Conferentie tussen Indonesische en Nederlandse regering y Officieel Orgaan van de gemeenten SNEEK, WYMBRITSERADEEL en IJLST Ledenvergadering „S. en Ie Opfiering „De léste akte” St. JNicolaas in de Montessorischool O.” Sinterklaas bezoekt de kleuterschool te Scharnegoutum 1 Donderdag 8 Dec. 1955 110e Jaargang No. 98 Redacteur: L. KIEZEBRINK Dat liep nog goed af Koffie en thee goedkoper Benoemd fan Abe Brouwer Sint Nicolaas-actie te Heeg Het onbekende Groenland Voor twee millioen diamanten zoek Drie weken tegen Kamerlid geëist Kerstfeest in het Bio- vacantieoord Tentoonstelling kantoormachines Redactie-adres Het Sneeker Nieuwsblad is een gecombineerde uitgave van NIEUWE SNEEKER COURANT. SNEEKER COURANT en DRIJFHOUTS NIEUWSBLAD - KLEINZAND 7 - Telef. 2872 Verkoop boerderij en weiland Tien jaar wegens uitlokking van brandstichting Gevolgen van gratiebesluit I M 1 i/d dirigent-om-te-stelen sloeg de maat. Wat een welkom voor „De léste akte”, Dér for- Een mooi programmatje It spyljen K. Krite Snits dit stik as première bringt moat sjoen wurde as üs huldiging fan Abe Brouwer”, sei de hear v. d. Werf. Een 84-jarige veehandelaar te Dracht- ster Compagnie is door de Leeuwarder rechtbank veroordeeld tot tien jaar ge vangenisstraf wegens het opzettelijk uit lokken van brandstichting in een boer derij te Doezum. De officier had een ge vangenisstraf van 12 jaar gevorderd. HEEG. Mej. I. van Netten alhier is benoemd tot leidster van de Chr. kleu terschool te Achlum. en zes de Verschijnt MAANDAGS Administratie Comb. Drijfhout-Kiezebrink Co. KantoorGROOTZAND 55 Telefoon 3005 (K 5150) De consumentenprijzen voor koffie en thee zijn verlaagd. De prijsvermindering bedraagt 7 lot 16 cent voor een pakje koffie van een half pond en 2 tot 6 cent voor een pakje thee van een ons. De vorige prijsverlaging ging 17 Mei van dit jaar in, toen de vermindering zowel voor een pakje koffie van 250 gram als voor een pakje thee van honderd gram 8 tot 10 cent bedroeg. In hotel Ozinga werd Dinsdagmiddag in één zitting door de notarissen A. M. Harterink te Leeuwarden en S. H. van Huls te Lemmer verkocht: 1. De zathe en landen „Anna Hoeve” aan de Rijksstraatweg te Eesterga bij Lemmer, groot 36.28.90 ha (983/4 pdm) tot 1967 in huur bij de heer L. N. Agri- cola. Voor deze verkoop bestond een overweldigende belangstelling. De max.- prijs voor de gehele boerderij bedroeg 126.051.Bij de beschrijving werden 35 bordjes ingeleverd, waarbij de heer Stassen uit Roermond met 126.050.de hoogste bieder bleek te zijn. Daar er onder de mede-eigenaren geen gegadig den bleken te zijn, kreeg de huurder voorkeur om te kopen. Van het recht om bij voorrang de gehele boerderij voor de maximumprijs van 126.051.te kopen, heeft de heer Agricola dan ook gebruik gemaakt. 2. Verder werd in veiling gebracht een perceel weiland te Elahuizen (H.O.N.) groot 83/4 pdm. In huur bij de heer S. v. d. Gaast tot 1958. Hiervoor was de maximumprijs bepaald op 9303. Onder de 44 ingeleverde bordjes waren er 2 waarop de maximumprijs was geschre ven. Na een aantal verhogingen werd koper de mede-eigenaar de heer J. Reit- sma te Allingawier voor 9475. 3. Als laatste perceel werd in veiling gebracht een stuk weiland onder Oude- ga (W) groot 7 pdm. De maximumprijs van dit perceel was gesteld op 7985. Koper werd de heer J. Reitsma voor- noemd, voor de somma van 8133. zoek van Jan Klaassen en Katrijn ge zongen, dat het een lust was. Ook dit nummer werd dus een volledig succes. De Sint toonde ook deze middag weer welk groot kindervriend hij is. Het was een gezellig feest. Het bestuur en de leidster, mej. Walinga met haar staf medewerksters hebben veel genoegen be leefd van hun vele voorbereidende werk zaamheden. Daar de kleding door Sints vele reizen minder fraai was geworden hadden de zorgzame huismoeders