C.B.T.B. besprak het melkprijsbeleid SINT NICOLAAS KOMT! Mislukking van Genève officieel vastgesteld R.K, Toneelgroep Sneek speelde Jane Eyre Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST I Donderdag 17 November 110e Jaargang No. 92 Redacteur: L. KIEZEBRINK K - Gevaarlijke boefjes Geslaagd Het Sneaker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT, SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD Jongeman door stroom gedood Levenslang geëist voor dubbele moord Vierjarig jongetje bij boer- derijbrand omgekomen Redactie-adres KLEINZAND 7 - Telef. 2872 r „Herderlijk schrijven” onderwerp van discussie Harde klap in ruil voor zoen Auto botste op wagen Lijempf reorganiseert K'- 'i I I I j SNEEKER NIEUWSBLAD II van Het Herderlijk schrijven N oodslachtingen. Contactovond. j Dit laatste is niet het geval, zo deelde de voorzitter in zijn antwoord mede. De huur bedraagt maar 7% van de kostprijs. Het zit voornamelijk in de lonen en de sociale lasten, die 43% van de kostprijs bedragen. Verlaging van de huur op de zand gronden helpt dus niet. Wat de Zonen betreft, verklaarde spre ker zich, hoewel een voorstander van vrijheid, in de huidige situatie tegen een vrije loonvorming. De arbeiders en de boeren zouden daar beide de dupe van worden. Verschijnt i MAANDAGS Administratie Comb. Drijfhout-Klezebrlnlc Co. Kantoor GROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) Een Milanees is tot vier jaar en vijf maanden gevangenisstraf veroordeeld omdat hij een andere man, die zijn meis je in een bioscoop had gezoend, een klap had gegeven. Een harde klap wel, want de geslagene is er niet van hersteld. GENEVE, 16 Nov. Rusland en de geallieerde mogendheden hebben vanavond de conferentie van de Grote Vier beëindigd en toegegeven niet geslaagd te zjjn in het verzekeren van de vrede in Europa, de eenmaking van Duitsland of het scheppen van vriendschap tussen Oost en West. De drie geallieerde ministers van Buitenlandse Zaken beschuldigen verbitterd Molotov van kwade trouw in al z\jn belangrijke voorstellen, die door hem in de afgelopen drie weken gedaan wer den. In zijn slotrede beweerde Molotov, dat alleen de Sovjet-Unie voortgegaan was in de „geest van Genève”, die de topconferentie van vier maanden geleden kenmerkte. In een gezamenlijke verklaring gericht tot de Duitsers aan beide zijden van het Ijzeren Gordijn, verklaren de geallieerden dat zij „niet zullen op houden pogingen te doen om een einde te maken aan het onrecht, dat hen nu aangedaan wordt, door Duitsland verdeeld te houden”. Een Newyorkse huisvader heeft de be scherming van de politie ingeroepen voor zijn gezin, dat nu al drie weken lang bloot staat aan de bedreigingen van een bende schooljongens. De moeilijkheden begonnen, toen de 15-jarige Harry Jennison jr. uit zelfver dediging een bekend straatschuimertje met een mes stak. Sindsdien heeft de knaap niet meer de moed kunnen op brengen het ouderlijk huis te verlaten uit vrees voor de bende. Harry’s dertienjarige zusje Margaret kreeg op school de waarschuwing dat het leven van haar broertje in gevaar was, wat wordt bevestigd door het feit dat er voortdurend leden van de bende om het huis hangen. Vader Harry Jennison, een werkloze autohandelaar, denkt er al over de stad te verlaten. Het is haast geen leven meer, zei hij, en de politie zegt ook niet veel meer aan het probleem van de ■’cugd- criminaliteit te kunnen doen, omdat er zoveel jeugdige misdadigertjes zijn. De R.K. Toneelclub Sneek had ter ge legenheid van de viering van haar tien jarig bestaan de geheel bezette Ami- citiazaal getuigde Dinsdagavond van het meeleven der parochianen met dit jubi leum voor haar eerste opvoering in dit seizoen de hand gelegd op een toneel bewerking door Jos. Janssen van de ro man van Charlotte Brontë „Jane Eyre”. De bewerker heeft zich heel wat moeite getroost er een speelbaar stuk van te maken, en er zijn tal van spannende scènes in, maar Janssen heeft toch enigs zins zijn doel voorbijgeschoten omdat hij te langademig