Gruno werkt zich in de kopgroep Sultan Ben Yoessef weer op Marokkaanse troon Alberda bouwt 16 kwadraters voor Amerika Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERAOEEL en IJLST Voordrachtavond Max Croiset ^AGENDA 110e Jaargang No. 89 Maandag 7 November 1955 Redacteur: L. KIEZEBRINK M. S. C. naast Steenwijk op de troon Standen reserveklassen Najaarsconferenties De crisis in het Midden Oosten Koninklijk paar op terugreis naar Nederland Mgr. Alfrink aartsbisschop van Utrecht r Friese taal in het rechts- verkeer Vijftig jaar Kinderwetten Aanrijding bij de Wellebrug Huisvredebreuk Zij had haar kapitaal bij zich Benoemd Macoumba, de magische dans Verhoging tarieven pakketpost Klaproosdag 1955 De nationale dansgroep naar Zuid-Afrika - Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en ORIJFHOUTS NIEUWSBLAD =r--~: Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 J aarvergadering „Wees een Zegen” Wijziging overwogen der winkelsluitingswet Afd. Humanitas opgericht Pro pagan da-bijeenkomsten Bartimeus Zaterdagmiddag-voetbal Ned. Zondagsschoolver. H SNEEKER NIEUWSBLAD Junioren B, Afd. M: Reserve 2e klas A: f wiens Reserve 3e klas A: Vulpen-service- t liep het gesmeerd klas (2—2). UITSLAGEN AMATEURVOETBAL. ZATERDAGVOETBAL. 1 FRIESE VOETBALBOND. Bottenburg, voorzitter Men schrijft ons De Amerikaanse regering heeft naar aanleiding van de moeilijkheden gerezen tussen Israël en de Arabische staten ver klaard, dat de Ver. Staten elk land zul len bijstaan, dat wordt aangevallen. Kinderbescherming zorg een -J!~ van van tot film ver- de de Tot onderwijzer aan de Chr. Ulo „Re- hoboth” alhier is benoemd de heer J. Slump, onderwijzer aan de Willem Lode- wijkschool alhier. Onder auspiciën van het dept. Sneek van het Nut zal Woensdag 9 November in Amicitia een Italiaanse documentaire van het Matto Grosso gebied, de moeras sen van Paraguay, de jungle van het Amazone gebied en de Andes, worden vertoond. Deze werd op het festival te Cannes als de beste documentaire film bekroond en mag een meesterwerk wor den genoemd. Op 15 November zal de verhoging van de pakketposttarieven, zoals die reeds werd aangekondigd in het antwoord van minister Algera op de vragen van het lid der Eerste Kamer mr dr R. H. Ba ron de Vos van Steenwijk, een feit wor den. Met ingang van diezelfde datum wordt de prijs van de luchtpostbladen (airlet- ters) verlaagd. Luchtpostbladen van het oude tarief kunnen t.e.m. 24 November op de postin- richtingen worden ingewisseld. Een oude dame die voor behandeling in een ziekenhuis in New York opgeno men zou worden, werd gevraagd, of zij ook voorwerpen van waarde bij zich had om in de safe van het ziekenhuis te ber gen. Uit allerlei kledingstukken diepte het vrouwtje toen 250 honderddollarbil- jetten, vijfhonderd vijftigdollarbiljetten en dertien duizend dollar in andere cou pures, in totaal dus 63.000 dollar, op. 9 8 8 8 9 9 9 8 8 7 6 8 8 8 8 6 8 8 6 4 6 7 7 7 7 7 7 7 8 8 8 8 4 2 5 5 5 4 2 2 8 7 4 4 3 3 7 7 6 5 6 6 7 7 7 9 8 8 7 7 7 7 7 5 6 6 6 7 6 5 4 3 2 7 5 3 2 2 D.W.P. Q.V.C. V.V.T. Nijland Workum Balk Jistrum Delfstrah. W.Z.S. Jubbega Black Boys D.O.G. Bergum De Kooi Verschijnt i MAANDAGS Administratie Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. KantoorGROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Harl. 3 L.S.C. 2 F.V.C. 3 Frisia 3 Bergum 2 Er waren Vrijdag in ’t Gebouw v. Chr. Belangen propaganda-bijeenkomsten met filmvertoning van het Chr. Blindeninsti tuut Bartimeus te Zeist. Des middags toen de kinderen kwamen stond de ver gadering onder leiding van de heer W. Nauta, ’s avonds, toen in