a Smaakvolle collectie op de Modeshow van Bervoets Voorlopige regering in Argentinië Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST kt Baptisten Gemeente 75 jaar Bezoek Commissaris der Koningin aan W ymbritseradeel 110e Jaargang No. 76 Donderdag 22 September RedacteurL. KIEZEBRINK aan Onderbouw nieuwe Ooster- Raketinstallatie voor Communistisch China niet in de V. N. De heer Paul Rijkens treedt af Nieuws van Harmonie en Excelsior Parijse modellen, aangepast de Hollandse smaak Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD g, poortsbrug niet gegund Wijziging Kieswet Extra toewijzing bouwvolu me voor krotopruiming aan Sneek luchtverdediging Wijziging statuten Tonne- ma Cie N.V.” te Sneek De Rijksbegroting 1956 Benoemd Afd. Sneek Ned. Chr. Vrouwenbond k i-nL de in De hoedjes. Vredekerk te klein. Ds. J. Horn het accres van de middelen. Deze ont wikkeling vervult de Minister van finan ciën, naar hij in de millioenen-nota mee deelt, met enige bezorgdheid. Unilever N.V. maakt bekend, dat de heer Dr Paul Rijkens, die, na in 1953 de pensioengerechtigde leeftijd te hebben bereikt, zich bereid verklaard had nog twee jaar lid van de raden van bestuur van Unilever N.V. te blijven, heeft be sloten aan het einde van dit jaar als zo danig af te treden. Het ligt in de bedoe ling, dat de heer F. J. Tempel, woonach tig te Londen, die in 1954 de heer Rijkens is opgevolgd als vice-voorzitter van Uni lever Limited, nu ook zijn plaats als voorzitter van de raad van bestuur van Unilever N.V. zal gaan innemen. De heer Rijkens zal worden benoemd tot advise rend lid van de raad van bestuur van Unilever N.V. Wybrén Wielinga. Op 7 Januari 1881 volgde de benoeming en bevestiging van de heer Sietse Gorter als ouderling. In Heeg waar de leden tot dusver on der Sneek ressorteerden, werd in October 1882 met goedvinden van de moederge- meente met 23 leden een zelfstandige Ge meente gesticht. Ds Horn werd ook daar als voorganger beschouwd. Een eigen kerk. Advertentieprijs 15 ct. per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. G. de Wilde (1903—1909), welke laatste de Gemeente in een geestelijke verwar ring achterliet, kwam Ds H. Visser, alle Snekers nog goed bekend. Hij werd op 8 Mei 1910 bevestigd en diende de Ge meente tot 11 December 1938 op welke datum hij met emeritaat ging, hoewel hij ook daarna nog vele malen de hel pende hand reikte. De volgende voorgangers waren Ds G. Tyman (19391946), Ds J. Broertjes (1946 1950) en de tegenwoordige Ds Ph. Lin deman, die op 22 April 1951 zijn intrede deed. De beide laatsten zijn academisch gevormd. Verschijnt: MAANDAGS Administratie Comb. Drijfhout-Klezebrink Co. Kantoor, GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) SNEEKER NIEUWSBLAD in het Heidenschap. De vruchten hier van bleven niet uit. In 1881 traden 39, in 1882 38 nieuwe leden tot de Gemeente toe. De alg. vergadering der V.N. heeft een Amerikaans voorstel aangenomen in deze zitting geen voorstel in behan deling te nemen tot toelating van com munistisch China tot de Ver. Naties. We beleven nog heerlijke zomerse dagen, maar morgen begint een lange koude winter als we mevrouw SmitElias, de lady-speaker van Bervoets’ Modeshow mogen gelovenOch, misschien vergiste ze zich met de datum, maar eenmaal breekt de winter toch weer aan en wij vrouwen stellen al met ijver een wintergarderobe samen. En waarom zouden we dat niet met de grootste animo doen Inmiddels was hier het verlangen ge groeid een eigen kerk te bezitten. Dat ideaal werd op 6 Juni 1883 vervuld met de inwijding door Ds Horn van het gebouw aan de Oppenhuizerweg. Daar de volgelingen van Ds Horn „Horrianen” genoemd werden, vreesde hij, dat men de nieuwe kerk Hornskerk zou noemen. Daarom liet hij op de gevel de