is, het stuk is veel te ge rekt, en coupures zullen nodig zijn, waar voor in het bijzonder het vijfde bedrijf in aanmerking komt, om het voor het moderne amateurtoneel werkelijk aan trekkelijk te maken. Zes uren toneel de voorstelling duurde met enige onder brekingen van half acht tot half twee ’s nachts is te veel ook van het goede. En als we spreken van het goede dan denken we vooral aan het spel, want deze groep heeft door haar vertolking het ’t publiek gemakkelijk gemaakt over de bezwaren van het stuk heen te stap- pen.Stellig is de keuze van „Jane Eyre” door deze toneelclub mede beinvloed door de wens ter gelegenheid van haar jubileum iets bijzonders te geven ook wat de aankleding betreft het stuk is omdat het in 1850 voor een deel in de Engelse „society” speelt ook als öostuum- stuk de moeite waard en daarin is ze zeker geslaagd. We achten ons ontslagen Nadat in beginsel besloten was weder om een contactavond te beleggen met de Chr. Jongerenorganisatie en de Chr. Vrouwenvereniging, werd nog lang en breed gesproken over de samenstelling van het programma en over het heffen van entree of het houden van een col lecte ter dekking van de kosten. Het bestuur, dat het nog eenmaal met een collecte wil proberen, kreeg tenslotte voor beide punten vrij mandaat. De melkprijs. en DONDERDAGS St. Nicolaas heeft aan het Actie comité van de Sneker Winkeliers ge schreven, dat hij a.s. Zaterdagmiddag om half drie met de „Johanna Ja coba” bij de Waterpoort aankomt. Hij maakt daarna een rondrit door de stad waaraan het Sted. Muziekcorps zijn medewerking verleent. Deze rit wordt besloten met de ontvangst van de Sint op het Stadhuis, waar de schoolkinderen weer voor hem zullen zingen. De route van'de tocht is als volgt: Lemmerweg, Hoogend, KI. Palen, Ha- rinxmakade, Johan W. Frisostraat, W. Lodewijkstr., Oppenhuizerweg, Both- niakade, Hooiblokstraat, Singel, Klein- zand, Jousterkade, Oosterdijk, W. Burgstraat, N. Burgstraat, Grootzand beide zijden, Schaapmarktplein, N. toegang zijn verkrijgbaar bij de plaatse lijke kleinhandel, welke hieraan ook haar medewerking verleent. Het pro gramma omvat allereerst een praatje over de best smakende appel- en peren rassen, en de tijden waarin deze verkrijg baar zijn. Ook het gebruik in de keuken wordt niet vergeten. Hiertoe zal de kleurenfilm „Van Tuin naar Tafel” ge draaid worden, waarna door een kook- lerares enige gerechten besproken zul len worden. Hieraan is tevens een expo sitie van deze gerechten en appel- en perengebak verbonden. Na de pauze wordt een zeer attractief programma gegeven over de appel. Hierin wordt op zeer interessante wijze getoond waaruit een appel bestaat en welke mogelijkhe den zich hierbij voordoen. Tevens is aan dit programma nog een expositie ver bonden van verpakt Nederlands fruit in diverse rassen en kwaliteiten. Ook wordt aan iedere bezoekster een zakje ap pels van de beste rassen uitgereikt ter kennismaking met het thans op de markt gebrachte assortiment. Is Uheel gelukkig, dan kunt U ook nog een kist fruit winnen, of één der andere waarde volle prijzen, welke beschikbaar zijn in de wedstrijd waarbij U 5 rassen moet her kennen. Voorziet U dus van een toe gangsbewijs welke verkijgbaar zijn bij de detaillisten ter plaatse en houdt 23 November vrij voor dit programma. De toegang is gratis. van de Synode der Ned. Herv. Kerk, dat tijdens de besprekingen van de pro paganda voor de C.B.T.B. al even om de hóek was komen kijken, vormde ten slotte nog het onderwerp van een uit voerige discussie tussen de voorzitter en de heer Abma, welke laatste van mening was dat de heer Gerbrandij dit schrijven in deze vergadering en onlangs ook in die van de Friese C.B.T.B. te Leeuwarden niet objectief had aange haald, wat door de heer Gerbrandij ont kend werd. Enige andere leden mengden zich ook in de discussie en de vergadering vond deze zaak wel zó belangrijk, dat vele der aanwezigen een exemplaar van het Herderlijk schrijven bestelden en het be stuur de toezegging deed zich te