mindere mate de ouderen waren opgekomen, onder die van de heer D. Zuiderveld. De heer J. de Vlaming sprak over het werk van het instituut en hij deed dat met geen ge ring succes, want er werden ruim 80 nieuwe donateurs geboekt. De bijeen komst werd nog opgeluisterd door zang van de gem. zangver. Excelsior onder leiding van de heer Nauta. Het Koninklijk Paar heeft gisteren af scheid genomen van Suriname. De tocht door Paramaribo was een ware triomf tocht. Gisteravond vertrokken H. M. de Koningin en de Prins per Jan ven Rie- beek naar het vaderland. Vanochtend landde het vliegtuig in Dakar in Frans Afrika. Vandaar wordt gevlogen naar Lissabon waar de nacht wordt doorge bracht. Dinsdag om half drie ’s middags worden Hare Majesteit en Prins Bern- hard op Schiphol verwacht. Doordat de chef van het N.S. station Hilversum aangifte heeft gedaan bij de politie, wordt een onderzoek ingesteld naar het „onrechtmatig hijsen van de Vara-vlag” op het Hilversumse raadhuis en op het stationsgebouw. Daarbij zou namelijk huisvredebreuk zijn gepleegd. Zoals velen wel zullen weten werd in het Showbootprogramma bij het spel „laat je niet in de boot nemen” 2 Am sterdamse scholieren opdracht gegeven deze vlaggen op de genoemde gebouwen te hijsen. PARIJS. 6 Nov. De Franse regering heeft Zaterdagavond officieel de terugkeer van sultan Mohammed Ben Yoessef op de vacante troon van Marokko goedgekeurd. Frankrijk heeft in grote lijnen toegestemd in een nieuw bewind in het protectoraat een constitutionele monarchie. Frankrijk en Marokko zul len echter nauw verbonden blijven. 8 12 8 8 8 8 H’veen 3 L’warden 4 Lemmer 2 Steenw. 2 L.S.C. 3 7 10 9 8 8 8 8 Met algemene Instemming is door de Tweede Kamer het wetsontwerp goed gekeurd, dat het gebruik van de Friese taal in het rechtsverkeer regelt en on der meer het afleggen van de eed in het Fries toestaat. „Dit wetsontwerp”, zo verklaarde de minister van justitie, Mr. Donker, „moet gezien worden als een uiting van het streven der regering om het Fries de mogelijkheid te bieden zich te ontplooien tot een levende en krach tige cultuurtaal”. WOUDSEND. Zaterdagmiddag ongeveer half vier had een aanrijding plaats bij de Wellebrug onder Woudsend. Drie be stuurders van personenauto’s waren hier bij betrokken. De heer van der M. van Balk kwam met zijn wagen uit de rich ting Lemmer en verleende geen voor rang aan de bestuurder van de tegen ligger de heer v. d. V. van Harich, de schade was evenwel gering. De bestuur der van de derde wagen de heer Z. van Sneek reed daarna op de auto van de heer v. d. V.hij heeft vermoedelijk door de dikke mist, de auto van de heer v. d. V. te laat opgemerkt, wel trachtte hij door krachtig remmen de aanrijding te voorkomen, doch zulks mislukte ver moedelijk door de gladde weg. De mate riële schade was toen tamelijk groot. 7 11 8 11 6 10 6 7 4 O.N.S. Blauw Wit De Heracl. L. Zwaluwen 7 7 14 7 11 7 7 7 Leeuw. 3 Z.w.einde 2 Friesl. 2 Sneek 3 BI. Boys 2 2e klas A: GrunoFVC 20. 3e klas A: MSC—RES 2—1. Res. 2e klas A: FVC 2Friesland 2 2—0, Nicator 2Black Boys 2 40. Res. 3e klas A: Bergum 2Frisia 3 13, FVC 3—Leeuwarden 4 02. Onze stadgenoot Joh. Alberda is niet alleen een uitstekend zeiler, wat hij on langs weer bevestigde door voor de tweede achtereenvolgende keer Natio naal kampioen in de Regenboogklasse te worden, maar ook als jachtbouwer heeft hij een heel goede naam. Vooral in Holland varen zeer veel „Alberda”- boten, voor het merendeel 16 kwadraters, stuk voor stuk snelle schepen, waarmee de eigenaren vele successen hebben ge boekt. Hark. Boys M.J.V. Poolster Heeg A.C.V. WZS 2a 0—1. CAB 1b—ONS 