spreuk „Vrede door het bloed der Kruises” aan brengen en de kerk „Vredekerk” noemen. Na een succesvolle arbeid van 21 jaar, waarvan 10 jaar als voorganger van de Sneker Gemeente, vertrok Ds Horn in Mei 1890 naar Groningen. Zijn opvolger Ds J. de Hart van Hen gelo werd op 31 Augustus d.a.v. door hem bevestigd. Deze werkte hier zes jaar, en diende door de week ook de gemeente Leeuwarden. Zijn echtgenote, die een sterke evangelisatiedrang had, stichtte het z.g. Tehuis aan de Waterpoortsgracht, waarin zij haar samenkomsten hield. Ds de Hart vertrok op 1 Juni 1896 naar Pa terson in de Ver. Staten. Na Ds K. Kuipers (1896—1900) en Ds BUENOS AIRES, 21 Sept. Woensdag is officieel te Buenos Aires medege deeld dat de 59-jarige generaal Eduardo Lonardi, opperbevelhebber van de zege vierende strijdkrachten der opstandelingen, Donderdag het bewind over geheel Argentinië zal overnemen en een voorlopige regering zal vormen. Lonardi, gene raal van de artillerie, was in 1951 met pensioen gegaan. Hjj stelde het plan op de opstand in Cordoba te laten beginnen, om gezagsgetrouwe troepen uit Buenos Aires het bolwerk der peronisten weg te lokken. Lonardi’s twee voor naamste medewerkers in de geslaagde revolutie waren generaal Julio Lagos, bevelhebber der opstandige strijdkrachten in de Westelijke provincie Mendoza en schout-bij-nacht Ismael Rojas, commandant van de in haar geheel in opstand gekomen vloot. Op 12 April 1872 lieten vijf leden van de kring zich bij Holleman aan huis dopen. De eerstvolgende doopsbediening van vijf mannen en vier vrouwen geschied de in het eigen lokaal in een zinken badkuip die men van Holleman geleend had. Gedurende zes jaar daarna werd echter niemand meer gedoopt. Ondanks allerlei wonderlijke beschrij vingen over IJ-, H- en A-lijn, blijft de mode, geoaseerd op de Parijse modellen maar aangepast aan de Hollandse smaak, zeer flatteus, zeer vrouwelijk, zeer be koorlijk De vele dames die Woensdag in de foyer van Amicitia de perfect ge toonde najaars-collectie van de Firma Bervoets zagen, zullen die mening onder schrijven. Bovendien trokken inderdaad de lagere prijzen de aandacht. Het was een met zeer veel zorg en smaak samengestelde collectie stuk voor stuk goed draagbare mo dellen, mooi van lijn en bovenal mooi van kleur Over het algemeen zijn de modekleuren tamelijk somber, maar wie hier de prachtige tinten bruin zaglever, taupe, asperge en een warm oranje-rood, raakte juist in verrukking over het modepalet. Ds Hom, in zijn dagen een bekende persoonlijkheid in onze stad, was zeer actief in het evangeliseren. Behalve in Sneek werkte hij ook in Hommerts, Op penhuizen, Grouw, Bolsward, Workum en Wijd waren dikwijls de rokken van de jersey japonnen. Maar dan natuurlijk ge- plisseerd en het lijfje vaak versierd met koordstiksels. Doch ooko, heerlijk ge varieerde mode hadden ze vaak nauwe rokken met een plooi achter en altijd zijn ze begerenswaard door materiaal, afwerking en model. Er was een licht grijs getinte jersey japon met koord stiksels op zakklepjes en aan de hals, waarbij Joop Knoppers weer uit de hoek kwam mgt een paarse hoed met een roos op een oor. De little lady wordt door Bervoets met veel smaak en zwier gekleed. Bijna altijd in de long torso-lijn, die het jonge meisje zeer flat teert. Heel fijn tinneroy was soms het Naar de dienst van Rijkswaterstaat meldt kon de onlangs aanbestede onder bouw van de nieuwe Oosterpoortsbrug alhier niet gegund worden. Men hoopt spoedig tot een nieuwe aanbesteding te kunnen overgaan. en DONDERDAGS De twee belangrijkste wijzigingen de kieswet, welke bij de Tweede Kamer zijn ingediend, bevatten de bepaling dat in de toekomst de stembureau’s zullen sluiten om zeven uur ’s avonds in plaats van vijf uur en dat op de stembiljetten