Xestïg faar getrouwd Bespreking over hereniging van Duitsland geschorst Plannen vnor nieuwe Herv. Kerk in het Sperkhem in een nieuw stadium Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Redactieadres V.D. Toneel speelde: niet aan de mensen Pluimvee en konijnenfokkersver. S.enO. zag vele eigen successen in Utrecht „Het leven behoort r tt min rt n rttlpi 1.4. u |g s W 1 BMI Donderdag 10 November 110e Jaargang No. 90 Redacteur: L. KIEZEBRINK Geheimzinnige schatten Groot Zaalfestival en De plannen Verkiezing ouderlingen diakenen Afd. Snits en Omkriten Bond v. Plattelandsvrouwen Geslaagd Paartje in de sloot Gerben Sonderman had hartkwaal Gevonden juwelen worden geveild Utrikking Gysbert Japikspriis In appel gestikt ,ii ii ii n n J...U.I II tr ïi n.Ti ii tl tt Bom in verongelukt vliegtuig Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD 1= KLEIN ZAND 7 - Telef. 2872 Collecte voor de inspecteur IS SNEEKER NIEUWSBLAD een Ullllllllll Hl IIIIIIBIII Aan de Vrije Universiteit te Amster dam slaagde voor het candidaatsexamen geneeskunde de heer J. H. Bade van Sneek. Mej. Boukje Renema van Nijhuizum slaagde te Groningen voor apothekers assistente. Verschijnt MAANDAGS Administratie Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. Kantoor i GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) NIJEZIJL. Dinsdagavond reed een jong paartje, misleid door de dikke mist, te zamen op één fiets niet ver van de overweg te IJlst bij de Hemdijk neer in de sloot. Het reisplan van de jongelui om per fiets naar Sneek en dan per trein naar Leeuwarden te gaan werd door dit ongeluk danig verstoord. Nat en vuil moesten ze naar IJlst terugkeren. Bij de gehouden stemming voor ouder lingen en diakenen in de Herv. Gem. al hier zijn in eerstgenoemd ambt gekozen de h.h. P. Feddema, D. Grondman, W. Meerholz, KI. de Jong, M. Hiemstra, H. Visser, B. Faber, K. Kuipers, P. Klasen- ga, L. Modderman en L. G. Krol. T^t diaken werden gekozen de h.h. Tj. Kampman, U. Eppinga, F. de Boer, P. Jaasma en H. Postma. dosis verdovende middelen toe te dienen, en hij houdt Burke voor dat zij tijdens het verzet toch ook eens een mens, die gevaarlijk werd voor de verzetslieden, met een inspuiting hebben gelikwideerd. De dokter betoogt dan dat dit heel iets anders was en wijst ingrijpen in het huidige geval, zeer beslist af, de eerbied voor het leven is een Goddelijk en men selijk gebod. Als dokter Burke dan ech ter plotseling wordt weggeroepen, ver geet hij een tas mee te nemen, waarin zich het middel bevindt, waarmee Rita reeds één injectie kreeg om haar na een aanval van razernij tijdelijk te ver doven. Nic maakt zich er van meester en dient Rita de dodelijke dosis toe. Als de dokter na enige uren weer in het huis der patiënte verschijnt en de dood van Rita constateert, heeft hij direct een vermoeden van wat er gebeurd isaan vankelijk ontkent Nic, maar tenslotte bekent hij onder een meedogenloos ver hoor van Burke en besluit zich zelf aan te geven. Men wil proberen dit hoge bedrag bijeen te krijgen door twee leningen. Eén van f 100.000 in de Gemeente zelf tegen een rente van 3 bij een 40-jarige looptijd en één op de z.g. vrije markt tegen een rente van 3% en DONDERDAGS Bovendien vragen de jaarlijkse exploi tatiekosten voorlopig een bedrag van f 20.000.Men hoopt dit door vrijwil lige bijdragen, opbrengst nieuwe zit plaatsen en collecten, bijeen te brengen. waardoor ook het echtpaar Westra wat zon op het levenspad kreeg. Het scheepje waarin beide oudjes jarenlang lief en leed heben gedeeld lag meestal gemeerd aan de le Oosterkade, later aan de Prins Hendrikkade, doch sinds 1954 wonen ze aan de Waterpoortsgracht, en de kinde ren dragen goede zorg voor hen. Moge het straks jubilerend echtpaar nog vele jaren genieten van een welverdiende rust. Voor de jonge afdeling „Snits en Om kriten” van de Bond van Plattelands