1b 0—2, RES lb—BI. Boys lb 0—1, LSC lb—WZS lb 0—1. Afd. N: Sneek 2b—LSC 2b 6—0, RES 3b—WZS 2b 3—0. de lopende zaken van het rijk te behar tigen.” De troonraad had reeds aan Ben Yoessef zijn ontslag aangeboden. Generaal Pierre Boyer de la Tour du Moulin zal als president-generaal van Marokko vervangen worden door Leon Marechal, thans secretaris-generaal van de Raad van Europa te Straatsburg, die reeds lang aan de kant van Ben Yoessef heeft gestaan. en DONDERDAGS OOSTHEM. De Herv. Vrouwenver. „Wees een Zegen” alhier, hield weer een feestelijke jaarvergadering, welke goed bezochte bijeenkomst geleid werd door de presidente mevr. Kaastra. Na de gebruikelijke opening werd Lucas 8 vers 40 tot 56 voorgelezen, waarover mevr. Lammertsma een inleiding hield. De secretaresse en penningmeesteresse gaven elk een uitvoerig jaarverslag. De vereniging bleek groeiend en bloeiend te zijnhet ledental was toegenomen en ook was er een voordelig kassaldo. Me vrouw Nijdam gaf een vrije bijdrage over 17e eeuwse gewoonten en kleder drachten ten beste. Van elk der zuster verenigingen uit Abbega, Folsgare en de Geref. Vrouwen ver. waren twee afge vaardigden aanwezig. De avond werd af gewisseld door tractatie, zang en vrolijke spelletjes. Als slotzang werd nog gezon gen Gez. 280 1 waarna de presidente de gezellige vergadering met een dank woord en gebed sloot. twee per week. De boten worden als ’t ware aan de lopende band gebouwd, wat op de foto duidelijk is te zien. Helle kleuren. Getallen zijn niet altijd droge cijfer reeksen. Zeker niet als zij iets onthullen over de omvang van een uniek en lief derijk werk. Nederland verricht n.l. dat unieke werk, door ieder jaar weer hon derden bezoekers van geallieerde oor- logsgraven hartelijk en gastvrij te ont vangen. Wij hebben die eretaak op ons genomen en wij zullen haar blijven ver vullen met de vanzelfsprekende harte lijkheid en gastvrijheid die wij in het verleden hebben betoond. Sedert de bevrijding ontving het Ne derlandse Oorlogsgraven Comité, dat in dezen als vertegenwoordiger van het ge hele Nederlandse volk optreedt, ruim veertien duizend bezoekers uit alle delen van de wereld. Dat dit bezoek steeds stijgende is gebleven, bewijzen de vol gende getallen. In 1952 ontving het Co mité 1719 bezoekers, in 1953 waren het 1589 en in het vorig jaar 2793 geallieerde nabestaanden naar ons land. En nog wachten vele duizenden op de gelegen heid om het graf van hun betreurde dode te bezoeken. Want meer dan 30.000 ge allieerde oorlogsgraven liggen er in ons land. Hoezeer Nederland doordrongen is van zijn plicht ten opzichte van die duizen den nabestaanden, blijkt wel hieruit, dat met het klimmen der jaren, en dus het groter worden van de afstand tot de ge beurtenissen, die ons dit menslievend werk hebben geïnspireerd, de opbrengst van de Klaprooscollecten een voortdu rend stijgende lijn vertoont. Op 12 November a.s. zal blijken, dat het Nederlandse volk niet minder vrij gevig en edelmoedig is, dan in een der vorige jaren. Voor het Nut droeg Max Croiset Vrij dagavond in de foyer van Amicitia voor uit het werk van Anton P. Tjechow. Misschien kan men deze avond het best typeren met het woord: fascinerend. Fascinerend was de bijna onbeweeglijke figuur op het podium, fascinerend de mimiek en de stem. Met die stem be reikt Max Croiset alles. Zacht en rad sprekend, maar meeslepend beeldend zet hij U midden in zo’n Russisch milieu en daaruit treden de figuren naar voren. Jonitsj, de dorpsdokter, Kitty die zo kei hard piano speelt en tevens speelt met het hart van Jonitsj. Kunt U hem ooit vergeten zoals hij wachtte