uit ei gen beurs een prachtig gewaad en mij ter, ja de gehele uitrusting van Sint Ni- colaas en zwarte Piet klaargemaakt, wat de goedheilig man fijn vond. Hij en zijn knecht zagen er piekfijn uit. Na af loop van het feest bezochten de Sint en zwarte Piet nog enkele zieke kinderen thuis. BERTHA HERTOGH VERLOOFD MET DE SOLDAAT JOHAN WOLKENFELT FotoBertha Hertogh met haar verloofde in de ouderlijke woning te Bergen op Zoom. De Indonesische en de Nederlandse regering hebben besloten om een confe rentie te beleggen, welke op 10 December a.s. zal aanvangen. Dinsdagavond, omstreeks half twaalf zijn de plm. 25-jarige vertegenwoordiger Helgerson uit Den Haag en de 20-jarige mejuffrouw H. G. alhier aan de verdrin kingsdood ontsnapt. Zij kwamen met een volkswagen aan de dr Boumaweg en de bestuurder wilde rechtsaf slaan naar de Parkstraat, waarvoor hij de richtingaan wijzer reeds had uitgezet. Op onver klaarbare wijze reed hij echter recht door. Hoewel hij op ’t laatste moment nog krachtig remde, schoot de wagen over het trottoir, waarna hij over het muurtje langs de wal wipte en in de Franekervaart terecht kwam. De auto verdween geheel onder water, maar gelukkig konden de inzittenden, die beide voorin zaten, zich door het stukslaan van de voorruit in veiligheid stellen. Ze klommen eerst op het dak en sprongen vandaar in het water, waarna de inmiddels te hulp gesnelde overwegwachter en diens vrouw hen met een reddingsbaak naar de wal trokken. Het meisje, dat snijwonden aan haar ge zicht had opgelopen, werd in het kan toor van Garage Ozinga door dokter v. d. Heuvell verbonden en daarna per auto naar huis gebracht. De heer Helgerson kwam er met een nat pak af. De inhoud van de auto had echter veel door het water geleden. Hoe druk Sinterklaas het op zijn verjaardag ook heeft, hij had toch nog wel even tijd om ’s middags een bezoek te brengen aan de Montessorischool. De kleintjes zaten in de gezellige kleuterklas al te wachten en toen het grote SNEEKER NIEUWSBLAD en DONDERDAGS RAUWERD. Op uitnodiging van de heer v. d. Ploeg hield de bekende schrij ver en journalist Anthony van Kampen in de „Trije Sprong” alhier een boeien de lezing over zijn reis met Siebe v. d. Zee naar het onbekende Groenland. Op meesterlijke wijze vertelde hij van deze keiharde wereld en de typische bevol king. In de pauze werden enkele boeken van de schrijver verloot. Ofschoon de zaal behoorlijk bezet was, was het teleur stellend dat niet meer mensen uit ons dorp zelf aanwezig waren. Zij misten een zeldzame lezing. Tijdens het Koninklijk Bezoek aan Suriname werd door H.M. de Koningin een gratiebesluit getekend waardoor een groot aantal veroordeelden in vrijheid gesteld werd. Dit feit heeft blijkbaar voor de ge meenschap nogal onaangename gevol gen gehad aangezien de laatste dagen een golf van inbraken en diefstallen over Paramaribo is losgebroken. De politie heeft haar handen vol en het laat zich aanzien dat de beroepsmisdadigers niet lang zullen genieten van de zo gul geschonken vrijheid. HEEG. De Sint Nicolaasactie alhier begon Zaterdagmiddag drie uur op de Zijl, waar de Sint en z’n knecht aan kwamen met de motorboot Reijenga. Be geleid door jong en oud trokken ze door het dorp en we geloven niet, dat er één van de kinderen is geweest, die niets uit Piet zijn royale hand heeft gekregen, ’s Middags vier uur begon de actie voor de ouderen, toen klonk tot negen uur van tijd tot tijd de klok en was men dan juist in een winkel voor inkopen, dan kreg men een nummer, en kon men mee loten voor de fantastisch mooie prij zen die in Wierda’s slagerij lagen geëta leerd. ’tWas een echte Sint Nicolaas- middag opgeluisterd door muziek. Een woord van lof voor de winkeliersver. is hier voor deze geslaagde actie wel op zijn plaats. Ook bij de jaarlijkse Sint Ni colaasactie