vrouwen trad Dinsdag in hotel Hanen burg op drs Bierma uit Leeuwarden, die sprak over „de betekenis van de onder linge verzekering voor het gezin” en bij lichtbeelden ook iets vertelde van zijn reis in Zuid-Slavië. De afdeling telt thans een tachtigtal leden. GENEVE, 9 NOV. De ministers van buitenlandse zaken op de Geneefse vier- mogendhedenconfèrentie hebben Woensdag besloten de bespreking van het eerste agendapunt hereniging van Duitsland en de Europese veiligheid te schor sen en Donderdag te beginnen met het tweede punt van de agenda: de ont wapening. Het besluit werd genomen, nadat de Westelijke ministers hadden verklaard dat de besprekingen over het eerste punt „vruchteloos” zjjn, doch dat tegen het einde van de volgende week, tegen de tijd dat, naar men ver wacht, de conferentie eindigen zal, de kwestie van Duitsland’s hereniging en de Europese veiligheid opnieuw bezien zal worden. Dezer dagen zal bij Muller te Amster dam een hoeveelheid juwelen worden ge veild, die twee jaar geleden bij bagger- werkzaamheden in de gracht bij het Zieken in Den Haag zijn gevonden. Uit het onderzoek bleek, dat de juwelen af komstig waren van ’n in ’20 in Spanje ge pleegde treindiefstal, ten nadele van een Haagse commissionnair en een bekende Haagse juwelierszaak. De gehele partij gestolen juwelen had een waarde van ongeveer 400.000 en was verzekerd bij Lloyds in Engelandde waarde werd indertijd vergoed. In de oorlog zijn de archieven van Lloyds grotendeels ver nietigd, zodat de juwelen op het ogenblik niet aantoonbaar aan iemand toebeho ren. De commissionnair is overleden en alleen de juweliersfirma bezit nog de tekeningen over de zetting van de ver miste stenen. De collectie bestaat uit hangers en colliers, bezet met parels, brillanten, saf fieren en robijnen en wordt nu volgens wettelijk voorschrift geveild door de in specteur der Domeinen. De diefstal, die 35 jaar geleden werd gepleegd, is nooit opgehelderd. Het is wel merkwaardig, dat een gedeelte van de juwelenschat uit Spanje in een Haagse gracht is terecht gekomen. Het misdrijf is reeds lang ver jaard. Er wordt nu nagegaan, in hoeverre de eerlijke vinder voor een beloning of voor een aandeel in de opbrengst van de vei ling in aanmerking komt, schrijft het Alg. Handelsblad. 99 De bedoeling is een nieuwe kerk met ruim 400 zitplaatsen en een drietal tijd een andere aanpak, een zekere de centralisatie. De kerk moet naar de mensen toekomen. Wat dit laatste punt betreft zal de gemeente in de toekomst nog voor meerdere vragen komen te staan, voor de oplossing waarvan de kerk en gemeente, willen zij haar taak naar behoren vervullen, niet uit de weg zullen mogen gaan. Het stuk, dat, om de contrastwerking, speelt in hetzelfde huis, waar door de eerste bevalling van Selma Verdonck, een vriendin van Rita, jong leven, met veel zorgen omringd, opbloeit, heeft ge breken, welke het voor het beroepsto neel niet aantrekkelijk maken, maar ook kwaliteiten, waardoor amateurgezel- schappen zich licht kunnen laten verlei den het op hun repertoire te brengen. Het is n.l. in het tweede en derde bedrijf een sterk speelstuk met een aantal rol len, welke de spelers veroorloven eens „lekker” los te komen. Maar het gaat in dit stuk om zo zware spanningen, welke zich in een zo sterk bewogen spel moe ten uiten, dat het beroepstoneel er een hele hap aan zou hebben en het gemid delde amateurtoneel er zich licht aan kan vergapen. De V. D. toneelclub had, onder de beproefde regie van mevr. For tuinZelle, een aantal van haar beste krachten in het vuur gezonden om de rollen van mevr. Vermeer, Rita, Nic en dr van Burke te vertolken. Ze hadden menig goed moment, maar daar waar zich de grootste spanningen in hun spel moesten ontladen, bleef dat toch wel te vlak, al naderde de een nu, de ander dan, wel eens een prestatie van werke lijk formaat naar amateursmaatstaf