op het kerk hof? En hebt U hem zien verouderen, cynisch en vereenzaamd, maar toch zo oneindig zelfverzekerd? Een meesterlij ke creatie van Croiset, die diepe indruk maakte. Na de pauze werd van dezelfde schrij ver voorgedragen: Verdriet en De diplo maat. Korte schetsen en waarschijnlijk technisch niet zo moeilijk als het zware Jonitsj, mar zo weergaloos knap ge bracht dat „Verdriet” mogelijk voor velen het hoogtepunt van de avond werd. Zonder sentimentaliteit, maar waar en levend, zette Croiset de oude eenzame koetsier voor ons neer: gebogen onder zijn groot verdriet waar niemand naar wil luisteren, tot hij het eindelijk ver- Paus Pius de twaalfde heeft mgr. dr. B. J. Alfrink, administrator-apostolicus van de Nederlandse kerkprovincie, benoemd tot aartsbisschop van Utrecht. Dr. Alfrink is daarmee de 67-ste bis schep van Utrecht na St. Willibrordus. De nieuwe aartsbisschop werd in 1900 te Nijkerk geboren. In 1924 werd hij tot priester gewijd. Daarna studeerde hij te Rome en Jeruzalem en in 1930 promoveerde hij voor de bijbelcom missie te Rome. Van 1930 tot 1933 was dr. Alfrink kapelaan te Maarssen, waarna hij benoemd werd tot hoog leraar in de godgeleerdheid aan de R.K. universiteit te Nijmegen. Toen in 1951 wijlen kardinaal De Jong een be langrijk deel van zijn werk om gezond heidsredenen moest neerleggen, be noemde de Paus mgr. Alfrink tot coad jutor van het aartsbisdom Utrecht. Advertentieprijs 15 ct. per m.tn. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. Steenwijk M.S.C. Harlingen Olyphia G.A.V.C. R.E.S. Door het invoeren van de weeldebe lasting na de oorlog werd de jachtbouw echter grotendeels stilgelegd. Verschil lende grote werven in Holland schakel den over op de export van grote motor en zeiljachten, voornamelijk naar Ame rika, maar zij die daarvoor niet inge- rich't waren, legden zich meer toe op reparatiewerk en winterberging, bij velen in combinatie met een verhuurinrichting van zeilboten. Alzo ook de heer Alberda, wiens nieuwe bedrijf aan de Oppenhui- zerweg zich voor al deze onderdelen bij zonder goed leende. Hij beschikte al spoedig over een flinke verhuurvloot, waarin ook woonarken en woonschepen en later bovendien nog enige motor boten werden opgenomen. Door het over nemen van het verhuurbedrijf van de heer Taconis werd zijn vloot in het af gelopen voorjaar nog meer en wel tot 45 schepen uitgebreid, waardoor ze een der grootste in het Noorden is gewor den. De winterberging nam eveneens een grote vlucht. Maar nu de weeldebelasting is afge schaft, heeft Alberda voor een deel het accent weer verlegd naar de bouw van wedstrijd- en toerjachtjes. Er waren al binnenlandse orders binnengekomen en in samenwerking met een andere Friese werf ook een aantal 16 kwadraters voor Amerika gebouwd, maar nu heeft Alber da zelf een belangrijke bestelling van deze Amerikaanse opdrachtgever gekre gen. Deze importeur, die in vele plaatsen dealers heeft aangesteld, kan n.l. grote hoeveelheden afnemen en heeft nu bij drie Nederlandse werven, waaronder die van onze stadgenoot, al tweehonderd boten in bestel, welk aantal naar ver wacht wordt in de komende tijd nog aanmerkelijk groter zal worden. Hoewel het moeilijk is voldoende per soneel te krijgen, komt er in de grote loods aan de Houkesloot toch elke week al een boot klaar, maar het streven is Naar het A.N.P. verneemt wordt overwogen een zodanige wijziging in de winkelsluitingswet te bevorderen, dat de gemeenteraden geen middagsluiting voor groepen van bedrijven meer zullen mo gen vaststellen, zonder dat de Kamer van Koophandel van het betreffende ressort een daartoe