zullen beraden over het beleggen van een bui tengewone vergadering waarin het schrij ven zal worden ingeleid en ter discussie gesteld. Het voornaamste punt op deze agenda, de bespreking van het melkprijsbeleid, werd door de voorzitter op zeer deskun dige wijze ingeleid. Hij memoreerde eerst uitvoerig de re geling welke verleden jaar gold, en be handelde daarna de vier systemen welke de minister thans aan de hand zijn ge daan. Eén er van behelst één integrale kostprijs, maar dat durft de F.N.Z. niet aan en spreker persoonlijk vindt dat ook levensgevaarlijk. De bedrijven op de zand- en veengronden staan n.l. wat de bedrijfsvoering aangaat achter bij die op de klei en dus zou bij dit systeem Fries land lelijk achteraan komen. De C.B.T.B. is voor het verleden jaar voorgestelde verbeterde systeem van één toeslag met interne verrekening voor de zand- en veeribedrijven, en de heer Ger brandij vermoedde, dat dit ook dit jaar weer gevolgd zal worden. Eerst echter dient het rapport van de wetenschappelijke Commissie Turling, welke dit zeer moeilijke probleem be studeert, te worden afgewacht. Hopelijk komt deze Commissie er uit. Bij de discussies werd o.m. betoogd, dat de streken met een te hoge kostprijs door de Voorlichtingsdienst moeten wor den voorgelicht en zonodig worden ge steund door subsidies, verkaveling enz., om ook daar tot een goedkopere bedrijfs voering te komen. Alleen in dat geval wordt één melkprijs mogelijk. De cijfers van het L.E.I. werden aan gevochten, (deze zouden niet met de werkelijkheid overeenstemmen), en ge vraagd werd of het verschil in kostprijs ook veroorzaakt wordt door de huren. 1 Bij een grote brand die Dinsdagmid dag de boerderij, bewoond door de heer W. T. Roorda te Wijtgaard, in de as legde, is het vierjarig zoontje Doeke om het leven gekomen. Tevens werden ne gentien stuks vee ’n prooi der vlammen. De schade wordt door verzekering ge dekt. Omtrent het ontstaan van de brand is nog niets bekend, al heeft men het ver moeden dat ze door kortsluiting werd veroorzaakt. Erger was dat de vierjarige Doeke, zoontje van de boer, werd ver mist. Reeds bij het middageten zat hij niet aan tafel, maar daarover maakte men zich niet ongerust, daar dit zo dik wijls het geval was. Toen hij echter lan ger wegbleef en ook na de brand nog niet was komen opdagen, rees er een vreselijk vermoeden. Bij nadere informa tie bleek hij bij geen zijner school kameraadjes thuis te zijn en er was ver der niemand die hem die middag had ge zien. Tot men Dinsdagavond omstreeks negen uur het verkoolde lijkje aantrof, midden in de schuur achter een schut ting, alsof het knaapje zich daar tegen de hoogoplaaiende vlammen en verstik kende rook heeft menen te kunnen be schermen. En tenslotte brengt hij Dinsdag 29 November nog een bezoek aan de Veemarkt, om daar het mooie Friese vee te zien. Dit constateerde en betoogde de heer H. M. Gerbrandij, voorzitter van de af deling Sneek e.o. van de C.B.T.B., in het korte woord, waarmee hij na Schriftlezing en gebed Woensdagmor gen de vrij goed bezochte ledenvergade ring bij Leeuwen opende, en waarin hij ook nog eens het bestaansrecht van de Chr. Organisaties, ontstaan na het gees telijk reveil in de vorige eeuw, verde digde. Geslaagd voor het diploma vakbe kwaamheid kruidenier de heer T. C. de Bruin te Folsgare. Op Zaterdag 26 November rijdt St. Nicolaas weer door de stad. Maar dan zorgt de Chr. Muziekver. „Harmonie” voor de fleurige muziek. Hij vertrekt om half drie vanaf Hanenburg en rijdt door de volgende straten: N. Noorderhorne, Marktstraat, Leeu wenburg, Grootzand beide zijden, Suupmarkt, Kleinzand, Oosterdijk, W. Burgstraat, Kruizebroederstraat. Burgstraat, Kruizebroederstraat, W. Noorderhorne, Parkstraat, Dr. Bouma- weg, Stationsstr., Oud Kerkhof, Grote Kerkstraat, Marktstraat, ontvangst Stadhuis met Aubade schoolkinderen. Aan de dames in Sneek wordt op 23 November a.s. een voorlichtingspro gramma op het gebied van fruitgebruik aangeboden door de Nederlandse Fruit- telersorganisatie