van de v.v. Heeg, met de spelen in ’t Gebouw, was het druk. Maandagavond bracht de Snit nog even een bezoek aan Beppe Sjoukje in ’t Ver zorgingshuis. Lustig zongen de oudjes er nog op los, waarna de Sint ze ieder per soonlijk een pakje overhandigde. Na Dinsdagmorgen nog een bezoek gebracht te hebben aan de R.K. school, hebben Sint en Piet voor een jaar weer afscheid genomen van Heeg. zaken, Anak Agoeng dge Agoeng en voorts bestaan uit de minister van financiën, prof, dr Sumitro, de minister van economische zaken, mr Kasimo, de minister van gezondheid, dr Leimena, mr Mohamad Roem en de heer Arudji Kar- tawinata. Deze beide laatstgenoemden zullen voor de duur van de cónferentie de persoonlijke rang krijgen van m:nister van staat. Voorts zullen aan de delegatie worden toegevoegd enkele politieke en technische adviseurs. Dit communique wordt tegelijkertijd gepubliceerd in Djakarta. Uit het huis van de familie Oppenhei mer in de Zuid-Afrikaanse stad Johan nesburg wordt voor een waarde van twee millioen gulden aan diamanten en juwelen vermist. De betrokken Oppenheimer is een zoon van de bekende Engelse diaman tenmagnaat, sir Ernest Oppenheimer. De kostbaarheden, die alle eigendom zijn van mevrouw Oppenheimer, zijn vermoedelijk in de afgelopen drie maan den verdwenen. Zo nodig zal de politie over de ge hele wereld een beschrijving van elk vermist stuk worden verstrekt. yn 't spul Is er kleptomaen Wy witte it net en de skriuwer hat net ien motyf oanfierd om dizze died, dy’t sa min by dizze figuer past foar it publyk oan- nimlik to meitsjen. Notaris, noch altyd tankber foar hwat Stavinga yndertiid foar him dien hat, nimt alle skuld op him. Mar ho, dan is Sikke der noch. Sikke, de fitale aide baes, is de moarns tsjin tolven op it notariskantoar kommen, I tusken tolven en twaën hat er hoewol j er pürfrjemd is lekker iten en hwat j mei de jongfammen om healwize. Om goed twa ure bigjint er mei legaten om him hinne to struijen, twingt Stavinga j op ’e knibbels en om in üre of fjouwer I is er dan al sa fier hinne dat er gillend* fan de emoasjes it kaptael tamakket oan Been en Saskia, de dochter fan no taris, dy’t inoar krije, of eins daliks yn it bigjin al hiene, mar dat wit dan noch nimmen. En dan, nou dan is it üt. Been en Saskia sille wol lang en lokkich libje en Sikke sil nou wol yn de ien of oare psychiatryske ynrjochting tahalde. In tige gaedlik stik foar dizze dagen nei Sinterklaes: der wurdt mei jild struit ynsté fan mei pipernuten. Dat wy nou nea ris sa’n fitale en rejale Sikke tsjin it liif rinne, hen! Yn it foarste bidriuw docht lykwols al bliken, dat der malversaesjes west haw- we, dêr’t Stavinga mandélich oan is. Hy wurdt noch wol net iepenlik biskul- dige, maar wy kinne dochs oan Been fornimme, dat der hwat is. Been mei Stavinga net lije en hy hjitfolget him op sa’n ünfatsoenlike wize, dat wy üs net bigripe kinne, dat Notaris Hartmans sa’n ien noch op syn kantoar hawwe wol en syn dochter oan sa’n fint tabi- trout. De skriuwer lit dizze Been de heldenrol spylje, mar in sympathike held is er net. De moard komt üt troch juffer Blein- sma, dy’t rinte en hier net bard hat. Fjouwer hündert sechstich goune hat Stavinga, dy goede, béste, trouwe, krek- te Stavinga eftero.er drukt. Hwerom? Advertentieprijs 15 ct. per man. Bij contract (handelsadv.) lager. Abonnementsprijs f 3.