ge meten. Selma Verdonck en Bert Ver donck, haar man, hoewel wat gemakke lijker rollen, waren ook wat te zwaar voor de betrokken spelers in het derde bedrijf, maar Verdonck kreeg een aar dige creatie als vader-in-spé in het tweede bedrijf. De kleine rol van de dienstbode Annie en de zeer kleine van haar vriend Fré, kregen, in knap spel, een zeer goede uitbeelding. De Amicitia-zaal was zeer goed bezet met publiek, dat zich na de voorstelling nog aan de dans kon overgeven, waar, evenals in de pauzes tussen de bedrijven, het ensemble-Schuil speelde. De toneel- aankleding van woninginrichting fa Dik- land en het kapwerk van fa Visser Leeu warden, waren uitstekend verzorgd. We vertellen zeker geen nieuwe dingen als we zeggen dat er bjj de Herv. Gemeente alhier reeds lang plannen bestaan in onze stad een nieuw kerkge bouw te stichten. De plaats was ook al bekend, want enige jaren terug toen men met de bouw van Tuindorp begon kocht de gemeente voor dit doel een stuk bouwterrein in het Sperkhem, gelegen op de hoek Jan van Nassau- straatAnna Paulownastraat. Vorige week echter hebben de Kerkeraad en Kerkvoogdij in een speciaal kerkbouwnummer van „Het Kerkvenster” hun be weegredenen en verdere plannen uit de doeken gedaan. It prachtige stedhüs te Boalsert roan wer groatfol Moandeitomiddei, e doe’t Boargemaster Bruinsma yn ’e riedseale yn it Frysk it wolkomstwurd spriek, giene aller eagen nei de ienlaldige skoalmaster Ulbe van Houten en fa- mylje, dy’t de priis ütrikt wurde soe. De Kommissaris fan de Keninginne, Mr H. P. Linthorst Homan, die dit mei de him eigen flair en oan it hertlik ap plaus koe men hearre hoe’t eltsenien it dêr mei lens wie. estra—Hemstra, wonende Waterpoorts gracht 12 alhier, hoopt Woensdag 23 No vember a.s. zijn 60-jarige echtvereniging te gedenken. Beide oudjes zijn zeer kras en genieten een goede gezondheid. Westra werd 5 Februari 1875 te Britswerd gebo ren. Zijn vrouw die 23 Maart 1874 te Tzum het levenslicht aanschouwde is nog een jaartje ouder, n.l. 81. Uit hun huwe lijk werden tien kinderen geboren, drie jongens en zeven meisjes. Hiervan zijn nog 9 in leven, een der jongens overleed echter al op 2-jarige leeftijd. Het levens pad van beide oudjes is niet steeds over rozen gegaan. Reeds als kinderen van 9 jaar werkten ze mee op ’t land, er ver dienden dan bij een werkweek van 60 uren.... 1.50. Ja, toen was alles heel anders dan nu. Westra die later schipper werd vertelde ons o.a. toen we een be zoek bij hem brachten, dat hij eens een predikantsgezin met zijn schip heeft ver huisd van Oldeberkoop naar Bunder- mond in Groningen, waarvoor hij als be loning ontving 10.— en daarvan zelf nog het bruggeld en de schutgelden moest betalen. Was er niets te varen dan ging hij de boeren helpen bij het maaien en hooien. Maar ook dat leverde weinig op voor het onderhoud van zijn intussen groot geworden gezin. Ruim 35 jaar heeft Westra zich bezig gehouden met het ver voer van zand, modder, puin enz., een werk waarmee hij dag en nacht in de weer was. Gelukkig wijzigde zich gaan deweg de algemene toestand in gunstige Te Heerlen is het tweejarig dochtertje van de familie Simons in een stukje ap pel, dat in de keel bleef zitten, gestikt. Voor de bouw is natuurlijk heel wat geld nodig. Buiten de grond, die al uit eigen middelen betaald is, is met de bouw van het complex een bedrag ge moeid van drie ton. Hiervan is f 25.000 aanwezig in het bouwfonds, zodat nog f 275.000 bijeengebracht moet worden. Advertentieprijs 15 ct. per m.m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. De V. D. toneelclub had het zichzelf enorm moeilijk gemaakt, door voor haar opvoering van Dinsdagavond in Amicitia als stuk te kiezen „Het leven behoort niet aan de mensen”, een spel in drie bedrijven van Ed. J. M. Terlingen. Het gegeven beweegt zich rond het probleem de?: euthanasie, het