strekkend verzoek gedaan heeft. Donderdagavond is in een in Rest. Piso gehouden vergadering met afge vaardigden van belangstellende organi saties, het Humanistisch Verbond, de Vrij denkers ver. „De Dageraad”, de Snee- ker Bestuurdersbond, vakverenigingen en Vrouwengroepen, besloten tot de heroprichting ener afdeling van „Huma nitas”, de Vereniging voor Maatschap pelijk werk op humanistische grond slag. Inleider op deze bijeenkomst was de heer W. Postma uit Gorredijk, die het werk van Humanitas, welke dezer da gen haar tienjarig bestaan viert, toe lichtte. Zij bemoeit zich actief met kin derbescherming, bejaardenzorg, reclas sering, zorg voor gerepatrieerden en al gemeen maatschappelijke zorg, maar staat los van iedere politieke partij. Er gaven zich 13 leden op, van wie de heren H. Boomsma en H. Jonker, die het initiatief namen tot het houden van de vergadering, voorlopig als bestuurs leden zullen optreden. In een volgende bijeenkomst zal een volledig bestuur worden gekozen en zullen de werkzaam heden nader worden geregeld. In een verklaring van Ben Yoessef en de Franse minister van buitenlandse zaken, wordt gezegd, dat zij het er over eens zijn geworden, dat Marokko zal worden gemaakt tot „een democratische staat, met een constitutionele monarchie.” „De nieuwe regering en Frankrijk”, al dus de sultan, zullen onderhandelingen voeren, „bestemd om van Marokko een onafhankelijke staat te maken, verbon den met Frankrijk door permanente banden van een onderlinge samenhang, die op liberale wijze is omschreven en aanvaard.” Krachtens de nieuwe regeling zal de sultan de positie krijgen van een consti tutionele monarch met een regering en een parlement. De rol van Frankrijk zal echter blijkbaar aanzienlijk blijven. De sultan zal 16 November naar Ma rokko vertrekken. Tot de terugkeer van Ben Yoessef in zijn paleis in Rabat, zal de pas benoem de troonraad van vier leden „voortgaan 8 13 8 11 8 10 8 8 In de derde klas blijft Harkem. Boys 3e klas: ONSACV 51, De Heracli- denPoolster 25, MJVHeeg 50, Blauw Wit ’34—Hark. Boys 2—2. 4e klas A: VVT—QVC 0—0, Delfstra- huizen—DWP 34, NijlandWorkum 42, JistrumBalk 22. het maar uitstekend doen. De roodwit- ten hadden zelfs een voordelige dag. Ze haalden uit de lastige uitwedstrijd te gen Blauw Wit een nuttig 22 gelijk spel, terwijl de concurrenten een gevoe lige nederlaag leden. A.C.V. kwam bij O.N.S. van een koude kermis thuis (51) en Heeg de laatste tijd niet zo goed op dreef verloor in Meppel met 50 van M.J.V. Het meeste gevaar voor de leider dreigt thans van de kant van M.J.V. en O.N.S., die beide drie ver- liespunten meer hebben, maar de boys nog op bezoek krijgen. Heeg en A.C.V. zakten af naar de vier de en vijfde plaats en zagen zich door een slechter doelgemiddelde zelfs gepasseerd door Poolster, dat met 52 de over winningsroes van De Heracliden wreed verstoorde. De stand is nu: De benjamins van de tweede klas A treden maar op de voorgrond. Ditmaal vestigde Gruno de aandacht op zich door een 20 zege op FVC, waardoor deze Groningers de vierde plaats van hun tegenstanders overnamen. Haren Nicator Friesland Frisia L.S.C. Helpman In de vierde voor D.W.P. Zelf verrichtte de club uit Rotsterhaule zijn taak in Delfstrahuizen naar behoren (34) en de grote con currenten V.V.T. en Q.V.C. deelden in Twijzel de buit (22). D.W.P. staat nu resp. twee en drie punten voor op Q.V.C. en V.V.T. en tussen dit drietal zal het wel uitgevochten worden. Nijland steeg enkele plaatsen ten koste van Workum, dat met 42 klop kreeg en Jistrum liep een punt op hekkensluiter Delfstrahui zen uit doordat het Balk een