de namen van de politieke partijen ver meld zullen worden. De stemdag zal een Vrijdag zijn. In de memorie van toelich ting merkt minister Beel op, dat hij ver trouwt dat de leden der stembureau’s hun taak met twee uur willen verlen gen, maar dat het van wijs beleid van de gemeenteraden zou getuigen, indien deze de presentiegelden voor die leden zouden verhogen. Het opnemen van de namen van politieke partijen op de stembiljet ten komt tegemoet aan de klachten over vergissingen in het verleden door kie zers gemaakt. De mogelijkheid, dat het politieke beeld tussen twee verkiezin gen in verandert door het optreden van nieuwe partijen of naamsverandering van bestaande, maakt het nodig voor elke verkiezing een registratie in te stellen van partijen bij de kiesraad. De kiesraad kan zijn goedkeuring aan het vermelden op het stembiljet alleen weigeren, indien de gekozen naam meer dan 35 letters bevat, in strijd is met de goede zeden of openbare orde, of verwar ring zou scheppen met de naam van een andere partij. Door de voortdurende groei van de Gemeente werd de Vredekerk te klein. Reeds tijdens de prediking van Ds Ty man en Ds Broertjes was de ruimte on voldoende. In die jaren werd dan ook reeds een fonds gevormd voor het kopen van een ander pand of voor het bouwen van een nieuwe kerk. Dit leidde in Sep tember 1952 tot de aankoop van de voor malige „Harmonie” in de Willem Lode- wijkstraat, toen meubelfabriek, welk ge bouw onder architectuur van de heer Leeman verbouwd werd tot een keurige kerk met vergaderzalen. De grootste zaal werd als uiting van dankbaarheid voor het vele werk van Ds Visser de „Hart man Visser zaal” genoemd, zodat diens nagedachtenis blijvend geëerd wordt. Op Zondag 13 September 1953 werd het nieuwe complex in gebruik genomen en daarmee tevens een nieuwe periode in de geschiedenis van de Gemeente in geluid. Dat het ook daar steeds excel sior moge gaan, wordt haar in deze ju* bileumdagen stqllig door zeer velen toe gewenst. De mannequin op neven staande foto toont U als voorbeeld een diep rode an gora wollen japon met een laag aangezette wijde rok. Hierover werd een grijze jas gedragen, gevoerd met de stof van de japon Subliem van kleur en lijn waren de pakjes van Italiaans tweed een verrassend mooie stof, tamelijk donkergroene on dergrond met verschillende tinten doorspikkeld. Bij een enkel pakje werd een lange jas van dezelfde stof gedra gen maar dan met een iets grotere nop. Een ideaal en semble voor de winter, evenals de leverkleurige jas met warme voering en de nauwaangesloten mantel, met de grote kraag die zeer hoog gesloten kon worden. De mantels welke de ou dere mannequin demon streerde, hadden uit de aard der zaak meer allure. Ook hier dikwijls de grote kraag, en op een enkel model een smal naturel persianer kraagje als een opvallende modieuze variant. Haar le verkleurige ottoman-mantel, waar een groen hoedje bij gedragen werd, was het elegante voor beeld hoe ook de oudere meer gezette dames zich tegenwoordig smaakvol kun nen kleden. Een bezoek van de heer Kloekers uit N. Pekela in het najaar van 1879 bracht evenwel verandering. Hij stelde het zui ver Baptistische beginsel van het Ge meentewezen met gesloten Avondmaal scherp in het licht en nog datzelfde jaar werden twaalf en in het jaar daarop zeven personen gedoopt. Toen ging men ook tot de stichting der Gemeente over, die uit 42 leden bestond. Op 13 Septem ber 1880 werd de eerste Gemeenteverga- dering gehouden waarin een bestuur werd gekozen met als secretaris de heer De minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting heeft aan deze provin cie een extra contingent van 103 wo ningen toegewezen ter vervanging van krotwoningen. Sneek krijgt daarvan vijftig voor het saneringsplan