuur en dat leidt er dan weer toe dat men dieren gaat houden. Spr. weet wel dat er dan, omdat stadswoningen voor het houden van dieren vaak niet ge schikt zijn, spanningen kunnen ontstaan, maar hjj gelooft toch dat men zoveel mogelijk moet trachten de mensen niet te belemmeren in het volgen van deze liefhebberij, het houden van dieren is de band die hen met de natuur verbindt, en dat is belangrijk want het kan op be- De ontwerp-begroting welke B. en W. van Wymbritseradeel de Raad morgen aanbieden, vertoont naar de thans be schikbare cijfers een ongedekt tekort van globaal f 142.000. De stijging der uitgaven op de gewone dienst heeft zich, vergeleken bij de vorige begroting, nog voortgezet en de toename der gewone middelen is daartegen niet opgewassen gebleken. Deze ontwikkeling duchtten B. en W. het vorige jaar reeds, maar toen kon, dank zij een verantwoorde lagere ra ming op de wegenpost, het evenwicht tussen ontvangsten en uitgaven nog be waard blijven. Hetgeen echter voor 1955 verantwoord mocht heten, wat het we- genonderhoud betreft, kan voor 1956 niet opnieuw gelden. Thans moest nl. op deze post f 179.270 worden uitgetrok ken, dat is rond f 106.000 meer dan vo rig jaar. Daarmede is tevens nagenoeg het begrotingstekort verklaard. Wegens rente en afschrijving van de kapitaals- objecten op de begroting 1956 moest worden geraamd rond f 22.000. Waar versterking van de algemene middelen door verhoging van inkomsten uit eigen belastingen e.d. niet mogelijk is, omdat deze reeds tot de wettelijke of algemeen practisch aanvaarde gren zen zijn opgevoerd, stellen B. en W. voor tot de Minister van Binnenl. Zaken het verzoek te richten om de algemene uit kering uit het Gemeentefonds voor 1956 te verhogen met f142.000. Met de vergadering van morgen, die door de Commissaris der Koningin wordt bijaewoond, wordt tevens de fraai ge restaureerde Raadzaal officieel in ge bruik genomen. tuig, dat de Argentijnse havens wil aan doen, behandeld zal worden als blok- kadebreker in oorlogstijd. In de Looxma- en Gysbert Japiks school hadden de leerlingen de vorige week hun opgekweekte begonia’s bij- elkaar gebracht om ze door een deskun dige te laten beoordelen. Er waren mooie exemplaren bij, maar wij staan er niet voor in dat de eer daarvoor uit sluitend aan de kinderen toekomt. De verschillende moeders zullen in de goede verzorging wel een groot aandeel hebben gehad. De jury kende de volgende prij zen toe Looxmaschool. 2e klas: 1. Lammert Breuker; 2. Jacqueline Leppink. 3e klas: 1. Harry Bakker; 2. Jikkie Geertsma. 4e klas: 1. Grietje de Jong; 2. Lammie Brandsma. 5e klas: 1. Heine v. d. Meer; 2. Ebo Pheifer. 6e klas: 1. Katrientje Meindersma; 2. Tineke Geertsma; 3. Lolke Vooistra. Gysbert Japiksschool. Lokaal I: 1. Sonja v. d. Veen; 2. Grietje Volkers. Lo kaal II: 1. Jan Mulder; 2. Henk Terp- stra. Lokaal III: 1. Marianne Wagen makers; 2. Roelof Kluitenberg. Lokaal IV: 1. Frits Ferwerda; 2. George v. d. Veen; 3. lepie Mulder. Lokaal V: 1. Cor rie de Wagt; 2. Loekie Krook. Bij voldoende belangstelling zal de Stichting voor Opleiding van maatschap pelijke werkers (sters) te Haarlem ook in Leeuwarden opnieuw een driejarige avondcursus organiseren, welke opleidt voor het diploma maatschappelijk wer ker (ster). Aan vang October a.s. De cursus staat open voor hen, die zijn aangewezen op studie in vrije tijd. In de jaren na de bevrijding zijn door de Stichting voornoemd talrijke maat schappelijke werkers (sters) in Friesland opgeleid. De cursussen omvatten de vakken Sociologie, Economie, Sociale en Gees telijke Stromingen, Algemene Wetsken- nis, Arbeidsrecht, Staatsinrichting, Psy chologie, Maatschappelijke Zorg, Werk- gelegenheidspolitiek en Bedrijfsmaat schappelijk Werk. Candidaten dienen tenminste een M.U.L.O.-opleiding te hebben gehad. De cursussen worden aanbevolen door verschillende autoriteiten op het terrein van het maatschappelijk werk. De voorzitter, de heer D. M u u r 1 i n g, sprak Zaterdagmiddag half vier een woord van welkom tot de talrijke bij de officiële opening aanwezige genodigden en bracht in herinnering dat dit, al is de Ver. nog jong, toch niet de eerste keer is dat zij naar buiten optreedt, zij heeft dat reeds enige keren gedaan (o.a. deze winter door het plaatsen van vogelvoe- derhuisjes) maar deze show beschouwt zij toch wel als het hoogtepunt van haar korte bestaan. Spr. brengt dan dank aan verschillende firma’s en personen, die de Ver. hielpen bij het organiseren van deze tentoonstelling en gelooft wel nie mand te kort te doen als hij bepaaldelijk de heer Schuurmans noemt, zonder wiens hulp er geen show zou geweest zijn. De bedoeling van deze tentoonstelling is louter van propagandistische aard. Door onze show hopen wij te bereiken dat velen zich vogels zullen aanschaf fen en daardoor de vogelliefhebberij zul len beleven, zoals wij die beleven. Onze stedelijke kunst- en antiekverza- meling mocht dezer dagen een welkome verrijking ondergaan door de aankoop van een z.g. hakkebord, de achterplecht- versiering van een hektjalk, een thans uitgestorven scheepstype, waarmede in de 17de en 18e eeuw vele veerdiensten van Friese steden op de havens van Am sterdam, Rotterdam, Enkhuizen, Me- demblik etc. werden onderhouden. Het nu verworven „hakkebord” be vond zich op de Antiekbeurs te Delft, doch voor en aleer het voor Sneek kon worden veroverd, is er nogal wat over te doen geweest, omdat er meer kapers op de kust lagen! Een royale bijdrage van het Sneker Cultuurfonds, op het juiste moment toegezegd, bracht echter de be slissing en maakte aan de spanning een blij einde. Nu mócht dit hakkebord onze stad ook niet ontkomen! Aan de ene zij de is het rijk besneden voorwerp name lijk voorzien van een bijbelse voorstel ling, aan de andere zijde van het wapen van Sneek Eenmaal zal dit „hakke bord” dus een bekende verschijning op de Sneker wateren zijn geweest, prij kende op het achterschip, boven het roer, van een Sneker veerman. Misschien herinneren onze lezers zich, dat ’t Sneker Museum dit voorjaar óók al reeds een „hakkebord” wist te ver krijgen, dat is voorzien van het wapen van Workum. Het klinkt toevalliger dan het is; de oorzaak schuilt hoogstwaar schijnlijk in de veiling van een grote Engelse verzameling van volkskunst, ongeveer een half jaar geleden. Beide „hakkeborden” zullen van Engeland hun weg terug naar Nederlandse antiquairs gevonden hebben. Van de Engelse ver zameling maakte ook een collectie Ame lander volkskunst deel uit, die sindsdien een veilige bestemming vond in de daar voor afzonderlijk nieuw ingerichte Ame lander kamer in het Friesch Museum te Leeuwarden. A.< I 1

Sneeker Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1