kostbaar puntje afsnoepte F.V.C. 2 Harlingen 2 Frisia 2 Sneek 2 Nicator 2 R. Geel 2 Ze wijken enigszins af van de klasse- schepen hier. Ze hebben geen vaste kiel maar een middenzwaard en het roer be vindt zich niet onder de boot maar ach ter aan de spiegel en is optrekbaar, zoals bij de Olympiajollen, de Sharpies en de Flying Dutchmanklasse. In Amerika wordt n.l. meëstal in baaien gezeild, die ook een strand hebben, zodat men op deze manier met opgetrokken midden zwaard en roer tot op het strand kan varen. Alleen die jachten, welke voor de Amerikaanse meren bestemd zijn, krijgen een vaste kiel. Ómdat er hoofdzakelijk op zout water gevaren wordt, is het scheepsbeslag van roestvrij staal vervaardigd. Het zeiloppervlak blijft 16 m2 ,maar inplaats van het hier gebruikte gaffel- tuig wordt op deze schepen een toren- tuig gevaren en blijkens de foto’s die de heer Alberda ons uit Amerika liet zien, zijn ze er even sierlijk mee. Voorts worden alle jachtjes in diverse, meestal helle, kleuren geverfd. Echter alleen de zijkanten en de spiegel. Het dek en het interieur zijn blank gelakt. Hier ter stede zal op 12 November in het Gebouw voor Chr. Belangen een re gionale conferentie van bovengenoemde Ver. worden gehouden, waartoe alle Zondagsschoolleiders(sters) uit Fries land zijn uitgenodigd. Het thema dat in de middagbijeenkomst aan de orde komt luidt: „Waarheid in onze vertel ling”. De inleiding wordt verzorgd door de heer A. Kroese, directeur der Ned. Zondagschoolver. Discussievragen zijn „Wanneer zijn we niet waar tegenover het kind?” en „Wanneer doen we de waarheid van de bijbelse boodschap te kort?” Het avondprogramma wordt voor een deel besteed aan kennis van het land van de bijbel. De plaatselijke afdeling geeft een opvoering pantomime „Van de morgen avond” in Oosterse klederdracht. Tot slot wordt de Amerikaanse „The Quiet One” (De eenzame) toond. Zaterdag vertrok de nationale dans groep, waartoe de dames Jongejans en ter Poorte uit Sneek behoren, van Schip hol naar Zuid-Afrika. Er was zeer veel belangstelling voor dit afscheid. Het was een trieste morgen maar dat kon het enthousiasme bij de dansgroep niet doven, er werd nog even gedanst, iedere onderafdeling in eigen costuum. Daarna spraken de officiële vertegenwoordigers van Nederland en Zuid-Afrika, die door de heer Lambooy, voorzitter v. d. Fede ratie van Folkloristische groepen wer den beantwoord. Nadat fotografen en televisie (uitzending a.s. Dinsdag) hun laatste opnamen hadden gemaakt, werd afscheid genomen en te 9.15 verhief het toestel zich in de lucht, waar het spoe dig in de mist verdween. De eerste dag werd op Malta over nacht, de tweede in Luxor, en dan gaat het dwars over Afrika naar Johannes burg, waar men op de vierde na het vertrek hoopt te arriveren. Van 8 tot 13 November danst de groep te Pretoria, te Pieter Maritzburg 14 November, Durban 15 Nov., Kroonstad 16 Nov., Bloemfontein 17 Nov., Middelburg 18 Nov., Port Elisabeth 19 Nov., Oudts- hoorn 21 Nov., Georgetown 22, Kaap stad 24, 25 Nov., Stellenbosch 26 en 27 Nov., De Aar 28 Nov., Kimberley 29 Nov., Potchefstroom 30 Nov., Johannes burg 1 Dec., Nelspruit 3 Dec. Op Sinter klaasdag keert men weer naar het va derland terug, aankomst op Schiphol 8 December. Zaterdag 5 November: 2e klas A: ONS 2—DWP 2 7—4. 