in samenwerking met de detaillisten in groenten en fruit ter plaatse. Was fruit vroeger een luxe pro duct, thans is het een product dat op gezette tijden in elk huisgezin verschijnt. Een grote moeilijkheid echter is nog vaak dat zij, die dit kopen, niet altijd weten welk ras zich op dat ogenblik het best voor consumptie leent. Dit vindt ook zijn oorzaak in het feit dat de Ne derlandse teler thans andere rassen teelt dan een twintigtal jaren geleden. Toen waren het de Bellefleur, Princesse Noble en Goudreinet. De eerste twee zijn b.v. thans zo goed als van het toneel verdwenen. Hier zijn andere, beter sma kende rassen voor in de plaats gekomen, als Cox’s Orange Pippin, Laxton’s Su perb, Glorie van Holand, en anderen. Teneinde de dames hiermede bekend te maken, worden overal in het land voorlichtingsmiddagen en -avonden ge geven, teneinde het publiek voor te lich ten in hun keuze. Bij een juiste keuze heeft men veel beter resultaat van het bestede geld. Men koopt een smakelijk product. Hiermede zijn èn teler èn han delaar èn de consument gediend. In Sneek zal op 23 November a.s. in Hotel Hanenburg des middags 14 uur en des avonds om 19 uur zulk een program ma worden gegeven. De bewijzen van Ontwapening: 3) Ontwikkeling van de contacten tussen Oost en West. De ministers van Buitenlandse Zaken zijn overeengekomen over het resultaat van de besprekingen verslag uit te brengen bij hun respectieve regerings chefs en aan te bevelen, dat de toe komstige loop van de besprekingen van de ministers van Buitenlandse Zaken langs diplomatieke weg zal worden ge regeld.” De Officier van Justitie bij de Arn hemse rechtbank, mr ir W. H. Folmer, heeft levenslange gevangenisstraf geëist wegens doodslag met voorbedachte rade tegen de 37-jarige archivaris B. B. uit Den Haag. B. werd er van verdacht, in de ochtend van de negentiende Januari van dit jaar te Doetinchem zijn oom, de 73-jarige G. B. en diens huishoudster, de 66-jarige mej. H. H. R., met messteken te hebben gedood. B. had eerst een bekentenis af gelegd, doch trok die later weer in. Advertentieprijs 15 et, per tn-m. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 375 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. Van het gemeentebestuur van Wym- britseradeel was een schrijven ingeko men over de nieuwe regeling voor de verkoop van vlees, afkomstig van nood- slachtingen. Hiervoor werd de medewer king van alle leden gevraagd, door zo veel mogelijk de eigen slager b:’ nood- slachtinger. in te schakelen. De voorzitter was van mening, dat thans de moeilijkheden voor een groot deel zijn weggenomen, wat. door zijn broer de heer G. M. Gerbrandij, die de verbeterde regeling nader toelichtte, be vestigd werd. Boeren, slagers en bur gerij komen nu allen aan hun trek. Verder was er een circulaire van het Provinciaal bestuur betreffende het al of niet combineren of splitsing van af delingen en het werven van buitenge wone leden. Volgens het bestuur is er geen aan leiding de afd. Oppenhuizen met Sneek te combineren. Wel werd aangedrongen op het werven van buitengewone leden wat ieder lid het beste in eigen kring kan doen en wees de voorzitter ook nog op de uitbreiding en verbetering van het Bondsorgaan. In betekenis staat de C.B.T.B. thans bij geen der andere or ganisaties ten achter. Alleen het leden tal moet worden uitgebreid, aldus de heer Gerbrandij. Over één ding warer de vier ministers het eens: Geen verplichting opnieuw bij elkaar te komen. De Westelijke Grote Drie hebben verklaard, dat Molotov duidelijk heeft laten blijken, dat, on danks een desbetreffende instructie van de vier regeringschefs, de Russische re gering weigert in te stemmen met her eniging van Duitsland, omdat zulks zou leiden tot het bewind in Oost-Duitsland. Maarschalk Boelganin en de westelijke regeringsleiders hadden in Juli overeen stemming bereikt over een voorstel tot hereniging van Duitsland in 1956. Mo lotov deed nu tegenvoorstellen, die tot gevolg zouden hebben, dat Duitsland verdeeld blijft en het