actief versnellen van de dood bij lijders aan een ongeneeslijke ziekte door toepassing van middelen der geneeskunst. In dit geval gaat het niet om een lichamelijk lijden, maar om een psychische kwaal van een jonge vrouw, Rita Vermeer, die vóór haar huwelijk staat. Zij zal vervallen tot een toestand van ongeneeslijke krankzinnigheid. Me vrouw Vermeer, de moeder, blijft doof voor alle waarschuwingen van dokter Frits van Burke, dat Rita gevaarlijk is voor haar omgeving, zij gelooft alleen aan een tijdelijke overspanning en wil haar kind thuis houden en verplegen. Ze weigert zelf Rita’s verloofde in te lichten, zodat dokter van Burke voor die zware taak staat en zijn vriend Nic. Duurma moet aanraden de verloving te verbreken, hem de afschuwelijke ge volgen schilderend welke de kwaal voor Rita zal hebben. Dan tracht Nic in zijn wanhoop en verbijstering de dokter over te halen zijn verloofde dat verdere lij den te besparen door haar een te grote le Z.G. en 4 Ereprijzen, en in dezelfde Rassen L. L. Vellinga uit Koufurderrige le Z.G. en een ereprijs voor mooiste stamkonijnen, Fr. Hangoren. W. Bles uit Langweer, behaalde eveneens met Fr. Hangoren le Z.G. en een Ereprijs. Er waren 55 Fr. Hangoren ingezonden in diverse kleuren. In de Weners behaalde R. Stremler uit Heeg le Z.G. een Ereprijs. In de Rijnlanders L. Wiersma uit Goënga een le en een Ereprijs. In de Kleinzilvers J. Ruiter uit Sneek een le Z.G. en C. Bouma uit Heeg een 3e Z.G. De heer F. J. Bosma uit Follega behaal de met zijn inzending Friese Zilverpellen le en 2e prijs, benevens 3 Ereprijzen Om half vijf werd de terugtocht uit Utrecht aanvaard, het was een fijne dag voor de gehele S. en O.-familie geweest. Om ongeveer 9 uur was een ieder weer netjes thuisgebracht, voldaan en vol moed voor de volgende tentoonstelling. houdt aan dë geest van Genève en de richtlijnen van de regeringsleiders”. De Russische minister diende voorstel in voor een niet-aanvalsverdrag tussen de N.A.V.O. en de West-Euro- pese Unie enerzijds en de communis tische landen van het Pact van War schau anderzijds. Dit niet-aanvalsver drag zou op de duur vervangen moeten worden door een Europees collectief vei- ligheidsverdrag. Er zijn bewijzen gevonden, dat zich aan boord van het vorige week Dinsdag bij Longmont (Colorado) verongelukte Amerikaanse vliegtuig van het type DC 6 b van de United Airlines een ontplof fing heeft voorgedaan en wel in het achterste bagageruim, aldus heeft de lei der van het onderzoek, Peyton, ver klaard. Bij de ramp kwamen 44 perso nen om het leven. Peyton kon niet met zekerheid zeggen of het een bom was geweest, die het ongeluk had veroor zaakt. Dêrnei spriek notaris B. Tuinstra foar de bioardielingskommisje, dy’t for- antwurdlng öflei hwerom de priis oan Van Houten takind wie.; Dr W. Kok foar de Fryske Akademy en in stikman- nich oare organisaesjes en Dr J. Huls- ker üt namme fan de minister fan O., K. en W., hwernei Ulbe van Houten in tankwurd spriek, in tankwurd dat krekt syn persoan werjoech, ienfaldich en ta- gelyk sa fol humor dat der faek hertlik lake waerd. Doe wie der gelegenheid om ünder in kopke thé en fansels it nasjonale pro- dukt fan Boalsert, oaljekoeken, de fa- mylje Van Houten lok to winskjen. De jouns om seis üre tidens it treflik kofjemiel iepene mr D. Okma nammens Deputearre Steaten de Fryske Boeke- wike. Meardere sprekers fierden hjir noch it wurd, ünder oaren Prof. Dr J. H. Brouwer, dy’t de foartsjinwurdiger fan de minister bitanke foar hwat Frys- lan oan it regear to tankjen hat en prof. J. F. Koksma, dy’t de priis fan de Fryske Akademy ütrikte foar it bést ütfierde boek, ütkommen in 1954, nlt. „FrieslandFryslan”, ütjown yn ’e man de mei de Fryske V.V.V. troch L. J. Veen’s Utjowers Maetskippy to Amster dam. Nei öfrin fan dit miel harke men yn ’e Martinitsjerke nei it Earekonsert, jown troch it Frysk