van Steenklipstraten. Verwacht wordt dat, buiten dit drie manschap, ook vice-admiraal Olivieri, die de mislukte opstand van 16 Juni j.l. leidde eri vervolgens gevangen werd ge zet, een leidende rol in een toekomstig Argentijns bewind zal spelen. Gemeld is, dat de regeringsjunta de politie op dracht heeft gegeven Olivieri op vrije voeten te stellen. Generaal Lonardi wordt beschouwd als een krachtig voor vechter der democratie. Hij zal Donder dag a.s. worden ingezworen als voor lopig president. De leiders der opstandelingen hebben medegedeeld dat de militaire junta, aan wie Peron zijn bevoegdheden had over gedragen, alle voorwaarden der revolu- tionnalren voor een wapenstilstand heeft De besturen van de Chr. muziekver. „Harmonie” en de Chr. gem. zangver. „.Excelsior” waren dezer dagen in ge combineerde vergadering bijeen ter be spreking van het werkprogramma voor de komende winter. Dit in het kader van de sedert al jaren tussen beide vereni gingen bestaande samenwerking. Beslo ten werd deze samenwerking ook in het aanstaande winterseizoen voort te zet ten en hieraan zo mogelijk nog enige uitbreiding te geven. De traditionele ge zamenlijke kerstwijdingsuitvoering werd voor dit jaar bepaald op 22 December. Uitvoeriger nieuws hieromtrent ver schijnt t.z.t. in dit blad. aanvaard, met uitzondering van de eis tot uitlevering van de ex-president, dit volgens een radiobericht van de rebellen „uit gevoelsoverwegingen”. Inmiddels is de door de opstandelingen ingestelde blokkade van alle Argentijnse havens opgeheven. Het Argentijnse leger heeft Dinsdag avond laat een regen van brisantgrana- ten laten neerdalen op het laatste bol werk van Peron in Buenos Aires, het hoofdkwartier van de „Nationalistische Bond”, waarin zich enige honderden leden van deze bond hadden verschanst. Reeds twee dagen was het gebouw door tanks omsingeld. In de afgelopen nacht is het vernietigd, met de meeste van de 400 tot 600 man, die zich daar hadden opgesloten. Slechts enkele mannen slaagden er in de brandende puinhopen te verlaten. Men neemt aan, dat de an deren om het leven zijn gekomen. Minister Staf heeft reeds een volledige Zwitserse raket-eenheid voor de lucht verdediging aangekocht. Hoewel aan deze speciale eenheid nog bezwaren ver bonden zijn het bereik is bijv, nog niet groot genoeg zal zij in ieder ge val geschikt zijn voor de opleiding van een instructief kader voor het aan de toekomstige raketeenheden verbonden technisch personeel. De studie van de rakettenwerkgroep heeft uitgewezen dat met de aanschaf van dergelijke eenheden grote financiële offers gemoeid zijn. Raketten kosten veelvouden van conventionele projectie len en ook de lanceerinrichting en de daarbij benodigde electronische appara tuur zullen zeker niet goedkoper uitko men dan de gewone luchtdoelkanonnen. Men moet echter bedenken, aldus minis ter Staf in de begroting van zijn depar tement, dat in de huidige toestand, waar in atoombommenwerpers voor de lucht- doelartillerie onbereikbaar zijn, niet mag worden berust. De gewone dienst van de Rijksbegro ting voor 1956 sluit met een voordelig saldo van 359 millioen tegen voor 1955 oorspronkelijk vastgesteld een overschot van 699 millioen. Het nadelig saldo van de buitengewone dienst I (aflopende Rijksbijdragen in geleden oorlogsschade en watersnoodschade tegenover opbrengst vijandelijk vermogen) wordt aanzienlijk lager geraamd nl.. op 225 millioen tegen 642 millioen in 1955. Voor het Land- bouw-Egalisatiefonds wordt het nadelig saldo echter f 100 millioen hoger ge raamd dan voor 1955 n.l. op 164 milli oen. De hier genoemde drie diensten, ook wel lopende diensten genoemd, behoren door de lopende inkomsten te worden ge dekt. De begroting raamt daarvoor ech ter een nadelig saldo