westelijk beveili- gingsstelsel uiteindelijk ineenstort. „Dit is de reden van het mislukken der on- derhandelingen”. De tekst van het slotcommuniqué van de conferentie van de ministers van Buitenlandse Zaken van de Grote Vier luidt als volgt: „In overeenstemming met de door de vier regeringschefs na hun bijeenkomst in Juli te Genève gegeven instructie zijn de ministers van Buitenlandse Za ken van de Franse republiek, het Ver enigd Koninkrijk, de Unie van Socialis tische Sovjetrepublieken en de Verenig de Staten van Amerika van 27 October tot 16 November in vergadering bijeen geweest. Zij hebben openhartig en uit voerig gesproken over de drie punten, waarvan de behandeling hun in de in structie werd toevertrouwd, te weten: 1) Europese veiligheid en Duitsland; 2) Dinsdagavond is een personenauto, be stuurd door de heer F. S. uit Emmeloord, aan de Lemmerweg alhier even voorbij het voetbalveld van de V.V, Sneek, op de achterzijde van een met paard be spannen wagen ingereden. De bestuurder van deze auto werd door een tegenlig ger verblind en zag daardoor de wagen niet Hij liep een hoofdwonde op, terwijl de auto ernstig werd beschadigd en naar een garage moest worden gesleept. i De afgelopen zomer is voor de landbouw een gezegende zomer geweest. Al thans wat het weer betreft. Wij mogen daardoor op vrij redelijke bedrijfsresul taten terugzien. Dat kan echter niet gezegd worden van de economische toestand in de landbouw. De lonen mogen niet bij die in de industrie ten achter blijven, maar dan krijgen wij het zwaar. Want iedere loonsverhoging, hoe gering ook, zal een verhoging van de kostprijs van de melk ten gevolge hebben. Nederland’s grootst gegraven dok in aanbouw bij de N.D.S.M. wordt 26 No vember a.s. officieel in gebruik gesteld. Foto: Overzicht van het gegraven dok, dat bijna gereed is. De werklieden doen bij dit grote werk wel erg nietig aan. Lengte 245 m., breedte 40 m. Er gaat 90.000 m3 water in en er komen 4 hijs kranen bij. De waterdiepte boven de kielblokken bedraagt 8.40 m. Woensdagmiddag is de 24-jarige poe lier E. van ’t I., wonende in de buurt schap ’t Loo onder de gemeente Olde- broek, In aanraking gekomen met elec- trische stroom en op slag gedood. Het slachtoffer wilde een electrische aansluiting tot stand brengen in de poe- lierswerkplaats van het bedrijf, waar hij werkzaam was om naar de voetbal wedstrijd SaarlandNederland te kun nen luisteren. Hij was hiermede alleen bezig, zodat men de juiste toedracht van het ongeval nog niet heeft kunnen vaststellen. De rijkspolitie is bezig met een onderzoek. De getroffene laat een vrouw en een kind van twee maanden na. Naar men ons van de zijde van de N.V. Lijempf meldt heeft zij ter verbetering van de rentabiliteit en de liquiditeit der onderneming, besloten over te gaan tot een ingrijpende reorganisatie. Deze houdt in, dat de vennootschap zich in de toekomst zal gaan specialise ren in de fabricage en afzet van gecon denseerde melk, melkpoeder, jjsmix en speciaalproducten, hetgeen tot gevolg heeft, dat zij zich zal terugtrekken uit het melkinrichtingsbedrijf en dat zij de kaasproductie sterk zal inkrimpen. In verband hiermede is getracht met ver schillende zuivelfabrikanten tot overeen stemming te komen, waarna tenslotte be sloten is overeenkomsten aan te gaan met de DOMO en de Coöperatieve Condens- fabriek „Friesland”. Volgens deze overeenkomsten zullen op 26 November a.s. de melkinrichtingbe- drijven te Groningen en Sappemeer aan de DOMO en de bedrijven te Berlikum, Dokkum, Kuinre, Sloten, Steenwijker- wold, Wolvega en Workum aan de „Friesland” worden overgedragen. Voorts is een bepaling opgenomen, welke de handhaving van de rechtsposi tie van het bij de overdracht betrokken personeel waarborgt. De productie van gecondenseerde melk, zowel gesuikerde als ongesuikerde ge condenseerde melk, melkpoeder, ijsmix, speciaalproducten, boter en kaas in de fabrieken te Briltil, Doezum, Drachten, Kampen, Tolbert en Winsum blijft on verminderd gehandhaafd, terwijl ook de