Orkest, mei Gezinus Schrik oan ’t oargel, en nei de dekla- maesje fan D. A. Tamminga üt „De Hil- lige Histoarje”. Neitiid wiene de kunstners noch by- inoar yn de Keizerskroan, foar it üt- fieren en biharkjen fan in kabaretjoun „De Reade Lantearne II”. De Britse minister van buitenlandse zaken, MacMillan, en zijn Amerikaanse ambtgenoot, Dulles, hebben op de ver gadering van Woensdag, die drie-en-een- half uur duurde, de Sovjet-Unie de schuld gegeven van de impasse waarin de besprekingen over Duitsland en de veiligheid zijn geraakt. MacMillan noemde Molotov’s toe spraak van Dinsdag „een zeer ernstige verklaring”. Hij kon niet inzien, wat voor nut een verdere bespreking van het eerste agendapunt zou kunnen heb ben. Overigens waarschuwde hij, dat „ons falen op dit punt ernstig de sfeer zal benadelen”, waarin de ministers de andere agendapunten ontwapening en ontwikkeling van contacten tussen Oost en West behandelen moeten. Dulles zei, dat Molotov’s verklaring van Dinsdag het vertrouwen, dat in de wereld was gewekt door de topconfe rentie in Juli, „grotendeels teniet heeft gedaan”. De geest van Genève heeft zwaar geleden. De weigering van de Sovjet-Unie om de hereniging van Duitsland voor te bereiden zal „in het algemeen de betrekkingen tussen de Sovjet-Unie en andere staten, w.o. de Verenigde Staten, nadelig beïnvloeden”, aldus Dulles. De Amerikaanse minister vreesde, dat bespreking van andere agendapunten weinig baten zal, als de ministers het gevoel hebben, dat zij geen regelingen kunnen treffen die houdbaar zijn. Molotov heeft zich Woensdag inschik kelijk getoond, toen het besluit genomen werd om de bespreking van Duitsland’s hereniging en de Europese veiligheid te beëindigen. Molotov verklaarde in zijn antwoord opnieuw, dat de tijd en de omstandig heden nog niet rijp zijn voor verkiezin gen in Duitsland. „Het is het Westen, en niet de Sovjet-Unie dat zich niet De 23-jarige landarbeider H. Klok heeft bij Barneveld een portefeuille uit een sloot opgevist, waarin 15000 gulden aan bankbiljetten zat. Hij gaf de vondst aan bij de politie, maar ofschoon dat al enige weken geleden is, heeft zich de eigenaar niet gemeld. Tijdens de afbraakwerkzaamheden van een pand aan de Langestraat te Ensche de, vond een arbeider gisteren een blik ken koekjestrommel, waarin zich hon derd zilveren rijksdaalder en 43 zilveren guldens bevonden. Hij heeft de trommel met inhoud naar de politie gebracht. De trommel werd aangetroffen in de schoorsteen van de keuken van dit pand. Zij was geheel ingemetseld. Dit moet in de oorlogsja ren gebeurd zijn door tandarts Noorden bos, die toen dit pand bewoonde. De heer Noordenbos woont thans in Den Haag. De politie heeft telefonisch con tact met hem gehad, waarbij kwam vast te staan, dat de heer Noordenbos deze bergplaats geheel vergeten was. „Er moet nog meer zitten”, heeft de heer Noor denbos verteld. „Waarschijnlijk in de tuin moet nog koperwerk verstopt zit ten”. Het is wel duidelijk dat de verdere sloop van dit pand thans met de nodige behoedzaamheid gebeurt, aldus meldt Ons Noorden. De winkeliers van Bonnebosq in Nor- mandië (Frankrijk) hebben een collecte gehouden voor een nieuw huis voor de.* belastinginspecteur. Deze inspecteur zou naar een andere standplaats worden overgeplaatst omdat er geen goed huis voor hem was in Bonnebosq. De winke liers willen de inspecteur echter niet kwijt omdat zij altijd goede zaken doen met de boeren, die naar Bonnebosq ko men om hun belasting te voldoen. De Federatie van Muziekverenigingen uit de gemeenten Wymbritseradeel, Bols- ward, IJlst en Sneek organiseert Dinsdag 15 November a.s. in ’t Gebouw voor Chr. Belangen alhier een festival. In totaal zullen hieraan deelnemen 13 corpsen. Voor nadere bijzonderheden zie men een adv. in dit blad. vergaderzaaltjes te bouwen, waardoor er meer ruimte vrij komt in de „grote” kerk, zodat