- per half jaar. Franco per post f 3.75 per half jaar. Giro 50748 ten name van firma E. J. Drijfhout, Sneek. lokalen van de grote school werd Sint ook hartelijk verwelkomd met zang en muziek. Vooral het volledige orkest dat met gloed de zang begeleidde viel erg bij Sint in de smaak, maar ook de drie blokfluit speelsters stalen zijn hart. Zwarte Piet strooide met gulle hand pepernoten voor groten en kleinen en een juichende kinderschaar bracht Sin terklaas en zijn knecht naar de auto. Voor de oudere kinderen was er Dins dag en filmmiddag. Kortgeleden heeft, zoals bekend, de Indonesische regering de ambassadeur in bijzondere missie, mr Oetoyo Rame- lan, naar Nederland uitgezonden, ten einde voorbereidende besprekingen te houden over het beleggen van deze Conferentie. Deze besprekingen hebben tot gunstig resultaat geleid. De volgende agenda punten voor de conferentie zijn overeen gekomen 1. Bespreking van het Indonesische voorstel tot vervanging van het op tien Augustus 1954 tussen Indonesië en Ne derland gesloten protocol en daarbijbe horende briefwisseling door een nieuw protocol en andere overeenkomsten 2. Bespreking van het Indonesische voorstel tot vervanging van de bestaan de financieel-economische overeenkomst door een of meer nieuwe overeenkomsten en de methoden die daartoe zouden kun nen leiden 3. Bespreking van bepaalde vraagstuk ken betreffende Nieuw-Guinea met dien verstande dat ten aanzien van de sou- vereiniteit iedere partij haar eigen stand punt handhaaft 4. Andere aangelegenheden dan in de voorgaande agendapunten genoemd, wel ke door een der partijen van belang wor den geacht voor de betrekkingen tussen beide landen. De Nederlandse delegatie zal worden voorgezeten door de minister zonder portefeuille, mr J. M. A. H. Luns en verder bestaan uit de minister van Fi nanciën, van economische zaken en van justitie, alsmede de regeringscommissa ris voor Indonesische aangelegenheden. De Indonesische delegatie zal worden geleid door de minister van buitenlandse Het grote moment in het leven van de heer Nolle Grasman te IJlst. Hier speldt de burgemeester hem de Koninklijke onderscheiding op de borst, hem toege kend voor 40 jaar trouwe dienst als timmerman bij de familie G. A. Visser. Langweer en Sneek zijn gehouden, brachten in totaal 195 konijnenrassen op de tafel .waarvan 176 dieren één der predicaten verwierf, dit was dus weer een echt S. en O.-succes. De prijzen welke voor de verschillende rassen be schikbaar waren gesteld, werden door de volgende eigenaren gewonnenL. Vel- linga KoufurderrigeC. Bouma Heeg H. Piersma LangweerL. v. d. Gunst FolsgareJ. H. de Boer Gaastmeer. De ere-prijs, beschikbaar gesteld door een ingezetene van Langweer, werd even eens door de heer Piersma gewonnen. In verband met de tentoonstelling te Buitenpost welke deze week gehouden wordt, had men zich voorgesteld Vrij dag per bus deze show te bezoeken, maar omdat hiervoor te weinig belangstelling bestond, werd besloten om bij voldoen-, de deelname op 7 Januari a.s. de grote M.B.K.V.-show te Aalsmeer te bezoe ken. Alle inlichtingen voor deze dag zijn verkrijgbaar bij de heer F. Verf, Maria Louisestraat. Na de rondvraag werd het huishoude lijk gedeelte gesloten, waarna de bord jes voor het kienen werden uitgedeeld en allen zich nog enige tijd met dit nog altijd aantrekkelijke gezelschapsspel om v. hielde i. wie treflik, al kaem de iene rol wol bet ter nei foaren dan de oare. Wy founen mynhear Stavinga, juffer Bleinsma en Sikke Koldyk it béste. Ek mynhear Been waerd knap fortolke. Dizze spiler fielt him al better thüs op it toaniel as yn „Don Pedro”. Notaris Hartmans hie om üs wol efkes minder foars ütfalle kin nen. Men bliuwt op’t lést notaris, nou? Van der Wal, de plysje, bleau hwat ün- der de mjitte. Fan de oare rollen waerd makke, hwat der fan to meitsjen wie. Dat is nammers de toaniellieder Lam mert Popma ek wol tabitroud. Ek de toanieloanklaeijing fan H. Brennink- meijer en it kapwurk fan Hamersma wie wer yn oarder. De entré-acte musyk wie by G. Schuil yn goede hannen. v. d. SCHARNEGOUTUM. Een vrolijke kinderschaar vulde Maandagmiddag de Chr. Kleuterschool alhier. En geen won der, want Sint Nicolaas was in eigen persoon op bezoek met zwarte Piet. Met eerbiedige bewondering