3e klas C: HJSC 2—ONS 3 3—1. Junioren A Afd. B: IJVC la—ONS 2a 2— 3. Zondag 6 November: Res. 2e klas A: WZS 3—Friso 2 1—6, Sneek 4RES 3 35. Junioren Hoofdafd.: FrisiaSneek 33. Afd. A: Renado la—BI. Boys la 4— 2, CAB la—WZS la 4—2. Afd. D: Sneek 2aCAB 2a 60, BI. Boys 2a telt aan zijn paardje. Ook zo’n dier, waar de sneeuw op neervalt en dat daar staat op zijn stokkerige pootjes, beeldt Croiset uit. Een voordrachtkunstenaar van formaat met een veelzijdig talent, want ook de scherpe humor in De di plomaat werd verbijsterend goed ge geven. Mr. van Bottenburg, voorzitter van het Nut, wenste in zijn slotwoord dat Max Croiset spoedig terug mocht komen in Sneek. Een wens die onderstreept werd door een krachtig applaus van het talrijke publiek, waaronder de heer v. d. Werf, als voorzitter van de Krite Snits, speciaal was verwelkomd door mr. Van Bottenburg. Het Fries herdenkingscomité „Vijftig jaar Kinderwetten” organiseert in deze provincie een vijftal bijeenkomsten, waarin het vijftigjarig jubileum van de Kinderwetten zal worden herdacht. Te Sneek heeft deze bijeenkomst plaats op Donderdag 10 November in hotel Ha nenburg, waar de heer P. Engels, direc teur van de Stichting Katholiek Sociaal Charitatiefcentrum Friesland, lid der werkgroep, zal spreken, en de kinder- rechterfilm „Children on Trial” wordt vertoond, terwijl het Nationaal Bureau voor Kinderbescherming zorg draagt voor een expositie, die een overzicht geeft van het kinderbeschermingswerk in Nederland. Maandag 7 November. Amicitia Thea ter Sneek. ’s Avonds 8 uur: „Ciske de Rat”. Maandag 7 November. Ned. Chr. Reis- vereniging. Filmavond in Aere Pe- rennius te Sneek. ’s Avonds 8 uur. Dinsdag 8 November. V.D. Toneelclub. Opvoering van: „Het leven behoort niet aan de mensen”, ’s Avonds 8 uur in Amicitia. Dinsdag 8 November. dag van de Osmia-Vulpenexpert bij Boekh. Wielenga, Grootzand, van 912 en 16 uur. Dinsdag 8 November. Demonstratie met Dylonstoffenverf van 106 uur bij Drogisterij Meindersma, Grootz. 3. Woensdag 9 November. Chr. Hist. Unie- dag te Sneek in Geb. v. Chr. Bel. Nam. 2.30 en ’s avonds 7.30 uur. Woensdag 9 November. Chr. Muziekver. „Euphonia” te Oppenhuizen. Bonte avond in het lokaal der Ned. Herv. Kerk. Aanvang 8 uur. Woensdag 9 November. Amicitia Thea ter, Sneek. 's Avonds te 8 uur, onder auspiciën van het Nut van ’t Alge meen: een film waarin men wordt bevangen door het mysterie van het leven „Macoumba”. Donderdag 10 November. Vergadering van aandeelhouders N.V. Zwembad Sneek, ’s avonds 8.30 uur in Restau rant Piso, Parkstraat. Donderdag 10 November. Volksonderwijs afd. Sneek. Opvoering „Potasch en Perlemoer... met vacantie”, in Ami citia. Kaarten uitverkocht. Tongersdei 10 Novimber. LAnbou Jon- gerein Mienskip Snits. Jouns 7.30 Ore sprekt Dr J. H. Dijkstra fan Ljouwert yn Hotel Hanenburg oer „Boer en eksport”. Vrjjdag 11 November. Lezing voor leden van v. d. Meulen’s Boekenspaarclub, door A. Melchior over Brazilië. Zaterdag 12 November. Waterschap „Heeg”. Vergadering van Volmach ten, voorm. 9.30 uur in café H. J. Visser te Heeg. Maandag 14, Dinsdag 15 en Woensdag 16 November. De Schoonheidsspe cialiste van Cosmetica Dr van der Hoog zal aanwezig zijn bij Parfu merie Hollywood voor advies huid verzorging enz. Woansdei 16 en Tongersdei 17 Novimber. It Snitser Frysk Toaniel spilet „Oer- macht” fan Schuitmaker, yn Ami citia. Dinsdag 22 November. Toneelgroep „Amicitia” speelt: „Het witte schaap van de familie”, voor leden, donateurs en introducees van de Sneeker Zeilclub. ’s Avonds 8 uur in Amicitia. Woensdag 14 December. N.C.R.V. Ster- avond in Geb. v. Chr. Belangen. G.R.C. Rood Geel Alcides Gruno F.V.C. Hunsingo In de derde klas deed M.S.C. een hele haal door met 21 van R.E.S. te win nen. De Meppeler withemden delen thans de eerste plaats met Steenwijk, doelgemiddelde iets beter is. 7 10 7 10 7 7 7 7

Sneeker Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1