van 30 millioen tegen 7 millioen voor 1955 oorspron kelijk vastgesteld. Dit nadelig saldo voor 1955 zal echter aanzienlijk hoger komen te liggen n.l. vermoedelijk op f 361 mil lioen. De buitengewone dienst II (kapitaal uitgaven) geeft een nadelig saldo te zien van f 550 millioen tegen 603 millioen voor 1955. Voor de gehele dienst wordt er dan een nadelig slot geraamd van 580 millioen tegen v.j. 610 millioen. Dit laatste nadelig saldo (1955) komt echter naar verwachting, mede door de eveneens gestegen kapitaaluitgaven ho ger te liggen n.l. op 1.113 millioen. Zoals uit deze cijfers blijkt stond te genover het voordeel van de aanzienlijke daling van de uitgaven en materiaal voor haar toiletjes. Met een parade van avondjaponnen werd de show gesloten, waarbij de goudkleurige Cleopatra veler harten stal. De bloemen voor mevrouw SmitElias waren zeer zeker verdiend. Met haar pittige conference draagt zij veel bij tot het succes van de shows van Bervoets. Voortreffelijke pianist was hier Jaap Daniëls de man op de achtergrond, maar niettemin onmisbaar. Ja, die hoedjes van Joop Knoppers, j Ze waren ook aangepast aan de Holland- se smaakMaar hoe heb ik dit soms betreurd. Ik miste echt de zwier, de durf en de geestigheid van zijn hoedjes die ik op vorige shows zo bewonderde. Nu waren ze aardig, altijd draagbaar, maar, bijna nooit verrassend. Een enkel exem plaar uitgezonderd, zoals het geestige oranje-grijze hoedje met de hoge bol. Het werd gedragen bij een grijs japon netje met een oranje ceintuur en hand schoenen. Een kostelijk geheel en Joop Knoppers op z’n best Schattig was het hoedje dat voor op het hoofd gedragen werd zodat de veer tjes op het voorhoofd vielen. Het werd gedragen bij een jaquard geweven zijden japon in tunique-lijn. De nieuwe lijn uit Parijs, die mij hier zeer bekoorde, ook in een oranje ensemble, brengt de hoog gesloten ongeveer zevenachtste lange tunique die uitwaaiert op een nauwe rok. Op 8 Februari 1862 werd in de herbergzaal van Harmen de Groot op de Wip alhier de Zendingsvereniging „Het Mosterdzaadje" opgericht. Het uitein delijk resultaat van het volhardende werk van de toen nog geen twintigjarige Evangelist Franciscus Johannes van Meerlo, opgeleid in de school van Holleman te Leeuwarden. Zestig mensen, die vooraf door huisbezoek en Evangeliepredi king bewerkt waren, gaven zich als lid op, maar tot het stichten van een Ge meente kwam het direct niet. Wel werd op vaste tijden door de Evangelisatie- vrienden het Heilig Avondmaal gevierd, en was dit het preludium van de stich ting der Baptisten Gemeente in onze stad waartoe op 13 September 1880 werd be sloten. Deze Gemeente bestond dezer dagen dus 75 jaar en ter gelegenheid daarvan zal a.s. Zondag in het Kerkgebouw aan de Willem Lodewijkstraat een herdenkingsdienst worden gehouden, tot het bijwonen waarvan ook B. en W. en de andere Kerkgenootschappen in onze stad zijn uitgenodigd. van het te kort 'op de Buitengewone dienst I (af lopende uitgaven) een sterke stijging van de uitgaven van de gewone dienst, dus van meer blijvende uitgaven, die te za- men met het gestegen nadelig saldo van het Landbouw-Egalisatiefonds, slechts grotendeels kon worden opgevangen door Opening van de Staten-Generaal. H. M. de Koningin en Z.K.H. Prins Bernhard in de Gouden Koets. DE TEGENWOORDIGE KERKERAAD Staande v.l.n.r.: S. de Jonge, S. v. d. Werf, H. Hamer, W. Modderman, P. Scholtezittend v.l.n.r.J. Munniks, Ds Ph. Lindeman, J. Slump, P. Dijkstra. Toen de Groot zijn herberg verkocht, richtte een van de leden, Auke Kroon, boven zijn timmerwinkel in de Schame- steeg een vergaderkamer in, die hij aan de Evangelisatiekring verhuurde. Hier predikte van Meerlo tot 1869 in welk jaar hij naar Amsterdam vertrok, waar hij beroepen