werden de hoge bezoekers bekeken en uit volle borst toe gezongen. Ontroerd over dat mooie zingen vertelde de goede Sint, dat deze lieve kindertjes nog veel mooier zongen dan de kinderen in Spanje. Alle klein tjes gaven de Sint een hand, de een vrij moedig, de ander wat schuchter en zij kregen allemaal een leuk pakje. Wat hebben ze gelachen om de grappen van Piet. Na het zingen, het uitdelen der pakjes en tractaties, was er een poppen- kastvertoning. Hoewel het een geïmpro viseerde poppenkast was is er wat fijn gespeeld en hebben de kinderen op ver- De officier van Justitie te Rotterdam heeft drie weken gevangenisstraf intrekking van het rijbewijs voor maanden geëist tegen het lid van Tweede Kamer en van de Rotterdamse raad ir. S. A. P., die er van verdacht wordt een auto te hebben gereden ter wijl hij zodanig onder de invloed van alcohol verkeerde, dat hij daartoe niet in staat mocht worden geacht; verdachte gaf de feiten toe en betreurde dat hij achter het stuur was gaan zitten en la ter onhebbelijk tegen de politie te zijn opgetreden. De bekende Ruys Handelsvereniging hield Woensdagmiddag en -avond in de benedenzaal van Hanenburg een ten toonstelling van schrijf- en andere kan toormachines. o_ Van de Olivetti schrijfmachines wer- Siet er op swart sie Binne der froulju den zowel de Standaardmodellen met normale en grote wagen als de se- mi-standaard en koffermachines geëx poseerd, alsmede electrische en hand- telmachines, rekenmachines, factureer- en boekhoudmachines, adresseermachi- nes en frankeermachines. Deskundig personeel stond de bezoe kers met inlichtingen en adviezen ten dienste. it nije stik fan de jubilaris, spilet op in notariskantoar op in doarp. keare dan sa troch de dei notaris Hart mans, mynhear Stavinga, de aldste klerk en mynhear Been, de jongste. Stavinga, in man fan de aide stimpel, dy’t noch güns op hat mei styl en dekorum, is al langer as 40 jier oan it kantoar forboun. Notaris bitrout him dan ek troch alles hinne. By dit bitrouwen komt noch in greate tankberens omdat Stavinga him yn de oarlochsjierren greate tsjinsten biwiisd hat. J als een gewone toeschouwster er al zo veel in ziet. Vertrouwen, verlegenheid, verlangen.... Ja, ze vertrouwden Sin terklaas ook hun verlangens toe „Ik graag een trein, Sinterklaas, en ik een' auto, een pop”. Der wie dizze joun ek al om de forbouwing gjin boeketafel. Dêrom spriek de foarsitter noch efkes in krêf- tich propaganda-wurdtsje foar it Frys- ke boek. De auteur fan it to spyljen stik, üs stêdgenoat Abe Brouwer, dy’t fan ’t jier syn 25-jierrich skriuwersjubileum fiert, waerd noch efkes yn it sintsje set. „Dat De konijnen- en pluimveefokkers ver enigd in „S. en O.”, hielden Dinsdag avond weer hun najaarsvergadering, die het drukke verenigingsleven in het win terhalfjaar in aanmerking genomen, vrij behoorlijk bezocht was. In z’n openings woord wijdde voorzitter H. Doevendans enige woorden ter nagedachtenis aan het onlangs overleden lid M. Postma te Deer- sum. In hem heeft de vereniging een trouwe vriend verloren,, wiens dieren steeds met glans de toets der critiek konden doorstaan. Met enige ogenblik ken stilte werd de overledene door de vergadering herdacht. Naar aanleiding van een offerte voor tentoonstellingskooien, vroeg het be stuur de vergadering vrij mandaat deze kwestie eens nader te bekijken in ver band met de jaarlijks terugkerende hoge post huur van tentoonstellingskooien, misschien is het mogelijk door middel van een verloting of iets dergelijks de benodigde gelden te krijgen om zelf tot aanschaffing te kunnen overgaan. Over de in de afgelopen zomer gehou den tafelkeuringen, werd bij monde van de keurmeester, de heer D. Volkers, ver slag uitgebracht. Deze drie :n w t? Ter ere van de verjaardag van Sint had de onderwijzeres mej. Looper, een mooi