fabrieken te Augustinusga en Oldebroek, die hoofdzakelijk alleen melk ontvangen, normaal in bedrijf zullen blijven. De be langen van de N.V. Lijempf in de N.V. „De Prinses” te Ursem, welke geheel bui ten deze reorganisatie valt, blijven eveneens ongewijzigd. Met deze ingrij pende reorganisatie, die hiermede haar beslag heeft gekregen, wordt zowel een technisch, financiëel, als commercieel goed gefundeerd bedrijf verkregen, waar in een economische productie mogelijk is. de taak hier de inhoud samen te vatten, boek en film hebben aan „Jane Eyre” allerwege bekendheid gegeven. Hier zij slechts gezegd dat we ons altijd weer verwonderen dat Charlotte Brontë, die zo'n gesloten karakter had, zich in haar romans zo geheel kon geven, ook in de karaktertekening, en toch is dat misschien ook al weer niet zo verwon derlijk, omdat zij in haar vrouwelijke romanfiguren als bijv. Jane Eyre waar schijnlijk heeft geprojecteerd wat zij zelve had willen zijn. Een moeilijke rol is die van de vrouwelijke hoofdfiguur, physiek stelt hij ook zware eisen omdat het stuk zo lang is, moeilijker misschien nog is die van Edward Rochester, heer van Thornfield Hall, maar deze club be schikt over twee krachten, die deze moei lijkheden aandurven en binnen de sfeer van het amateurtoneel ook aankunnen. Mej. M. Damhuis, die we de laatste ja ren zich hebben zien ontwikkelen tot een amateur toneelspeelster van formaat bereikte in Jane Eyre 'n hoogtepunt en de hr A. Flapper was weer uitstekend - beiden hadden zich blijkbaar aangegord tot een grootse prestatie op deze jubileumop- voering en hoe groot die was bleek in het bijzonder in hun afscheidsscène in het derde bedrijf, als hun huwelijk on mogelijk is gebleken. Van de andere speelsters en spelers er waren 19 rol len, waarvan sommige doublures werd lang niet zoveel gevergd, maar de bij zondere prestatie van de jeugdige Tineke Poiesz als Adèle waarvoor zij aan het einde dan ook een complimentje en ge schenkje namens de groep kreeg uit mond en band van de heer Flapper moge hier toch in de eerste plaats nog wel even vermeld mevrouw Fairfax, de huishoudster, werd natuurlijk een goede creatie van mevrouw A. Ringnalda Hammersma. De rollen van palfrenier John en diens vrouw Mary waren in de vertrouwde handen van de heer L. D. Bonte en mej. Th. Konings, mevr. A. LouwmansBult in de doublure Bertha Mason en Diana Rivers had lang geen gemakkelijke taak maar ze kweet er zich goed van en de heer G. J. Esser maakte werkelijk iets opvallends van Kolonel Dent en van dominee St. John Rivers een andere dominee, rev. Wood, werd goed vertolkt door de heer Joh, Potma, die ook de rol van mr Esthon had. De heer A. Koedijk gaf iets eigens aan de intrigerende advocaat Briggs. Mej. G. Teensma als Grace Pool, de heer G. J. C. Potma als Charles Mason, mej. CL Draisma als mevr. Ingram, mej. F. Tij huis als Blanche Ingram, mej. F. Sie- monsma als Anny Esthon, mej. Gr. Visser als Hannah vormden verder het ensem ble, en zij vielen, gedreven door het ver langen deze jubileumuitvoering tot een zeer succesvolle te maken, geen van al len uit de toon, die door mej. Damhuis en de heer Flapper zo hoog was ingezet. Alle spelers, maar in het bijzonder ook regisseur H. A. Siemonsma moeten ont zettend hard hebben gewerkt om dit suc ces te bereikenwat goede regie ver mag, het zij terloops nog even gezegd, bleek o.a. in het tweede bedrijf dat speelt op het terras van Thornfield Hall, waar een groepje gasten bijeen is, opval lend goed was daar het „stille” spel. Het kapwerk was weer goed verzorgd door D. Hamersma, de muziek door het en semble Schuil, mej. Damhuis*kreeg bloe men, het gehele ensemble veel applaus. Voor de voorstelling een aanvang nam had kapelaan D. Galama een woord van welkom gesproken, inzonderheid tot ka pelaan Mulder, van Utrecht overgeko men. Dat dit welkomstwoord vergezeld ging van een aansporing tot de parochi anen de toneelclub te steunen spreekt van zelf. ’S: 1 i

Sneeker Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1