was als voorganger van de Vrije Evang. Gem. Hij werd opgevolgd door de heer de Groot, maar diens ver blijf hier was van korte duur. Door zijn sterke apostolische neigingen kon men niets met hem beginnen. Toen kwam de jeugdige Johannes Horn, eveneens uit de school van Holleman, en dat bleek de juiste man op de juiste plaats te zijn. Voor zeer velen is zijn arbeid in Sneek en Omstreken ten zegen geweest. Hij ving zijn arbeid eveneens in de Scharnesteeg (nu Scharnestraat) aan, maar daar werd de toeloop spoedig zo groot, dat de lampen wegens gebrek aan zuurstof dreigden uit te gaan. Daarom verhuisde men in Juni 1871 naar een grotere lokaliteit op het Achterom, die in gebruik was geweest als school, druk kerij en ijzerpakhuis. Maar ook deze plaats was nog hoogst primitief. In de prediking van Horn trad de doop der gelovigen niet op de voorgrond, maar deze werd evenmin doodgezwegen. Dinsdag werd, na de officiële Inge bruikneming van de gerestaureerde raadzaal van Wymbritseradeels gemeen tehuis, door de heer Commissaris der Koningin en diens Kabinetschef mr. Hartung met het college van burge meester en wethouders een rondtocht door de gemeente gemaakt. Het eerst werd een bezoek gebracht aan de Zeil- school te Oppenhuizen, welke werd be zichtigd onder leiding van het echtpaar Stam, de beheerders van deze mooie in richting. Tegelijkertijd werd ook nog een kort bezoek gebracht aan de naastge legen boerderij van de heer Bootsma op ’t Op, waar een moderne melkkoelinstal- latie in ogenschouw werd genomen. Ver volgens werd naar Scharnegoutum ge reden, waar de tot stand gekomen weg- verbeteringen werden bezichtigd, waar na over TirnsSyltjestatumJonge- dijk het dorp Nijland werd bereikt. Hier stapte het gezelschap uit om de in 1275 gestichte N. H. Kerk, de oudste van Wymbritseradeel, te bezien. Door het wijde land van Wymbritseradeel, dat op deze zomerse dag in zijn mooiste gewaad pronkte, werd de tocht vervolgd over Blauwhuis naar het in oude romaanse stijl gebouwde Hervormde kerkje te Westhem, waarvan de toren zeer ernsti ge tekenen van verval vertoont. Binnen kort zal deze zeer urgente restauratie worden uitgevoerd, nu van rijks- en ge meentewege reeds subsidie is toegezegd en hopelijk spoedig ook van de zijde der provincie kan worden verwacht. Via Ou- dega ging het naar het afgelegen dorpje Sandfirden, zo mooi en intiem gelegen aan het wijde water „het Hop”. Van dit rustige plekje, dat tot een vacantie uit nodigt, werd node afscheid genomen en de tocht vervolgd naar Gaastmeer, waar door de gemeente een z.g. heechhout over de Wijde Sloot zal worden gebouwd, teneinde een betere verbinding te krij gen met de aan de overzijde gelegen boerderijen en woningen. Via Heeg werd hierna de terugtocht naar Sneek aan vaard, waarmede het bezoek ten einde was. Vermeld zij nog, dat van bijna alle kerktorens in Wymbritseradeel ter ere van de hoge gast de driekleur wapperde. Bij Min. resolutie van 17 September j.l. is de hoofdcontroleur van ’s Rijks be lastingen te Sneek, de heer J. A. van Wezep m.i.v. 1 October a.s. gedetacheerd bij de Fiscale Inlichtingen- en opspo ringsdienst te Amsterdam. De Ned. Chr. Vrouwenbond afd. Sneek vergaderde Maandagavond j.l. weer voor de eerste maal in dit seizoen. Ds. Ge- leynse, Geref. predikant te Winsum, sprak over „Het kruis in het leger”. De Staatscourant meldt de volgende wijziging in de statuten van Tonnema Cie. N.V. alhier: Wijziging in de naam, thans „Tonne ma N.V.”, alsmede in de overdracht van de aandelen, nieuwe bepalingen inzake de benoeming van commissarissen. De Directie wordt gevormd door de heren: President-Directeur: N. J. de Vries; Directeuren: P. J. de Vries en J. B. G. de Vries.

Sneeker Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1