programmatje met de kinderen in gestudeerd. De kabouters en de elfjes met haar grote vleugels dansten aller liefst en het orkestje speelde verschillen de nummersZodra de kleine dirigent de eerste toon hoorde, sprong hij op zijn plaats en begon met beide armen te dirigeren ,soms bijgestaan door Zwar te Piet. Dat de knechf van Sinterklaas zo prachtig kon springen, bracht een verbroedering tot stand het is ook heerlijk om de spanning naar hartelust weg te kunnen dansen Dan smaakt ook de limonade lekker en de snoep en de koekjes. Dat Juf en hun aller vriend Flameling een cadeautje kregen, gaf een diepe voldoening. Nooit waren ze stout Toen Sinterklaas weggegaan was, onder luid gezang en gezwaai met de armen van de kleintjes, kregen de kinderen zelf een pakje, dat thuis uitgepakt moest worden. Het mocht meegenomen worden in een prachtig papieren tasje waarin ook de snoep een plaatsje vond. In de Iedere bioscoopbezoeker zal steeds ge troffen worden door de aardige filmpjes van het Bio-Vacantieoord, welke stich ting tweemaal per jaar in de Nederland se bioscooptheaters ten behoeve van het zwakke kind collecteert. Ook het bioscoopbezoekend publiek in onze gemeente is steeds gaarne bereid voor het goede doel een steentje bij te dragen. De Stichting „Bio-Vacantieoord", waarvan de bestuursleden geheel belang loos hun functies waarnemen, zendt zwakke kinderen uit geheel Nederland in de leeftijd van 614 jaar op aanbeve ling van de schoolartsen naar het Bio- Vacantieoord „Russenduin” te Bergen aan Zee, ongeacht de religieuze of poli tieke gezindheid der ouders of verzor gers. Het enige doel, hetwelk door het be stuur der stichting wordt nagestreefd, is, dat deze kinderen nieuwe krachten en levensvreugde zullen opdoen. Ook uit onze gemeente worden regel matig kinderen in het Bio-Vacantiajord verpleegd en heden Donderdag 8 Dec. vertrokken wederom 8 kinderen voor een verblijf van zes weken naar dit ideale herstellingsoord. Deze kinderen vieren het Kerstfeest in het Bio-Vacan tieoord en keren op 17 Januari 1956 naar huis terug. Wij twijfelen er niet aan of ook deze kinderen zullen t.z.t. gesterkt en vol nieuwe energie terugkeren. ogenblik aangebroken was, begon het orkest van denkbeeldige violen en fluiten te spelen en de dirigent-om-te-stelen sloeg de maat. Wat een welkom voor de jarige Sint. Tiisdei-to-joun haldde de Krite Snits fan it Selskip 1844 de earste fan de twadde rige toanieljounen yn dit winter- skoft. Wy fielden üs suver hwat ünwen- nich doe’t wy troch de hall fan Amicitia stoepen, dêr’t yn forban mei de forbou wing in oerallige boel wie. Yn de seal wie lykwols wer dy eigen sfear fan de Snitser Kritejounen. Foarsitter Van der Werf iepene mei in hertlik wurd fan wolkom. Hy frege nou al fêst oandacht foar de Krite jounen op 29 Febr. en op 1, 2 en 3 Maert. Dan sil it bikende stik van P. Terpstra: „Tsien jier letter” opfierd wurde, in stik, dat hiel hwat. fan de spilers en ek fan it publyk freget. Dat mei lykwols ek wol; men hat it de lju de léste kearen ek wol hwat al to mak lik makke. Ontroerd nam hij in zijn fluwelen zetel plaats en keek naar de kabouters, de elfen en de kinderen met de fcestmutsjes die terug staarden.... Diep onder de indruk van dit grote gebeuren, soms een klein tikkeltje bang. Maar kinderen als Marianne, Henkie met zijn grote pet, Duco die indrukwekkend voor Sinter klaas zong, gaven anderen het goede voorbeeld door hun grote vertrouwen in de goede Sint. En dus werd het feest vol vreugde gevierd. Ze zongen samen en soms alleen, met het handje in de - I grote hand van Sint, met hun gezicht- I jes naar hem toegewend en met blinken- I de oogjes. Hoe veel moet Sinterklaas in I die sprekende kinderogen kunnen lezen J als een gewone toeschouwster er al zo W-. s 'Z

Sneeker Nieuwsblad nl | 1955 | | pagina 1