daar een flink aantal zit plaatsen beschikbaar komt voor de mensen uit andere stadsdelen. Gerben Sonderman, de persoonlijke piloot van Prins Bernhard, leed aan een hartkwaal, welke de oorzaak geweest zou zijn van het vliegtuigongeluk, waar bij hij op 20 Oct. om het leven kwam, zo heeft de Amerikaanse raad van de burgerluchtvaart meegedeeld. Steeds meer, zeggen zij, komt het ge voel naar voren, dat het samenbindend element in de Gemeente aan het ver zwakken is, doordat de volle ochtend diensten een te massaal karakter dra gen. Bovendien zijn vele zitplaatsen op de kraak en achter de preekstoel niet gewild, waardoor het contact tussen predikant en hoorder ontbreekt. Een tweede bezwaar is dat voor het zuidelijk deel van onze stad (Sperkhem en om geving) de afstand naar de kerk vrij groot is. Ook in dit opzicht ontbreekt de echte band tussen Gemeente en kerk. En tenslotte eist de huidige moderne Voor de grote internationale 47ste Ten toonstelling van Ornithophilia, gehouden op 3, 4 en 5 November j.l. te Utrecht, was veel belangstelling uit het gehele land, zowel voor Nut- als voor Sportdieren. De grote Bernhardhal was dan ook ge heel gevuld met hoenders, duiven, ko nijnen, watervogels, kuikens, broedma chines enz. enz. (Ook Wouda’s Meelfa briek had een grote stand). S. en O. was niet alleen flink vertegenwoordigd, maar mocht, als oudste en grootste vereniging in den lande, ook het genoegen smaken, dat de leden vele prijzen wonnen met een zeer goede collectie dieren. Dit be wezen wel de goede praedicaten welke de keurmeesters gegeven hebben. Als vereniging stond S. en O. mede aan de spits zowel wat kwantiteit als kwaliteit betrof, en dat wil heel wat zeggen, te meer daar het uitsluitend een Jongdie- ren tentoonstelling was. Vele leden van S. en O. wilden ook gaarne eens een kijkje nemen op de grootste tentoonstel ling in den lande. In de ledenvergadering was dan ook besloten de tocht gezamen lijk te ondernemen (per touringcar). Ook de verzending der dieren geschiedde collectief en dit was gezien de hoge vrachttarieven bij Expressegoed zeer zeker nodig. (Alle hulde overigens aan N.S. station Sneek, dat met raad en daad bij de verzending ter zijde stond). Op 5 November ’s morgens om 7 uur startten de leden voor een bezoek aan deze tentoonstelling. Via Hommerts, Heeg, Spannenburg en Langweer, waar we de bus volkregen (45 personen), ging het naar Utrecht. De stemming in de bus was opperbest en dat kon ook haast niet anders, gezien de reeds bekend gewor den successen. Helaas moest men wegens slecht zicht (mist) een goed half uur langer in de bus zitten dan nodig was, maar de „Reiswein”, bestuurd door de heer Sypersma, zette ons om 11.30 uur veilig en wel aan de Croeselaan af. Een ieder zocht toen al vlug de weg naar z’n eigen dieren en men kon aan de meeste gezichten wel zien dat ze tevre den waren. Natuurlijk had niet elk dier een prijs, maar wel, en dat is eigenlijk het voornaamste, een goede beoordeling In klasse 208, Frieszilver Pel, waren 10 dieren ingezonden, alleen de dieren van de S. en O.-leden hadden hier een prae- dikaat, n.l. F. J. Bosma (Follega), le Z.Z.G., 2e Z.G., 3e Z.G. en G.verder behaalde F. Verf hier met 2 dieren G.G. In klasse 223 en 224 (Lakenvelders) be haalde R. v. d. Werf, Heeg, een le G. en een 2e G.G. De heer S. Zoodsma uit Midlum (ook S. en O.-lid) was een goede derde in een grote klasse Wit Ameri kaanse Hennen. De successen in de ko nijnen overtroffen die bij de hoenders, eigenlijk te veel om ze alle op te noe men en daarom alleen de Ere en le prijs winnaars even vermeld, zonder iemand anders te kort te willen doen. L. Bles uit Langweer le Z.G. Ereprijs met een voedster in VI. Reuzen Joh. de Jager uit Langweer met Franse Hangoren 4 x zin wat de lonen en vrachten betreft, en Akke SS

Sneeker Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1